Eigen CJV-schip „Vita Pugna" maakt officiële openingstocht I B. en w. Zierikzee over advies strukturering ziekenhuisdiensten Muzorewa bereid positief te reageren op toezegging Nkomo DE ZIERIKZEESCHE COURANT GELD NODIG Na ingrijpende opknapbeurt Om behoud Rode Kruis ziekenhuis NIEUWSBODE Maandag 9 juli 1979 135stc jaargang Nr. 22534 waarin OPGENOMEN (1797 - 1889J REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na halt zes <ie pagina 2 onder de rubriek „Agenda" Redakteur: M. J. Bif de Vaate Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse ^ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. in dit nummer: Konsistorie Gast huiskerk gerestaureerd In het „Advies ziekenhuissituatie Zeeland" van het kollege voor zie- kenhuisvoorzieningegn komt naast een aantal argumenten, die duide lijk pleiten voor het voortbestaan van het ziekenhuis op Schouwen- Duiveland, een aantal passages voor, welke het voortbestaan van het zie kenhuis diskutabel stellen. Het Zie- rikzeese gemeentebestuur laat we ten dat grote verontrusting is ont staan over deze passages bi.) de di- rekt betrokkenen - direktie, medi sche staf, personeel - maar ook in brede lagen van de bevolking. Grolt- voldoening Het kollege van b. en w. van Zie- rikzee deelt mede met grote voldoe ning en erkentelijkheid kennis ge nomen te hebben van de inhoud van het „Advies van de provinciale raad voor de volksgezondheid in Zee land" van april 1979, waarin op grond van zeer goed onderbouwde argumenten een duidelijk pleidooi wordt gehouden voor het voortbe staan van het Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee. Een aantal argumenten, die dui delijk pleiten voor het voortbestaan van het Rode Kruis Ziekenhuis en die door liet kollege van b. en w. be nadrukt worden, zijn: De afstand van Zierikzee naar Goes zowel als de afstand naar Dirksland zijn dermate groot, dat alleen deze afstanden reeds de handhaving van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis wettigen: Voorts zal de 30-minutengrens bij opheffing van het Zweedse Rode Kruis zieknhuis. fors overschreden worden, hetgeen onder andere het familiebezoek ernstig zal bemoei lijken en de mogelijkheden tot poli klinische behandeling doen afne men; Het is volstrekt onaanvaard baar, dat in de zomermaanden, wanneer het bevolkingsaantal door de toeristenstroom oploopt tot 80.000 -100.000 er op Schouwen-Duiveland geen ziekenhuis zou zijn; 's Morgens gebeld 's avonds geld! Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Fiuancieringskanloor M. Geense Bruinissc Dr. Dc Kockstraat 2 Telefoon (01113) 1010 De plannen van bet bestuur van de Corneliastichting te Zierik zee om in de direkte nabijheid van bel ziekenhuis een verpleeghuis te realisern. vormen eveneens een sterk argument voor handhaving van het ziekenhuis in deze voor de gezondheidszorg in de regio uiterst gunstige combinatie. Het feit dat het Streekzieken huis „De Bevelanden" te Goes en het Rode Kruis ziekenhuis te Zie rikzee in principe overeenstmming bereikt hebben over een vergaande vorm van samenwerking, hetgeen ook door de provinciale raad als een positief argument genoemd werd. Ernstig hezwaur Met de grootst mogelijke nadruk stellen, zowel dc ra ad van de ge meente Zierikzee als het kollege van b. en w. ernstig bezwaar te hebben tegen een eventueel voornemen om op korte of langere termijn over te gaan tot sluiting van het Zweedse Rode Kruis ziekénhuis te Zierikzee Het kollege van g.s. zal verzocht worden rekening te houden met de ze bezwaren bij het opstellen van een plan op basis van de Wel Zie kenhuisvoorzieningen. ZIERIKZEE, 6-7. „Hulde, hulde en nog eens hulde voor alles wal jullie gedaan hebben en dat met zo wei nig financiële middelen. Ik zal nooit voldoende woor den kunnen vinden 0111 mij bewondering te uiten voor wat hier is gepresteerd". anderen. Dc heer Schot kreeg van hem vijftien spellen overhandigd. Goede sfeer De relatie tussen Roel Kok, hoofd «-an „Schouwenoord", en hel CJV is ontstaan via zijn werk in het gezins vervangend tehuis. Aldus burgemeester Th. II. de Meester, bü de ingebruikneming van het CJV-schip, vrijdagmiddag aan dc haven bjj het voormalige komplex van Smit Bolnes. Tal van genodigden hoorden dc rij van sprekers aan, die overwegend vol lof waren voor de prestaties van bet CJV „Samen Verder" betreffende het schip „Vita Pugna". CJV-voorzitter de heer B. D. Schot sprak het ope ningswoord. De heer F. Kr u'ring van het pro-, vinciaal C.J.V. vertelde diep res- -pekt te hebben voor hetgeen het C.J.V. klaarspeelde. Hij vond het fijn dat er nog jeugdorganisaties zijn, waarin dit kan en voorkomt. Een belangrijke mededeling was dat de C.J.V. zich gaat opsplitsen in provinciale stichtingen. Nog dit jaar komt er een provinciale C.J.V. Zee land. Hij bood de voorzitter een boei aan. Getuigenis „Het schip is symbolisch voor de CJV Samen Verder. Als je een week met dertig mensen op een boot gaat zitten moet er wel een goede sfeer zijn. De bewoners van bet gezinsver vangend tehuis houden aan dc groepskontakten met het CJV ook individuele kontakten over. De „Vita Pugna" is een middel om groepen jongeren op een goede ma- nier met elkaar om te laten gaan", aldus de heer Kok. Cadeaus Dc heer B. Dekker van het lande lijk CJV zei: „Ais je zo'n schip ziet, moet je je dan niet afvragen of er in deze maatschappij niets anders te doen is dan op een schip varen. In een kamp kun je echter leren dat er meer is dan hard werken, carrière maken en aan jezelf denken". Hij overhandigde dc heer Schot een fo toboek. Dit advies van dc provinciale raad voor dc volksgezondheid in Zeeland werd uitgebracht op verzoek van dc staatssecretaris van volksgezondheid en milieuhygiëne. TEL AVIV. Een Israëlische mili taire patrouille heeft volgens een militaire-woordvoerder in Tel Aviv drie gewapende Palestijnen gedood die uit Libanon de grens waren overgestoken. Advertentie Het C.J.V.-schip „Vita Pugna" in de Nieuwe Haven. (Foto: Zierikzeësehe Nieuwsbode; Dit nummer bestaat uit 6 pagina's „Als C.J.V. Samen Verder ben je bezig mensen te helpen bij de groei naar volwassenheid, zowel geestelijk als lichamelijk. De dienstverlening is vooral op Zierikzee en omgeving gericht. We zijn in de loop der ja ren flink gegroeid. In 1972 hebben we een stuk grond in Renesse ge kocht, wat de stichting van het kamp betekende. In datzelfde jaar is een schip gehuurd voor de leden boven de vijftien jaar. Een week va ren beviel goed en de daaropvolgen de jaren heeft de C.J.V. ook een schip gehuurd" aldus de voorzitter. Eigen schip In die tijd is het idee van een eigen schip geboren. Na veel voor bereidingen is uiteindelijk dc „Vita Pugna" gekocht van de Fa. Koudcn- burg uit Oud-AIblas in oktober 1978. Hot voormalige schip voor Rijn passagiers was een puinhoop. Meer dan twaalfduizend uren zijn aan het opknappen ervan door vrijwil ligers besteed. Een welgegronde bede dient immer zwijgend met de daad vervuld. Dante Verwachting lot dinsdagavond: Af en toe zon Af en toe zon maar ook een kleine kans op een bui; minimumtempera turen rond 12 graden, middagtempe- ratuur ongeveer 19 graden; matige tot vrij krachtige westen wind. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 8. Min.-temperatuur: omstreeks 11 ge- Max.-tempera(uuromstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden ZON - EN MAANSTANDEN 10 juli. Zon op 5.31. onder 21.59 Maan op 22.12, onder 6.25 Volle maan: 9 juli (22.09) HOOG- EN EAAGWATER Hoogwater Laagwater 10 juli 4.30 16.40 0.55 22.26 Springtij: 12 juli. Temperatuur zeewater tc Vlissingcn 18,2° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 8-7. Het K.N.M.T deelt mede: In een groot deel van Europa is het wisselvallig weer. Alleen aan de Middellandse Zee-kust is het warm en zonnig zomerweer, met middagtemperaturen tussen do 25 en 33 graden In de rest van Europa bevindt zich tamelijk vochtige cn koele oceaan lucht. Deze lucht wordt aangevoerd door een brede weste lijke stroming op het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan. In deze stroming, die via dc Britse eilanden tot diep in Europa reikt, trekken re gelmatig storingen moe Zondag is er in het Alpengebied erg veel regen gevallen; maandag viel er in ons land regen; dinsdag zullen er in onze omgeving opklaringen voorkomen, maar er kan ook nog een bui vallen. Hol wisselvallige weer zal de ker mende -dagen aanhouden. Do wind, die vooralsnog westelijk blijft, houdt de temperaturen aan de lage kant. „Iemand die op reis gaat met een schip heeft kompas en informatie nodig. Als een christen op reis gaat, heeft hij een getuigenis van Chris tus nodig," aldus ds. K. Schaap. Hij bood één exemplaar van een getuigenis aan, de overige veertien orden (heden) maandag overhan digd. Gabri de Groot, jeugdwerklei der vond dat men niet buiten ak- kommodaties voor jongeren kan. Het C.J.V. voert een eigen akkommoda- tiebeleid, maar wel ten dienste van TEHERAN. Door een buisleiding- ontploffing is de stroom olie naar 's werelds grootste raffinaderij in het zuiden van Iran onderbroken. Het plaatselijke revolutionair Comité schref de ontploffing toe aan sabo tage. De heer G. van Dam bedankte na mens de kampstichting de vele me dewerkers. De heer Schot mocht vele cadeaus in ontvangst nemen. De burgemeester overhandigde hem een afdruk van een oude plaat van de iiaven van Zierikzee. Van de „Lich- boei" van het Leger des Heils, kreeg hij een patrijspoort, van de fa. Bra- ber Groenvoorziening te Renesse de Zeeuwse vlag en van de ABN scheepskaarten. Verder ontving de heer Schot een scheepsbel, verzorgd door de sleepvaartmaatschappij. Een jongetje gaf het touwtje voor de kle pel. Na dc opening maakte liet gezel schap een rondvaart buiten de haven van Zierikzee. Deze week wordt de eerste vaart met CJV-leden boven dc vijftien jaar gehouden. Het ge bruik van het schip is ook mogelijk voor andere jeugdgroepen. SALISBURY, 7-7. De premier van Zimbabwe-Rhodesië, bisschop Abel Muzorewa, heeft zich zaterdag be reid verklaard positief te reageren ep een toezegging van de guerilla- Jeider Joshua Nkomo, dat zijn ver zetsstrijders niet vanuit Zambia zul len infiltreren tijdens het komend bezoek van koningin Elizabeth van Engeland aan Zambia. Muzorewa verzekerde dat zijn troe pen geen akties zullen ondernemen waardoor de Britse vorstin op de conferentie van het gemenebest in Lusaka gevaar zou kunnen lopen. Hij herhaalde dat de aanvallen vanuil Zimbabwe-Rhodesië op Zambiaans gebied defensief van aard waren. Volgens hem zou het goed zijn als Nkomo toezegde dat zijn guerrilla-s si rijders ook na het bezoek van de koningin aan Zabia geen aanvallen zullen doen op onschuldige mensen in Zimbabwe-Rhoderië. Zaterdagmiddag werd in Bruinisse het park „Westplantsoen" officieel overgedragen aan het gemeentebe stuur. Het werd aangelegd door de Heidemij. Nederland B.V. Regio West cn omvat wandelpaden, een trimbaan en speel werktuigen. Be langrijk onderdeel is het kleuterbad, op deze foto te zien. Er is ook een ijsbaan, maar die lag er al, in de eerste fase van de uilvoering van dit plantsoen. (Folo: Zierikzecsche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 7-5. Hel kollege van 1). en tv. van Zierik zee heeft, mede namens de gemeenteraad, gemeend een aantal opmerkingen te moeten plaatsen betref fende het advies omtrent de herstrukturering van de ziekenhuisdiensten in Zeeland door de Provinciale raad voor de volksgezondheid in deze provincie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1