HET VUURWERKDRAMA MODERNE COMBINE IN GENOMEN 7 FNV kreeg er 11.000 leden bij Opleiding isolatieplaatwerker van start s s 1 mm m 7 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vi-yiias it augusiu» 1979 Nr. 22557 HAAMSTEDE, 15-8. Na de oogst van het graan is begonnen, warden her en der nieuwe oogst-apparatu- rcn aangewend om 20 goed mogelyk het graan naar de koper te brengen. In Haamstede schafte het loonbedrijf Gebr. Boot zich een nieuwe Claas combine aan van het type Dominator 106. Deze machine wordt voortgedre ven door een bijna 300 pk Mercedes motor, heeft een automatische var- SCHEEPVAART Aldabi, 16-8 te Santos Amersfoort, 15-8 te Barcelona Diloma, 15-8 te Rotterdam Onoba, 15-8 te Balboa UTRECHT, 17-8. Het aantal leden van de Federatie Nederlandse Vak beweging is vorig jaar met bijna 11.000 gestegen tot 1.080.013. Deze groei is het saldo van lodcr - winst bij de NVV-bonden (van 724.996 naar 740.957) en ledenverlies bij de bonden van het NKV (va.i 341.294 tot 335.697). Uit het jaarverslag 1978 van de FNV blijkt, dat de ABVA het afge lopen jaar de eerste plaats - qua le dental - van de Industriebond NV 7 overnam. De ambtenarenbond groei de met 13.000 leden tot 199.729, De Industriebond NVV boekte "eer. ie- denverliese van bijna 6000 waardoor zijn ledental op 189.592 kwam. Binnen de FNV blijven de indu striebonden evenwol het groots ie ..blok" vormen. De Industriebond NKV heeft namelijk 125.512 leden (ledenverlies in 1978: 3800) en de Ka tholieke Bond van Overheidsperso neel 50.320 (verlies 400). „Uw persoonlijk idee, mevrouw. Hebt u een eigen mening omtrent de vermoedelijke dader?" „Het spijt me, dat ik hierop het antwoord moet schuldig blijven. El ke gewelddadige dood is tragisch. Maar wie constant met vuur speelt weet, dat zich eens kan branden." Terug in Dorringen overdacht Jaap Boelaun dc gesprekken. Maar wc hebben tot nog toe allen écn be langrijk aspect over het hoofd ge zien, in de eerste plaats Bram Pools zelf. Want hoe komt het, dat Nittel Soolbcrg zo geworden is? Doordat ze op zeventienjarige leeftijd door een mede-scholier werd verkracht. Daarbij geholpen door nog twee jon gens. Was dit nooit gebeurd, waar schijnlijk zou Nittel Stoolbcrg noo l zo wraakgierig geworden zijn. Dat Bram Pools geen wroeging heeft ge had over zijn daad. nu Nittel zo on- gelukkig om het leven is gekomen. Want net is in wezen zijn schui l. Heel muirect is hij medeplichtig aan dc moord, als hij het zelf niet go- daan heeft, fk kom cr nog niet lo., van. Die ex-lerares is dc geliefde van Bram Pools en zal hem dus ze ker tot en met dekken. Die avond overdacht hij hoe dit alles in te par- sen in het kader van het geheel, maar het lukte hem niet. Er z.ijn tot op dit moment vijf verdachten, te weten Bram Pools, de verkrachter; Van Duften. dc ex-echtgenoot: Ben Verhoen cn Ruud Benningcr. dr beide medeplichtigen. £n last but not least dc direkteur. van de Boe renbond. Want dit mannetje weet ook meer dan hij vertelt. En eigen lijk is cr nog een zesde, want wie bewijst mij. dat Grada Alsting vrij uit gaat? Hoe staat het eigenlijk met haar zo op het eerste oog waterdich te alibi? De volgende morgen had er al vroeg een bespreking plaats tussen Hoolwerf en de vier rechercheurs. ..IV pers vindt hot eigenaardig, dat we nog geen enkel spoor hebben in dc moord/aak-StooIbetg en ook de snellingsbak (dus alleen maar voor - en achteruit) en de maaibalk neemt niet minder dan 5.10 meter graan mee_ Daardoor is het niet mogelijk om met deze monsterbreedte over de openbare weg te rijden. De oak wordt in minder dan één minuut op een bijwagentje .gedeponeerd- dat achter de combine wordt meegetrok ken. Afgesloten cabine De bestuuer zit in een geheel af gesloten cabine en heeft geen last meer van het stof. Luchtverversing is daar mede aanwezig. De bestuurder heeft via een groot aantal lampjes, kontrole over alle bewegende delen. Zo wordt via een infra-rood systeem aangegeven of er eventueel graan korrels verloren gaan door overbe lasting. Een automatische hoogtcre- gelaa.r is mede nieuw voor deze ma chine. De voorraadtank kan 6500 li ter bevatten oftewel 4Vz ton. Dat dit alles geld kost is te begrijpen want de machine, de eerste van dit type op Schouwen-Duivcland kost bijna twee ton. De eerste tarwe met deze coni- bne werd woensdagmiddag geoogst op een perceel van J. Tuinman aar. de Kraaijesteinseweg'. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Het architektenbh- reau Dahmen en Haagendoorn gaat zelf een bouwvergunning aanvragen voor het omstreden erosccntrum in Rotterdam, nu de bouwonderneming Kustplan heeft afgehaakt. De aan vraag s voor de bouw wat ongebrui kelijk, maar heeft de instemming van de Rotterdamse wethouder W. J. van der Have (wijkaangeiegenheden). PIETERSBUREN. Drie zeehondjes uit het zeehondenopvangcentrum van Lenie 't Hart in het Groningse Pieterburen zijn weer teruggebracht naar de Waddenzee. officier heeft me gisteren gebeld om te vragen, hoe ver we eigenlijk zijn in ons onderzoek. Ik heb geant woord, dat we met man en macht er aan werken. Hel staat nu wel vast. dat het een heel geraffineerd opge zette moord is, dus we kunnen ge voegelijk aannemen, dat dc dader alles nauwkeurig heeft voorbereid, daarmee zoveel mogelijk elk risico ontdekt te worden uitschakelend. Want cr is op het ogenblik écn on duidelijkheid, die bovendien moei lijk opgelost zal kunnen worden. Deze vraag is gisteren bij mij gere zen. Waarom ging Nittel Stoolberg naar hel vuurwerk kijken? Volgens haar vriendin en kamergenote had ze niets op met het koningshuis en vlaggen op een verjaardag van een der vorstelijke personen vond zo flauwekul. Volgens Grada Alsting ging zc nooit naar een dergelijk evenement. Waarom nu wel? Dc da der moet dan ook wel gezocht wor den in de kring der bekenden van het slachtoffer, want hoe wist hij - of zij - anders, dat zc naar 't vuur werk ging kijken? Er zijn verschil lende mogelijkheden. Dc meest, voor de hand liggende is. dat een goeie, betrouwbare kennis van haar - als ze die nog had - Nittel heeft overge haald mee te gaan naar hel vuur werk. Samen. In goed vertrouwen. De man of vrouw, die in haar ge zelschap was, heeft gespeculeerd op het lawaai, dal het vuurwerk zeker zou maken cn tijdens dit lawaai dc beide schoten afgevuurd. Er op re kenende .dat hij in de consternaitc van de ontdekking rustig kon ver dwijnen. Iedereen had immers en kel oog voor het vuurwerk; daar voor was men immers gekomen? Tweede mogelijkheid is. dat de moordenaar gewacht heeft op het terrein en haar toen op korte af stand v olgde, zo dicht mogelijk haar naderend in 't donker. Met hetzelf de resultaat. Ideale gelegenheid voor do moordenaar om in hot don ker de revolver tegen do zijkant van haar borst te duwen cn twee keer af BREDA, 17-8. Het centrum vakop leiding van volwassenen in Breda begint binnenkomt met een kursus voor isolatieplaatwerkmonteur en isolatieplaatwerker. Het ministerie van sociale zaken heeft voor dit ox- periment gelden beschikbaar gesteld. Slaagt de kursus dan zal die ook in Winschoten en Geleen in het pakket van het CVV worden opgenomen. De vraag naar isolatieplaatwcv- kers en -monteurs is erg groot. Dit is een rechtstreeks gevolg van de toe- riemende aandacht bij bedrijven voor ae bestrijding van geluidshinder. Ook bij de raffinaderijen is een grote vraag naar dit soort specialisten. De opleiding in Breda zal vijf maand2.n in beslag nemen. Het CVV Breda verwacht per jaar zo'n vijftig kursis- ten te kunnen afleveren. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Den Bosch DEN BOSCH, 16-8. Aanvoer 217 stuks. Prijzen per stuk: Luxe paarden f 1975-3700; voljarige f 1550-2375; 2,/->-jarige (trekpaard) f 1875-2300; 2V2-jarige, luxe (merries) f 1650- 2475; 2V2-jarige, luxe (hengsten) f 1825-2425; U/2-jarige, luxe (mer ries) f 1275-1775; 1'/'2-jarige, luxe (hengsten) f 1250-1650; IV2-jarige (trekpaard) f 1475-1775; veulens, luxe (merries) f 950-1450; veulens, luxe (hengsten) f 675-975; hitten f 700-1250; Shetlandse pony's (ruins) f 250-400; Shetlandse pony's (mer ries) f 325-700. Prijzen per kg: Jonge slachtpaar- den f 5,00-5,90 en oude slachtpaar- den f 4,70-5,80. De handel: rustig. Dooi- F. VAN FALCKENOORT te drukken. Revolver wegbergen en wachten tot men zou bemerken, dat de vrouw wat mankeerde. Op dat moment zou hij gebruik kunnen maken van de schrik om rustig te verdwijnen. Laten we in ieder ge val maar vaststellen, dat de dader de vrouw gode kende en van haal bewegingen uitstekend op de hoogte was. En nu gaat het cr maar om, wie er gedurende dc laatste weken konlakt met haar had. Hier in Dor ringen of elders. Dat moet onder zocht worden, mensen. We gaan nu de alibi's op scherp zetten. Van iedereen. Van wie hel alibi niet wa terdicht is. moeten wc bijzonderhe den zien te krijgen. Over zijn le vensgewoonten. wat voor werk hij doet. wat hij verdient, of hij veel of weinig uitgeeft, veel drinkt, of zijn huwelijk goed is, of hij al dan niet in Dorringen kwam en ga 7,0 maar door We bepalen ons voorlopig tot vijf personen. Zelf ga ik ook mee werken natuurlijk. Hendriks, jij neemt die Bernard Verhocn nog eens onder de loep. Pels, jij reist naar Boxmeer. Om die gescheiden man van Nittel aan de tand te voe len. Jaap, jij neemt Pools nog eens voor jouw rekening. Ga dal zomer huisje in Heeten eens bekijken en kontroleer op je teller, hoe ver het is van hier naar Hcetcn cn hoe lang je er over doet. Of de wegen een beetje behoorlijk zijn. Probeer wat van de mensen daar over Pools te weten te komen. Enne voor Van Offeren bel) ik het mooiste kar weitje - hij begon te glimlachen - want jij bent daarin een expert: jij voelt Grada Alsting nog eens aan de tand. want ik kom niet los van de gedachte, dat zij wat verzwijgt. Tenslotte ga ik nog eens een bab beltje maken met onze vriend Geert-Jan Blansjaar. Dc direkteur van de Boerenleenbank. Allemaal afmars. Jullie krijgen een hele dag. Desnoods een nacht erbij. Met uit zondering dan Van Offeren (Wordt vervolgd; Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 18 AUGUSTUS NED. 1: De KRÖ-middayuitzen- ding gaat van start met een afleve ring uit de poppenfilmserie Papotin' waarna het programma wordt ver volgd met de semi-dokumentaire speelfilm Bezoek aan de zoon van een stamhoofd. Een antropoloog be vindt zich met zijn zoon in de oer wouden van Kenia en brengt een bezoek aan de roemruchte Masai- stam. Zijn zoon sluit vriendschap met Kondonyo, de zoon van het op perhoofd. Tot besluit beelden van de Europese kampioenschappen springen voor paarden vanuit Rot terdam. 's Avonds allereerst het spelprogramma Zo vader zo zoon onder leiding van Gerard van den Berg. De panelleden van deze editie z\jn Rien Poortvliet, Dick Passchier, Legien Kromkamp en Maggie Mc- Neal. Voorts het NCRV voetbal lustrum toernooi, een reportage van de finale van de zaterdagmiddag- voelbalkompetitie, waarvoor zich achtentwintig ploegen hadden inge schreven. In de tweede aflevering van Het meisje met de blauwe hoed, wordt Daan bij zijn meerdere op het majte geroepen, omdat hij niet op tijd in de kazerne terug was. Bo vendien krijgt hij te horen dat het pak dat hij aan de vrouw van de kapitein heeft geschonken, niet wordt gewaardeerd. Daan weet ech ter van niets en vermoedt dat Toon er meer van af weet. Vervolgens de politieserie The streets of San Fran cisco waarin een zekere Martin Ga- hill door Gerald O'Brien wordt overgehaald, het een en ander los te .laten over de gangster, die chef is van de bende wdar Cahill lid van is. Voor Cahill enige informatie kan verstrekken wordt hij vermoord. Tenslotte de avondafsluiting langs kerkepad: een vesperviering in de Ilerv.ormde kerk van het Gelderse Oosterbeek. NED. 2: Onder het motto Opdat je weet waar de favorieten platen saan opent Ferry Maat de uitzen ding met de Tros Top 50 die weer wordt opgeluisterd door Dik Voor mekaar, Ome Joop en Harry Nak. De misdaad is nog steeds een lonen de zaak, blijkens de nieuwe politie serie die door de TROS voor het eerst op het scherm wordt gebracht onder de titel Hawaii five o. De hoofdpersonen zijn de twee recher cheurs Danny Williams en Steve McGarret, die vanavond geko'nfron- teerd worden met een geleerdedie door een geldwoekeraar onder druk. wordt gezet. Een kat in het nauw maakt rare sprongen en ook de ge leerde zeit maar één uitweg: het doen exploderen van de stad Hiro. De aktualiteitenrubriek Aktua tv wordt gevolgd door het amuse mentsprogramma Perry Como's mu ziek uit Hollywood. Samen met on der meer Henri Mancini zingt Perry Corrto de volgende nummers: Lulla by of Broadway, The days of wine and roses and The look of love. Als laatste programma onderdeel Hum bug, een satirisch programma geba seerd op de Duitse serie Klimbim De medewerkenden zijn Jenny Arean, Joronie Reehuis, Janaika Lempers, Cecs Linnebank en Rijk de Gooycr. ZATERDAG 18 AUGUSTUS NED. 1: 15.30 Nieuws; 15.32 Pa potin; 15.55 Bezoek aan de zoon van een stamhoofd; 17.30 Paardesporl; 18.50 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 Zo vader, zo zoon; 10.25 NCRV lustrum voetbaltoer nooi; 20.20 Het meisje met de blau we hoed; 21.37 Journaal; 21.55 The streets of San Francisco; 22.45 Avqndsluitipg langs kerkepad; 23.00; Journaal. NED. 2: 18.55 Nieuws18.59 Top 50; 20.00 Journaal; 20.27 Hawaii five 0; 21.20 Aktua tv; 22.00 Perry Co nto's muziek uit Hollywood; 22.50 Humbupg; 23.25 Journaal. ZONDAG 19 AUGUSTUS NED. 1: Zoutwateryjraat is de titel van de vanavond uit te zenden af levering van Een beestenboel, waar in het schip Carmen, vier schip breukelingen oppikt een aap en vier slangen. Daarna een portret van De Wiener Philharmoniker uit de serie Grote orkesten. In de daaropvolgen de aflevering van Sanford en zoon slappen Elroy en Fred nel ar een call-girlburo, ten einde zich te ver zekeren van vrouwelijk gezelschap voor het feestje waarvoor ze zijn uitgenodigd. Wanneer blijkt dat niet aan hun verzoek voldaan kan wor den, besluiten ze zelf een soortgelijk buro te openen. De uitzending wordt voortgezet met het Frans Ca nadees televisiespel Johanna en haar ouders. Het stuk handelt over Johanna die nog steeds bij haar zeer arme ouders inwoont. Toch komt er een dat ze het besluit neemt om op kamers te gaan wonen. Voor haar ouders betekent dit zo'n finan ciële strop dat Johanna ze aanraadt naar een bejaardentehuis te verhui zen, maar dat willen ze niet. Weer zien met Bud is de titel van een dokumentaire over een ontwikke lingsplan in Senegal, die de onder titel draagt Het faillissement van Afrika's grootste groentetuin in de droge Sahel. Tot slot Maria ten he mel opgenomen, waarin onder meer Oosterse ikonen te zien zijn. NED. 2: De uitzending begint mei sport te weten met beelden van de Europese kampioenschappen paar- desport en Studio Sport 1. Daarna de Avonturen van beertje Colargol. De aflevering van Natte His luidt vanmiddag We het kleine niet eerten besteedt aandacht aan het micro-leven in zoetwaterpiassen. Daarna Waar hoor ik thuis? waarin Armindo de kijkers rondleidt op de Kaapverdische eilanden. Na Studio Sport 2 en Vijf minuten bedenktijd neemt de VPRO de uitzending over met Monty Python's flying circus en de derde editie van Verhagencada- bra. Voorts All in the family. Archie Bunker heeft na negenentwintig jaar een ontmoeting met zijn broer Fred. De toch al weinig hartstochte lijke reünie bekoelt nog aanzienlijk als Archie verneemt dat zijn broer een linkse vakbondsman is. De uit zending-wordt afgerond met Cha- chaji een Amerikaanse documentai re van de Indiase schrijver Ved Mehta over zijn oude oom. ZONDAG 19 AUGUSTUS NED. 1: 11.00 Omproepparochie; 19.00 Nieuws; 19.05 Een beesten boel; 19.10 De Wiener Philharmoni ker; 20.00 Sanford en zoon; 20.25 Johanna en haar ouders; 21.57 Weerzien met Bud; 22.45 Maria ten hemel opgenomen; 22.55 Journaal. NED. 2: 16.45 Teleac; 17.00 Paar desporl; 18.00 Nieuws; 18.05 Studio Sport I; 18.30 De avonturen va.n Beertje Colargol; 18.45 Natie His; 19.00 Waar hoor ik thuis; 19.25 Stu dio Sport; 20.30 Vijf minuten be denktijd; 20.35 Nieuws; 20.40 Monty python's flying circus; 21.10 Verha- gencadabra; 22.00 AU in the family; 22.25 Chachaji; 23.25 Journaal. MAANDAG 20 AUGUSTUS NED. 1: De AVRO opent de uil zending met een aflevering van WKRP, - waarin Nieuwschef Les Nessman erin slaagt, geheel onver wacht de ongenaakbare Jennifer mee te krijgen naar een banket. De jaloerse Herb acht intieme relaties tussen kollega's niet verstandig en beklaagt zich bij de manager. Daar na Rallycross 1979 vanaf het Euro circuit te Valkenswaard. By de pro- mienentenrace verschijnen aan de start: de beste coureurs van de Rijkspolitie, van de Dizzy Man's Band en van het Sterrenteam. Voorts de derde aflevering uit de serie Tigris, waarin Thor Heyerdahl met zijn papyrusboot op de rotsen dreigt te lopen. Russische zeevaar ders weten een rampzalige afloop van de expeditie te voorkomen met behulp van een gehuurde vissers boot. Susana Rinaldi is de naam van de Argentijnse zangeres, actrice en filmster, die het middelpunt van deze special is. Hierna beelden van het Northsca jazz festival 1979, waarna de avond wordt besloten met een filmpje van de Stichting Socutera. NED. 2: De uitzending komt ge heel voor rekening van de NCRV, allereerst Zn moeder, zo dochter, waarin de vragen worden gesteld dour Heddy Lester, Maggie McNenl, Rien Poortvliet en Dick Passchier. Dan een aflevering van Onkel Bra- sig, Fritz Triddelfitz en Franz von Rambow hebben beiden een oogje op Hawermann's dochter Luise, waardoor de vriendschap tussen de twee heren dreigt om te slaan in vijandschap. Na het journaal James Herriot die aan het begin van de lente extra veel werk heeft, omdat in die tijd reel dieren geboren wor den. De werkvreugde wordt ver stoord door de komst van een irri tante zwerfhond. In Lucy en Mr. Moonye kan Lucy lol huur grote te leurstelling geen kaartjes meer krijgen voor een belangrijkgala voorstelling. Geheel naar de aard van Lucy zei ze alles op alles om de voorstelling toch te kunnen bijwo nen. Hier en Nu eti Kerkepad '79 worden gevolgd door James Galway speelt Bacil waarin de Ierse fluitist cle flutsonate in e vertolkt. MAANDAG 20 AUGUSTUS NED. 1: 18.45 Staatsloterij; 18.50 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 WKRP; 19.25 Rallycross 1979; 20.25 Tigris; 21.15 Susana Rinaldi: 21.37 Journaal; 21.55 North sea jazz festival 1979; 22.45 Socutera; 23.00 Journaal. NED. 2: 18.55 jiieuws; 18.59 Zo moeder, zo dochter; 19.25 Onkel Brasig: 20.00 Journaal; 20.27 James Herriot; 21.20 Lucy en Mr. Mooney: 21.45 Hier en Nu; 22.25 Kerkepad 1979; 22.45 James Galway speelt Bach; 23.05 Journaal. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 18 cn zondag 19 augustus Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter Van Geer. dokter Vis ser en dokter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdag- en zondag morgen van 11.00-11.30 uur. WESTHOEK/BROUWERSHAVEN De artsen te Haamstede, Renesse en Brouwershaven houden in het week einde eigen praktijk. Dat zijn dokter J. Ph. P. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 1861; dokter J. L. Flach, Re- nesse, tel. (01116) 1280 en dokter L. A. M. Bruel, Brouwershaven, tel. (01119; 280. Dokter H. Speelman, Oostcrland telefoon (01114) 1280. néémt waar voor dokter Van den Berg en dokter Buytendijk. Tandarts P. A. J. Bruynzecl, Karnc- melksvaart 2, Zierikzee, tel. 01110-2693. De weekeindedienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen n.i. van zaterdag- en zondagmiddag van 17.00-17.30 uur. Zuster A. C. v. d. Velde, Oostcrland, Lange Achterweg 10. tel. (01114) 2050, ncernt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zr. J. Anker, Zuidweg 31, Zonncmai- re, tel. (01112) 387 neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee tel. (01110) 2180, heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. APOTHEEK Apotheek C. C. II. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Maatschappelijke dienstverlening fel.: 01110-3351. Het antwoordappa raat geeft het telefoonnummer van en maatschappelijk werker door. Bel voor noodgevallen alarmrentrum Noord- en Midden-Zeeland lel (01100) 14144. AMSTERDAM. Donderdag 16 augustus ging in een groot aantal Nederlandse bioscopen de Neder landse speelfilm „Uit Elkaar" van Herman van Veen in première. Op de foto, drie van Üc hoofdrolspelers, v.l.n.r.: Moniue van der Ven. Her man van Veen en Marions Fluittma.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 7