H.G.Freriksbv 01114-1710 HET VUURWERKDRAMA EERSTE REAKTIES OP CARTERS ENERGIEPLANNEN NIET ZO ENTHOUSIAST Airconditioning nodig? 7 BLIK DOOR HET WERELD ELEKTRO UEVENSE Boerenleven niet zo gezond Internationale Scheldevlucht Bijstandhuizen „Blijf-van-m'n-lijf" Kerkconcert in Middelharnis ZIEBIKZEESCHU NIEUWSBODE Vtua»g 27 Juli 7979 Nr. 22545 De eerste reaktles op president Carter's grootscheepse energieplannen zijn niet al te enthousiast. Niemand kan tegenspreken dat zün uitgangspunt juist Is: inderdaad zijn de tijden voorgoed voorbij dat de Verenigde Staten zoveel olie kunnen importeren als ze willen. Dat is een gevaar voor de ekonomie en zelfs voor de stabiliteit van de staat, waar wel iets tegen gedaan móét worden. En als iedereen zich er achter stelt, kunnen de Verenigde Staten de problemen de baas worden door een geweldige krachtsinspannnig. Tot zover is alles voor iedereen acceptabel. Waar Carter een beetje op inhaakt is het grote projekt om binnen tien jaar een man op de maan te brengen, waarmee Carter's voorganger Kennedy aankwam, om de Amerikanen op te zwepen tot een krachtsinspanning, waarmee ze een prestigeverlies weer goed maakt. Het verschil is echter dat dit een zaak was waarvoor de Amerikaan natuurlijk wel via de belasting moest betalen maar verder geen persoon lijke last had in zijn dagelijks leven. En het streelde de nationale ijdel- heid aardig als er weer een succes uit de ruimte viel te melden - de Advertentie Aanleg v Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radioapparatuur Televisie - Video enz. 01114 - 1368 01119 - 634 GENÈVE, '25-7. Boeren over de gehele wereld lopen gevaar voor longaandoeningen, vergiftiging door chemische middelen en veeziekten. Dit staat in een gids van de Inter nationale Arbeidsorganisatie (ILO), die woensdag in Genève is uitgege ven. Naast het al langer bestaande ge vaar van longaandoeningen door stuifmeel en graanstof, noemt de gids ook de bedreiging van vergifti ging door verdelgingsmiddelen en kunstmest. In ontwikkelingslanden lopen de landbouwers tevens gevaar voor een worminfectie, voor ver schillende veeziekten en voor dode lijke slangebeten. De gids beveelt een regelmatige medische controle aan voor land bouwers die met chemische midde len omgaan. Het buitenleven kan slechts echt gezond worden wanneer de speciale behoeften van landbou wers zijn opgenomen in de nationa le gezondheidszorg, aldus de gids. Flitsen^ uit het buitenland NEW YORK. De Veiligheidsraad van de V.N. heeft besloten het 4.031 man tellende V.N.-leger in Sinaï te ontbinden. Het heeft bijna zes jaar lang de vrede in het gebied bewaakt. De strijdmacht is in oktober 1973 naar Sinaï gezonden, na de Egyp- tisch-Israëlische oorlog. KAMPALA. In liet Moelago-zie- kenhuis te Kampala zijn patiënten overleden door gebrek aan verzor ging. De dokters en het paramedisch personeel staken er sinds begin deze week. Daar zijn Russen, Egyptenaren en Zuidkoreanen onder. Zij protes teren ermee tegen de moord vorige week op een van hun kollega's. FRANKFORT. De Duitse justitie heeft eind juni een gerechtelijk on derzoek gestart naar de betrokken heid van de 67-jarige voormalige SS-er Arnold Stippel bij het zoge naamde bunkerdrama in het con centratiekamp Vught, waarbij in de nacht van 15 op 16 januari tien vrou welijke gevangenen om hel leven kwamen. De officier van justitie in Frankfurt maakte dit pas dinsdag bekend. TEL AVIV. Voor net eerst in veer tig jaar is woensdag in een Israë lisch dagblad een advertentie ver schenen van een Egyptische onder neming. Het betreft een im_ en ex portbedrijf in Ismailia dat in het blad „Haaretz" in een in het He breeuws gestelde advertentie zijn diensten aanbiedt. Volgens de di rectie van Haaretz was de opdracht ontvangen en betaald vin een adver tentiebureau in Londen. WASHINGTON. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een hindernis opgeworpen voor het plan van president Carter om in noodge vallen via een tamelijk eenvoudige procedure een rantsoenering van benzine op te leggen aan het Ameri kaanse volk. Een amendement van de republikein Benjamin Gilman, uit New York waarin wordt bepaald dat het congres een rantsoeneringsbesluit Ie allen tijde moet goedkeuren, werd met 232 tegen 187 stemmen aange nomen. ■man die aanleiding gaf tot die trots kon aan populariteit winnen. Maar met Carter ligt het anders. Olie en dan in het bijzonder benzine Hs iets waarvan het tekbrt drastisch ingrijpt in het leven dat de Amerikaan ge wend is te leiden en ieder die hierin verslechteringen teweeg brengt toordt een soort persoonlijke vijand. En als het dan al de Perzen of Ara bieren zijn die de last veroorzaken dan is het uiteindelijk toch de eigen president die verantwoordelijk is omdat hij met geld of geweld die oliebazen niet tot andere gedachten heeft kunnen brengen. Een gewel dige nationale inspanning is prach tig natuurlijk maar dan liefst zo dat men er tevreden kennis van kan ne men zonder dat de omstandigheden thuis erdoor geraakt worden. Kaart van de trots Carter heeft het dan ook niet he lemaal op de kaart van de trots ge zet. De mxljardenbedx,agen waarmee hij goochelt hebben ook de bedoeling om te troosten. Als er onaangename dingen gebeuren dan is het plezierig om te vernemen dat op geen geld gekeken wordt om alles weer ten goede te keren. De vraag is alleen of de Amerikanen dit geloven. In het algemeen zijn er voor de VS grote mogelijkheden om op energiegebied rond te komen zonder meer olie te importeren dan ze in 1977 deden. Voor de auto's is er een eigen pro- duktie van aardolie die aangevuld kan worden met benzine uit steen kool - dat kan in grote omvang zoals Hitiers oorlogsekonomie heeft laten zien. De produktie van gemakkelijk bruikbare elektrische energie kan ook een stuk uitgebreid worden door kolen te gebruiken en de vraag kan ten dele ook worden opgevangen door toepassing van zonne-energie - tenminste over enige jaren. Plus het stimuleren van zuinigheid natuurlijk. Het is allemaal niét onwerkelijk wat Carter wil en' het is ook niet onmo gelijk. Maar of hij de enorme bedra gen ervoor bijeenkrijgt doordat de geestdrift der mensen geuit wordt in de aankoop van aandelen en in pres sie op het parlement om Carter niet tegen te werken zoals eerder steeds is gebeurd, dat staat nog te bezien. Tijdstip Carter komt met zijn plan tegen het eind van zijn ambtsperiode en op een tijdstip dat zijn persoonlijk aanzien ontstellend diep is gedaald. Dat helpt niet om de benodigde geestdrift te wekken. En naarmate Carters eigen partij minder en min der overtuigd raakt- dat ze volgend jaar met hem in zee moet gaan om de verkiezingen te winnen, daalt ook de neiging hem in zijn nadagen door dik en dun te steunen. Vandaar dat ook buiten Amerika sceptisch geke ken wordt naar het Witte Huis - nu ook voorzien van een verwarming die gedeeltelijk op zonneënergie draait - en de daar uitgebroede grootscheepse aanval op de energie problemen. WEST-BERLIJN. Horst Mahler, een van de oprichters van een stads- guerrillabeweging die berucht werd als de groep Baader-Meinhof, wordt deze week overgeplaatst naar een open gevangenis. Aan het eind van de jaren zestig en in het begin van de jaren zeventig terroriseerde de Baader-Meinhofgroep de Duitse bondsrepubliek met aanslagen en ontvoeringen. MUENCHEN. De dissidente Oost- duitse schrijver Joachim Seyppel heeft onverwacht met zijn echtgeno te van de Oostduitse autoriteiten een drie jaar geldig uitreisvisum ge kregen en is in Muenchen aangeko men. Seyppel is een dergenen die begin juni uit de Oostduitse schrij versbond werden gestoten na kri tiek op de kultuurpolitiek. CAIRO. De Israëlische, oppositie leider Sjimon Peres heeft met klem benadrukt dat de Palestijnse bevrij dingsorganisatie PLO builen vredes onderhandelingen in het Midden- Oosten moet blijven. Hij riep de Pa lestij nen op de westelijke Jordaan- oever en in de Gazastrook op „auto nomie te proberen als een eerste stap die in de goede richting leidt". PEKING. China heeft donderdag de Nicaraguaanse regering van natio nale wederopbouw erkend. Premier Hua Guofeng heeft een boodschap in deze geest naar Nicaragua ver zonden, zo meldt het persbureau Nieuw China. China heeft voorts be sloten medicamenten en melk naar Nicaragua te zenden. SALISBURY. De regering van Zim- babwe-Rhodesië heeft een vermin dering van tien procent van de al krappe rantsoenen bekendgemaakt. De maatregel gaat op 1 augustus in. De regering di'ingt aan op zuinig rij den en het meer gebruik maken van openbaar vervoer en samen rijden. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 28 JULI NED. 1: De AVRO begint de mid- daguitzendnig met een aflevering uit de poppenfilmserie De astro- nautjes, waarna het programma wordt voortgezet met- de rubriek Weet je wel. In deze aflevering staat de dierentuin centraal. Daarna presenteert AVRO's Sportpanorama de hoogtepunten van de vanmiddag o-p het Melkhuisje gespeelde halve finales van de internationale tennis kampioenschappen. In de voor avond allereerst de kinderserie Een beestenboel. Een aflevering van de Flintstones wordt' gevolgd door het Artiestengala 1978, een circusvoor stelling vanuit het Parijse Cirque d'Hiver Bouglione, verzorgd door Franse film- en theatersterren. Daarna De kleine Willem Ruis show, gevolgd door een aflevering van Sanford en zoon. Lamont- doet zo geheimzinnig over zijn nieuwe vriendin, Janet, dat Fred en Esther besluiten op onderzoek uit te gaan. Na het journaal brengt de KRO een aflevering van het muziekprogram ma Session met Roger Whittaker, The Darts, Donna Lynton, Smokey Robinson en Sam Jones. VLISSINGEN, 27-7. Op zaterdag 4 augustus met als uitwijkmogelijk heid 11 augustus wordt op het vlieg veld Midden-Zeeland de vijftiende Internationale Scheldevlucht geor ganiseerd. De deelnemers zullen in drie categorieën worden ingedeeld: categorie 1, de Nederlandse sport en zakenvliegers, waaronder de deel nemers aan het Nederlands kam pioenschap, categorie 2, buitenland se deelnemers (zilveren Scheldebe- ker) en categorie 3, Nederlandse en buitenlandse deelnemers met motor- zweefvliegtuigen. Naast de wissel- prijzen voor de winnaars van elke categorie zal nu ook een blijvende herinnering worden aangeboden (ook aan de winnaars van de voorafgaan de Scheldevluchten zal deze herinne ring alsnog worden uitgereikt). De wedstrijdorganisatie is in handen van het Scheldevluchtcomité van de vliegclub Midden-Scnouwen. DEN HAAG, 27-7. Staatssecretaris Kraaijeveld-Wouters van CRM heeft burgemeester en wethouders van de gemeenten in een brief voorlopige lichtlijnen gegeven voor bijstands verlening aan de „Blijf-van-m'n- lijf"-tehuizen. Tot nu toe bestond er onzekerheid over de mogelijkheid van bijstandsverlening in de kosten van dienstverlening in deze tehui zen. Bedoeling van die richtlijnen is de gemeenten meer duidelijkheid te verschaffen en betere voorgaarden te scheppen voor het funktioneren van deze instellingen, aldus het mi nisterie van c.r.m. MIDDELIIARNIS. 25-7. Zaterdag 28 juli hoopt de Franse organist Jean Luc Salique een orgelconcert te ge ven in de Grote Kerk te Middelhar nis. Op het programma staan uitslui tend werken van Johan Sebastiaan Bach. Dit naar aanleiding van het feit dat Bach op 28 juli 1750 overle den is. Het concert begint om acht uur en wordt georganiseerd door de Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkeee. Advertentie r I ler wereld <n 1 airconditioning Bel de vakkundige Carrier dealer snelle levering vakkundig advies gunstige prijs ruim assortiment vrijblijvend begroting Van den Abeelestraat 7. 4307 BM Oosterland (Z) NED. 2: De TROS gaat van start met de derde aflevering van Bassie en Adriaan. Voorts de comedyreeks Geef 'r de ruimte, waarin het onder hand duidelijk ié dat het ruimte schip niet meer naar de aarde zal terugkeren, al is het maar omdat de landingsplaats niet bekend is. Hél journaal wordt gevolgd door een af levering uit de Duitse politieserie Tatort. Een bouwondernemer uit Saarbrüken, Loderer gehelen, wordt in een slaapwagon richting Parijs om het leven gebracht. Zijn jongere partner Eckel was op de hoogte van hel feit dal Loderer honderdvijftig duizend gulden bij zich had. Daar deze anderhalve ton bij de moord zijn verdwenen, staat Eckel er niet al te best voor. De aktualiteitenru- briek Aktua TV wordt gevolgd door De familie Strauss. In Wenen is de revolutie uitgebroken en een van de marsen van Johann jr. is verheven tot strijdlied. Johann hoort dus automatisch bij de opstandelingen. Zijn vader denkt heel anders over de revolutie en verlaat Wenen, sa men met Emilie. ZATERDAG 28 JULI NED. 1: 13.00 Nieuws voor doven 15.30 Nieuws; 15.32 De astronautjes; 15.40 Weet je wel; 16.00 Sportpano rama; 18.00 Nieuws voor doven; 18.50 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws 18.59 Een beestenboel; 19.05 De Flintstones; 19.30 Artiestengala; 20.20 De kleine Willem Ruis show; 21.05 Sanford en zn.; 21.37 Jour naal; 21.55 Session; 22.40 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voordoven; 18.55 Nieuws; 18.59 Bassie en Adriaan; 19.20 Geef 'r de ruimte; 20.00 Journaal; 20.27 Ta tort; 21.55 Aktua TV; 22.35 De fa milie Strauss; 23.30 Nieuws. ZONDAG 29 JULI NED. 1: Walt Disney presenteert: Disney's beroemdste slechterik ken". De bekendste kopstukken uit de tekenfilmonderwereld komen aan de orde aan de hand van fragmen ten uit o.a.: Alice in Wonderland, Assepoester, Peter Pan en Sneeuw witje. Vervolgens De biecht van een treinrover, een Australische docu mentaire over Ronald Biggs, het brein achter de grote treinroof van 1963, waarin zes miljoen dollar werd buitgemaakt. Swinging Schevenin- gen is de titel van een in het Cir custheater opgenomen showpro gramma, gepresenteerd door Pia Beck, met als gasten Lee Towers, Gerard Cox, GUys and Dolls, The Shadows en enkele anderen. De consumentenrubriek Kieskeurig wordt gevolgd door een aflevering uil de zestiendelige reeks van Ed vcun Kan Een vreemde wereld, een vreemde sport. Met in deze afleve ring twee door Japanners beoefende sporten: het boogschieten vanaf paarden Jabusamien de luchtge vechten tussen kolossale vliegers. NED. 2: AVRO's Sportpanorama presenteert 's middags de finale van hei herenenkelspel van de interna tionale tenniskampioenschappen van Nederland. Het nieuws wordt ge volgd door een samenvattende re portage van de op de Hockenhelm- ring in Duitsland verreden Grand Prix voor Formule 1-bolides. De NOS-uitzending gaat verder met De avonturen van Beertje Colargol. In de negende aflevering van Natte his komen de vissen van onze beken aan de orde. Dankzij de algemeen gebruikte synthetische wasmiddelen kunnen maar weinig vissen en in- sekten in onze beken overleven. Daarna Waar hoor ik thuis?: Tur kije - Ayhan in Gülek, gevolgd door Studio Sport en Vijf minuten be denktijd. De VPRO-uitzending is geheel gewijd aan La vieja merao- ria, een Spaanse documentaire over de jaren voor en tijdens de Spaanse burgeroorlog. ZONDAG 29 JULI NED. 1: 11.00 Eucharistieviering; 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 19.00 Nieuxvs; 19.05 Walt Disney presenteert; 19.45 De biecht van een treinrover; 20.55 Swinging Scheve- ningen; 22.00 Kieskeurig; 22.30 Een vreemde sport; 22.55 Nieuws. NED. 2: 13.00 Nieuws voor doven; 16.30 Sportjjanorama; 18.00 Nieuws; 18.05 Autosport; 18.30^ De avonturen ■van beertje Colargol; 18.45 Natte His; 19.00 Waar hoor ik thuis?J9.25 Studio sport; 20.30 Vijf minuten be denktijd; 20.35 Nieuws; 20.40 La vieja Memoria; 23.25 Nieuws. MAANDAG 30 JULI NED. 1: Ook vanavond begint de KRO-uitzending met een editie uit de kleuterserie Een beestenboel. Vervolgens een reportage van het in Voerendaal gehouden Oud Limburgs Schuttersfeest, waarop ongeveer vijfduizend koningsparen, generaals, vendeliers, tamboers, en schutters zich van hun beste kant lieten zien. Het leven stapt aan land aldus luidt de titel van de derde aflevering uil de serie De man met de groene vingers. Voorts de filmquiz Voor een briefkaart op de eerste rang, waarin fragmenten worden getoond van de volgende nieuwe films: Elvis - the movie, Beyond the Poseidon Adven ture met Telly Savalas en Michael Zaterdag 28 juli, 20.27 uur, Neder land 2: Tatort. Een scene uit deze krimi mei Baldauf, Selbach en Frau Gabler. Ciane en The lord of the Ring van Ralf Bakshi, gebaseerd op het boek van Tolkien. Het nieuws wordt ge volgd door een aflevering van de westernserie Gunsmoke getiteld: Gerechtigheid. Tot besluit de met een Emmy Award onderscheiden documentaire Henry Ford en Ame rika. Aan de hand van de memoires van Henry Ford, voorgelezen door zijn kleinzoon, wordt de geschiede nis van het Fordconcern en de in vloed daarvan op het Amerikaanse leven uit de doeken gedaan. NED. 2: De NCR.V opent de uit zending met het slot van De won derbaarlijke avonturen van profes sor Vreemdeling. Flora, de spreken de plant, heeft te lijden van heim wee, terwijl de kweker Koopman jr. nog een aantal vreemde dingen ■mee zal maken. Onkel Brasig neemt opnieuw de strijd op tegen de groot grondbezitter Pomuchelskopp, die indertijd Hawermann heeft geruï neerd en die zich nu in Mecklen burg vestigt, ten einde zijn bezittin gen uit te breiden. In de daaropvol gende aflevering van James Her- riot heeft de luie Tristan een ware metamorfose ondergaan: hij rookt niet meer, drinkt niet meer en staat bij zonsopgang op om te gaan trim men. Daarna Lucy en Mr. Mooney, waarin Mooney ^bezoek krijgt van Mickey Rooney, die geld nodig heeft voor een keten van toneel scholen. Lucy krijgt toneelles van Mickey Rooney en verkleedt zich als Charlie Chaplin. Na de negende edi tie van Kerkepad volgt een Meditatie van ds. Maasland, waarna de NCRV de uitzending afsluit met James Galway speelt Bach. MAANDAG 30 JULI NED. 1: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.50 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 Een beestenboel; 19.10 Oud Limburgs schuttersfeest; 20.05 De man met de groene vin- gegrs; 20.35 Voor een briefkaart op de eerste rang; 21.37 Journaal; 21.50 Gunsmoke; 22.45 Henry Ford en Amerika; 23.45 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.55 Nieuws; 18.59 De wnoderbaarlyke avonturen van prof. Vreemdeling; 20.00 Journaal; 20.27 James Her riot; 21.20 Lucy en Mr. Mooney; 21.45 Kerkepad; 22.05 Meditatie; 22.10 James Galway speelt Bach; 22.30 Nieuws. Terug in het bureau bleek ook Boelaan er te zijn. Hoolwerf ont bood hem en de rechercheur ging tegenover zijn chef zitten. Hij zei: „Ik ben wel het een en ander wij zer geworden. Maar even dit, me neer er is een nieuw aspect, dat ik naar voren wil brengen in deze zaak. Ik wil eerlijk zijn en toegeven, dat ik er zelf niet op gekomen ben. De gedachte is van Grada Alsting, met wie die Nittel samen een flat huurde. Grada zei: Waarom staren jullie je blind op een man als da der? Waarom zou een vrouw Nittel niet vermoord kunnen hebben? Mij dunkt er zullen wel enkele vrouwen zijn, die haar graag om zeep gebracht zouden hebben. Want Nittel was een mannengek, meneer. Ten dele. omdat ze een vrouw was, maai- volgens Grada voornamelijk om het geld. Apropos Nittels ouders waren er vanmorgen. Uit Vlaardingcn. Ik heb ze gesproken en natuurlijk gecondoleerd. Ze wilden verschillende bezittingen van hun dochter meenemen, maar ik heb dit weten verhinderen. Hangende het onderzoek. Al ben ik bang, dat er al het een en ander verdwenen is, me neer, want volgens Grada had Nittel Stoolberg een rekening bij de Boe renbond. En een boekje. Grada zei, dat ze het wel eens gezien had. Vol gens haar stond er een bedrag op met vijf cijfers. Ze heeft het een keer heel vluchtig gezien, toen Nittel het open in haar handen had. Maar dat boekje is nergens te vin den." „Aan de ene kant geeft het te denken," meende Hoolwerf, „maar op die Boerenleenbank zullen ze er wel voor zorgen, dat onbevoegden het geld er niet af kunnen halen. Ik ben er vanmorgen nog geweest; bel die direkteur straks op en zeg, dat het spaarboekje van mevrouw Stoolberg onvindbaar blijkt te zijn. Dan blokkeert hij de rekening wel." Hij greep de telefoon. „Wacht, ik bel hem wel even." Een halve minuut later had Hool werf de direkteur zelf aan de lijn. Hoolwerf zei: „Het gaal om hel bankboekje van mevrouw Stool berg; dat is namelijk nergens te vinden. Al wil ik niet dadelijk aan nemen, dat het in verkeerde handen gekomen is, lijkt het me wel ver standig, dat u op de hoogte ben' van de vermissing. Er moet nogal een aardig bedrag op staan. U blok keert het voorlopig?" „Als ze inderdaad hier een reke ning had, is die automatisch al ge blokkeerd," antwoordde de man. „Maar bij mijn weten had ze bij ons geen geld gedeponeerd. Hoewel ik laat het meteen nazien. U hoort dan nog wel van me." „Goed, daar reken jk op, want dit kan een nieuwe wending betekenen. Ik wacht uw telefoontje wel af." Terwijl hij de hoorn neerlegde, zei hij tot Boelaan: „Die direkteur weet nergens van cn betwijfelt zelfs, dat zij bij hem een rekening had. Maar hij zal het controleren cn dan horen wc dat wel." „Die Grada was anders erg posi tief in haar mening. O ja, wat dat mannengek zijn betreft; enkele maanden geleden dreigde er een schandaal. Toen is er een vrouw ge weest, die Nittel wilde spreken. Maar Nittel was er niet. Die vrouw heeft Grada toen opzij geduwd en is naar binnen gestapt, alle vertrek ken doorzocht, zelfs de badkamer. Om te controleren of Nittel er in derdaad niet was. Toen ze haar niet kon vinden, zei ze tegen de ver blufte Grada: Zeg tegen die louche vriendin van je, dat ze haar testa- Door F. VAN FALCKENOORT ment kan laten maken, als ze nog een keer 't hart heeft mijn man las tig te vallen, want dan zal ik haar w-eten te vinden. Grada had nog haar naam gevraagd, maar de vrouw had geantwoord: die doet er niet toe. Die Griet zal heus wel be grijpen, om wie het gaat. Ik heb Grada een signalement gevraagd. Dat gaf ze: ongeveer dertig jaar oud, slank en donkerblond. Bril. Sprak Achterhoeks dialekt. En had een litteken onder de kin." Hoolwerf knikte tevreden. „Pri ma. Maak een proces-verbaal van dat gesprek met juffrouw Alsting. Zeker een knappe vrouw?" „Hardstikke, meneer. En een fi guur om te zoenen." „Vandaar, dat je haar al bij de voornaam noemde," konkludeerde z.ijn chef droogjes. „Heb je je moge lijk al gerealiseerd, dat zelfs zij tot de verdachten kan behoren?" Boelaan lachte beminnelijk. „On mogelijk. Ze had late dienst en is om half zes begonnen. Tot half één 's nachts. En omdat hel Koningin nedag was, kwam de laatste bus pas tegen énen terug in de garage. Ze werkt namelijk op hot kontoor van de busmaatschappij." „En wie kan geluigen, dat zij niet tussentijds er een half uur vandoor is gegaan? De busgarage ligt maar een minuut of zes, zeven fietsen van het feestterrein." De ander zuchtte, terwijl de lach op zijn gezicht bevroor. „Tja, als zo praat, kan iedereen het gedaan hebben. Zelfs die Jannic Kwcek- man, die Nittel opving, nadat ze neergeschoten w-as. Want wie be wijst mij. dat het geen komedie was en ze zelf die griel neerschoot?"' fwordl vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 7