D.F.S. organiseerde junioren- toernooi voor campingteams Eric Bell - die kan het wel ZIERIKZEE ROOD UITSTEKEND PARTIJ TEGEN ERE-DIVISIEKLUB RODA J.C. STRAFSEKONDEN KOSTTEN KNETEMANN ETAPPE-OVERWINNING Ondanks 4-1 nederlaag Tourfinish wordt rechtstreeks uitgezonden op de televisie Bijdragen voor sportvisserij Roeitocht Cadzand- Engeland mislukt r Zierikzee kon woensdagavond na de ontmoeting tegen Roda JC met op geheven hoofd het veld verlaten. Wel wist de Limburgse eredivisie-klub de ontmoeting met een 4-1 overwinning af te sluiten, maar deze cijfers waren wel byzonder geflatteerd voor de betaalde voetballers. Het was van Zierikzee, dat nog maar eenmaal had getraind, een gro te verdienste dat bet geen spelletje van kat en muis is geworden. Onbe vangen trad het met veel inzet spe lende team van de thuisklub de Lim burgers tegemoet, waarbij het by vlagen zelfs zo was dat de thuisklub inplaats van de bezoekers het spel in handen -had. Zierikzees trainer Gerard Oly- h'oek, die déze wedstrijd toch éigen- lijk niet - zo zag zitten, kon na af loop dan.ook bijzonder tevreden zijn over de door zijn team geleverde prestatie. Van Roda's trainer Bert Jècobs en de manager Hans Coerver kon hij dan ook komplimentjes in ontvangst nemen voor de wijze waarop zijn team partij heeft gege ven. Minder tevreden Minder tevreden kón Bert Ja cobs zijh over het spél van zijn eigen team, dat zeker geen spel op de grasmat braéht wat kón; wórden gekwalificeerd als eré-divisie voet bal;Pessimistisch gestehid over -dè tóèkomst xvas Jècobs échter beslist nóg niet. Vijf speiérs ontbraken nog op het appèl, die werden vervangen door jonge spelers uit het C-team. Ver meulen heeft nog steeds niet gete kend, de Deen Kolding komt deze Kursus sportmassage in Zeeland Na een aantal jaren oriënteren en veel praten komt er ten slotte een kursus Sportmassage in de provin cie Zeeland. Onder auspiciën van het Nederlands Genootschap voor Sport massage zal eind augustus de kur sus te Goes van start gaan. De totale organisatie is nog niet geheel rond doch de star.t van de kursus is definitief. Nog niet kan worden medegedeeld waar de kur sus plaatsvindt en welk kursusta- rief gehanteerd! zal worden. De kur- susduur is ruim 120 uur, verdeeld over 4 a 5 uur les per zaterdag, de kursusdag. Enorme belangstelling De kursus Sportmassage zal on getwijfeld in een grote behoefte voorzien gezien de neorme belangd stelling die er in de afgelopen jaren vanuit de gehele provincie voor de kursus bestond. De inschrijving voor de kursus slaat vanaf heden open voor belangstellenden. Op de kursus kunnen maximaal 20 personen wor den geplaatst. Dit seizoen wordt er slechts één kursus in de provincie ge organiseerd. Aanmelding en informatie voor de kursus sportmassage voorlopig bij de Zeeuwse Sportraad, Dam 31, Mid delburg. Tel: (01180) 28024 (Ton Kienhuis). DUIVENSPORT P.V. Duiveland Wedvlucht vanuit .St. Quentin d.d. 14 juli. Afstand 208 km. In con cours 407 jonge duiven. Gelost om 13.10 uur. Aankomst eerste duif 16.36 uur. Laatste prfjsduif 17.38 uur. De uitslag is: J. W. v. Dijke 1, 20; Comb, IJ/elenberg 2, 4, 12, 18, 21, 33, 47, 50. 59. 86. 88, 97; L. Smalhecr 3. 53; J. v'. Popering Jzn. 5, 68, 76, 80, 91; C. J. Krijger 6, 23, 26, 44, 56; A. dc Jonge 7. 49, 55, 81. 94; A. S. de Ko ning 8. 9, 13, 14, 25. 59, 41, 45, 52, 58; M. C. de Koster 10. 17, 28, 82, 99, 100, 102; Joh. Jumelet n, 27, 29, 30, 54, 70, 71, 92; T. M. Dalebout 15; A. J. IJze- 1 en berg 16, 42, CO. 90, 98; J. M. v. d. Werf 19. 31, 32. 77; Comb. Dane-Doo- ge 22, 61, 64, 65. 89, 95; Comb. Knop- Stouten 24, 38. 40, 48, 57, 83; P. de Bruine 34. 36. 69. 73. 84. 85; A. Hetj- boer 35, 37. 72, 79; Joh. Stouten 43. 87; J. Griep 46. 51, 63. 74; M. S. Mnt- thijsse 62, 101; H. P. van Noorden 66; P. Otito 67. 75. 78. 93. 96. week terug van vakantie, terwijl men bijna rond is met nog twee aankopen, een middenvelder en een voorhoede-speler. Verder kon Dick Naninga, deed nog wel aan warming up mee, wegens een in de wedstrijd tegen De .Meeuwen opgelopen bles sure niet mee spelen. Narininga zelf wilde nog wel spe len, maar trainer Jacobs wilde elk risico vóórkomen en hield zjjn spits buiten de lynen. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden wa ren er toch nog ruim 1000 toeschou wers aanwezig om de ontmoeting bij te wonen. Het spel dat Zierikzee bij dit eer ste optreden in het nieuwe seizoen liet zien, biedt zeker weer perspek-- ftef voor de toekomst. Er werd met veel inzet gespeeld, terwijLhet daar naast een aantal goede kombinaties op de grasmat wist te leggen. On bevangen. traden de Zierikzee spe lers. hun' - tegenstanders tegemoet waarbij het zelfs niét schroomde om zelf .in de aanval te gaan. Eén-twee-kombinatie Nadat Kees Bregman de paal op zijh weg had gevonden wist Roda in de 25e minuut voorsprong te nemen door André Broeks die een voortref felijke één-twee kombinatie met Roger Raven op de juiste wijze wist af te rondden (0-1). Zierikzee liet zich door deze treffer allerminst in timideren en bleef mede door het voortreffelijke werk op het midden veld uitstekend partij geven. Kees Verkaart kwam zelfs dicht bij de verdiende gelijkmaker, maar door goed in te grijpen wist Jan Jong bloed de treffer te voorkomen. Aan de andere kant wist zyn over buurman Ronald Lievcnse door tijdig in te grypen gevaar te voorkomen. De verwachting dat Zierikzee na de rust op konditie zou worden wegge speeld werd niet bewaarheid. De thuisklub bleef zich voortreffelijk weren, terwyl Roda vooral aanval lend onder de maat bleef. In de beginfase van de 2e helft kreeg Zierikzee bovendien enige goede mogelijkheden om de stand recht te trekken, waarbij het aan de nodige koelbloedigheid ontbrak om deze op de juiste wijze af te ronden. Op fortuinlijke wijze kwam Roda in de 23e minuut op een 2-0 voor sprong toen de bal via de benen van Ronald Lievense, die weer een aan tal goede reddingen liet zien, weet ook hier meester van zijn terrein te blijven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Jan Lievense op ongelukkige wijze in het éigen 'dóel verdween. Na een half uur spelen in de 2e helft slaag de Zierikzee erin de dik verdiende tegentreffer te scoren. Doelman Da.ci.er, die Jongbloed na de rust verving, kon een hard schot van Marcel van Grunsven niet klemvast stoppen, waarna Martin Quist het leder onhoudbaar inschoot (1-2). Slotfase In de slotfase zag Roda nog kans naar een geflatteerde 4-1 overwin ning uit te lopen. Tien minuten voor tijd besloot rechtervleugelvercjediger André Broeks een solo,jeen treffer (1- 3), waarna in de. alleiVlaatste minuut Roger Raven nog een strafschpp wjgPtp forceren-welke door Theo de Jóng werfl béniïtr ('1-4). In de rust werd oud-aanvoerdep en eerste elftal speler kees Struik, de in het vorige seizoen, tegen Vlis- singen eén beenbreuk opliep, door Zierikzees voorzitter de heer K. B. Hbgerland in de bloemetjes gezet en kreeg hij verder een enveloppe met inhoud aangeboden als dank voor zijn bewezen diensten. Zomeravondkompetitie Met de wedstrijd tussen Zeelandia en DSV en Stella Boys en Zeelandia werd de zomeravondvoetbalkompe- titie van het rayon Zierikzee afge sloten. Stella Boys beëindigde de kompetitie met een 2-1 overwinning op Zeelandia waarmee het op de der de plaats van de ranglijst eindigde. Zeelandia zette de ontmoeting tegen DSV om in een 3-1 overwinning waarmee het op gelijke hoogte kwam met Velocitas en DSV. De eindstand: Zierikzee-Vet. Toren Boys Stella Boys ZZ'72 Velocitas DSV Kon. Zeelandia DSV II 14-11 1 2 63- 12 23 14 11 1 2 52- 8 23 14 8 3 3 37- 14 19 14 7 3 4 42-16 17 4 2 8 27- 31 10 4 2 8 19- 28 10 5 0 9 22- 42 10 0 0 14 7-118 0 Door de camping voelbalkommissic van de sportvereniging DFS werd dinsdag en woensdag een junioren- toernooi georganiseerd waaraan naast negen campingteams ook door een jeugdelftal van DFS werd deel genomen. In poule A. de tien teams waren in twee poules ingedeeld, toonde het elftal van camping Duinrand zich op overtuigende wijze de sterkste door alle vier te spelen wedstrijden in een overwinning om te zetten. Dc groot ste konkurrontie werd hierbij nog ondervonden van de Duinhoeve, wel ke beslissende wedstrijd door de Duinrand met 2-0 werd gewonnen. Poule B In poule B leverde het team van de camping Sine-Curc en DFS een spannende strijd voor het bezetten van de bovenste plaats. Hoewel DFS met 2-6 van Sinc-Cure wist te win nen eindigde het camping-team toch door een beter doelsaldo op de bo- venste plaats. Sine-Curc wist haar overige drie wedstrijden in winst om te zetten, terwijl DFS tweemaal wist te winnen maar ook tweemaal gelijk speelde. Heden (donderden) avond zal te 18.30 uur de finale worden gespeeld tussen de Duinrand en Sine-Cure. De resultaten, poule A: Duinrand- Torentje 9-0; Duinhoeve-Rozenhof 3-2; Burghstede-Torentje 14-0; Duin rand-Duinhoeve 2-0; Rozenhof- Burghstede 1-1; Torentje-Duinhoe ve 0-8; Rozenhof-Duinrand 0-6; Duinhocvc-Burghstede 4-3; Torentje- Rozenhof 3-1; Burghstede-Duinrand 2-3. Duinrand Duinhoeve Burghstedc Torentje Rozenhof 4 4 0 0 20- 2 8 4 3 0 1 15- 7 6 4 1 1 2 20- 8 3 4 10 3 3-32 2 4 0 13 4-13 I Poule B: DFS-Blomshoeve 5-0; Duinoord-Sinc-Cure 0-1Ginster- veld-Blomshoevc 3-0; DFS-Duin- oord 1-1; Sine-Cure-Ginsterveld 5-0; Blomshoeve-Duinoord 0-3; Sine- Cure-DFS 0-2; Duinoord-Ginster- veld 1-0; Sinc-Cure-Blomshoeve 5-0; DFS-Ginstcrveld 1-1. Sine-Cure DFS Duinoord Ginsterveld Rlomshocve Campingtoernooi te Burgh-Haamstede In het camping voetbaltoernooi voor senioren op het sportpark van Zuijen van Burgh-Haamstede ziet het er naar uit dat de kampioen van vorig jaar, de Duinhoeve, geen, kans zal zien om haar titel te prolongeren. Dinsdagavond zag de Duinhoeve zich met 2-0 door het team van de camping Duinoord geklopt, terwijl woensdagavond met 1-0 aan het kortste eind werd getrokken tegen de Duinrand. Burghstede en Toren tje speelden met 1-1 tegen elkaar ge lijk. De stand in» poule B is momen teel: Dorpshuis Bruinisse Duinrand Duinoord Torentje Burghstede Duinhoeve Ginsterveld Blomshoeve Berkenhof DFS Rozenhof In poule A ging DFS van start mei een 0-0 gelijkspel tegen Rozen hof, Ginsterveld kon tegen Berken hof haar tweede zege boeken (1-0), terwijl Blomshoeve haar eerste punt jes kon bemachtigen in het treffen met Rozenhof (3-0). 2 2 0 0 3-04 2 10 1 3-2 2 2 10 11-12 10 10 0-01 3 0 12 0-41 Voor heden (donderdagavond) zal in poule A de wedstrijd Berkenhof- DFS (19.15) worden gespeeld en in poule B: Duinoord-Burghstede (20.00 uur). BRUSSEL. De 35-jarige Belgische luchtmachtpiloot, majoor Jozeph de Heyn, heeft het bestaan om in een onafgebroken vlucht met een F-16 straaljager de oceaan over te steken. Hij steeg op van de Belgische basis Klein Brogel, in Limburg en landde op de Amerikaanse basis Wrigh'.- Patterson in de Amerikaanse staat Ohio. Dinsdagavond 17 juli trad de En gelse Eric Bell Band op in het Dorpshuis an Bruinisse voor e*n publiek dat ten hoogste uit een man of honderd vijf tig bestond. Een klein publiek dus, maar zeer enthousiast over wat gitarist Eric Bell op hel podium presteerde. Dat was dan ook niet gering, als we ons tot 's mans techniek bepalen. Hij so leert met het grootste gemak, heeft enorme snelheid in zijru vingers zit ten, kent alle trucs en standaard licks en gaat moeiteloos over van rock naar jazz, van blues (terug) naar hardrock. Bell had dan ook geen moeite om gedurende het grootste deel van het optreden op zijn routine te leunen. Hij leek een tijd lang niet erg gein- spireerd - hij werd, zeker voor een man van zijn kaliber soms wel heel erg slordig in het afwerken van licks. Mogelijk was dat vermoeid heid/verveling ontstaan tijdens een intensieve tour langs Nederlandse klubs e.d. Misschien ook is hij nog steeds niet gewend aan ten hoogste halfvolle zalen, zoals in Bru. Ten slotte heeft hij zijn top al achter zich, inclusief zalen en stadions met een publiek van vele duizenden. Langzamerhand ging het wat be ter: met een geluidsvolume - dat weliswaar volledig stuksloeg tegen de muren van de kleine zaal - en wat meer „schwung" in zijn presentatie kreeg hij 't publiek mee en dat werk te verfrissend voor de meester. Hoogtepunten waren wat dit betreft het bluesy „Sweet sixteen" en de oude Thin Lizzy-hit „Rocker", dat in de 2de toegift terugkwam. Want zover kwam het welde band moest nog twee keer terug komen. Uiter aard werd ook „Whisky in the jar", een oude folkballad uie in Bells in grijpende bewerking de eerste (we-" reld)hit voor Thin Lizzy werd, ge speeld. Bells arrangement heeft niet geleden onder de tijd (6 jaar oud) dat bleek wel! De 10 min. durende uit voering ervan begon indmkwekkend en bleef dat ook de eerste vijf minu ten, daarna verzandde het wat. Daarmee komen we meteen op het laatste wat nog over Eric Bell op gemerkt moet worden. Band Deze verbluffende rockgitarist - geen wonder trouwens dat Noel Redding met hem in één band wilde spelen na de dood van Jimi Hendrix - heeft een band nodig om ten volle zijn mogelijkheden te kunnen tonen. En dan bedoelen we „band" in ka pitalen en niet het „combo" dat hij nu achter zich heeft. Goedbedoelen de muzikanten zijn zijn twee bege leiders ongetwijfeld en helemaal niet zo slecht, maar geen portuur voor het zwaargeschutstuk Bell. Bovendien lijken 1 bassist en 1 drummer onvoldoende om de, vanuit de zaal nogal op Gordon Lightfoot gelijkende gitarist als performer overeind Vs houden. Bell geeft name lijk zeer sterk de indruk typisch een (subliem) groepslid ie zijneen uit blinker binnen een kollektief, dat hem kan opvangen na een verbijs terende solo, waarin hij zich kan te rugtrekken ter voorbereiding van de volgende „aanval", iemand ook die niet konstant de ogen op zich gericht kan houden. Met deze band is hij juist gedwon gen anderhalf uur lang de aandacht ononderbroken vast te houden en dat lukt hem niet (Ry Cooder, ook zo'n -akoestische - snarenvirtuoos kan dat bijvoorbeeld nog wel in zijn uppie). Als Eric Bell een band met „body" plus ras-performer om zich heen weet te formeren is 'ie er. Dan kun nen we nog veel van hem horen. Want'Eric Bell," die „kennut" verder wel L. N. HILVERSUM, 19-7. De NOS-tele- visie zal zondag 22 juli van 16.00 tot ongeveer 17.15 uur via Nederland 2 een rechtstreekse reportage verzor gen van de laatste etappe van de ronde van Frankrijk naar, Parijs, waar de finish op de Champs Ely- sees ligt. Een samenvatting van de ze laatste etappe wordt evenals op de andere dagen uitgezonden van 18.05 tot 18.50 uur, eveneens via Ne derland 2. DEN HAAG, 18-7. Minister Van der Stee van landbouw en vissery wil aan hengelsportverenigingen en openbare lichamen, zoals gemeenten, bijdragen geven om de mogelijkhe den voor de sportvisserte verbe teren. Aanvragen kunnen betrekking heb ben op het voor de sportvisserij ge schikt maken en/of verbeteren van bestaand water en op het scheppen van nieuwe vismogelijkheden. De re geling is niet bedoeld om bij le dra gen in de beheerskosten van een vis water. De bijdrage zal ten hoogste 70 pro cent bedragen van de subsidiabele kosten en ook nooit hoger zijn dan drie ton per projekt. Ten minste 2.500 gulden komt voor rekening van de aanvrager. Van uitgevoerde pro- jekten moet iedere sportvisser kun nen profiteren. Aanvragen moeten uiterlijk 31 de cember worden ingediend. CADZAND, 18-7. De twee inwoners van Zaandam die in een houten sloep de Noordzee wilden oversteken om in het Guiness Book of Records te komen, hebben hun poging op moeten geven. Precies twintig uur na hun vertrek uit Cadzand slapten Joop Holkamp (42) en Piet Duivers (20) op het strand van die Zeeuwse badplaats weer aan land. Door de harde wind en de sterke stroming moesten zij hun 72 mijl lange roeitocht afbreken. Naar Antwerpen Al direkt na de start maandag dre ven de Zaandammers of naar Ant werpen. Hun bootje strandde vijf uur na vertrek alweer bij hel begin punt Cadzand. De tweede poging leek meer sukses te hebben. De roei ers wisten hel tot ongeveer zeventig mijl in de richting van Engeland te brengen, maar vaste wal hebben z.c niet bereikt. De Rijkspoliltic te water in Zee land was bijzonder verontwaardigd over de „onverantwoordelijke, slecht voorbereide tocht". CHARTOEM. Bij hun z.aterdag begonnen offensief tegen de stellin gen van het „Volksfront voor de bevrijding van Eritrea" hebben de Ethiopische troepen 4.000 man aan doden verloren. Dit heeft een woordvoerder van hef Volksfront in Chartoem tegen een verslaggever van het Franse persbureau AFP ge zegd. Na de zware inspanningen welke de laatste weken zijn geleverd en de tijdrit van vandaag nog voor de boeg hebben de renners in de Tour de France het in de dinsdag en woens- dag verreden etappes kalm aange daan. In de dinsdag verreden 'étappe van Alpe d'Huez naar' Sint Priest; over een afstand van 162 km arriveerde het komplete peloton van de nog overgebleven 91 renners aan de fi nish. In de massa spurt toonde de Duitser Didi Thurau, die in de Al pen de strijd nog had willen staken, zich de sterkste voor de Belgen Ja cobs en Demeijer. Geen veranderingen Na deze etappe veranderde er niets in het algemeen klassement. Ook in de woensdag verreden etap pe van Saint Priest naar Dyon over een afstand van 239,6 km, op één na de langste etappe, heerste er lange tijd volledige rust in het peloton. Met nog 58 km voor de wielen koos de Italiaan Serge Parsani de ruimte, achterna gezeten door wereldkam pioen Gerrie Knetemann, die zich bij de Italiaan wist te voegen. Daar het peloton in eerste instantie niet op deze uitlooppoging reageerde, slaagden de twee vluchters erin een voorsprong van ruim 2 minuten op te bouwen. Vooral onder impuls van de ploeg van Thurau stelde het peleton in de slotfase nog alles in het werk om de twee vluchters tot de orde te roepen. De kloof bleek echter niet meer te rverbruggen en met een voorsprong van ruim 30 seconden konden Kne temann en Parsani liun eindsprint inzetten. Knetemann toonde zich hierin op duidelijke wijze de sterkste, maar nadat de wereldkampioen reeds was gehuldigd, ging de overwinning tóch naar Parsani. Bij de ontsnap ping zou Knetemann zich hebben vastgehouden aan een volgauto, \yat hem door de jury kwam tè staan op 10 strafseconden. Door deze straf maatregel werd Knetemann terug gezet naar de 2e plaats. Netjes bijeen De groten bleven ook deze dag weer netjes bijeen, alleen wist Kui per 3 seconden winst te boeken op zijn naaste konkurrent voor de der de plaats, de Portugees Agostinho, bij een Simca Rush. Het algemeen klassement ziet er momenteel als volgt uit: 1. Hinault 85.44.05; 2. Zoetemelk op 1.58; 3. Kuiper op 21.20; 4. Agostinho op 21.58; 5. Bernaudeau op 23.37; 6. Maas op 30.50; 7. Battaglin op 21.19; 8. Wellens op 32.28; 9. Criquielion op 33.52; 10. Thurau op 38.46; 16. Van de Velde op 51.27; 18. Lubberding op 54.24; 34. Knetemann op 1.36.16; 44. Pronk op 1.51.10; 48. Den Hertog op 1.57.40. In de vandaag te rijden tijdrit in en rond Dyon over een afstand van 50 km wordt nog een spannende strijd verwacht, voor het bezetten van de derde plaats tussen Kuiper en Agostinho, terwijl Jo Maas nog een aanval op zijn 6e plaats mag verwachten door Battaglin en Wel lens die maar 29 seconden en 1.38 minuten achterstand op Maas heb ben. Favoriet voor de tijdrit van daag is weer gele trui drager Ber nard Hinault. Gerrie Knetemann juichte te vroeg, .iadat hij als eerste te Dyon door de 'inish teas gegaan, maar daarna door de jury naar de 2e plaats werd ver- jvezen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5