H.G.Freriksbv 01114-1710 Dosbouw-vlet „De Rabbelaar" redt vier drenkelingen Mislukt vistoehtje STREEKNIEUWS Problemen mosselvisserij Tentoonstelling Richard Beek in Zeeuws Kunstenaarscentrum Airconditioning nodig? D.S. Dilebo hield rommelmarkt en bazar voor bejaardenreisje Ontwerpen voor behandeling klachten tegen de politie Partij heroïne [onderschept Laatste halte op politiebureau Meisje verdronken in zwembad in Zwitserland Belgische kotter losgetrokken van van Scheveningse strand ZtEREKZEESCHE NIEUWSBODE MlanvaUf JkU l|?S ril. WM2 3 BRUINISSE, 22-7. Zondagmorgen vertrokken vier Duitsers T. en H. en de gebroeders K,, allen afkomstig uit Duisburg, vanuit de jachthaven Bruinisse met een motorbootje voor een vistoehtje in de monding van de Oosterschelde. Om 17.10 uur kwam bet 4.80 ra. lange polyester bootje met een 40 pk buitenboordmotor, bij de nood brug. By de gespannen staaldraad ter hoogte van de noodbrug, die ge spannen is oin het scheepvaartver keer tegen te gaan, begaf de buiten boordmotor het. SCHOUWEN-DUIVELAND Na alkohol slingeren De rijkspolitie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee autobe stuurders, die zeer diep in 'n glaasje hadden gekeken, een rijverbod op gelegd en ze, na verhoor, per tasi naar huis gestuurd. Ze kwamen uit Oude Tonge en uit Middelburg. De eerste werd in Bruinisse aangehou den en de tweede, na een lange ach tervolging, bij de Zeelandbrug. ZIERIKZEE Kop-staart botsing Doordat de brugklep van de Zee- lanbrug open stond en de Duitse be stuurder van een kamper, P. F., dit te laat bemerkte, reed hij op een voor hem stilstaande auto, waardoor deze weer doorschoot op een andere auto. De beide andere auto's kwamen uit Vlissingen en Kaatsheuvel. Kettingbotsing Zondagmiddag vond op de Zee landbrug een kettingbotsing tussen vier auto's plaats. Drie wagens ston den voor het stoplicht te wachten, dat is aangebracht wegens de werk zaamheden die op de brug worden uitgevoerd. Dit waren T. O. uit Bo logna (Italië), IJ. D. uit Zierikzee en H. L. uit Eppelhorn (DBR), M. J. uit Breda kwam achterop rijden en kon niet tijdig stoppen en botste tegen de stilstaande wagens op. Zware schade werd aan alle vier de voer tuigen toegebracht. Een inzittende uit de wagen van O., J. A. B. uit Leiderdorp werd met nekklachten naar het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee overgebracht. HAAMSTEDE Diefstal Ten nadele van H. C. N. d. K. uit Hilvarenbeek, staande met een tent op een camping, werd een regenjas gestolen en een jurk vernield. De schade is f 140, (Vervolg van pag. 1) Verwijten De heer Kofman, lid van de Di- rektie Visserijen, repliceerde de ver wijten van de heer Hoogerheide aan het adres van de overheid met:: „Het georganiseerde bedrijfsleven heeft wel degelijk mogelijkheden tot in spraak. Indien bij de besprekingen blijkt dat er in eigen kring uiteenlo pende wensen bestaan, is het voor de overheid zeker niet gemakkelijk een juist inzicht te verkrijgen." In woorden van gelijke strekking be antwoordde hij wat de heer Van den Bos had opgemerkt. Ten slotte zei hij te hopen, dat voor de schadever- oorzakende zaadval „een voor ieder aanvaardbare oplossing" gevonden kan worden. Burgemeester Hekman besloot dit officiële gedeelte van de ontvangst op de Visserijdagen, waarna men zich aan de mossel maaltijd schaarde. Het scheepje kwam op de staal draad met de drijvers terecht en sloeg om. De vier inzittenden in de leeftijd van 22 tot ^n met 27 jaar konden zich aan deze staaldraad vastgrijpen. Alarm De dienstdoende portier bij de noodbrug de heer A. Leiseboer uit Renesse zag dit en alarmeerde di- rekt de politie, de reddingsdienst en een dienstdoende vlet van Dosbouw „De Kabbelaar". De vlet die in een werkhaven op het eiland Neeltje Jans gestationeerd was, was als eer ste bij de drenkelingen en nam deze aan boord. De slachtoffers die in totaal een. half uur in het water hadden gehan gen werden met de boot naar een werkhaven op Neeltje Jans gebracht waar zij direkt in een klaarstaand busje van de bewakingsdienst van het werkeiland konden stappen. Aanrijding Zaterdag kwam H. A. v. d. B. uit Bergen op Zoom een uitrit aan de Kloosterweg uitgereden en botste daarbij op de auto van J. W. K. uit Renesse. Beide voertuigen werden beschadigd. Aanrijding Zondag vond op het fietspad op de Kloosterweg te Haamstede een aanrijding plaats tussen een fiets en een brommer. De bromfiets be stuurd door J. G. uit Bergen op Zoom reed over het fietspad een fiets bestuurd door T. H. uit Ober- hausen (DBR) sloeg plotseling links af, waardoor een botsing ontstond. Aan beide voertuigen werd zware schade toegebracht. BURGH Duinbrand Achter de ijsbaan in het Zeepe- gebied, ontstond vrijdagnamiddag brand in de düinbegroeiing. Door de felle wind wakkerde het vuur snel aan en liep de bossage rond de ijs baan gevaar. Snel ter plaatse zijn van de beide brandweerwagens uit Renesse en Haamstede en de mede werking van burgers en toeristen, konden verdere uitbreiding voor komen en de vuurhaard, die onge veer 100 bij 1000 meter bedroeg, werd geblust. Enkele personen hadden wat jongelui zien weglopen. Deze werden door de politie verhoord doch het bleek dat deze niets met het ontstaan van de brand te maken hadden. Bij de nablussing kwam een mel ding van brand in de werkplaats van watersportcentrum „Rozenhof" aan de Hogeweg, doch het begin van brand werd met eigen materiaal ge blust. De schade bleef beperkt. Vernieling Van een aan dè Lageweg gepar keerd staande auto werden de bui tenspiegels afgerukt. Schade f 70, RENESSE Aanrijding De uit de Kabbelaarsweg komende automobilist H. B. uit Bennekom, verleende geen voorrang aan de over de Vroonweg rijdende P. J. v. B. uit Zierikzee. Er onstond materiële schade. Vernielingen In de nacht van zaterdag op zon dag werden in Renesse op diverse plaatsen vernielingen aangericht. Op de Jan van Renesse weg werd een meterkast van de riolering vernield en diverse bermpalen uitgerukt. Op het badstrand werden een aantal badhokjes omgeworpen, waardoor ze onherstelbaar werden beschadigd. In verband hiermede heeft de po- •MIDDELBURG, 21-7. In hel Zeeuws Kunstenaarscentrum zal vanaf zaterdag 28 juli een tentoon stelling te bezichtigen zijn van de kunstenaar Richard Beek. liet werk omvat schilderijen, gouaches, pen en penseel-tekeningen. Richard Beek werd geboren te Am sterdam (1950) en werkte daar enige Jaren. Hij was mede-oprichter van de groep Axlractla. Axiradia kreeg tientallen leden die gebruik mochten maken van de beschikbare ruimte om hun werk (of zichzelf) te manifesteren. Later kwam Richard Beek naar Zeeland, waar hij neer streek in Westdorpe om er rustiger te kunnen werken. Momenteel zoekt hij een andere woning „ergens in Zeeland". Met dit busje werden zij naar dok ter J. Ph. P. Stenger in Haamstede gebracht. Na onderzocht te zijn kon den de Duitsers met een taxi naar hun vakantiebestemming te Bruinis se terugkeren. De reddingsboot „De Dolfijn" uit Burghsluis heeft het bootje geborgen en naar de haven Burghsluis gebracht. litie, die snel ter plaatse was na een waarschuwing, op heterdaad be trapt drie 17.-jarige jongens uit Oudenhoorn, die een proces-verbaal kregen. Kop-slaait botsing Zaterdagavond reeds M. S. uit Don gen over de Stoofweg. Bij het links- afslaan werd dit te laat opgemerkt door de hem volgende H. H. uit Et- ten-Leur. De aanhanger van S. werd beschadigd, evenals de voorzijde van H.'s auto. Auto tegen taxi Een onbekend gebleven automobi list reed vrijdag te 03.00 uur tegen de taxi van H. d. K. Hij betaalde di rekt de schade en smeerde hem. La ter bleek dat hij daar gegronde re denen voor had wegens drankmis bruik. Brand in dennenbos Zondag om 21.30 uur brak brand uit in het dennenbos op de hoek Jan van Renesseweg-Bremweg. Wellicht door onvoorzichtigheid met vuur was de droge ondergrond in brand ge raakt, waarna ook de bomen vlam vatten. De brandweereenheid van Renesse, die spoedig ter plaatse was, werd gekonfronteerd met meters hoge vlammen, die echter spoedig onder bedwang waren. Toen de een heid uit Haamstede arriveerde, be hoefde deze niet meer in te grijpen. Zo'n 150 m2 dennenbos ging door deze brand verloren. Aanrijding Zondag 20.00 uur vond op de Rampweg een aanrijding tussen een auto en een bromfiets plaats. De wagen bestuurd door P. A. G. M. uit Waalwijk reed over de Rampweg en sloeg plotseling linksaf, hierdoor werd geen doorgang aan de brom mer verleend, die bestuurd werd door R. P. uit Rotterdam. De brom fiets werd zwaar beschadigd. Ve<htpartij Zaterdagmorgen te 04.00 uur ont stond op de Zoom een vechtpartij tussen vier Zuidmoluklcers en twee jonge toeristen. Deze laatsten be weerden dat eerstgenoemden een mo torhelm van hun hadden gestolen en dat namen de vier niet. Er ontstond een vechtpartij, waarna de twee toe risten zich onder doktersbehandeling moesten stellen. WESTENSCHOUWEN G&Uoerd In openbreken Achter restaurant „Zeelust", op het parkeerterrein, waren vrijdagavond een paar jongelui bezig om met di verse sleuteltjes auto's te openen, kennelijk om voorwerpen te ont vreemden. Bij deze aktie werden ze gestoord, waarop ze haastig verdwe nen. BURGHSLUIS Grote toeloop werkeiland De nieuwe busverbinding van de Z.W.N. vanaf de damaanzet naar de Neeltje Jans, waar het informatie centrum is gebouwd vlak bij Euro pa's grootste bouwput, loopt als een trein. Er worden dagelijks meer dan vijfhonderd belangstellenden over de hulpbrug vervoerd en het zijn voor al de bouwvakkers die de Ooster- scheldewerken eens van nabij wil len bekijken. Het weer werkte mee, omdat het strand de afgelopen week een troosteloze aanblik bood. Geen zon, doch wel zwaar bewolkt, af en toe regen en dat bracht de meesten, gestoken in truien en jassen, naar de damaanzet om daar de bus te nemen. Een mede-oplossing voor de slecht- weer-akkommodatie die uitstekend loopt. SCHARENDIJKE Illegaal kamperen Een 25-tal illegale kampeerders zijn zaterdagnacht bekeurd. Ze stonden met caravan of tent langs de Ramp weg en langs de Brouwersdam. ELKERZEE Onderdelen gestolen Bij een restaurant in Eikerzee is van een aldaar geparkeerd motor rijwiel van de Duitser F. A. P. uit Dortmund de koplamp gestolen. Oók de beide telescoopveren worden ver mist. Het gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag. BROUWERSHAVEN Orgelconcert Op dinsdag 24 juli 1979 zal de or ganist Kees van Ecrsel een concert geven in de Grote Kerk van Brou wershaven. Kees van Eersel is ge boren in 1944 te Vlaardingen en stu deerde orgel aan het Rotterdams Conservatorium bjj Piet van den Kerkhof f, George Stam en And ré Verwoerd. Hij behaalde de onderwijsakte B in 1965, Einddiploma in 1967 en de „Prix d'excellence" in 1971. In 1969 studeerde hij a an de Schola Canto rum te Parijs bij Jean Langlais "en behaalde aldaar de „Prix de Virtuo- sité" met de hoogste onderscheiding. Kerkmuziek studeerde hij aan het Utrechts Conservatorium gedurende het cursusjaar 1975-1976 alwaar hij de praktijkdiploma's kerkelijk koor leider en protestantse kerkmuziek voor orgel behaalde. Behalve bij bovengenoemde leraren, stak hij (wat improvisatie betreft) ook zijn Advertentie ZIERIKZEE. Donderdag 19 juli hield Disco Sound Dilebo een rom- melmarkt/bazar in het Verenigings gebouw aan 't Vrije. Doel was, geld bij elkaar te brengen om de inwo ners van Borrendamme in staat te stellen een dagje op reis te gaan. Want, zo zei een van de mensen van Dilebo, die lootjes stond te ver kopen op de bazar, „we dachten dat we maar eens wat voor de bejaarden moesten doen, want voor hen ge beurt er hier zo weinig". Woensdagavond waren de organisa tors met een vrachtwagen - die zij onlangs hebben aangeschaft - op pad gegaan om de koopwaar voor de rommelmarkt op te halen: oud keu kengerei, huishoudelijke apparaten, speelgoed, kleding, stoelen, bedde- spiralen, boeken, komplete bankstel len en zelfs een harmonium. Dat lag en stond allemaal uitgestald in het Verenigingsgebouw en in het eerste uur werden daar al heel wat kopers voor gevonden. Ook voor attrakties als ballegooi en, de grabbelton, de schiettent, ze venklapper en de verloting met een rad van avontuur was de nodige ani mo. Het was de eerste keer dat Disco Sound Dilebo, dat in haar inmiddels eenjarig bestaan al wel een kinder- karnaval organiseerde, een dergelijke „neven-aktiviteit" organiseerde. Vanaf volgende maand gaat de Disco maandelijks draaien in het Verenigingsgebouw. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bel de vakkundige Carrier dealer snelle levering vakkundig advies gunstige prijs ruim assortiment vrijblijvend begroting Van den Abeelestraat 7.4307 BM Oosterland (2) DEN HAAG, 20-7. Zoals zij aan deg Stat en-Generaal hadden toegezegd! hebben de ministers Wiegel van bin-r nenlandse zaken en De Ruiter van! justitie een regeling doen ontwerpen! voor de behandeling van klachten te-™ gen de politie. Het voorontwerp voorziet in del vestiging van een zo breed mogelijk samengestelde klachtenkommissie per rechtbank-arrondissement. Deze kommmissies zullen klachten tegen' individuele politie-ambtenaren inl ontvangst nemen en behandelen. De wijze van behandeling wordt even-j eens voorgeschrevn. Verder zullei de klachtenkommissies tweemaal per jaar verslag uitbrengen van hun werkzaamheden, zowel aan de mi nisters als in het openbaar. Geen inbreuk Het voorstel maakt geen inbreuk op de in de. wet verankerde verant woordelijkheid en de bevoegdheid van de korpsbeheerder, de burge meester dan wel de minister van justitie, tot onderzoek van klachten en het opleggen van disciplinaire straffen. Hetzelfde geldt voor de bevoegd heid van het openbaar ministerie tot het instellen van strafvervolging; Evenmin wordt de positie van de ge meenteraad ondergraven. Voorts behoudt de klager uiter aard de mogelijkheid beklag te doen licht op bij Arie J. Keijzer, Piet Kee, Bert Matter en Jan Welmers. Op Internationale Orgelconcoursen won hij een aantal prijzen en onder scheidingen (Brugge, Arnhem, St. Albans, Linz, Innsbruck). Verder was hij tweemaal deelnemer aan het Haarlems Improvisatieconcours. Sinds eind 1974 is Kees van Eersel cantor-organist van de Grote- of Maria Magdalenakerk te Goes. Als beiaardier is hij tenslotte werkzaam in Zierikzee. Daarvoor had hij ge studeerd aan de Nederlandse Bei aardschool te Amersfoort bij Leen 't Hart en Peter Bakker. Hij behaalde in 1976 het praktijkdiploma bei aardspel. Op het concert speelt Kees van Eersel werken van Bach, Kuhnau, Wesley. Het programma wordt besloten met een improvisa tie. OUWERKERK Aanrijding Vrijdagavond reed een auto met daar achter een booltrailer, bestuurd door F. v. d. W. uit Leiden de Noor- sestraat uit en de Phoenixstraat in. Hij nam de bocht te kort, waardoor de trailer in botsing kwam met de geparkeerde auto van K. d. B. uit Ouwerkerk. De laatste auto en de trailer werden beschadigd. Benzinediefstal Twee automobilisten uit Eindho ven en uit Doorn deden aangifte van diefstal van benzine uit hun op een camping geparkeerd staande auto's. Het gaat om 80 liter, doch daar nog meer tanks waren geopend zal de hoeveelheid zeker groter zijn. Slechts twee automobilisten deden aangifte. Autodidakt Als kunstenaar is Beek autodidakt. Zijn werk draagt oen enigszins ex plosief karakter. Hier is de toenne- mende mate van geweld, problema tiek van kernenergie, militaire ex pansies etc. etc. wel debet aan. De schilderijen en gouaches zijn als volgt opgebouwd: er wordt eerst een abstrakte ondergrond aangebracht, waarna over deze abstraktie eon enigszins figuratief werk gemaakt wordt, met gebruikmaking van de onderliggende abstraktie. De eerste fase is een formatie uit deze abstrak tie. Het boeiende van deze manier van werken is vooral het op voor hand „niet weten wat er ontstaat", aldus Richard Beek. Iby het gerechtshof, wanneer de offi cier van justitie weigert tot straf vervolging over te gaan. En ten slotte wordt in de toelichting by het voorstel gewezen op de mogelijkheid tot het indienen van een afzonder lijke klacht bij de ombudsman, wan neer strakt de desbetreffende wet tot stand komt. ROTTERDAM, 21-7. De Rotter damse politie heeft vrijdagnacht bij vier en een halve kilo heroïne onderschept. De partij „vermoede lijk" afkomstig uit het Midden-Oos ten, heeft een groot-handelswaarde van anderhalf miljoen gulden en was verborgen in het chassis van een Turkse auto, die stond geparkeerd in de parkeergarage Schouwburgplein. De narcoticabrigade had over deze auto een tip ontyangen van Inter pol. Na twee dagen bij de auto te iiebben gepost, kon de politie vrij dagnacht de 46-jarige Turk M. Y. D. uit Rotterdam en zijn 12-jarig zoon tje aangehouden. Volgens een woordvoerder van de politie heeft het uren geduurd voordat de heroï ne werd gevonden. Het spul was zeer geraffineerd verstopt. Het on derzoek in de zaak wordt voortgezet. DORDRECHT, 21 7. De laatste rit van de bus van Putlershoek naar Rotterdam is zaterdagavond geëin digd op het bureau van de rijkspo litie in Oud-Beyerland. De rijkspo litie verhoorde daar vervolgens de 44 inzittenden, om uit te zoeken wie verantwoordelijk was voor de ern stige vernielingen die in de bus waren aangericht. Tenslotte kregen na enkele uren drie jonge Rotterdammers, P. en V. (beiden 16) en P. H. (18), die als hoofdverdachten worden beschouwd een proces-verbaal. De laatste werd door de politie gezocht wegens dief stal, aldus een woordvoerder van de rijkspolitie Dordrecht. De andere jongelui werden in de loop van de nacht naar huis ge stuurd. In de bus was de binnenver- lichting vernield, alsmede het pla fond. Van enkele banken was weinig meer over. De rijkspolitie Dordrecht voert in samenwerking met de busmaat schappijen de laatste tijd kontroles uit in de bussen van het streekver voer rond Rotterdam. Vooral tijdens de weekeinde avonden zijn er erg vaak klachten over vernielingen door baldadige jongelui in de bussen. De politie hoopt met de aktie van zaterdagavond voorlopig gevrij waard te zijn van vernielingen bij het streekvervoer in de Hoekse Waard. ARNEMUIDEN, 21-7. De 6-jarige Jacqueline Feij uit Arnemuiden is vrijdag rond het middaguur ver dronken in een zwembad in het Zwitserse plaatsje Ponts-de Martel in het kanton Neuchatel, aldus de alarmcentrale van de ANWB. Het meisje was daar met haar familie op vakantie. DEN HAAG, 21-7. Een Rotterdam se bergingsmaatschappjj is er zater dagmiddag bij hoog water in ge slaagd de bij Schcveningen op het strand gelopen Belgische kotter „Ho sanna" los te trekken. De nacht daarvoor was al eerder (tevergeefs) een poging gedaan om het donder dag vastgelopen schip vlot te trek ken. Dc Hosanna raakte donderdag stuurloos door een deffekt aan de motor. Een tc hulp geroepen red dingsboot - de Bernard van Leer - kreeg een draad in de schroef en liep eveneens op het strand. Dit schip werd in de loop van donder dagavond al losgetrokken

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3