J Informatie over rijksbijdrage regeling sociale en kulturele aktiviteiten dringend gewenst Weggraven van een deel van het werkeiland Neeltje Jans De eigen bijdrage Alleen via ons... HYPOTHEKEN M. GEENSE DE ZIERIKZEESCHE COURANT in dit nummeii. Programma 25 jaar ..De Lichtboei Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland i BOVAG SCHADE BEDRUP De Deltawerken ISTA OOSTERLAND y ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2B september 1079 136ste jaargang Nr. 22.081 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse nummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. ZIERIKZEE, 27-9. Informatie op korte termijn over de Rijksbijdrage regeling Sociaal en Kulturele Aktivi teiten. wordt voor de verenigingen op Schouwen-Dui veland dringend noodzakelijk geacht. Tot deze konklusie kwam jeugd werkleider Gabri de Groot donder dagavond tjjdens de openbare be stuursvergadering van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland in hotel „Mondragon". Do wens werd op tafel gelegd door de C.J.V.-afgevaardigde in het be stuur van de Stichting Jeugd de heer B. W. Schot, die van mening was dat vooral de kleinere verenigingen of groeperingen tijdig geïnformeerd moeten worden over het hoe en wat van deze Rijksbijdrage regeling. Bijeenkomst Gabri de Groot kwam daarop met het voorstel binnen afzienbare tijd een informatie bijeenkomst over dit onderwerp te beleggen. Bij deze ge legenheid zouden vooral de mensen, die zich bezighouden met de finan ciële kant van het jeugdwerk hun licht op kunnen steken. Binnen het dagelijks bestuur van de Stichting Jeugd leeft tevens de gedachte de gemeentebesturen te benaderen be treffende deze Rijksbijdrage regeling. Gabri de Groot kon tijdens «leze vergadering mededelen dat de zo genaamde witte vlekken in de regio (dat zyn kernen waar niets wordt gedaan op het gebied van jeugd werk) steeds kleiner worden. Dorpen, die thans nog de aandacht verdienen omdat daar nauwelijks sprake is van aktiviteiten voor de jeugd, zijn: Dreischor, Oosterland en Scharendijke. In de kernen Noord- welle, Serooskerke en Sirjansland zijn de laatste tijd diverse jeugdak- tiviteiten georganiseerd, zodat de Stichting Jeugd haar aandacht nu vooral zal vestigen op de plaatsen, waar men nog niet zo ver is. Bereid heid onder de bevolking, aktivering door de Stichting Jeugd, uitvloeisel van sooswerk en de invloed van de Stichting Samenlevings Opbouw zijn er debet aan dat het jeugdwerk ook steeds meer van de grond komt in de kernen, waar dat vroeger niet zo was. Jaar van liet kind Wat betreft de kreativiteitswed- strijd in het kader van Het jaar van het Kind zei de jeugdwerkleider een slechte lauwe reaktie te moeten kon- stateren. Het thema van deze kreati- viteitswedstrijd is „Spelende Kinde ren". Inzendingen kunnen lof I no vember worden aangedragen. De vraag naar deelnameformulieren be gint thans langzaam op gang te ko men. Zowel scholen als groepen kunnen aan de wedstrijd deelnemen. Waarschijnlijk zullen enkele prijzen beschikbaar worden gesteld voor de beste inzendingen terwijl er ook plannen bestaan om te komen tot inrichting van een tentoonstelling van het ingeleverde materiaal. Door de Stichting Jeugd worden nu ook informatiepakketten over het doel van het Jaar van het Kind ver strekt. Verder zal de Stichting bin nenkort ook een sticker uitbrengen ter gelegenheid van haar eerste be- staanslustrum. Tijdens deze vergadering wees Gabri de Groot verder op de vele bouw- en verbouwplannen en pro blemen, waarmee de regionale jeugdsozen thans te maken hebben. „Na de sooskranten-periode en de soosstatuten-periode zitten we nu in de soosverbouw-periode", aldus Ga bri. Hij wees erop dat bouw en verbouwing voor de jeugdige lei dinggevenden van een soos geen gemakkelijke zaken zijn. Zwar e eisen „Er worden zware eisen gesteld voor vergunningen worden verstrekt en van het kostenpakket sla je ach terover". Hij was van mening dat de gemeenten ook steeds zuiniger naar dit soort werk gaan kijken en achtte goede hulpverlening aan de jeugdige soosbestuurders noodzake lijk. Gabri was het eens met de in terruptie vanuit de vergadering, dal ook de soosleden zelf tegenwoordig hogere eisen stellen aan de huisves ting. De jeugdwerkleider zei dat met plezier te konstateren en ver wees naar het voormalige Brogum- gebouw, waar eigenlijk van een le vensgevaarlijke situatie sprake was geweest. Reeds in zijn openingswoord had voorzitter J. Groen gewezen op de hulp die de Stichting kan bieden by subsdie-aanvragen. „Klop vroegtij dig aan by Gabri", was de raad van de heer Groen. Dagelijks bestuurslid de heer J. de Kreuk gaf een toelichting op het overzicht van de financiële situatie per 1 juli 1979. Hij wees erop dat het Stichtingsjaar en het boekings jaar niet geheel synchroon lopen en dat derhalve dit tussentijds finan cieel overzicht een iets vertekend beeld gaf. Overigens moest de heer De Kreuk wel konstateren dat de opbrengsten uit kursussen in het vorige seizoen is gedaald en dat ook de post „Giften" nogal achterblijft, ten opzichte van andere jaren. Kursuswerk De belangstelling voor de kursus sen blijkt weer enigszins te zijn toe genomen. Veel deelnemers trekken de kursus handenarbeid en de volks- danskursus in Haamstede. Ook voor de spelkursussen bestaat veel be langstelling, terwijl het peuterkur- suswerk - gericht op leidsters en be stuurders - getuigt van een enorme inzet. „Ik ben weieens een beetje ja loers op dit enthousiasme", aldus Ga bri de Groot. De jeugdwerkleider wees verder op de in voorbereiding zijnde kursus verenigingswerk en de organisatie van de kursus kinder- volksdansen die voor januari op het programma staat. Uit een door de Stichting Jeugd gehouden enquête betreffende de, wensen die er leven voor kadertrai ningen jeugdleiding, was komen vast te staan dat dc Stichting met de nu georganiseerde kursussen „in de goe de hoek" zit. De enquêteformulieren werden verspreid onder leidinggevenden, be stuursleden, betrokkenen in het jeugd en jongerenwerk in de regio. Van de 441 verstuurde vragenlijsten kwamen 42 bruikbare formulieren terug, een percentage van 10,6 "n. Thema's waarvoor men grote belang fr'a a rsir^at 12 4301 HA Zierikzee Tel. (01110) 3566 stelling blijkt te hebben zijn: Han- denarbeid/Kreatief bezig zijn, speur tochten, spelvormen, volksdansen/ kinderdansen, omgaan met kinderen en tieners en verenigingswek/organi satievormen/vergaderen. De meeste voorkeur blijkt te bestaan voor kur- susavonden op dinsdag of woensdag avond, 3 of 4 weken achtereen. Wat betreft de plaats waar de kursussen gehouden zouden moeten worden, sprak het grootste deel zich uit voor ergens in de regio met een voorkeur voor Zierikzee. Deskundigheids bevordering De Stichting Jeugd hield ook een enquête onder de eigen bestuursle den met de vraag of deskundigheids bevordering werd gewenst. Slechts 8 van de 16 bestuursleden hadden hun enquêteformulier ingeleverd en het dagelijks bestuur drong er don derdagavond dan ook op aan dat de andere 8 bestuursleden dit als nog zullen doen. Uit de inmiddels ingele verde vragenlijsten was wel komen vast te staan dat de bestuursleden behoefte hebben aan wat meer in formatie. In het begin van deze vergadering moest de Stichting zicli door een aan zienlijke hoeveelheid benoemingen heenwerken. In de eerste plaats moesten twee vakatures in het al gemeen bestuur vervuld .worden. Deze vakatures waren ontstaan door het vertrek van da. A. A. van Leeu wen en de heer J. Verburg. WENEN. In het hotel „Am Au- garten" in het Prater in Wenen, is in de nacht van donderdag op vrij dag brand uitgebroken, waardoor minstens 23 mensen het leven heb ben verloren. (Vervolg pag. 3) n UITDEUKEN SPUITEN VINYLDAKEN aan alle merken automobielen Auto Louis Goedbloed Noordwelle Telefoon (01116) 1245 AMSTELVEEN, 27-9. De Zieken- fondsraad heeft donderdag na tal van stemmingen en over onderdelen ervan, een advies opgesteld over nieuwe eigen bijdragen in de zieken fondsverzekering en de ABWZ. De principiële vraag of uitbrei ding van de eigen bijdragen aan- vaardbaar is. werd door een meer derheid (157 stemmen) met „ja" be antwoord. De minderheid (97 stem men) vindt eigen bijdragen allen ac ceptabel als de patiënten de keuze hebben uit reële alternatieven, zo als bijvoorbeeld tussen een beval ling thuis of in een ziekenhuis. AMSTERDAM. De nieuwbouw- werf van IHC-Verschure in Amster dam-noord wordt gesloten. Dit heeft de raad van bestuur van IHC-Hol- land aan de direktie van IHC-Ver- schure meegedeeld. BANGKOK, 27-9 De pro-Vietna mese regering van Cambodja, heeft donderdag opnieuw bevestigd dat alle voor het land bestemde interna tionale hulp over haar moet 'iopen. Daarmee spreekt het bewind in Phnom Penh een woensdag in Ge neve uitgegeven communiqué tegen, waarin stond dat men het eens was geworden over een door de twee el kaar bekonkurrerende regeringen gekontroleerde hulpverlening aan alle Cambodjanen. Advertentie rente v.a. 8,7 ASSURANTIEKANTOOR Dr. De Kockslraat 28 - Bruinisse Telefoon: 01113-1619, b.g.g. 01677-354 BIJRGHSLUIS, 27-9. In rle monding van de Oosler- scheldc is men dezer dagen begonnen niet bet weg graven van een deel bet werkeiland Neeltje Jans aan de noordzijde. Dit werkterrein is in het verleden aangelegd in het kader van het toen malige plan voor de volledige afslui ting van de Oostcrschelde. Het ge deelte dat moet worden weggegraven grenst aan de zuidelijke oever van de stroomgeul Sehaar van Roggenplaat. Deze stroomgeul verplaatst zich de laatste jaren geleidelijk in zuidelijke richting, waardoor het werkterrein steeds meer in een vooruitgeschoven positie ten opzichte van de sloom is komen te liggen. Naar verwachting zal deze tendens zich voortzetten, zonder dat de hoeveelheid water die de geul in- en uitstroomt toeneemt. Wa!erIoopkiiii<li«»t' vormgeving Als gevolg van deze natuurlijke ontwikkeling moet dit gedeelte van het werkeiland Neeltje Jans worden opgeruimd. Het aan de noordkant van de stroomgeul gelegen Roggen- eiland moet in een later stadium in Advertentie uw dealer voor: m Tel. (01114) 1495 - Sint Joosfdijk 41 - Burg. v. d. Haveslraaf 48 BURGH. De herfst doel wonderen hier en daar. vooral ook in het na tuurgebied Hei Zeepe", dat op een droge (zonnige?! middag zeker een bezoekje waard' is. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Wie van mensen te slecht denkt, denkt van zichzelf te goed. Sirius zuidelijke richting worden uitge bouwd. Dat is nodig om een water loopkundige vormgeving van do stroomgeul te verkrijgen, die in overeenstemming is met de natuur lijke ontwikkelingen. De later in de stroomgeul te plaat sen pijlers kunnen hierdoor in een gunstige positie ten opzichte van het geulprofiel worden afgezonken. Verwachting tot zaterdagavond: Rustig- weer Droog weer met zonnige perioden; koude nacht: middr.gtempernturen van 14 tot 17 graden Voor zondag: Aantal uren zon: 3 lot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur. 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 proven t N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 2.9 sept. Zon op 7.30. onder 19.24 Maan op 15.37, onder 30 sept. Zon op 6.38. onder 18.22 Maan op 15.27, onder 0.32 1 okt Zon op 6.30. onder 18.19 Maan op 16.11. onder 0.40 Eerste kwartier: 29 sept. (5.20) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwatcr 29 sept 8 45 21.14 2.25 14.54 30 sept. 8 47 21.32 2 26 15.03 1 okt. 10:15 23.12 3.41 16.2R Doodtij: 1 okt. HET WEEROVERZICHT DE BILT. 28-T Ho! KNMI dool! mede: Na het voorbijtrekken van een regenzone kwam hel weer in ons land vrijdag onder invloed van pen krachtig gebied van hoge lucht druk. Dit gebied is gevuld met vrij koude lucht waardoor de tempera tuur in dc afgelopen nacht op di verse plaatsen op de grond tot be neden hel vriespunt kon dalen. Overdag wordt het niet warmer dan een graad of vijftien. Dit hoge drukgebied verplaatst zich zaterdag verder naar het oosten, waardoor de wind in ons land naar het zuidoos ten cn zuiden zal draaien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1