HET VUURWERKDRAMA VISSERIJ IN NEDERLAND EN BELGIË BEVINDT ZICH OP HELLEND VLAK Bosbranden in Frankrijk laaien op MENTEN VRAAGT UITSTEL VAN NIEÜW PROCES Alsnog asiel voor groep van 89 Christelijke „Kerkturken" 4 Kontaktdag in Breskens i Eis zes maanden wegens fraude gemeente Vijf woonwagens uit Maarssen weggesleept Presentatoren winnen wederom Sterrenslag Andriessën terug uit Joegoslavië R.S.V.-topman Het gaat beter Heroïnelijn opgerold Dr. Kruisinga geen kamerlid Voorzitter voor ouderen overleden Nieuw geschil uitzending voetbalwedstrijderi Belastingdienst in Oss is het wachten zat Wat biedt de BEELDBUIS? Opvang vbor ex-VDSM'ers Pech in Maastunnel gaat meer kosten NS treden op tegen schaatsplank Gezinskonsumptie 0,3 pet. duurder V ol vo-topf unkties naar Zweden? „Sterke Yerke" weer vertrokken BESKENS, 11-8. De visserij in Nederland en België bevindt zich op een hellend vlak, maar in visserijkrin gen is men zicli daarvan te weinig bewust. De rege ringen van de beide landen dienen alles in het werk te stellen 0111 de huidige vissersvloten op peil te hou den om verdere achteruitgang te voorkomen. Dit zei zaterdag dr. H. A. H. Boel- maans Kranenburg van de Stichting MIDDELBURG, 10-8. De officier van justitie bij de rechtbank in Mid delburg heeft vrijdag een gevange nisstraf van zes maanden geëist te gen M. V. uit het Zeeuwsch-Vlaamso Aardenburg. De Vrouw zon op de gemeentelijke afdeling sociale zaken in haar woonplaats een bedrag van 70.000 gulden hebben verduisterd. Zij deed dat door bedragen van de dienst over te schrijven op bankrekenin gen die van haar zelf bleken te zijn. Tegen haar echtgenoot, die be schuldigd werd van heling van het geld, eiste de officier een maand ge vangenisstraf. Uitspraak: 24 augus tus. UTRECHT, 10-8. Vrijdag zijn vijf woonwagens uit Maarssen wegge sleept naar een terrein aan de Vlie gend Hertlaan in Utrecht. Zij ston den in Maarssen al een week zon der dat er voorzieningen waren zo als water en licht. De gemeente Maarssen wilde die woonwagens dan ook weg hebben en kreeg ge daan dat zij naar Utrecht mochten. De wQonwagenbewoners voelden niets voor het aangewezen terrein en wilden naar het woonwagenter rein aan de Utrechtse Huppeldijk, waar zij oorspronkelijk vandaan kwamen, maar waar zij het te vol vonden: Hun terugkeer naar dat torrrein was onmogelijk geworden, aangezien hun plaatsen door ande ren waren ingenomen. ARNHEM, 11-8. De presentatoren van radio en televisie hebben voor de tweede maal in successie de jaar lijkse Sterrenslag van de AVRO ge wonnen. Zij moesten echter om dat te bereiken vrijdag op het sportcen trum Papendal bij Arnhem tegen de op dc tweede dag sterk naar voren gekomen formatie politici ondér lei ding van minister Gardeniers in een barrage touwtrekken zegevieren. Dat lukte op het nippertje, toen de vermoeide politici, die door omstan digheden al voor dc derde maai voor dit zware nummer moesten aantreden, terwijl de presentatoren pas voor de tweede maal in het strijdperk kwamen, na een aanvan kelijke winst van enkele meters toch nog als ploeg volledig in elkaar stortten. SCHIPHOL, 11-8. Zodra Joegosla vië een kant-en-klaar plan voor een noordzuid-wegverbinding door dat land op tafel legt, wil Nederland na gaan of het aan de financiering van zo'n projekt deel zal nemen. Dat heeft minister Andriessen van financiën zaterdag op Schiphol bij terugkeer van een vijfdaags werk bezoek aan Joegoslavië gezegd. Hij heeft daar besprekingen in het kader van het Internationaal Monetair Fonds gevoerd. Nederland is voor zitter van een IMF-werkgroep waar ook Joegoslavië, Roemenië, Israël en Cyrus deel van uitmaken. Ook sprak hij over bilaterale onder werpen met zijn Joegoslavische ambtgenoot Kostic. die hij voor het eerst ontmoette. ROTTERDAM, 11-8. Als gevolg van overheidssteun cn reorganisaties hebben de resultaten van het in ernstige moeilijkheden verkerende Rijn-Schelde-Verolme-concern dc eerste zeven maanden van dit jaar een duidelijke verbetering te zien gegeven. Voor het volgende jaar kan een verdere verbetering worden verwacht. De voorzitter van de raad van bestuur van RSV, ir. A. Stikker, zei dit zaterdag in een toespraak ter gelegenheid van de doop van het op de werf Wilton-Fijcnoord in Schiedam gebouwde marinefregat „Philips van Almonde". De Nederlandse Visserij op de Bel gisch-Nederlandse Visserij-Kontakt- dag in Breskens. Volgens Boelmans Kranenburg zijn in Nederland in 1977 100 vissersboten uit de vaart genomen en in Belgie 35. Geen aanpassing Deze aanpassing zou volgens Boel mans Kranenburg binnen de EEG- landen in eenzelfde mate dienen te geschieden, maar hij sprak daar zijn twijfel over uit. Volgens herp.wor den in Groot-Brittannië en Ierland de vissersvloten'uitgebreid. Vplgens drs. A. Wittewrongen van de Belgische rederacentrale kan men zich afvragen of er inderdaad sprake is van overbevissipgen. of er, be hoefte bestaat aan duurzame maxi male vangsten. „Dat de zee wordt leeggevist kan door niemand worden geloofd. Voor schol is wel een quotering vastge steld, terwijl het 'géenszins waar is dat deze platvis wordt'overbévist", aldus Wittewrongel.' „Als er al sprake is Van o>verbe- vissing komt dat door de industriële visserij. Bepaalde schepen zijn-uitge rust als fabrieken. Voor die schepen moet maar een quotering worden vastgesteld", aldus de Belgische spre ker. De bedoeling van deze visserij- Öa'g is te komen tot eèn permanent overlég tussen Belgische en Neder landse vissers. - DRAGUIGNAN, 12-8. De bosbran den in de omgeving van de Cote d'Azur, die zondag eerder op de dag bedwongen leken, zijn in de loop van de middag weer opgelaaid. Toen de wind, de zogenoemde Mistral, zaterdagavond was afgeno men, waren de bestrijders erin ge slaagd het vuur op de meeste plaat sen te doven of uitbreiding ervan te voorkomen. Zondag kort na. de mid dag echter stak de wind weer op en wakkerde het smeulende hout aan. Een nieuwe brand, vlak ten zui den van het motorcircuit van Le Castellet verwoestte al snel 20 hec tare kreupelhout. Aan de bestrijding van de bran den nemen 3600 personen, bij wie vele militairen, deel. SCHIPHOL, 10-8. Mét de aanhou ding van twee Nederlanders, één op Schiphol en één op de luchthaven van Brussel, blijkt de Rijkspolitie Dienst Luchtvaart een belangrijke aanvoerlijn van heroine vanuit Sin gapore naar Amsterdam te hebben opgerold. Zoals gemeld heeft de Rijkspolitie Dienst Luchtvaart met de douane, een Nederlander aangehouden, die tien kilogram heroine in zijn bagage bleek te hebben. Volgens een woord voerder van de Rijkspolitie Dienst Luchtvaart is het de 37-jarige J. B. uit Amsterdam, die werkzaam was bij de catering afdeling van de KLM op Schiphol. De man heeft volgens de politiewoordvoerder inmiddels verklaard in opdracht te hebben ge handeld van de 39-jarige in Indone sië geboren A. J. S., die de Neder landse nationaliteit bezit. DEN HAAG, 11-8. Dr. Kruisinga zal niet terugkomen in de Tweede Kamer. Alhoewel hy als eerste in aanmerking kwam om dc openge vallen plaats van het CDA-kamerlid Tolman in te nemen (de heer Tolman i> lid geworden van het Europese parlement) heeft Kruisinga vrijdag in overleg met liet bestuur van de CHU besloten het kamerlidmaat schap niet te aanvaarden. In een gezamenlijke verklaring van Kruisinga o.n het CHU-bestuur wordt gesteld dat zijn werk voor dè Wereldgezondheidsorganisatie het nauwelijks toelaat nog andere funk- ties te vervullen. Daarnaast verricht de heer Krui singa ook nog aktiviteiten in het kader van het politieke bureau van de Europese Unie van Christcndemo- krnten en van de Europese Volks partij. Het uniebestuur zegt begrip cn respekt voor deze „moeilijke" be slissing van de oud-minister van de fensie te hebben. AMSTERDAM, 11-8. In ztfn woonplaats Gorinchem is zaterdag op 77-jarige leeftijd Jan van der Waal overleden. Hy was van 1973 tot 1978 voorzitter van de Algemene Bond van Bejaarden. Onder zijn leiding kwam in 1978 de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen lot stand. Van der Waal was tot zijn overlijden alge meen voorzitter van de AMBO en tweede voorzitter van het, QOSBO- Nederland, bet samenwerkingsor gaan van de drie landelijke oude- renorganisaites. Tevens was hij lid van de centrale commissie'voor de bejaardenoorden. HILVERSUM, 1 lr8. .Behalve tussen de NOS en de KNVB is er dok op _Europees niveau een geschil ontstaan over het uitzenden van voetbalwed strijden. Het gaat nu^ niet om flitsen van kompetitiewedstryden, maar om de rechtstreekse integrale uitzending van de wedstryden om het Europees voetbalkampioenschap in 1980. pé.U.efa, dè Europese voetbalbond, wi.i'vöór die'televisierechjèn.'van de EBU, .'de, Ruropese omroeporganisa tie ,een bedrag ,vaii ruirri zeven mil joen gulden.'.De ÉBUwil echter niet verder .gaan dan, ruim.. 3,5 miljoen gulden en he.eft de.aangéslpten orga nisaties al 'laten weten' te vrezen dat gèeriovereenstemming zal worden bereikt. De EBU herinnert de aangesloten organisaties eraan dat het verboden is afzonderlijk té gaan onderhande len. DEN HAAG, 11-8. De ambtenaren van de belastinginspectie in Oss wachten al meer dan twintig jaar op eén nieuw gebouw. Al die tijd zitten ze in een aantal houten noodgebou wen die na de tweede wereldoorlog al geplaatst zijn. Alhoewel het werk terrein en daarmee de werkzaamhe den van de inspectie inmiddels aan zienlijk uitgebreid zijn,is nieuw bouw nog steeds uitgebleven. De werkomstandigheden zijn voor hen niet langer aanvaardbaar. De venti latie deugt niet, de toiletten zijn vies, er is geen kantine en zelfs leggers kunnen niet doeltreffend worden op geborgen. Wie over z'n belastingbil jet met een van de belastingmensen wil praten, kan niet in een vertrou welijke sfeer worden ontvangen. DINSDAG 14 AUGUSTUS NED. l: De EO-zomerkrant heeft de volgende onderwerpen te bieden: de voortzetting van de ontdekkings tocht door hei Muiderslot, een film pje over het zelf maken van een ka belbaan en de rubriek Flapuit. De kinderkoren De Zangvogeltjes, de Waalrakkertjes en Cantorette zin gen in het programma Zoek eerst hel koninkrijk een aantal religieuze liederen. Daarna de tweede afleve ring uit de serie Jeruzalem kwartet, waarin de Armeense wijk aan bod komt. Voorts het programma Ver blijdt U: Hij is nabij, een reportage van de onlangs gehouden Toogdag, dei merd georganiseerd ter gelegen heid van het zestigjarig bestaan van het Zoeklicht-werk. be EO-uitzen- ding wordt besloten met de rubriek Tijdsein, waarin het ruime onder zoek aan de orde komt. De NOS zet de uitzending voort met Het dossier. Ook deze editie staat de mafiachef Lücky Luciano centraal. NED. 2:. In de middag brengt de VOO een amusementsprogramma getiteld Veronica telt voor zes geti teld, op de buis. Waarin onder meer optredens te zien zijn van BZN, Cashmere, Albert West en Sandy. Meer popmuziek valt te beluisteren in het avondprogramma dat van start gaat met VARA's popkara- daan, waarin de formatie Massada een live concert geeft. Na het nieuws gaat de uitzending verder met de Frans-Zwitserse film De uitnodiging. De hoofdpersoon in de ze film js de timide kantoorklerk RémyPlacet, een vrijgezel die bij zijn moeder inwoont. Placet heeft heelt wat te verdurenvan zijn kol lega's, totdat zijn moeder kómt te overlijden en hij een paar maanden verlof'krijgt. Tot ieders verbazing krijgt het kantoorpersoneel na ver loop van tijd de uitnodiging om bij Placet thuis een feestje te komen vieren. Het opinie-programma Va- ra-visie besluit de. uitzending. DINSDAG 14 AUGUSTUS NED. I: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18,50 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws;. 18.59. EO-Zomerkrant; 19..35 Zoek eerst hetkoninkrijk; 20.00 Jeruzalem-kwartet; 20.30 Ver blijdt UHij is nabij!; 20.50 Tijd sein;21.37 Journaal; 21.55 Het dos sier; 22.50 Nieitwsj NED. 2: 13.00. Niéuws voor doven; 14.00 Veronica telt tot zes; 18.00 Nieuws ivoor doven; 18.55 Nieuws; 18.59 VARA's Popkaravaan; 20.00 Journaal; 20.27 Film thuis; 22.00 VARA-visie; 22.55 Nieuws. ROTTERDAM ,11-8. De van oor logsmisdaden verdachte Blarieum- mer Pieter Menten heeft bij de bij zondere strafkamer van de recht bank in Rotterdam uitstel gevraagd van de behandeling van zijn nieuwe proces. Een woordvoerster van het mi nisterie van justitie in Den Haag heeft dat zaterdagmiddag bevestigd. ROTTERDAM. ïl-8. De werf Van der Giessen-Dé Noord in Krimpen a/d.IJ?sel zo uqngeveer 280 werkne mers van de VDSM in Rozenburg een gelijkwaardige baan. kunnen aanbie den als ze weggaan of moeten af vloeien. Voor nog eens 80 man is plaats bij de bouw van polyster mijnenjagers, die Van der Giessen in Alblasserdam maakt voor de marine. Dat zegt direkteur G. S. W. van Wijk (personeelszaken) van Van der Giessen-De Noord. Het scheepsbouwbedrijf is nijdig op de sekrétaris van de onderne mingsraad van VDSM in Rozenburg, Louis Couwenbergh,1 die vorige week verklaarde tegen het. ANP dat VDS M'ers liever niet bij Van der.Giessen gaan werken in de polyester. ROTTERDAM, 10-8. Het wegsle pen van in de Rotterdamse Maas tunnel gestrande automobielen wordt volgend jaar weer duurder. Met ingang van 1 januari zal het wegslepen van de auto, die als ge volg van' een ongeluk of een moter- ^toring niet vérder kan rijden 54 gulden gaan kosten. Nu is dat nog 52 gulden. De gemeente Rotterdam wordt overigens niét rijk van deze tariefs verhoging. De meerinkomsten voor volgend jaar worden geraamd op 350 gulden, daarbij inbegrepen de tariefsstijging met een kwartje tot 6,75 gulden voor het verwijderen van (brom) fietsen uit de tunnel. Op humanitaire gronden DEN HAAG, 10-8. Van de groep Christelyke Turken die een iyd lang de Sint Janskerk te Den Boscjh bezet ten om in Nederland te mogen blij ven hebben 89 mensenalsnog van het ministerie van justitie éen ver blijfsvergunning gekregen. De meesten van hen zijn erkend als vluchteling op humanitaire gronden, die hebben de zogenaam de B status gekregen. Dit heeft staatssecretaris mevrouw Haars van justitie vrijdag meegedeeld in een brief aan de Tweede Kamer. Over de aanvragen van 41 Turken heeft justitie negatief beschikt. „Het gaat hier in hoofdzaak om jonge mensen die naar het ouderlijk huis in Turkije kunnen terugkeren of om gehuwde mannen die hun gezinnen in Turkije hebben achtergelaten en ten aanzien van wie niets gebleken is van aanmerkelijke beletselen om zich weer bij hun gezin te voegen", zo schrijft de staatssecretaris. Per 1 september Deze mensen moeten „op of direct na" 1 september ons land verlaten. Op grond van een door de Tweede Kamer op 27 juni aangenomen mo tie is justitie bezig met een her waardering van de asielaanvragen van „Turkse christenen". Aanleiding waren berichten over vervolging in Turkije van Syrisch orthodoxen. „Het herbezien van de zaken waar het hier om gaat, heeft op nauwge zette wijze plaatsgevonden en in middels vrijwel zijn beslag gekre gen", zo schrijft mevrouw Haars. Bisschop Bluyssen van Den Bosch zet zyn pogingen om de uitgewezen kerk-Turken in een ander West euro pees land onder te brengen voort. De onderhandelingen daaromtrent zyn nog niet afgesloten. Dat heeft een woordvoerdster van het bisdom des gevraagd meegedeeld. ras De rechtbank zal binnenkort een uitspraak doen over het verzoek, dal door Menten persoonlijk is gedaan. Zijn nieuwe raadsman, dc Rotter dammer mr. E. W. J. H. de Liagre Böhl wilde geen kommentaar geven op hel verzoek van Menten. De nieuwe zaak tegen de Blari- cummer zal op 25 september begin nen. Inmiddels is van de hand van de zenuwarts dr. M. Zeegers, advi seur van de Haagse rechtbank, een rapport verschenen waarin staat dat Menten geestelijk niet in staat moet worden geacht, om 25 september voor de rechtbank te verschijnen. In koetshuis De 80-jarige Pieter verblijft mo menteel in hel koetshuis van zijn goeddeels door brand verwoeste vil la in Blaricum. In juni besliste de rechtbank in Rotterdam dat hij, on der andere gezien zijn gezondheids toestand, niet in voorlopige hechte nis hoefde te worden genomen. Dit onder de nadrukkelijke voorwaarde dat hij zijn woning in Blaricum niet zal verlaten. UTRECHT, 11-8. De Nederlandse Spoorwegen hebben het gebruik van de schaatsplank in stationshallen, tunnels en op perrons verboden. De spoorwegpolitie is al diverse malen in aktie gekomen en zal dit blijven doen, zonodig met gebruikmaking van een proces-verbaal. Dit staat in het NS-personeelsblad „De Koppe ling". De spoorwegpolitie vindt dat even als, op de openbare weg het gebruik van schaatsplanken op de terreinen van NS niet toelaatbaar is en zij kan hiertegen uit hoofde van het alge meen reglement vervoer optreden. De schaatsplanken zijn volgens de spoorwegpolitie onveilig. Zij berei ken hoge snelheden zonder dat er van een remvermogen sprake is. DEN HAAG, 11-8. Het leven is tussen half juni en half juli voor het Nederlandse gezin 0,3 procent duurder geworden. Dat heeft het ministerie van economische zaken meegedeeld. Duurder werden tussen half juni en half juli onder andere elektrici teit, aardappelen bloemen en ka merplanten, medische verzorging en lessen. Goedkoper werden kleding, schoeisel en verse groenten. Het mi nisterie wijst erop dat de zieken fondstarieven nog niet bekend zijn, zodat het cijfer een voorlopig ka rakter draagt. EINDHOVEN, 10-8. De vakbonden vrezen dat Volvo in de komende .ia- ren veertig tot vyftig topfunkties vanuit Helmond naar Zweden wil overplaatsen. Dat zou betekenen dat de kennis van dc middenklasse auto, die nu in Nederland zit, wordt over geheveld naar Zweden. Wanneer dat het geval is, zullen de bonden geen goedkeuring hechten aan het plan van de Nederlandse re gering om het autoconcern steun te geven van 155 miljoen gulden. Dat heeft Ger van Os van de Unie BLHP verklaard in een uitzending van omroep Brabant. Volgens Van Os zijn niet plleen de topfunkties ter diskussie. maar ook 150 arbeidsplaatsen in de indi- rekte sfeer in Helmond. 27 „Welke direkteur, meneer?" Jaap Boelaan keek verwonderd haar aan. „Zo? Zijn er meer?" De vrouw glimlachte. „Er zijn er drie: meneer Pools, meneer Van Binderen en mevrouw Schothaas." „Ik heb enkel belangstelling voor meneer Pools."* „Ogenblik, meneer; neemt u even plaats." Maar bjnnep drie minuten zat de rechercheur iti een groot privékan- toór tegenover een grote, slanke man met zwart kroesend haar. De man had de hand van de recher cheur gedrukt. Sigaar? Sigaret? Gaat uw gang. Overigens had ik uw bezoek al. eerder verwacht." „Zo? En waarom?" Boelaan nam een sigaret cn stak die aan. „U komt immers uit Dorringon? Waar men Nittcl Stoolberg hooft vermoord? Ik heb 't gelezen enne... mijn verleden in aanmerking ne mende, begreep ik. .dat dc politie vrqeg of laat zou komen vragen, waar ik me op Koninginriedag be vond." Boelaan was enigszins verbluft. „Hebt u dc oproep in de kranten niet gelezen? Of via de radio ge hoord?" „Zeker. Maar ik belief niet op commando me te melden. Ik ben geen hondje, dat je naar believen kunt fluiten, meneer. Als de politic denkt mij nodig te hebben, weet ze, waar ik domicileor. Mijn Jijd is kostbaar." Boelaan was nog steeds enigszins van zijn stuk gebracht. Een brutale vent, was zijn eerste reaktie, maar hij dacht ook aan het advies van dc Zwolse politie: Pas op. hij is een he- Door F. VAN FALCKENOORT Montage afdelingen le piet. Dus hield hij zich in. „Ik neem aan, dat u een sluitend alibi hebt?" Pools knikte grimmig. „U moet zelf maar beoordelen, of het u be vredigt. Onze zaak was na twaalf uur gesloten. Ik heb in de stad ge luncht met mijn compagnon, me vrouw Schothaas. In Wijhe. Moet u de naam van het restaurant nog we ten? Jal Hotel Krikke. Midden in het dorp. Dat was circa half twee. We reden zo tegen drieën weg naar mijn zomerhuisje in Heeten. Omdat we heel wat betreffende de zaak te bespreken hadden. Daar zijn we ge bleven, de hele middag en avond. Daar, in een zomerhuisje temidden der bossen, kun je ongestoord over leg plegen, nietwaar?" Boelaan maakte enkele aanteke ningen. „Dus die mevrouw Schot haas zal kunnen bevestigen, dat u dc hele tijd tussen zes uur 's avonds cn middernacht in uw zomerhuisje in Heeten was." „Exact, meneer." „En hoe laat bent u teruggereden? Naar Zwolle?" De man lachte even. „Ik heb daar geslapen, meneer. Dat doe Ik wel vaker. Pas de volgende morgen ben ik vrij vroeg teruggekeerd naar Zwolle." „Ennemevrouw Schothaas?" 's Mans gezicht betrok. „Meneer, ik heb verklaard waar ik was tussen 's middags één uur en middernacht. Dit alibi is te bewijzen; er is iemand, die kan getuigen, dat ik de waarheid spreek. Voor het overige zijn het niet uw zaken, wel?" Boelaan begreep hem; die com pagnon was waarschijnlijk ook com pagnon in de liefde en dan was dal inderdaad zijn zaak niet." „Mag ik u nog vragen, wanneer u Nittel voor het laatst hebt gezien?" „O, dat was een paar jaar geleden, daarna nooit meer." De bezoeker dacht na. „Misschien klink het in uw oren als een idiote vraag, meneer Pools, maar als u in aanmerking neemt, dat juffrouw of mevrouw Stoolberg niet bepaald uw vriendinnetje was - punt één - en u in Heeten pak weg binnen 'i half uur in Dorringen kunt zijn - punt twee - is mijn vraag: waarom ging u juist op Koninginnedag naar Hee ten? Uitgesproken dc hele dag cn avond?" De man knikte begrijpend. „En dat is punt drie. Het antwoord is, dat ik vaak op vrije dagen of het weekeinde naar Heeten ga. Ik heb een drukke zaak, meneer, misschien is het u opgevallen. We vormen mei z'n drieën de directie cn ik ben ver antwoordelijk voor dc inkoop. Daar voor reis ik veel. Bijvoorbeeld naar jaarbeurzen, naar fabrieken, want we moeten tcgeh zo scherp mogelij ke prijzen kunnen inkopen om ook goedkoop to kunnen verkopen. Dat eist mijn hele personolijkheid. Daar om kocht ik indertijd dat huisje in Heeten. Om te kunnen uitrusten. Me helemaal ontspannen." Boelaan knikte begrijpend. „Wij hebben het dossier van die eh kwestie, die u cn uw beide school vrienden indertijd had met Nittel, te voorschijn moeten halen. Zodoen de kwamen we ook te weten, dat u tot uw een en twintigste jaar in een opvoedingsgesticht hebt vertoefd." (Wordt vervolgd) De bonden zijn bang wanneer deze vermoedens waarheid worden, er in Nederland alleen nog maar montage afdelingen overblijven. Bij het. geven van verdere steun aan Volvo moet naar de mening van Van Os dan ook duidelijk als voorwaarde worden ge steld dat de kennis en de daarbij be horende arbeidsplaatsen op hoog ni veau in Nederland blijven. Op 23 augustus krijgen de bonden gelegenheid kommentaar te geven op do overeenkomst tussen de Neder landse overheid cn Volvo. HOEK VAN HOLLAND, 12-8. Het vlot „Sterke Ycrke" uil Leeuwarden heeft zondagmorgen Hoek van Hol land weer verlaten en z(jn milieu- reis naar het Caribische gebied voortgezet. Vorige week moesten de vier op varenden Hoek van Holland binnen lopen omdat er storm op lil was on men het vlaggeschip „Blue Stonc" kwijt was. Dit kon gebeuren door een kommunikatiestoornis. Het euvel is nu verholpen. Al met al zijn de Leeuwarders nu een week achter op het schema. Ze hopen nog wel eind oktober de Canarische eilanden te bereiken. Vandaar zal men de oversteek wagen naar het Caribische gebied. Dit moet in elk geval gebeuren voordat men in het tyfoon-seizoen terechtkomt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4