enaultl4: een auto met een eigen gezicht. wmm p r *1$ Af$ Braai i Renaultl4TS Kies Renault.'nGoede dealer bij de prijs inbegrepen. Tennisbanen W.I.K. per 1 september in gebruik ERIC DE NOORMAN 8 "mm :s INGEZONDEN STUKKEN De ontembare v'V n £2 Renault 14 TS v.a. i 17.590 Varremarkt 2, 4301 ER Zierikzee, Tel. 01110-2529. Kijk eens om u heen .en tel het aantal Renaults 14 dat u ziet. Steeds meer automobilisten geven de voorkeur aan een auto met een eigen gezicht. En dat heeft de Renault 14 beslist. Een stoere maar wel vriende lijke lijn kenmerkt het uiterlijk, waarachter u een ruimte zult ontdekken met een verras sende luxe. Waar het veiligheid en komfort betreft is niets aan het toeval overgelaten. Wie in een 14 stapt verzekert zich van rijplezieren praktische bruikbaarheid. Een auto ook die is afgestemd op de nood zaak van zuiniger rijden. Zo wel de LS als de TS zijn voor zien vaneen nieuwe speciaal ontworpen 1360 cc motor. Een motor van de vertrouwde Renault klasse: spaarzaam met benzine, stil op volle toe ren en met een voelbare kracht. Kom die komplete, veelzijdige en komfortabele gezinsauto bij ons ontdekken. In één van zijn vele - aantrek- kelijkgeprijsde-uitvoeringen. Maak een proefrit in een auto met een eigen gezicht: de Renault 14. Renault 14 v.a. f 15.260,- Afleveringskosten /283,-. Wijzigingen voorbehouden. Alle prijzen zijn Inkl. BTW. RENAULT: AUTO'S MET I.Q. wordt aandacht besteed aan de mo gelijkheden tot verbetering van ge vaarlijke verkeerssutuaties. Als con crete voorbeelden worden onder meer genoemd: de aanleg van woon erven, vrijliggejnde fietspaden, voet gangerslichten, tunnels en bruggen. In de film wordt gesteld dat de overheid de eerst verantwoordelijke is om het naar-schoolrgaan zo veilig mogelijk te maken. De kosten die "gemoeid zijn met het heiliger maken van de schoolroute voor de jongste verkeersdeelnemers, mogen geen be letsel zijn. Zeker niet wanener we bedeken dat er jaarlijks enorme be dragen uitgetrokken worden voor voorzieningen ten behoeve van het gemotoriseerd verkeer. Centraal bij dit ales staat dat we er van uit moeten gaan dat jonge kinderen niet zijn aan te passen aan het moclerne verkeer. We moeten de situatie zo veranderen dat het ver keer zich aanpast aan het kind. „Een veiliger weg naar school" is een 16 mm kleurenfiilm met een op tisch geluidspoor en duurt ongeveer veertien minuten. De huurprijs is in principe f 50,-. Verder geeft de ver- rieiging voorlichting aan aktiegroe- pen, oudercommissies van scholen, gemeentebesturen, enz. Ook zijn er films over woonerven en bejaardn. Daarnaast geeft de VBV talrijke folders uit over verschillende onder werpen. Voor gerichte vragen kunt u een beroep doen op het documen tatiecentrum. Het geven verkeers- adviezen is een belangrijke activi teit van de VBV. Op verzoek van aktiegroepen komt d verkeersdes- kundige van de VBV de verkeers- onveilige situatie, ter paatse, bekij ken en bespreken, daarna wordt ge zamenlijk overlegd wat samen ge daan kan worden. Voor vragen kunt u terecht bij: Nederlandse Vereni ging Bescherming Voetgangers, Pas sage 61 III, 2511 AC Den Haag, Tel. 070-450008. Boottocht Antwerpen-Zieriks-Ee Heen en terug, op zaterdag 8 sep tember 1979. Onder het opschrift „Dag van „De Vlaamse Gids" kondigt dit Vlaamsch-liberale orgaan voor za terdag 8 september e.k. opnieuw eer. boottocht aan, ditmaal van Antwer pen naar Zieriks-ee, en terug. „Omdat de boottocht, vorige jaar. bijzonder in üc smaak bleek te val len, werd beslist dit evenement, te herhalen; deze keer gaat de tocht naar het aantrekkelijke veerticr.dc- eeuwse stadje Zierikzee, op Schou- wen-Duivcland." Het is mij - den ondergetcckci ;ic. - niet bekend, of „De Vlaamse Gids" om deskundige rondleiding door onze stad heeft gevraagd, maar het is wel tc hopen dat iemand den bezoekci er op wijst, dat 14e-ecuws. als ou derdom van onze stad, wel wat al te bescheiden is. Ir. de 13-de, ja, zclt's in de 12-dc eeuw, was ons Zieriks-ee reeds een voor dien tijd belangrijke agglomeratie (met 'n Burggraven hof De afvaart, aan boord van de r me „Flandria-boot", is bepaald om 9.15 ure stipt, - zaterdag 8 septem ber - van de vlotbrug af. nabij het historische „Steen". 200 meter van •_ic Grootc Markt en het Stadriuis. ia flc Suikcrrui, tc Antwerpen. De heenreis zal gaan langs de nieuwe Schelde-Rijn-verbinding, en f.i terugreis over de Oost crschehl In de doelnemingsprijs zijn begre pen: de boottocht, de koffie bij 't ver trek, aperitief en banket, koud buf fet 's-avonds, wijn en bediening. Deelnemers worden vei-zocht spoe dig in te schrijven, adres: ,.De Vlaamse Gids", Kovte-Nieuwst'.aal 28, 2000-Antwerpen. ar. mr. H. P. SCHAAP (Eere-voorzitter .Stichting „Za'me- km".) Ook u kunt werkelijk iets doen aan kankerbestrijding Van maandag '27 augustus tem. zaterdag 8 september a.s. houdt het Koningin Wilhelmina Fonds zijn jaarlijkse huis-aan-huiskollekte. In geheel Nederland gaan elk jaar, rend 31 augustus, bijna 100.000 vrouwen en mannen, als vrijwillige me.te- werk(st)er van het Koningin Wilhel mina Fonds, weer of geen weer. op pad om, uit volle overtuiging geld in te zamelen voor de kankerbestrij ding. De opbrengst van deze landelijke kollekte vormt voor het Koningin Wilhelmina Fonds een hechte basis, van waaruit de strijd tegen kanker kan worden gefinancierd. Het aan deel van onze plaats is daarin be paald niet onbelangrijk, en terecht. Immers, kankerbestrijding is eeo zaak die ons allen aangaat. Jc kunt en mag cr niet omheen. Ieder van ons is in eigen familie ol kennissenkring wel eens in aanra king gekomen met één van de tien tallen vormen waarin kanker zich kan manifesteren. Alleen al in ons land eist deze ziekte elk jaar mtar dan 30.000 mensenlevens. Eén op de vier Nederlanders sterft aan kanker. Zo liggen de feiten, daar leun je niet omheen. Geen reden echter om de moed op te geven, er is immers vooi - uitgang. Stapje voor stapje is in de achter ons liggende jaren terrein ge wonnen in de strijd tegen deze ge vreesde ziekte. Nieuwe aspcklen kwamen aan het licht, behandelings methoden konden worden verfijnd. Het Koningin Wilhelmina Fonds bestaat dit jaar 30 jaar. Op dit moment geneest 25"o.vm alle kankerpatiënten. Dat geeft ons moed. Moed om verder te gaan met onderzoek, voorzorg en voorlichtinu Doch, u begrijpt dat kost geld. Veel geld. De jaarlijks aan de kan kerbestrijding verbonden korten stijgen snel. Uw hulp, uw financiële steun is onontbeerlijk. Helpt de kan kerbestrijding, daar mag u niet om heen. U kunt dat op de volgende wijze doen; 1. U geeft een vrije gift aan de kol- lektant(e) aan de deur. of 2. U meldt zich aan als lid van liet Koningin Wilhelmina Fonds tegen een minimum kontributie ven f 5,per jaar. en bent daarmede cén van onze meer dan 600 000 leden geworden. Natuurlijk, u mag ook beide doen tenslotte bestaat het KWF maar een keer 30 jaar. Laten wij in onze om geving het goede voorbeeld geven. Mocht u de kollektant missen dan kunt u ook uw gift rechtstreeks ovcr- maken op girono. 26000 t.n.v. KWF. Amsterdam. Hartelijk dank. Hoogachtend, Plaatselijk bestuur Koningin Wilhelmina Foids voor de kankerbestrijding Officiële opening' op later ftjdstip KERKYVERVE, 21-8. Deze weck zijn de twee tennisbanen, gelegen op het sportkomplex aan de Verseputseweg, gereed gekomen. Binnenkort kun nen de bijna honderd leden van de inmiddels opgerichte tennisvereniging WIK over een eigen sleutel beschikken, waarna zij per 1 september in de gelegenheid zyn een balletje te slaan. Dat het ingeöruik nemen nog eni ge tijd aanloopt heeft als reden, aai ae toegangspaden tot de banen nog niet zijn geplaveid. De gemier/te heeft - bij monde van wethouder J van Burgh - ocloofd dat dit zo snel mogelijk zal gebeuren. Dan kunnen de tennissers .hun" butien met „schone" schoenen be treden, want ook voor een kunststof - baan is het belangrijk, dat daar niet te veel vuil op terecht komt. Voor het overige vragen deze soort „vloeren" nauwelijks onderhoud. Bo vendien bieden zij het voordeel, dat zowel 's zomers als 's winters kan worden doorgespeeld. De snelle wa ter afvoerregulatie zorgt ervoor, dat ei permanent op een vlakke en dro ge baan kan morden gespeeld. de overkoepelende tennisfcdcratie Schouwen-Duiveland. Alle leden worden eind deze week - via een brochure - uitvoerig over deze.zaken geïnformeerd. De officiële opening van de banen laat nog even op zich wachten, tot het clubhuis van de voetbalvereni ging WIK, dat ook door ae WIK- tennissers zal worden gebruikt, is afgebouwd. Momenteel wordt daar - door zelfwerkzaamheid van de le den - avond aan avond met vereen de krachten hard aan gewerkt. Training voor beginners Vandaar ook, dat het bestuuv nok een klein trainingsprogramma heeft ongesteld voor de beginnelinge;' Na 8 ocptember kunnen die zich op de hoogte stellen van de allereerste tcn- nis-beginselen,daarin geleid door Theo Mathijssen uit Nicuwe'rkerk. die zich daarin - als amateur - door middel van een cursus heeft be kwaamd. Volgend jaar komt er een profes sionele trainer, waarvoor de tennis vereniging WIK kontakten heeft met BADMINTON Achtste toernooi groot sukses Het afgelopen wc.ckend is het 8c badmintontoernooi gehouden. Er werd in 4 klassen, t.w. A2, B, C en CX, fanatiek stryd geleverd. In de hoogste klassen (A2) was het Frans Swinkcls uit Helmond die in drie fi nales zat en deze ook allemaal won. Vooral de herendubbel-finalc, die' hij safrien met Paul Witte speelde te. gen de Zeeuwse kampioenen Coenl Valckenier en Danny Mol was van' zeer hoog gehalte. Herhaalde malen kregen zij van het talrijke publiek op de tribune spontaan applaus, voor de rally's. Van de Zierikzeese badmintonners wisten Karin Mom en Petra Krello de damesdubbel finale te bereiken in de C-klasse. Na een gelijkopgaande strijd moesten ze hier kapituleren, maar toch een geweldige prestatie. In het gemengd dubbel wist onze oud-inwoner van Zierikzee, Ger (3en Reijer, de fihale te winnen samen met Catharina Christiaanse. „YVicringa Trophee" De „Wieringa Trophee", een beker geschonken door de heer en me vrouw Wieringa die jarenlang aktief meewerkten aan het toernooi, werd gewonnen door l^iet Hanse en André Koster. Om 18.00 uur kon de voorzitter van het distrikt Zeeland, Arnold Emmerik, de bekers aan de moege streden spelers en speelsters uitrei ken, terwijl dè heer en mevrouw Wieringa cle „Wieringa Trophee" uit reikten. Bij de sluiting van het toernooi had de wedstrijdleider Frans Vuijk een bijzonder woord van dank voor de medewerkers van het Rode Kruis die gedurende het toernooi vele mensen moesten behandelen. Ook sprak hij zijn waardering uit voor de beheerders van de sporthal die deze akkommodatie in zo'n perfekte konditie houden. Namens de spelers en speelsters sprak Frans Swinkels een dank woord uit aan het wedstrijdkomité. Het toernooi was ook dank zij de medewerking van Sporthuis „Zierik zee" in alle opzichten 'uitermate ge slaagd. ZAALVOETBAL RAYON SCHOUWEN-DUIVELAND Maandag 27 augustus: ZZ'72- |ZZ'72 II, 19.00; Stella Boys II-Luk- tor, 19.40; FC Kerkwerve-Skol Boys 20.20; FC Groendal-SKNWK, 21.00: Sporthuis BV-RAP 73, 21.40; Bro- 'gum-SVOWK, 22.20. MARKTBERICHTEN Beursberichten markt Goes van dinsdag 21 augustus 1979 Granen en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon en franco leveringsplaats. Alle prijzen per 100 kg: Tarwe basis 16% f 43,75- f 44,15; Zomer- gerst basis 16%> ongeschoond f 43,50- 44,50; Wintergerst basis 16% f 42,00- 43,00; Haver basis 16% f 37,50-38,50; Erwten (klein groen) f 62,00-65,00. Exclusief B.T.W. Uien Zaaiuien, loofgeklapl, op auto ge leverd f 5.500,00-6.500,00 per ha. Exclusief B.T.W. Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 24-34 cent per kg. Nieuwe oogst, goede kwaliteit, tot 41 cent per kg. Exclusief B.T.W. Hooi en stroo Weidehooi f 220,00-250,00; Dijk- hooi f 19,00-220,00; Veldbeemd f 130,00-; Roodzwenk f 75,00-85,00; Rietzwenk f 80,00-95,00; Raaigrassen f 95,00-110,00; Erwtenstro- (klein groen) f 130,00-140,00; Tarwestro f 55,00-60,00; Gerstestro f 75,00- 85,00. Alles per 1000 kg. Exclusief B.T.W. Veiligheid van kinderen in het verkeer Deze maand gaan veel kinderen voor hel eerst van hun Iven naar school. Dit betekent dat ze ver keersdeelnemers worden. De Ne derlandse Vereniging Bescherming Voetgangers heeft een film laten maken over het lopen en fietsen naar school. In deze film, „Een vei liger weg naar school", komen dc problemen aan de orde die kinderen op weg naar school ontmoeten en welke risico's ze daarbij lopen. Er Met een verwensing dringt hij zich door het dichte onderhout. Vaag kan hij de gestalte van een man onderscheiden, die het paard aan dc leugel probeert mede tc trekken. „Halt!" dondert zijn stem. „Sta schurk of ik schiet!" 93. Roerloos blijft Eric liggen. Dc pijlwond aan zijn schouder is niet meer dan een .schampschot, maar door tc doen of hij dode lijk getroffen is, hoopt hij zijn aanvaller dich terbij tc lokken. Hij luistert ademloos als een zacht gekraak tot hem doordringt. Voetstap pen. Al zijn spieren spannen zich. maar dc onbekende komt niet naderbij. Het lijkt of hij aarzelt. Dan verwijderen de geluiden zich weer. Zou hij er zó van overtuigd zijn. dat hij mij gedood hoeft, bedenkt Eric verwonderd, óf en dan richt hij zich bliksemsnel op. Zijn paard! Terwijl hij hier ligt, kan de an der er wel eens met zijn paard vandoor gaan. Geruisloos sluipt hij terug en als hij hot dier In de verte hoort briesen hoeft hij zekerheid. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 8