Aanslag op P.L.O.-leider in Frankrijk mogelijk een strafexpeditie Brazilië verbiedt walvisvangst Boorschacht verliest nu minder olie Ontploffing in Israël Geen benzine in Italië Vliegtuigkaper gaf zich over Palestina Komité protesteert tegen ontvangst Mosje Dayan Schermutseling in Libanon Weinig vorderingen Atlantic Enipress Vliegtuig- aanrijding op Schiphol 2 Toestand hopeloos Verkeersdode door spookrijder Zuster overleden aan vergiftiging door koolmonoxyde AGENDA Advertentie waren drie mensen bij hun aktie om gekomen. Een Egyptische strafaktie kan dus ook niet uitgesloten worden geacht, aldus de politie. CANNES/PARIJS, 25-7. Het hoofd van de militaire afdeling van de PLO, de 43-jarige Zoeheir Hassan Mohsen, is woensdagochtend by een aanslag in de Franse plaats Cannes levensgevaarlijk gewond. Zyn toestand werd woensdag in het ziekenhuis van Nice hopeloos genoemd. Het ziekenhuis, waarin een moeilijke hersenoperatie op Mohsen werd verricht, werd door scherpschutters van de Franse politie bewaakt. De man ligt in een diepe coma. BRAZILIA, 25-7. De Braziliaanse regering heeft besloten met ingang van 1 januari 1980 de jacht op wal vissen te verbieden in de territoriale wateren (200 mijl) van het Zuidamc- rikaanse land. Met deze maatregel wil de regering in Brazilia de be dreigde diersoort - waaraan vorige week in Londen nog een konferentie werd gewijd waarop een vergaande beperking van de jacht op het groot ste zoogdier werd afgesproken - be schermen. Een speciale kommissie is gevormd, die moet nagaan naar wel ke sektor de walvisvangers kunnen overstappen. Bemiddelings- aanbod BANGKOK, Thailand, 23-7. De nieuwe miss Universe, de Venezolaanse Maritza Sayale- ro, heeft dinsdag op een pers conferentie in Bangkok aan geboden te bemiddelen in Thailands energiecrisis. „Als Thailand olie nodig heeft", zei ze, „wil ik wel be middelen bij de president van Venezuela". Het feminisme deed Maritza Savalero af met een: Vrou- ven die tegen schoonheid zijn, lijn geen vrouwen" MEXICO, 25-7. De hoeveelheid olie die dagelijks vanuit de olieschacht „Ixtoc 1" in de Golf van Mexico loopt, is sinds korte tijd teruggelo pen van 30.000 tot 10.000 vaten, zo heeft de direkteur-generaal van Pe- mex (deiMexicaanse oliemaatschap pij), Jorge Diaz Serrano, meegedeeld. Diaz bevestigde dat ploegen van Pemex bezig zijn de door de olie ge troffen kust schoon te maken. Uit onderzoekingen van de universiteit van Mexico-Stad is gebleken, dat de Golf van Mexico in zijn geheel verontreinigd zal worden. Bericht is dat men nog 1.400 me ter tekort komt om de noodzakelijke reparaties te verrichten. Op een diepte van 3.700 meter is de schacht in het ongerede geraakt. TEL AVIV. 25-7. Bij een ontplof fing die zich woensdag voordeed in Beit-Lid, een Israëlisch plaatsje tus sen Nathanya op 40 kilometer ten noorden van Tel Aviv en Toelkarm, een stad op de bezette westelijke Jordaanoever op 18 kilometer ten oosten van Natanya, zijn negen men sen gewond. De explosieve lading was geplaatst in de toiletruimte van een autobus station in Beit-Lid, dat een belang rijk knooppunt is aan de weg tussen Haifa en Tel Aviv. ROME. 25-7. In Italië is de laat ste dagen bij veel tankstations geen benzine meer te krijgen doordat zij door onduidelijke oorzaak niet wor den bevoorraad. Bij dieselolie is de toestand nog erger. Bij veel benzi nestations staan vrachtwagens die niet verder kunnen. Hier en daar komt het tot handge meen met boze chauffeurs. In Ferrara en omgeving hebben boeren de wegen versperd. Zij zitten al een week zonder olie en kunnen hun oogst niet binnenhalen. Alleen de tankstations van de slaat hebben volop benzine. Een PLO-woordvoerder in Pai'ijs 'zei dat de aanslag alleen maar het werk van Israël kan zijn. De uit Sy rië afkomstige Mohsen is een ver trouwensman van de PLO-leider, J. Arafat, en ook hoofd van de organi satie El Saiqa in Libanon. Leider Adelaars De Franse politie wees erop dat Mohsen, terecht of ten onrechte, gold als leider van de Adelaars van de revolutie, de groep Palestijnen die op 13 juli de Egyptische ambassade in Ankara liet bezetten en daar een aantal Egyptenaren gijzelde. Twee dagen later gaven die terroristen zich aan de Turkse politie over. Er CALCUTTA, 25-7. Een Bengaals sprekende man heeft woensdag een Fokker Friendship van de lucht vaartmaatschappij van Bangladesj met 43 mensen aan boord gekaapt en een miljoen dollar losgeld geeist, maar zich na negen uren onderhan delen overgegeven. De man had een pistool en een dolk en dreigde het vliegtuig op te blazen wanneer zijn eisen niet wer den ingewilligd. Hij wilde ook een vliegtuig om met het geld naar het buitenland te vertrekken. Op het vliegveld Doem Doem van Calcutta gaf hij zich tenslotte over en werd hij ontwapend. De toen nog resterende 37 inzitten den van het vliegtuig waren onge deerd. Eerder had liij al een vrouw vrijgelaten en waren enkelen erin geslaagd uit het vliegtuig te komen. Voordat de kaper iiet vliegtuig tot landen bij Calcutta dwong had hij gezegd dat er nog twee kapers bij hem waren. Dat bleek niet het ge val. Hel vliegtuig was op weg van Jes- sore naar de hoofdstad Dacca toen hij zijn aktie begon. AMSTERDAM, 25-7. Het Pales tina Komité heeft by de Nederland se regering geprotesteerd tegen de officiële ontvangst van de Israëli sche minister van buitenlandse za ken, Mosje Dayaii. Het komité konstateert dal de Ne derlandse regering officiële kontak ten met de Palestijnse bevrijdings organisatie afwijst, zolang deze niet aan allerlei voorwaarden heeft vol daan, zoals het beëindigen van ter- reurakties. „Zulke voorwaarden blij ven blijkbaar achterwege als het om kontakten met Israël gaat". Het Pa lestina Komité vraagt minister Van der Klaauw in een brief hoe dit met elkaar is te rijmen. Geen vragen beantwoord De Israëlische minister werd op de luchthaven onder meer begroet door zijn Nederlandse ambtgenoot Van der Klaauw. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE A.s. ZATERDAG 28 JULI 14.00 en 20.00 uur en ZONDAG 29 JULI 20.00 uur BEIT YAHOUN, 25-7. Ongeveer 30 Ierse soldaten van de V.N.-vre- desmacht Unifil in Libanon staan al enkele dagen op gespannen voet met door Israël -gesteunde militie. Dinsdagavond moesten zij in dek king gaan toen Palestijnen het vuur openden op rechtse militie die enkele meters verderop terugvocht met tank-, mortier en geweervuur. De betrokken officier zei dat zijn mannen zich afzijdig hielden. De konfrontatie was dit weekeinde be gonnen toen 30 rechtsen een contro lepost oprichtten bij Beit Yahoun in het zuiden van Libanon. De militie weigerde terug te keren naar eigen stellingen. Zij dreigden V.N.-stellin- gen te zullen beschieten wanneer te gen hen zou worden opgetreden. ROTTERDAM, 25-7. Zeeslepers van Smit Internationale en Bugsier (Hamburg) zyn nog steeds bezig met het blussen van de brandende tanker „Atlantic Empress", die vorige week in het Caraibisch gebied een aanva ring had met een andere mammoet, de „Aegean Captain". Het schip ligt nog steeds op een veilige afstand van 200 mijl van de - bewoonde wereld, maar met het bluskarwei zijn de slepers woensdag niet erg opgeschoten, aldus een woordvoerder van Smit Internatio nale in Rotterdam. Vlammen tot 30 meter hoog laaien op uit de tanker, aangewakkerd door een bries uit het noordoosten. De slepers kunnen alleen aan bak boordzijde blussen. Aan de stuur boordkant stroomt nog steeds bran dende olie uit de gescheurde romp. De hitte daar is helemaal verzen gend, aldus Smit. Minister Dayan was bij aankomst niet bereid op vragen van journalis ten in te gaan. Van der Klaauw wil de slechts meedelen, dat voor de be sprekingen, die heden-donderdag morgen zouden beginnen, geen agen da is opgesteld. „Het zal een tour d'horizon worden, waarbij de situatie in het Midden-Oosten een belangrijk onderdeel vormt", aldus minister Van der Klaauw. Op de vraag of de relatie PLO- Europa onderwerp van gesprek zou zijn antwoordde de Nederlandse be windsman: „Nee, want die relatie is er niet. Wel zal vanzelfsprekend het Pales tijnse probleem bij de besprekingen over het Midden-Oosten aan de orde komen". Volgens minister Van der Klaauw zullen de luchtvaartproblemen die er tussen Nederland en Israël bestaan, geen onderwerp van gesprek zijn. Toegang alle leeftijden Alle voorstellingen f 6,50 AMSTERDAM. Vissers op de Noordzee hebben tot nu toe onge veer tweeduizend kilo hasj aan land gebracht. De hasj, die was verpakt in plastic en jute zakken, is vermoe delijk al in juni vanaf een smokkel- schip in zee gedumpt. Dit heeft een •woordvoerder van de recherche van de i-ijkspolitie te water in Amstex-- dam dinsdag desgevraagd meege deeld. ROTTERDAM, 25-7. De 58-jarige J. Westerbaan uit Rotterdam is dinsdag omgekomen bij een autobot sing op de i'ijksweg Rottex-dam- Maassluis. Zijn wagen werd volgens de politie in Vlaardingen frontaal geramd door een auto die de ver- keex-de rijbaan had gekozen en te gen de stroom inx-eed. Deze spookx*ijder, een 73-jarige man uit Schiedam, heeft volgens de politie een afrit bij Maasland aan gezien voor een oprit. Hij heeft het daarna 1300 meter op de x-ijksweg uitgehouden. De man ligt nu met zwaar hoofdletsel in een ziekenhuis in Schiedam. Ook met hoofdverwondingen is opgenomen de 43-jarige P. Zwarte- poorter uit Maassluis, die bij de om gekomen Westex'baan in de auto zat. NIJMEGEN, 25-7. Omdat er vijf dode duiven in de afvoer van de cen trale verwarming zaten, hoopte zich in de kelder van het klooster van de zusters van Oudenbosch in Nijmegen een dodelijke concentratie koolmo noxyde op, hetgeen een van de be woonsters het leven heeft gekost. Rond de klok van elven wex'd er dinsdag door het klooster alarm ge slagen omdat men een gaslucht rook en er een zuster niet uit de kelder was teruggekeerd. Toen de bx-andweer korte tijd xa- ler arriveerde vond men in de kel der de lichamen -van de 69-jax-ige zuster C. Keuken en van een arts. Eenmaal in de frisse buitenlucht kwam de arts weer tot zijn positie ven, maar de zuster bleek te zijn ovex-leden. Het bleek dal de arts de zusters gewond in de kelder had aangelx-of- fen. Volgens de politie heeft hij de kelder toen even verlaten om de GGD te bellen, waax*na hij weer te- rugkeex-de. Toen moet hij in elkaar zijn gezakt. LAATSTE NIEUWS SCHIPHOL, 26-7. Op Schiphol is (heden) donderdagmorgen rond tien uur een Fokker F-28 Fellowship van Air France bij het parkeren aan de pier legen een stilstaande KLM DC- 9 gebotst. Geen van de 129 passa- giei's van de beide toestellen liep verwondingen op. Volgens mededelingen van de NV Luchthaven Schiphol en van Air France is de ooizaak van de botsing te wijten aan het uitvallen van een hydraulisch systeem van de Air France F-28, waardoor het toe stel onbestuurbaar werd en boven dien de remmen niet meer functio neerden. Op de route die de F-28 na de landing aflegde naar de parkeer plaats is over een lengte van enke le honderden meters hydraulische olie aangetroffen. Dagelijks Zierikzee St. Lievenmonsertoren: te beklim men van 10.00-17.00 uur. Iedere woensdagavond Zierikzee Gymzaal Raamstraat: Trimavond van de Reeuwse Sportraad; 20.00 uur. Tot 22 augustus elke woensdag Haamstede Ned. Herv. Kerk; Dia-serie „De ban ken zijn hard"; 20.00 uui\ Elke woensdag tot en met 19 september Bruinisse Seizoenweekmarkt Korte Ring en Kerkplein, 8.00-13.00 uur. 2 juni tot 1 september Dreischor Landbouwmuseum van maandag t/m zaterdag; 13.30-16.30 uur. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37, wereldwinkel Schou- wen-Duiveland, 9.30-15.30 uux\ Van 21 juni t/m 16 augustus elke donderdag Haamstede Rekreatiezaal Geref. Kerk,"20.00 uur, dia-avond Natuur- Vogelwacht. Woensdag 28 juni-eind augustus Renesse Iedere donderdagavond rondleidin gen rond „Slot Moermond", aanvang 19.00 uur. Van 28 juli tot en met 18 augustus Zierikzee Gravensteen, van maandag t/m za terdag 11.00-17.00 uur zomertentoon- stelling Zeeuwse Kunstkring. Iedere donderdag in juli en augustus Zierikzee De Beurs; openlucht-schaken; 19.00- 21.00 uur. Vanaf donderdag 12 juli tot eind augustus Brouwershaven Restaurant „Dc Brouwerie" 14.00- 16.00 uur tentoonstelling Netty Michels. Iedere maandag en Woensdag vanaf 18 juli Haamstede Korenmolen „De Graanhalm", be- zichtignig, 10.00-17.00 uur. Donderdag 26 juli Haamstede Expositie Riet van Stxnj, 14.00-16.30 uur, Geref. Kerk. Bruinisse 19.00 uur optreden poppentheater Robhetty, muziektent. Vrijdag 27 juli Zierikzee Youth for Chx-isl koffiebar in het Chr. Geref soosgebouw in de Bedde- weeg m.m.v. de theatex-groep „Op Vrije Voeten", aanvang 20.00 uux\ Bar Mirabelle; Riverside Seven; 22.00 uur. Haamstede Beatrixweide, Weststx-aat 18.00 uur Openlucht optreden formaties The Blitzz, Tilt, V.S.H. Beatx-ixweide; „Eamstie in Rock", popfestival; 18.00 uur. Rekreatiezaal Gereformeerde Kei'k, filmvoorstelling Broeder zon en zus ter maan, 20.00 uur. Scliarendykc 19.00 uur Bazar op het sportveld. Bij slecht weer in de loods Zaad Nooi-d- dijk, nieuwe jachthaven. VerenigingsgebouwPhilips-drive-in show met John Mcklusky, 20.30 uux\ Zaterdag 28 juli Zierikzee Concertzaal-bioskoop; „Superman"; 14.00 en 20.00 uur. Koffiebar in het Chr. Geref. soosge bouw m.m.v. dc Ierse folkzanger Rodney Cordnei', 20.00 uux\ Burgh Ring of ZWN garage, rommel en verkoopmarkl, 8.30 uur. Hoogcnboomlaan. 13.30-21.00 uur. Jubileum concouis-hippique L.R.V. „De Schouwse Ruiters". Scharend ij kc 1/1.00 uur Bazar en rommelmarkt op hel sportveld. Bij slecht weer in de loods Zaad Noorddijk, nieuwe jacht haven. Bruinisse 15.30 uur; Demonstralie politiehon den, sporlcrrein. 19.00 uur, muziektent, traditionele jikkeminnemarkl. Zondag 29 juli Zierikzee Concertzaal-bioskoop; „Superman"; 20.00 uur. Maandag 30 juli Burgh-llaamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan v. d. Driest, m.m.v. Jan Zwancpol, orgel en Leen de Borst, hobo. Haamstede Gemeentehuis. Gemeenteraad. 19.30 uur. Dinsdag 31 juli Haamstede Expositie Riet van Slrij, 14.00-16.30 uur, Geref. Kerk. Gereformeerde Gemeente Haamste de, verkoopj 14.00-21.00 uur. Dreischor Ned. Hervormde Kerk, 20.00 uur, orgelconcert Dii'k Jansz. Zwart. Nieuvverkerlt Ons Dorpshuis, 14.30 uur Buitenge wone openbax-e x*aadsvergadering af scheid burgemeester J. D. de Kam. Woensdag 1 augustus Haamstede Expositie Riet van Slrij, 14.00-16.30 xxur, Gei-ef. Kerk. Rekreatiezaal Gereformeerde Kerk, volkdansfestijn, 20.00 uur. Renesse Herv. Kei'k; Intermezzo met St. Wil- librorduskoor, 20.00 uur. Ouwerkerk Strandje Ouwei-kerk, 14.00 uur strandmozaiek-wedstx'ijd voor kin- deren t/m 12 jaar. Donderdag 2 augustus Haamstede Expositie Riet van Strij, 14.00-16.30 uur-, Geref. Kerk. Zonnemaire Café Bommenede 20.00 uur, Klaver- jaswedstrijden Bruinisse 19.30 uur; grote talentenjacht, dorpshuis. Vrijdag 3 augustus Zierikzee Bar Mirabelle; Dixie Daddies; 22.00 uur. Schar end ijke De Putmeet 14.00 uur; Installatie - nieuwe burgemeester gemeente Mid- denschouwen. Zaterdag 4 augustus Haamstede Oriëntatierit t.b.v. nieuwbouw Chr. Geref. Kerk Haamstede; Inschrijving vanaf 14.00 uux*, start tegenover V.V.V.-kantoor. Serooskerke Rommelmarkt t.b.v. „Ons Dorpshuis" vanaf 10.00 uux-. Ouwerkerk Windsurffestival irx het krekenge- bied. Badkuiprace, kreken, 19.00 uux\ Woensdag 8 augustus Renesse Herv. Kerk; Zeeuws Jongenskoor, o.l.v. W. F. Palstra, 20.00 uur. 19.00 uux-; optreden poppentheater Robhetty, muziektent Donderdag 9 augustus Renesse Parkeerterrein aan de Laone, ring steken, 14.30 uur. Vrijdag 10 augustus Zierikzee Bar Mirabelle; The Westcoast Jazz band, 22.00 uur. Zaterdag 11 augustus Sirjansland Terx-ein fa. Van Dijke 19.00 uux-, ra ce miniatuur auto's, brandweerde monstratie. Bruinisse 12.00 uur; BruPop-feslival, sportveld Woensdag 1ï augustus Renesse Herv. Kerk; Bx-ass '79 Rotterdam olv. W. F. Palstra, 20.00 uur. Vrijdag 17 augustus Zierikzee Bar Mirabelle; dans- en showorkesl The Drifting Five, 22.00 uur. Renesse Lampionoptocht vanaf dorpshuis, 21.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn, 20.00 uur, ont vangst t.g.v. Benelux-dagen. Oostcrland Kei-mis op dc Markt. Sirjansland Terx-ein Camping Hoogezand, 20.00 uur politiehondendemonstratic. Zaterdag 18 augustus Noordwcllc Rommelmarkt en Braderie 14.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Tetefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669. (01110) 5396 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 2