Sekretaris J. W. de Jonge veertig jaar in ambtelijke dienst Fietsreflector: Goed gezien. Vijf-en-twintig-jarig jubileum P. R. M. van der Sneppen aan de Willibrordusschool OLIEBESPARING VAN VIJF PROCENT DENKELIJK GEHAALD IftUt DE ZIERIKZEESCHE COURANT Jubileum in Westerschouwen Doe het nu! „Visitekaartje katholieke gemeenschap" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 10 september 1979 136ste jaargang Nr. 22570 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakertmart Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 24,95, per jaar 95,15. Losse nummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze .contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. m dit nummer: 10.000ste bezoeker Gemeentemuseum HAAMSTEDE, 7-9. „Uit alles blijkt uw geweldige in zet 0111 de belangen van de gemeente en de burgers te dienen". Deze woorden sprak loco-burgemeester J. C. de Feiter van Westerschouwen vrijdagmiddag tot ge- meentesekretaris J. W. de Jonge, die veertig jaar ge leden zijn ambtelijke loopbaan in gemeentedienst begon. Een uitkomst, was het, dat in ok tober 1972 het nieuwe gemeentehuis (het voormalige hotel Witte van Haamstede) kon worden betrokken. In de loop der jaren groeide de ge meente Westerschouwen van rond de 4100 tot 4880 inwoners'en groeide de staf van medewerkers in de binnen- en buitendienst tot 50 personen. Daar de heer de Jonge te kennen had gegeven zijn jubileum in kleine kring te willen herdenken, vond dit in de raadszaal plaats, in tegenwoor digheid van het gemeentepersoneel, de raadsleden en enige genodigden. Dc loco-burgemeester prees de heer De Jonge voor de wijze waarop hij dagelijks zijn taak vervult, waar op hij er naar streeft bij problemen een voor ieder bevredigende oplos sing te vinden. „Ook hebben velen herhaaldelijk dankbaar gebruik ge maakt van het bijzonder goede ge heugen van de jubilaris en profiteer de de gemeente van zijn doortastend optreden en het taktvol afhandelen van zaken", aldus de heer De Feiter. Hij herinnerde aan de moeilijke tij den, die de jubilaris in zijn veertig jarige loopbaan heeft meegemaakt, zoals de oorlog en de ramp. Verenigingsleven Buiten de secretarie om heeft de heer De Jonge tal van funkties in het verenigingsleven bekleed. Hij was initiatiefnemer tot de opriching van de Stichting Renesse, hij was voorzitter van de Groene Kruisvere niging Noordwelle-Renesse en hij heeft zitting in de ledenraad van het Groene Kruis Schouwen-Duiveland. Verder is hij voorzitter van de Oran jevereniging Renesse, bestuurslid van de VW-Renesse en penning meester van de Herv. Stichting Maatschappelijk werk. Als dank voor alles wat hij voor de gemeente en de burgerij in de loop der jaren heeft gedaan, over handigde de heer De Feiter de jubi laris een koekoeksklok. Mevrouw De Jonge-Verton kreeg een boeket. Loopbaan Mevrouw A. C. Houtman, spreken de namens het sekretariepersoneel, gaf een overzicht van de loopbaan van de heer De Jonge. Op 7 september 1939 trad hij als volentair in dienst bij de toenmalige gemeenten Ellemeet en Eikerzee. Twee jaar later kreeg hij zijn be noeming als ambtenaar ter sekreta- rie bij de toenmalige gemeente Re nesse, waar hij op 6 september 1945 werd benoemd als gemeente-sekre- taris. Na de samenvoeging van de ge meenten Burgh-Haamstede-Renesse -Noordwelle en Serooskerke werd hij op 21 januari 1961 benoemd als se kretaris van de nieuw gevormde ge meente Westerschouwen. Mevr. Houtman vestigde hierbij de aandacht op de administratieve tompslomp die de samenvoeging van de 5 gemeenten tot 1 gemeente met zich meebracht en op de nu niet be paald florisante behuizing in het ge meentehuis te Haamstede, waarin het onderkomen van „financiën" werd betiteld met „het aquarium". Goede geesl De heer W. Krijger liet als voor zitter van de personeelsvereniging zijn felicitaties gepaard gaan met het overhandigen van een portefeuille aan aan de heer De Jonge en bloe men aan mevrouw De Jonge. Namens de raad van Westerschou wen werd het woord gevoerd door dr. H. J. van Zuijlen, die de heer De Jonge een persoon noemde die goed met zaken en mensen kan omgaan: „Hij weet op voortreffelijke wijze leiding te geven op het gemeentehuis, staat altijd open voor iedereen en zorgt voor een goede geest onder het personeel" .aldus de heer Van Zuij len. Namens de leien van de gemeente raad sprak hij de waardering uit voor de wijze waarop de raadsstuk ken zijn verzorgd en overhandigde een gesehenkenbon. Oud-burgemeester H. P. Everwyn zwaaide de heer De Jonge lof toe *'Oor zijn positieve instelling, zijn goede vakmanschap en de prettige wijze van omgang en onderstreepte zijn woorden met het aanbieden van het boek van Rien Poortvliet „De vossen hebben holen". In zijn dankwoord zei de heer De Jonge aan het werk voor de' gemeen te verknocht te zijn, dat hij iedere ochtend met plezier aan het werk gaat. Het daarnaast sociaal bezig zijn voor het verenigingsleven, zei hij als een ontspanning te zien, Eén Van de dieptepunten uit zijn 40-jarige loopbaan noemde hij 10 december 1944, toen hij naar het ge meentehuis werd geroepen. Weer een heel andere zaak was de gemeente lijke herindeling. „Het is niet ge makkelijk om de gemeente daarna weer te laten marcheren en het amb telijk apparaat weer dienstbaar te maken, maar dank zij de mensen op de sekretarie is het gelukt", waren zijn woorden. DEN HAAG, 8-9. De oliebesparing van vijf procent, die de regering zich tot doel heeft gesteld, zal dit jaar waarschijnlijk worden gehaald. De besparing in deze omvang moet ech ter wel worden voortgezet. Minister Van Aardenne van ekono- mische zaken heeft, dit aan de Twee de Kamer medegedeeld in een nota over de situatie op de oliemarkt en de beperking van het gebruik van aardolieproduktie. Maatregelen De verscherpte kontrole op de na leving van de maximum snelheid zal worden gehandhaafd, zo deelt de minister verder in zijn nota mee. Ak- ties om „Car-pooling" en" het gebruik van openbaar vervoer te bevorderen zijn in voorbereiding. De beperking van de verwarming van gebouwen zal juist in de komende maanden be langrijk kunnen zijn. In gebouwen van de rijksoverheid zullen de ther mostaten worden afgesteld op 20 graden Celsius „overdag) en 15 gra den Celsius „'s nachts". Dwingende maatregelen „op basis van de distributiewet 1939" zijn in de afgelopen maanden niet noodzakelijk gebleken. Het Konsumenten Kon takt vindt dat de benzineprijs met onmiddel lijke ingang twee cent omlaag moet. Nu minister Van Aardenne toegeeft dat er geen sprake is van een oliete kort, is de recente benzineprijsverho ging van vier cent, inplaats van twee cent, overbodig geworden, aldus Konsumenten Kontakt. Advertentie moef elke fiets een rode reflector hebben en geel reflecterende pedalen L ZIERIKZEE, 7-9. .Vrijdagmiddag vierde men oj, de Willibrordusschool voor katholiek lager onderwijs het zilveren ambtsjubileum van haar hoofdonderwij zer, de heer P. R. M. van der Sneppen. Een feestelijke gebeurtenis, waarhij een zevental sprekers het woord voerden en ook leerlingen en oitd-lecrliiigen waren betrokken. Publikatie von het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Begin oktober 1954 is de heer Van der Sneppen het onderwijs ingegaan. Na zeven jaar elders in den lande zijn beroep te hebben uitgeoefend, kwam hij naar Zierikzee. alwaar hij als hoofd van de Willibrordusschool werd aangesteld. De heer L. S. P. van Velthoven, voorzitter van de Stichting Katho liek onderwijs, sprak de gefêteerde als eerste toe. „Het is een hele ver antwoordelijkheid. wanneer iemand het onderwijs instapt, maar het drukt een blij stempel op de per- oonlijkheid. In al die jaren dat u in hel onderwijs werkzaam bont ge weest, heeft u een verandering on dergaan in uw geloofsbeleving, op voeding en ideologie. U weet te doce ren wat goed is voor de school en te beoordelen of het al dan niet toe pasbaar is. Ik wil u bedanken voor uw inzet, groot verantwoordelijk heidsgevoel en dagelijkse energie. Een hoogtepunt in uw karrière was ongetwijfeld de bouw van de nieuwe Willibrordusschool. Daarbij ontpopte u zich ais een goed organisator en een goed teamleider. U bent een ge- zichtbepalend element binnen en buiten de school," aldus de voorzit ter. Prachtige opdracht Pastoor H. de Graaf vertelde in zijn toespraak, dat het „een prach tige opdracht is om met jonge men sen bezig te zijn die oprecht en open zijn. Het is mooi om ze tot de vol wassenheid te brengen. Kinderen op voeden is een moeilijke taak omdat wij als wijze volwassenen hun voor moeten gaan." De heer J. Dooswijk sprak als voorzitter van de ouderkommissie. „Het kost veel energie de kinderen in toom te houden, maar het kost nog imer energie ze wat bij te brengen. E maakt deel uit van een goed team. u bent de krentenbol tussen de ka- detfen. Ik heb waardering voor de manier waarop u met de leerkrach ten en de kinderen omgaat. U bent een visitekaartje voor de katholieke gemeenschap in Zierikzee. De rector van de Rijksscholenge meenschap, drs. P. Vis, zei dat er op Schouwen-Duiveland een intens kon- takt bestaat tussen dc lagere school en het voortgezet onderwijs. „Dat is in het belang van de kinderen van Schouwen-Duiveland. In al die jaren hoeft de heer Van der Sneppen daar aktief aan deelgenomen. Wat hij voor de Rijksscholengemeenschap doet, doet hij altijd zeer gemotiveerd. Er is veel waardering vanuit de vier scholen voor het voortgezet onder wijs op Schouwen-Duiveland." Jonge jeugd „Vroeger wilde ik ook in het on derwijs. Veel vakantie en weinig werkuren, dat leek me wel wat. Vroeger was de jeugd ouder, nu is de jeugd jong en daarmee wens ik u veel sterkte. Onder meer om die reden ben ik blij dat ik niet voor het onderwijzersvak gekozen heb." zo sprak de heer de Rijke, wethouder - ad interim - van onderwijs van Zie rikzee. De heer B. Waaijenberg voerde het woord in de plaats van de heer F. Schor jon als president van dc Lions. „Op 1 januari 1977 bent u tot de Lions toegetreden en sinds die tijd heeft u daarin een grote inbreng ge had. In al uw werk is één grote lijn te, zien. >Vat is de opvoeding van de jeugd anders dan één stuk dienstbe toon. De Lions spreekt het dienen bij zonder aan. (Vervolg pag. 3) Gemeentesekretoris J. W. de Jonge ontvangt uit handen van loco-burge meester J. C. de Feiter een koekoeks klok. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Medelijden, tot overmaat ge- groeid, wordt liefde. R. Howard Verwachting tot dinsdagavond: Zonnige perioden Droog weer met zonnige perioden maar later op de dag in de noorde lijke provincies meer bewolking; mi nimum temperaturen ongeveer 12 graden, middagtemperaturen van 18 graden aan zee tol circa 22 graden in Brabant en Limburg; matige, in het Waddengebied later vrij krachtige zuidwesten wind. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 ot 8. Min.-temperatuur: omstreeks 12 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 11 sopt. Zon op 7.06, onder 20.07 Maan op 23.01. onder 13.16 Laatste kwartier: 13 september (7.43) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 11 sept. 7.30 19.47 0.41 12.57 Doodtij: 15 september Temperatuur zeewater te Vlissingen 18.6 C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 10-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied bij Ier land heeft een uitloper tot boven onze omgeving. Hierin is hel rustig en droog weer met in de nacht en ochtend mistgebicden en overdag zonnige perioden met temperaturen van ruim 20 graden. In het zuiden en oosten van ons land vielen zondag nog enkele bui en. Dit hing samen met een onweers storing boven België en Frankrijk. Deze verplaatst zich nu verder naar het oosten. Ten noordoosten van IJs land is een diepe depressie aangeko men. ontstaan uit de resten van de orkaan David. Het front van deze depressie bracht maandagochtend re gen in Schotland en zal dinsdag dich ter bij komen maar ons land waar schijnlijk pas woensdag bereiken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1