Raad van Zierikzee in principe akkoord met derde wethouder „De Schelphoek" sinds 1956 nu weer een tweemansschool WS'VC Internationale Vrouwenraad Middelburgse werd vice-presidente Koffie wordt morgen 22 cent duurder Somoza in Paraguay DE ZIERIKZEESCHE COURANT Voorbehoud van P.v.d.A.-fraktie Congres in Nairobi De vlag hing uit ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 augustus 1979 136ste jaargang Nr. 22559 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse nummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. in dit nummer: Natuurmuseum Greveliugeu ZIERIKZEE, 20-8. De gemeenteraad van Zierikzee heeft zich maandagavond in principe akkoord ver klaard met de aanstelling van een derde wethouder. Dit voorstel werd in de raad gebracht door de heer C. Bij de Vaate (CDA. De heer J. Groen (PvdA) was van mening dat inmiddels sterk de ver wachting is gewekt, dat die derde wethouder door zijn fraktie geleverd zal worden. Hij liet duidelijk blijken dat dit echter nog van een aantal zaken afhangt. „Wij leveren hem niet ten koste van alles en wij willen niet onder druk gezet worden". In principe akkoord uitspraak een derde wethouder aan te stellen, maar wilde daar geen verdere konsequenties aan verbin den. „Als we het niet eens kunnen worden, dan leveren we geen derde wethouder". De heer B(j de Vaate was van me ning, dat de raad zo snel mogelijk dit principe besluit moest nemen en ver wees in dit verband naar de in het verleden verrichte ttfdschryvery en de aanstaande portefeuilleverdeling. Zijn voorstel werd namens de RU- fraktie ondersteund door de heer W. F. Sprengelmeijer en namens de VVD-fraktie door wethouder L. J. van Gastel. (WD-raadslid de heer T. W. Roskam was wegens ziekte niet aanwezig, Red.). Tenslotte gipg de raad unaniem in principe akkoord met de aanstelling van een derde wethouder. Hij gaf te kennen dat zijn fraktie akkoord kon gaan met de principe- MIDDELBURG, 20-8. De Internationale Vrouwenraad heeft de uit Mid delburg afkomstige mevrouw M. A. van den Boogert-Selhorst (59) benoemd tot vice-presidente van de Raad. Dat gebeurde tijdens het kongres van de Internationale Vrouwenraad, dat de afgelopen dagen in Nairobi (Kenia) werd gehouden. Voorafgaande aan dit voorstel werd de heer P. de Rijke (CDA) be noemd tot nieuwe wethouder in de plaats van de heer W. den Boer, die inmiddels werd geïnstalleerd als de nieuwe burgemeester van Midden- schouwen. De heer Groen legde namens de PvdiA-fraktie een stemverklaring af- „Bij GS is er geen bezwaar tegen een derde wethouder. De gesprekken zijn tot nu toe in eeh goede sfeer ver lopen. De derde wethouder zou er kunnen komen en kan een kandidaat van de PvdA zijn. Wij steunen nu daarom in ieder geval de kandidaat van het CDA". De heer W. F. Spren gelmeijer (RU) stemde eveneens met de ondersteuning van de CDA-kan- didaat in. Ook het nieuw benoemde raadslid, de heer C. Legemaate werd in de raadsvergadering van maandag avond beëdigd. Zyn toelating werd op 10 augustus beslist en in de daar op volgende termijn van acht dagen werd geen bezwaar ingediend. De heer Legemaate legde de zuiverings- en de ambtseed af. Aan dit congres namen 75 landen deel. Tijdens deze bijeenkomst deed zich een incident voor toen de Ke- niase president Daniel Arab Moi de Zuidafrikaanse delegatie naar huis stuurde. Toen dit incident, dat op een misverstand berustte, uit de weg was geruimd en de Zuidafri kaanse delegatie toch in Kenia mocht deelnemen aan het congres, besloot Nigeria haar delegatie uit protest te rug te trekken. Slavernij KERKWERVE. 21-8. Hedenmorgen (dinsdag) omstreeks 92.00 uur vond op de Verseputseweg te Kerkwerve een eenzijdig ongeval plaats met do delijke afloop. De auto reed over de Verseputseweg e nzou in plaats van de bocht bij het voetbalveld te heb ben genomen, recht door zijn gere den. De wagen kwam in de sloot te recht. De 19-jarige chauffeur Imco Glaudie uit Rotterdam was op slag dood. de mede-inzittende, de 19-jari- ge R. V. eveneens uit Rotterdam vloog door de klap door de-voorruit en kwam bekneld onder de auto te liggen, met alleen het hoofd boven water. De rijkspolitie werd omstreeks 6 uur door vermoedelijk een vracht wagenchauffeur, gealarmeerd. De mede-passagier werd naar het 'Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee overgebracht. Zijn toe stand is bevredigend. De beide jon gemannen verbleven in een caravan op camping „De Stern" te Noordgou- we. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Nieuwe wethouder De heer C. Legemaate, het nieuwe CDA-radslicl. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ten aanzien van de instandhouding van dc kleine scholen en met name de school te Serooskerke ziet hjj de toekomst niet zonder zorg tegemoet. De nieuwe wet op bet basisonderwij i geeft de echt kleine scholen in hun huidige vorm geen bestaansrecht, daar dikwijls geen kleuterschool in het dorp is, waarmee de lagere school zou kunnen samengaan. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Een redenaar, maakt, is als iedere minuut t die het te lang een klok, die slaat. J Royer-CoIIard DEN HAAG, 20-8. De koffie wordt woensdag 22 cent per pak van 250 gram duurder. Een woordvoerder van het ministerie van ekanomischc zaken heeft dit maandag meegedeeld. Begin augustus ging de koffieprijs met 56 cent per pak omhoog. De adviesprijs van meest verkoch te soort koffie (roodmerk) is hiermee gekomen op 4.40 gulden, aldus een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Koffiebranders en Theepakkers. Oploskoffie gaat ri"t ir. prijs cmhoog. De oorzaak van de prijsverhoging is de prijsstijging van koffie op de wereldmarkt die zich tot enkele we ken geloden voordeed. Prijs verande ringen op de wereldmarkt korm n met vertraging tot uitdrukking in di prijs die de Nederlandse lconsument voor de koffie moet betalen, aldus de woordvoerder van de koffiebrander?. Hij zei dat de prijzen op de wereld markt zich nu stabiliseren. Het congres heelt een motie aan genomen, waarin stelling wordt go- nomen tegen alle vormen van sla vernij van de vrouw. De vrouw heeft volgens deze motie het recht over haar eigen lichaam te beschikken. Tn de motie wordt ook fel stelling ge nomen tegen alle vormen van nieu we slavernij, zoals het verkopen "an vrouwen als huwelijkspartner, als prostitué e.d. zoals dat tegenwooruig gebeurt met veel vrouwen uit Thai land en Indonisië. ASUNCION, 20-8. Ex-president Somoza van Nicaragua is met fami lieleden in Paragua aangekomen. De minister van binnenlandse zaken van Paraguay, Sabino Montanaro. heeft maandag verklaard dat de ver dreven president een toeristen-vi sum heeft gekregen, overeenkomstig dc ti aditie van gastvrijheid van zijn land. Mevrouw G. Rösken-Meerdink neemt rle langste klassen voor haar rekening. „Gelukkig wordt er al naarstig naar oplossingen voor dit problc\ m gezocht, met name in Friesland. Gro ningen en Zeeland", aldus oe hoofd onderwijzer. Hoewel Serooske: ke geen kleuterschool heeft, wil dat nog niet zeggen dat er geen kontakten met een kleuterschool zijn. Juist in het nu begonnen schooljaar zullen de De oudste leerlingen krijgen les van hooidonderwijzer de heer. H. Rösken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot woensdagavond: Enkele buien Wisselend bewolkt met enkele buien; matige, aan de kust vrij krachtige wind uit zuidwest tot west; mini mumtemperaturen ongeveer 11 gra den; middagtemperaturen omstreeks 18 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Max.-temperatuur: omstreek^ 18 gr. Min.-temperatuur: omstreeks 1 lgr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 pocent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond do opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 22 aug. Zon op 6.34. onder 20.51 Maan op 6.12. onder 20.41 23 aug. Zon op 6.36. onder 20.4.9 Maan op 7.15, onder 21.05 Nieuwe maan: 22 aug. (19.31) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 22 aug. 4 10 16.27 9.51 22.18 23 aug. 4.51 17.03 10 21 22 48 Springtij: 25 aug. Temperatuur zeewater te Vllssingcn 18,5° r. De heer P. de Rijke, de nieuwe wet houder. Voordat tot stemming werd over gegaan, werd de vergadering enkele minuten geschorst voor overleg bin nen de frakties. Van de zijde van tie PvdA-fraktie had men dit voorste! liever een week later aan de orde gezien in verband met de PvdA-lf- denvergadering op 28 augustus. kontakten met de kleuterschool „Da Duinkonijntjes" te Rcnesse, de OBS 't Staepcl'of te Renesse en de OBS te Noordwelle verstevigd worden. Projektplan Deze scholen zijn in het kader var. het akti'veringsplan van het ministe rie van o. en w. aangewezen om a.in de hand van een projektplan op het gebied van wereldoriëntatie aan cie integratie van het kleuteronderwijs en het lager onderwijs te werken. Maar hoe de toekomst ook zal zijn en ondanks het feit dat er voorlopig nog wel even geïmproviseerd zal moeten worden omdat de inrichting van het tweede lokaal nog niet rond is op de school „De Schelphoek", toch wapperde cr gisteren dc vlag SEROOSKERKE, 20-8. Dank zij de toename van het aantal leerlingen en een snelle positieve beslissing van het ministerie van onderwijs en wetenschappen, kon de openbare basisschool „De Schelphoek" te Seroos kerke maandag als tweemansschool van start gaan. Sinds de opening van het huidige gebouw in 1956 verzorgde steeds één leerkracht het onderwijs in Seroos kerke. Nu is mevr. G. Rösken-Meer dink (zij werkte het afgelopen schooljaar reeds als vrijwilligster mee) voor één jaar en zolang het aantal leerlingen voldoende blijft, als tweede leerkracht benoemd. De toename van hel aantal leer lingen (van 16 naar 27) is te danken aan de vestiging van enkele gezin nen in de nieuwe woningen aan dc Prunjewekken en elders in het dorp en aan de belangstelling voor „dc kleine school" in het algemeen, waar de leerlingen in kleine groepjes of individueel les krijgen. Voortbestaan Of de school te Serooskerke Icmg zal kunnen blijven voortbestaan als tweemansschool is met geen enkele zekerheid te zeggen. Ten aanzien van de groei van not aantal leerlin gen is het hoofd van de school, de heer H. Rösken, van mening dat hieruit duidelijk spreekt, dat wo ningbouw in kleine kernen zowel voor de instandhouding van de vaak enige school als de leefbaarheid ven het doip onmisbaar! Hij zou het toe juichen indien de maatregelen be treffende de woningbouw in kleine kernen verruimd werden. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1