De Hotelplan winter- programma's liggennu vooru klaar! boeksne. Rabobank Q Rondvaartboot uit Kortgene zat uren vast op zandplaat LR. „Schowse Ruiters" viert het veertig jarig jubileum Executies in Irak >TREEKNIEUWS Rijkspolitiekorps in Oostburg krijgt extra versterking 4 Met driehonderd passagiers voor het beste eruit is geld en goede raad KORTGENE, 29«7. Ruim driehonderd Nederlanders,! Belgen eu Duitsers hebben een flink deel van de nachtI van zaterdag op zondag noodgedwongen moeten door-I brengen op een rondvaartboot, die was gestrand op een zandplaat in het Veerse Meer. De rckreanten hadcn erop gcre-| keud rond het middernachtelijk uur| neer terug te z\jn op de plaats van vertrek, Kortgcfte, maar pas velci oren later nas hun cxkürsic afgclo-| pen. Ömstr.èeks tien uur zaterdagavond! strandde de door de evenementen-1 commissie van Kortgene gehuurde1 rondvaartboot Madeleine op een tussen Kamperland en Veere liggen de zandplaat. De stranding was zo abrupt, dat de op de dansvloer aan wezige mensen ovet stoelen en ta feltjes heen vlogen. Galsteenaanval Een vrouwelijke opvarende werd kort rïa de stranding onwel. Een arts constateerde een galsteenaanval. De vrouw werd met een bootje naar Vecre gebracht en van daar naar een ziekenhuis vervoerd. Uiteindelijk werd besloten de passagiers met par ticuliere schepen naar de wal te brengen en ze met bussen naar huis te brengen. Om vier uur kwam de Madeleine op eigen kracht vlot. Met nog wat feestvierders aan boord kwam zij met grote vertraging in haar thuishaven kan. BEIROET. 29-7. Verscheidene hoge regerings- en partij funktiona- rissen in Irak zijn terechtgesteld en velen zijn gearresteerd wegens sa menzwering tegen de staat, zo wordt van Arabische diplomatieke zijde in Beiroet vernomen. Gewoonlijk welingelichte kranten in Libanon schrijven, dat zeker vijf mensen geëxecuteerd zijn en dat het aantal aanhoudingen meer dan 150 is. De regerende revolutionaire raad in Irak deelde zaterdagavond mee dat vijf functionarissen waren aan gehouden in verband met „een ver raderlijke samenzwering". SCHEEPVAART Nedlloyd Tasman, 26-7 van Fremantle naar Suez MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 30-7. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 280 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paar den f 2650-3750; werkpaarden f 1475 -2600; oude paarden f 1225-2225; 3- jarige paarden i 1350-2200; 2-jarige paarden f 1225-1950; hitten f 700- 1175; veulens f 525-1225: pony's f 275-650. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaardcn f 4,70-5,80; jonge slachtpaardcn f 5,6, t)e handel was voor slachtpaar- den rustig, voor pony's kalm. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Vollenhove: J. C. Krajenbrink, Vorden. Aangenomen het beroep door dc centrale kerkeraad te Den Haag als predikant voor bijzondere werk zaamheden (diakonaal predikant): F. N. M. Nijssen, predikant voor bui tengewone werkzaamheden (direk- teur „Kerk en Wereld") te Drieber gen. IKORTE BERICHTEN JIT HET BINNENLAND HAARLAM. De gemeente Haar lem ziet de financiële toekomst som- •ber in. De begroting 1980 vermeldt al een tekort van 3,3 miljoen gulden. Oorzaak zijn vooral de financiële gevolgen van „Bestek '81" voor de gemeenten en de terugloop van het aantal leerlingen op de kleuter- en lagere scholen, zo staat in een pers bericht van de gemeente. DEN HAAG. Het pas geopende golfslagbad in Scheveningen is in de nacht van vrijdag op zaterdag door eén lek leeggelopen. Anderhalf mil joen liter water liep in de onderge- legenruimten waardoor de trimzaal, rekreatieruimte, personeelsruimte en kelders blank kwamen te staan. ASSEN. Er is geen sprake van dat er bij een huiszoeking bij twee Zuid- Mólukkers in Boven-Smilde lijsten gevonden zijn waarop personen ver meld staan, die in aanmerking ko men voor gijzelingsakties. Behalve enkele patronen is er niets ter zake doende gevonden. Dat zegt de kom- mandant van het distrikt Assen van de rijkspolitie, kolonel L. P. Bergs- ma, elk verband met de huiszoekin gen door de politie bij het echtpaar E. in Nieuweroord verwijst Bergsma naar het rijk der fabelen. UTRECHT. Het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij tot Bevordering der Ge neeskunst heeft de leden dringend gevraagd, niet mee te werken aan het afgeven van geneeskundige ver klaringen in verband met het annu leren van reizen. DEN HAAG. Een Turks-Islami tisch verenigingsgebouw aan de Jan van Goijenstraat in Den Haag is in de nacht van vrijdag op zaterdag door brandstichting voor een deel verwoest. Volgens de Haagse brand weer zijn de eerste en zolderetage uitgebrand en bedraagt de schade 250.000 gulden. De Haagse recherche stelt een onderzoek in. MAASTRICHT. Dc president van de rechtbank in Maastricht zal donderdag 9 augustus uitmaken of twee schoonmaakmiddelen nu wel of niet zijn verpakt in flessen die te veel op elkaar lijken. De firma Sun light, onderdeel van het Unilever- concern, brengt het vloeibare schoonmaakmiddel Jif op de markt. De Zuidlimburgse onderneming Re- mochemie BV uit Merkelbeek ver koopt een dergelijk middel onder de naam Dit's. Paus nam zwembad in gebruik GASTEL GANDOLFOItalië, 28- 7. Paus Johannes Paulus II heeft za terdag het zwembad in gebruik ge nomen dat is aangelegd in de tuin van zijn zomerverblijf in Castel Gandolfo. De paus schoof bedenking van medewerkers dat het bad nog niet voldoende van de buitenwereld was afgeschermd, terzijde, legde zijn badjas af en nam een duik. Het zwembad is verwarmd, maai de paus vroeg daaromtrent niets en probeerde het water zonder meer. Het nieuwe, door hoge bomen om geven zwembad meet 12 bij 20 me ter en de paus heeft gezegd dat hij het meer beschouwt als een gele genheid om lichaamsbeweging te hebben dan als een gelegenheid om rich te ontspannen. In Polen wist men al. dat de 59- jarige paus een goed zwemmer, wandelaar en keeper was. IBRUINISSE Botsing Op de Staphorsterkruising te Bruinisse ontstond zaterdag een botsing tussen een brommer, be reden door v. L. uil Scharendijke. en een auto bestuurd door G. S. uit An- del. Brommer en auto werden be schadigd. Illegaal kamperen Gratis kamperen is al strafbaar, doch in de nacht blijven staan met een caravan langs het Grevelingen- meer op de rekreatiestroken mag ook niet. Vandaar dat'zaterdagnacht een zestal van deze personen een be keuring opliepen. Hoge nood hond in de goot Het gemeentebestuur heeft, door dat er klachten van het -publiek wa ren vernomen, een folder uitgege ven, waarin de hondenbezitter erop wordt gewezen, dat met een beetje moeite veel overlast voorkomen kan worden. Als een hond goed opge voed wordt, kan hem geleerd wor den zijn behoefte in de goot te doen. Men hoopt dat deze folder nauwkeurig wordt doorgelezen en in praktijk wordt gebracht. Het ge meentebestuur b eoogt te bereiken, dat Bruinisse ook op dit gebied aan een milieuverbeering, waar iedereen mee gebaat zal zijn. Demonstratie politiehonden Hoewel er niet veel belangstelling was, is de demonstratie van de po litiehonden zaterdagmiddag toch een groot succes geworden. De pres taties van de afgerichte dieren stond op hoog peil. Het blijkt, dat met veel geduld en taaie volharding veel bereikt kan worden. (Vervolg van pag. 1) jubileum concours hippique hebben georganiseerd. Hij sprak de hoop —uit dat binnen een niet al te lange tijd er een bespreking zal kunnen plaats vinden tussen de verenigings besturen van de verenigingen op Schouwen-Duiveland, dit ter bevor dering van deze mooie lak van sport. Namens de Stichting pony rijden gehandicapten Zeeland bood het be stuurslid de heer Van Tongern de gelukwensen aan, wat hij gepaard liet gaan met het aanbiedn van een bloemstukje. De heer Van Tongeren wees hierbij op de goede kontakten tussen De Schouwse Ruiters en de Stichting en de gastvrijheid en me dewerking welke men steeds weer ondervindt. OOSTBURG, 28-7. De rijkspolitie in Zeeland heeft extra versterking toegevoegd aan het rijkspolitiekorps Oostburg. Dit in verband met de ex plosieve situatie onder de vakantie gasten daar, met name in de nachte lijke uren. Volgens coördinator van deze hulptroepn luitenant G. J. Grootaarts hoopt men op deze wijze de situatie btcr in de hand hand te kunnen houden. De duizenden, voornamelijk jonge badgasten, die momentcel in dc ge meenten Oostburg, Nieuweluis en Cadzand verblijven, zijn boos op het gemeentebestuur van Oostburg, om dat deze de muziekvergunning voor alle bars en discotheken heeft in gekort tot 's nachts twee uur. Na die tijd blijven de uitgaansgelegenheden wel open, maar is er geen muziek meer. Incident In de nacht van donderdag op vrijdag mondde dit muziekverbod uit in het in elkaar slaan van een barcxploitantc in Cadzand. De dader werd door een politiehond uit de menigte geplukt en kon worden aan gehouden. Na dit. incident heeft de rijkspolitie besloten iedere avond tien man versterking en één extra politiehond naar Oostburg te sturen zodat de totale sterkte van het korps op zestien man, twee paarden en twee honden is gekomen. De politie verwijt de organisatoren van deze rellen grove onverantwoordelijkheid. Ludieke protestakties tegen het in trekken van de muziekvergunnin- gen, georganiseerd door onkcle jon gelui, lopen uit de hand. omdat twee uur 's nachts iedereen zo beneveld is dat de meesten niet meer weten wat ze doen, aldus dc politie. Dc extra versterking van het üost- burgse rijkspolitiekorps blijft ge handhaafd zolang de situatie dit ver eist, aldus Grootaarts. Voor 30 jaar ELLEMEET/ELKERZEE. Tenei n- de bewoners van de overige gemeen ten op het eiland enigszins op de höogte te stellen ran de a.s. festiui- teiten ter gelegenheid van hei 1100- jarig bestaan, zal een groep volks dansers uit Zierïkzee op maandag- uvond a.s. in deze gemeenten een korte demonstratie geven. ADVERTENTIE. Concertzaal-bios coop. Hedenavond George Formby in „Geef hem dc ruimte". SLRJANSLAND. De alhier gehou den collecte ten bate van de Stich ting „Het Hoogeland" heeft opge bracht f 7,28. OUWERKERK. Zondagavondo kwamen alhier enkele luchtballons over. die zo laag waren, dat men de ballonvaarders kon horen roepen, dut de reis „naar Rotterdamging. ADVERTENTIE. Ontvangen een grote zending Vistrajaponnen, don kere kleuren, maten 46, 48 en 50 f 17,50 plus 15 p. Namens de gehandicapten boodl René Timmermans een bloemetje! aan. Nadat de voorzitters van De] Schouwse Ruiters de heer A. J.j Hanse de sprekers had bedankt] voor de door hen gesproken woor-J den en de geschenken volgde een altraktief programma met het. springen in de klassen M, Z, L en B. Bijzonder in de smaak viel ook de demonstratie met de koudbloed- paarden (6-span) van de eigenaren A. C. Remeeus te Dreischor en St. v. d. Velde te Zonnemaire. Middagprogramma Het programma dat in de middag uren reeds was afgewerkt, bestond uit afdelingsdressur, de individuele dressur, het voorspringen in e klas se L en het mennen. Tussen deze onderdelen was er nog een demonstratie met aange spannen koudbloedpaarden van de heer A. C. Remeeus te Dreischor en de heer St. v. d. Velde te Zonnemaire. De toeschouwers kregen hierbij een tweetal keurig in de vrf gestoken' cude boerenw gens tg zien, waarmee vroeger de oogst van. het land werd gehaald. Er was een in 1921 tc Dreischor gebouwde boerenwagen van de heer Remeeus te Dreischor, terwijl de tweede wagen een Flakkeese boeren wagen was van 1899 van de veearts de heer J. K. Buth te Haamstede. Daar dit optreden in het middagpro- gr mma zo in de smaak viel. werd dit optreden in het avondprogramma nog eens herhaald. Precies volgens het vastgesteld tijdschema kon het bijzonder ge slaagde jubileumconcours 's avonds worden afgesloten met een woord van dank voor de microfonist de heer B. Korteweg Maris, naméns de Schouwse Ruiters, aan allen die an het slagen hiervan hun medewer king hadden verleend. Inzonderheid lichtte hij zich hierbij tot de spon sors en de 80 medewerkers die aan de organisatie hadden bijgedragen. De uitslagen Uitslag Achttallen, klasse licht. Ring 1. 1. L. R. Zwinruiters, Nieuwvliet. 119 pnt.; L.R. Walcheren Arnemüiden, 114 pnt.: 3. L.R. Ha- ringruiters, Biervliet. 111 pnt. Viertallen, klasse L en M. (handi cap): Ring 1: 1. L.R. De Gouwe Reij- ers, Serooskerke, L. 120 pnt.; 2. L.R. De Schouwse Ruiters. Dreischor. L. 118 pnt.: L.R. Oranjeruiters, Wil lemstad. L, 117 pnt. Individuele dressuur, klasse M Z handicap: 1. A. Maljaars, Mona Lisa. M. Oranjezon, 127 pnt;; 2. Mej. M. Timmerman. Jolande J., M. Paarde bloem. 121 pnt.; 3. A. de Feijter. Tuncar. Z. Oranjer. A.. 120 pnt. Individuele dressuur, klasse B: Ring 2: 1 Mej. N. Vos. Naranka. Gouwe Reijers, 132 pnt.; 2. Mej. H. Weslerweele, Rascal. Oranjezon, 130 éDeze Scho-uwse boerenwagen werd ■in 1921 in Dreischor gebouwd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ■pnt.; 3. C. Stouten, Rocco, Schouwse |r„ 122 pnt. Ring 5; 1. J. v. d. Bijl, Matuvu, Iwest. Sch., 139 pnt,; 2. mej. C. Hae- Igens, Roelette, Walcheren, 133 pnt.; |3. Mej. E. de Visser, Rolande, Oran- Fjezon, 130 pnt.; 4. Mej. M. Goud- zwaard, Rasputin, West. Sch., 129 pnt.; 5. L. Boonman. Avenier, Bru, 127 pnt. Individuele dressuur, klasse L2: Ring 3: 1. Mej. De de Bruin, Nico- Iais. Reimerswaal, 131 pnt.; 2. A. Vermue. Noddy. Weelruiters, 126 pnt.; 3. Mevr. H. den Exter, Diana. Noord-Beveland. 125 pnl. Ring 4: 1. Mej. Rotte. Wervelwind, Oranjezon, 124 pnt.; 2. Mej. I. Bol- leman, Troubadour, Oranjer. A„ 119 pnt.; 3. Mej. I. Coense, El gaucho. Paardebloem. 118 pnt. Individuele dressuur klasse LI: Ring 6; 1. Mej. V. Thijs, Jim, Hulst, 121 pnt.; '2.B. Goudzwaard, Mon Ami. West. Sch., 120Ve pnt.; 3. M. v. 't Westeinde, Pa'rona, Haringruiters. 120 pnt.; 4. Mej. J. Goense, Nelson. .West. Sch.. 119 pnt. Ring 7: 1. W. Fermont, Magnaat. Haringruiters. 130 pnt.; 2. Mej. I. Vroon. Omar. West,. Sch.4 122 pnt.; 3. Mej. M. Crucq. Rinke. Walcheren, 120 pnt.: 4. Mej.' I. V. d. Velde, Pas separtout. Schouwse R., 119 pnt. Ring 8:* C. Stèéndijk. Renate, Rei merswaal, 133 pnt.; 2. I. v. Eyzeren, Interpol 11, Weelruiters. Ï30V- pnt.; 3. B. Bril. Up he goes. Zwinruiters, 130 pnt.; 4. C. Stouten, Black Boy, Schouwse R., 124 pnl. Ring 9: 1. B. Bril.'Mr. Pleasant. Zwinruiters. .128-pnt.; 2. A. den Ex ter, Linos, Oranjer. A., 124 pnt.; 3. Mej. D. Oreel. Nevermind. Gouwe Reijers. 123 pnt.; 5. C. Struyk. Jon ker, Schouwse R.. 120 pnt. Ring 10: Mevr. Blom, Orpheus. Oranjezon, 128 pnt.; 2. J. v. Spaan- donk. Panny, Zwinruiters, 126 pnt.; 3. G. Qiiist. Pelopidas. Walcheren. 124 pnt. Springen klasse L: 1. L. Saval. Cupido. Oranjer. A.. 0 ft., 45.8 sec.: 2. B. Bril, Up he goes. Zwinruiters. 0 ft. 46 sec.; 3. A. Maljaarts, Mona Lisa. Oranjezon. 0 ft. 46.4 sec. Individuele menproef. klasse M: 1. A. Mdljaars. Mona Lisa. Oranje zon. 102'-j pnt. Individuele menproef, klasse L: 1. D. Coppoolse. Ino, Oranjezon. 103 pnt.; 2. A. Louwerse, Stondie. Oran jezon. 100 pnt.; 3. W. J. Vos, Oran jezon. 100 pnt.; 3. W. J. Vos. Naran ka. Oranjezon. 90 pnt. Springen klasse M'Z handicap: 1. I.vafi Eijzeren. Interpol 11. Z. Weel ruiters, 4 ft. 96.2 sec.; 2. K. van Exel, Red:btirtter. Z, Willemstad, 4 ft 100.8 sec.; 3. K. van Dalen.'Rebel. M. Eehdrachtr. 8 ft. 87.0 sec. Springen klasse B: 1. A. Lantshcer. Nexilio. Oranjezon, oft.; 2. J. Crucq. Polstar. Walcheren, o ft.; 3. B. Klaas- se. Ody GraVin. Walcheren. ft.; 4. J.Flik weert, Kathynsa. Schouwse R.. 0 ft.; 5. J. dc Winter, Merida. Walcheren. - 0 ft.; 6. L. J. Klompe. Olaf. Schouwse. R O ft. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4