LO LO „Rijkswaterstaat reageert laat en nietszeggend over Rijksweg 18" robot deniro the deer hunter iiiii the deer hunler Vijftig miljoen voor provincie Zeeland Amerikanen overwogen geweld bij Wlasowa Gevangenen in Iran terechtgesteld Sexkoning versus burgemeester Zeven doden, bij treinbotsing Raad Duiveland ergert zich: ANTIEK en CURIOSA Havenstaking slaat over naar Amsterdam Betoging Koerden op Binnenhof DRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK Stilligregeling rondvisvisserij Drie mannen verdacht van miljoenenzwendel Gevaarlijke tabletten aan de Zeeuwse stranden AGENDA NlEUWERIvERK, 28-8. De gemeenteraad van Duive land heeft dinsdagavond haar grote ergernis uit gesproken over de brieven, die twee jaar op zich heb ben laten wachten, van de direktie Zeeland Rijkswa terstaat en de minister van verkeer en waterstaat, over de verbetering van de verkeerssituatie op Rijks weg 18. Achteraf zei voorzitter Bakker het zelfs vreemd te vinden, dat de be woners zelf niet al lang met de vraag om toilet- en doucheruimte gekomen zijn." „De huidige voorzie ningen zijn minimaal", zei ook de heer J. A. Schiettelcatte (CDA), die na bezichtiging van het kamp zijn mening over de aanschaf ten gunste had gewijzigd'. Advertentie Rode Kruis- ziekenhuis en I; hoorzitting De gemeenteraad van Dui- |i veland is van mening, dat het Zweedse Rode Kruis Zieken- |i huis te Zierikzee behouden 'i moet blijven, maar: niet tot 'elke prijs! 'i „We betalen nu al 35 gul- 'i den per inivoner. Wanneer we 'i de bezwaarschriften van Wes- 'i terschouwen, Zierikzee en Brouwershaven zonder meer i ondersteunen, hebben we geen recht van spreken meer wan- 'i neer die bijdragen worden 'i verhoogd tot 50 of 70 gulden", aldus de heer A. van Klinken, j De argumenten, die in de i bezwaarschriften worden ge- 'j hanteerd, (bejaarden, veel toe- risme), kon men van harte on- derschrijven, maar de raad van Duiveland achtte het ver- standiger om (op voorstel van de heer J. v. d. Maas) een nieuw bezwaarschrift te for- muieren, waarin een duide- lijk ,Tot hier en niet verder" wordt uitgesproken. Loco- burgemeester A. L. Bakker uitte kritiek op het feit, dat hoorzitting van G.S. over dat ziekenhuis vandaagin Goes wordt gehouden. „De plaats is niet juist, en de tijd ook niet", vond hij. „Het was juister ge- r weest als die bijeenkomst èn i op een avond èn in Zierikzee werd gehouden: Hét is tóch een-zaak.diè..Schon,weri-Dui- V velqnd- aangaat!" BRUSSEL. I-Iet Ierse Republikein se Leger (IRA) heeft zich in een te lefoontje met burgemeester Pierre van Halteren verantwoordelijk ge steld voor de aanslag op de Grote Markt, waarbij dinsdagmiddag onge veer tien mensen gewond raakten. Onder hen zijn vier Britse militairen die, als leden van een muziekkorps, een uitvoering zouden geven in het kader van de festiviteiten naar aan leiding va nhet duizendjarig bestaan van de Belgische hoofdstad. WASHINGTON, MOSKOU, 29-8. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft even overwo gen de Russische danseres Locdmilla Wlasowa met geweld uit het vlieg tuig te halen om haar te kunnen vra gen of zij werkelijk uit vrije wil naar de Sowjet-Unie wilde terugke ren. Dc Amerikanen lieten dit plan echter snel varen. Dit is in welinge lichte kringen in Washington verno men. Inmiddels is de 36-jarige danseres na drie dagen touwtrekken tussen Amerikanen en Russen op de New Yorksc luchthaven Kennedy in de Sowjet-Unic aangekomen. Haar echtgenoot Alexander Godocnov is cchtergcblcven in de V.S. waar hij vorige week woensdag politiek asiel v rocg. Advertentie Het Niewe Moolletihuys te Dreischor Vanaf heden weer geopend met mooie collectie antieke meubelen. t/o dc molen Telefoon (01112) 252 CDA-er J. v. d. Maas stelde voor een motie in te dienen, waarin ern stig zal worden gepotesteerd tegen deze, zoals hij ze noemde „nietszeg gende en onleesbare" reakties. Wel was hem duidelijk geworden, dat Rijkswaterstaat bijvoorbeeld: de rotonde bij Zierikzee als een der voornaamste knelpunten ziet, een zienswijze die door hem - en de ove rige raadsleden - beslist niet werd gedeeld. Voorzitter loco-burgemeester A. L. Bakker stond volledig achter de mo tie: „Ik ben nu een jaar of zes hier, we zijn al die jaren al met deze zaak bezig en er is nog nooit wat uitgeko men!" RPCZ Zoals op alle raadsvergaderingen van de laatste tijd, kwam ook op die van Duiveland de bijdrage aan hot RPCZ ter sprake. In dit opzicht was de raad niet zo eensgezind. Het voorstel stond niet op de agen da, maar werd door de heer Bakker, nadat het op de vorige vergadering was aangehouden, ingevoegd. Evenals toen stelden b. en w. voor volgens de gemaakte afspraken met hei RPCZ vast te houden aan dc be drage van f 5,74, inplaats van, de f 6,10, waarom de stichting wegens personeelsuitbreiding had gevraagd. De PvdA-raadsleden S. J. Hille- brand en mevrouw A. C. Hoogen- doorn-Herfkens verzetten zich fel zowel tegen het ter tafel brengen van het voorstel als tegen het huns in- zien -te lage bedrag van de bijdrage?., Zij "waren de enige twee, die tenslotte' - tpgenst.em^en.. Geen antwoord De overige raadsleden hadden vooral ook bezwaar tegen het feit, $dt het RPCZ niet had gereageerd op een per 12 juli verstuurde brief van hét college, waarin om nadere infor matie werd verzocht. Zij vonden dat hel: RPCZ met deze handelswijze ge brek aan interesse toonde. Bovendien achtte het college haast geboden met de uitspraak van de raad, omdat wethouder J. op 't Hof nog deze maand de mening van Duiveland' kefibaar moet maken tijdens ccn ver gadering van het overlegorgaan. Het „tijdelijk" woonwagenkamp in Nieuwerkerk zal worden voorzien van een toilct-douche-installatie. De raad ging ermee akkoord hier voor een krediet te verlenen van f 17.110. Aanvankelijk stond het col lege wat gereserveerd tegenover een dergelijke investering, omdat zich - vooral door het hoge clektriciteitsge- Liuik - jaarlijks een exploitatiete kort van 3000 gulden op dit icamp voordoet. De huidige bewoners van het woonwagenkamp hebben thans schriftelijk verklaard dat zij bereid zijn de elektriciteits- en waterlei- oingkosten, die tot nu toe geheel door de gemeente werden voldaan, voortaan zelf te gaan betalen. BUENOS AIRES. De Westduitse Bondsrepubliek en Argentinië gaan een overeenkomst sluiten, die onder meer voorziet in de bouw in Argen tinië van vier kerncentrales, zo wordt in Buenos Aires van gezag hebbende zijde vernomen. MOSKOU. De Sowjet-schrijver Konstantin Simonov is op 63-jarige leeftijd gestorven, zo meldt het pers bureau Tass. Hij werd o.m. bekend door zijn romans over de Tweede Wereldoorlog die in vele talen ver taald werden. TEHERAN, 29-8. In dc gevangenis van dc Iraansc stad Tabriz ztfn dins dag veertien gevangenen, onder wie twee vrouwen, terechtgesteld. Maandag brak ccn opstand uit in dc gevangenis. Dit heeft de Iraanse ,-crs woensdag bekendgemaakt. Bij de opstand zijn twee doden ge vallen. een bewaker en een gevange ne. De ordetroepen hebben vijftien uur nodig gehad om ccn einde te maken aan de muiterij. Dinsdag heeft de Islamitische revolutionaire rechtbank van Tabriz dc vee-tien gevangenen die als aanstichters van da opstand werden beschouwd, ter dood veroordeeld. Dirckt na het pro ces zijn zij terechtgesteld. AMSTERDAM/ROTTERDAM, 29-8 In de loop van woensdagmiddag is de havenstaking in Rotterdam overge slagen naar de Amsterdamse haven. In de haven van Amsterdam staken momenteel 500 havenarbeiders, aldus heeft een woordvoerder van de Ver- voersboriden FNV meegedeeld. De stakingen duurden woensdag middag onverminderd voort. Het bleef verder rustig in de Rotterdam se haven. Bij de overslagbedrijven, waar de afgelopen dagen werd ge staakt, is vandaag ook het graan- overslagbedrijf GEM gekomen. DEN HAAG, 29-8. Van maandag 3 september af mogen Nederlandse "vissefs .gëen "kabeljauw meer vissen" in de Noordzee .Minister Van der Stee van landbouw en visserij heeft hiertoe besloten, omdat de aan ons land voor dit jaar toegewezen 17.165 ton kabeljauw volgens de hem ter beschikking staande gegeyens zijn opgevist. - Het ontwikkelings- en sanerings^- fonds voor de. visserij gaat-probe ren, de gevolgen van dit verbod' op te vangen met - een stilligregelirig voor derond visserij. liet bestuur van het fonds heeft daartoe dinsdag .beslóten.. Jannewekken 11 Zierikzee/Telef. 01110-2255 Stencil - offset en boekdruk VERLOVINGSKAARTEN HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN Een uitgebreide keuze uit vele modelienboeken. van klein tot groot en van zwart tot in vele kleuren, voor: BRIEFPAPIER ENVELOPPEN REKENINGEN FOLDERS, ENZ. UW DRUKKER DEN HAAG. De provincies kragen in 1980 naar verwachting 845 miljoen gulden uit het provinciefonds. Dat is 9,6 procent meer dan dit jaar. Dit schrijft staatssecretaris Koning van binnenlandse zaken, mede namens minister Andriessen van financiën, aan de colleges van gedeputeerde staten. Het provinciefonds wordt voortaan een reserveringsfonds. Dit betekent dat indien provincies minder krijgen dan was geraamd ze geen naverreke- ning meer krijgen, maar dat dit geld wordt gereserveerd. De verdeling van de 845 miljoen gulden voor 1980 is als volgt: Noord- Brabant 103,53 miljoen, Noord-Hol land 101,43 miljoen, Gelderland 94,82 ver-ssel 74,14, Friesland 66,39, Lim burg 64.54. Utrecht 56.53, Groningen 56.01, Drenthe 54,56 en Zeeland 49.78 miljoen, Zuid-Holland 123,27. DEN HAAG, 29-8. Ongeveer vijftig mensen - onder wie in Nederland wonende Koerden - hebben woens dag op het Binnenhof in Den Haag gedemonstreerd tegen het optreden van het Iraanse leger tegen de Koer den in Iran. Ze droegen spandoeken bij zich met opschriften als „weg met Chomeiny" en riepen „Chomeiny móordenaar". De betogers riepen de hulp in van de Nederlandse politieke partijen om met alle beschikbare middelen de Iraanse machthebbers tot een herzie ning van hun houding te bewegen. Zij sturen aan op epn regelrechte volkerenmoord, zo staat in de petitie. GRONINGEN, 30-8. De politie in Groningen heeft drie mannen aange houden, die er van worden verdacht enkele Nederlandse banken voor en kele tientallen miljoenen guldens te hebben opgelicht. De officier van jus titie in Groningen, mr. M. H. Seve- rein, wilde Woensdag in verband' zeggeh om welke banken het gaat. met het nog lopende onderzoek niet De drie aangehoudenen zijn de 32- jarige -P..M., uit Veendam, de 33-ja rige L, Qt-hit Stadskanaal en de 49- jarige F. W. J. F. uit Hoogezand. VLISSINGEN, 29-8. De rjjkspolitiV in Zeeland heeft woensdag 21 buisjes n^et daarin elk 500 tabletten met het bloed verdunnende middel Marevan gevonden. Het middel is zeer gevaar lijk voor de gezondheid bü onoor deelkundig gebruik. Dinsdagavond werd in het Belgi sche Wenduinen het eerste buisje op het strand gevonden. Woensdag wer den nog eens 21 buisjes door politie, wandelaars en badgasten verzameld aan de stranden bij Westkapelle, Veere, Valkenisse en Vrouwenpolder en één in het Zeeuwsvlaamse Nieuw- "-vliet. - /i >;m. f ii 'i De recherche van de rijkspolitie Middelburg? .onderzoektmomenteel de herkomst van de pillen. Men ver moedt dat- ze afkomstig zijn' van :een schip, maar van welk schip is nog niet bekend. MIDDELBURG, 30-8. Woensdag middag heeft het gemeentebestuur van het Zeeuwsvlaamse Sluis via een kort geding een eind proberen te ma ken aan de jarenlange kontroverse die er lijkt te bestaan tussen de ge meente in de figuur van burgemees ter mr. H. P. van de Beid en de als sexkoning bekendstaande exploitant van ondermeer vijf sexshops in Sluis, het raadslid Paul Metz. Aanleiding tot het kort geding vormde een brief, die de fraktie van Metz, D.W.S. (Democratisch Welzijn Sluis), op 6 juli jongstleden aan b. en w. van Sluis heeft geètuurd en waarin de fractie burgemeester Van de Beid beschuldigt van het bedrij ven van vriendjespolitiek. De betreffende brief werd in de P.Z.C. uitvoerig behandeld. Dat heeft nogal kwaad bloed gezet en de ge meenteraad gaf de burgemeester toestemming in kort geding van zo wel Metz als de P.Z.C. genoegdoe ning te eisen. Mr. H. Bruin uit Middelburg haal de namens de P.Z.C. fel uit. Volgens mr. Bruin is hier de persvrijheid in het geding. Rechtbankpresident André de la Porte zal op 7 september a.s. uit spraak doen in dit kort, geding. UTRECHT, 29-8. Om 17.00 uur is woensdagmiddag het treinverkeer tussen Nijmegen en Wychen hervat. Dinsdag gebeurde daar een treinon geluk waarbij zeven doden vielen en ongeveer 30 mer.Vn gewond raakten. Woensdagmiddag was de ravage op geruimd en waren dc sporen en ho- venieiding hersteld, aldus de Neder landse Spoorwegen. Een woordvoerder van de NS ver klaarde, dat naar de toedracht van het terinongeluk bij Nijmegen in sa menwerking met justitie en autori teiten een onderzoek plaatsvindt dat naar verwacht in de loop van de volgende week zal worden afgerond. Wel staat volgens de woordvoer der vast dat bij vertrek van de le dige trein uit Wychen het verband tussen wissel en sein heeft gefaald, waardoor de trein ten onrechte toe gang kreeg tot het linker spoor. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE ZATERDAG 1 SEPTEMBER en ZONDAG 2 SEPTEMBER EMI Films presenteert Een Michael Cimino film I in l Dé film van '79 Bekroond met 5 Oscars, waaronder voor beste film en beste regie, Een film over mensen.... ROBERT DE NIRO in Een Michael Cimino film 'THE DEER HUNTER" Regie MICHAEL CIMINO Distributed by EMI films Limited Technicolor Panavision- CITY FILM Aanvang 20.00 uur Toegang 12 jaar (Extra lange voorstelling) Dagelijks Zierikzee St. Lievensmonstertoren: Te beklim men van 10.00-17.00 uur. Elke woensdag tot en met 19 september Bruinisse Seizoenvveekmarkt ,K<?rte Ring en Kerkplein; 8:00-13.00 'uur. 2 juni tot 1 september Dreischor Landbouwmuseum van maandag t/m zaterdag; 13.30-16.30 uur. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14-16 uur, kinder klub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-15.30 uur. Woensdag 28 juni-eind augustus Renesse Iedere donderdagavond: Rondleidin gen rond Slot „Moermond"; 19.00 uur. Iedere donderdag in juli en augustus Zierikzee De Beurs: Openlucht schaken; 19.00- 21.00 uur. Vanaf donderdag 12 juli lot eind augustus Brouwershaven Restaurant „De Brouwerie": Ten toonstelling Netly Michels; 14.00- 16.00 uur. Maandag 27 aug. t/m 15 september Zierikzee Gravensteen, 10.00-17.00 uur, expo sitie Johan Kappetein en Gert-Jan Willemse. Tot en met 31 augustus Vlissingen Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Mijn naam is Juliana"; werkdagen 10.00-17.00 uur. weekends 14.00-17.00 uur. Tot september Zierikzee St. Lievensmonstertoren: Expositie foto's van Leen Koper; maandag t/m zaterdag; 10.00-17.00 uur. 18 augustus t/m 17 september Middelburg Zeeuws Kunstenaorsmuscum: Ten toonstelling Kees Hermans. Ope ningstijden: di t/m vrij 10.00-12.00 uur. 14.00-17.30 uur; wo en vrij 19.00- 21.30 uur: za 9.00-12.30 uur, 14.00- 16.00 uur. Donderdag 30 augustus Goes Prins van Oranje, 10 uur, hoorzit ting G.S. over Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee. Gebouw Federatie Maatschappelijke Dienstverlening, 19.00-20.00 uur. wetswinkel. Leger des Hcils, 19.30 uur, contact- avond U.V.V. Zonnemairc Café Bommenede, 20.00 uur, klaver jassen voor iedereen. Vrijdag 31 augustus Burghsluis Direktiekantoor „Bouwput Schaar", afscheid ir. F. Spaargaren, 15.00- 17.00 uu. Buitengewone openbare vergadering De Ark, 14.30 uur. „De Ark", 19.30 uur, afscheidsbijeen komst burgemeester H. P. Ever wijn. Nieuwerkerk Hotel „De Meelbaal". Jaarverga dering distrikt Schouwen-Duiveland Kon. Ned. Biljart Bond. Noordgouwe Driekoningenkerk, concert Art de Jonge en Anion den Boer. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 1 september Renesse Havenplcin en „Borrendamme", 9.15 f.ur, vertrek bussen CJV. Dorpshuis Oosterhof, 20.00 uur, Oos- terlands Fanfare. Nieuwerkerk Muziektent, 19/45 uur, concert mu ziekverenigingen. Dorpsplein, 20.30 uur, opstellen van de lampionnenoptochl. Maandag 3 september Ooslerland Dorpshuis „Oosterhof", 14.00 uur, buitengewone raadsvergadering ge meente Duiveland, installatie bur gemeester J. van 'Bommel. Haamstede Bejaardencentrum „Duinoord"; beter bewegen voor ouderen, 14.00 uur. Serdoskerke Doi'pshuis, beter bewegen voor ou deren, 16.15 uur. Dinsdag 4 september Zierikzee 's Landskamer, 14.00 uur, algemene vergadering Waterschap Schouwen- Duiveland. Raadzaal, 19.30 uur, openbare kom missie-vergadering. Woensdag 5 september Zierikzee Bovenzaal M-ondragon, 20.00 Liur, bijeenkomst plattelandsvrouwen. Dreischor Bejaardensoos, 14.30 uur. Donderdag 6 september Zierikzee ZWN-station, 8.30 uur, exkursie plat telandsvrouwen Duiveland. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 14.30-17.00 en van 19.00-21.00 uur, verkoping goederen. Hervormd verenigingsgebouw, bij eenkomst Philatclica, jongeren 19.00- 20.00 uur, ouderen na 20.00 uur. Vrijdag 7 september Zierikzee Willibrordusschool, 16.00-17.30 uur, „open receptie" t.g.v, jubileum P. R. M. v. d. Sneppen. Zonncmaire Café Bommenede, 20.00 uur. Bond van Opzichzelïslaanden, open avond. Brouwershaven Si. Nicolaaskerk 20.00 uur concert Frans jongerenkoor „Les petits chanteurs de Lille". Zaterdag 8 september Muziektent, 19.30 uur concert en Uitspanning". „Nut Bruinisse 20.30 uur; Jaarlijkse lampionoptocht start muziektent, muzikale mede werking van „Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning". Dinsdag 11 september Oosterland Oosterhof, 13.45 uur. „Meer bewegen voor ouderen". Woensdag 12 september Zierikzee Zeeuwsche Herberghe, 20.00 uw, vergadering Vrouwen in de PvdA. 14 september Renesse Open dag ANIB in hel C.J.V.-knmp Ramp weg, Renesse 9.00 uur. Zaterdag 15 september Bruinisse Hengelconcours Grevclingen om het kampioenschap Schouwen-Duiveland inschrijven vanaf 9.00 uur in het dorpshuis. (OHIO) 22S5 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na hall les Redaktie (01110) 4669. (01110) 5415

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 2