HET VUURWERKDRAMA N.V.O.B. VERWACHT ONTREGELING VAN HET BOUWPROCES IN ONS LAND Tempels in Cambodja gedeeltelijk verwoest Corruptie schandaal in China Patriottisch front naar Londen Wapens inleveren in Iran Ziekenfondsraad overweegt subsidie stervensbegeleiding China en het Vatikaan Rotterdam zou olieprijs hebben opgejaagd dozen luxe post drukkerij 7 N.C.R.V.- dokumentaire naar superfestival Nog geen licht in de moordzaak-V oorn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag ai wtiatv» ïiw rtr. BAARN, 20-8. Indien een aantal wetten zódanig wordt veranderd dat een hoofdaannemer verantwoordelijk wordt gesteld voor de betaling van premies, loon en omzetbelasting van onderaannemers, dan vreest het Neder lands Verbond van Ondernemers Ln de Bouwnijverheid (NVOB) een „ont regeling van het bouwproces in Nederland". De nog in te dienen wetswijzigin gen houden in, dat bij een in gebre ke blijven van onderaannemers wat genoemde betalingen betreft, de hoofdaannemers in een uiterst pre caire positie komen te verkeren. Dit gelclt tomeer, omdat het er niet naar uiziet dat de wetgever een zoge noemde vrijwaringsmogelijkheid zal inbouwen. BANGKOK, 20-8. De tempels van Angkor Vat in het westen van Cam bodja zijn door het Rode Khmerbe wind gedeeltelijk verwoest, berichtte maandag het persbureau van het nieuwe, door Vietnam gesteunde be wind in Phnom Penh. De radiozender van de Rode Khmr daarentegen heeft bericht dat de bas-reliefs en beelden van hei beroemde complex per vliegtuig naar Vietnam zijn overgebracht. Op 7 januari hebben journalisten uit het westen op uitnodiging van het regime van Pol Pot de tempels mogen bezoeken en zij waren toen ongeschonden. Slechts één bas-relief was beschadigd door napalm uit de voorgaande oorlog. Sinds begin februari van dit jaar zijn in Angkor de Vietnamezen ge legerd. Frauduleuze praktijken Het aannemersbedrijf, zo zegt het NVOB in een notitie tot de werk geverscentrales en tot het (overkoe pelende) algemeen verbond bouw bedrijf, kan niet zonder onderaan nemers werken, maar als de over heid maatregelen neemt tegen de mogellijkheid van frauduleuze prak tijken van malafide bedrijfsvoering (koppelbazen) dan zal de uitkomst van mogelijke plannen in die rich ting de financiële rugggraat van het bouwbedrijf in volle hevigheid ra ken. Het NVOB acht het evident, dat de bedrijfsvoering van de aannemer in het vervolg een zeer sterk spekula- tief karakter wordt opgedrongen, omdat hij onophoudelijk zal moeten gissen naar de financiële draag kracht van zijn onderaannemers. Hij loopt een risico, dat nergens ter wereld kan worden verzekerd en kan zich op grond van konkurren- tieverhoudingen geen extra kosten permitteren om zich tegen deconfi tures van onderaannemers te dek ken. Volgens het NVOB moeten de werkgeverscentrales zich tot het uiterste verzetten egen een wesont- werp me bovengenoemde strekking. PEKING, 20-8. Het Volksdagblad van Peking heeft van de week mel ding gemaakt van een van de ergste corruptieschandelen uit de geschie denis van communistisch China. Het betreft de 58-jarige Wang Sjouxin, een kassabediende in een energiebe drijf in het noordoosten van het land. Gedurende zeven jaar heeft deze vrouw volgens het volksdagblad ge knoeid en heeft het bedrijf in die tijd voor het equivalent van onge veer 665.000 gulden opgelicht. Ze is gestraft en wist aan eerdere bestraf fing te ontkomen door autoriteiten om te kopen met geschenken en uit nodigingen voor diners. Met het gestolen geld schafte de vrouw zich televisietoestellen, ra diotoestellen, naaimachines, bontjas sen, rijwielen, horloges en dekens aan. Ze kleedde zichzelf echter doorgaans eenvoudig, was voor haar tijd op het werk en ging als laatste weg en was collega's zelfs van dienst, aldus het volksdagblad. Wat Wang Sjouxin en haar mede plichtigen voor straf hebben gekre gen is niet meegedeeld. DAR-ES-SALAAM, 20-8. Het Pa triottisch Front van Joshua Nkomo en Robert Mugabe heeft ermee inge stemd de conferentie van alle partij en in Londen over Zimbabwe-Rho- desië bij te wonen, zo hebben Britse diplomaten in Dar-es-Salaam maan dag gezegd. Het is niet bekend of het front voorwaarden heeft gesteld. Premier Muzorewa van Rhodesië heeft de uitnodiging van premier Thatcher al eerder aanvaard. In Salisbury is vernomen dat deel neming van ex-premier Ian Smith als lid van de delegatie van Murore- vva als zeker geldt. De conferentie moet 10 septemher beginnen. TEHERAN, 20-8. In Iran moeten alle groeperingen die over wapens beschikken, het leger en de revolu tionaire garde uitgezonderd, deze on middellijk Inleveren. De staatsradio riep maandag een dekreet om van de hoofdofficier van justitie in Tehe ran, de ayatollah Ahmad Azari Qomi, waarin „in het bijzonder die groepen en partijen van wie de politiek in druist tegen de verlangens van de Iraanse natie", worden gemaand wa pens in te leveren. Het besluit zal alle oppositionele' groeperingen ontwapenen of hen dwingen ondergronds te gaan, zo werd gezegd. Voorts moeten alle partijen die tij dens de opstand tegen de sjah ge bouwen hebben bezet, deze onmid dellijk ontruimen. Dat betekent dat veel politieke groeperingen dakloos worden. Bij de opstand tegen de sjah zijn naar schatting 300.000 geweren uit de arsenalen verdwenen en bij de bevolking terechtgekomen. Flitsen uit het buitenland HAVANNA. Cuba heeft er bij de 89 landen die deel uitmaken van de beweging van niet-gebonden staten op aangedrongen zich tegen het Egyptisch-Israëlische vredesverdrag te keren en heftige kritiek op he: westen te leveren tijdens de topkon- ferentie van de beweging in septem ber in Havanna. BEIROET. Israëlische militairen on de rechtse christelijke militia heb ben maandag een zestal dorpen in :t zuiden van Libanon beschoten. Vol gens ooggetuigen werden aan de kant van de Palestijnen en hun linkse I i- banese bondgenoten zeker tien men sen gewond. TEHERAN. Een menigte anti-corn- munistische betogers heeft maandag in de Iraanse steden Isfahan en Sji- ras de boekwinkels en stalletjes leeg gehaald en de boeken en kranten verbrand, zo meldt het Iraanse pers bureau Pana. Vooral buitenlandse publikaties waren het doelwit van de boelcenstorm. Ook op de luchthaven van Teheran zijn zendingen buiten landse kranten en tijdschriften goed deels vernietigd. NEW YORK. Volgens het Ameri kaanse nieuwsmagazine Newsweek heeft de Sow jet-Unie aan de Vere nigde Staten gevraagd informatie uit te wisselen over groeperingen waar van verwacht mag worden dat zij zuilen proberen roet in het eten van de Olympische zomerspelen van 19d0 in Moskou te strooien. TEHERAN. Het zag er na de re cente sluiting van het progressieve blad „Ayandagan" naar uit, dat er in de komende tijd nog meer,bladen en tijdschriften in Iran zullen worden gesloten door de autoriteiten. Volgens een woordvoerder van de Iraanse re volutionaire procureur-generaal in Teheran zal dit er zeker een tiental kunnen zijn, zo meldde het officiële Iraanse persbureau Pars zondag. MOSKOU. Argentinië heeft zich teruggetrokken van het filmfestival dat sinds dinsdag in Moskou aan de gang is. Aanleiding tot dit besluit en een diplomatiek protest bij de Sow- jet-autoriteiten was de vertoning van een Zweedse film over een Ar gentijnse politieke vluchteling. WASHINGTON. De Amerikaanse regering besteedt per jaar minstens twee en een half miljard dollar aan pogingen ter beïnvloeding van de wijze waarop het publiek denkt, al dus een overzicht over 47- rijksdiens ten dat werd gepubliceerd. CHICAGO, Illinois. De McDonald s Corporation in Chicago heeft maan dag bekendgemaakt dat zij de prijs van haar gewone ham- en cheese burgers met ingang van dinsdag 21 augustus met 10 procent verlaagt. De firma spreekt over een positieve stap bij het helpen bestrijden van de in flatie door de verbruiker. PEKING, 28-8. De katholieke kerk van China keurt de „vijandigheid' van het Vaticaan tegenover de Chi nese katholieken af en staat pp een erkenning door Rome voordat er sprake kan zjjn van een „normalise ring" van de betrekkingen met de Heilige Stoel. Met deze stellingname heeft maan dag een woordvoerder van de Chi nese Bond van Katholieke Patriotten gereageerd op een zondag door Paus Paulus II gedane oproep tot toena dering tussen de katholieke en de Chinese, kerk. De woordvoerder zei dat de „on af hankelijkheid" van de Chinese kerk door het Vaticaan „voortdurend is aangevallen" sinds het in 1957 tot een breuk was gekomen. Als voor beeld gaf hij de weigering van Rome om de recente benoeming van mgr. Michael Fu' Tiesjan tot bisschop van Peking te erkennen. Naar zijn me ning voert de Heilige Stoel sinds een „decreet" uit 1957 van Paus Pius /III een beleid „waarin wij opgezet wor den tegen onze regering". Advertentie AMSTELVEEN, 21-8. De Commis sie Verstrekkingen van de Zieken fondsraad l eeft de raad geadviseerd, aan de Rotterdamse Stichting ..Voor bij de laatste stad" een subsidie te verlenen uit de AWBZ van maximaal 1.2 miljoen gulden gedurende een pe riode van v(jf jaar. Het geld is be stemd voor het projekt stervensbe geleiding in het verpleegtehuis AntO- nius l.fsselmonde. In principe staat de commissie ook positief tegenover een soortgelijk •b i' ovcrzock van de .Stichting ^erna'e Zorg Amsterdam. Ze dt dr Ziekenfondsraad echter aen con definitieve beslissing daarover (briefpapier/enveloppen/ cards) HILVERSUM, 20-8. De gedramati seerde NCRV-dokumentaire „Een kind van vijf miljoen" zal worden vertoond op het „First New York World Television Festival", dat in november wordt gehouden. Dit is een soort superfestival, waarvoor alleen produkties worden uitgenodigd die elders in de wereld een eerste prijs hebben gewonnen. De NCRV-dokumentaire, waarin door Henk Mochel de kijkers attent v/orden gemaakt op de problemen rond de vraag wat prioriteit moet krijgen in de gezondheidszorg, kreeg in maart van dit jaar in West-Ber- lijn de Prix Futura in goud in de categorie „drama" van een interna tionaal festival. De documentaire gaat over ean meisje, dat een bijna ongeneeslijke stofwisselingsziekte krijgt. Om een afdoend medicijn te vinden zouden miljoenen guldens nodig zijn. Die ko men er wel door middel van akties maar te laat, want het meisje over lijdt voortijdig. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WIERDEN. De Nederlandse rege ring moet geen nieuwe aanvragen om financiële steun van de Indonesi sche regering in overweging nemen voordat het Waiame-dok terug is op Ambon. Dat is een van de resoluties die zijn aangenomen op het congres van de Molukse eenheidsorganisatie, de Badan Persatuan, in Wierden. HARLINGEN. De werkgroep Noordzee is tegen de eventuele op slag van radio-aktief afval in zout- koepels onder de Noordzee. Volgens de werkgroep brengen de daarvoor noodzakelijke transporten per schip onaanvaardbare risico's met zich moe De werkgroep noemt onder andere de kans dat het afval overboord slaat en de kans op aanvaringen met an dere schepen met als mogelijk ge volg radio-aktieve besmetting van het Noordzeewater. ROTTERDAM. De van Brienen- noordbrug in Rotterdam is met 100.000 passerende auto's per dag niet alleen een van de drukste stukken snelweg in Nederland, het aantal botsingen ligt flink hoger. Het zit nu op vijf maal het landelijk „snel weg-gemiddelde". Dat staat in een ambtelijk rapport over de brug. DEN HAAG. Een dezer dagen is. de vrijwilliger P. van Agthoven voor de Stichting Nederlandse vrijwilligers (SNV) naar Indonesië vertrokken. Hij wordt ingeschakeld bij het hulppro gramma van de Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen van de Vere nigde Naties (UNHCR) voor de op vang van Vietnamese bootvluchte lingen op de eilanden Galang en Tandjong Pinang. aan te houden tot der.e stichting e :n concreet voorstel heeft ingediend. Doel Doel van dc Rotterdamse stichting is in samenwerking met het ver pleeghuis Antonius IJssclmondc en de afdeling sociale psychiatrie van de medische faculteit Rotterdam „patiënten in hun laatste levensda gen alsmede hun naasten op een waardige, persoonlijke en kundige wijze bij te staan en te begeleiden in hun fysieke, emotionele, spirituele en sociale noden". Ook wordt nagegaan hoe deze hulp het bast kan worden geboden. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 22 AUGUSTUS NED. 1: De Tros middaguitzen ding begint met een spectaculaire film over stuntmannen, tot het uiterste getiteld. De drie heren uit deze film trotseren het gevaar door respektievelijk torenhoge rotsen le beklimmen en met een kano de in- mense lava-waterval te bedwingen. Daarna De dieren uit het groene woud, waarin Roodstaart en Woeste Wezel van plan zijn Peter Konijn op te gaan eten. Tenslotte Walt Dis ney presenteert Drie honden en een slee, een film over sleewedstrijd in de Jciclevallei. Het avondprogram ma gaat van start met Van gewest tot gewest gevolgd door samenvat tende beelden van het Wereldkam pioenschappen Wielrennen. Daarna de derde en vierde aflevering uit de serie Verweer van een dwaas. Hel huwelijk tussen Axel en Maria is niet best: Maria is erg overspelig. Als Axel haar meeneemt voor een tournee door Finland, breidt ze haar reeks minnaars uit met een aantal Finse exemplaren. Axel vergeeft het haar. Het journaal, wordt gevolgd door de eerste serie van het amuse mentsprogramma Muziek voor ons plezier Studio Sport en een voor lichtingsprogramma van Teleac over de Open School. NED. II: Zoals altijd is het eerste halfuurtje van deze avond voor het IKON die deze zendtijd besteed aan de tweede en laatste aflevering van het Finse fabrieksmeisje. De rubriek Kenmerk en Stichting Socutera worden gevolgd door het popmu- ziekprogramma Countdown, dat naast de hitparade en het popjour naal een special rond Robert Pal mer te bieden heeft. Vervolgens een dokumentaire over Kindertehuizen en over het leven dat de kinderen daar leiden. Daarna de speelfilm Thunderbolt and Lightfoot met Clint Eastwood in de hoofdrol. De film werd geregiseerd door Michael Cimino, die tevens verantwoorde lijk was voor The Deerhunter, John Thunderbolt Doherty is een voort vluchtige bankrover, die wordt ver volgd door zowel politie als ex- bendeleden. In zijn vermomming als predikant komt hij in kontakt met de jonge avonturier Lightfoot die zijn leven redt. De uitzending wordt afgerond door Agenda. WOENSDAG 22 AUGUSTUS NëED. I: 15.30 Tot het uiterste; 16.15 De dieren in het groene woud; 16.40 Drie honden en een slee; 18.40 Staatsloterij; 18.45 Toeristiscke tips; 18.50 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws 18.59 Van gewest tot gewest; 19.15 W.K. Wielrennen; 19.50 Verweer van een dwaas21.37 Journaal; 21.55 Muziek voor ons plezier; 22.30 Stu dio Sport; 23.05 Teleac; 23.25 Jour naal. NED. II: 18.55 Nieuws; 18.59 Jouw wereld, mijn wereld; 19.25 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.27 Socutera; 20.32 Countdown; 21.05 Kindertehuizen; 21.30 Thunderbolt and lightfoot; Advertentie Exclusieve lederen geschenken en bureaugarnituren &oik DAM 9 ZIER1KZEE Vrijdag 24 augustus, 22.20, Ned. 11: Jozef Stalin, cle rode tsaur. Sta lin als commissaris in het jaar 1919. 22.55 Agenda: 23.05 Journtiaal; 23.10 Teleac. DONDERDAG 23 AUGUSTUS NED. I: De spinazieminnende zee- held Popey bijt de spits af met een spannend avontuur. Vervolgens vrouwen, een Zweedse animatie film over de vele eigenschappen en karaktertrekken die de vrouw door de eeuwen heen zijn toegedacht. De akteur Stephen Boyd is vervol gens in een glansrol te zien in de film De handen van Gormac Joyce. De rolprent speelt zich af op een klein Iers eiland waar drie gezin nen een zware strijd om het bestaan voeren. Toch zijn ze niet ontevredn of ongelukkig. De omstandigheden worden echter te extreem wanneer een wervelstorm zich aankondigt. De vraag is dan blijven en vechten of evacueren, ln de vijfde aflevering van Voorwaarts en niet vergeten komt de periode 1890-1906 aan de orde. In die tijd kwamen de eerste vakbewegingen van de grond het geen resulteerde in de spoorwegsta king in 1903. Het NOS gedeelte van de avond wordt gevuld door de Bel gische dokumentaire Ten huize van en uitgever met een gezicht, Geert van Oorschot. NED. II: De uitzending begint met een aflevering uit de poppenfilmse- rie De astronautjes gevolgd door Mork en Mindy waarin Mork wordt gekonfronteerd met een nieuw won- dr, de zwangerschap. Daarna de co medyserie De Bonkers. De spe ciale gaste is vanavond Twiggy. Na het journaal gaat de uitzending ver der met Maggie op het strand ge volgd door Wat gebeurde er wer kelijk met de klas van 1965Lanny Walker heeft sterk het gevoel dat zijn stiefvader de voorkeur geeft aan zijn eigen zoon Jim.. Na zijn schooltijd gaat Lanny als militair naar Vietnam., waar hij zijn beste vriend ziet omkomen. Wanneer hij weer thuis is neemt hij de plaats van zijn gesneuvelde vriend in. Tot besluit Televizier Magazine en Avro's Sport panorama. DONDERDAG 23 AUGUSTUS NED. I: 18.55 Nieuws; 18.59 Po- peye; 19.05 Vrouwen; 19.35 De han den van Cormac Joyce; 20-.25 Voor waarts en niet vergeten; 21.37 Jour naal; 21.55 Ten huize van een uit gever met een gezicht: Geert van Oorschot; 22.55 Journaal. NED. II: 18.55 Nieuws; 18.59 De Astronautjes; 19.05 Mork en Mindy; 19.25 Bonkers: 20.00 Journaal; 20.27 Magfie op het strand; 21.30 Wat ge beurde er werkelijk met de klas van 1965? 22.20 Televizier23.00 Sport- panorama; 23.30 Journaal. DEN HAAG, 20-8. De prezen voor aardolieprodukten in de EEG zouden tussen 31 december 1978 en 6 augus- tu svan dit jaar met 92 procent om hoog zijn gegaan als de noteringen op de Rotterdamse vrpe oliemarkt richtlijn waren. Dit blijkt uit aardoliebulletin nr. 9 van de Europese commissie, het dagelijks bestuur van de Gemeen schap. D prijzen exclusief belastingen van de voornaamste aardoliepro dukten - waarbij rekning is gehou den met aanvoer van ruwe olie en van aardolieprodukten - stegen als gevolg van OPEC-prijsverhogingen in wrkelijkheid 52 procent. Dieselolie steeg het meest in prijs in de eerste acht maanden van 1979: zestig procent super werd in „de negen" gemiddeld 45 procent duur der. Aldus het overzicht, dta moet bijdragen tot een betere doorzich tigheid van de aardoliemarkt in de EEG. AMSTERDAM, 20-8. De Amster damse recherche heeft nog geen licht kunrlbn brengen in de zaak van do vermoorde Amsterdamse hoedenontwerper Peter Voorn (56). De ontwerper werd zaterdagochtend gewurgd en met oen hoofdwond aangetroffen in zijn woning op de Keizersgracht. Volgens een politiewoordvoerder richt het onderzoek zichs vooral op de homofiele contacten van het slachtoffer. Het staat nog niet vast of er uit de woning waardevolle voorwerpen of geld zijn gestolen. Vermoedelijk rijn er wat sieraden verdwenen, aldus dc woordvoerder. De direkteur leunde achtetover, de politieman boosaardig aankij kend. A Is hij op dit ogenblik met vonken uit zijn ogen de politieman tegenover zich had kunnen treffen, zou hij het zeker gedaan hebben. En op dit eigenste ogenblik wist Hool- werf als gevolg van zijn langjarige ervaring met allerlei slag mensen, al of niet met een kriminele inslag: deze man is verschrikkelijk wraak zuchtig. Des te meer ben ik ver sterkt in mijn mening, dat meneer Geert-Jan in deze moordzaak niet geheel vrijuit gaat. Blansjaar zei: „U hebt het ge hoord, meneer: over het bedrag ge ven wij geen inlichtingen." Maar de voorzitter keek even in het boekje en legde het toen weer voor zich neer. „Vijf cijfers kan tienduizend gulden zijn, maar ook negen en ne gentig duizend. Wat doet het er eigenlijk toe? Het saldo bedroeg in derdaad vijf cijfers vóór de kom ma." 13. Jaap Boelaan reed onmiddellijk na hot onderhoud, dat zijn chef met hem en de kollega's had gehad, in zijn wagen in de richting Heeten. Omdat hij nog nooit in die richting was gegaan, had hij zich eerst op een kaart georiënteerd en kwam zo doende te weten, hoe hij moest rij den. Ilct kon over een goede, brede hoofdweg, maar dan moest hij ze ker een kilometer of twaalf omrij den en de baas wilde exact weten, hoe lang men werk had langs de kortste weg. Dus werd het niet de brede hoofdweg. Binnen een half uur had hij het dorpje Heeten bereikt en konsta- teerdc. dat hij zes en derig kilome ter had afgelegd. Voor mij was deze weg onbekend, dacht hij. Dus iemand, die hem tot en met kent, zal zeker niet langer werk hebben dan een kleine 25 minuten. Daarom be staat nog altijd de kans dat Pools, al of niet in gezelschap van me vrouw Schothaas, op Koninginnedag vanuit Heeten naar Dorringen is ge reden. Waarin dan opgesloten zit, dat Pools de dader geweest kan zijn. Al zal dit moeilijk te bewijzen zijn, want als die mevrouw Schothaas voet bij stuk houdt, maken we hem niks. En toch voel ik intuïtief aan, dat Pools iets voor me verborgen hield, nadat ik met hem gesproken had. Datzelfde geldt voor zijn vrou welijke compagnon. In het dorp moest hij vragen, waar ergens zomerhuisjes stonden, maar die bleken er op verschillen de plaatsen te zijn in de omgeving. Een jonge man vroeg: „Van wie moet dat huisje zijn?" „Van ene meneer Pools uit Zwol le." „Bent u soms van de verzeke ring?" „Nee. hoezo?" Boelaan keek de ander verwonderd aan. „Omdat dit zomerhuisje vannacht verbrand is. Waarschijnlijk zijn ze nog met de nabiussing bezig." Boelaan knipperde even met zijn ogen. „Weet u zeker, dat hei me neer Pools' huisje is?" De ander knikte rustig. „Het is de grootste van de zes, die er aan de bosrand staan." Hij wees een be paalde richting. „U gaat die kant uit en bij een splitsing houdt u de weg links aan. Die houdt u ongeveer een kilometer, dan krijgt u een on verharde weg links. Het kan niet missen, want vóór die komt er geen andere zijweg. Die gaat u in en na een meter of vierhonderd gaat u rechtsaf. Ook weer de eerste weg en ook weer onverhard. Dat is Nieuw Door F. VAN FALCKENOORT Heeten en daar staan de meeste zomerhuisjes. U zult vanzelf wel een of meer brandweerwagens zien; het kan dus niet missen." Boelaan bedankte de inboorling voor de inlichtingen en draaide zijn wagen. Het duurde ene klein kwar tiertje. voor hij over twee boswegen hobbelend, bij enkele zomerhuisjes belandde. In dc verte, lussen de bo men door, zag bij hel rood van een brandweerauto. En zette even latei- zijn wagen daar in de buurt aan de kant. Er heen lopend, zag hij een grote, rokende puinhoop. En een aantal mensen, die toekeken. Op een afstand gehouden door een rijkspolitieman. Boeloan werkte zich tussen de mensen dooi mei en kele „pardons" en „politie' zodat hij zijn geüniformeerde kollcga be reikte, die met een lange man stond te praten. Toen Boelaan genaderd was, herkende hij in die lange man Bram Pools. „Dat is niet zo leuk, meneer Pools." zei Boelaan. die naast hem ging staan en naar de spuitgasten keek. die bezig waren de laatste vuurhaarden te doven. Bram Pools keek verbaasd naar de man. die opeens naast hem stond. „Dc rus uit Dorringen." kon- stateerde hij, nog niet v in zijn ver bazing bekomen. „Wie heeft u in Dorringen verteld, dat mijn huisje in brand stond?" Hij keek de man met nauwelijks verholen ergernis aan. „Niemand, meneer. Laten we vaststellen, da ik opeens zin had om een kijkje te gaan nemen in Heeten. U hebt me bij mijn laatste bezoek in Zwolle ccn beetje nieuws er gemaakt, ziet u?"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 7