STREEKNIEUWS H.G.Freriksbv 01114-1710 GEMEENTE ZIERIKZEE NEEMT AFSCHEID VAN CHAUFFEUR DE HEER C. J. KRIJGER Ringpromotion in Haamstede afgesloten met vuurwerk Gemeenteraad Brouwershaven vergadert 27 augustus Airconditioning nodig? Na bijna dertig jaar Akkoord tussen NOS en KNVB Duitsers vragen vrijlating oorlogsmisdadigers 3 ZIERIKZEE, 16-R. „In december zóu het dertig jaar geleden zijn dat u in dienst van de gemeente trad. Uw negenenvijftig-jarige leeftijd is eigenlijk te jong 0111 afscheid te nemen," aldus burgemeester Th. H. de Meester bij het afscheid van de heer C. J. Krijger in het stadhuis donderdagmiddag. De heer Krijger is bijna dertig jaar in dienst van de gemeente Zierikzee geweest. In de trouwzaal was zijn of- VOETBAL Uitslagen donderdag 16 augustus: WIK-Renesse 5-4; Renesse II-WIK II 2-5; Duiveland-Mevo 0-6. ZAALVOETBAL Korte vergadering' Commissie zaalvoetbal De Commissie Zaalvoetbal Schou- wen-Duiveland hield donderdag avond in de Zeeuwse Herberghe haar algemene ledenvergadering voor het seizoen 1979/1980. Een agen da zonder hamerstukken zorgde er- voro dat de aanwezigen weer vlot het pand konden verlaten. Bij het punt kompetitie 1979/1980 werd de aanmerking gemaak dat er een fout in het programma geslopen was. Iedereen werd verzocht zijn wedstrijden na te gaan en de even tuele fout door te geven aan de kommissie. Bij de loting van de be kerwedstrijden werden de deelne mende teams voor de eerste en de tweede avond ingedeeld. Eerste avond: Die Gouwe-Skol Boys II; Dreischor-SVOWK I; Stel la Boys II-Country Club II: Mevo II-Toren Boys; Skol Boys I-Zeelan- dia; Country Club I-SKNWK. Tweede avond: SVOWK II-Rap '73 I; Stella Boys I-ZZ'72 II; FC Groendal-RAP '73 II; Mevo I-Rog geband; Brogum 1-FC Kerkwerve; Renesse-Sporthuis B.V.; Luktor- ZZ'72 I. Brogum 2 gaat automatisch naar de volgende ronde. Rondvraag In de rondvraag werd de vraag geopperd of er geen mogelijkheid was dat belangstellende teams oefenwedstrijden zouden kunnen spelen in de sporthal. Het antwoord van de voorzitter, de heer C. in 't Veld was dat dat misschien wel te verwezenlijken was, omdat de kom missie een kontrakt met de sporthal heeft. De kosten waren dan wel voor de ploegen die de zaal huur den. ficiële afscheid dat wegens gezond heidsredenen enigszins was ver vroegd. Er was belangstelling van de zijde van het kantoor, de plantsoe nendienst, de gemeenteraad, van het personeel van de gemeente en van zijn eigen afdeling. Vanaf 1964 werk te hij als chauffeur. „U bent opgeleid als metselaar en kwam in dienst van een aannemer. In de oorlog heeft u als bakker ge werkt. Op vier december 1944 kwam u bij de reinigingsdienst. Daarna kwam een post vrij als metselaar in het onderhoudswerk. Dat had u graag uw hele leven blijven doen, maar het is wat anders gegaan, dooi de overgang van het woningbestand naar „Beter Wonen", aldus de bur gemeester. In al de jaren vanaf 1964 is de heer Krijger een heel bekwaam chauffeur geweest. Van gemeentezijde was er spijt dat hij de dienst eerder moest verlaten wegens gezondheidsredenen. De heer De Meeèter was dankbaar voor alle goede diensten die de heer Krijger de gemeente heeft bewezen. Hij bood een bedrag onder couvert aan en een prent van de plattegrond van Zierikzee van 1751 uit de Hat- tinga-atlas. De heer Krijger was de eerste, die daar een afdruk van in ontvangst mocht nemen. Als geboren' en getogen Zierikzeeënaar zal het een interessant studieobjekt zijn. Weemoed „Met enige weemoed en gemengde gevoelens nemen wij afscheid van u na bijna dertig jaar. Per 1 augustus bent u definitief gestopt. Op vier de cember 1944 bent u op negenentwin tig-jarige leeftijd bij de gebr. C. en A. van Velthoven in dienst getreden Uw vader had daar ongeveer veertig jaar als metselaar gewerkt. Tevens volgde u aan de ambachtschool een avondkursus in tekenen. Om finan ciële redenen bent u bij bakker Ka- pelle gaan werken. Er is enig vergelyk tussen metse laar en bakker. Daar werken ze met een zekere specie van soepelheid en vorm", aldus de heer J. Louwerse, direkteur van gemeentewerken. In 1943 is dc heer Krjjger naar Duits land vertrokken om daar in een dorpje als bakker aan het werk te gaan. HAAMSTEDE, 16-8. De laatste dag van het toeristen-evenement, beter bekend als Ring Promotion, is weer uitstekend geslaagd. Het weer was nazomers en geen druppel bedreigde dan ook bet feest van kraampjes, tentjes en openlucht-vertoningen. Dc opzet van de laatste dag was weer een herhaling van de vorige donder dagen, alleen het slot was anders en werd gevormd door een groots vuur werk. Zegsman van „Foto Berge" deelde mede dat Ring Promotion tevreden is. niet alleen in zijn totaliteit, maar ook over deze laatste dag die buiten verwachting uitstekend goed be zocht werd. De gehele dag een ge zellige drukte en overal werden goede zaken gedaan. Ook de ballon- nenman kon het volblazen nauwe lijks aan. De nieuwste uitvinding, de flensjesmachine, heeft bewezen in een behoefte te voorzien. Stands van de Strandreddingsbrigade, van het Rode Kruis en van Veilig Ver keer Nederland trokken zeer veel bezoekers. Geen folkloregroep Jammer was het dat de folklore groep Walraka uit Veere verstek moest laten gaan wegens ziekte van enkele leden. De leemte die nu van 19.00-20.00 uur ontstond werd-vol- gedraaid met gezellige platen. Even na achten verscheen het Kon. Muziekgezelschap „Kunst én Eer" in de Ring en met veel succes wisten deze musici uit Zierikzee, het publiek te boeien. Na afloop van hun optreden ging de duisternis vallen en werden de veie aange kochte lampionnen ontstoken en in optocht met de muziek voorop werd door de nieuwbouw naar het open terrein aan de Zandweg gemar cheerd. Nadat de optocht daar was aange komen kregen de zeer vele toeschou wers een grandioos vuurwerk aange boden dat een volkomen geslaagd slot aan Ring Promition toebracht. Het sluitstuk „Ring Promotion 1979" bracht nog even de herinnering naar het evenement in dc Haamstcedse Ring. dat volgend jaar opnieuw wordt opgezet". Het bestuur en de deelnemers kunnen terugzien op een uiterst geslaagd evenement, dank zij een vlekkeloze organisatie en de mede werking van het publiek en de rijkspolitie-mensen die echter geen enkele maal in aktic behoefden te treden. Tot 1957 is hij metselaar bij het onderhoud van gebouwen gebleven. In 1951 is hij aangesteld voor het onderhoud in dienst van de gemeen te. Toen het woningbestand naar Be ter Wonen ging, was er niet voldoen de werk voor twee metselaars. De heer Krijger ging over op algemeen onderhoudswerk aan kademuren en verrichte teerwerk en onderhouds werk aan de haven. Daarna kwam pensionering in zicht bij chauffeur Schiettekattc en na het behalen van zijn grootrijbewijs is de heer Krijger in 1964 de heer Schiettekatte als chauffeur opgevolgd. Hij kreeg ook de zorg voor de eer ste kolkezuiger van de gemeente. „Die hele periode is door uw ziekte beeld niet altijd gemakkelijk ge weest," zo besloot de heer Louwerse zijn toespraak. Hij bood een ligstoel voor de rust en een pakje met sehil- dergerei aan. De heer J. Struijk sprak als ver tegenwoordiger van de vakbond en als werkman van de gemeente Zie rikzee. „Je zou op je zestigjarige leeftijd gepensioneerd moeten wor den, maar zover is het nog niet," zo sprak de heer Struijk. De heer Krij ger kreeg een cadeaubon aangebo den. De heer Krijger dankte voor alle cadeaus en de opkomst van de kollega's. „Het is gewoon fantastisch, meer kan ik niet zeggen". De heer C. J. Krijger neemt van de burgemeester het geschenk onder couvert in ontvangst. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Voor 30 jaar Gezellige drukte tij Ringpromotiondag in Haamstede. (Foto- Froukc Visser) ZIERIKZEE Fietstocht U.V.V. De door het weer afgelaste fiets tocht van het U.V.V. naar Dreischor, waar het landbouw- en vogelmu seum bezocht zou worden, zal nu doorgang vinden op woensdag 22 augustus. Voor tijd; zie agenda. RENESSE Buitengewone vergadering De heer H. P. Ever wijn neemt vrijdag 31 augustus in De Ark in een buitengewone openbare verga-r dering officieel afscheid van de ge meenteraad als burgemeester van Westerschouwen. Voor tijd: zie agenda. NOORDWELLE Pannekoekenmaaltijd De vakantiespelaktiviteiten wer den woensdagavond met een grote pannekoekenmaaltijd besloten. De kinderen voerden bij die gelegen heid Iwee toneelstukjes op. Gedu rende de drie dagen durende akti- MARKTBERICHTEN De Eierveilingen BARNEVELD, 16-8. Coöp. Veluw- se Eierveiling. Aanvoer 9.310.740 stuks (volgens veilinglijst 2.589.260 stuks). Stemming: bruin vlot en wit kalm. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram f 6,37-7,05; 55-56 gram f 7,73-8,57; 60-61 gram f 9,46-11,18; 65-66 gram f 10,45-14,17. Eierveiling. Aanvoer 1.815.660 stuks. Stemming: traag. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 gram f 6,60-7,43; 56-57 gram f 8,06-9,11; 61-62 gram f 9,69-11,73; 66-67 gram f 10,73-14,55. Eiermarkt. Aanvoer ca. 1.050.000 stuks. Handel: grote vlug en kleine redelijk. Eieren van 48-54 gram f 8,00-9,30 per 100 stuks, kg-prijs f 1,66-1,72; 57 -61 gram f 11,00-12,75 per 100 stuks, kg-prijs f 1,93-2,09; 64-67 gram f 14,25-14,75 per 100 stuks, kg-prijs f 2,23-2,20. ZAALVOETBAL Zaalvoetbal rayon Schouwen-Duive- land. Maandag 20 augustus: SKNWK- Stella Boys, 19.00; Zeelandia Skol Boys II, 19.40; ZZ'72-Brogum, 20.20; SVOWK-Country Club II. 21.00: MEVO-Sporthuis BV. 21.40: FC Kerkwerve-FC Groendal, 22.20. ZAALVOETBAL Toernooi in Onderdak Onlangs werd in sporthal Onder dak een zaalvoetbaltoernooi gehou den. georganiseerd door Skol Boys. Dc finalewedstrijden gaven de vol gende uitslagen: 5e en 6e plaats: De Pinten-Skol Boys II 3-1; 3e en 4c plaats: Skol Boys I-Stella Boys 1-4; finale: Hooi- zolder-Roovers Sport 2-3. Hooizolder uit Middelburg werd de winnaar in poule I met vier punten uit twee wedstrijden. Skol Boys I eindigde als tweede en De Pinten als derde. Roovers Sport uit Vlissingen eindigde als eerste in poule II. ook met vier punten uit twee wedstrij den. Stella Boys werd tweede en Skol Boys II derde. Na afloop van het toernooi werden de bekers uit gereikt. Roovers Sport' mocht voor de tweede maal de wisselbeker in ontvangst nemen. In 1977 eindigde Roovers Sport ook als eerste. viteiten hadden ze spelletjes ge daan, zoals: ballonnenrace, estafette lopen, ganzebord en naar verhalen geluisterd. Iedereen kon terugzien op drie geslaagde dagen. NOORDGOTJWE Concert orgel en dwarsfluit In de Driekoningenkerk wordt vrijdag 31 augustus een concert ge geven door Art de Jonge (dwars fluit en orgel). Anton den Boer geeft een concert op zijn orgel. Op het programma staan werken van Blavet Buxtehude, Handel en Ffanck. Voor tijd: zie agenda. DUIVELAND Serie inbraken In de nacht van donderdag op vrij dag is op verschillende plaatsen in gebroken.. De machinefabriek Maas kant te Bruinisse, Garage Visser en De Botenloods te Nieuwerkerk en de bloemenzaak van T. te Ooster- land waren het doelwit. In alle ge-, vallen is alleen geld vei-mist. Het juiste bedrag is nog niet bekend. NIEUWERKERK Zangvereniging start weer De Christelijke Gemengde Zang vereniging „Eén Naam is onze Hope" gaat op dinsdag 21 augustus haar re petitie-avonden weer aanvangen. De ze zangvereniging staat onder leiding van de heer P. H. Wessels uit Mid- delharnis. De zangavond is iedere dinsdag in het gebouw ..Rehoboth" aan de Ooststx-aat om half acht. Be langstellenden en nieuwe leden zijn altijd van hai'te welkom. Gezamenlijke jeugddienst Op zondag 26 augustus zal er in het kerkgebouw van de Ned. Herv. Gemeente een gezamenlijke jeugd dienst woi'den gehouden van de Hei- vormde en Gei-eformeerde kerk. Voorganger is Ds. M. J. Koppe uit Brouwershaven. Aan de dienst zal ook een jeugdkoor en een combo meewerken. Bakkerijpersoneel op stap Woensdagavond was bakker Ten Hove met familie, personeel en me dewerkers een avondje uit. Men bracht een bezoek aan de molen „De Graanhalm" te Bui'gh. Deze molen is nog i-egelmatig in gebi'uik. Voor het bakkerijgezelschap was het een nuttig en leei'zaam bezoeksobjekt. Beneden naast de molen nuttigde men een en ander in het pannekoe- kenhuis. De zeer geslaagde avond werd afgesloten met een sti-andbe- zoek. Met een „wagen" op stap Woensdag werden mensen gesig naleerd. die met een winkelwagentje in de richting Dreischor liepen. Het bleken buitenlanders te zijn, die het wagentje hadden meegènomen, om dat ze het leuk vonden. Nadat hen een en ander uitgelegd was. pakten ze het wagentje uit en laadden ze de boodschappen over in tassen. Het wagentje werd weer op zijn plaats teruggebracht. MIDDELBURG Orgelconcert zomeravond-serie Het voorlaatste orgelconcert van dc zomeravond-serie die onder aus piciën van dc Stichting Orgelcen trum in de Nieuwe Kerk te Middel burg plaats vindt, zal op dinsdag 21 augustus worden gegeven door Fei- ke Asma. Het programma dat zal worden uitgevoerd luidt als volgt; Fantasie over Psalm 24, J. Zwart; Suite in A. F. Tuma: Pi-eludium en Fuga in c. J. S. Bach: Sonate no. 5, F. Men delssohn; Fuga tiber den Namen B.A.C.H.. R. Schumann; Pièce hé- roïque. C. Franck; Larogo. I Kry- zjanowski. Besloten wordt met Fi nale over Psalm 75. Feike Asma. ADVERTENTIE. Zes zijden feest jurken met hoed a 20,per stuk. Te bevragen bij de landbouwhuis- houdschool, maandag tussen 6-7 uur. OUWERKERK. Zondagavond kwamen hier enkele luchtballons over, die zo laag waren, dat men de luchtballonvaarders kon horen roe pen, dat de reis „naar Rotterdam" ging. ZIERIKZEE. Van de zijde van het eeuwfeestcomité wordt ons medege deeld, dat in verband met de hoge kosten aan het feest verbonden be sloten is geen enkel vrijkaarlje te geven voor openluchtspel of andere manifestaties. Ook de comitéleden zelf zullen alles voor hun rekening nemen. BRUINISSE. De Spuikom is de badgelegenheid bij uitnemendheid waarvan deze dagen door jong en oud weer zeer druk gebruik van gemaakt werd. Een goede gedachte van het gemeentebestuur was zeker deze te laten zuiveren van oud roest, glas en andere scherpe voorwerpen. ADVERTENTIE. Lederen kleding steeds voorradig! Lange jassen f 119,75, jekkers f 82,50, vesten 59,75. Ook naar maat. Flitsen uit het buitenland LONDEN. De Engelse inlernatio- nal Ray Wilkins is voor bijna drie miljoen gulden door Chelsea aan Manchester United vei-Jcocht. Het is de op een na duui*ste transaktie tus sen twee Engelse voetbalklubs. RIO DE JANEIRO, Brazilië. De Bx-azilaanse journalist en xnede-uil- gever van het dagblad „Fi'onteii-a do Iguacu", Antonio dos Santos, is in dc stad Cascavel bij de gi-ens met Para guay op stx-aat doodgeschoten. RABAT. Koning Hassan van Ma rokko heeft het gebied van Dachia, het geannexeei-de deel van de Weste lijke Sahai'a, tot 40ste provincie uit - gei-oepen en Tiris-el-Ghai'bia omge doopt in Oued Eddahab, hetgeen Goudi'ivier betekent. ZEIST, 17-8. De Nederlandse voet balliefhebbers kunnen gerust zyn: er is een akkoord bereikt tussen de NOS en de KNVB over het uitzenden van flitsen voor de radio en samenvat tingen voot de televisie van de Ne derlandse voetbalwedstrijden. De delegaties zijn donderdag avond op het KNVB-centrum in Zeist overeengekomen dat de NOS voor de komende drie jaar daarvoor een bedrag van 3,6 miljoen gulden moet betalen. Eventueel zal er een matige aanpassing komen indien daartoe aanleiding is, zo werd er aan toegevoegd. De KNVB heeft voort aangekondigd in de nabije toekomst een gerechtelijke procedu re aan te spannen inzake het prin- cipe van de vrije nieuwsgaring te gaan bekijken. Het nieuwe kontrakt zal dezelfde bepalingen bevatten als het kon trakt dat dinsdagnacht om twaalf uur verliep. Dat betekent dus dat de NOS per speeldag drie samenvattin gen op de televisie zal mogen uit zenden. DEN HAAG. 16-8. Premier Van Agl is ietwat verwonderd over de publiciteit die is ontstaan rond het verzoek van de Westduitse bondspre sident Carstens om vrijlating van dc in Breda gedetineerde oorlogsmisda digers Aus der Fünten en Fischer. Cai*stens bi-acht dal verzoek deze week over aan minister van der Klaauw van buitenlandse zaken tij dens diens bezoek aan de Bondsi-e- publiek. Van der Klaauw was don derdag niet in de ministerx-aad aan wezig om over deze zaak te spi'eken, aldus Van Agt na afloop. Volgens de premier wordt de vraag om vi'ijlating al jai'enlang steeds op nieuw in officiële ontmoetingen met Westduitsci-s opgeworpen. Bij elke kenisinaking met de nieuwe ambas sadeur is ook steeds dat verzoek ovei-gebracht, aldus de premier. BROUWERSHAVEN. 17-8. Dc ge meenteraad van Brouwershaven ver gadert maandag 27 augustus. Op de agenda staan onder meer de volgende punten; verkoop van een perceel grond in hel bestem mingsplan DeJingsdijk aan de heer P. M. van Wijngaarden te Ouwcr- kerk; wijzigingen in de Staangcld- vei'ordening, op de verordening rechten ontsmetten veewagens en op de Vei'goedingsregeling brand weer. Voorts zal een plaatsvervan gend lid worden aangewezen voor hel algemeen bestuur Overleg Or gaan Stichting Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland en wordt de vcroi'dening Winkelsluitingswet 1976 opnieuw vastgesteld. Als elfde punt staat vei'meld de verkoop van twee percelen grond in het bestem mingsplan Dreischor aan D. J. van de Velde en J. H. Akkerboom, waarna het voorbereidingsbesluil bestemmingsplan Buitengebied wordt vastgesteld. Vaststelling van subsidies, bijdragen en contributies voor het jaar 1980, overdracht zui- veringswerken aan het waterschap Schouwen-Duiveland, vaststelling van gcmcentebegi-otingen en een bezoldigingsverordening en wijzi ging van ï-echtsposilieregelcn vor men de laatste onderdelen van deze vergadering. Bel de vakkundige Carrier dealer^ snelle levering vakkundig advies gunstige prijs ruim assortiment vrijblijvend begroting Van den Abeelestraal 7.4307 BM Oosterland (Z)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3