Weinig wind en sterke stroom bij nationale surfwedstrijden TIoltVTijode Hervormde Gemeente Bruinisse maakt kennis met een „zendingsechtpaar" Bruse vereniging „Philatelica" vijf-en-twintig jaar 3 Op de Oosterschelde t Dam 19 Zierikzee Tel. 01110-2816 i i STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 september 1979 Nr. 22579 'Anky v. tl. Starre en haar broer John v. tl. Starre zijn zondagavond, na de surfwedstrijden op de Oós- tersehelde. uitgeroepen tot respektievelijk natio naal snrfster en surfer van het jaar 1979. Vele nationale kampioenen traden tegen elkaar aan. onder wie Derk Thijs, veelvoudig wereld- en Euro pees kampioen, Onno Tellier, Neder lands kampioen „windsurfer" Kees van Spronsen, die de wisselbe ker moest verdedigen. Banen ingekort Er zou tweemaal een olympische baan gevaren worden en een mara thon naar de Zeelandbrug, maar vanwege de geringe windkracht zijn beide banen ingekort. Voor de dames was de aftand van Ouwerkerk naar dé Zeelandbrug te groot. Bovendien lukte het niet om - bij deze wind kracht 2 - tegen de sterke stroom op te varen waardoor velen afdreven en te voet langs de dijk moesten terug keren. Andere probeerden door middel van het zogenaamde „pompen" nog vooruit te komen, maar aangezien dit niet was toegestaan, werden zij gediskwalificeerd. Na afloop van de wedstrijden en na behandeling: van de - vele - pro- testen, konden eindelijk de prijzen worden overhandigd. Anky en Johnn v. d. Starre namen de wisselbokaal in ontvangst. De tweede prijs voor de dames ging naar Heidi Schake; Michiel Tellier werd tweede bij de heren. Alice Schenker en Allan Hoog vliet behaalden de derde plaatsen. Gevaarlijk jaar deze wedstrijden zal organise ren is nog niet zeker. „Ondanks het feit dat deze wedstrijden twee we ken geleden vanwege te weinig wind zijn afgelast, is het aantal deelne mers (55) groot. Maar wanneer de wind zwak is kan de Oosterschelde met zijn sterke stromingen zeer ge vaarlijk zijn", explikeerde Jan Kort, die veel voorbereidend werk heeft verricht om van deze wedstrijden een geslaagd evenement te maken. Of w.s.v. Sunnemaïe ook volgend zij een tweetal bijbelgedeelten, t.w. Openbaring 2 8-11 en Corinthe 13 1-3 voor. Hierna werd de meditatie gehouden met als thema „Rijk en toch arm, arm en toch rijk". Aan sluitend hierop zong men psalm 62 6. 7 en 1. De spreker van deze avond was ds. B, de Graaf uit Zierikzee, die een le zing kwam houden over „Geloof en welvaart". Hij stelde dat er een stuk spanning is ontstaan tussen geloof en welvaart, vooral na de oorlog toen de welvaart toenam. Het brengt ook zijn problemen met zich mee: de een zaamheid is groter geworden en de zelfmoord is toegenomen. Spreker zei dat welvaart een gave van God is, maar voegde er aan toe „zet er uw hart niet op. We moeten de aarde be bouwen en de bronnen aanboren die er zijn, maar de mensen zijn rent meesters over de aarde en de wel vaart en moeten er later rekenschap van afleggen". Na de pauze kwam er een geanimeerde diskussie op- gang. Ds. De Graaf besloot deze avond met een dankgebed en tot slot zong men lied 465. Korrektie Zeer lot onze spijt is in een twee tal artikelen, opgenomen in het maandagnummer, verzuimd de kor rektie aan te brengen. We laten hieronder de juiste zin nen volgen. Het eerste artikel be treft het afscheid van ds. K. Schaap: „in aanwezigheid van talrijke geno digden", „heeft ook een heel uniek karakter"; „Bred Moderamen"; „In terkerkelijk Pastores Convent"; „en soms was dit wel eens pijnlijk". Het tweede artikel betref het ju bileum van de heer G. Gerretsen: „een groot aantal genodigden werd"; „een onverwachte, maar zeer welkome spreker was de heer J. Beekman Ockels, indertijd onder wijzer aan de openbare basisschool te Zonnemaire"; „het hart was jeugdig gebleven". Red. Eenzijdig ongeval BRUINISSE. 24-9. In een niet onbevredigend gevulde kerkeraadskamer van de Hervormde kerk te Bruinisse werd door zendingskommissie en an dere belangstellenden, kennis gemaakt met het echtpaar Van der Velden uit Amsterdam, dat gereed staat om te worden uitgezonden naar Nigerië. Advertentie Ook uw adres voor lioedeu en shawls ■Q i A Sinds 1.975 wordt er ieder jaar om die titel en de bijbehorende wissel bokaal gestreden. Deze keer lag de organisatie in handen van water sportvereniging Sunnemare. Er werd gesurfd op de Oosterschelde bij cam ping „De Vierbannen". Studiedag Rooie Vrouwen De. Rooie Vrouwen in. het gewest Zeeland houden op zaterdag 29 sep tember a.s. een provinciale, studie dag in restaurant „de Opril", Grote Markt 8 in Goes, aanvang 10.15 uur. Het thema van de studiedag is dit jaar „Rooie vrouwen waar zijn we mee bezig!?" Enige tijd geleden is aan alle plaatselijke Rooie Vrouwengroepen in de provincie een discussiestuk gestuurd dat als basis zal dienen voor deze dag. In dit stuk, dat op gesteld is door een van de leden van de gewestelijke kerngroep, Henny Klein Hesselink-van Viegen, worden een aantal vragen gesteld zoals: „Zijn we op de goede weg met het Rooie Vrouwenwerk?": „Bereiken we de vrouwen die we graag willen bereiken?"; „Zijn we niet op weg om en elitaire groep te worden, wat. men ons toch wel eens ver wijt?"; „Het doel dat we voor ogen hadden toen de Rooie Vrouwengroe pen werden opgericht, staat ons dat nog steeds voor ogen?" ZIERIKZEE Vergadering NCVB over „Geloof en welvaart" Woensdagavond kwam de N.C.V.B. afdeling Zierikzee byeen in het Her vormd Verenigingsgebouw. Deze avond werd geopend met het zingen van lied 95 vers 1. Mevrouw Van Opijnen-Brou wel ging voor in gebod en vervolgens las De bijeenkomst werd geopend door cis. R, H. M. de Jonge, die een ge deelte? las uit 1 Kor. 9. waarin Pau- lus de noodzaak van de evangelie verkondiging en de verbreiding daar van centraal stelt. Eerste spreekster was mevrouw Van der Velden, geboren op Sint Maarten, één der Bovenwindse ei landen (Nederlandse Antillen). Zij vertelde hef. een en ander van haar leven en haar werk tot nu toe. Hetzelfde deed haar echtgenoot, de heer H. van der Velden. Leidenaar van geboorte, die evenals z'n vrouw. In 'de verpleging ging en daar op een Verantwoordelijke post terecht kwam. Zijn in Nederland verworven kennis, gaat hij nu in dien.-t stellen van de zending en de elassis Zierik zee vaardigt hem af. Reeds op 18-jarige leeftijd, ging zijn liefde tot de zending uit. Een sollicitatie van of bij het Zendings bureau Oegstgeest deed die vroege re wens in vervulling gaan. na een grondige voorbereiding, doogebracht in het zendingshuis „Hendrik Krae- mer". Van het verblijf in dit zen- dingshuis, werd een uitgebreide se rie dia's vertoond. Met des te meer veertrouwen gaat men het werk in Nigeria tegemoet, omdat mevrouw Van der Velden, waarschijnlijk zal worden tegemoet getreden als een dochter van het volk. die naar haar stamland Afrika terug komt, nadat haar voorouders als slaven daaruit met geweld zijn weggevoerd, liet echtpaar Van der Velden heeft twee kinderen. Ds. De Jonge sloot mot dankgebed en voorbede. Derk Thijs (met zeilmnnmer 60) gaat hier overstag, gevolgd door On no Tellier (met zeilnummer 168) die uiteindelijk een vierde plaats wist te behalen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Maandagmiddag 14.00 uur vond op de Nieuwe Kooiweg een eenzijdig ongeval plaats met een personenau to. De wagen, bestuurd door J. P. uit Rozenburg, reed van de Westhoek in de richting van Zierikzee. De wagen kwam bij een flauwe bocht in de weg in de berm terecht en de auto ging slingei-en. De wagen kwam tol stilstand in het struikgewas. De chauffeur liep een hersenschudding op. Dokter Bontkes uit Zierikzee verleende eerste hulp. waarna het slachtoffer naar hel Zweedse Rode Kruis ziekenhuis werd overgebracht. BURGII HAAMSTEDE Tentoonstelling Woensdag 26 en donderdag 27 sep tember zal in de Hervormde Kerk van Haamstede de tentoonstelling „Leefbaarheid in kleine kernen" worden gehouden. Deze expositie wordt woensdag 3 en donderdag 4 oktober in de Hervormde Kerk van Burgh, voor het publiek opengesteld. Voor tijden z.ie agenda. W'ESTERSCHOUWEN Kommissievergadering Op 2 oktober vergadert de kom missie sport- jeugd- en kulturele zaken in het gemeentehuis te Haam stede. Aan de orde komt o.m. de uitbreiding van het sportterrein s.v. Renesse. HAAMSTEDE Zonnebloemen De heer B. van der Linde, Zand weg 17 te Haamstede heeft twee zonnebloemen in de achtertuin staan met de respektievelijke hoogte van 3.45 m en 3.50 m. De bloemen zijn van zijn twee kinderen Annette en Anco. Is dit een 'rekord BROUWERSHAVEN Filmavond voor ouders van scholleren De ouderkommissie van de kleu terschool ,,'t Schuitje" organiseert op dinsdag 2 oktober een openbare filmavond in het Tonnenmagazijn, die zij belangrijk acht voor alle ou ders en belangstellenden in Brou wershaven. De rolprent handelt na melijk over de ziekenhuisopname van een kind en heeft als titel „Er gebeurt helemaal niets". De talrijke vragen, die deze verto ning zulen oproepen, worden na af loop behandeld door een forum, dat bestaat uit H. Verwey (kinderarts te Goes), mevi'ouw E. Vermaire (ver pleegkundige kinderafdeling Goes), N. Ten Wolde (verpleegkundige Zie rikzee), L. A. M. Bruël (huisarts Brouwershaven) en mevrouw M. van Geloven (lid werkgroep „kind in zie kenhuis"). Voor tijd zie agenda, NIEUWERKERK Kollekte Nierslichting In de week van 24-30 september wordt te .Nieuwerkerk de nationale kollekte van de Nierstichting gehou den. Het thema van deze kollekte is: „Geef voor een ander, doen". Nederland telt ongeveer 1.300 chro nische nierpatiënten, die alleen nog nog dank zij een kunstnier in leven kunnen blijven. De Nierstichting Ne derland heeft in haar tienjarig be staan al heel wat hulp kunnen bie den. Met alle grote en kleine finan ciële bijd2*agen kunnen meer nier patiënten beter worden geholpen. BRUINISSE Vergadering NCVB Voor de eerste keer in dit seizoen kwam de afdeling Bruinisse van de N.C.V.B. weer bijeen. De bijeenkomst welke onder lei ding stond van de presidente, mevr. De, Groot-Fluijt, opende op de ge bruikelijke wijze waarna zij een me ditatie hield naar aanleiding van Lu- kas 10 de verzen 25 tot 37. Voor de ze avond was mevr. W. Dingemans- Ovaa uit Middelburgf uitgenodigd welke op boeiende wijze wist té ver tellen over de aktiviteiten van het Rode Kruis in het algemeen en in het bijzonder het zo belangrijke Wel- farewerk binnen het Rode Kruis. Zo wist spreekster ondermeer te vertel len, dat het Rode Kruis is opgericht in 1863 en gezeteld is in Den Haag. Tot de vele en velerlei aktiviteiten behoren onderandere, de hulpverle ning" bij voorkomende rampen over de hele wereld alsmede haar taak als hulpverleningsorganisatie tijdens oorlogshandelingen wélke door' alle landen ter wereld zodanig wordt er kend. Belangrijk is ook te noemen, haar dienstverlening bij de bloed transfusiedienst, trombosedienst, moedermelkcentrale enz. enz. Voor het verstrekken van informaties zijn er bureau's over de gehele wereld gevestigd. Daarnaast heeft het Rode Kruis een taak op het. gebied van begelei ding waarvoor het zogenaamde „Welfarewerk" bestaat. Dit is een organisatie binnen het Rode Kruis welke wordt gevormd door vrijwil- ligers/sters, die o.a. tot taak hebben het begeleiden van gehandikapten, zieken, eenzamen en bejaarden. De ze begeleiding houdt ondermeer in. het bijbrengen van kennis op het ge bied van handenarbeid zoals bijvoor beeld handwerken. Een aantal hier van werd tijdens déze bijeenkomst getoond en werd te koop aangebo den. Verder kan een gesprek met andere mensen die het soms moei lijk hebben, voor deze van grote waarde zijn. Het openstaan voor an ders moeilijkheden en belangstelling tonen, geeft vaak wat steun om deze moeilijkheden gemakkelijker te dro gen. De aktiviteiten van het. Rode Kruis vergen grote inspanning van de medewerkers en er is ook veel geld nodig. Hiervoor worden dan ook allerlei aktiviteiten ondernomen zo- BRUINISSE, 24-9. Het is niet toe vallig dat het organiseren van de Dag van de Postzegel in rayon VII (Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden) dit jaar ten deel viel aan de Bruse vereniging „Philatelica", genoemd naar een bekend postzegelverzame laar uit het verleden, de heer G. J. Peelen. Deze afdeling viert namelijk haar 25-jarige bestaan en het zijn vooral dé heren W. A. Jumelet Dz„ (nog in leven) én wijlen de heer J. L. EdeL schaap geweest, door wier doorzet tingsvermogen deze vereniging kon worden opgericht en door wiens toe wijding tot op heden de afdeling ook behouden bleef. 6 oktober Op de Dag van de Postzegel, die Nieuws van het huizenfront Zoals eerder vermeld komt de huizenmarkt, c.q. de verkoop van leegstaande- panden in Bruinisse weer aardig in beweging, zij het dan dat daarbij een aantal woningen zijn van mensen, die straks een onder komen vinden in de bij het Opper gebouwde zorgwoningen. Het pand Burgéme.ester Hagelaan 21 van mevr. E. van der Klooster-Bal werd verkocht aan de heer Bosman (sme derij Steihstraat), het pand Molen straat -30 (erven Vijverberg) aan de heer F. van Oostenbrugge, terwijl de heer C.Bolijn, zijn .huis Korte Ring 27 verkocht aan de heer J. W. Klep- pe. De heer Bolijn verhuist naar Korte Ring 31. Flitsen uit het buitenland .WINDHOEK. Guerrilleros van de Swapo, de nationalistische bevrij dingsorganisatie voor Zuidwest- Afrika (Namibië), zijn' ervan be schuldigd dat zij drie politiemannen hebben gedood, een dorp in de- brand hebben gestoken cri een ge wonde in de vlammen hebben ge worpen. WASHINGTON. De Verenigde Staten hebben maandag de lucht slag ussen Israëlische en Syrische vliegtuigen boven Libanees grond gebied bestempeld als „een gevaar lijke ontwikkeling" en „een onge lukkige aktie'. GUMMERSBACH. De politie van' Gummersbach in Noordrijn-Wcstl'a- len heeft maandag bekendgemaakt dat. zij heeft beslaggelegd op een hoeveelheid heroïne met een han delswaarde van 3 miljoen mark. op zaterdag 6 oktober in het Dorps huis zal worden gehouden, na de opening door burgemeester T. C. Hekman (10 uur) is natuurlijk voor een postzegelverzamelaar van alles te zien en te beleven. Naast het ver handelen van postzegels een dia-le zing, maar niet in het minst door de vijftig kaders die staan opgesteld, bij die kaders, die stuk voor stuk het aanzien waard zijn, zullen ook een aantal zeldzame zegels tentoon worden gesteld die men elders te vergeefs zal zoeken. Voor een post zegelliefhebber, dus om te watertan den. Een bezoek aan de Dag van de Postzegel te Bruinisse zal dus zowel voor verzamelaars als niet verzame laars in de regio, bijzonder interes sant zijn. Er valt ook nog een fiets te winnen. MOSï£OU. In Moskou zijn maan dag twee studenten tot in totaal ze veneneenhalf jaar dwangarbeid ver oordeeld wegens het schreeuwen van anti-communistische leuzen in de Moskouse ondergrondse. TEHERAN. Het technisch perso neel van het hoofdkwarlier van de Nationale oliemaatschappij van Iran (NIOC) is maandag in' staking ge gaan uit protest tegen pogingen van de geestelijke leiders om presideni- direkteur Hassan Nazih te ontslaan. TEHERAN. Bij een aanval op een post' van de Iraanse gendarmerie bij Shushmi -aan do Iraakse grens zijn achttien Koerdische guerrillastrij ders .gedood en 22 verdedigers ge wond geraakt, zo meldde een leger communiqué maandag vólgens dc Iraanse televisie. BERN. Twee Sowjetrussische schaatssterren, het echtpaar Oleg Protopov en Ludmila Blousowa, hebben politiek asiel gevraagd in Zwitserland, waar zij een toernec maakten. Een woordvoerder van de federale justitie van Zwitserland heeft dit maandag meegedeeld. De opbrengst van dc traditionele perenverkoop aan de Ring te Haam stede is 1294,geen gering be drag als men de grootte van de oogst in aanmerking neemt. Deze verkoop, in zijn soort uniek in Ne derland, werd voor de eerste keer bijgewoond door de nieuwe burge meester, mevrotar J. L. Niemanls- verdriet-Leenher. Zij las dc ver koopvoorwaarden voor. De rode (stoof) peren werden bij opbod ver kocht door dc ))eer H. Slager, die op zijn eveneens ro langzamerhand bekende wijze de „handel aan de man bracht". Hij verkocht de hele voorraad „op het hout" uil. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) als bijvoorbeeld, het houden vanjM WASHINGTON. In een ontmoe- wandeltochten, fietstochten, het or-^Bting met twee leden van de Nieara- ganiseren van bazars enz. Hêuaanse Junta heeft de Ameri- Na de pauze bestond er gelegen-ISFkaanse president Jimmy Carter dit heid tot het stellen van vragen en ij? land militaire hulp aangeboden. De- gedachtenwisseling. Na een dank- ze zou onder meer de opleiding van woord tot de spreekster eindigde de linkse Sandinistische guerrilleros oi" presidente de bijeenkomst met dank- Amerikaanse bases in Panama om- gebed. vatten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3