WIK wint oefenwedstrijd tegen Wissenkerke: 3-1 Nederland klopte IJsland met 4-0 Eerste verliespunt Skol Boys K.N.V.B. afdeling Zeeland vergadert m oktober te Goes Vier wereldkampioenen bij wielerronde Midden-Zeeland Posttarieven duurder, telefoneren goedkoper ERIC DE NOORMAN Somberheid rond de tong Wenskaarten Unicef P.v.d.A. vraagt een protest tegen Argentinië Het voetbalteam van SVOWK, gekleed in de trainingspakken, die de heer H. Langendoen, eigenaar van camping 't Sluitgat te Ouwerkerk had aange boden. Aanvoerder E. Totté nam de nieuwe aanwinst in ontvangst. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dinsdagavond speelde WIK een oefenwedstrijd tegen afdeling 2e klasser Wissenkerke, die de groen-witten met 3-1 wisten te winnen. Ondanks de winst die de ploeg uit Kerkwerve wist te boeken, liep alles zeker nog niet tot naar wens. Bij het nog met enige invallers uit komende team van de thuisklub wer den nog te veel kansen gemist terwijl het ook in de verdediging nog niet helemaal klopte. Er werd vaak met te kórt spel uitverdedigd, waarbij dan bovendien nog sloi-dig werd ge plaatst wat onnodig veel balverlies opleverde. Nadat de aanvallers al drie doel- rijpe kansen om zeep hadden gehol pen wist Toon Rijnberg in de 18e minuut uit een op rechts door Gerrit Kooman genomen hoekschop WIK voorsprong te geven: 1-0. WIK kreeg hierna nog enige goede mogelijkheden om de voorsprong op te voeren, maar gescoord werd er niet meer in de eerste helft. Na de rust Drie minuten na de rust konden de bezoekers zelfs de stand in even wicht brengen toen Kees de Haze in het centrum door de verdediging wist te breken om vervolgens doelman Noordijk kansloos met een schuiver te passeren (1-1). WIK II- Wissenkerke II 5-2 Al in de eerste minuten slaagde Wissenkerke II erin de reserves van WIK op een 1-0 achterstand te zet ten. De thuisklub, hierdoor wakker geschrokken, bracht in deze stand echter zeer snel verandering. Men slaagde erin het spel in handen te nemen en door doelpunten van Han v. d. Sande (2x), Olivier "den Boer en Jaap Matthijsse kon men de le speelhelft met een 4-1 voorsprong afsluiten. Nadat Bram Bevelander na de rust de voorsprong tot 5-1 had opgevoerd geloofde het men verder wel bij de thuisklub. In de slotfase slaagden de bezoekers er nog in de eindstand op 5-2 te bepalen. V oetbalwedstr ij den a.s.v. Brouwershaven uitgesteld In verband met het overlijden van de ere-voorzitter, de heer P. de Moor, zijn alle voor zaterdag vastgestelde kompetitie-wedstrijden (senioren, ju nioren en pupillen) van de A.S.V. Brouwershaven uitgesteld. Ook de trainingen gaan niet door. Hoewel de op het middenveld goed spelende Theo den Engelsman zijn voorhoede steeds weer aan het werk zette duurde het nog tot de 20e min. voor Kees de Boer WIK met een goed gericht schot weer op voor sprong kon zetten (2-1). Uit een een twee met Toon Rijnberg bepaalde Daan Ooms in de 33e minuut de eind stand op .3-1. ZAALVOETBAL F.C. Groendaal speelde woensdag avond 5-5 gelijk tegen Sporthuis Zierikzee. Skol Boys 1 leed zijn eers te verliespunt met een 2-2 gelijk spel tegen Mevo 1. FC Kerkwerve won met 3-1 van SKNWK en Toren Boys won ruim, 5-1 van Mevo II. ZZ'72 I leed een 1-3 nederlaag tegen Country Club II en Die Gouwe be- MIDDELBURG, 6-9. De algemene vergadering van de KNVB afdeling Zeeland heeft in april jongstleden besloten, dat het afdelingsbestuur terugge bracht moet worden op elf leden. De verenigingen namen daarby als uit gangspunt een aantal argumenten uit een voorstel. Na een bijzonder zwak gespeelde le helft, waarin het Nederlands elf tal ver beneden haar kunnen bleef (0-0) zijn de oranjehemden er te Reykjavik toch in geslaagd nog een rluidelyke 4-0 overwinning te beha len. Vier minuten na rust wist de voor Tsheu La Ling ingevallen Metgod, Nederland voorsprong te geven: 1-0. In de 70e minuut werd het door Willy v. d. Kerkhof uit een voorzet van Hovenkamp 0-2 waarna twee minuten later Nanninga na aangeven van Tahamata de voor sprong tot 3-0 opvoerde. Drie minu ten voor tijd zorgde Nanninga met een fraaie kopbal voor 0-4. De stand in groep 4 ziet er nu als volgt uit: Nederland 6 5 0 1 16- 3 10 Polen 4 3 0 1 7- 2 6 Oost-Duitsland 4 3 0 1 7- 5 6 Zwitserland 6 2 0 4 5-11 4 IJsland 6 0 0 6 2-16 0 SCHEEPVAART Acteon, 4-9 van Aden naar Dar es Salaam Amersfoort, 5-9 van Oranjestad naar Willemstad Diloma, 4-9 van Flotta naar Tranmere Nedlloyd Tasman, 4-9 van Marseille naar Genua Zo zou de representatie intensie ver moeten worden, eiste de groei van het zaalvoetbal een tweede be stuurlid en werd er gewezen op de onmogelijke taak van vice-voorzit- ter om ook nog opleidingen te be hartigen. Dat moesten ook twee ta ken worden. Zo oordeelde de algemene verga dering. In dit najaar zullen de va- ka tures van Van der Pluijm en d'Haens weer opgevuld moeten wor den. Doordat ook Joop Volkeri uit Zie rikzee zich «iet meer verkiesbaar stelt moeten de Zeeuwse klubs in drie vakatures voorzien tijdens de najaarsvergadering van zaterdag 27 oktober in Goes. (De zaalvoetbalver gadering Is op donderdag 18 oktober in Goes). Het afdelingsbestuur van de Zeeuwse voetbalbond is van me ning, dat bij de verkiezing/kandi daatstelling de nadruk dient te wor den gelegd op de kwalieit van zo'n te verkiezen bestuurslid. Als daar bij de spreiding in een geografisch moeilijk bereisbare afdeling als Zeeland meegenomen kan wórden is dat prettig en ook een wenselijke bijkomstigheid. Kontakten In ieder geval zal, om de kontak ten tussen de bestuursleden en de regio's te optimaliseren, na de na jaarsvergadering ieder bestuurslid een aantal verenigingen toegewezen krijgen om daarmede intensieve kontakten te onderhouden. Met het oog op de woonplaatsen van de afgetreden bestuursleden, dienen er kandidaten te komen uit Zeeuws Vlaanderen, Walcheren en Schouwen-Duiveland. Nog belang rijker acht het afdelingsbestuur het, dat er „kwalitiet" komt voor de vol gende vakatures: jeugdvoetbal, zaalvoetbal beneden de Wester- schelde en veldvoetbal (zaterdag- voetbal en zomeravóndvoetbal). KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Aarlanderveen (part-* time)mevr. H. Westera-Franke, kand., Leiden; te Windesheim: T. Lekkerkerker, Ede; te Vriezenveen: R. H. Kieskamp, Leerdam; le Wie- ringermer: J. H. van Hunnik, Ber- gentheim; te' Elburg (toez.): J. E. W. Nicolaï, Zevenhoven; te Hilver sum: J. J. Ruitenberg, Vianen; te Het afdelingsbestuur heeft be kend gemaakt, dat de kandidaat stelling sluit op 6 oktober, waarbij het nieuwe reglement het mogelijk maakt, dat vijf leden van de afde ling kandidaten stellen. Voorst (Geld.): A, G. van der Lin den, Koudekerk a/d Rijn; te Zuid- land (toez.): D. W. Koelman, pred. bijzondere werkzaamheden (zieken huispredikant) te Terneuzen. Aangenomen het beroep van de Generale Synode der Nederlandse Hervormde Kerk tot predikant voor bijzondere werkzaamheden (vloot- predikant): C. Spaans, lcand., Utrecht. Bedankt voor Oudewater (nieuwe predikantsplaats): A. W. van dei- Plas, Rijssen; voor Poortvliet: J. H. C. Olie, Linschoten; voor 's-Gre- velduin-Capelle: C. van den Bergh, Rotterdam-Zuid. Gereformeerde Kerken Beroepen te Oosterwolde (Fr.): H. D. de Wit, Lisse. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Leiden: R. van de Kamp, Leeuwarden en H. van de Schaaf, Dordrecht-Zuid. Beroepen te Apeldoorn-ZuidA. W. Drechsler, Haarlem-Noord. Gereformeerde Gemeenten Tweetal te Middelburg-Zuid: H. Hofman, Rotterdam-Zuid en J. Karens, Opheusden. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Chilliwack (Canada): F. Mallan, Rhenen. Vrije Evangelische Gemeenten Aangenomen naar Utrecht-Cen trum: T. J. Prins, Rotterdam-Cen- trum. Ger. Gemeente Nieuwerkerk In de bestaande predikantsvukatu- re in de Gereformeerde Gemeente te Nieuwerkerk, werd uit het door de kerkeraad gestelde dubbeltal van ds. M. J. van Gelder te Gouda en ds. B. Reinders te Hardinxveld-Giessen- dam de laatst genoemde beroepen, als predikant der gemeente. Zaterdag- in Goes Voor de start zullen om elf uur op het stadhuis van Goes de vier we reldkampioenen worden gehuldigd. Het zijn de twee Zeeuwen Jan Raas uit 's Heerenhoek, Keetie van Oos- ten-Hage uit Kloetinge en Petra de Bruin en Bert Oosterbosch. Aan de ronde van Midden-Zeeland die dit jaar voor de twintigste keer gehouden wordt, nemen 88 profes sionals, 100 amateurs en 30 dames deel. De start van de professionals is om 13.15 uur, die van de amateurs om 12.00 uur. Beide vertrekpunten zijn aan de grote Markt in Goes. De dames starten voor een criterium aan de Bergweg te 13.45 uur. Deelnemers Bij de profs starten o.m. T-I. Ra- Bovenstaande auto werd zwaar beschadigd bij een botsing op de Serooskerk- seweg tussen Haamstede en Serooskerke. Dinsdagmiddag rond drie uur kwam automobilist E. B. uit Rotterdam- op onverklaarbare wijze op de lin ker weghelft terecht, waardoor hij frontaal op de auto van M. J. P. uit Zierikzee reed. B. en een passagiere, mevrouw P., werden gewond naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. Beide auto's liepen zware schade op. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Zaterdag a.s. zullen er te Goes vier kersverse wereldkampioenen aanwezig zijn bij de internationale wielerronde van Midden-Zeeland, voor profs (220 km), amateurs (165 km) en de voorwedstryd voor dames. leigh/Mc Gregos met Jan Raas, Henk Lubberding, Kees Priem, Johan v. d. Velde en Bert Oosterbosch; Flandria met Freddy Maertens, Albert van Vlierberghe en Luc Leman; Mare Superia met Jos Schipper, Jan Aling, Fons van Katwijk, Fredi van Haute en Herman van Springel; Lano Boule d'Or met Adri en Jan van Houwe- lingen en Fons de Woif; DAF-Truck met Jo MaaS, -Eddy Schepers en Pa trick Pevenage; Usboerke met Fe- dor den Hertog, Jos Jacobs en Guido van Sweevelt en H.B.-Alarmsysteem met Hans Langerijs, Theo Smit, Jo han v. d. Meer en Richard Bukackil De finish voor de profs wordt ver wacht rond 18.00 uur op de Berg weg en die van de amateurs rond 16.00 uur, eveneens op de Bergweg. IJMUIDEN, 5-9. Visserij en visse rijbiologen in ons land maken zich zorgen over de nabije toekomst van de tongvisserij in de Noordzee. De tong-jaarklassen 1977 en 1978, vertelt het Rijks Instituut voor Vis serij-onderzoek RIVO in IJmuiden, hebben door de strenge winter zeer zware klappen gekregen. De jaar klasse 1977 zou, als alles goed was, deze herfst voor het eerst en volgend jaar volop in de vangst moeten ko men, de jaarklasse 1978 zou daar uiteraard een jaar achteraan moeten zitten. De bezorgdheid geldt dus de vangsten van dit jaar, 1980 en 1981. ROTTERDAM, 5-9. Staatssecreta ris-mevrouw J. G. Ki-aaijeveld-Wou ters van c.r.m. heeft woensdagmid dag i nhet Rotterdamse museum van Land- en Volkenkunde de najaars- wenfekaartenaktie van Unicef gelan ceerd. Deze hulporganisatie voor het kind wil in Nederland vier miljoen, voornamelijk op feestdagen geënte wenskaarten en veertigduizend agen da's aan de man brengen. Unicef hoopt hoopt daarmee in Nederland 3,7 miljoen gulden bijeen te brengen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. In de eerste maan den van volgend jaar wordt in Ni caragua een grote hongersnood ver wacht, tenzij men er alsnog in slaagt voor half september het nodige zaai en pootgoed in de grond te krijgen. Zeer snelle hulp uit het buitenland is daarvoor noodzakelijk, aldus pater Cesar Jerez, provinciaal der Jezuïe ten in Midden-Amerika die op het ogenblik een rondreis maakt door West-Europa om hulporganisaties te bezoeken. RIJSWIJK. Steeds meer mensen slagen voor een rij-examen. Van alle kandidaten voor een rijbewijs voor de personenauto slaagde in 1978 37,2 procent. In 197*7 was dit 33,9 procent. Voor alle soorten rij bewijzen slaagde 35,8 procent, tegen 32.8 in 1977. Dit blijkt uit het jaar verslag 1978 van het Centraal Bu reau Rijvaardigheidsbewijzen in Rijswijk. DEN HAAG. Minister Pais van onderwijs en wetenschappen zal in overleg met de betrokkenen voort varend verder werken aan de invul ling van twee-fasenstruktuur voor het wetenschappelijk onderwijs. Hiermee heeft de bewindsman ge reageerd op het afwijzend advies over zijn plannen, dat de academi sche raad woensdag heeft geformu leerd. ROTTERDAM. Woensdagmiddag is brand uitgebroken in de elektrici teitscentrale van het Gemeentelijk Energiebedrijf aan de Galileistraat in Rotterdam. Als gevolg hiervan kwam een gedeelte van de stad zon der stroom te zitten. In de binnen stad werden bedryven en kantoren getroffen door het uitvallen van de stroom. Van de oorzaak is nog niets bekend. DEN HAAG. 5-9. De PvdA-ka- merleden Van den Bergh en Rienks hebben minister Van der Klaauw (buitenlandse zaken) gevraagd te protesteren bij de regering van Ar gentinië, die een wetsvoorstel heeft ingediend dat beoogd zes a zeven duizend in Argentinië verdwenen personen nu officieel dood te ver klaren. Volgens beide kamerleden bete kent dit, dat de Argentijnse regering geen opheldering zal verschaffen over het lt van de verdwenen bur gers. Ook willen zij, dat dé minis ter andere Europese regering vraagt eveneens te protesteren tegen deze - gang van zaken. DEN HAAG. 3-9. Het verzenden van brieven, briefkaarten en druk werken wordt duurder. Voor een brief gaat het tarief van 55 naar 60 cent, voor drukwerken van 45 naar 50 cent en voor briefkaarten van 40 naar 45 cent. Het tarief voor een postbad blijft gehandhaafd op 50 cent. De tarieven voor partijenpost gaan gemiddeld met 12 procent om hoog. De telefoontarieven daarentegen gaan naar beneden, de prijs voor een tijdeenheid gaat omlaag van 16 naar 14 cent. Ook de intercontinentale tarieven en hel verhuistarief wordt verlaagd. De ministerraad is akkoord ge gaan met een desbetreffend voorstel van de staatssecretaris van verkeer en waterstaat. De wijzigingen gaan in op 14 ja nuari 1980. haalde een 6-2 zege op Brogum II. Programma voor maandag 10 sep tember: Stella Boys II-SVOWK II 19.00; Zeelandia-Renesse 19.40; Stel la Boys I-Country Club I 20.20; SKNWK-Skol Boys I 21.00; FC Kerkwerve-Rap '73 I 21.40; SVOWK )-Dreischor 22.20 uur. De ontembare De zaalvoetbalvereniging F.C. Kerkwerve kreeg woensdagavond van de eigenaar van café-bar kerkwervede her P. Janse, nieuwe trainingspakken aangeboden. Op de foto overhandigt de heer Janse een trainingsjack aan de voorzitter van F.C. Kerkiverve. 101. Als aan de grond genageld staart Eric naar het tengere meisje; de woe.loze gevan gene van Harald en zijn wrede t.oep; de gij zelaarster, het mes op dc keel van Erwin. Olaf .en hemzelf. Wal kan hij doen om de toe stand te redden? Misschien zou hij kunnen proberen Harald onder schol te krijgen, maar dit denkbeeld verdwijnt even snel als het op gekomen is. Ingrid zou het gelag betalen. Met gebalde vuisten en samengeknepen lippen trekt Eric zich terug, terwijl hij koortsachtig zijn hersenen pijnigt om een oplossing te vinden. Rcgin. dc oude Bohuslnner. merkt ogenblik kelijk dat er iets aan de hand mon zijn. maar Erie's gezichtsuitdrukking ziende houdt hij wijselijk de mond en laat zich als een lam' meevoeren. Het enige wat Eric voorlopig doen l.an is de troep in het oog te houden en dan ma; r hopen dat een gelegenheid zich voor zal doen om Ingrid uit Harald's handen te krijgen. De draagwijdte van deze ongelukkige situa tie is nauwelijks te overzien. Met het meisje als gijzelaarster kan Harald eisen stellen, hoge eisen, eisen waaraan Olaf en Erwin blinde lings zouden voldoen. Gespannen schaduv. 1 Eric de troep in de vlakte. De Bohuslaiur ruiters zijn er niet meer bij. Ongetwijfeld heeft Harald hen weg gestuurd. En dan, laat in d« liddag. houdt Eric eens klaps dc pas in c aart achterdochtig naai de ruiterschare ar e r de bomen op de tegen overliggende helling Maar als hij temidden va nde krijgers dc forse gestalte van Thorwald gewaar wordt. komt hij opgelucht 1c voorschijn. Men heeft ook hem ondekt en even later staal Eric tegen over de stoere Viking. „Ik weet wat er gebeurd is", zegt Eric ge haast. „Waar zijn Olaf en Erwin?" "„Olaf is zwaar gewond antwoordt dc Vi king ernstig. ..En Erwin?" ..Erwin is even tevoren geheel alleen ver trokken. om met Harald te onderhandelen". „Dat vreesde ik al", stoot Erie uit. ..Waar om hebt ge hem niet tegengehouden?" Thorwald haalt de schouders op. ..Hij voort het bevel. Wat kan ik anders dan gehoor zamen?" „Een paard, geef me een paard", snauwt Eric. „Ik mod achter hem aan vóór hij een onherstelbare fout begaat".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5