Nieuwe ruime ziekenwagen voor Bruse ambulancedienst I! Kommissie bejaardenzorg in Duiveland ziet mogelijkheden in het vrijwilligerswerk j j ZIERIKZEE-RODA J.C. DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kosten een ton... TUINMAN ISTA - OOSTERLAND f „Geen onbetaalde huishoudelijke hulp" Verdronken bij het eenden voeren Auto Louis Goedbloed Noordwelle ZIERI SCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 juli 1979 135ste jaargang; Nr. 225?7 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne* wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse ^ummers 55 ceni - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 36 cent per losse mm, „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W in dit nummer: Woningen in Stoomgemaal Flaauwers BRUINISSE, 12-7. De enige partikuliere ambulance dienst in deze regio, die van André en Betty Salemink, is sinds donderdag een gloednieuwe Amerikaanse am bulance rijk, ter vervanging van één van de twee (ne gen jaar) oude. Bjj het binnenrijden van deze geïmporteerde ziekenwagen, een primeur voor Nederland (kosten een ton), loeide het doorgaans mistroostige geluid van de hoorn ditmaal feestelijk ter begroeting. Nu nog moet de wagen buiten „overnachten", maar wanneer de ge meente meewerkt een wijziging aan te brengen in het bestemingsplan, en dat zit er volgens het echtpaar wel in, verrijst er binnenkort een rui me garage naast het huis aan de Molenweg, waarin de ambulances veilig gestald kunnen worden. Dan kan het bovendien niet meer voorko men, zoals deze winter gebeurde, dat een ziekenwagen al bij 't wegrijden blijft vaststeken in de sneeuw. Bet ty Salemink wordt bijna lyrisch, wanneer ze o ver de nieuwe ambu lance spreekt. De inrichting van deze zeer rui me wagen is veel vriendelijker ge worden, niet meer uitsluitend wit van kleur, de praktisch indeling en Advertentie GAAT U VERHUIZEN GAAT U TROUWEN Uw woninginrichting is in goede handen bij: INTER1EURVERZORG.NG ZIERIKZEE. De drukte tijdens de eerste toeristendag dinsdag in Zie rikzee was nog niet overstelpend. De glasblazer, reeds een vertrouwde verschijning tijdens deze dagen, mocht zich echter weer in een grote belangstelling verheugen bij de uit oefening van zijn fraaie ambacht. (Foto: Ziorikzeesche Nieuwsbode) de inventaris zgn volgens haar zeg gen optimaal. Samenwerking Die inventaris en de aanwezige medicijnen zijn uitgezocht in samen werking met de dokters F. J. J. Bui tendijk, H. Speelman en M. M. v. d. Berg, met wier eisen in dit opzicht is rekening gehouden. In de auto kunnen vier liggende patiënten worden vervoerd, of bij voorbeeld twee liggende en vijf zit tende. Uit die samenwerking blijkt, dat de kontakten met de dokters uit het rayon van deze ambulancedienst (Bruinisse én Duiveland) zeer goed is. Dat is tevens het geval met het Rode Kruis ziekenhuis, dit in tegenstelling tot zo'n twee jaar geleden, toen het echtpaar de ambulancedienst opzet te. Er is een prima relatie met het ziekenhuis, en de ambulance-diens ten daarvan te Zierikzee en Renes- se. Men gebruikt bijvoorbeeld dezelf de brancards, waardoor het moge lijk is die - indien nodig - te verwis selen. Men waarschuwt elkaar, als men Schouwen-Duiveland verlaat, zodat de anderen dan paraat kunnen zijn. Ook heeft het echtpaar Salemink dat de ambulancedienst samen met Els Kameiiing drijft, de beschikking over de sleutels van de polikliniek en di van de „poort" bij het Greve- lingenstrand, die daar is geplaatst om caravans te weren, maar waar onder ook de ziekenwagen niet door kan. Steeds drukker De ambulancedienst Bruinisse krijgt het steeds drukker. Het is in feite een trieste opsomming - maar de ziekenwagen is dit jaar (het der de seizoen) al 75 keer uitgerukt, een aantal dat verleden jaar in totaal werd „behaald". Toch wordt het ra yon binnenkort waarschijnlijk uit gebreid met een gedeelte Zuid-Hol land. Bruinisse kan namelijk in be paalde gevallen veel eerder ter plaatse zijn bij een ongeluk op de Grevelingendam dan Dirksland. Overigens hebben de drie ambu lancerijders één grote zorg, en dat is die van een goede centrale meid- post: de ambulance rijdt met de mo bilofoon op het landelijk net afge steld, waardoor het. vaak lang duurt eer kontakt met een andere post kan worden gezocht. Wèl is hun eigen dienst via nummer (01113) 1599 regelrecht te bereiken. Dat de post nodig is, is inmiddels wel bewezen, maar toch hebben de drie ambulance-rjjders allen nog een baan buiten dit „bedrijf" om. Er wordt voor deze dienst (dus ook voor de auto's) namelijk geen enkele sub sidie verstrekt Ervaring André heeft een jaar of acht/ne- Advertentie t; uw dealer voor: m 53 Tel. (01114) 1495 - Sint Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraat 48 gen ambulance-ervaring, hij werkt al die tijd al in Rotterdam. Echtge note Betty heeft verpleegkundige ervaring, en drijft daarnaast een hondenpension. Medewerkster Els is verpleegster in „Duinoord" te Haam stede. „Ervaring is héél belangrijk", vindt'Betty. De beide dames kunnen daar inmiddels op bogen. Verleden jaar is hun dienst als een van de beste uit Zeeland ge keurd door Volksgezondheid. Nu wordt dié nieuwe, volgens Betty re volutionaire wagen, ingezet bij on gelukken en spoedgevallen. Zierik zee moet tot volgens haar zeggen nog een half jaar op een nieuwe wachten. Binnenkort is het Bruinisser echt paar in een andere funktie te zien. Zoals het al eerder deed, verleent het belangenloos assistentie bij Bru- Pop en de binnenkort te houden Ronde van Bru. Het echtpaar Salemink met hun nieuwe aanwinst: een zeer ruime ambulance, waarin zelfs een kleine operatie zou kunnen worden uitge voerd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De avond des levens brengt f ij zijn lamp mede. t Joubert NIEUWERKERK, 12-7. Voor <le eerste bijeenkomst tussen de Kommissie Bejaardenzorg Duiveland en de plaatselijke vrouwenorganisaties donderdagavond in liet Dorpshuis te Nieuwerkerk bestond slechts geringe belangstelling. Ongetwijfeld was de vakantiepe riode hier gedeeltelik debet aan, maar de belangrijkste reden moet gezocht worden in het argument, dat de vertegenwoordigsters van de wel aanwezige vrouwenorganisaties naar voren brachten. Na de mededling van de kommis sie Bejaardenzorg Duiveland, dat vrijwilligsters nodig zijn voor het open bejaarden werk, is bij de leden van de vrouwenverenigingen het idee gaan leven, dat gevraagd zou worden om onbetaalde huishoude lijke hulpkrachten voor bejaarden. De kommissie Bejaardenzorg liet donderdagavond weten dit misver stand bijzonder te betreuren en zei nogeens duidelijk waar het dan wel om begonnen is. Resultaat enquête Zoals reeds enige tijd geleden be kend werd gemaakt, heeft het ge meentebestuur van Duiveland een enquête gehouden onder de bejaar den van de gemeente om een beter inzicht te krijgen in de wensen en behoeften van deze bevolkingsgroep. De belangrijkste uitslag van deze enquête was het feit dat deze men sen behoefte hebben aan konkrete hulpverlening in hot huishouden, bij het boodschappen doen en in geval van ziekte. De direkle aanleiding voor het Dui- velands gemeentebestuur meer aan dacht te paan besteden aan hef open bejaardenwerk, waren de be zuinigingsmaatregelen van c.r.m., waardoor het werk van de Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinsver zorging moest worden beperkt. „Waarschijnlijk ligt hier een taak voor ons", was de mening van het gemeentebestuur. De gemeenteraad besloot een be drog van f 30.000,beschikbaar te stellen voor dit open bejaardenwerk. Burgemeester .T. D. de Kam wees er donderdagavond met nadruk op dat dit bedrag onder meer aangewend zal worden voor het aantrekken van een full-time of parttime kracht voor het verrichten van huishoudelijk werk bij bejaarden, daar waar de Stichting Maatschappelijk Werk thans verstek moet laten gaan we gens de bezuinigingsmaatregelen van 25 procent. Konkrete voorbeelden De vertegenwoordiger van de Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging, de heer J. v. d. Veer kwam tijdens deze bijeenkomst in dit verband met enkele konkrete voorbeelden. „Soms moet een bejaar de langer in het ziekenhuis blijven, omdat er thuis geen opvang voor hem is". hem is", aldus de heer Van der Veer. Verder wees hij erop, dat de bejaar denhulpen, die via deze Stichting werkzaam zijn in de vakantieperio de vervangers dienen te hebben. De door de gemeente Duiveland gereser veerde pot van f 30.000.zou hier derhalve enige uitkomst kunnen brengen. De kommissie bejaardenzorg was wel unaniem van mening dat bij de financiële kant van de zaak dan wel dezelfde maatstaven als bjj de Stichting gehanteerd moeten worden, om ongewenste ontwikkelingen te vermijden. EINDHOVEN, 12-7. De 79-jarige weduwe Th. Thijssen-Liebers uit Groesbeek is donderdag in het ri viertje de Gender in Eindhoven ver dronken. De vrouw logeerde bij haar dochter in Eindhoven. Ze is volgens de politie vermoedelijk bij het voe ren van de eenden uitgegleden en in het water terecht gekomen. Advertentie NIEUW OKKASIONS REPARATIES ONDERHOUD Off.dealer van Schouwen-Duiveland (Vervolg pag. 2) Telefoon 01116-1245 VOETBAL A.s. woensdag 18 juli om 19.00 uur op het sportpark „Bannink" fe Zierikzee. Entree: volwassenen f 5,00 per persoon Kinderen (tot 12 jaar) f 2,50 per persoon Als sponsors voor deze wedstrijd treden op: BIJ DE VAATE makelaardij PAUL VAN GEESBERGEN functionele kleding en jeans AGO verzekeringen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1