Sinas B. en w. Duiveland stellen sloop voormalig schoolgebouw „De Groene Poort" voor Havens voor de sluis in dam Noordland nog dit jaar klaar nu ■m.:) INTERNATIONALE SOLIDARITEIT VOOR SHELL-STAKING DE ZIERIKZEESCHE COURANT Raadsvergadering 2 oktober De Deltawerken vruchtenlimonade liter fles ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 september 1979 136stii jaargang Nr. 22580 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- svekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse nummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" 'm 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. in dit nummer Eerste verslag kleine kernen-projekt N1EUWERKERK, 26-9. Het kollege van b. en w. van de gemeente Duiveland stelt de raad voor niet over te gaan tot verkoop van liet voormalige schoolgebouw „De Groene Poort" in Oosterland aan de heer P. J. Venema, maar in plaats daarvan een krediet beschik baar te stellen van f 50.000,— voor de sloop van dit gebouw. Deze zaak komt aan de orde in de gemeenteraadsvergadering van a.s. dinsdag 2 oktober. Tijdens de ge meenteraadsvergadering van X juni jl. besloot de raad - met de stem van de heer J. van der Maas (CDA) te gen - tot verkoop van „De Groene Poort" aan de heer Venema. voor een bedrag van f 200.000, De heer Venema heeft inmiddels echter laten weten dat het om per soonlijke redenen voor hem be zwaarlijk is geworden de gebouwen zelf te gaan bewonen en gebruiken. Hij heeft de gemeente dan ook ver zocht de verkoop niet te laten door gaan. Het kollege wijst er in haar voor stel aan de raad op, dat formeel ge zien de gemeente kan eisen dat de verkoop doorgaat. In dat geval zou dé heer Venema - overeenkomstig de voorwaarden van het besluit van 1 juni jl. - de onroerende goederen weer onmiddelijk te koop aan kun nen bieden aan de gemeente. Al of niet accepteren Deze staat dan voor de keus het bod al dan niet te accepteren. „Bij aanvaarding betekent dit dat twee keer overdrachtskosten verschul digd zijn. Niet-aanvaarding houdt in dat de heer Venema naar eigen believen met het pand kan hande len", aldus b. en w. Het kollege is van mening dat niet tot overdracht moet worden beslo ten en stelt de raad voor het raads besluit van 1 juni jl. in te trekken. „Daardoor is nog geen oplossing ZIERIKZEE. Hel Radio Zendschip „Magdalena" van Mi Amigo ligt thans afgemeerd in de haven De Val. Hel schip raakte vorige week binnen de territoriale wateren, werd in beslag genomen en naar Stellen dam gebracht. Later werd de Mag- dalena" door de R.P. naar Willem stad gesleept. Het raclio zendschip is thans aangekocht cloor de Marei Bergingsbedrijf in Viane en zal worden gesloopt. Dit is reeds het derde illegale zendschip dat door De Marei :al worden gesloopt. Eer der teerden aangekocht het zend schip van radio Schotland en van radio Caroline. (Foto: Zierikzeeschc Nieuwsbode) gevonden wat er met de gebouwen gaat gebeuren", zegt het kollege ver der. B. en w. zijn van mening dat het terrein alleen voor woondoeleinden bestemd dient te worden. Gezien de desolate toestand waarin het gebouw verkeert, achten zjj het echter uit gesloten dat binnen de bestaande ruimte een woongedeelte kan wor den gemaakt. Als oplossing ziet het kollege de sloop van de gebouwen, waarna de vrijkomende grond in enkele perce len als bouwterrein kan worden verkocht. Na de amovering zou het terrein met een oppervlakte van on geveer 250Q m-, f 250.000,moeten opbrengen bij ui'.gif te als bouw grond, aldus de mening van b. en w. In deze raad komt verder aan de orde .d^ '~"-<,;r van (je woning Hoge Kerkstraat 3 in Nieuwerkerk voor tijdelijke huisvesting van de nieuwe burgemeester van Duiveland. Zoime-energie Het kollege stelt de raad verder voor te besluiten tot verkoop van een perceel grond aan de Kerklaan in Sirjansland aan het aannemings bedrijf Blockinvest B.V. te Botter dam. Door dit bedrijf wordt een on derzoek gedaan naar diverse ener gie-besparende bouwsystemen. Hun aandacht viel toen op een Deense Prefabwoning met een ingebouwd zonne-energie systeem. Het te Sir jansland te bouwen woonhuis zal in gebruik worden genomen door één van de medewerkers van Blockin vest B.V., zodat deze dagelijks op de hoogte kan blijven van hef. energie verbruik. De raad wordt ook voorgesteld de Stolpweg in eigendom, beheer en on derhoud over te dragen aan het wa terschap Schouwen-Duiveland. Verder zal de raad zich buigen over een zakelijk recht ten behoeve van de bouw van een kleed- en klub- gebouw in Oosterland. Na overleg met het bestuur van de sportvereniging „Duiveland" stelt het kollege voor aan de sport vereniging een recht van opstal le verlenen voor een gedeelte van het sportterrein ter grootte van 350 ca voor een periode van 40 jaren, tegen een jaarlijkse vergoeding van f 25,—. Voorgesteld wordt verder aan de vereniging het totale onderhoud van het gehele gebouw - zowel binnen als buiten over te dragen en met de vereniging een overeenkomst aan te gaan met betrekking tot het gebruik van het gebouw door de ter plaatse gevestigde scholen ten behoeve van schoolsportdagen e.d., tegen een te voren overeen te komen vergoeding. Parkeerverbod Het kollege stelt de raad verder voor een parkeerverbod in te stellen voor de Zuidzijde van de Burg. Van der Havestraat tussen de Sand- strömstraat en de Noordstraat in Oosterland Tevens komt in deze raadsverga dering aan de orde de vaststelling van de Archiefverordening, de vast stelling legesverordening, de 12e en 16e begrotingswijziging en de aan bieding van de gemeenterekening 1976. ROTTERDAM, 27-91. De Britse Chemiebond roept al haar leden op om Shell-transporten van en naar Shell-Nederland te boycotten, de Belgische bond kondigt „passende maatregelen" aan, en de Westduitse Chemiebond roept alle onderne mingsraden van Duitse Shell-bedrij- ven bij elkaar om hen te informe ren over de staking bij Shell in Moerdijk en Pernis. Deze internationale solidariteit met de stakingen bij Shell is woens dagavond door woordvoerder Jeroen Terlingen van het aktiecomité van de Industriebond FNV bekendge maakt. Volgens Terlingen is ook een tele gram binnengekomen van Charles Levinson, sekretaris-generaal van de Internationale Chemiebond, waarin hij aankondigt alle aange- sloent bonden te informeren. In het telegram aan de Industriebond FNV voorspelt Levinson en „internatio nale druk waarvan Shell zal opkij ken". ZIERIKZEE, 26-9. Van de zijde van de Deltadienst wordt medegedeeld dat de binnen- en buitenhavens voor de sluis in de dam in hel werkeiland Noordland, nog dit jaar klaar komen. Daarna kan men beginnen met de bouw van de sluis zelf. Die sluis is nodig om de werk schepen door te laten als de sluit gaten de komende jaren door het vorderen van de pfjlerdam meer en meer geblokkeerd raken. Ook zal de sluis dienen als passage voor sche pen als de pijlerdam eenmaal klaar In de planning van het hele werk hebben zich enkele verschuivingen voorgedaan. Die hebben overigens geen gevolgen voor het tijdig gereed komen van het werk in 1985. Het „kritieke pad" in de planning, de speelruimte in de tijd dus, is het zelfde gebleven, maar op sommige punten is het minder kritiek gewor den. De verkorting van de plaat - singstijd van de pijlers bijvoorbeeld geeft wat meer speling in de tijd voor het maken van de sleuf voor het funderingsbed en voor de uit voering vart grondverbeteringen. Koinpartimenterings- werken Do bouwput voor de Philipsdam- sluizen is al geruime tijd droogge- pompt. Men is nu bezig met het grondwerk voorafgaand aan de be tonbouw. De bet oneen t raio en een loswal in de werkhoven zijn in een vergevorderd stadium. De damaan- log op de Plaat van de Vliet verloopt voorspoedig. Do havcndnmmen ton oosten van de toekomstige sluis ziin juist klaar' gekomen. Er is een begin gemaakt met de aanleg van het werkeiland voor de toekomstige oesterdam, de kompar- timenteringsdam in het oostelijk deel van de Oostersoheldc. De uitgaven voor de Oostorschel- dewerken vanaf de plannenwijziging in 1974 tot en met 1978 heliepen on geveer één miljard gulden. Na 1978 zal nog bijna vijf miljard gulden moeten worden uitgegeven, waarvan dit jaar f 635,miljoen op de be groting staat. Duurder Verscheidene posten komen duur der uit. dan enkel jaren geleden was voorzien. Zo vollen bijvoorbeeld de partiële dijkversterkingen veel duur der uit. Dat komt doordat later is besloten het overstromingsrisico te verminderen, waardoor bij de dijk versterkingen minder gebruik kan worden gemaakt van tijdelijke voor zieningen. Voor de dijkversterkingen wordt gerekend met ruim f 300 miljoen. Andere onderdelen van het Ooster- scheldepakket blijken daarentegen voordeliger te worden, zoals bijvoor beeld de aanpassingswerken. De totale kosten in beschouwing genomen kan worden vastgesteld dat deze bRjven binnen de in 1976 met de Tweede Kamer gemaakte afspra ken. Advertentie 79 SCHIPHOL. De Turkse minister van transport, üngüt heeft tegen over staafssekretnris Stuff-Kroes van verkeer en waterstaat de pro blemen die het Nederlands vracht vervoer in Turkije ondervindt, er kend. i OOSTERLAND. Het voormalige schoolgebouw „De Groene Poort" zal als de raad akkoord gaat met het voorstel van b. en w. binnen afzien bare tijd door de slopershamer wor den geveld. (Foto: Zierikzeeschc Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 16' pagina's 4 Schrap en verbeter veel als 1 4 gij schrijft. 4 4 Horatius 4 Verwachting tot vrijdagavond: Rustig weer In de nacht en ochtend mogelijk mistbanken, overdag zonnige perio den en droog weer; minimumtempe raturen van 10 tot 5 graden, middag- temperaturen ongeveer 16 graden; zwakke tot matige wind uit uiteen lopende richtingen. Voor zaterdag:. Aantal uren zon: 2 lot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 28 sept. Zon op 7.35, onder 19.27 Maan op 14.41, onder 23.35 Eerste kwartier: 29 sept. (5.20) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Langwater 28 sept. 8.01 20.20 1.35 13.54 Doodtij: 1 okt. Temperatuur zeewater te Vlissingen 16.0 C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 27-9 Hel KNMI decll mede: Vrijdag komt het weer in ons 'land in het teken te staan van een hogedrukgt hied. Dit helt kent droog en rustig weer. Het weer zal daarbij aan «:1e zonnige kant zijn. Donderdag is er op veel plaatsen in het land regen gevallen. De regen hing samen met het binnendringen von koudere lucht. De koudere lucht blijft ook de komende dagen boven ons land aanwezig. De middagtem- peraturen kunnen daardoor, hoewel er zon verwacht wordt, niet veel ho ger worden dan een graad of zestien. Het nl eerder genoemde hogedruk- gebfed, dat van de oceaan afkomstig is, zal waarschijnlijk nog in het ko mende weekeinde het weer bij ons bepalen. De kans op mistbanken in de nacht cn ochtend wordt daarbij geleidelijk wel groter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1