DS. K. SCHAAP NAM AFSCHEID VAN DE HERVORMDE GEMEENTE ZIERIKZEE STREEKNIEUWS Lezing voor bejaarden over uitzending naar Nigeria ONDERWIJZERES NEEMT AFSCHEID 2)' Vertrek naar Hendrik Ido Ambacht VARKENS- SCHOUDER-1 LAPPEN HAM „Eentje teveel DE VLEESCHMI ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 september 1S79 Nr. 22578 3 ZIERIKZEE, 23-9. In een goed gevulde Gasthuiskerk en in aanwezig heid van talrijke nodigden, heeft de rechtzinnig Hervormde Gemeente, tij dens de zondagmiddag-kerkdienst, afscheid genomen va nds. K. Schaap, In verband met diens vertrek naar Hendrik Ido Ambacht. Als tekst had de scheidende pre dikant de zegenbede gekozen uit 2 Cor. 13 13: „De genade van de Here Jezus Christus en de liefde van God en de gemeenschap van de Heilige Geest zij met u allen". De pastorwees er op hoe in die ze gen, als daad van God, alles wordt gezegd, maar opmerkelijk is de volgorde. In de oud-testamentische Zegen wordt God (Schepper) als eer ste genoemd, maar Paulus begint met Jezus Christus, nl. daar - of met hem - met wie God ook met hem be gonnen is. De genade in de bede heefe ook een heel uniek karakter; zou enigermate vergelijkbaar zijn met het aardse „gratie". Openstelling postkantoren Ingaande maandag 1 oktober 1979 zullen de openstellingstijden van de onderstaande postkantoren op Schouwen-Duiveland een wijziging ondergaan. De nieuwe openstel lingstijden luiden van maandag t.e.m. vrijdag: Brouwershaven 10.00-12.00 uur; 16.00-17.30 uur. Bruinisse 10.00-12.00 uur; 15.30-17.30 uur; Burgh-Haam- stede 09.00-12.00 uur; 15.30-17.30 uur. Nieuwerkerk 10.30-12.00 uur;| 15.30-17.30 uur. Noordgouwe 10.00- 11.00 uur; 14.00-15.00 uur. Ooster- land 10.30-12.00 uur; 15.30-17.30 uur.L Renesse 09.00-12.00 uur15.30-17.301 uur. Scharendijke 10.30-12.00 uur 15.30-17.30 uur. De vogende postkantoren zijn bo vendien op zaterdag geopend: Brui nisse 08.30-10.00 uur; Burgh-Haam- stede 08.30-11.30 uur. ZIERIKZEE Werkbezoeken gedeputeerde G. S. v. d. Bosse Gedeputeerde P. G. van den Bosse zal, vergezeld door ekonomisch advi seur M. F. de Jonge van de provin-j ciale griffie, in de reeks van werk bezoeken op 28 september a.s. enkele bedrijven op Schouwen-Duiveland, bezoeken. Het gaat onder meer om Zeelandia in Zierikzee, carrosseriebedrijf Borij in Bruinisse en recreatiebedrijf Ju- lianahoeve in Renesse. De bezoeken hebben enerzijds een! nadere kennismaking tot doe] en an derzijds het bedrijfsleven meer ver trouwd te maken met het provinciaal bestuur. In memoriam M. C. van der Schelde Zondag 23 september overleed te zijnen huize de heer M. C. van dei- Schelde, in leven rustend hoofd van de Plantsoenendienst. Met de heer Van der Schelde ging een man heen die, met name op zijn vakgebied, grote verdiensten voor Zierikzee verwierf. Hij was de grond legger van de Plantsoenendienst nieuwe stijl en wist te woekeren met de hem ten dienste staande midde len en zijn initiatieven getuigden van grote inventiviteit. In het algemeen was de heer Van der Schelde een geïnteresseerd man, wiens belangstelling naar talrijke za ken uitging. Hij was aktief op kerke lijk terrein en diende de Hervormde Gemeente als ouderling; hij was een sterk meelevend lid van de Vereni ging Stad en Lande. In de sfeer van tpilieu- en natuurbescherming trad hij op met kennis van zaken, die hij door studie verdiepte. Zijn gezondheid dwong hem des tijds tot vervroegde pensionering, maar ook in de jaren nadien was hij in de verschillende sektoren die zijn belangstelling hadden, nog zeer be trokken bij de diverse ontwikkelin gen. Na een rouwdienst in „Borrcndam- me" vindt de begrafenis plaats op donderdag 27 september a.s. „Maar het is meer, want in die genadeverhouding hebben God en genadeverhouding hebben God en mens beiden Jezus gemeenschappe lijk. De liefde van God, als genoemd in de bede, is de genade door Chris tus aangebracht. Het christelijk leven tenslotte is het werk van de Geest, die verbindt tot gemeenschap. De zegen, die in elke dienst op de gemeente wordt gelegd, is derhalve van grote waarde en betekenis. Dankwoorden Na de dienst sprak namens het breed moderamen van de Klassis ds. Gorissen te Stavénisse, die ds. Schaap dankte voor diens werk als kerk vi sitator. Was er mogelijk bij de schei dende kollega al eens pessimisme over het kerkelijk leven, daar staat het belang van de deze middag be sproken zegen weer tegenover. De Bruse predikant, ds. De Jonge, spre kend namens de Ring Zierikzee en .het Interkerkelijk Pastares Concent, prees de gedegen kennis van zijn vertrekkende kellega, bij wie echter wel eens meer sprake was van „Sachtreue" als van „Menschtreue". T.a.v. de belijdenis werden wel eens scherpe lijnen getrokken en soms was idt wel eens pynlyk". Kollega Smits van Haamstede Ischetste ds. Schaap als een typisch ]jtheoloog, trouw aan Schrift en be- mis. „We zien u node gaan", al- |[dus deze pastor. Namens het pastoriefonds sprak de Jiheer J. M. Padmos, die de prakti sche opmerking maakte: „Het ge- jzin groeide, maar de bungalow niet". Kerkeraad Woordvoerder van de kerkeraad Iwas de heer J. J. Dorst, die er op ■wees hoe ook ds. Schaap - op zijn ■wijze - een stukje heeft bijgedragen laan de stedelijke kerkgeschiedenis. ■Hij spi-ak de dank uit van kerke- Iraad en gemeente voor het verrichte ■werk, waarvan het voornaamste was 1de gemeente te wijzen op Christus. Iln zijn dankwoord betrok hij ook mevrouw Schaap en deelde mede dat Hde Jeugdraad de bloemen van deze zondag voor het scheidende echtpaar had bestemd. Slotwoord In zijn dankwoord tot de verschil lende sprekers gaf ds. Schaap ten slotte nog een uitbreiding. Hij ver- 'noemde de burgerlijke gemeente en ,de stedelijke organen, de klassis, de Ring, het I.P.C., de nadere kerkge nootschappen en de schoolvereniging. Hij hoopte op een vlot herstel van de Grote Kerk en verwees naar de gespletenheid van de gemeente en de last van het verleden, die voor hervormd Zierikzee wel tot de pro blemen behoren, maar - zo zei hij - we gaan weg met toch een beetje verdriet". Nieuwe auto bekrast Zondagnacht is de slechts één dag oude auto van H. B. wonende aan de Grachtweg te Zierikzee, zwaar be schadigd. De onbekende daders heb ben de wagen hevig bekrast en de spiegels afgebroken. Zagers gestolen In de nacht van vrijdag op zater dag zijn uit dc schuur van A. B. uit Zierikzee 120 pakjes zagers gestolen. De deur van de schuur stond open, zodat de „dieven" ze gemakkelijk konden weghalen. Aanrijding Zaterdagmiddag is de heer C. de R. uit Noordgouwe op de rotonde te Zierikzee aangereden door de heer J. M. uit Ridderkerk. De laatste zou geen voorrang hebben verleend. Bei de auto's raakten licht beschadigd. Advertentie BIJ UW VLEESCHMEESTER magere gekookte kiloJ-OSS" 100 gram QS 7.98 99m B(j het uitgaan drukten ds. Schaap en echtgenoete allen dc hand. Dc ge nodigden vertoefden nadien nog enige tyd in het Hervormd Vereni gingsgebouw, waarmede het afscheid zjjn afsluiting vond. Zonnebloem Erwin de Vries, Venkelstraat 6, heeft in zijn tuin een zonnebloem met een lengte van 3 m. Een rokord? Of zijn er bezitters van grotere zon nebloemen? RENESSE Eerste prijs voor drumband Zaterdag 22 september nam de drumband van het fanfarekorps Luctor et Emergo met succes deel aan het marsconcours van de K.N.F. (koninklijke Nederlandse Federatie) te Reuzel (N.-B.). Het was de eerste maal dat de tamboers uit. Renesse deelnamen aan een concours buiten Zeeland. Als staand werk bracht de band „Look out" van Saxony, waarmee 101 punten werden gescoord. Met het lopend werk „Rub a dub" van Smits behaalde men 97lA> punen. Dit bracht het puntentotaal op 198V2 punten, ruim voldoende voor een eerste prijs. In totaal waren er 18 deelnemen de korpsen, die gezamenlijk voor een aantrekkelijk schouwspel zorg den. De jurering was in handen van de heren warnas, Peters en Brand. KERKWERVE Bijeenkomst NCVB Het nieuwe seizoen van de NCVB afdeling Kerkwerve werd vorige week woensdag geopend met een bijeenkomst in het verenigingsge bouw. De presidente mevrouw Boot- Brand opende de avond op de ge bruikelijke wijze met het zingen van Psalm 25 6 en gebed. Na het huishoudelijk gedeelte nam de gaste mevrouw Dirkse uit Goes het woord om te vertellen over S.O.S. kinderdorpen. Het doel van S.O.S. kinderdorpen is om kinderen die geen ouders of door andere omstan digheden geen eigen thuis meer hebben te helpen en een thuis te verschaffen. Ter illustratie werden ook dia's vertoond. Tot slot werd ge zang 148 4 gezongen, waarna me vrouw Dirkse eindigde met. gebed. Vergadering schoolraad gaat niet door De vergadering van de schoolraad, die vanavond zou worden gehouden in de Prinses Ireneschool te Kerk werve, gaat niet door. De bijeen komst is verschoven naar volgende week. BROUWERSHAVEN Bromfiets tegen auto Op de weg langs de nieuwe jacht haven is zondagavond een brommer tegen een auto gebotst. R. v. A. bot ste frontaal tegen de door R. M. M. uit "Westkapelle bestuurde wagen. De brommer raakte zwaar beschadigd. ZONNEMAIRE KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Partijraad en tweede- kamerfraktie van de VVD vinden dat er niet aan de huidige vorm van fiscale aftrekbaarheid van dc rente, betaald ter financiering van de eigen woning getornd mag wor den. AMSTERDAM. In het kader van het internationaal jaar voor het kind heeft de Vereniging Wereld kinderen te Amsterdam besloten een half miljoen beschikbaar te stellen voor een zevental projekten in India, Korea, de Phillippijnen en de Dominicaanse republiek. SCHIPHOL. Premier Van Agst en minister Van der Klaauw zijn za terdagmiddag van een driedaags of ficieel bezoek aan Polen op Schip hol teruggekeerd. APELDOORN. Op verschillende plaatsen in Nederland hebben PvdA-prominenten zaterdag aange drongen op het vertrek van het ka binet Van Agt-Wiegel, Van bestek '81 is niets terechtgekomen. De hui dige begroting deugt niet, aldus partijvoorzitter Max van den Berg in het VAR A-radioprogramma „In de rooie haan". DEN HAAG. Minister Tuijnman (verkeer en waterstaat) heeft de ge meente Rotterdam een rijksbijdrage van vijf miljoen gulden toegekend voor de verlenging van tramlijn 2 naar de nieuwbouwwijk Bever waard op IJsselmonde. SITTARD. Ongeveer vijftig Zuid- molukkers hebben zaterdagmiddag in Sittard gedemonstreerd voor de vrijlating van de 65-jarige Zuidmo- lukker P. Saya. SCHIPHOL. Staatssekretaris Smit-Kroes van verkeer en water staat is zondagmiddag van Schiphol naar het Turkse Istanboel vertrok ken om met haar Turkse kollega de problemen van het wegtransport van, naar en door Turkije te be spreken. ROTTERDAM. De rechtbank in Rotterdam heeft maandagmorgen besloten de vervolging tegen Pieter Menten te schorsen „op grond van diens krankzinnigheid". Aan de be slissing van de rechtbank ligt arti kel 16 van het Wetboek van straf vordering ten grondslag. SAS VAN GENT. De 65-jarige A. C. M. van de Calseijde uit Sas van Gent is vrijdagmiddag om het leven gekomen door een val van een lad der. Het ongeluk gebeurde toen de heer Van de Calseijde bij zijn buur man in de tuin fruit aan het plukken Was. De ladder waarop hij stond, had geen steun. Flitsen uit het buitenland TEHERAN. Twee vrouwen hebben het leven verloren en 50 mensen zijn gewond doordat zij onder de voet werden gelopen door een menigte die Ayatollah Chomeini wilde zien in de heilige stad Qom, zo heeft het officiële persbureau Pars meege deeld. Speciaal voor de heer L. Juffermans, die bij een eerdere huldiging (van twee collega's) verhinderd was, werd vrijdagmiddag in de trouwzaal van het stadhuis een onofficiële bijeenkomst gehouden om hem te eren wegens zijn twintig jaar trouwe dienst bij de bedrijfszelfbescherming van de PTT. Ook nu weer was er belangstelling van de chef bedrijfsveiligheid distrikt Breda. Burgemeester Th. H. de Meester reikte de medaille uit en overhandigde de oorkonde, behorende bij dit gewaardeerd jubileum. OOSTERLAND, 22-9. Op de twee de vergadermiddag van de bejaar densociëteit, in het dorpshuis „Oos terhof" aan de Sint Joostdijk, waren aanwezig de heer en mevrouw H. van der Velden-Arrindell, die op 8 oktober a.s. als verpleegkundigen uitgezonden zullen worden vanwege de classis Zierikzee van de NetL Hervormde Kerk naar Nigeria. De leidster van de bejaarden me vrouw E. J. Poelman-van Leeuwen verwelkomde het echtpaar, zomede de heer M. J. Rouw uit Ouwerkerk en de heer G. J. Wirtz uit Bruinisse, president-kerkvoogd A. F. Schoof, en ouderling-kerkvoogd R. Poel man. Mevrouw Plante vertegen woordigde haar man, ds. J. Plante, die afwezig was wegens studie. De heer Rouw begroette het echt paar Van der Velden en zei het fijn te vinden dat het op deze bejaar denmiddag iets kwam vertellen over PARIJS. De afgezette dictator van het. inmiddels weer republiek geworden Centraal Afrikaanse kei zerrijk, Bokassa I, heeft dé Franse militaire basis Evreux maandag nacht aan boord van een militair vliegtuig verlaten en is op weg naar onbekende bestemming in Afrika, zo heeft een presidentieel woord voerder in Parijs bekendgemaakt. zijn toekomstig werk in het verre Nigeria. Hij wenste hen alvast alles goeds toe en vooral Gods onmisba- ren zegen op het vaak moeilijke werk. Het echtpaar Van der Velden stelden vervolgens zichzelf voor: Henk van der Velden is 34 jaar, verpeegkundig docent, na een oplei ding tot algemeen verpleegkundige. Hij werkte in ziekenhuizen te Lei den, Utrecht en Amsterdam en volgde o.a. een verpleegkundige tro- penkursus. Zijn (donkere) vrouw Beulah van der Velden-Arrindell is 39 jaar en geboren op het Boven windse eiland Sint Maarten (Ned. Antillen). Het echtpaar heeft twee kinderen van 1 en 3 jaar. Vanaf fe bruari van dit jaar tot mei heeft het echtpaar de Zendingskursus gevolgd in Oegstgeest. Het echtpaar zal in een dienst op zondag 30 september a.s. in de Gasthuiskerk te Zierikzee worden uitgezonden naar de plaats Itigidi in Nigeria, v De toekomstige woning daar is van alle comfort ge speend, er is b.v. geen elektriciteit en waterleiding. Als voedsel worden door de bevolking gegeten een soort knollen. Hierna vertoonde de heer Van der Velden nog een serie licht beelden over Oegstgeest. Mevrouw Poelman dankte ten slotte het echtpaar voor deze leer zame middag. De heer Van der Velden stelde tenslotte voor enige psalmen en gezangen te zingen. Het was voor de bejaarden een alleszins mooie middag. Tijdens de zang speelde mevrouw D. Capelle- de Ronde, het elektronisch orgel. Koncert en fampionoptoeht VAN „DE WOELWATERS'' TEEKENS. KRUYER. DE BOER. DE KROES. VvtfiunwJd vocidê Zaterdagavond bood de harmonie- vereniging van Zonncmaire. dc in woners een slotkoncert aan, gevolgd door een lampionoptocht, in samen werking met dc Oranjevereniging. Om half acht werd begonnen met een gevarieerd programma onder leiding van dirigent E. M. de Looff. Aanvankelijk was de belangstelling wat aan de magere kant. maar tegen achten werd het wat drukker. Om kwart voor negen begon dc lampionoptocht, onder gunstige weersomstandigheden, voorafgegaan door de harmonie, inmiddels aange vuld met de drumband. Het geheel leverde een aardig schouwspel op. Degenen die het koncert hadden gemist konden tij dens de rondgang toch nog genieten van deze uitmuntende harmonie- klanken, want velen lieten hun tv- toestel in dc steek voor deze „life- uitzending". Het zou overwogen kunnen worden om dc koncerten van zowel dc harmonie als de kapel te verplaatsen naar de zaterdag- of zondgamiddag. Misschien is er dan meer publiek. BRUINISSE Filmvoorstelling Vrijdagavond 28 september organi seert de Stichting Film en Jeugd- gingsgebouw de eerste filmvoorstcl- werk in het Ned. Hervormd Vercni- ling van dit seizoen. Het is een film met Clint Eastwood in dc hoofdrol als Dirty Harry, de politicman uit San Francisco. Voor aanvang van dc voorstelling kan men zich desge wenst opgeven als lid van dc Stich ting. Voor lijd zie agenda. Opbrengst kollekte De kollekte voor hel Koningin Wilhclmina fonds (kanker-bestrij- ding) heeft te Bruinisse het fraaie bedrag van f 4210,40 opgebracht. Banden lekgestoken In de nacht van vrijdag op zater dag zijn 3 banden van de wagen van mevrouw E. S. lek gestoken. Dc auto stond voor haar woonhuis in de Mo lenstraat geparkeerd. ZIERIKZEE, 21-9. Zoals overal el ders in het land, is ook het aantal leerlingen van de kleuterschool „De Woelwaters" in Malta teruggelopen, met als gevolg een noodgedwongen vertrek van één der leidsters, in dit geval mevrouw Kotvis. Ongeveer acht jaar was zij op het schooltje werkzaam, reden voor de ouders om haar bij haar vertrek een verrassing te bereiden in de vorm van een gezellige samenkomst op het schooltje. Onder het genot van een kopje koffie cn een plakje cake werd er teruggeblikt op deze jaren. Dank burgemeester Burgemeester Th. H. de Meester dankte mevrouw Kotvis voor haar inzet voor de school en hoopte alsnog een beroep op haar te kunnen doen in de toekomst als vervangster bij ziekte van mevrouw Baris. die als overgebleven leidster nu de zaken alleen op moet knappen. De ouders drukten hun dankbaar heid uit d.m.v\ een fraaie houten kandelaar met kaars, cn van diverse zijde waren reeds bloemen aangebo den. Mevrouw Kotvis vertelde dat zij de jaren op het schooltje als een fij ne tijd beleefd had. mede door de prettige samenwerking met me vrouw Baris en dankte verder ieder een. Dc scheidende leidster temiddeji van de kleuters. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3