Informatie over de inrichting van Kabbelaarsbank bij Brouwersdam Juffrouw Nella nam afscheid van „haar" kleuters ER KOMT WEER KERMIS OP HET HAVENPLEIN Dagelijks Bestuur besloot tot benoeming bode-concierge A. M. VAN DONGEN VIJF EN TWINTIG JAAR BIJ DE BRANDWEER VAN SCHARENDIJKE Jubilaris onderscheiden nieuwerkerk Met zoon Pieter STREEKMEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vr«da8 7 september1979-• Nr.'22569. In Goedereede westerschouwen QOEDEREEDE, 6-9. Over de inrichting van de Kabbelaarsbank, de vroe gere zandplaat in de Grevelingcn, by de Brouwersdam is ook door het ge meentebestuur van Brouwershaven reeds veel gesproken. De Kabbelaars bank zal volgens de Nieuwe Inrichtingsschets Grevelingcn, een rekreatieve bestemming krijgen. Er is een jachthaven gepland, alsmede voorzieningen voor dag- en verblyfsrekreatie. Installatie mevrouw I. I. Nlemantsverdriet De nieuwe burgemeester van Wes terschouwen, mevrouw J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer, zal woens dag 19 september in het gemeente huis te Haamstede worden geïnstal leerd. Daartoe wordt een buitenge wone openbare raadsvergadering ge houden. Na afloop daarvan zal er ge legenheid zijn de nieuw benoemde burgemeester toe te spreken. DUIVELAND Beatballet De nieuwe kursus Beatballet be gint op woensdag 12 september in ons dorpshuis te Nieuwerkerk. De kursus, die uit 7 lessen bestaat, zal in het vervolg op woensdag worden gegeven i.p.v. donderdag. Voor tijden zie agenda. I OOSTERLAND Opbrengst kollekte Onder leiding van de heer Joh. van der Have Jac.z. werd in de maand augustus ter plaatse weer ge- lcollekteerd ten bate van het zen dingswerk der Ger. Gemeenten, door Bart van der HuIIe, Fieke van1 't Hoff, Cobie Olree, Corjne Knop, Marja de Visser en Marian de Waal. De opbrengst bedroeg over genoemde maand de som van f 216,84. Boven alen was de opbrengst van het op halen van oud papier en vodden voor hetzelfde doel f 147,30. Zodoende kon er weer in totaal de mooie som van f 364,14 voor de Zending worden overgemaakt. HAAMSTEDE, 4-9. Dinsdagmiddag nam, kleuterleidster Nella de Hartog op feestelijke wyze afscheid van de kleuters van „Het Klcuterbosje". Mede aanwezig was haar pas gebo ren zoon Pieter, de „oorzaak" van haar afscheid. Tijdens een gezellig samenzijn, waar zowel ouders als een afvaardi ging van de gemeente Westerschou wen aanwezig waren, dankte de voorzitter M. Pieterman in zijn toe spraak juffrouw Nella" voor haar aktieve inzet. Ook feliciteerde hij haar namens de ouders en leidsters met haar zoon Pieter. De voorzitter bood haar een kado voor haar zoon aan, bestaande uit bestek, bordje en beker. Dit kado was gekocht met geld dat de ouders bijeen hadden ge bracht. Ook de ouderkommissie over handigde haar een kado. Loco-burgemeester J. C. de Feilei sprak woorden van dank namens het gemeentebestuur, speciaal voor de prettige samenwerking met de afde ling onderwijszaken vanaf 1975 tot nu. Juffrouw Nella ontving van het gemeentebestuur een prachtig boek over Zeeland. Beschuit met muisjes Vervolgens gingen Nella en Pieter naar elk klaslokaal om daar de kin deren te trakteren op de traditoneel beschuit met muisjes en een beker limonade. In de klassen, waar Pieter al slapende de belangstelling over zich heen liet komen werd veel ge zongen, werden vragen gesteld en kadootjes overhandigd door de kin deren. De kleuters waar juffrouw Nella voor haar afscheid mee werk te, gaven haar een map waarin te keningen van alle kinderen zaten. Rond drie uur kreeg Pieter honger en was de leuke middag voorbij. SCHARENDIJKE, 6-9. Donderdagavond kwamen de manschappen van de gezamenlijke brandweerkorpsen Seharendijke en Kerkwerve met echtgenotes bijeen in De Piitmeet te Seharendijke om feestelijk aandacht te schenken aan het 25-jarig jubileum van A. M. van Dongen, chauffeur-pompbediende bij de brandweer in Seharendijke. De kommandant van het korps Seharendijke, de heer D. P. A. de Graaf, heette behalve de jubilaris met echtgenote en kinderen in het bijzonder welkom burgemeester en mevrouw Den Boer en de gemeente- sekretaris L. F. van Wijck. Later op de avond gaven ook wethouder C. J. van Burg en echtgenote blijk van be langstelling. „Heksenketel" is oplichterij De rijkspolitie verzoekt inwoners van Schouwen-Duiveland die een Heksenketel" hebben besteld bij de firma Hagco uit Dordrecht en daar voor geld hebben overgemaakt, daar van aangifte te doen. De bestellingen zullen namelijk niet worden afge zonden door genoemde Dordtse fir ma, Er is sprake van oplichting. De laatste maanden werden op Schouwen-Duiveland leuk uitziende folders verspreid, waarin door de firma Hagco roodkoperen „Heksen ketels" werden aangeboden in ver schillende prijsklassen. Bestellingen konden worden gedaan door geld over te maken op een bankrekening. De man achter deze „firma" is inmid dels bij de politie bekend en aangif ten zijn nodig om hem te kunnen vervolgen, wegens overtreding van art. 326 van het wetboek van straf recht. Bekend is dat bijvoorbeeld enkele tientallen mensen in Bru een „Hek senketel" hebben besteld. Hen is dus, zogezegd een kool gesloofd. ZIERIKZEE Zout in afvalwater We weten dat de Rijn veel zout in ons land brengt, afkomstig van de Kalimijnen in Frankrijk waardoor onze rivieren sterk verontreinigd worden. Maar ook ons eigen afval water op Schouwen-Duiveland, af komstig uit de zuiveringsinrichtingen is in hoge mate zouthoudend Dat blijkt ut de watermonsters, die re gelmatig in de diverse zuiveringsin stallaties worden genomen, aldus wist dijkgraaf A. M. Geluk op de vergadering van het Waterschap tc vertellen. Het deed de kommandant goed, dat ook de echtgenotes aanwezig wa ren, zodat van meer nabij kennis koh worden genomen van het brandweer wezen. Spreker herinnerde met, veel genoegen de persluchtóefenihg,"die de beide korpsen de avond te-voren in de bunker van Shell te Pernis hadden gehouden. Een woord van cank ontvingen wethouder Van Burg en de heer P. J. Plaisier voor het mogelijk maken van de zeer geslaag de oefening. Eerste kontakt Burgemeester W. den Boer vond het prettig, dat zijn eerste kontakt met de brandweer in Middenschou- wen een feestelijk gebeuren is. Hij sprak de hoop uit dat tussen de bei de korpsen en het gemeentebestuur goede kontakten zullen zijn. Het deed hem genoegen, dat er bij de brandweer nog sprake kan zijn van vrijwilligheid, nu in verschillende sektoren in het maatschappelijk le ven fulltimers worden ingeschakeld. Hij zegde de heer A. M. van Dongen dank voor de diensten, die hij gedu rende 25 jaar als brandweerman heeft verricht. Zijn echtgenote mevr. E. van Dongen-Nijenhuis werd in deze dank betrokken, want in hun bedrijf is het alarmnummer geves tigd en van daaruit wordt de brand- alarmering verzorgd. Ook mevrouw Van Dongen heeft zodoende verschil lende malen voor verspreiding van brandalarm gezorgd. De burgemeester speldde de heer Van Dongen een onderscheiding voor 25 jaar dienst op van de Kon. Ned. Brandweervereniging en de Ned. Vereniging van Brandweerkomman- danten en overhandigde de hierby behorende oorkonde. Mevrouw Van Dongen kreeg een bloemenattentie. Vrouwencafé en drempelvrees Hoewel er dinsdagavond in het Vrouwencafé, voor de eerste maal geopend dit seizoen, veel bekende gezichten aanwezig waren, zou de werkgroep graag nog meer vrouwen welkom heten. Dat zou op dinsdag 11 september kunnen zijn, bij een thema-avond, die juist als onderwerp „Drempel vrees" heeft. Daarbij komt dan de „hoge drempel" ter sprake, die het Vrouwencafé schijnt te hebben. Daarnaast zullen andere toch zoge- Burgemeester W. den Boer speldt.de heer A; M. van Dongen, jubilaris.- bij de brandweer te Seharendijke, de onderscheiding op. (FotoZierikzeeSche Nieuwsbode) Kommandant- De Graaf zegdede heer",Van Dongen dank'yoorzijnjiri- zët bijde brandweer en de: 'onder vonden vriendsqhap. L«'>. Dispensatie/ De heer Van, Dóngen.heeft; vijf konimahdantëri bijde.:'brandy/eer meegemaakt ;enis hét f o.üdète ïi'dge- .wbr.den.;Niettégenstaa^de cfèt lïij .npg steeds! volop ,;-brahdweer-mlndëd^'iis. Op; zijn verzoek«zal'he*mdispensatie worden .verleendom :.riog -èvjaar.- bij - de brandweer teblijven. Hët'-korps staat hier volledig, achter.. 1 Naihens het-brahdivèeikorps.Scha- endijke overhandigdeVde" .heerDe Graaf de jubilaris éen arrhbandhor- 1 loge en mevrouw Van Dongen .een plant. De kommandant"van'het. korps Kerkwerve, de heer J. M. van Lange- raad,.;zei dat het een goed teken is, dat de ..béide korpsen bij ..elkaar ko men: de verstandhouding is bijzon der goed. Daardoor zijn'gezamenlijke oefeningen mogelijk. Hij overhan digde de heer Van Dongen namens het korps een geschenk, De heer A. M. van Dongen zegde dank voor de hem verleende brand weeronderscheiding de kado's en blosmen, mede namens zijn echtge note. Na het officiële gedeelte wer den nog enkele brandweerfilms ver toond. naamde „drempels' besproken wor den, zoals de gang naar een dokter en het inschakelen van instanties. Met elkaar kunnen meer „drem pels" gesignaleerd worden. Het is de bedoeling dat bij de gesprekken daarover die hindernissen verlaagd of weggenomen worden. Elke dinsdagavond zijn alle vrou wen welkom in het Vrouwencafé in „De Witte Raaf". Aanrijding Donderdagavond om half tien zijn twee brommers op elkaar gebotst op het fietspad langs de Lange Blok- weg, doordat een van hen niet vol doende rechts hield. Betrokkenen waren B. A. uit Zierikzee en de Brouwenaren P. v. d. W. en A. S. Zij moesten in het ziekenhuis wor den behandeld; B. A. moet daar een nader herstel afwachten. Hun voer tuigen raakten volledig vernield. Geen voorrang Doordat automobiliste S. v. Z. uit Zierikzee donderdagmiddag om half zes geen voorrang verleende aan mevrouw C.-D. (eveneens uit Zierik zee), ontstond een aanrijding op de kruising Laan van St. Hilaire- Weststraat. De beide auto's moesten worden weggesleept. P.IJ.-kollekte In de week van 10 tot en met 15 september zal er ook in- Oosterland de jaarlijkse kollekte plaatsvinden ten bate van de P.I.T. (het Protes tants Interkerkelijk Thuisfront, en wel onder leiding van mevrouw R. Beije-Boogert. Deze gelden zijn be stemd voor allen die betrokken zijn bij de Protestantse geestelijke ver zorging van onze militairen: 70 pro cent voor het werk van de 42 tehui zen van Pro Rege, 23 procent voor het werk der 120 krijgsmachtpredi kanten, 4 procent voor het werk der C.M.B. van oost en west Curaqao en Aruba, en 3 procent voor het werk in het -Vormingscentrum Beukber- gen. SIRJANSLAND Opbrengst kollekte kankerbestrijding Elk gezin uit Sirjahsland heeft de - afgelopen, dagen gemiddeld ongeveer f 5,2& gegeven, ten bate van het Ko ningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding, zodat de dames Struik, Blauw en Op 't. Hof als col lectanten voor f 392,- hebben opge haald.', Er wordt al weer druk gewerkt aan de opbouw van de jaarlijkse kermis op het Havenplein. Aanstaande za terdagochtend (morgen) worden de attrakties voor het publiek openge steld. Er zijn er dit jaar vijftien, één meer dan voorgaande jaren. Nieuw is een tent, waar een knikkerspel kan worden gespeeld. De overige zijn: autoscooter, golfbaan, minicars, rupsbaan, lijn-trek- en bussentent, bidldozer-schuivenspel, schiettent, „baby"-molen (draaimolen voor de kleuters) en een stoplichtspel. Voor een hapje-tussendoor zijn er pof fertjes, paling, suikerspinnen en on der andere nougat te verkrijgen. Dc kermis is (niet op zondag) tot en met volgende week donderdag geopend. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Vergadering Waterschap ZIERIKZEE, 4-9. Het agendapunt „Personeel" vergde dit keer in de ver gadering van het waterschap Schouwen-Duiveland wat meer aandacht dan gewoonlijk wegens een reorganisatie in de huishoudelijke dienst. Door de toenemende werkzaamheden ook op dit gebied besloot het dagelijks bestuur over te gaan tot de benoeming van een bode-concierge. In deze funktie werd benóemd de heer J. van der Wielen te Schuddebeurs. Aan mejuffrouw M. W. Heijboer, die vele jaren de huishoudelijke dienst heeft verzorgd, bracht de voorzitter namens het dagelijks be stuur dank voor de wijze, waarop zij haar taak had vervuld. De heer Baas, gedurende een vier tal jaren administratief werkzaam bij het Waterschap, werd benoemd ter gêmeéntesekretaris van de ge meente Veere. Aanleiding om ook voor dezen een vervanger, te zoeken. Gedacht wordt aan uitbreiding óok in de administratieve sector, daar on der meer de inning van de water - zuiveringsgelden veel tijd en man kracht vraagt, er ontstaat een nieuw soort korrespondentie, over deze be lasting vooral met nieuw ingeko- menen en weer vertrekkenden. Beuoemingen M. J. Stouten te Kerkwerve werd per l-7-1979 .in vaste dienst benoemd als tractor-chauffeur. Mej. M. C. Padmos te Brouwershaven werd per 1 juli 1979 tijdelijk aangenomen als administratief medewerkster. Me vrouw W. C. Plaisir-Kristellijn uit Zierikzee trad op 20-8-1979 als ty piste in dienst. Over deze inrichting zal in de ge meente Goedereede (kern Goederee de) op 11 september een informatie avond worden gehouden om de be volking van de westzijde van het ei land Goereo. in welke nabijheid eveneens de Kabbelaarsbank ligt. op de hoogte te brengen van deze plan nen. Sprekers zijn ir. M. J. H. P. Pin kers van de Rijksdienst I.Jsselmeer- polders. De bestuurlijke kanten van de inrichting worden behandeld door mr. R. Dufour van c.r.m. en burge meester G. van Velzen zal spreken over de konsequenties voor de be stemmingsplannen van de gemeente Goederoede. Over het ter vergadering behan delde is diskussie mogelijk. Eventue le vragen zullen worden beantwoord door een te vormen panel. V.O.S.-kurtut Op donderdagmiddag 13 septem ber wordt in het Dorpshuis van Nieuwerkerk een VOS-informatie- middag gehouden voor alle inwoon sters van Duiveland, die de komen de maanden een VOS-kursus in hun eigen gemeente willen volgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3