c/Y4C Machinefabriek Nemag gaat eind augustus starten met kleine afdeling in Zierikzee Bezoekende jongeren uit Hatfield kregen een officiële ontvangst op stadhuis Zon luwt vakantie-strijd in druk Zeeuws-Vlaanderen Mohsen overleden Olietanker in brand Caraïbische Zee DE ZIERIKZEESCHE COURANT Fundering zijn gereed TAPIJT TUINMAN ISTA - OOSTERLAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 juli 1979 135ste Jaargang Nr. 22545 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden biJ vooruitbetaling 24,95. per jaar 95,15. Losse "ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60 Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW in dit nummer.. Nieuwe aanwinst voor Dolfirodam ZIERIKZEE, 26-7. Met de verhuizing van de Rotter damse machinefabriek Nemag B.V. vanuit Katen- dreeht naar Zierikzee zal half augustus een begin wor den gemaakt.' Advertentie KAMERBREED in wol, nylon en katoen In elke prijsklasse Vakkundig gelegd door INTERIEURVERZORGING MOL 17-19 ZIERIKZEE TEL. 01110-2887 Het betreft slechts een bescheiden begin: Vier werknemers zullen de schalmen-fabricage in de voormalige Smit Bolnes gebouwen gaan aan vangen. Dit deelde adjunkt-direkteur de heer A. van Huuksloot desge vraagd mede. De kantoren van het inmiddels ruim twee- jaar leegstaande fabrieks gebouw hebben reeds een opknap beurt ondergaan en wachten op hun nieuwe „bewoners". Funderingen Nemag is een belangrijke fabri kant van grijperkranen, lieren en transportmstallaties. Voor de grote machines, die in fasen naar Zierik zee worden gebracht, zijn inmiddels nieuwe funderingen aangelegd. Een verdere aanpassing van de bedrijfs hallen in de toekomst is niet denk beeldig. Verder- zulfen ook enkele zwaardere kranen v/orden geplaatst. Eén voormalige Smit Bolnes-werk- nemer is reeds in dienst bij Nemag in Rotterdam. Hij heeft een korte tijd pendelen graag over voor de ze kerheid straks weer in Zierikzee aan de slag te kunnen. Het machinebedrijf heeft thans ruim honderdtwintig mensen in dienst. Het is de bedoeling dit aantal in de loop der jaren uit te breiden tot honderdvgftig. Dit houdt in dat in de toekomst werknemers uit de diverse sektoren van de metaalin dustrie aangetrokken moeten wor den. Wat dit betreft zijn er al enkele besprekingen gevoerd met het Ge westelijk Arbeidsbureau in Zierik zee. De plannen zijn nog in prema tuur stadium en de direkteur van het Arbeidsbureau de heer D. Dok man kon dan ook nog geen exakte gegevens verstrekken om hoeveel werknemers het gaat. Tweee jaar pendelen De heer Van Huuksloot deelde me de, dat een groep werknemers uit Katendreeht bereid is de komende twee jaar te gaan pendelen. Een an der gedeelte heeft te kennen gege ven zich in Zierikzee te willen ves tigen. Bjj de woningbouwvereniging „Be ter Wonen" liggen thans vjjftien aan vragen voor huisvesting van Nemag werknemers. De woningbouwvereni ging heeft vier van deze vijftien aan vragen kunnen realiseren. Een woordvoerder van „Beter Wonen" zei te verwachten, dat de verdere toe wijzingen aan de hand van de urgen- tiebepaling zal plaatsvinden. Adjunkt-direkteur de heer Van Huksloot liet ten slotte weten dat men de verhuizing van Nemag B.V. van Rotterdam naar Zierikzee om streeks half volgend jaar hoopt af te ronden. CADZAND, 26-7. Voor de vakan tiegangers en de politie in de Zeeuwsvlaamse kustgemeenten Cad- zand, Nieuwvliet en Oostburg is de zon juist op tijd gekomen. Door het slechte weer en de aanwezigheid van diverse knokploegen dreigde de si tuatie in West-Zeeuws-Vlaanderen danig uit de hand te lopen. Provokaties en vechtpartijen zijn sinds het begin van de bouwvakva- NICE, 26-7. De militaire leider van de PLO, Zoeheir Mohsen, die woensdag door het hoofd geschoten werd, is donderdag overleden nadat de instrumenten voor het op gang houden van fundamentele levens- furtkties waren uitgeschakeld, zo heeft de hersenchirurg Jean Duplay meegedeeld. Hij zei dat er geen hoop meer voor Mohsen was. Mohsen stierf te 16.30 uur (onze tijd), aldus een com muniqué van het Pasteur-ziekenhuis in Nice. Elk vergezeld van een lid van hun pleeggezin, een leeftijdgenoot, luis terden de jongeren uit het Engelse Hatfield naar het welkomstwoord van de heer H. Asma, in de trouw zaal van het Zierikzeese stadhuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 26-7. Donderdagmorgen om tien uur viel de kinderen uit het Engelse Hatfield, die twee weken op Schouwen-Duiveland zullen doorbren gen in het kader van de twinning tussen Zierikzee en Hatfield, een officiële ontvangst op het stadhuis te beurt. Ais vervanger van de met vakan tie zijnde burgemeester De Meester, sprak de heer H. Asma in zijn hoe danigheden van raadslid en lid van het „twinning" comité de jeugdige gasten toe. In korte, algemene bewoordingen memoreerde de heer Asma de nu ruim 25-jarige „twinning" en sprak hij over Zierikzee, waar altijd sche pen in de haven hebben gelegen, on dermeer „om als we dat nodig von den, de Engelsen van de Noordzee af te jagen." „Het is niet bepaald beleefd om dat nu te zeggen, maar ik moest het gewoon even kwijt", voegde hij daaraan toe. „Banden" De heer Asma - die zijn ergernis liet blijken over het feit dat een van de Engelse meisjes na aankomst te vergeefs had gezocht naar haar pleeggezin dat naar Duitsland was vertrokken voor een vakantie - be sloot met op te merken, dat dit 26e bezoek van jongeren uit Hatfield aan Zierikzee de banden tussen deze twee steden weer verder verstevigt. „Thuis" De heer Parker, lid van het „twinning"comité en begeleider van de groep zei er verzekerd van te zijn, dat dit bezoek aan het eiand er van volledig geslaagd zal blijken te zijn. „Acht jaar geleden kwam ik voor het eerst in Zierikzee en elke volgende keer was het of ik thuis kwam. En hoe vaker ik thuiskom, des te beter ik me voel". De heer Parker sprak voorts de hoop uit dat de uitwisseling tussen de twinning-steden tot in lengte van jaren zou blijven groeien en wees daarbij op de uitwisselingsaktivitei- len in dat kader die dit jaar hebben plaatsgevonden of nog zullen plaats hebben: (Betrokkenen: de voetbal lers, de padvinders) „Kunst en Eer" en „Rust Roest" (of, zoals Parker dat uitsprak: „Roest Rust'). „Ik weet ze ker, dat we ons de komende 14 da gen zullen vermaken", aldus tenslot te de heer Parker. Dat vermaak kon meteen begin nen, want met een flesje fris in de hand konden de jonge Engelsen en de hen vergezellende Zierikzeese leeftijdgenoten kijken naar de film „Zierikzee - een stad als een kas teel". Daarna werden stadhuis en stadhuismuseum bezichtigd. kantie in Zeeuws-Vlaanderen aan de orde van de dag. Het groepskorps Oostburg van de rijkspolitie dreigde overbelast te ra ken ondanks extra hulp van omlig gende politieposten en een fors uit de kluiten, gewassen politiehond, werden er dagen gemaakt van zes tien uur en langer. Verdubbeld Volgens waarnemend groepskom- mandant J. Bollet, van de groep Oostburg van de rijkspolitie, wordt de bevolking van West-Zeeuws- Vlaanderen in het strandseizoen en kele malen verdubbeld. De campings (28 in de gemeente Oostburg) wor den door veel jongelui bevolkt, die graag en veel café's, bars en disco's bezoeken. Om die centra's speelden zich iedere avond ware strijdtonelen af. De politie van Oostburg heeft nu alle exploitanten van dit soort gele genheden laten weten, dat als ze geen kans zien de zaak zelf in de hand te houden, het bedrüf wordt gesloten. De muziekvergunningen in alle horeca-bedrijven zijn verkort en te ruggebracht tot twee uur 's nachts om de overlast voor de dorpsbewo ners te beperken. Maar de zon blijkt voor de politie de beste hulp te zijn. Er wordt 's avonds sinds afgelopen dinsdag aan merkelijk minder gevochten, zegt de heer Bollet CARACAS, 26-7. Een olietank schip waarvan nationaliteit en ton nage nog onbekend zijn, is donder dagavond in brand gevlogen op de Caraïbische Zee, op ongeveer 25 km uit de Venezolaanse kust, zo is in Caracas bekendgemaakt. Achttien leden van de bemanning zijn gewond, aldus een beambte van de olieterminal van Pariata, 40 km ten westen van Caracas. Verschei dene schepen ziin de tankboot te hulp geschoten. Advertentie uw dealer voor: il Tel. (01114) 1495 - Sini Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraal 48 Het voormalige fabrieksgebouw van Smit Bolnes staat er nu nog wat verlaten bij. Daar zal echter spoedig verandering in komen. Reeds half augustus zal de schalmen-fabri cage van Nemag B.V. hier van start gaan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Elke verandering van levens- t 1 nocfnol /TO-n hno rnrtn n /./.L" toestanden, hoe men er ook naar gewenst heeft, bevat iets weemoedigs. Anatole France Verwachting tot zaterdagavond: Zonnig weer Zonnig weer, maar later op de dag mogelijk een regen- of onweersbui; minimumtemperaturen omstreeks 14 graden; middagtemperaturen onge veer 24 graden; weinig wind. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperatuur: omstreeks 15 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 23 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 28 juli. Zon op 5.55, onder 21.37 Maan op 10.26, onder 23.23 29 juli. Zon op 5.56, onder 21.36 Maan op 11.29, onder 23.45 30 juli. Zon op 5.57, onder 21.34 Maan op 12.33, onder Eerste kwartier: 1 aug. (7.57) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 28 juli 6.54 19.00 0.14 12.22 29 juli 7.23 19.29 0.44 12.54 30 juli 7.55 20.02 1.22 13.34 Doodtij: 3 aug. Temperatuur zeewater te Vlissingen 18.4° C- HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-7. Hel KNMI deen mede: Het weer in West-Europa wordt bepaald door een hogedruk- gebied. Het centrum ervan trekt langzaam naar Duitsland. In Neder land gaat de wind daardoor zater dag uit het zuiden tot zuidwesten waaien. Daarmee wordt warme lucht uit Frankrijk aangevoerd. De temperatuur zal daarin op veel plaatsen tot 25 graden 'oplopen. Een oceaanfront bij Ierland maakt wel vorderingen oostwaarts, maar zal Nederland zaterdag nog niet be reiken. -

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1