I tSport en wedstrijden^ v Ginsterveld en Duinoord finalisten in campingvoetbaltoernooi Enige tekening in camping voetbaltoernooi te Renesse Gerrie Kneteman overwinnaar in de „Acht van Chaam" Zwemwedstrijden tijdens toeristendag in Zierikzee ERIC DE NOORMAN fr De ontembare niiy ÜlllllMIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIilllHIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllKlIllllllllllltlllltllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlllllllllllllllluTl Zoals reeds min of meer mocht worden verwacht zyn de teams van Ginsterveld en Duinoord de finalis ten geworden in het campingvoet baltoernooi te Burgh-IIaamstcde, dat op het sportpark van Zuijen te Burgh wordt gehouden. In poule A kwam Ginsterveld in de finale door de ontmoeting tegen Rozenhof in een 2-0 overwinning om te zetten. Een spannende strijd leverden een kombinatie van DFS en Blomshoeve om het bezit van de 2e plaats. Tot driemaal wist DFS, dat moest win nen, terwijl Blomshoeve aan een ge lijkspel genoeg had, de leiding te ne men. Even zovele malen wist Bloms hoeve de stand weer in evenwicht te brengen waarmee de wedstrijd in een 3-3 gelijkspel eindigde en Bloms hoeve zich plaatste voor de wedstrijd om de 3e en 4e plaats. Ginsterveld 4 4 0 0 6-0 7 1 punt in mindering Blomshoeve 4 2 1 1 11-6 5 DFS 4 12 1 6-4 4 Berkenhof 4 1 0 3 2-9 2 Rozenhof 4 0 1 3 0-6 1 In poule B plaatste Duinoord zich voor de finale door het treffen tegen de enige konkurrent Duinrand in een 2-0 overwinning om te zetten. Door met 1-0 van Burghstede te winnen kwam Duinrand in het bezit van de 2e plaats op de ranglijst. Duinhoeve, de kampioen van het vorige jaar, dat in het toernooi was gestart met twee nederlagen, bracht het tweemaal tot winst. Dinsdag avond boekte het een vlotte 4-1 zege op Burghstede, terwijl woensdag avond met 1-0 van Torentje werd gewonnen. Duinoord Duinrand Duinhoeve Torentje Burghstede 4 4 0 0 10-1 4 2 11 3-3 4 2 0 2 5-4 4 0 2 2 3-6 4 0 13 2-6 Heden (donderdagjavond zal het campingvoetbaltoernooi te Burgh- Haamstede worden afgesloten met de wedstrijden voor de 3e en 4e plaats en de finale. De" ontmoeting tussen Blomshoeve en Duinrand, voor de 3e en 4e plaats zal te 18.00 uur aanvangen, waarna Ginsterveld en Blomshoeve te '19.30 uur de finale gaan spelen. Na het afwerken van drie speel avonden begint er in de strijd om de Renesse-cup, van het camping- voetbaltoernooi te Renesse, enige te kening te komen. In poule A stelde Bremhoeve dui delijk haar kandidatuur door de be langrijke ontmoeting tegen Wilhel- minahoeve in een verdiende 4-2 overwinning om te zetten. Wilhel- minahoeve, die dinsdagavond met 4-1 van Oase wist te winnen en nu uitgespeeld is, moet afwachten wat Bremhoeve in haar laatste wedstrijd gaat doen. Een spannende strijd om de over winning leverden Bona-Fide en Oase. Oase wist in deze ontmoeting een 2- 0 voorsprong te nemen, waarna het, nadat Bona-Fide had tegen gescoord, met 3-1 voorkwam. Toch slaagde hierna Bona-Fide er uiteindelijk nog in de wedstrijd met een 4-3 over winning af te sluiten. Bremhoeve 2 2 0 0 10- 4 4 "Wilhelminahoevc 3 2 0 3 7- 5 4 Bona-Fide 2 10 1 4-4 2 Oase 3 0 0 3 6-14 0 In poule B leverden Julianahoeve en Schouwen dinsdagavond een span nende strijd, welke onbeslist in een doelpuntloos gelijkspel eindigde. Woensdagavond schoot Juliana hoeve tegen Duinhoeve geweldig uit haar slof (11-1). Internationaal bleef dinsdagavond met 4-0 de baas over Duinhoeve. Julianahoeve 2 1 1 011-1 3 Schouwen 2110 1-0 3 Internationaal 2 10 1 4-1 2 Duinhoeve 2 0 0 2 1-15 0 Heden-donderdagavond vallen de beslissingen voor de finaleplaatsen en voor de ontmoeting voor de derde en vierde plaats. In poule A heeft Bremhoeve in het treffen met Bona- Fide (19.40 uur) reeds aan een pun tenverdeling genoeg om haar finale plaats veilig te stellen. Een spannende strijd mag worden verwacht tussen kanshebber Julia nahoeve en het nog niet geheel uit geschakelde Internationaal (18.30 u.) in poule B. Weet Julianahoeve deze wedstrijd in winst om te zetten, dan zal het nog van belang zijn met wel ke cijfers Schouwen van Duinhoeve (20.50 uur) zal weten te winnen, daar het doelsaldo doorslaggevend zal zijn. Winnaar Gerrie Knelemann met in zijn kielzog de Belg Jos van de Poel. De „Acht van Chaam" Nederlands grootse en oudste wiclcrcritcrhim heeft woensdag een massale belang stelling van meer ;lan 80.000 toe schouwers getrokken om dit wieïer- evcncmcnt gade te slaan. In het zonovergoten Brabantse dorp heerste weer een gezellige sfeer langs het 8 km lange parcours en kregen de toeschouwers een aan trekkelijke strijd te aanschouwen bij de profs met wereldkampioen Gerrie Knetemann als winnaar. Bij de toeschouwers ging vooral de be langstelling uit naar de vedetten uit de Tour de France en wel in het bij zonder naar Joop Zoetemelk die een enthousiaste ontvangst kreeg toon hij op het parcours verscheen. Op avontuur Dat Zoetemelk niet aleen was ge komen urn zich door de toeschou wers te laten bekijken liet hij reeds in de eerste ronde zien. Met de Ita liaan Saronni. de Zwitser Mutter en v. d. Hoek en Smit ging hij op avon tuur uit. Jan Raas. weer geheel her steld van zijn val in de Tour, zorgde ervoor dat alles weer bijeen kwam, om vervolgens zelf met Leo van Vliet, Jan van Houwelingen. Roelf Groen en Hans Lagerijs in de aan val Ie u-ion. De toeschouwers kregen hiermee reeds in tie beginfase volop li ij.l ie U n Nadat de vluchters weer lot de or de waren geroepen viel na ongeveer 50 km. cours de beslissing toen er een sterke kopgroep werd gevormd door Hennic Kuiper, Gerrie Knete mann, Jan Raas. Joop Zotcnielk, Cccs Priem, de Belgen Alex van Lin den Jos van der Poel en Willie Go- vacrts. Uit hel peloton probeerden de Belgen Roger de Vlaminck, Jos Ja cobs cn de Italiaan Giusseppe Sa ronni nog aansluiten met de koplo pers te krijgen. Ondanks hel feit dat vooral Dc Vlaminck geweldig aan de kop van dit drietal sleurde, slaagden zij er niet in de kloof te overbrug gen. Met nog 20 km te gaan. demar reerde Joop Zoetemelk bij de koplo pers welke jump alleen kon worden beantwoord door Gerrie Knetemann en dc Belg Jos van der Poel. Hennic Kuiper deed nog met Jan Raas in zijn kielzog een poging om het gat te dichten, maar slaagde daar niet Afgestapt Met nog goed 10 km te gaan stap te Joop Zoetemelk af om zich naar het vliegveld van Seppe te kunnen begeven, daar hij 's avonds nog in het Franse Saint Brieux een crite- rum moest rijden. Knetemann koos in de slotfase nog alleen het hoze- pad, terwijl Van der Poel nog door .Ie achtervolger.-, word Ingelopen. Onbedreigd ging De Kneet als overwinnaar door de finish, terwijl Jan Raas zich de sterkste toonde in de sprint bij de achtervolgers. De uitslag: 1. G. Knetemann dc 120 km in 2.44.44; 2. J. Raas; 3. H. Kuiper; 4. L. van Vliet; 5. R. Schui ten; 6. A. v. d. Hoek; 7. F. den Her tog; 8. J. v. d. Poel (België); 9. H. Peels; 10. C. Riem; 11. J. Verbrugge; 12. W. Govaerts (België); 13. G. Sa ronni (Italië),; 14. A. van Linden (België); 15. R. Marlens (België). Bij de amateurs won de oud-prof Ad Prinsen, bij cle nieuwelingen R. Valkenburg en bij de junioren J. Hanegraaf. DUIVENSPORT P.V. „Duiveland" - Nieuwcrkerk Wedvlucht vanuit Corbeil d.d. 21 juli 1979. Afsand ±355 km. In con cours 94 duiven. Gelost om 7.40 uur. Aankomst eerste duif 11.26 uur, laat ste prijsduif 13.04 uur. De uitslag is: J. Griep 1, 2, 11, 21; Comb. Dane- Dooge 3, 13, 16; Comb. Knop-Stouten 4, 6, 12; M. C. de Koster 5, 7; A. S. de Koning 8, 23; C. J. Krijger 9, 18; P. Otte 10, 14, 20; Comb. IJzelenberg 15, 17; Joh. Jumelet 19; A. de Jonge 22; A. J. IJzelenberg 24. Wedvlucht vanuit Myon d.d. 21 ju li. Afstand ±242 km. In concours 324 jonge duiven. Gelost om 8.00 uur. Aankomst eerste duif 11.02 uur, laatste prijsduif 11.32 uuur. De uit slag is: A. S. de Koning 1, 13, 14, 15, 16, 35, 44, 46, 56, 59, 69, 71, 73 en 76; Comb. IJzelenberg 2, 5, 6, 12, 20, 34, 52, 53, 72, 78, 79; Joh. Jumelet 3, 7, 8, 31, 38, 39, 54, 77; C. J. Krijger 4, 25; J. M. v. d. Werf 9, 23, 70; P. Otte 10, 22, 29, 30, 67, 68; M. C. de Koster 11, 28, 40, 50, 74; A. J. IJzelenberg 17, 18, 43, 47, 49, 58, 62, 65, 81; P. de Bruine 19, 24, 45; H. P. v. Noorden 21, 51, 55, 63, 66; D. Capelle 26; Joh. Stouten jr. 27, 36; Conib. Knop-Stou- len 32, 60; J. Griep 33, 41, 80; Comb. Dane-Dooge 37, 42; A. de Jonge 48; J. v. Popering Jz. 57, 61, 64; A. Heij- boer 75. SCHEEPVAART Aldabi, 23-7 102 NI St. Pauls Rock naar Recife. Amersfoort, 23-7 Willemstad naar Genua. Mercurius, 23-7 110 zuid west Ques- sant naar Rotterdam. Moordrecht, 23-7 290 zuid oost San Jose naar Tokiobaui Ondina, 23-7 van Townsville naar Miri. Aldabi, 25-7 te Recife. Aludra, 25-7 van New York naar Port Said. Amersfoort, 24-7 210 zuid zuid west St. Maarten naar Genua. Maasbree, 24-7 van Antifer naar Donges. Macoma, 24-7 30 zuid Wight naar Sola. Mercurius, 24-7 te Rotterdam. Nedlloyd Tasman, 24-7 te Rede Fre- mantle Ondina, 25-7 150 west Str Torres naar Miri. Onoba, 25-7 te Curacao. MARKTBERICHTEN Beursberichten markt Goes van dinsdag 24 juli 1979 Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 24-34 cent per kg. Nieuwe oogst, goede kwaliteit, tot 35 cent per kg. Exklusief b.t.w. Uien Plantuien, loofgcklupt, op auto ge leverd, f 7.000,— lot f 8.500,per ha. Exklusief b.t.w. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi f 220,- 250,dijkhooi f 190,— - f 220,Veldbeemd f 130,Roodzwenk f 75,f 80, Engels raaigras f 85,- 90,Ex klusief b.l.w. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen door de Generale Syno de der Nederlandse Hervormde Kerk tot predikant voor buitenge wone werkzaamheden (vlootpredi- kant): C. Spaans, Utrecht. Aangenomen dc benoeming tot diakonaal predikant te Den Haag: F. N. M. Nijssen, predikant voor buitengewone werkzaamheden („Kerk en Wereld") te Driebergen. Bedankt voor streekgerheente „De ZIERIKZEE, 24-7. Op de derde toeristendag in Zierikzee waren er zwemwedstrijden in de haven. Ze ventien deelnemers legden een af stand van één kilometer af en slechis vier deelnemers waagden zich aan de twee kilometer. „Er waren al weinig voorinschrij vingen voor de zwemwedstrijden. Oorzaak daarvan is het koude weer tot nu toe. Bijna niemand voelt er iets- voor om met een dërgelijki temperatuur te gaan zwemmen, maar het water was 16 graden," al dus Bas Lokker, lid van de evene mentenkommissie. Startpunt De start was aan '1 Luitje voor dc één kilometer, de keersluis was het startpunt voor de dubbele afstand. Dc finish bij Mondragon trok even- (Folo: Zierikzeesche Nieuwsbode) als de start veel bekijks. Het Rode Kruis, de reddingsbrigade en de fa. Bouwman met de volgbootjes waren van begeleidende zijde aanwezig. Op de foto zet de winnaar van de één kilometer, Ko Willemse, de eerste stap op de vaste wal. Drieslag" (wijkgemeenten Hem- Venhuizen, Oosterleek, Schellink hout, Wijdenes) (toez.): A. Kobus, kand., Leeuwarden. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Gorinchem: dr. H. van der Laan, II. hoogleraar aan het Reformed Theological College te Goelong (Australië), wonende te Zutphen. Bedankt voor Ridderkerk: Th. J. van Loo, Ten Boer. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Werkendam: J. Ka rens, Opheusden. W raakaktie HANNOVER! DEN HAAG, 25-7. Om zijn vriendin „te lOreleen" heeft de 21-jarige Nederlandse korporaal R. A. van den H. in de nacht van maandag op dinsdag in het Westduitse plaatsje Bremer- voerde (Ncdersaksen) huisge houden met een tank. Vijf auto's reed hij plat met de Leopardtank en twee huizen beschadigde' hij zwaar. De to tale schade wordt op 200.0UG ma^lc ofwel 220.000 gulden ge raamd, aldus de legervoor- lichting sdien si. Van den II., ingedeeld bij het 103de pantserverkennings- bataljon van de Nederlandse landmacht in Seedorf, was er boos over dal zijn vijftienja rige vriendin uit Bremervoer- de door justitie in een inter naat was geplaatst. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De economische controle dienst (ECD) stel; .n de ho- reca-sector een onderzoek naar «"•inleiding van een prijsstijging, die zich hier volgens CBS-cijfcrs in de eerste helft van 1979 heeft voorge daan. DEN HAAG. Het jacht fonds heeft 90 procent van de aanvragen om een tegemoetkoming in de schade die wilde zwijnen vorig jaar op de Ve- luwe hebben aangericht, afgewik keld. Globaal is er 200.000 gulden uitgekeerd tegen ongeveer 175.000 het jaar daarvoor. DEN HAAG. Het socialistische kamerlid Knol wil dat de Midden- Amerikaanse staat Nicaragua opge nomen wordt in de lijst van landen die van Nederland extra ontwikke lingshulp, krijgt. In schriftelijke vra gen aan minister De Koning van ontwikkelingssamenwerking infor meerde Knol woensdag naar diens bereidheid Nicaragua op le voeren als concentratieland in de begroting voor 1980. LEIDSCHENDAM. Vanaf 1 augus tus mogen chemische stoffen waar van de eigenaar zich wil ontdoen, alleen worden afgegeven aan perso nen die in het bezit zijn (of zullen zijn) van een vergunning of een ont heffing in het kader van de wet chemische afvalstoffen of een ont heffing in het kader van dc wet vcrontreinigiiig zee wa -.r. Zeist is bij een bei uit de zemc. uu burgse plaats Berg c; roep gegaan tegen van b. en wi van d vergunning te geven blijt in be- "beslissing meente om r het kap pen van zeven lindebomen die in do weg staan van een te bouwen tri bune voor hel wereldkampioenschap wielrennen. DÉN HAAG. Ginjaar van volksgezond"..' I vindt niet dat aangetoond is dat in de Haarlem mermeer een relatie, hoog percen tage kanker; terfte voorkomt ais ge volg van bij het starten cn landen van vliegtuigen «m .Schiphol v: Sjko mende stoften. Een onderzo.!: daar naar van de Leidse sociaal genees kundige dr. G. J. Bos verwerpt hij dinsdag kaan uit che in d echer- de volgens de politic- gee.-i'hjk ge stoord. Hij is kort na zijn aanhou ding voorgeleid aan dc officier van justitie, die de vervolging opge schort heeft cn de Marokkaan on der medisch toezicht heeft gesteld. DEN HAAG. Op 28 augustus zal de PTT twee bijzóndere postzegels gaan uitgeven: een -gel van 45 cent ter herdenking van net feit. dat hon- - derd jaar geleden het georganiseerd voetbal in ons land werd ingevoerd cn een zegel van 55 -.ent, die de aan dacht vestigt op de invoering van het wettelijk kiesrecol voor vrouwen zestig jaar geleden. GELEEN. Bij het gemeentebe stuur van Geleen zijn 763 bezwaar schriften ingediend tegen het be bouwingsplan van het voormalige Forluna '54-stadion. Vijfhonderd bezwaarschriften zijn afkomstig van de werkgroep „Milieu Moet" en 263 van omwonenden. Het leeuwendeel van de indieners van bezwaarschrif ten vindt dat het voormalige stadion moet worden gehandhaafd als groe ne zone.' Er bestaan plannen om op het terrein drie woonflats en één kantoorflat te bouwen. AMSTERDAM. Ongeveer drie honderd iepen in Amsterdam heb ben als gevolg van de zeer strenge vorst in de afgelopen winter ernsti ge schade opgelopen. Veel van deze bomen moeten deze zomer gerooid worden mede om verspreiding van Je ge roesde iepziekte te beperken, aldus heeft het. bureau Voorlichting v;.n do gemeente Amsterdam dins- d. bekend gemaakt. ROTTERDAM. Schoonmakers van de Rotterdamse reinigingsdienst Ro- téb hebben in rioolputten in de wijk „Het Oude Westen" in Rotterdam zestig portemonnaies gevonden. Geld xa er niet meer in, aldus een politic-u oordvoerder woensdag. Dc lege beurzen zijn waarschijnlijk in hel riool gedumpt door zakkenrol lers. Die zijn doorgaans nogal aktief op de trams die door de wijk rijden. LEIDSCHENDAM. Minister Gin jaar van volksgezondheid en milieu- hygiene heeft zich in principe bereid vc rklaard het smelt- cn raffinecrbc- drijf Aluminium Hardenberg B.V. een tegemoetkoming in de kosten va.n een luchtfilterinstallatic te beta len De definitieve beslissing over de- bijdrage en over dc hoogte ervan zal do minister nemen na afronding van het onderzoek naar de kontinuitcit van het bedrijf op middellange ter mini. Dit heeft het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne meegedeeld. DEN HAAG. Automobilisten die naar liet buitenland gaan kunnen brandstof problemen voornamelijk verwachten in Italië en Turkije. In Italië gaat hel vooral om diesel- brandstof. Plaatselijk zjjn de pompen leeg, aldus een bekendmaking woens dag van de ANWB. Wie in Italië zon der brandstof komt kan voor hulp dc ACI in Rome bellen, tel. 06-4112. Geadviseerd wordt tijdig te tanken. Per keer mag niet meer dan dertig iiicr diesel getankt worden. Ook mag slechts dertig liter uitgevoerd wor den. 77. Nog voor Harald's strijdkreet goed en wel verstomd is, worden enkele pijlen op dc borst wering afgeschoten. „Pas op!" schreeuwt Eric, maar het is al te laat. Dodelijk getroffen zakt Arn de rover ineen. Gelijktijdig zetten de aanvallers zich in be weging. Dc Noorman beseft dal /c nooit op gewassen zijn tegen deze overmacht en koorls- achtig zoekt hij een uitweg. Peinzend volgen zijn ogen de gestalte paard met enkele van de troepen heen en v velen geven. En dan schiet her. plan tc binnen. Als hi raid cle Sluwe in hand de paarden'" schrécuv ;pringt hij in het zadel. De poort zwaait •i is cc dendert Eric over de val- Te jl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5