bi Brandweer Zierikzee neemt de nieuwe bluseenheid in gebruik Generaal Ludvik Svoboda overleden HYPOTHEKEN M. GEEN SE WÊWim DISKUSSIE-AVOND MET VOLWASSENEN VAN KLAS 4 MAVO R.S.G. „PROF. ZEEMAN" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Officiële overdracht en demonstratie Auto Louis Goedbloed Noordwelle Praten op school ISTA - OOSTERLAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 september 1979 136stc jaargang Nr. 22577 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- •vekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, por jaar 95,15. Losse nummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. in dit nummer. Wester schouwen en de V.O.S. kursussen ZIERIKZEE 20-9. Donkere, dreigende wolken slegen donderdagavond op vanaf bet oefenterrein achter de brandweerkazerne in de Regenboogstraat. De mannen van de vrijwillige brandweer luidden de zaak echter volledig onder kontrole en de wolken hadden een fees telijke oorzaak. Advertentie NIEUW OKKASIONS REPARATIES ONDERHOUD Olf.dealer van ScHouwen-Duiveland Telefoon 01116-1245 PRAAG, 20-9. Generaal Ludvik Svoboda, oud-president van Tsjecho- Slowakije, is donderdag in Praag op 83-jarige leeftijd overleden. Dit heeft Radio-Praag gemeld. Donderdagavond vond namelijk de officiële overdracht plaats van de nieuwe brandweerwagen, de Magirus Deutz, met gekombtneerde lage en hoge drukspuit. De prijs van deze met moderne materialen voorziene nieuwe aanwinst bedraagt ongeveer f 200.000,-. Het brandweerkorps Zierikzee is dan ook terecht trots op deze Magi rus en stak dat niet onder stoelen of banken. Brandweerkommandanl J. Quant sprak een bijzonder woord van welkom tot burgemeester Th. H. de Meester, enkele raadsleden, lot de echtgenotes van de brandweer lieden en tot de brandweerkomman- danten uit de regio. Hij herinnerde aan de eerste autobrandweerspuit, die in 1931 in Zierikzee zijn intrede deed. De komma ndant wees verder op het goede materiaal en de uit stekende huisvesting waarover het korps Zierikzee thans de beschik king heeft. Overdracht Namens de leverancier van de Ma girus Deutz, de firma Motoreraft B.V. te Hoogeveen sprak de heer J. de Bruijn. Hij zei te hopen dat het korps de nieuwe brandweerwagen voor slechts weinig daadwerkelijke branden nodig zal hebben. Verder dankte hij de gemeentex-aad van Zie rikzee voor het voor de tweede maal aan zijn firma geschonken vertrou wen. Bij wijze van symbolische over dracht van de nieuwe brandweer wagen overhandigde de' heer De Bruijn de sleuteltjes aan burgemees ter De Meester. „Wat moet ik met een handvol sleutels", vroeg de eerste burger zich af en besloot deze snel over te dra gen aan brandweerkommandant Quant met de wens dat van de nieu we wagen een heel goed gebruik ge maakt zal worden. Zoals van het korps Zierikzee ver wacht mag worden, had men ook de ze avond een verrassing in petto. „Alvorens ik het geschenk zal aan vaarden, wil ik eerst zien welke mo gelijkheden deze wagen heeft", sprak de heer Quant en hij nodigde de heer De Meester uit de proef op de som té nemen. De burgemeester werd daarbij terzijde gestaan door de raadsleden L van den Ouden, L. S. P. van Velthoven en L. Jonker. De laatste is zelf enthousiast lid van net brandweerkorps. Klem op accu Gemeenteraadslid Van den Ouden mag dan in het bezit zijn van het vereiste rijbewijs om een brand weerwagen te besturen, met een klem op de accu kreeg hij het voer tuig toch geen centimeter vooruit. Kommandant Quant vertelde hel grapje dan ook maar, zodat de auto gestart kon worden. Na enkele proef- rondjes met de nieuwe Magirus trad een groepje brandweerlieden aan voor een fraaie blusdemonstratie. Advertentie rente v.a. 8,7% assurantiekantoor Dri. De Kockstraat 28 - Bruinisse Telefoon: 01113-1619, b.g.g. 01677-354 Eerst werd met een „knipschaar" een oude Daf-personenauto wat van vorm veranderd en vervolgens werd dit voertuig in brand gestoken, bet geen de reeds genoemde rookontwik keling veroorzaakte. Met behulp van .de lagedrukspuit een schuimblusmiddel had men net vuur snel onder kontrole. Vervol gens was het de beurt aan vier pers- luchtmaskerdragers een lekkende gasfles in een reeds met gas gevulde ruimte op te sporen. Ze wisten zich uitstekend van hun taak te kwijten. Inspektie Tenslotte trad het gehele korps aan om door burgemeester De Mees ter geïnspekteerd te worden. Deze toonde zich na afloop van dit gebeu ren bijzonder enthousiast. Hij sprak over een prachtig korps, een mooie kazerne, een fraai oefenterrein en twee schitterende wagens. Hij wees erop dat het bij de vrijwillige brand weer niet alleen gaat om het er op uitsturen van de brandweerwagen, maar dat ook het vormen .van kader, de brandveiligheidsverordening en brandpreventie veel tijd en inzet vergen. De burgemeester verheugde zich over de goede onderlinge band, die met het brandweerkorps wordt on derhouden. Verder wees hij op de grote snelheid waarmee het korps weef uit te rukken. Kort voor de bij eenkomst donderdagavond bleek dat ook toen alarm werd gegeven we gens een in brand staande booin bij de Beatrixschool. De heer De Meester zei wel te moeten wennen aan de nieuwe kleur van de huidige brandweerwagens Hij vond het vroegere vuurrode 'ot ter passen bij het beeld van q<? brandweer dan het tegenwoordige geel. Wat dat laatste betreft kreeg de burgemeester bijval van oud brandweerman de heer C. van 't Veer, die namens oudgedienden van het korps Zierikzee bedankte voor de uitnodiging deze avond aanwezig te zijn. Felicitaties met de nieuwe brand weerwagen namens de vereniging van Bruinisse werden uitgesproken door de heer C. Deurloo. Het gezel schap bleef na het officiële gedeelte nog enige tgd onder het genot van een drankje en een hapje b\jcen. De Magirus Deutzde fraaie nieuwe aanwinst voor het brandweerkorps Zierikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Geestelijke stromingen zijn vaak des te ondieper, hoe bre der ze vloeien. Sirius VAT UQT VI mij toestanden in groter en wereld). verband (land i - w IV ZIERIKZEE 20-9. In het gebouw van ile R.S.G. „Prof. Zeeman" aan de Calandweg, werd - in het kader van een werkweek in klas Mavo-4 - donderdag een diskus- sie-avoud gehouden, waarhij de leerlingen met een speciaal uitgenodigde volwassenen uit verschillende werksektoren, over diverse stellingen van gedachten wisselden. Zo n diskussic-avond is traditie geworden, want al verschillende jaren staat een dergelijke bijeenkomst geprogrammeerd in bet kader van de werk week. Verleden jaar werd dc bijeenkomst gehouden in het CJV-kamp te Rcncssc, waar dc leerlingen toen een weck vertoefden. ,Oud zijn" Onder leiding van elk een vol wassene, werden groepen ingesteld, die diskussieerden over een aantal tevoren opgestelde stellingen. Hoewel de meningen, blijkens een generaal verslag op de plenaire ver gadering, hier en daar nogal uiteen liepen, waren er toch talrijke gelijk gerichte visies op de verschillende aan de orde gestelde problemen. M eei eren HAAMSTEDE, 19-9 Woensdagavond om-A reeks 23.00 uur zijn alle pogin gen gestaakt om het nieuwe licht- Jml.i op t/v vuurtoren te plaatsen. In kc' begin run dc avond ions de wind sterk afgenomen en bet perso- rcl ft Vtissingen werd opgetrom meld om alsnog met de werkzaamhe den aan te rangen. De torenkraan werd in gereedheid gebracht om de boel boren op de vuurtoren los te kitnnen branden Toen dit alles in ora*' was uenuiaktstak omstreeks 22.00 uur de wind weer op. De toren kraan kon niet langer ter plaatse blijven om op windstil weer te wachten, daar deze kraan elders bij een karwei nodig was. Het 67-ton wegende gevaarte werd vervolgens hpdraulisch in elkaar gezet en af gevoerd. Op de'foto: Kraan, vuur toren en lichthuis nog in afwachting ran de voorgenomen werkzaamhe den. eh*»-N9VU vvubodet- Zo zag men wel in dat - ondanks heersende werkloosheid - dc stel ling opgaat: „Hoe meer je leert, hoe beter dat is". Studie nl. heeft niet alleen zin voor een betere manier om te komen tot een professionele voorziening, maar heeft ook imma teriële waarde voor jezelf. Tenzij men zich bewust aan werk onttrekt, is niet werken geen schan de. Moeilijk lag de vraag „Werken mensen om te kunnen leven of le ven mensen om te kunnen werken' Soms leek in deze vraagstelling iets van „Wortspielerei". Automatisering Velen meenden dat de automati sering toch ook weer werk ver schaft aan talrijke - zij het andere - mensen, al moest erkend dat er door voortgaande automatisering ook sprake zal zijn van een .output" van werkers. Heel belangrijk waren dc beschou wingen over de «aarde van geld. Zo dra in dc nooddruft is voorzien, wordt dc waarde van geld zeer betrekkelijk en is dan zeker geen absolute voor waarde meer voor meer levensge luk. Tevredenheid en geluk bleken toestanden, die dicht tegen elkaar aanleunen. Tevredenheid in eigen kring is mogelijk, zij het onder een «e signaleren on-tevredenhetd over De beschouwingen over „oud zijn" evolueerden zelfs in de rich ting van inrichting van bejaarden tehuizen, aan dc gezellig makende outfit nog vee) verbeterd zou moe ten worden. Het accent werd wel gelegd op het kleine - niet materië le - geluk, dat onafhankelijk is van bezit en geld. Ook de jeugd onder kende eenzaamheidsgevoelens, die zelfs optreden temidden van de massa. Schuld is mede juist die massif lee ring cn het kompletc karakter, dat dc maatschappij steeds meer krutft- Uitputtend kon alles niet doorge praat (tijdsfaktor). maar ook dit maal was sprake van zinnige ge sprekken. waarvan jong en oud (er) wederzijds konden leien. De lera ren, de heren Van der Wekken en Soesman traden op als koördinato- ren en wisten het jonge volk strak, maar toch vriendelijk, in de goede, gewenste banen te leiden. Na afloop kregen de diskussie-gaslen een warm dankwoord. Verwachting tol zaterdagavond: Koel weer Koel weer met zonnige perioden, maar vooral in de nacht en ochtend enkele buien: minimumtemperaturen van 10 graden aan zee tot 4 graden in het binnenland: middagtempera- turen ongev eer 15 graden: matige tot vrij krachtige wind uit west tot noordwest. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-temperatuur: omstreeks 9 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 16 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 98 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 22 sept. Zon op 7.25, onder 19.40 Maan op 8,16, onder 20.28 23 sept. Zon op 7.27, onder 19.38 Maan op 9.20. onder 20.41 24 sept. Zon op 7.28. onder 19.36 Maan op 10.25, onder 21.07 Nieuwe maan: 21 september (11.36) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 22 sept. 5.03 17.09 23 sept. 5.33 17.39 24 sept. 6.01 18.06 Springtij: 23 september Temperatuur zeewater te Vlissinecn 17.0° C. Laagwatcr 10.22 22.47 10.50 23.17 11.19 23.48 Advertentie uw dealer voor: iü Tel. (01114) 1495 - Sin! Joosidijk 41 - Burg. v. d. Havestraa! 48

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1