HET VUURWERKDRAMA Optreden Vlaggenballet „Aglaja" 7 ELEKTRO LIEYENSE „Flitsen" uit het buitenland Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEESC.HE NIEUWSBODE vrfldae c inn 1979 Nr. asws Aanleg FJektr.- en waterinstallaties Yerkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video enz. 01114 - 1368 01119 - 634 Op muziek van Ray Conniff en gehuld in kleurrijke kostuums brachten de dansers een indruk van een vrolijk oogstfeest. Het optreden van het rlaggenballet „Agtaja" vond plaats in het kader van de Nederlands-Belgische vereniging. Op initiatief van deze vereniging wordt ook de Jordaans tentoonstelling in het Gravensteen gehouden. Het ylaggen- ballet schiep een relatie met de grootmeester van de barok door middel van ren dans. waarin het belang van de slingerlgn werd uitgebeeld. Zierikzecsche Nieuwsbode) medewerking van enkele vooraan staande solisten beroemde opera aria' ten gehore brengt. Daarna Si.ma's goed nieuws show met Dan- ny Kayv als gast. waarna de VARA- mlzending wordt afgesloten met de Franse speelfilm De ontrouwe vrouw, van Claude Chabrol. Charles is een rijk zakenman. Hélène is zijn mooie, tien jaar jongere vrouw die er een minnaar op na houdt. Char les laat hel adres van de minnac 'opsporen en gaat bij hem op bezoek. NED. 2: In de middag brengt de NOS rechtstreekse beelden van het tennistoernooi op Wimbledon, de fi nale heren enkel spel en de finales dames dubbelspel en gemengd dub bel. Hierna volgt een samenvatten de reportage van de verreden etap pe van de Tour de France. De avond begint met een aflevering van de Tros Top 50, waarna de uitzending wordt voortgezet met een aflevering uit de Duitse politieserie Onze ouwe. Het echtpaar Rolf en Renate Asenau hebben het voor een be roepsdanspaar ver gebracht: ze lei den en lukratieve dansschool. Ook op het immateriële vlak hebben ze niet te klagen, want hun huwelijk laat weinig te wensen overHun gelukkige leven wordt op grove wijze vernietigd nis er plotseling op hen wordt geschoten De aktua- liteitenrubriek Aktua tv ivordt ge volgd door de eerste aflevering van de. serie De familie Strauss. Johann Strauss heeft een verhouding met Anna. Wanneer hij een kind bij haar verwekt voelt hij zich genood zaakt met haar te trouwen, hoewel de genegenheid vooral van haar kant komt. Hei huwelijk betekent voor hem een dusdanige vrijheids beperking, dat het gedoemd is te mislukken. ZATERDAG 7 JULI NED. 1: 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 Nieuws; 15.32 Brombeer en Co; 15.40 Lassie; 16.05 Vechten om te leven: 16.30 Peter Ramsay, de dierendokter; 18.00 Nieuws voor do ven; 18.50 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 Popeye; 19.05 Bureau Het is heel geraffineerd uitgedacht, want tijdens het lawaai, dat het vuurwerk veroorzaakte, kon je die twee revolverschoten nauwelijks ho ren en wie ze hoorde zal gedacht hebben, dat het een onderdeel van het vuurwerk was. Niemand heeft een dader gezien. Wat had ik dan moeten toen na de ontdekking? Alle wegen afsluiten en gaan zoeken naar de grote onbekende? Iedereen aan houden? Er is vannacht extra ge patrouilleerd en op het ogenblik zijn twee man aan het zoeken naar pa troonhulzen op het feestterrein. En eventueel andere sporen, maar wat dit laatste betreft, is de kans vrijwel nihil, omdat er zeker een paar dui zend mensen waren, die er kris-kras doorheen gelopen zijn. Daarom heb jk u rustig laten slapen, meneer. Wat had u nog meer kunnen doen, gister avond laat? Ik heb een getuige, die het slachtoffer opving, toen ze neer geschoten was. Maar die heeft even min de schoten gehoord of iemand gezien, die schoot. En zelf was ik toevallig ook op enkele meters af stand". ,.En evenmin iets verdachts opge merkt?" Nee, want dan zou ik ingegrepen hrbbcn, meneer. Volgens voorschrift zijn wc met vier man naar het vuur werk gegaan, drie in burger en één in uniform. Ieder op eigen gelegen heid. Er is één melding van oen vechtpartij na afloop van het vuur werk binnengekomen; dat wordt nog onderzocht". Hoolwerf begon zijn pijp te stop pen". ..En de familie van het slacht offer?" Hendriks had vannacht bureau- d'enst en die is er mee bezig ge weest. Staat in het rapport. Ik heb hem nog niet gesproken, want hij is er momenteel niet". Jaap Boelaan legde enkele papieren voor zijn chef op het bureau. „Dat is 't peevee mei dc verklaring van juffrouw J. Kweekman, die het slachtoffer op ving. Moet nog ondertekend worden. Dit is een verklaring omtrent de doodsoorzaak. Van de gisteravond c.p het terrein dienstdoende arts. Een bevestiging van het ziekenhuis. Ten slotte een lijst van bezittingen van het slachtoffer". Hoolwerf las de naam: „Nittel Stoolberg Hij keek de recher cheur tegenover hem aan. „Nitlel is dat een voornaam?" Boelaan knikte. „Zo staat het in haar pas". Hij legde een tas en een map op het bureau. „Hier zit alles in". Hoolwerf dacht na. „Stoolberg óc naam wekt herinneringen op, maar ik kan me niet dadelijk reali seren in welk verband. Heb je al na gekeken, of we wat van haar heb ben?" De man zuchtte. „Meneer Hoolwerf ik heb gisteren dienst gedaan van acht tot half één en van half twee tot bij zevenen. Toen ben ik naar huis gegaan, heb gegeten en een uur- lie gerust en ging toen naar het vuurwerk. Daarna heb ik hier nog to' bij énen gewerkt. Daarna naar huis om te slapen. Het is nu acht uur en ik ben er alweer bijna een half uur. Ik houd van mijn vak. maar niet van plan cr een slaaf van te .vorden. Bovendien ben ik er niet al leen. maar zijn we met z'n vieren bij de recherche. Hendriks heeft van nacht in deze zaak 't werk van me overgenomen. En waarschijnlijk is hij nog aan het werk". Hoolwerf knikte begrijpend en stak zijn pijp aan. Daarna rokend, keek hij zijn ondergeschikte aan. „Wij werkten vroeger nacht en dag aan één stuk door aan een dergelijke Door F. VAN FALCKENOORT zaak. maar dc tijden zijn blijkbaar veranderd." „Precies, meneer. Goddank ook bij de politie. Ik ben nergens te beroerd voor, wat mijn werk betreft, dat weet u. Maar ergens zijn er grenzen. Hebt u van de week in de kranten gelezen, hoe de recherche in Soest het doet Daar is men het hele week eind vrij. Is er in de nacht van vrij dag op zaterdag een goed gesitueerde inwoonster beschoten. Wat zegt de chef van de politie daar Maandag of dinsdag beginnen wc wel met het onderzoek, want mijn mensen zijn het weekeind vrij." (Historisch!). Boelaan snoof. „Dan mag u nog niet mopperen." Hoolwerf glimlachte. Hij had het artikeltje ook gelezen en er zich over verwonderd. „Goed." zei hij, zonder commentaar te geven op de tirade van Boclaan, „ga dan nu maar eens kijken in het archief, of je wat van haar kunt vinden." Tegen half negen kwam recher cheur Hendriks het kantoor van zijn chef binnen. ..Morgen, meneer, ik heb de familie laten inlichten. Beide ou ders van het slachtoffer leven nog. Wonen in Vlaardingen. Gemeentepo litie daar zal het voorzichtig doorge ven. Ja. dat is allemaal vannacht in orde gemaakt. Het slachtoffer woon de aan de Potgieterlaan in een flat." ..Ben je nog wat omtrent die juf frouw Stoolberg te weten gekomen? Levenswandel en zo?" „Ze werkte op het kantoor van de Boerenbond, maar heeft daar haar ontslag genomen. Van een vriendin, met wie ze de flat in huur heeft, ver nam ik. dat ze vandaag bij de V.V.V. zou beginnen. Als informalricc. Dat gaat dan niet door. Zullen ze in kor te tijd een ander moeten charteren." (wordt vervolgd) Lauenstadt; 19.50 Firato-concert; 20.30 Sonja's goed nieuws show; 21.37 Nieuws; 21.55 De ontrouwe vrouw; 23.35 Nieuws. NED. 2; 13.00 Nieuws voor doven; 15.00 Studio sport; 18.30 Tour de France; 18.55 Nieuws; 18.59 Tros top 50; 20.00 Nieuws; 20.27 Onze ouwe; 21.30 Aktua tv; 22.10 De familie Strauss23.05 Laatste nieuws. ZONDAG 8 JULI NED. 1: De TROS brengt in de middag een verslag van het Wim bledon tennisgala 1979. Dit gala speelt zich niet af op de beroemde centrecourt. van het Engelse lennis- mekka, maar in het tennispark Klein-Zwitserland. Aan dit georga niseerde evenement wordt mede werking verleend door onder ande re Betty Stöve, die de strijd zal op nemen tegen de zestienjarige Tracy Ausin. Het avondprogramma wordt grotendeels gevuld door Wolfgang Amadeus Mozarts opera Don Gio vanni. De kijker krijgt een Engelse weergave te zien opgenomen tijdens ht Glyndebourne opera festival. Het drie uur durende stuk wordt uitge voerd door het London Symphonic Orchestra onder leiding van Ber nard Haitink. De hoofdpersoon van deze opera is Don Giovanni, deze beroepsversierder heeft zijn blik la ten vallen op Anna, een jonge schoonheid die niet in het minst van hem gecharmeerd is. Zij maakt zich dan ook los uit zijn omhel zin gen en slaat alarm, waarna Don Giovanni Anna's vader dood steekt Anna en haar verloofde Ottavio zweren de dood van haar vader te zullen wreken. Als laatste program ma-onderdeel brengt de NCRV een editie van Ander Nieuws waarin een dokumentaire is te zien over de Amerikaanse predikant zakenman dr. Schuller, die binnen negen maanden tien miljoen dollar bij elkaar kollekteerde. Hij weet derge lijke duizelingwekkende bedragen binnen te halen door zijn preken opgesteld door een computer via honderdvijftig televisiestations uit te zenden. NED. 2: Om te beginnen een sa menvattend verslag van de vandaag in Brussel verreden tijdrit. Na de Tour de France volgt de zesde edi tie van Beertje Colargol die samen met de Raaf en Rektor de Rat op de Noordpool is aangeland. De daarop volgende aflevering van Waar hoor ik thuis speelt zich af in Portugal bij de vissers van Matosinhos. Een andere draai aan het orgel is de titel van een impressie van de Haar lemse orgelmaand die wordt gevolgd door Studio Sport en Vijf minuten bedenktijd. Vervolgens de VPRO die begint met Monty Pythons fly ing circus, hierna de Nederlandse speelfilm Adelbert, Het eindexa menstuk van Dick Maas. Joris is een weinig geslaagd artiest, die zo- zer in de puree zit, dat hij zelf moord wil plegen. Hij slaagt daarin zelf niet, totdat een krantebericht hem op een idee brengt. In de ze vende aflevering van het Machtige Advertentie KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Een aantal scholen voor buitengewoon onderwijs kan projekten beginnen om te kunnen uitmaken in welke richting het ver der moet met de vernieuwing van dit in een plan neergelegd, dat woensdag is gepubliceerd. ROTTERDAM. De jonge Rotter damse cruisemaatschappij Beste- vaer zit in moeilijkheden. De rede rij heeft geen geld meer om de 170 man personeel uit te betalen. Vol gens een woordvoerder van Beste- vaer is het eind van het bedrijf in zicht, als de onderhandelingen mis lukken die nu gevoerd worden niet een nieuwe financier. DEN HAAG. De EVO, de Algeme ne Verladers en Eigen vervoer Orga nisatie, heeft sinds kort voor haar 45.000 leden een aparte „brandstof telefoonlijn". Via deze lijn kunnen de leden zich informeren over de brand stofvoorziening voor het beroepsgoe- derenvervoer in binnen, en buiten land. DEN HAAG. In het belang van de verkeersveiligheid en de verkeers controle zal op korte termijn de kentekeninformatie computer inge voerd moeten worden. VVD-tweede- kamerlid Van de Ven heeft deze op vatting neergelegd in schriftelijke vragen aan de ministers van binnen landse zaken en van justitie. DEN HAAG. De bezetting door een aantal ouders van de Duinrand- school - een openbare lagere school aan de Pluvierstraat in Den Haag - is woensdag opgeheven. De ouders hielden het gebouw sinds vorige week bezet uit protest tegen het drei gende ontslag van enkele leerkrach ten - met ingang van volgend school jaar - in verband met het teruglo pende aantal leerlingen. De bezetting werd opgeheven na een toezegging van de gemeente Den Haag. RAAMSDONKSVEER. De miljoe nen liters benzine, die dagelijks wor den verbruikt door het woonwerk verkeer, kunnen door middel van het auto-poule systeem drastisch worden teruggebracht. Indien dit systeem goed funktioneert, is een besparing van 2,5 miljoen liter benzine per dag haalbaar. DEN HAAG. Minister De Ruiter /justitie) heeft toegezegd dat het dis- i riminerend gebruik van een ver dachte-indeling op het vuurwapen- formulier zal komen te vervallen. Op de thans nog in gebruik zijn de for mulieren hoeven deze aanduidingen niet langer te worden ingevuld, zo zegt de minister in antwoord op vra gen van de PvdA-Kamerleden Stof- felen en Roethof. AMSTERDAM. B en W van Am sterdam en Rotterdam zijn boos op de regering, omdat die niet heeft ge- ïeageerd op het aanbod van de twee steden, delen van het bouwconcern Nederhorst over te nemen. Dit blijkt uit een brief van de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting J. Sohaefer en zijn Rotterdamse kollega J. van der Ploeg aan de ministers van economische zaken, volkshuis vesting en sociale zaken. UTRECHT. Volgend jaar zullen de ziektewetpremies van de Detam, de bedrijfsvereniging voor detailhandel, ambachten en huisvrouwen, over vrijwel de gehele linie worden ver laagd. Het bestuur van de Detam be sloot hiertoe op grond van de te ver wachten. uitkomsten in 1979 en 1980 en de resultaten over 1978. DEN HAAG. Minister Pais van on derwijs heeft de ministerraad voor gesteld een wetsontwerp tot wijziging van de leerplichtwet in te trekken. In het ontwerp kreeg de minister van onderwijs de bevoegdheid par tieel leerplichtigen te doen inschrij ven bij meer dan een onderwijsinsti tuut. Het voorlopige verslag van de Tweede Kamer was echter, met name op het punt van die dubbele inschrij ving, dermate afwijzend dat Pais er verder van af ziet. Het ontwerp was in 1975 ingediend. DEN HAAG. In het studiejaar 1978/1979 waren 107.900 studenten in opleiding voor een onderwijsbevoegd heid, aldus cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. T.o.v. het voorafgaande jaar betekent dat een daling met circa 6 procent. ROTTERDAM. De Zweedse rede rij Svea heeft moeilijkheden met de Federatie van werknemersorganisa ties in de zeevaart. De FWZ heeft volgens bondssecretaris J. Gerritse bij het arbeidsbureau in Amsterdam het collectieve ontslag geblokkeerd van 25 zeelieden. BERN. Zwitserland bereidt een wet voor die de verjaringstermijn voor „misdaden tegen de mensheid, oorlogsmisdaden of zeer ernstige ter roristische aanslagen" opheft. Vol gens een woordvoerder van het Zwit serse ministerie van justitie en po litie volgt Zwitserland hiermee het v oorbeeld van West-Duitsland, waar dinsdag de verjaringstermijn voor moord is opgeheven, TEHERAN. De Iraanse premier Bazargan heeft gedreigd af te treden wanneer de kritiek op zijn regering en op hemzelf over hun verzoenende houding jegens overheidsfunktiona- rissen en militairen niet uitblijft. Ba zargan sprak zich uit tegen een sys tematische zuiveringspolitiek in het leger en in de overheidsinstanties. De premier zei dit tijdens een „praat je" voor de televisie. VERENIGDE NATIE GENEVE. Behalve hulp aan vluchtelingen in Jndochina moet ook op grote schaal hulp worden verleend aan de landen van herkomst van de vluchtelingen, zo meent het Internationale Comité van hef Rode Kruis. Overigens zegt 'liet Rode Kruis in een gepubliceerde verklaring dat alleen een politieke oplossing soelaas kan bieden voor het drama van de honderdduizenden \luchte ingen. Deze taak dienen de staten onverwijld op zich te nemen. ATHENE. De oudste stenen werk tuigen, die ooit in de wereld zijn ge vonden, zijn onlangs opgegraven in de Griekse plaats Ptolemais. Dit heeft de Griekse minister voor cultuur, Dimiitrios Nianias, meegedeeld. De werktuigen zijn tussen de 2.900.000 en 3.320.000 jaar oud. Dit betekent mins tens 400.000 jaar ouder dan de werk tuigen, waarvan men tot nog dacht dat zij de oudste waren en die in Afrika zijn ontdekt. WARSCHAU. Het Poolse dissiden te „Comité voor sociale zelfverdedi ging" (KOR) heeft geprotesteerd te gen de schorsing van 14 studenten van de universiteit van Wroclaw. Volgens een verklaring van het co mité mogen de betrokkenen wegens dissidente aktiviteit zes maanden niet aan het werk van de universiteit deelnemen. Wellicht zouden zij in tussen in militaire dienst worden ge roepen. ZATERDAG 7 JULI NED. 1: De NCRV brengt van- j middag vier programma's op het scherm, om te beginnen een afleve ring uit de Deense tekenfilmserie Brombeer en Co. Daarna een afleve ring uit de avonturenreeks Lassie, waarin de beroemde hondprobeert een jonge wolf uit de rivier op te vissen. Vechten om te leven is de titel van een natuurdokumentaire, hierin wordt de wrede maar nood zakelijke strijd om het bestaan in beeld gebracht. De dierenwereld staat ook centraal in het laatste programma van deze uitzending Peter Ramsay, de dierendokter. Het De leden van „Aglaja" uit Brugge op enden hun programma dinsdagavond êen'aflmaina^a n "detekerffmserie op het Haven plein met een ji ere presentatie van de Vlaamse leeuw. reau Lauenstadt, waarin een twaalf jarig meisje vermist wordt. Er wordt een grootscheepse opsporings- aktie op touw gezet en na enkele dagen worclt het meisje dood aan* getroffen. Het ziet er naar uil dat ze is verkracht. Dit sombere voor avondprogramma wordt gevolgd door een feestelijk Firato-concert, waarin het Promenade Orkest met TEHERAN. De linkse oppositie van Iran heeft de regering van premier Bazargan ervan beschuldigd eén re actionaire en anti-democratische po litiek te voeren. Ook verweet de op positie de premier het ondersteunen van arrestaties van revolutionairen die tegen de sjah hebben gevochten. werelddeel komt de macht die Rus land en Amerika in Europa bezitten, aan de orde. Tot slot All in the fa mily, waarin Edith in een reklame- filmpje mag optreden. ZONDAG 8 JULI NED. 1: 13.00 Nieuws voo:r doven; 14.00-16.00 Wimbledon tennisgala; 17.00 Kerkdienst; 18.00 Wilde gan zen; 18.02 Nieuws voor doven; 19.00 Nieuws19.05 Don Giovanni; 22.00 Ander nivics; 22.35 Laatste nieuws. NED. 2: 13.00 Nieuws voor doven; 18.00 Nieuws; 18.05 Tour de France; 18.30 Colargol; 18.45 Waar hoor ik thuis?: 19.10 Een andere draai aan het orgel: 19.35 Studio sport; 20.30 Vijf minuten bedenktijd: 20.35 Nieuws; 20.40 Monty Python; 21.10 Adelbert; 21.45 Het machtige we relddeel; 22.35 All in the family 23.00 Laatste nieuws. MAANDAG 9 JULI NED. 1: Voor de tweede maal de ze Vle.ek komt de VARA met een af levering uit de serie Bureau Lauen stadt. Rechercheur Zapf moet een totaal uitgebrande auto onderzoe ken. 'Aanvankelijk lijkt het een ge woon ongeval te betreffen, maar een nauwkeuriger bestudering van de remsporen brengt de inspekteur van politie op andere gedachten. Daarna Voorwaarts en niet verge ten. In het tweede deel van deze serie over de Nederlandse vakbewe ging wordt het een en ander ver teld over het werkklimaat en de vakbonden tijdens de jaren 1870- 1887. Vervolgens Duke Ellington: we love you madly, een spektakulaire show ter nagedachtenis van de in 1974 overleden bandleider. Aan de ze show werkten mee Count Bas ie, Ray Charles, Roberta Flack, Sammy Davis jr., Peggy Le, Sarah Vaughan, Aretha Franklin. Het journaal wordt gevolgd door het Vlaamse televisiespel Zomer te Zilverberg. Het stadmeisje Louise neemt een baan als verpleegster van drie oude dametjes, die wonen in en gesloten dorpsgemeenschap. Wanneer Louise verkering krijgt met een jongen uit het dorp, wordt het door de dames verboden met de jongeman om te gaan. Een romance in het geheim is de enige remedie tegen haar ver veling en eenzaamheid. NED. 2: In de namiddag brengt de NOS weer beelden van de Tour de France. De NCRV opent de avonduitzending met de vijfde af levering van De Wonderbaarlijke avontur envan professor Vreemde ling. Onkel Drasig richt zich dit keer tot de familie Nüssler om zijn vriend Hawerman en diens dochter, die zwaar door het lot zijn getroffen, te helpen. Maar de Nüsslers zijr. nou niet de meest behulpzame men sen die je je voor kunt stellen. James Herriot is zo verliefd dat niets hem meer kan schelen. Lucy en Mr. Mooney waarin Lucy na hel zien van een spannende bioscoop film meent een dubbelspion ontdekt- te hbben. De man in kwesü dreig' het slachtoffer te worden van Lu cy's buitensporige verbeelding. De aktualiteitenrubriek Hier en Nu wordt gevlogd door Kerkepad '79, waarin de kerken worden bezich tigd van onder meer Boxmeer, Uden, Havelte, Dwingelo en Ruinen. Stichting Socutera besluit de uit zending. MAANDAG 9 JULI NED. 1: 13.00 Nieuws voor do ven; 18.00 Nieuws voor doven; 18.50 Fabeltjeskrant18.55 Nieuws; 18.59 Bureau Lauenstadt; 19.50 Voor waarts en niet vergeten; 20.30 Duke Elington: we love you madly21.37 Nieuws; 21.55 Zomer te Zilverberg; 23.00 Nieuws. NED. 2: 13.00 Nieuws voor doven; 18.00 Nieuws voor doven; 18.30 Tour de France18.55 Nieuivs; 18.59 Pro fessor Vreemdeling; 19.25 Onkel Brasig; 20.00 Nieuws; 20.27 James Ilerriot; 21.15 Lucy en Mr. Mooney; 21.40 Hier en Nu; 22.10 Kerkepad 23.30 Socutera: 22.45 Laatste nieuws. Donderdag 12 juli, 19.30 uur, Nederland 2: Toppop-special. Samen met zijn voormalige Selection zingt George Baker de tophit „Una palomc blanco."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 7