ZIERIKZEE SPEELT EERSTE OEFEN WEDSTRIJD TEGEN COAL: 3-0 Bruse Boys wint eerste oefenwedstrijd Chomeini-aanhangers winnen verkiezingen in Iran Frankrijk weigert kapers op te nemen Première Russisch Staatscircus Man bekent doodslag op zijn moeder Wegen onzettend rustig Enig- vertrouwen gewekt m &R v' - J I jk -s?# gfP ■v"'. ^f>W* *-■' V» :,j, &j tS -«• •••frtv» ÏAV'-; Spelmoment uit de wedstrijd Zierikzee-Coal. (Foto-. Zierikzeesche Nieuwsbode) Nadat Peter Goedegebuure en Marcel van Grunsven beiden een kansje om Zierikzee voorsprong te geven hadden laten liggen, kwam na een half uur spelen toch de ope ningstreffer toen Kees Verkaart twee verdedigers op het verkeerde been zette en daarna Marcel van Grunsven in de gelegenheid stelde te scoren (1-0). Vijf minuten later was het weer raak toen Marcel van Grunsven met een fraaie kopbal uit een voorzet van Jaap Stoutjesdijk de Rotterdamse doelman kansloos liet f(2—0. Ook in de 2e helft bleef Zierikzee het spel in handen houden. Een tref fer van Marcel van Grunsven werd wegens buitenspel afgekurd, waarna Jaap Stoutjesdijk in de 73e minuut uit een pass van Kees Verkaart voor 3-0 zorgde. Na goed doorzetten van Marcel van Grunsven liet Kees Ver kaart, uit diens pass, nog een fraaie kans liggen om de eindstand op 4-0 te bepalen. BRUINISSE, 4-8. Slechts weinig publiek heeft zaterdagmiddag in Bruinisse kunnen zien hoe Bruse Boys haar eerste oefenwedstrijd voor het seizoen 1979-1980 in een 4-2 overwinning omzette. Het elftal trad aan tegen Capelle uit Capcllc aan de IJssel, spelend in de derde klasse West II. Bruse Boys, dat graag wilde zien wat de mogelijkheden waren, speel de aanvallend. Al in de tiende mi nuut werd hands gemaakt door een speler van Capelle in het straf schopgebied. E. Schild mocht de kans verzilveren en bracht de stand op 1-0. Bruse Boys wilde meer en na vijftien minuten knalde een schot van F. de Oude uit een vrije trap op de lat. Halverwege de, eerste helft kwamen de gasten terug tot een 1-1 stand. De Bruse keeper had een hard schot niet helemaal onder kontrole, liet de bal los, waarop Capelle in kon schieten. De vreugde van de ge lijkmaker was echter snel voorbij. TEHERAN, 5-8. Kandidaten van de Chomeini-gezinde Islamitische Republikeinse partij hebben in de distrikten waarvan de uitslag bekend ies, de meerderheid behaald bij de verkiezingen in Iran van de raad die zich moet buigen over de grondwet. Dit heeft de Iraansc minister van binnenlandse zaken, Hashem Sab- baghian verklaard. De definitieve uitsdag van de ver kiezingen wordt pas donderdag ver wacht en nauwkeurige cijfers over het resultaat waren zondag nog niet beschikbaar. Leiders van de ethni- sche minderheden hebben al protes ten laten horen over de verkiezingen die afgelopen do nderdag zijn ge houden. De religieuze leider van de Koerden heeft verklaard dat de 3,5 miljoen Koerden in het land de ver kiezing van twee niet-Koex'dische geestelijken als vertegenwoordiger den. ,,Zij zijn rfiet de werkelijke ver zon de Koerden niet willen aanvaar- tegenwoordigers van Koerdistan-" ,zo zei sjeik Hosseini. Zij kunnen in de raad niet uil naam van de Koerden spreken. Ik heb geen vertrouwen in de raad van deskundigen, noch in de grondwet die ze zullen opstellen, zo voegde hij er aan toe. In de volgende minuut had een kombinatie tussen P. v. d. Berg en J. v. d. Berge een inleidende rol voor het tweede doelpunt van de thuisklub. P. v. d. Berg gaf vanaf links een voorzet, die ingekopt werd door W. Geluk. Capelle, aan geslagen door dit snelle tweede doelpunt, moest toezien hoe Bruse Boys drie minuten later zelfs op 3-1 kwam. Vanuit een loze hoek op links knalde P. v. d. Berg ineens in, 3-1. Vierde tegengoal Vlak na rust moesten de gasten de vierde tegengoal inkasseren. A. de Jonge gaf een voorzet van rechts, die F. de Oude inkopte. Na een kwartier spelen was er een misver standje in de verdediging van de thuisklub. Een speler van Capelle kon op rechts alleen door en schoof de bal het doel in, 4-2. Eddy Schild, de maker van het eerste doelpunt betekende een versterking voor de ploeg uit Bruinisse. Vorig seizoen was de speler niet in de Bruse ge lederen te vinden, maar speelde za terdagmiddag zijn eerste wedstrijd sinds lange tijd. „Ik ben zeer tevrë- den over deze wedstrijd. We speel den met drie spitsen en dat ging goed. De tegenstander speelde met vijf, zes wisselspelers. Dat heb ik met opzet niet gedaan. De wisselen de spelers voetballen op die manier maar zo kort en ik zie ze liever wat langer aan het werk, dan weet ik hoe ze draaien," aldus de trainer van Bruse Boys, Nico de Frel uit Bergen op Zoom. Flitsen uit het buitenland JERUZALEM. De Israëlische pre mier, Menachem Begin, is vrijdag na 15 dagen uit het Haddasah-zieken- huis ontslagen. Hij was daar opgeno men in verband met een bloedstolsel in een adertje in de hersenen. Het gezichtsveld van beide ogen van de premier, die op 13 augustus 66 jaar wordt, is met 20 procent verminderd. Hij moet nog een week thuis rust houden. Hij zei zich goed te voelen en ook zijn artsen zeiden dat hij in prima konditie is. Oefenwedstrijden zijn nu niet be paald direkt een goede graadmeter voor kompetitievoetbal, maar af gaande wat Zierikzee in haar eerste oefenduel tegen de Rotterdamse 2e klasser Coal liet zien kan het de toe komst toch met enig vertrouwen te gemoet zien. Hoewel Marcel van Grunsven en Marcel v. d. Have voor de Schouwse ploeg behouden bleven zal trainer Gerard Olyhoek toch niet met dezelfde ploeg in het a.s. seizoen van start kunnen gaan. Nadat in de slotfase van het vorige seizoen reeds eerder Wim Overweel de pijp aan Maarten had gegeven kwam nu als een donderdslag bij heldere hemel de mededeling van de zeker niet van talent ontblootte rech terspits Martin Quist, dat hij de trai ningen te zwaar vond en dat hij een punt .achter zijn voetballoopbaan zette. Nog in de onlangs tegen Roda JC speelde de 19-jarige spits, die dit seizoen ook uitkwam in het Zeeuw se UEFA-team, een voortreffelijke wedstrijd en voor Zierikzee kwam dit besluit dan ook als een volko men verrassing. Gerard Olyhoek had in dit eerste oefenduel ook nog niet de beschik king over doelman Ronald Lievense, de beide leugelverdedigers Han van der Sande en Arnold Vercouteren en middenvelder Rob Wijnstekers, ter- ATLETIEK Simon Blom blijft zichzelf verbeteren Voor Simon Blom schijnt er voor lopig nog geen einde te komen aan z'n grote reeks verbeteringen van klub- en persoonlijke rekords. De Delta Sport atleet uit Haam stede liep op de 1500 meter in Den Haag weer één seconde sneller dan drie weken geleden toen hij als eer ste Schouwse atleet binnn de vier minutengrens kwam. Overigens blij ken z'n klubgenoten uit de West hoek, Rini van Dijke en Herman Padmos ook in blakende vorm. Rini liet een tijd van 4.06.0 min. afdrukken en Herman Padmos ver beterde zijn persoonlijk rekord met een tijd van 4.07.2 min. Tijdens deze internationale wedstrijden verbeter de Henk Lindner van het Vlissingse Marathon het Zeeuws rekord met een tijd van 3.47.2 min., waarmee hij 1/10 sec. sneller was dan het oude rekord dat op naam stond van Jo Schout uit Hulst.. ATLETIEK Delta Sporters liepen halve Marathon In de Goese binnenstad organi seerde A.V. '56 een zgn. halve ma rathon over ruim 19 kilometer. Deze stratenloop werd gewonnen door de sterke Belgische atleet Julien Gri- mon van de A.C. Turnhout, die fi nishte in 63 min. en 13 sec. Hij was hiermee 23 seconden sneller dan zijn landgenoot Orrier van Nooten uit Wespelaar, de winnaar van het vorig jaar, die nu 2e werd. Van de 90 gestartte atleten werd door een twintigtal de wedstrijd hal verwege gestaakt vanwege de-onver wachte warme weersomstandighe den waaronder moest worden gelo pen. Wel aan de finish kwamen de Del ta Sport atleten Martin Moermond (57e plaats in 83.48 min.) en veteraan Krijn de Oude (60e plaats in 85.04 min.). De Oude was hiermee zelfs 5 minuten sneller dan vorig jaar. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Concours Parkestone (Engeland) op 4 augustus. Afstand 198 km. Aan tal duiven 7. Gelost 7.30 uur. Aan komst eerste duif 13.05 uur, laatste duif 13.13 uur. J. van Popering Lzn. 1, 2. Concours St. Denis (Frankrijk). Afstand 328 km. Aantal duiven 38. Gelost 7.40 uur. Aankomst eerste duif 12.07 uur, laatste duif 12.30 uur. J. J. M. Steketee 1, 3, 5, 6, 9; Ph. J. Steketee 2; L. van Duivendijk 4, 7, 8, 10. HENGELSPORT Jeugdviswedstrijd in Zoete Gracht Achtenvijftig jeugdige hengelaars en hengelaarsters namen deel aan de hengchvedstrijd in de Zoete gracht, die afgelopen zaterdagmiddag plaats vond. De wedstrijd werd georgani seerd door de H.S.V. „Oosterschelde", die voor alle dcelnemertjes voor een traktatie plus een verrassing zorgde. Het was fraai weer maar de vangst was matig. In totaal werden tien vis sen gevangen. Sandra Kotvis wist met de vangst van twee vissen de eerste prijs plusd beker te bemach tigen. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: 1. Sandra Kotvis 41 cm; 2. André de Munnik 31 cm; 3. Martin v. d. Zande 25 cm; 4. Remko v. d. Wekken 22 cm; 5. Jan Lobbezoo 21 cm; 6. R. Oosterboer 20 cm; 7. Joop Hiliemnn 15 cm; 8. Arjan Rossen 11 cm. wijl René Verwijs, net terug van va kantie en de anderen nog met vakan tie, gedurende de laatste twintig mi nuten de geblesseerde Jan Lievense kwam vervangen. Eric Schot bezette de plaats onder de lat, Hans Verkaart en John Rei- nen traden op als vleugelverdedigers, terwijl de vleugelplaatsen werden bezet door Eddy Kiezenberg en Aad van der Linde. Ondanks het feit dat Zierikzee niet in haar volledige opstelling kon aan- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De gemeente Rot terdam krijgt dit jaar zes miljoen gulden extra van het rijk voor de aankoop en verbouwing van grote panden voor de huisvesting van jon geren. Rotterdam streeft ernaar per jaar tien panden in te richten voor alleenstaanden en tweepersoonhuis houdens. DEN HAAG. De regering blijft op het standpunt staan dat inhouding van belasting bij casinospelen het best kan gebeuren bij de casino-ex ploitant. In de uitgebrachte memo rie van antwoord op het wetsont werp inzake heffing kansspelbelas ting van casinospelen verwerpt staatssecretaris Nooleboom van fi nanciën vele door kamerleden naar voren gebrachte suggesties om de kansspelbelasting anders te innen. DEN HAAG. Volgens het Konsu- menten Kontakt is er helemaal geen sprake van absolute olie-schaarste. De olie-invoer in ons land is de af gelopen maanden juist zeer groot geweest. Daarentegen is de consu ment door velerlei prijsverhogingen de dupe geworden van een ware „psychose". DEN HAAG. De Nederlandse re gering is bereid Fokker de facili teiten te verschaffen om deel te nemen in de bouw van de Airbus A-310, indiën overeenstemming kan worden bereikt over de concurren- tieclausule. Dit heeft minister van economische zaken Van Aardenne in Den Haag verklaard tegenover zijn Duitse college Von Lambsdorff, aldus een woordvoerder van het ministerie van economische zaken. DEN HAAG. Bij Almere in Zuide lijk Flevoland zou wel eens een centrum van bloementeelt onder glas kunnen ontstaan, dat zijn ener gie gaat halên uit de restwarmte van de elektriciteitscentrale, die daar over enige jaren zal verrijzen. Vooral Aalsmeerse telers zouden er heen trekken en het centrum zou zich voor zijn af- en toelevering op Aalsmeer gaan richten. MAASTRICHT. De vijftienjarige Petronella Hogenboom uit Maas tricht is zich bij het zien van een -niet ernstige - aanrijding in haar woonplaats doodgeschrokken. Zij overleed volgens de politie ter plaat se aan een hartaanval. Het meisje reed mee op de aanhangwagen ach ter de tractor van haar vader. Op het moment dat de tractor linksaf zou slaan, werd hij licht geraakt door een inhalende auto. DEN HAAG. De Nederlandse kust vaarder Enak uit Scheveningen heeft weer zeventig Vietnamese bootvluch telingen opgepikt, zo heeft de rede rij van het schip, Enship Transport Company, gemeld. Donderdag had de Enak al zestien of zeventien vluchtelingen aan boord genomen. De kapitein van de Enak meldde zijn reder de vluchtelingen op 280 mijl (ruim 500 kilometër) ten oost noordoosten van Saigon bij wind kracht acht te hebben opgepikt. Het waren ditmaal meest vrouwen en kinderen. PAARDENSPORT Concours-hippique in Serooskerke De afdeling Walcheren van de Kring Noord-West organiseerde voor zaterdag 4 augustus een concours- hippique voor alle Zeeuwse ruiters en amazones in Serooskerke (W.). Het concours vond plaats op de fraai gelegen terreinen van de manege „De Eendracht" van de heer B. Meyers. Leden van twintig landelijke rij- verenigingen in Zeeland waren te genwoordig, waaronder de Schouwse Ruiters. In de dressuurproef voor viertallen klasse L wonnen de Schouwse Ruiters de tweede prijs met 119 punten. In de individuele dressuurproef klasse LI behaalde Anita Timmerman met Westminster de derde prijs met 122 punten en Ineke v. d. Velde met Passepartout de zesde prijs met 114 punten. Kees Stouten reed met Black Boy in een andere ring dezelfde dressuurproef. Hij won niet, maar desondanks reed hij geen onverdienstelijke wedstrijd. Hij haalde 130V2 punt, dus twee winstpunten. Met zijn andere paard. Rocco, won hij de derde prijs in de individuele dressuurproef. klasse B2 met 125 punten. VOETBAL Vriendschappelijk Bruse Boys-Capellc 4-2; Duive- land-Cortgene 3-3: Zicrikzee-Conl 3-0; Zierikzee It-Coal 11 3-7. treden behaalde het toch een ver- diensteiyke en zeker niet onverdien de 3-0 zege op de Rotterdammers. Hoewel het warme weer nu niet di rekt geschikt was om een boeiende stryd te verwachten, viel dit voor de volle honderd procent mee. Zierikzee bleek er al direkt veel zin in te hebben en met goed kom- binatiespel zorgde het voor een aan trekkelijke wedstrijd. Vooral kondi- tioneel bleken de thuisspelers al een heel stuk verder gevorderd te zijn dan de Rotterdammers. Verrassend goed was het optreden van de invallers van wie vooral John Reinen, Aad v. d. Linde en doelman Erik Schot met een ruime voldoende uit de bus kwamen. Uitblinker in de rood zwarte ge lederen was zonder meer de 18-jarige Marcel v. d. Have, die als laatste man weer een dominerende rol ver tolkte. In de aanvalslinic was Marcel van Grunsven met twee gave doelpunten ai direkt op dreef. Naast een betere konditie wisten de Zierikzeese spe lers zich ook heel wat beter te vin den dan die van Coal waardoor de thuisklub overwegend het beste van het spel had. MADRID, 6-8. De Franse autoritei ten hebben heden (maandagochtend) vroeg afwüzend gereageerd op de ei sen van de drie kapers van een DC-9 van de Spaanse luchtvaartmaat schappij Iberia. De kapei*s hadden Frankryk om politiek asiel gevraagd. Het toestel, dat door drie deser teurs uit he Spaanse vreemdelingen legioen is gekaapt op het Canarjsche eiland Fuerteventura, staat nog steeds op het vliegveld bij de Portu gese hoofdstad Lissabon. In hun antwoord op de eisen van de kapers weigert Parijs toe te staan dat het vlieguig op één van de lucht havens in Frankrijk landt. De Portu gese autoriteiten hebben de kapers de Spaanse ambassadeur in Lissabon gevraagd zich over te geven, terwijl heeft toegezegd dat Spanje niet om hun uitlevering zal vragen. De drie deserteurs hebben dit jongste voor stel verworpen en willen nu naar Zwitserland. AMSTERDAM, 3-8. In een tot de nok toe gevuld Carré in Amsterdam hebben de zeventig artiesten van het Russisch Staatscircus hun eerste voorstelling gegeven van de zestig die zij in Nederlandse steden zullen brengen. Het programma bestaat vrijwel al leen uit hoogtepunten zoals de ar tiest die verbluffende staaltjes jong leurskunst op een paard te zien gaf, de dansende en kunsten verkopende olifanten, het berennummer, muzi kale clowns, de luchtacrobaten met hun perfekte en vaak ook komische nummer, de hondenderssuur, de Rus sische troika (acrobatiek, dressuur- kunst en folklore in één nummr. waaraan twintig artiesten meewer ken), het optreden van jongleurs uit de Aziatische Sovjet-republiek Toc- wa en de artistiek leider van het ge zelschap. de clown Oleg Popov, die ook nog een kunstenaar op het slap pe koord bleek te zijn. „Flitsen" nit. het buitenland HAYS (Kansas). Vrijdagavond is in de onmiddellijke nabijheid van het vliegveld Russel, ongeveer 320 km 'cn westen van Kansas City. een 1 ar.iculier vliegtuig bij een poging t it n xodlanden verongelukt. De ze ven inzittenden, onder wie vijf kin deren, verloren het leven. Enkele minuten nadat het was neergestort vloog het vliegtuig in brand. HONG KONG. De wervelstorm Hope, gepaard gaande met windsto ten van 160 km per uur, heeft don derdag de Britse kroonkolonie Hong Kong getroffen. Straten kwamen onder water te staan, huizen werden beschadigd en de elektriciteit viel uit. Volgens de eerste officiële be richten hebben 16 personen verwon ding opgelopen, toen de wervelstorm vanuit de Zuidchinese Zee over Hong Kong raasde. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft de sterkte van de strijdkrachten op gevoerd om het hoofd te kunnen bie den aan een bedreiging vanuit het westen, maar het militaire evenwicht is niet gewijzigd. Dit schrijft staf chef Nikolai Ogarkov dinsdag in een uitvoerig artikel in de Prawda, ver moedelijk in antwoord op argumen ten van Amerikanen die tegen het verdrag op verdere beperking van d< strategische kernwapens (Salt 2) zijn. TEHERAN. Tussen d-^ gemeente raad van Marivan (500 lm ten wes- tcn van Teheran) en de raanse re gering is géén akkoord bereikt, zo hebben donderdag ingelichte krin- ge.i onder de Koerden in Sanadaj, de voornaamste plaats van de pro- vi.xcie Koerdistan. gemeld. KOEALA LOEMPOER. Vorige maand hebben 8.804 Vietnamese vluchtelingen Maleisië verlaten voor vestiging elders, aldus een V.N.- funktionaris. Sinds het begin van he programma zijn het er nu meer dan 50.000, van wie 32.000 door de V.S. zijn opgenomen. DUELIN. Vier gewapende eri ge maskerde mannen zijn vrijdagoch tend vroeg het landhuis van Pieter Menten in Leammybrien aan de zuidkust van Ierland binnengedron gen en hebben daar geprobeerd brand te stichten. Volgens de politie besprenkelden zij de trap van het 50 kamers tellende huis met een brand bare vloeistof die zij aanstaken. Maar het vuur ontwikkelde zich niet cn er werd slechts zeer lichte schade aangericht. DORDRECHT, 5-8. De rijkspolitie in Hoogerheide heeft de 30-jarige P. II. R. uit Dordrecht aangehouden. De man heeft bekend donderdagavond zijn moeder, de 71-jarige weduwe F. Visschers, met geweld om het leven 1c hebben gebracht. Volgens de poli tie in Dordrecht hebben de samen wonende moeder cn zoon ruzie ge kregen omdat R. te lang op bel bleef liggen. Tijdens dc ruzie moet hij de vrouw met een slomp voorwerjp op het hoofd geslagen hebben, waarna zij spoedig is overleden. DEN HAAG. 5-8. De Nederlandse wegen waren zondag „ontzettend rustig", zo konstateerde de algemene verkeerscentrale van de rijkspolitie te Driebergen. Zaterdag was er nog enig extra verkeer te bekennen van tb ui kerende vakantiegangers. Een woordvoerder van de centrale h >opte er de veronderstelling aan t dat dc meeste vakantiegangers nnelijk al eerder in de week naar ris zijn teruggekeerd om op hun gemak in het weekeinde de vakan- tiespullcn schoon te maken en op te bergen. „Flit sen" uit het buitenland TUNIS. President Bourguiba van Tunesië heeft vrijdag de voormalige Tunesische vakbondsleider Habib Achour gratie verleend. Achour was vorig jaar tot tien jaar dwangarbeid veroordeeld omdat hij tijdens de bloedige algemene staking van ja nuari 1978 tot opstand had aangezet. De gratie valt samen met de 76ste verjaardag van de president. OAKLAND (Californië). Meer dan duizend personeelsleden van de Amerikaanse chartermaatschappij World Airways zijn vrijdagochtend in staking gegaan omdat zij al 13 maanden zonder kontrakt werken. De luchtvaartmaatschappij World Airways heeft twee weken geleden het transport van Vietnamese vluch telingen naar de V.S. verzorgd met DC-10's. KARLSRUHE. De justitie in Karlsruhe heeft donderdag officieel aanklachten ingediend legen de ver meende terroristen Christof Wacker- nagel (28) en Gert Richard Schneider (31) wegens poging tot moord op drie Nederlandse politiemannen en lid maatschap van een terroristische vereniging. De aanklachten zijn in gediend bij het „Oberlandesgericht" in Düsseldorf. WEST-BERLIJN. De strijdkrach ten van Duitse Demokratische Re publiek is een overschakeling op nieuwe wapensystemen begonnen, die als de omvangrijkste gelden sinds de oprichting van het „Natio- nalen Volksarmee" (NVA). Volgens berichten uit Oost-Berlijn betreffen de vernieuwingen de invoering van half- en volgeautomatiseerde syste men in de wapen- en vechttechniek, de bevelvoering en de verkenning. Dit meldt het anti-communistische bureau „West" in Wèst-Berlijn. BERN. De leden van de religieuze sekte de People's Temple hebben vóór de massale zelfmoord in no vember 1978 al het geld dat op hun Zwitserse bankrekeningen stond, opgenomen. Het Zwitserse ministe rie van justitie heeft bekendge maakt dat de sekte sinds 1976 drie verschillende rekeningen had bij een bank in Zürich, waarop meer dan 3 miljoen frank (ruim 3 miljoen gulden) stond. NEW DELHI. De minister van justitie van de nieuwe regering van India, Khanna, heeft zijn ont slag ingediend, zo heeft het pers bureau PTI van betrouwbare zijde vernomen. Khanna was maandag tot minister van justitie benoemd. Het persbureau zegt dat Khanna er spijt van had de funktie te hebben aanvaard omdat hij nooit aan de politiek van zijn land had deelgeno men en zich niet in staat achtte de funktie te vervullen. KEULEN. De totale oplage van boeken van de hand van Heinrich Böll is meer dan 17 miljoen exem plaren. Uit mededelingen van uitge verij Kiepenheuer en Witsch in Keulen blijkt verder dat alleen in de bondsrepubliek 2.133.000 boeken van de Nobelprijswinnaar verkocht zijn. In de DDR zijn 555.000 exem plaren over de toonbank gegaan. Boll's nieuwste boek „Fürsorgliche Belagerung" is deze week in de bondsrepubliek op de markt geko men. De eerste druk omvat 100.000 exemplaren. WASHINGTON. De vroegere Amerikaanse minister van buiten landse zaken dr. Henry Kissinger heeft de Amerikaanse senaat -ge vraagd Salt-II over verdere beper king van de strategische bewapening alleen dan goed te keuren, wanneer de regering van president Carter een vijfjarenplan voor verhoogde militaire uitgaven heeft ingediend en daarvoor de eerste middelen ter beschikking heeft gesteld. MADRID. De gepensioneerde poli tieagent die werd gewond bij de ETA-aanslag op het Madrileense spoorwegstation Atocha is overleden. Het aantal doden als gevolg van de aanslagen op Atocha, het spoorweg station Chamartin en de luchthaven Barajas is daarmee gestegen tot zes. MADRID. Speleologen hebben in Andalusië in Spanje een grot ont dekt waarvan de muren bedekt zijn met voorhistorische tekeningen. De grot. ligt in Calasparra in de provin cie Murcia cn is erg ontoegangkelijk. Zij bestaat uit een aantal zeer grote ruimten met talrijke stalacticten. Vooral de tekeningen op de muren van een van deze zalen zijn uitste kend geconserveerd. MADRID. De mensen in de Zuid- spaanse provincie Granada hebben sinds het voorjaar nauwelijks rustig geslapen. Ook deze week renden twee keer duizenden in wilde paniek de straat op cn brachten dc nacht verder door in de open lucht of in hun auto, ver van gebouwen. Dc pa niek komt van het meer dan dozijn grotere en ongeveer tweehonderd kleinere aardschokken die zich sinds 20 maart in de provincie hebben voorgedaan. GENEVE. Vertegenwoordigers van 17 verenigingen van het Rode Kruis, die 31 juli cn 1 augustus bijeen wa ren. hebben zich uitgesproken voor meer hulp van het Rode Kruis aan aan dc vluchtelingen van Indo- China. HANOI. Een Vietnamees die clan destien vertrek van Viclnamezcn uit hun land had georganiseerd, Pham von Mon. is „onlangs" door een volkstribunaal in de provincie Dong Nai (in de Franse tijd Cap Saint-Jac ques) ter dood veroordeeld, zo heeft het orgaan van de communistische partij. Nham Dan, bericht. BELGRADO. De echtgenote van dc Joegoslavische president Tito. Jovanka Broz, is de laatste tijd min stens twee maal in het openbaar ge zien in Belgrado, aldus een be trouwbare bron. Dit is opmerkelijk omdat zij gedurende twee jaar niet aan het openbare leven heeft deel genomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5