STREEKNIEUWS BruPop Roek-Festival 1979 Sirjansland geniet van grote demonstratie brandblussen dozen luxe post drukkerij TOERISTISCHE FIETSERS DOORKRUISEN CORRIDOR Vijfduizend doden bij dambreuk in India 3 STREEKNIEUWS Concert in Grote Kerk Veere Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 13 augustus 1979 Nr. 22554 SIRJANSLAND, 11-8. Zaterdagavond was er in Sirjansland een spectacu laire demonstratie van de Duivelandse brandweer. Dat gebeurde op het sportveld van de camping „Het Hoge Zand". Er werd medewerking verleend door vliegbedrijf T. Prince uit Zonnemaire. De auto op de foto „vloog in brand", nadat daaruit eerst een man was „gered" met gebruik van. hydrau lische middelen. Het brandende voertuig werd met schuim geblust. Hel vliegtuig, een „Dornier" cirkelde toen reeds over het demonstratieterrein. Op een sein van kommandant L. A. Ista dook de heer Prince met zijn toestel naar een brandende strook stro. Het vliegtuig vervoerde niet minder dan 1500 liter bluswater, ruimschoots genoeg om de vlammen te doven. Het bleek nog een moeilijk karwei, omdat de vlieger niet de juiste vliegrichting kon nemen wegens hel zich daar bevindende publiek. Het experiment slaagde dankzij het.kundig optreden van de heer Prince. Onder de vele be langstellenden bevond zich loco-burgemeester A. L. Bakker van Duiveland. Botsing Op de Zeelandbrug deed zich za terdag te 17.00 uur een kop-staart- botsing voor tussen twee auto's. J. M. d. J. uit Oost-Flakkee reed achter F. M. G. v. d. E. uit Valkenburg en zag te laat dat v. d. E. stopte. Beide auto's werden ernstig beschadigd en moes ten door takelbedrijf De Jonge weg- gespleept worden. Botsing Op de Rotonde reden zaterdagavond omstreeks 22.00 uur, door het niet verlenen van voorrang, twee auto's op elkaar. Het waren A. v. M. uit Blaricum en J. H. uit Nieuw-Lekker- lahd. Auto aangehouden Zondagnacht te 00.30 uur werd op de Zeelandbrug een slingerende au tomobiel gesignaleerd. De Rijkspoli tie volgde het voertuig maar de be stuurder kreeg dit in de gaten en ging er vandoor. De politie kreeg as sistentie van nog een politiewagen, waardoor de auto klem gereden kon worden. De Rijkspolitie vermoedde dat er sprake was van hasj. Uit Noord-Holland werd de hasj-hond overgebracht om medewerking aan het onderzoek te verlenen. De Tech nische Recherche onderwierp het voertuig aan een grondig onderzoek. Gevonden werd 700 gram hasj ter waarde van f 4000,Ingesloten werden G. L. uit Domburg, Th. d. G., P. J., J. d. W. allen uit Hansweert. Zij werden in de loop van de zondag weer vrijgelaten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SEROOSKERKE Kop-staart botsing Op de provincialeweg Haamstede- Zierikzee-afslag Stolpweg vond zon dag een kop-staart botsing tussen twee auto's plaats. J. P. K. reed met de auto over de provincialeweg en wilde de Stolpweg inslaan en stond voorgesorteerd. M. F. uit Noordgou- we kwam. achterop rijden eh zou dit te laat gezien hebben, waardoor een botsing ontstond. Er ontstond mate riële schade aan beide voertuigen. MIDDENSCHOUWEN Botsing Zondag omstreeks 23.00 uur vond op de kruising Delingsdijk-Heuvels- weg een botsing tussen twee auto's plaats. J. E. uit Ellemeet reed met zijn wagen over de Heuvelsweg en wilde de Delingsdijk in slaan. Uit de richting van Brouwershaven kwam J. S. uit Noordwelle met zijn wagen aanrijden. E. zou geen voorrang heb ben verleend aan S. waardoor een botsing ontstond. Beide voertuigen werden weggesleept door takelbe drijf J. de Jonge uit Zierikzee. Er ontstond geen persoonlijk letsel. KERKYVERVE „Con Amore" geeft zomeravondconcert Op initiatief van de kastelein van café „Kerkwerve", de heer Paul Jan sen, komt de muziekvereniging „Con Amore" op vrijdagavond 17 augustus naar het dorp. Het zomeravondcon cert vindt dan plaats op de Ring. Het is voor hel eerst sinds jaren dal er zo'n avond plaats heeft. Zel den of nooit komt er in Kerkwerve een muziekgezelschap. Dit jaar ge beurde dit enkel ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de fa. Jonker-Landman en bij de thuis komst van de bejaarden. Dat ligt vooral aan het feit dat Kerkwerve zelf geen fanfarekorps „binnen haar muren" heeft. Daax-om is het juist aardig dat er nu eens op een zo meravond een muziekgezelschap uti een andere kern komt. Het is te wensen, dat de bevolking van Kerk werve haar belangstelling voor dit anderhalf uur durend gebeuren toont. Wanneer dat het geval zal zijn, is het goed mogelijk dat er in de toekomst meer geconcerteerd gaat worden in Kerkwerve. De café houder heeft nog meer plannen in petto. Hij hoopt binnenkort een bingo-avond te organiseren, een to neelgezelschap uit te nodigen en waarschijnlijk komt er andermaal een disco-avond. -Allemaal dingen die mede bedoeld zijn de saamhorig heid onder de inwoners, wier mede werking daarbij een eerste vereiste is, te bevorderen. BROUWERSHAVEN Frontale botsing Zondag omstreeks 20.30 uur vond op de Schouwse Dijk bij Den Osse een frontale botsing tussen twee auto's plaats. A. A. uit Den Haag reed met zijn wagen over de Schouw se Dijk en zou te snel de bocht ge nomen hebben waardoor de auto in de slip geraakt is en op de andere weghelft terecht is gekomen waar een auto aan kwam rijden, bestuurd door de Duitser F. J. R., waardoor een frontale botsing ontstond. Uit de Duitse wagen werden drie personen naar het Rode Kruis Zie kenhuis overgebracht. R. en diens echtgenote en W. R. uit Delft. R. en diensechtgenote konden in de loop diens echtgenote konden in de loop ten. Uit de auto van A. bleven de vier volwassenen en de drie kinde- x-en ongedeerd, evenals de drie kin deren uit de wagen van R. De beide auto's werden totaal vernield wegge sleept door takelbedrijf De Jonge uit Zierikzee. Hervatting repetities Smalstads koor Het Smalstads Gemengd koor on der leiding van de heer M. Dalebout gaat volgende week de repetities her vatten. Op woensdag 22 augustus worden leden en belangstellenden verwacht in het Tonnenmagazijn. (Voor tijd: zie agenda). BRUINISSE Diefstal Van J. H. R. uit Ubbergen, die zijn boattfailer op een parkeerterrein bij „Aquadelta" had neergezet, werden een reservewiel eix twee stootwillen gestolen. De dadei-s bleven onbekend. De schade bedraagt f 155, Eenzijdig ongeluk A. R. L. M .A. uit Heinkenszand, die over de Groeneweg richting Stap- hoi-stei'ki-uising x-eed, zag de bocht te laat, waardoor hij in de berm ge raakte en over de kop sloeg. A. werd per ambulance naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee vervoei-d. Zijn auto werd totaal ver nield en moest door takelbedrijf De Jonge afgevoerd worden. Jacht gestrand In de nacht van zaleidag op zon dag liep voor Bruinisse, juist achter de Boomdijk, een onbekend gebleven jacht aan de gi'ond. Het schip zit kort voor laag water met de kiel aan de grond; het is niet omgeslagen. Uit voorzorg werd een sleepboot ge vraagd in de nabijheid te komen. Bij opkomend water is het jacht vlot ge komen. Alle konversatie moest vanaf de dijk met de opvarenden gevoerd worden in de vorm van hard roepen en schreeuwen. Advertentie (briefpapier/enveloppen; cards) KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. Alleen al bij drie grote bedrijven op Schiphol, de KLM, Fokker en de N.V. Luchtha ven Schiphol, bestaan bijna dui zend vacatures. Dit staat in het augugstusnummer van „Schiphol land", een veertiendaagse uitgave van de N.V. Luchthaven Schiphol. DEN HAAG. De minister van bui tenlandse zaken, dr. C. A. van der Klaauw, zal van 3 tot en met 5 sep tember een officieel bezoek aan de Duitse Democratische Republiek brengen, aldus heeft het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag meegedeeld. MAASTRICHT. Gedeputeerde Sta ten van Limburg wensen vernieti ging van de verordening van de ge meente Nuth, waarin bepaald wordt dat vrijgekomen woningen en nieuw bouw alleen ter beschikking mogen komen aan personen, die maatchap- pelijke of economische bindingen met Nuth hebben. Dit is door een woordvoerder van het provinciaal bestuur meegedeeld. DEN HAAG. De N.S. direktie laat een onderzoek instellen naar de mo gelijkheden gehandikapten het rei zen per trein te vergemakkelijken. Staatssecretaris Smit-Kroes van ver keer en waterstaat heeft dpt meege deeld in antwoord op kamervragen. DEN HAAG. De minister voor ontwikkelingssamenwerking, drs Jan de Konink, vertrekt zaterdag 8 sep tember voor een verblijf van een week in Zambia, waar hij ontwikke- lingsprojekten zal bezoeken die met Nederlandse steun worden uitge voerd. DEN HAAG. Veertien Nedciiandse kinderen, tien uit Amstei'dam en vier uit Callantsoog, vertrekken dinsdag naar Sofia, waar zij op uitnodiging van de Bulgaarse regering van 15 tol 25 augustus een „internationale kin derassemblee, vredesvlag" zullen bij wonen. Volgend jaar opnieuw BROUWERSHAVEN, 11-8. Ruim honderilvyftig deelnemers trok de fiets tocht door de kernen van Brouwershaven zaterdagmiddag. Geen gering aantal, in aanmerking genomen dat dit evenement voor de eerste - maar niet voor de laatste - keer plaatsvond. Onder die deelnemers bevonden zich onder meer burgemeester Slabbekoorn en zelfs vakantiegasten uit Singa pore. Buiten dc deelnemers uit eigen contreien waren er onder in inschrij vers trimmers uit Goes, Zierikzee, Middelharnis en Dirksland. De tocht, die duidelijk toeristisch georiënteexxl was, voerde door de vijf doi'pen: Bx-ouwershaven, Zonne- maix'e, Schuddebeurs, Noordgouwe en Dx-eischor. De vijf startplaatsen fun- geei'den tevens als stempeladressen. Daar wex-den veelal gi'atis konsump- ties uitgereikt of kon een beziens waardigheid wox'den bezichtigd. In Dreischor werd het Vogelirxuseum Grevelingen aangedaan, dat de heer H. Bax daar als partikulier heeft ingericht. De routes mocht men zelf kiezen, maar voor niet-bekenden van de stx'eek was een beschrijving samengesteld. ,,Con Amore" De finish geschiedde op camping „De Stern" in Noordgouwe, waar het plaatselijk muziekkorps „Con Amo- re" de wielrijders muzikaal verwel komde. De heer Zuideient, de camping houder en tevens bestuurslid VVV Bx-ouwershaven, was verheugd dat deze mooie stx-eek juist door zo'n rus tige fietstocht eens in de belangstel ling kwam. „Op deze manier wordt het dox-pspatroon niet verstoord", was zijn mening". Ook was de tijd, net even buiten het hoogseizoen, volgens hem goed gekozen: „Juist dan zijn er, ook voor de toeristen, niet zoveel eve nementen nneer. Wanneer het weer zich in de och tend niet van een lichtelijk sombere zijde had laten zien, waren er, vol- NEYV DELHI, 12-8. In de Indiase westelijke deelstaat Gujarat is zon dag als gevolg van een dambreuk een stad in de buurt van Rajkot onder water gelopen. Volgens de Indiase krant Express bedraagt het aantal doden ongeveer 5000. De dam begaf het op zaterdag, na dat het betrokken gebied al onge veer twee weken te lijden had gehad van zware moessonregens. Ongeveer 60 pet. van dc woningen in Morvi werd door de dambreuk verwoest. Binnen enkele minuten kwam het grootste deel van de stad 4,5 meter onder water tc staan. gens zijn verwachtingen, nog meer deelnemers geweest. Herhaling Maar goed, VVV Bx'ouwex-shaven en Dorpsraad Noordgouwe- organi satoren van de fietstocht - waren al leszins tevx-eden. Zelfs zodanig dat het een terugkerend evenement gaat worden, waarschijnlijk met een uit- bx-eiding in lengte-mogelijkheden, speciaal voor degenen die het wiel rennen vaak als hobby beoefenen. ZIERIKZEE Vakantie-aktiviteiten in Poortambacht In het programma van de door Belangengroep Zierikzee-Poortam- bacht georganiseerde kindex-vakan- tie-aktiviteiten zijn enkele wijzigin gen opgeti-eden. De poppenkastvoor stelling die vrijdag 17 augustus aan het Wijsantpad gehouden zou wor den wordt verschoven naar zater dag 25 augustus, om deel uit te gaan maken van het voor die dag geplande wijkfeest van Poortam bacht. Op die 17e augustus wordt nu opnieuw een wedstrijd met eigen gemaakte vliegers aan het Greve- Tingextpad gehouden. De vliegei-wed- strijd, die afgelopen woensdag voor tijdig werd afgelast wordt dan, met andere woox'den, opnieuw gehouden. Voor woensdagmiddag 15 augus tus is een straattekenwedstrijd ge pland aan het Wijsantpad, waai-voor prijzen beschikbaar zijn voor drie leeftijdsgroepen. RENESSE Vernielingen en diefstallen In het afgelopen weekend zijn in Renesse een schrikbarend aantal rij wielen gestolen. Of ze nu slot ston den of niet, ze zijn weggenomen. Ver der: jasjes, brommers en ander klein goed. Op het sti'and werd vuurwerk in beslag genomen van jongelui van 12 en 13 jaar. Verder werden ruiten wissers en antennes afgebroken van auto's. Aanrijding Zondag omstreeks 19.00 uur vond bij de uitrit van camping „De Brem hoeve" aan de Hoogenboomlaan te Renesse een aanrijding plaats. J. H. uit. Zwijndrecht stond mot zijn wa gen stil op de uitrit van de camping. De wagen stak iets met zijn neus buiten de uitrit. A. M. A. uit Am sterdam kwam aanrijden en zou dit niet gezien hebben en botste legen de wagen van H. aan. Er ontstond alleen materiële schade. RIJSWIJK (Z.H.). In Nederland mag dit jaar 7.500 ton kex*stboter vefkocht worden, boter uit interven- px-ijzen naar de consument gaat. Dc Eux-opese Commissie heeft hiertoe tievoori'aden die tegen vcrmindei'dc besloten. Aan de negen EEG-landcn gezamenlijk wees ze 150.000 ton toe. Vorig jaar was Nederlands deel veel kleiner: 3400 ton. HILVERSUM. De NOS zal via Ra dio en televisie tientallen x-cportages verzorgen van de wereldkampioen schappen \vieh*ennen die van 22 au gustus tot en met 2 september in ons land worden gehouden. Alleen al voor de wegwedstrijden in en rond Valkenbux-g woi'den twee reportage- treinen ingezet met in totaal acht vaste camera's. Bovendien worden twee rijdende camera's en een came ra in een helikopter gebruikt, waar voor men een beroep heeft gedaan op de staf van de Vlaamse televisie. DEN HAAG. Het installeren van 1 weehonderd tot zeshonderd Ameri kaanse raketten op Europees grond gebied is nog op geen enkele wijze aan de orde. Dit heeft het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag woensdag desgevraagd vei-klaard. festivalgangers zich op als lid van deze zendex-vex-eniging. Programma Het programma, dat al snel werd gewijzigd omdat de groep Cai'lsberg te Iaat arriveerde en de ax'tieslen die na hen gepland waren al klaar ston den, werd sti'ak afgewerkt. In totaal raakte de organisatie slechts een 25 minuten achter op schema, waar dat vorig jaar een uur is geweest. Enige hoofdbi'ckens baarde het stroomaggx-egaat, dat minder ampère bleek af te geven dan het behoorde. Het verhurende bedrijf bleek niet bci-eikbaar voor service, zodat stroomstoringen gingen optreden. Deze bleven echter goeddeels be perkt tot de kantine, waardoor de gang van zaken op het podium niet onderbroken hoefde tc worden. Overigens was dc Nederlandse vex*tegcnwoordiger van dc Engelse artiesten niet enkel zeer ingenomen met de wijze waarop zijn cliënten werden ontvangen en behandeld, ook toonde hij zich verrast over het uitstekende P A.-system (voor het regelen van het geluid) dat in een geluidstoren op het terrein stond op gesteld. Muziek Gelet op hot genre muziek da! over het algemeen ten gehore werd gebracht had „BruPop Hardroek- Fcstival" een betere benaming ge weest. Hoewel er een zogenoemde New Wave-band optrad (Tchaikovs ky) en Wifko Johnsons muziek te ruggaat naar de jaren '60, vielen al leen het trio Kaz Lux Johh Schuur? ma en dc Engels gos pel/folk- stnger Sieve (ïottdard (in gunsUae zin) echt uit dc toon. Van Tan Gillan zou nog gezegd (Vervolg van pag. I) en 16.00 uur of op 22 of 23 augustus om dezelfde tijd). Overigens bei'eikte deze vrije-ra- dio-fanaten eerder op de dag de me dedeling dat hun zender, die wegens technische moeilijkheden drie weken uit de lucht is geweest, weer- terug in de ether was. Al dan niet daar door beïnvloed gaven verscheidene De Middelburgse formatie Savage Island Hand stond voor de moeilijke taak het spits af te bijten. 7,ij verzorgde echter een uitstekende warming up" cn bleek ondanks het korte bestaan van haaf huidige formatie (één van hen maakte zelfs zij» podiumdebuut) in professionaliteit nauwelijks onder tc doen Op vrijdag 17 augustus zal het Kamerkoor van Stettin optreden in dc Grote Kerk te Vcerc. Wilko Johnson, écn ra» de belangrijkste attrakties op het festival, voerde, niet erg geïnspireerd, zijn „jaren '60-act" op. Maar z\jn karakteristieke bewe gingen en mimiek behield hij als vanzelf. kunnen worden dat hij met zijn band niet hard- maar heavyrock spoelt, maar dat is een miniem verschil, dal dan nog hoofdzakelijk verwijst naar dc periode waarin zijn sóund ontstond (plm, 197(1; een jaar ot vier later raakte de term hardrock Stuk voor stuk prima groepen (dus ook de Zeeuwse nieuwlichters van dc Savage Island Band), maar wel v at eentonig als Je xc allemaal ach ter elkaar hoort. Deze eenzijdigheid van het programma was eigenlijk hel enige zwakke punt van het festi val. Echter wel een klein puntje. Het Stcttiner Kamerkoor. be slaande uit ca. 43 personen, begon met zijn optredens in 1373. Dc me dewerkenden zijn oud-Icdcn van het Academisch koor van de Technische Hogeschool van Stelt n. Sinds het eerste concert wordt het koor finan cieel gesteund door dc culturele af deling van dc provincie Stcltln. Te gelijkertijd begon het koor samen tc werken met hel Syniphonicnrkcf l van Sletlin. Het repertoire van het koor bevat nl. niet alleen a capclla werken maar ook werken die U'lgevoerd worden in samenwerking met zowel hPt Symphonie-orkesl als hel ka mer- viooiensembie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3