W.M.Z. stelt aandeelhouders op de hoogte van stand van zaken Burgemeester De Kam opent de brandweergarage in Oosterland LAATSTE DAG Voorlopig akkoord ontwapenings- konferentie Israël geeft Egypte gebied terug dames- heren- en kinderkleding Aankoop Zeepeduinen DE ZIERIKZEESCHE COURANT „Niets meer te wensen" Vandaag de laatste dag om onze zomerkollektie tegen betaalbare prijzen te bemachtigen. Gelegenheid tot vanavond 21.00 uur (koopavond). Enorme keuze in bad-, strand- en vrijetijdskieding VERENIGINGSGEBOUW - 't Vrije 2 - Zierikzee Donderdag 26 juli 1979 135ste jaargang Nr. 22544 REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes- zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse ^ummers 55 cenr - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW in dit nummer. ZV.1).- theaterprogramma '79-'S0 RENESSE. Het is er toch van ge komen, eindelijk brak de zon door. De tot dusver niet erg verwende badgasten begaven zich dan ook in grote getale naar het strand. Dit zo merse plaatje werd gemaakt bij één der drukste duinovergangen van Re- nesse, bij de Wïlhelminahoeve. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina's V Wie koopt heeft honderd ogen j nodig, wie verkoopt heeft aan t één genoeg. Spreekwoord Verwachting tot vrijdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden rn oen kleine kans op een bui; zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen; mini mumtemperaturen ongeveer 14 gra den, middagtemperaturen van 20 tot 25 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min.-temperaturen omstreeks 14 gr. Max.-temperaturen omstreeks 23 gr. Kans op een geheel droog etmaal: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 27 juli. Zon op 5.53. onder 21.38 Maan op 9.23, onder 23.00 Eerste kwartier: 1 aug. (7.57) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 27 juli 6.20 18.30 11.46 Springtij: 26 juli Temperatuur zeewater te Vlissingen 18,3° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT26-7. Het KNMI deelt mede: In grote delen van Europa wordt het weer bepaald door een gebied met hoge barometerstanden, dat zich uitstrekt van Zuid-Enge- land naar de Balkan. Dit hogedruk- gebied zorgt voor de aanvoer van warme lucht, die afkomstig is van zuidelijke breedten, naar onze om geving. De scheidingslijn tussen deze lucht en koelere lucht lag woensdag over ons land en zorgde vooral in het noorden van hel land voor veel bewolking, waaruit af en toe regen viel. Zo werd woensdagavond op vliegveld Eelde bij Groningen 20 millimeter neerslag afgetapt. Ook daar klaarde het in de loop van de avond en nacht echter gele delijk op. ZIERIKZEE, 25-7. De Stichting Zeeuws Coördinatie- orgaan voor Natuur-, Landschap- en Milieubescher ming maakt - zoals bekend - bezwaar tegen de aan koop van de Zeepeduinen door de WMZ. GENEVE, 25-7. De Sovjet-Unie en de Verenigde Staten hebben een voorlopig akkoord bereikt over een gemeenschappelijk rapport omtrent onderhandelingen op lange termijn tussen de twee landen over het ver bod op chemische wapens. Dit heeft de Russische afgevaardigde bij de ontwapeningskonferentie in Genève gezegd. Tijdens de conferentie van 39 lan den zei de Russische afgevaardigde, Viktor Issraelyan, dat de delegaties van de Sovjet-Unie en van de Vere nigde Staten een ontwerptekst heb ben uitgewerkt en deze ter goedkeu ring naar Moskou en Washington hebben gestuurd. Dit bezwaar is voor de WMZ aan leiding geweest zich met een uitge breid schreven te richten tot de ge meenteraden in het betrokken ge bied. De WMZ acht het noodzakelijk de gemeenteraden op de hoogte te stel len van de stand van zaken nu de Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan zich met betrekking tot de aankoop van het Zeepe tot de aandeelhouders van de WMZ heeft gericht. Met behulp van een aanzienlijke hoeveelheid dokumentatie tracht de Watermij. inzicht te geven in de gang van zaken bij deze materie. Gedurende vele jaren worden reeds -besprekingen gevoerd met de B.V. Slot Haamstede over de ver werving van de Zeepeduinen. Deze besprekingen zijn begonnen door de toenmalige N.V. Waterleiding Maat schappij „Schouwen-Duiveland". Besluit Genoemde besprekingen leidden er in eerste instantie toe dat de alge mene vergadering van aandeelhou ders op 15 december 1975 het besluit nam tot aankoop van een gedeelte van de Zeepeduinen. In de algemene vergadering van aandeelhouders van 7 december 1977 kwam de aankoop opnieuw aan de orde. Bij de behandeling van het desbetreffende agendapunt was ook betrokken een brief d.d. 3 december 1977 yan het bestuur van de Stich ting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieube scherming inzake de aankoop Zeepe duinen, welke als ingekomen stuk op de agenda van die vergadering stond. Op basis van het toen door de al gemene vergadering van aandeel houders genomen besiuit kon verder worden gewerkt aan de verwerving van de gronden. De definitieve over eenkomsten zyn nog niet getekend, docht er is door beide partijen wel een principieel akkoord ondertekend. Op grond van dit akkoord verplicht WMZ zich o.a. dat terzake van het beheer als natuurgebied van de te verwerven Zeepeduinen met een be heerder, die een verantwoord na tuurbeheer waarborgt, overeenkom sten zullen worden gesloten volgens ontwerpen die van genoemd akkoord deel uitmaken. Beheersovereenkomst Daarbij zijn partijen overeengeko men dat WMZ terzake van de aan te gane beheersovereenkomst primair tot overeenstemming zal trachten te komen met Staatsbosbeheer, dit ge zien het reeds in handen van Staats bosbeheer zijnde beheer over de aan grenzende terreinen in de westhoek van Schouwen-Duiveland. In december 1977 heeft de alge mene vergadering van aandeelhou ders besloten tot verwerving van de Zeepeduinen. Dit tegen door de raad van kommissarissen vast te stellen prijs en voorwaarden en onder de verplichting van iedere transaktie mededeling te doen in de eerstvol gende algemene vergadering van aandeelhouders. De onderhandelingen zijn thans zover gevorderd dat waarschijnlijk in de algemene vergadering van aan deelhouders van 12 december dit jaar mededeling kan worden gedaan over de kondities waaronder de verwer ving heeft plaatsgevonden. In het in mei goedgekeurde jaarverslag over 1978 werd bericht gedaan dat over de aankoop een principieel akkoord werd bereikt- De WMZ schrijft in deze brief aan de aandeelhouders, dat de motieven .die ten grondslag lagen aan de be sluitvorming 'in december 1977 nog onverminderd van kracht zijn. Kop van Schouwen Ook de aanwijzing van de Kop van Schouwen tot beschermd na tuurmonument in de zin van de Na tuurbeschermingswet brengt geen verandering in deze motieven. „De aanwijzing biedt geen waar borgen voor de waterwinning. Deze waterwinning vindt thans plaats in de Zeepeduinen zelf en in rijksgron- den. Die in rijksgronden op basis van een tijdelijke vergunning van Staatsbosbeheer," aldus de WMZ. De Watermij. besluit met het.ver trouwen uit te spreken, dat de aan deelhouders het besluit tot verwer ving van de Zeepeduinen nog steeds onderschrijven. tweede maal dat hij een bouwwerk voor de gemeente verrichte en hij hoopte dat het niet het laatste zal zyn. Ook de onderaannnemers verdien den veel lof voor de vlotte en cou lante afwerking. Kommandant L. A. Ista toonde zich zeer dankbaar voor de medewerking die hij steeds van het gemeentebestuur van Duiveland mag ondervinden. Dat de manschap pen bij deze gelegenheid voor de eer ste maal hun nieuwe uniformen aan hadden, gaf aan dit gebeuren een bijzonder cachet. Ook commandant Ista dankte allen, die op welke wijze dan ook hebben meegewerkt om deze verbouwing zo goed te doen slagen. Verder een dankwoord voor de grote belangstelling en «Je waarderende woorden. Hoofdaannnemer de heer Boogert bood het brandweerkorps een kof fiezetapparaat aan, terwijl de heer Matthee het korps een elektrische klok schonk. Instruktieruimte Na deze openingsceremonie bega ven de genodigden zich naar de in struktieruimte op de verdieping waar men onder het genot van een appe- ratiefje nog enige tijd gezellg bijeen bleef. In hel nieuw gebouwde ge deelte is een kantoortje voor de kom mandant gemaakt, een magazijn ruimte en een toilet cn doucheruim te. Verder is er op de begane grond de reeds bestaande garderobe en de grote garage aan de voorzijde. Op de bovenverdieping een instruktieruim te. Het geheel geeft een solide indruk en de vrijwillige brandweer van Dui- veland is een fraai gebouw rijk ge worden waar men trots op zyn kan. CAIRO, 25-7. Israël heeft woens dag een gebied op het schiereiland Sinai van rond 6000 vierkante kilo meter waarin zich kleine olievelden en belangrijke mangaanmijnen be vinden, officieel aan Egypte terug gegeven. Met de overdracht van dit gebied is de tweede fase afgesloten van de in het vredesverdrag tussen beide landen vastgelegde terugtrekking van Israël uit de Sinai. Vóór 1982 moet Israël de in 1967 bezette Sinai geheel ontruimd hebben. Burgemeester J. D. de Kam in- spekteert het brandweerkorps Oos- terland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) OOSTERLAND, 25-7. „Dit zal waarschijnlijk mijn laatste officiële daad zijn die ik als burgemeester van Duiveland verricht", aldus burgemeester J. D. de Kam, woensdagavond bij de opening van de vergrote brandweergarage aan het Groenendaal te Oosterland. Het brandweerkorps arriveerde met beide brandspuiten cn trad aan onder gezag van bevelvoerder H. M. IBeye. Voor deze plechtige gebeurte- Inis bestond grote belangstelling van de zijde van het publiek. Burgemeester De Kam kreeg ver volgens de sleutel overhandigd en opende de deur van de vernieuwde garage. De eerste burger uitte zijn grote voldoening voor hetgeen hier in korte tijd is gepresteerd. Dit was mogelijk mede dank zij de voortva rendheid van de technische dienst van de gemeente en de hoofdaanne mer, de heer Jan Boogert en de onderaannemers, de heren Beije, Da ne en Matthee. „Niets meer te wensen" „Zo te zien", aldus de burgemees ter „valt er nu eigenlijk niets "meer le wensen voor onze bi-andweer. Er is goed materiaal, een voortreffelijke ruim onderkomen. Het werk is nog net op tijd klaar gekomen want wanneer het nu nog moest worden gerealiseerd zou het waarschijnlijk wal de financiële kant betreft wel op de lange baan geschoven worden. Duiveland kan trots zijn op dit ge bouw" aldus de burgervader, die ver der de hoop uitsprak dat men steeds in goeds harmonie zal kunnen sa menwerken in dit geriefelijk ge bouw. Namens de vereniging van bevel voerders op het eiland sprak de heer De Graaf uit Zierikzee gelukwensen uit. De heer Jan P. Boogert dankte het gemeentebestuur voor de ver leende opdracht cn voor de prettige samenwerking. Het was voor de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1