Nieuwe onderhandelingen over CAO Vleeswarenindustrie Israël blijft overleg met P.L.O. afwijzen Geen mens, maar een vis „Flitsen" uit het buitenland Eerste deel duizend bootvluchtelingen naar Nederland Wat biedt de BEELDBUIS? Lijkje van baby op spoorbaan Jongeman komt op trein om het leven Vliegtuigje tegen talud rijksweg Baby verongelukt HANDSCHOENEN 7 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE pin&jaf i 1^7^ j|r. $)$&i UTRECHT. 6-8. Volgende we* k maandag zullen de Voedingsbonden FNV en CNV de onderhandelingen over de in april afgesloten cao voor de ongeveer 12.000 werknemers in de vleeswarenindustrie heropenen. Na hot afsluiten van de cao, waar bij de werkgevers het been stijf hiel den en van loonsverhogingen niets wilden weten, bleken diverse bedrij ven bereid dertig tot veertig gulden per week meer te betalen om aan personeel te komen. De bonden eisen voor het perso neel een loonsverhoging van dertig tot veertig gulden per week. AMSTERDAM, 6-8. De vleesklomp die de rijkspolitie te water zondag uit het water van de Azlëhaven in Amsterdam heeft opgevist is niet af komstig van een menselijk lichaam maar van een gTote vis. Dit heeft patholoog-anatoom dr. Zeldenrust maandag bij de sektie vastgesteld. Zekerheid over de her komst van de vleesklomp werd ver kregen bij het onderzoek van de rug- gegraat, aldus de politie. Zondag dacht de politie nog te doen te hebben met de romp van een menselijk lichaam, waarvan het ge slacht nie«t kon worden vastgesteld. BILBAO. Veertien leden van de ETA die tot dusver werden vastge houden in de gevangenis van Soria in Castillië, zijn zondag overge bracht naar strafinrichtingen in Bas kenland. Dit is maandag in welinge lichte Baskische kringen in Bilbao vernomen. Deze maatregel wordt be schouwd als een gebaar van goede wil van die regering in Madrid. PARIJS. Keizer Bokassa van het Centraal Afrikaans Keizerrijk is me deverantwoordelijk voor de moord op scholieren in Bangui in april. Een onafhankelijke kommissie van on derzoek heefit vastgesteld dat de kei zer in de gevangenis van Bangui aanwezig was toen daar ongeveer honderd scholieren werden ver moord. Het Franse ochtendblad „Le Matin" heeft dit maandag gemeld. LIBREVILLE. Kolonel Teodoro Abiano Nguema Mbazogo, de nieuwe machthebber in de republiek Equa toriaal Guinee, heeft besloten alle politieke gevangenen vrij te laten, zo heefit het radiostation van de hoofd stad Malabo bekendgemaakt. LUZERN. In de Zwitserse stad Luzern hebben de Esperantisten hun 64-ste wereldcongres beëindigd. In een resolutie pleitten de ruim 1600 deelnemers uit 49 landen ervoor, dat ae internationale organisaties, zoals de Verenigde Naties en de met hen verbonden instellingen, zich serieus met het talenvraagstuk gaan bezig houden. ALGIERS. Mauretanië heeft een vredesovereenkomst gesloten met het Polisario Front, dat strijd voor onaf hankelijkheid van de Westelijke Sa hara. Op grond van dat akkoord ziet Mauretanië af van iedere aanspraak op de zuidelijke helft van dit gebied. LIVINGSTONE. President Binaisa van Oeganda heeft gezegd te geloven dat ex-president Amin in Soedan, is. Hij heeft een grote beloning uitge loofd voor degene die de afgezette president „dood of levend" kan uit leveren. LONDEN. De Britse douane heeft op de Londense luchthaven Hea throw een uit Nigeria aangekomen vrouw aangehouden, nadat zij' had ontdekt dat deze een bos bananen bij zich had waarin in totaal 11 kilo hasjiesj was verborgen. Gehele personeel Volgens bestuurder Jan Gijsen van de Voedingsbond CNV wil zijn bond die verhoging niet alleen voor het produktiepersoneel, maar voor het gehele personeel, dus ook voor lei- dingsgevend en administratief per soneel. Er bestaat onder het personeel van vleeswarenbedrijven, waar men zich wel aan de cao houdt, grote onrust, aldus Gijsen. De bondon menen dan ook dat het nu hoog tijd is om de cao „open ite breken". SCHIPHOL, 6-8. De eerste twin tig van de duizend Vietnamese boot vluchtelingen, die de Nederlandse re gering toegezegd heeft te zullen op nemen, zijn maandag op Schiphol aangekomen. Zij werden opgevangen door de Stichting Vluchtelingenwerk Neder land. De bootvluchtelingen kwamen vanuit een opvangkamp in Singapo re. De groep werd na aanfeomst per bus overgebracht naar een opvang centrum in Steenwijkerwold. Twee medewerksters van het Nederlandse Rode Kruis en een tolk, deze boot vluchtelingen spraken uitsluitend Vietnamees, begeleidden hen. Voor 25 jaar.... ADVERTENTIE. Speciade aanbie ding, damestruitjes korte mouw 4,25, driekwart mouw 4,90 in acht verschillende kleuren. Z1ERIKZEE. Zoals reeds per ge meentelijke publicatie is medege deeld, is het ontwerp van een plan lot herziening van het uitbreidings- land der gemeente, voor belang hebbenden ter visie gelegd. SCHOUWEN-DU IV EL AND. Per 1 juli stonden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau ingeschreven 57 mannelijke werklozen. Hier tegen over stonden 294 aanvragen van werkgevers. Er stonden 4 vrouwen ingeschreven. Daartegenover ston- 25 aanvragen van werkgevers. De vraag naar arbeidskrachten in di verse groepen is nog altijd groot. BRUINISSE. Het orgel in de Her vormde kerk begint zijn voltooiing te naderen. Het orgel bestaat uit hoofdwerk, rugwerk en pedaal. De orgelbouwers zijn druk bezig de laatste hand te leggen aan de com positie waarvan al een zo groot deel gereed is, dat het al kan worden be speeld. ADVERTENTIE. Stofzuigers van af 115,wasmachines vanaf 210,met wringer vanaf 285, koelkasten vanaf f 335, WOENSDAG 8 AUGUSTUS NED. 1: Kocka, het konijn met cle geruite oren mag de spits afbijten deze middag, waarna de uitzending verder gaat met de Italiaanse serie Ontdekkingstocht door de natuur, waarin het dierlijk leven van het strand aan bod komt. Vervolgens de Engelse jeugdfilm Overval op de posttrein, Mieuw en Mauw en De film van ome Willem. Het avond programma worèt geopend met Van geioest tot gewest gevolgd door de filmserie Camping van hel Werk theater met Peter Faber in de hoofdrol. Regisseur Thijs Chanowski nam de hele ploeg van het Amster damse Werktheater mee naar een camping in Uddel, waar twee weken lang werd geïmproviseerd op het volgende gegeven: de miniatuurge meenschap van de camping. Daarna Intermezzo, waarin het Radio Phil- harmonisch Orkest onder leiding van Hans Vonk de ouverture van V Italiana in Algeri van Rossini ten gehore brengt. Het laatste program ma van de avond is De Taffeh tem pel, een documentaire over het ge schenk van Egypte aan Nederland voor het Nederlands aandeel in de oudheidkundige opgravingen in de buurt van Assoean. NED. 2: In Jouw wereld, mijn we reld brengt het IKON het tweede deel van de aflevering Naar school op Cuba, waarin de inspraak die de kinderen cp school hebben aan de orde komt. Daarna de rubriek Ken merk. Na het journaal Stichting So- cutera met een filmpje over hst wa- UTRECHT, 6-8. Op de spoorbaan vlakbij het station Den Dolder (ge meente Soest is maandag het lijkje van een baby gevonden. De eerste melding was afkomstig van de ma chinist van een stoptrein Utrecht- Amersfoort. Bij nader onderzoek bleek het om een pasgeboren kind te gaan. De navelstreng v/as nog niet afgebonden. De spoorwegrecherche, die een onderzoek instelt, vermoedt dat het kind via het toilet van een van de treinen die dit trajekt vóór de stoptrein passeerden op het spoor terecht is gekomen. van Bram Pools. Als ze het over hem had, werd ze zo rood als een pioenroos en schilderde ze in de meest krankzinnige kleuren uit, wat ze met hem zou doen, als ze hem nog eens op een eenzame plek zou tegenkomen. Bij de gedachten en kel raakte ze zo in vervoering, dat het schuim haar op de lippen kwam. Dan was ze niet normaal meer en was ik wel eens bang voor haar. Want ze was ook sterk. Na dat ge val met Bram nam ze judoles en heeft ze een gr dad gehaald. Ze de monstreerde hier wel eens. wat ze kon. Dan moest ik haar aanvallen; het kon niet schelen hoe. Bijvoor beeld heel stikum van achteren. Maar ze wist zich altijd af te we ren en dan slingerde ze me een eind heen. Het heeft ons zelfs een keer een staande schemerlamp gekost. Na zo'n demonstratie keek ze me te vreden aan en zei: Ik ben nu voor geen enkele kerel meer bang. Ik zou willen, dat nog eens iemand het zou proberen Meid, ik kraakte 'm en brak hem al zijn botten. Ja, daar door was ze verbazend zelfverze kerd, nooit bang of zo. Op do ring hier kwam een man een week of wat geleden aan haar lijf. Ze heeft hem beetgepakt en zijn arm zo on geveer op zijn rug gebroken, hem naar het trappenhuis gesleept en hem daar naar beneden gegooid. Gelukkig bleef hij op do derde ver dieping hangen. Dat werd bijna een schandaal, maar Niltel was hele maal niet bang. Had die vent maar van me af moeten blijven, zei ze. Tja, de vrouwen geven haar uiter aard gelijk." Hoolwcrf kreeg belangstelling. „Weet je ook, wie die man was?' „Jawel: Krever heet hij. Hij woont ook hier, op de vierde ring. op 439. Is getrouwd en heeft een tergebrek in Opper Volta. De VOO- uitzending 'begint met Countdown, waarin onder meer een optreden is te zien van de Australische hard- rockgroep AC/DC. Voorts Starsky en Hutch die ten prooi dreigen te vallen aan $e wraakzucht van de zojuist uit de gevangenis ontslagen George Prudholm, wiens zoon in de gevan genis werd vermoord door toedoen, zo meent Prudholm, van Starsky en Hutch. Daarna De dercle ivereld dichterbij: Suriname. In deze docu mentaire staan de visserscoöperaties van Christiaankondre en Langa- menkondre centraal. In de daarop volgende aflevering uit de serie Taxi krijgt Alex de politicus Walter Griswold en diens vriendinentje in zijn wagen. Nadat het vriendinnetje thuis is afgeleverd stort de politicus zijn hart uit bij Alex. De rubriek Agenda bestuif de uitzending. WOENSDAG S AUGUSTUS NED. 1: 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 Kocka, het konijn; 15.37 Ont dekkingstocht door de natuur; 15.55 Overval op de posttrein; 16.50 Mieuw en Mauw; 16.55 De film van ome Willem; 18.00 Nieuivs voor do ven; 18.40 Toeristische tips; 18.50 Fabeltjeskrant18.55 Nieuws; 18.59 Van gewest tot gewest; 19.50 Cam ping; 21.20 Intermezzo; 21.37 Jour naal; 21.55 De Taffeh Tempel: 22.35 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.55 Nieuws; 18.59 Jouw wereld, mijn wereld; 19.25 Kenmerk;20.00 Journaal; 20.27 Stichting Socuteru; 20.32 Count down;; 21.05 Starsky Hutch; 21.55 De derde wereld dichterbij; 22.30 Taxi; 22.55 Agenda; 23.05 Nieuws. DONDERDAG 9 AUGUSTUS NED. 1: 's Middags allereerst een aflevering van de Flintstones. Daar na KRO's Wereldcircus. De middag- uitzending wordt afgerond met het KRO's tekenfilmfestival. De voor avond wordt gevuld door Tom en Jerry en Een beestenboel, waarin de dieren een hele grote pan soep ko ken. Daarna Bij ons op Pasar Malam Besar, een muzikaal pro gramma vanuit de Houtrusthallen in Den Haag met onder meer Anne ke GrÖnloh, Wieteke van Dort, Mas- sada en Sandra. In De man met de groene vingers komt het evenaar- gebied in Ecuador ter sprake, waar de vegeiatie zich onderscheidt door een grote mate van verscheiden heid. Voorts Gunsmoke, waarin twee mannen een postkoets over vallen, waar Matt Dillon zich in be vindt. Dillon schiet een van de Door F. VAN FALCKENOORT stuk of vier kinderen, als ik me niet vergis." Hoolwerf schreef het op en vroeg opeens: „Dat spaarboekje van Nit- tel Jij beweert het gezien te hebben, he?" Ze knikte heftig. „Jazeker, enkele malen. Ze zei een keer: misschien vind je me vreselijk materialistisch, maar dat is eigenlijk nog het enige, waarvoor ik belangstelling heb: geld. Toen ik hier kwam, had ik niet veel meer over, maar m'n kapi taaltje is alweer aardig aangegroeid Een week of drie geleden zwaaide ze met het boekje voor mijn ogen en toen zag ik een getal met vijf cij fers. Dat weet ik heel zeker." „Weet je ook op welke bank ze haar geld had?" „Allicht. Op de Boerenleenbank. Dat heb ik haar indertijd nog gead viseerd. Toen ze er ging werken. Dat is nu een klein jaar geleden, denk ik." Hoolwerf dacht na. „Daarvan ben je heel zeker? Ik bedoel: hoe weet je. dat het een boekje van de Boe renleenbank was en niet bijvoor beeld van de Amro ol de Algemene Bank Nederland? Om maar eens een paar te noemen." Grada begon te lachen. „Ik heb er Immers /.elf gewerkt, meneer Hool werf. dus ik ken precies de vorm en dc kleur van de boekjes: donker groene omslag en crème bladzijden. Ik heb er heel wat in handen ge had." „Je weet waarschijnlijk niet mei. zekerheid te zeggen, dat het boekje, dal in Nittcls bezit was, op haar naam stond?" Ditmaal zette het meisje grote ogen op. „Vafï wie zou het anders moeten ijn? In ieder geval niet van mij. want ik heb alles op de giro.' (Wordt vervolgd) Vrijdag 10 augustus, 21.55 uur, Ne derland 1: Liedjes van Cole Porter. Gezongen door Steve Lawrence (links) en Eydie Gorme. mannen neer en arresteert Cody. Yancey, Cody's broer, besluit wraak te nemen en lokt de marshall in een hinderlaag. Twee koffie punt is de titel van een korte film vann Kees Rijninks en Maarten Schmidt, die de. KRO uitzending besluit. De NOS brengt daarna nog Maurizio Pollini speelt Brahms: het pianoconcert in B, opus 83. NED. 2: Het eerste half uur van deze avond staat in het teken van de science fiction met de program ma's De astronautics en Mork en Mindy. In de derde Toppop-special van deze zomer zijn de volgende popsterren te zien: George McCrae, Boney M, ABBA, de Gibson Brothers en Queen. Meer popmuziek is te horen in het programma John Denver in Amsterdam, waarin het tweede deel wordt uitgezonden van het concert dat John Denver in de Jaap Edenhal ten beste gaf. Ver volgens brengt de AVRO weer een aflevering uit de serie Wat gebeurde er werkelijk met de klas van 1965? Eddie Cassallas was vroeger een ge vierde jongen op school, hetgeen hij te danken had aan zijn sportieve prestaties. Sinds hii echter zijn been verloren heeft tijdens de oorlog in Vietnam, is hij heel wat minder stoer geworden. Een verpleegster overtuigt hem van het belang weer te gaan zwemmen. Tot slot de ru brieken Televizier magazine en AV- RO's Sportpanorama, dat aandacht besteedt aan tafeltennis. DONDERDAG 9 AUGUSTUS NED. 1: 13.00 Nieuws voor doven; 14.00 De Flinstones14.25 KRO's Wereldcircus; 15.05 KRO's Teken filmfestival; 18.00 Nieuivs voor do ven; 18.50 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws: 18.59 Tom en Jerry; 19.05 Een beestenboel; 19.12 Bij ons op Pasar Malam Besar; 20.00 De man met de groene vingers; 20.30 Gunsmoke; 21.20 Twee koffie punt; 21.37 Journaal; 21.55 Maurizio Polli ni speelt Brahms; 22.50 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.55 Nieunws; 18.59 De astronautjes; 19.05 Mork en Mindy; 19.30 Toppop Special; 20.00 Jour naal; 20.27 John Denver in Amster dam: 21.10 Wat gebeurde er werke lijk met de klas van 1965?; 22.00 Televizier Magazine; 22.40 Sportpa norama; 23.10 Nieuws. DEVENTER, 5-8. Boven op de laatste trein van Holten naar Deven ter is zaterdagavond de 21-jarige Deventenaar G. R. S. om het leven gekomen. Het slachtoffer was tussen Holten en Deventer' .kennelijk uit balorig heid, op het. dak van de trein ge klommen. Dat. terwijl zijn vrienden en de in de trein aanwezige spoor wegpolitie veronderstelden dat hij uit de trein was gesprongen. Daarom werden onmiddellijk de treinen uit de tegenovergestelde richting en de politie gewaarschuwd. Bij het binnenrijden van het Dc- venter-station kwam men echter tot de ontdekking dat de stuntende pas sagier nog wel degelijk op de trein zat. Hij was helemaal naar de kop van het treinstel gekropen en werd op of vlak voor het Deventer-station geël ek t roku t eerd. SEPPE, 5-8. Twee inzittenden van een motorzwever zijn nabij het vlieg veld Seppe bij Oudenbosch gewond geraakt toen hun toestel het talud van de rijksweg Breda-Roosendaal raakte. Dat gebeurde tijdens de start. Dc 49-jarige vlieger J. Jawrosky uit Berkel en Rodenrijs liep daarbij een gebroken ruggewervel op en zijn 31- jarige inzittende R. de Lang uit Rot terdam een scheurtje in een wervel. Ze zijn eerst naar een ziekenhuis in Roosendaal en daarna naar een zie kenhuis in Rotterdam overgebracht. De dienst luchtvaart van de rijkspo litie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. JERUZALEM, 6-8. Het Israëlische kabinet heeft zondag in felle be woordingen herhaald dat zij nooit met Palestijnse bevrijdingsorganisa tie (PLO) zal onderhandelen. „Dit moordenaarssyndicaat was en is geen partner voor onderhandelingeh van welke aard ook en het zal dat ook nooit zijn", zo verzekerde rege ringswoordvoerder Arye Naor. Hij voegde hieraan toe dat Israël ook dan niet met de PLO zal on derhandelen, als internat.onale po gingen om de PLO tot erkenning van het bestaansrecht van Israël te bewegen, succes hebben. „Het is het uitgesproken doel van deze organi satie, Israël te vernietigen, wat zij ook met woorden zal zeggen", aldus Naor, BREDA, 5-8. Een auto-ongeluk in het Brabantse St. Willebrord heeft het leven gekost aan de drie maan den oude Jeroen Langeler uit Breda. De baby lag in een reiswieg ach terin de auto van zijn ouders. Hun wagen werd van achteren aangere den door een andere auto, waarvan de bestuurder onder invloed van al cohol bleek te verkeren. Het kind werd uit de auto geslingerd. Het echtpaar Langeler werd ge wond in een ziekenhuis opgenomen. De dronken chauffeur werd ook naar het ziekenhuis gebracht, maar vernielde daar het één en ander, zo dat hij ter ontnuchtering in het po litiebureau werd ingesloten. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 6-8. Aanvoer: totaal 1544, slachtrunderen 1074, schapen en lammeren 470. Prijzen per kg: Stieren le f 7.25- 7,95, 2e f 6,85-7,15; vaarzen le f 7,45 -7,95, 2e f 6,05-6,60; koeien le f 7,10 -7,95, 2e f 6,35-6,50, 3e f 6,6,20; worstkoeien f 4,70-5,70; extra kwa liteit dikbillen f 9,00-14,00. Prijzen per suk: Schapen f 160- 205; lammeren f 175-225. Overzicht: slachtrunderen: aan voer ruim, handel matig en prijzen iets lager, stieren stabiel; schapen en lammeren: aanvoer matig, han del vlot en prijzen stabiel. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 6-8. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 290 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paarden f 2650-3750; werkpaarden f 1475-2600; oude paarden f 1225- 2225; 3-jarige paarden f 1350-2200; 2-jai'ige paarden f 1225-1950; hitten f 700-1200; veulens f 525-1225; pony's f 275-675. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden f 4,70-5,80; jon- geg slachtpaarden f 4,90-5,90. De handel was voor slachtpaarden rustig, voor pony's lui. Eierveiling BARNEVELD, 6-8. Coöp. Veluw- se Eierveiling. Aanvoer 4.804.530 stuks (volgens veilinglijst 264.600 stuks). Stemming: redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram f 7,54-7,85; 55 gram f 9,11; 61 gram, f 11,73:. 65-66 gram f 13,25-13,66. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN BOSCH. Drs. H. Janssen, ar cheoloog van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek, die in Den Bosch opgravingen verricht, heeft een middeleeuwse kapel terug gevonden. Het is de Sint Joriskapel die vroeger gestaan moet hebben op de hoek van de Sint Jorisstraat-Kei- zerstraat. In de buurt worden riole ringswerken uitgevoerd. GRONINGEN. De Eemscentrale aan de noord-oostkust van Gronin gen zal tot eind oktober buiten be drijf gesteld worden. De condensor- pijpen van de centrale van het elek triciteitsbedrijf voor Groningen cn Drenthe (EGD) moeten vervangen worden. Een karwei dat naar schat ting 9,5 miljoen gulden gaat kosten. HEERLEN. De afdeling Oostelijke Mijnstreek van de PSP wil dat de re gering de bijdrage van Nederland aan het zogenaamde Awacs-systecm slop zet. Dal staat in een uitgegeven verklaring. Het Awacs-systeem is de vliegende radarcontrole die wordt gestationeerd op het vliegveld Teve- ron, even over de grens bij Schin- veld. UTRECHT. In hot kader van de televisieprogramma's voor huisartsen die Teleac sinds 1979 in samenwer king met het Nederlands Huisartsen Instituut op het scherm brengt, start op woensdag 5 september de cursus „Helpen bij sexuele moeilijkheden". Advertentie LINKOEPING. In de Zweedse stad Linkoeping zijn 70 jongelui in een ziekenhuis opgenomen, nadat een rookgranaat was ontploft in het ven tilatiesysteem van een danslokaal. Veertien van hen waren er ernstig aan toe. Er bevonden zich ongeveer 500 mensen in de zaal, toen daar zinkchloride gas binnenstroomde. CHUR. Een 70-jarige Franse toe rist, Alfred Seckei, is na 12 dagen gered uit een ravijn bij St. Antoe- nien ten oosten van de Zwitserse stad Chur, nabij de Oostenrijkse grens. De bejaarde wandelaar die al die dagen niet te eten had gehad en zich met water uit een beekje in le ven had gehouden, bleek 35 kilo te zijn afgevallen. KAAPSTAD. Christian Barnard,. de pionier op het gebied van de hart transplantatie, heeft een hoge Zuid- afrikaanse funktlonaris een' lijst doen toekomen niet de namen vah „vijan den Van Zt/id-Afrika". De mensen die op de lijst voorkomen moeten v olgens Barnard worden opgeruimd. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van energiezaken heeft in een vertrouwelijk rapport do Ame rikaanse oliemaatschappijen gezui verd van de beschuldiging dat zij be wust grote olievoorraden hebben aangelegd om een tekort te creëren, aldus de Washington Post. CAIRO. Uit het onderzoek naar het kcmplot tegen president Hoessein van Irak is gebleken dat duizenden mensen in het heie land bij het kom- plot betrokken zijn geweest. Dit meldt het persbureau voor het Mid den-Oosten, Mena, zondag. De sa menzweerders waren afkomstig uit alle delen van het land en uit alle niveaus van de regerende Baath- portij. Meer dan 500 leden van de Bnath-partij zijn op het ogenblik in hechtenis, aldus Mena. 24 „Soms, in een vertrouwelijke bui, vertelde ze wel eens over haar hu welijk met die Belg. Ik herinner me, dat ik op een avond tegen haar zei: Jij bent helemaal geen vrouw voor een normaal huwelijk. Ze gaf het spontaan toe. Ze zei een keer - maar ik moet er wel op attenderen, dat we beiden nogal gedronken had den - ze zei: die woensdagmiddag, daar in het Sparrenlaantje, ben ik voor mijn leven verknoeid. Soms, als ik een man zie en hij lacht naar me. heb ik neiging om hem in zijn gezicht te spugen. Dan is het net; of ik het grijnzende, verwrongen ge zicht van die ellendeling, die Pools voor me zie. Dat was een verschrik king en vergeét je nooit. Ik droom er soms nog van, dan wordt het een nachtmerrie en word ik vaak schreeuwend wakker en baat ik in het zweet. Dat klopt, meneer Hool werf. want ik herinner me twee ge vallen, dat ik 's nachts naar haar kamer ben gegaan. De eerste keer lag ze in haar slaap te huilen en een week of wat later gilde ze zo onge- veer de halve flat bij elkaar. Buren werden wakker en kwamen ge schrokken vragen, wat er aan de hand was. Zo erg. Ik heb minuten werk gehad om haar te kalmeren." „Dat is wel erg, dat moet ik toe geven, Grada. Maar oven terzake: Als ik hef dus goed begrepen heb, konden jullie hier toch wel redelijk goed met elkander overweg." Ze dacht even na en knikte. Ter wijl ze achter de scheiding ver dween om naar het opslaande eten te kijken, antwoordde het meisje: „Ja, zo zou je het kunnen noemen. Al verschilden we in karakter hui zenhoog." „O. dat toch wel?" „Ja, Ze was bijvoorbeeld vreselijk wraakzuchtig. Vooral ten opzichte Lederen hondschoenon In alle modekleuren I DAM 9 ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 7