Item Koncert in de Sint Nicolaaskerk luidt de Unicef-aktie sfeervol in Per 1 oktober worden tarieven een ietsje opgetrokken 45UO MAN BRENGT VROUW EN TWEE KINDEREN OM op plein De Zimbabwe- Rhodesië- konferentie Onthoofding De koffieprijs v DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vrijdag in Brouwershaven Feestje" voor buurtbus-mensen gJ®ÜE I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 11 september 1979 136ste jaargang Nr. 22571 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse nummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4°/o BTW. in nrr nummert Het Bureau RochlshulJ) ZIERIKZEE, 10-9. Zoals overal in den lande is ook deze week op Seliouwen-Diiiveland de verkoop gestart van kaarten en andere artikelen ten bate van Unicef, liet Kinderfonds van de Verenigde Naties. Doorgaans gebeurde dat in deze contreien wat geruisloos, maar - juist in het Jaar van het Kind - krijgt de aktie meer aksent. Dat gebeurt met een bijzonder con cert in de St. Nicolaaskerk in Brou wershaven, vrijdagavond 15 septem ber. Bij sfeervolle kaarsverlichting con certeren belangeloos het Shell Man nenkoor onder leiding van Ria Borg- meijer, het Zeeuws Koperensemble onder leiding van Paul van Belzen en de vaste organist van de kerk Willie Bil. Kinderen: één gulden De vice-voorzitter van Unicef, me vrouw Kortenhoff-Neggérus, houdt een openingstoespraak. De toegangs prijs voor kinderen is symbolisch ge houden: één gulden! Dit speciale Unicef-concert is het laatste in de zomersorie van de Eve nementen-kommissie Brouwersha ven. die ook deze organisatie op zich nam. Shell-mannenkoor Het graag gehoorde Shell Mannen koor bestaat uit 68 aktieve leden en is lid van Het Koninklijk Nederlands Zangersverbond. Het maakte reizen naar Polen, Tsjecho-SIowakije. de Bondsrepubliek en Engeland. Het koor bestaat al van voor de oorlog, in de crisistijd, toen zij die wél vast werk hadden letterlijk zongen van blijdschap tijdens het werk. Die vro lijke sfeer was vooral kenmerkend voor de werksfeer op de Dubbs ther mische kraakinstallatie (een fabriek van de Shell-raffinaderij te Pernis. Uit die ongedwongen zang ont stond tenslotte het B.P.M. Mannen koor, dat reeds drie weken na de op richting het Wilhelmus zong, toen koningin Wilhelmina de raffinaderij bezocht. Een prestatie van de eerste dirigent J. P. A. Kriek, die een groep leken voor zich kreeg die geen noot kon lezen. Vanaf 1948 stond het koor onder leiding van de heer J. J. v. d. Bos en het behaalde toen reeds prachtige resultaten. Na 1956 maakte het Shcll- koor vele binneh- en buitenlandse reizen onder directie van Ria Borg- meijer, die de dirigeerstok al 22 jaar hanteert. Zeeuws Koperensemble Het Zeeuws Koperensemble be staat ongeveer acht jaar. De samen stelling wisselt, omdat alleen de beste leerlingen van de Zeeuwse mu ziekschool in aanmerking komen. Meestal zijn dit jongens van onge veer vijftien jaar. Het ensemble oefent een tot twee keer per week en speelt allerlei soor ten muziek, van Renaissance tot werk van moderne komponisten. De optredens zijn voornamelijk in de provincie Zeeland. De trombonisten zijn leerlingen van Etien Rottier, de overigen van de leider van het en semble Paul van Belzen, die tekens direktcur is van de Zeeuwse muziek school in Goes. Hij heeft trompetles gehad van on der anderen prof. Helmut Wobisch van de Wiener Philharmoniker en van prof. Richard Rudolf van de Wiener Symfoniker tijdens zijn stu dieverblijf in Wenen. Verder is hij eerste trompettist geweest van het Operagezelschap Forum en .van het Neue Musikvereins Orchester. Willie Bil Willie Bil-den Hollander, de vaste organist van de Sint Nicolaaskerk, speelt, orgel sinds haar zevende jaar. Op veertienjarige leeftijd reeds be gon zij met het begeleiden van kerk diensten en koren. Toen ze zestien was won ze een orgelconcert in Goes, georganiseerd door Jeugd en Muziek Zeeland. De koorvvereld is haar altijd blij ven boeien, zodat ze drie jaar kur- sussen voor koordirigent heeft ge volgd bij de Duitser Kurt Thomas. Intussen is ze tweede dirigent ge worden van koren in Breda en Hooge Zwaluwe en heeft ze de leiding over genomen van een uit vijtfig leden bestaand kinderkoor in Sprang-Ca- pclle. Gedurende deze periode ?ijn er radio- en tv-opnamen geweest. Orgel Haar orgeldiploma haalde Willie Bil op het Brabants Conservatorium in Tilburg. Improvisatielessen volgt ze thans bij Kees van Eersel uii Goes. Ze heeft optredens gehad in Nederland, België, Zwitserland, Po len en Duitsland. RIDDERKERK, 10-9. Op brute wgze heeft een 45-jarige inwoner van Rid derkerk, ing. J. V. in de nacht van zondag op maandag zijn vier jaar jongere echtgenote Ada Weekhout en hun kinderen Inge Maaike (11) en Pieter Johan (5) om het leven gebracht. Daarna-pleegde de man vermoe delijk zelfmoord. Een buurjongetje ontdekte het drama toen hij 's mid dags de lunch zou gebruiken bij de Tömilie V. Hij trof een papiertje aan op de deur met daarop de boodschap „Waarschuw de politie: gas". Een in derhaast gealarmeerde buurvrouw vond boven in de slaapkamers de drie lijken. Zij lagen in nachtkledij op bed. De vader heeft zijn gezinsleden met hamer en mes vermoord. Hij zou in geestelijke moeilijkheden verkeren omdat rugklachten hem al bijna een jaar in de ziektewet hielden. SIRJANSLAND/ZÏERIKZEE, 8-9. Zaterdag was het feest voor de vrijwillige chauffeurs en chaufeuses van de Buurtbus, vaste verschijning op Schoüwen-Dnive- land sinds 2 april. Het Ruurlbuskomité, bestaande uit de dames Kuin en Dorst en de heer De Rijke, had - in samenwerking met de Z.W.N. - een uitstapje naar het werkeiland „Neeltje Jans" georganiseerd. De dag werd begonnen met een boottocht over de Oosterschclde aan boord van de „Stad Zierikzee" van de Z.W.N. Een welkomstwoord werd gespro ken door mevr. Kuin, waarna aan boord nog een werkvergadering werd gehouden. Mevrouw Kuin deelde me de dat het vervoersaanbod in de af gelopen maanden zeer groot is ge weest, zodat regelmatig met twee bussen gereden moest worden. Het door de overheid gestelde aantal pas sagiers zal op Schouxven-Duiveland in dit eerste jaar dan ook zeker ge haald worden. T arieven Per 1 oktober a.s. zullen de tarieven stijgen: een enkele reis gaat f 1 kos ten (was f 0,90); een kinderkaartje wordt f 0,50 (was f 0,45). De 4-.ritten- kaart zal ook duurder worden: vol wassenen vanaf 9 jaar betalen f 3 (was f 2,75), terwijl de rittenkaart voor kinderen en bejaarden voortaan f 1,50 zal bedragen. Dienstregeling In samenwerking met het Buurt- buskomité bestudeert de Z.W.N. een mogelijke wijziging in de dienstrege ling. Gebleken is dat vooral het tra- jekt Ouwerkerk-Zierikzee veel pas sagiers oplevert, zodat voor dit tra- jekt mogelijk een wijziging noodza kelijk is, in de vorm van een groter aantal ritten. Overwogen wordt de halteplaats Kraanplein te verplaatsen naar de Beurs, hetgeen vooral by ongunstig weer beter is voor de passagiers. Mogelijk zal in de toekomst een financiële bijdrage van de deelne mende gemeenten worden gevraagd. Bevredigend Ter vergadering bleek dat het go- hele projekt voor alle medewerkers zeer bevredigend verloopt. Onder het genot van een drankje werden de di verse werken van Rijkswaterstaat bekeken. Tegen het middaguur werd een koud buffet genuttigd en morst men weer richting Zierikzee. De „Stad Zierikzee" meerde rond één uur af bij de jachthaven van Zierik zee. waar een bus van de Z.W.N. het gezelschap opwachtte voor een rit naar de Neeltje Jans. Tijdens de ont scheping arriveerde minister Tuyn- man van verkeer en waterstaat om met hetzelfde schip een rondvaart over do Oostcrschelde te maken. Deelnemers non de fietstoertochl van de Roten/ Club Zierikzee maken zich pereed voor de start. Zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De Sint Nicolaaskerk te Brouwers haven vormt - slechts verlicht door kaarsen - een sfeervolle entourage voor hei koncert ten bate van Uni cef. Dit nummer bestaat uil 12 pagina's Hei inzicht van een enkel ogen blik,'is soms gelijk aan de er varing van een heel leven. O. W. Holmes LONDEN, 10-9. Groot-Brittannië opende maandag een zeer belangrijke konferentie over Zimbabwe-Rhode- sië in Londen met het uitspreken van de hoop dat zjj zou slagen waar zo veel konferenties mislukten. Maar voorziter Lord Carrington, de minister van buitenlandse zaken, zei tegen de delegaties van de ruziende partgen dat overeenstemming alleen mogelijk was als er bereidheid be stond om een kompromis te sluiten. Lord Carrington zei na opening van de konferentie op de aangegeven tijd ondanks enkele problemen over wie waar moest zitten: „Het akkoord dat in Lusaka wer<f bereikt heeft het de Britse regering mogelijk gemaakt deze konferentie bijeen te roepen met de zeer reclc hoop dat zij zal leiden tot een internationaal aan vaardbare regeling". NEW YORK, 9-9. In hel Newyork- se stadsdeel Brooklyn heeft een man zondag voor de ogen van ontstelde kerkgangers een ouderling van de gemeente op het kerkplein met een bijl onthoofd. De man, die kort na zijn daad door omstanders werd gegrepen, verkeer de volgens de politie in de mening dat de ouderling zijn vrouw had ver leid. DEN HAAG. 10-9. Volgens minis ter Van Aardenne kan niet worden gesproken van een kortstondige ver hoging van de koffieprijs. De minister maakt dal op uil het verloop van de wereldmarktprijzen voor koffie in de periode van maart tot begin juli van dit jaar: eind fe bruari 1,41 gulden per half pond. eind maart 1,47 gld., eind april 1.56 gld., eind mei 1.72 gld., eind juni 2,24 gld., eind juli 2,29 gld on medio au gustus 2,10 gld. In antwoord op schriftelijke vra gen van de VVD-kamerlcden Vrij- Jandt-Krijnen en Blaauw merkt de minister van ekonomische zaken op dat evenmin sprake is geweest van onmiddellijke doorberekening tfan de totale prijsstijging. Verwachting tot woensdagavond: Wolkenvelden Veel bewolking en mogelijk wat re gen, maar in het zuiden ook af en toe zon; middagtemperaturen van 18 graden in het noorden tot 22 graden in het zuiden; minimumtemperatuur omstreeks 13 graden; matige, tot krachtige wind uit Zuidwest tot west. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Min.-temperatuur: omstreeks 13 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 19 gr. Kahs op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 12 sepl. Zon op 7.08, onder 20.04 Maan op 23.39, onder 14.24 13 sopt. Zon op 7.10, onder 20.02 Maan op onder 1524 Laatste kwartier: 13 september (7.43) IÏOOG. EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 12 sept. 8.11 20.28 1.24 12.48 13 sept. 8.52 21.16 2.15 14.48 Doodtij: 15 september Temperatuur zeewater te Vlissingen 18.8° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 11-9. Het K.N.M.l deelt mede: Een langgerekt hogedrukgo- hied reikt van hel centrum ten zui den vnn Ierland tot boven Tsjecho- SIowakije. Het brengt rustig rtazo- merwecr met middagtemperaturen rond 20 graden in midden-Europa. 25 graden ten zuiden van de Alpen cn dertig graden in Spanje. Een onweersgebied boven de Mid dellandse Zee komt vandaag bovoen Italië aan. Langs do noordflank van het ho- gedrukgebied staat oen vrij sterke westelijke luchtstroming Hiermee trekken storingen van het midden van de oceaan via Engeland naar Skandinavië. Tn de nacht van dins dag op woensdag wordt het front van zo'n storing boven het noorden van ons land verwacht. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1