Ring Promotion Haamstede ging officieel van start STREEKNIEUWS Tweede zoon voor Christina EEN NIEUW OLIEBESTRIJDINGSMIDDEL WORDT GEBRUIKT BIJ THOLEN Ballonvaart van korte duur Brandpunt over bomaanslagen in Spanje AGENDA Olielaag van „Simplon" HAAMSTEDE, 5-7. Donderdagmorgen heeft burge meester H. P. Everwijn de eerste dag van Ring Promo tion in de Haamsteedse Ring officieel geopend. De burgemeester deed dit door de gemeentevlag met daaraan de Ring Promotion vlag in de mast op de „Ko- renmart" te hijsen. De burgemeester en mevrouw Everwijn-v. d. Bout werden in een luxe „slee" tot voor de coördinatie tent gereden, waar mevrouw Ever wijn uit handen van twee in kleder dracht gestoken meisjes bloemen in ontvangst nam. Op de tent werd de burgemeester welkom geheten door de heer J. v. d. Berge. De burger vader (zo hij zei nog steeds in de ziektewet) dook eerst in de historie van Ring Promotion. Het verheugde hem zeer, dat deze groep midden standers de verblijfstoeristen iets plezierigs willen bieden. Hij verwel komde de aanwezige toeristen die komen genieten van het schone zee water (zwemwater), de bossen, de stranden en het dorp. Daarin zijn begrepen diverse dia-series en rond leidingen, voortreffelijk gesteund door de plaatselijke V.V.V. De heer Everwijn wenste de standhouders bijzonder veel succes. Vrouwenweekend Vrouwencafé Met als thema „Vrouwen ontmoe ten vrouwen" zal op zaterdag 15 en zondag 16 september een door de werkgroep Vrouwencafé Zierikzee georganiseerd weekend worden ge houden. waaraan vrouwen van ge heel Schouwen-Duiveland kunnen delenemen. Een onderkomen hier voor is gevonden in het kamphuis van de C.J.V. te Renesse. Tijdens dit weekend zal in het bij zonder aandacht worden besteed aan de roldoorbreking van de vrouw en het zelfbewustzijn van vrouwen. Het idee voor een dergelijk vrou wenweekend ontstond, nadat uit de werkgroep gebleken was, dat er on der bezoeksters van het Vrouwen café en ex-VOS-kursisten behoefte bestond aan een dergelijke mogelijk heid tot ontmoeting. Om zoveel mo gelijk "vrouwen - althans financieel - in de gelegenheid te stellen hieraan deel te nemen, is de staatssekreta- ris voor emancipatiezaken verzocht een eenmalige subsidie te verlenen. De werkgroep gaat uit van een deel name van minimaal 25 deelneem sters. (Kontaktadres: Lidy Does wijk. Mastgatstraat 49 in Zierikzee, tel. (01110) 5068). ZIERIKZEE Geslaagd Willy v. d. Post slaagde woensdag voor het examen Bezigheids-thera peute aan de school voor Bezigheids therapie „Prinsenoord" in Breda. WESTENSCHOUYVEN Diefstal A. J. v. d. K. uit Vlaardingen clee'cl woensdag 4 juli aangifte van een diefstal. Hij huurde een kamer in woning „Rooiedal" no. 22. Bij terug keer van een dagje strand was zijn enveloppentas verdwenen, waarin autopapieren, cheques en pas. Ver der werden autosleutels, diverse sie raden en f 600,vermist. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. BURGII HAAMSTEDE Auto-puzzelrit Door de afdeling Schouwen (West hoek) van het Ned. Rode Kruis zal op dinsdag 10 juli a.s. een auto-puz- Tevoren had de heer J. v. d. Berge een welkomstwoord gespro ken tot onder anderen de burge meester en zijn echtgenote, secreta ris J. de Jonge, wethouder P. v. d. Aarsen, de brandweer en manschap pen van de Rijkspolitie. Hij deelde mee, dat het ledental van Ring Pro motion is toegenomen en dal. ook de eèrste donateurs zijn verschenen. De heer v. d. Berge stelde de lady-' speaker Marijke voor aan het pu bliek en hij gaf verder een over zicht van hel te bieden programma op deze eerste dag. Tot slot dankte hij het college van b. en w. voor de spontane medewerking bij de Ring Promotion, die wegens succes met één dag is uitgebreid. Gevarieerd Daarna kon het nog niet bijster grote aantal belangstellenden begin nen aan het aanschouwen van de stands en kraampjes. Dat zijn er heel wat. Veilig Verkeer was dit maal aanwezig met de ogentestwa- gen. Er is van alles te koop: antiek, flensjes met sla'groom, gerookte pa ling, souvenirs, textiel, radio's, sui kerspinnen en zelfs motorboten. Na de middag begonnen de oude ambachten te herleven: paarden be slaan, schapen scheren, netten boe ten, wolspinnen, qdelsteenslijper enz. Dat velen het strand de voor rang gaven, was bij dit zonnetje te verwachten. Muziek Des avonds verscheen het tam boers- en majorettencorps „Silver Stars" uit Goes die in de Ring een proeve van hun kunnen gaven. Om streeks half negen verscheen de Kon. muziekvereniging „Witte van Haemstede" met daarachter de deel nemende wandelaars aan de avond vierdaagse in het dorp; dat ver hoogde de sfeer ten zeerste. Het werd zeer druk op de feest- markt en om negen uur steeg vanaf een weiland aan de Zandweg de he- telucht-ballon PH-ARA op. Aan boord bevonden zich ballonvaarder - VARA-presentator Hans Zoet, met als de skipper die naar Noord-Beve land wilde varen. zelrit worden georganiseerd waaraan zowel door de eigen bewoners als de toeristen kan worden deelgenomen. Vanaf 18.30 uur kan men zich op het sportpark Van Zuijen aan de Leliën- daleweg te Burgh voor deze puzzelrit laten inschrijven. De start is vast gesteld te 19.00 uur eveneens vanaf het sportpark Van Zuijen. De Meeldijk werd hem noodlottig, want, daar zakte het gevaarte door het totaal wegvallen van de wind naar de aarde en werd de vaart voortijdig beëindigd. De landing verliep voorspoedig. Deze ballon vaart werd georganiseerd door AM- RO-Reizen korrespondentschap Haamstede. De landing trok enorm veel bekijks en de Meeldijk was een tijdje totaal versperd door nieuws gierige automobilisten. Ook de brandweer van Haamstede, die bij het opwarmen van de lucht aanwe zig was, volgde de ballon, doch be hoefde niet in het geweer te komen. HAAMSTEDE Taart en ijs bij „Onder de Wieken" Woensdag namen in de Chr. Nat. School „Onder de Wieken" de zesde klassers afscheid van de schcol. Zij werden tezamen met hun ouders en een aantal oud-leerlingen welkom geheten door het hoofd der school, de heer S. Karstens. De ver trekkende jongelui voerden de mu sical „De wonderlijke machine van professor Knap" op uitstekende wij ze uit. Na de koffie in de pauze sprak de voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. A. v. Oord de jongens en meisjes toe en bood hen een dag boekje aan. Namens de leerlingen sprak Harry v. Waveren tot het schoolbeslur en het onderwijzend personeel. Als dank bood hij het do- kumentatiecentrum een boek aan. Vervolgens werden 4 taarten aange dragen die gezamenlijk door de scheidende leerlingen waren ge maakt. Voor mej. v. Genderen wa ren er bloemen. De heer Karstens vertoonde een dia-serie over de laatste schoolavond en over het werken in de klas. Tot slot nam hij zelf afscheid van „zijn" klas en wenste hen allen het allerbeste toe in hun verdere opleidingen. Een gro te „punt" ijs van de „meester" be sloot deze avond. Nieuwe brandweerwagen Op maandag 9 juli zal bij het ge meentehuis te Haamstede de voor de bluseenheid Renesse bestemde nieu we brandweerwagen worden afgele verd door de Fa. Doeschot-Rosen- buuer aan de gemeente Wester- schouwen. Doorgereden na aanrijding De geparkeerd staande auto van J. C. W. M. W. uit Breda is donder dag 5 juli op de Zandweg aangereden door een onbekend gebleven auto mobilist. De auto raakte beschadigd. Valse naam M. E. F. uit Rotterdam reed woens dag 4 juli op het fietspad langs de Kloosterweg. Daar werd hij aange reden door een brommer. De be stuurder gaf een valse naam op van een momenteel in Zwitserland ver blijvende jongeman. Zijn echte naam is onbekend gebleven. De fiets was van voren goed in elkaar gereden. Exhibitionisme j E. H. uit Velbert (West-Duitsland) heeft woensdag 4 juli aangifte ge daan van een geval van exhibitionis me op het Verklikkerpad. H. heeft een vaag signalement opgegeven. Vermissing Mevrouw R. uit de Torenweg heeft op woensdag 4 juli aangifte gedaan van de vermissing van haar postbus. RENESSE Pannekoekmaaltijd voor peuters Donderdag j.l. werd het schooljaar van de peuterspeelzaal te Renesse afgesloten met een gezellige panne koekmaaltijd. De peuters kregen eerst om half twaalf een leuke pop penkastvoorstelling gepresenteerd, waarna de kinderen met volle teugen konden genieten van de heerlijke pannekoeken. Nadat er nog wat spel letjes waren gedaan begon voor hen de grote vakantie. Drie van de klein tjes komen niet meer terug en gaan na de vakantie naar de kleuterschool. Dit betekent niet dat de wachtlijst kan worden opgeheven, maar ouders die belangstelling hebben om hun kind naar de peuterspeelzaal te laten gaan kunnen zich nog steeds aanmel den bij de leiding. HILVERSUM, 5-7. In de televisie actualiteitenrubriek Brandpunt van de KRO wordt vandaag vrijdag 6 juli een reportage uitgezonden over de reeks bomaanslagen op toeristi sche centra in Spanje en de moge lijke gevolgen daarvan. De KRO heeft voorts een bijdrage over de omvangrijke fraude in de tandheel kundige branche, die door de fiscus aan het licht is gebracht, en een re portage ovc" de plannen van een aantal Europese landen en de Euro pese Commissie om het geld van de voedselhulp aan de Vietnamese be volking voor en deel over te hevelen naar de hulp aan bootvluchtelingen. (Nederland 2 - 22.00 uur.) LAATSTE NIEUWS DEN HAAG, 6-7. Prinses Christi na en Jorge Guillermo hebben een tweede zoon gekregen. De prinses heeft vrijdagmorgen rond half ne gen het leven geschonken aan haar kind. De bevalling vond plaats in het Academisch ziekenhuis in Utrecht. Moeder en kind maken het goed. In juni 1977 werd Bernardo, het eerste kind van de prinses en haar man, geboren. Prinses Christina had in 1978 een miskraam. Het nieuws van de bevalling werd vanochtend in Edam uit hofkringen vernomen. De koningin moest daar verstek laten gaan. Prinses Margriet nam haar taak bij het staatsbezoek van de president van Kameroen, Ahidjo, over. Gebruik van dit bestrijdingsmiddel leidt er toe, dat de op het water drij vende olie geheel oplost, aldus een woordvoerder van Rijkswaterstaat donderdag. In de praktijk is inmiddels geble ken dat het middel bevredigend werkt. Het onderzoek van het RIZA zal zich dan ook vooral richten op schadelijke bijwerkingen voor het milieu. Het middel wordt momenteel op effectiviteit getest. Onder toezicht va n het Hoog heemraadschap West-Brabant wordt 400 ton olie bestreden, die de tanker b\j dichte mist in de Eendracht (tus sen Grevelingen en Oosterschclde) op een zandbank liep. De aklie is vandaag (vrijdag) wel voltooid. Dan zullen de laatste resten zijn weggewerkt van een laag olie die zich over een lengte van 5.5 ki lometer ter hoogte van de brug naar Tholen tegen de Brabantse en Zeeuwse oevers heeft afgezet. ZIERIKZEE. Automobilist J. v. d. B. uil Bruinisse zal verrast hebben op gekeken toe» hij donderdagmiddag bij terugkomst aan de Nieuive Ha ven moest konstateren, dat zijn auto een aanvaarr\jdinghad gemaakt met het mosselschip ZZ 9 van de gebrs. S. Met medewerking van de bemanning en omstanders werd de auto weer op de kade gehesen. (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode) WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 7 en zondag 8 juli Dokter J. B. Visser, Zierikzee, tel. (01110) 3965 neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Van Geer en dokter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdagmorgen, zondag morgen en maandagmorgen van 11.00-11.30 uur. WESTHOEK/BROUWERSHAVEN De artsen te Haamstede, Renesse en Brouwershaven houden in het week einde eigen praktijk. Dat zijn dokter J. Ph. P. Stenger, Haamstede, ted. (01115) 1861; dokter J. L. Flach, Re nesse, tel. (01116) 1280 en dokter L. A. M. Bruel, Brouwershaven, tel. (01119) 280. Dokter H. Speelman, Oosterland telefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Buytendijk. Tandarts J. J. Bakker, Oude Haven 6, Zierikzee, Tel. 01110-3016, De weekeindedienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen n.l. van zaterdag-, zondag- en maandag middag van 17.00-17.30 uur. Zuster A. C. M. Padmos, Molenweg 18, Bruinisse, tel. (01113) 1203, heeft dienst voor- Zierikzee, Duiveland en Bruinisse. Zuster Adriaanse, Dreischor, tele foon (01112) 341, heeft dienst voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254), heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. APOTHEEK Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Maatschappelijke dienstverlening tel.: 01110-3351. Het antwoordappa raat geeft het telefoonnummer van een maatschappelijk werker door. Bel voor noodgevallen alarmcentrum Noord- en Midden-Zeeland tel. (01100) 14444. Iedere woensdagavond Zierikzee Gymzaal Raamstraat: Trimavond van dè Zeeuwse Sportraad; 20.00 uur. Elke woensdag tot en met 19 september Bruinisse Seizoenweekmarkt Korte Ring en Kerkplein, 8.00-13.00 uur. 2 juni tot 1 september Dreischor Landbouwmuseum van maandag t/m zaterdag; 13.30-16.30 uur. Wekelijks Bruinisse Stadhuis; spreekuur (loco-)burge- meester; 19.15 uur. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37; Wereldwinkel Schou wen-Duiveland, 9.30-13.30 uur Van 21 juni t/m 16 augustus elke donderdag Haamstede Rekreatiezaal Geref. Kerk, 20.00 uur, dia-avond Natuur- Vogelwacht. Woensdag 28 juni-eind augustus Renesse Iedere donderdagavond rondleidin gen rond „Slot Moermond", aanvang 19.00 uur. Iedere donderdag in juli en augustus Zierikzee De Beurs; openlucht-schaken; 19.00- 21.00 uur. Vrijdag 6 juli Zierikzee Bar Mirabelle; Dixie Daddies; 22.00 uur. Nieuwerkerk Plein voor dorpshuis: kermis. Zaterdag 7 juli Zierikzee Concertzaal-bioskoop; „Lady cn de Vagebond"; 14.00 uur, „De twaalf verdoemden"; 20.00 uur. Scrooskerke Inleveren goederen voor de rommel markt, 9.30-12.00 uur. Nieuwerkerk Plein voor dorpshuis: kermis en gro- 1e braderie. Schuurfeest PJZ m.m.v. „Counlry fair", 21.00 uur. Oosterland Muziektent Koninginneplein, koncert muziekvereniging Riltem; 19.30 uur. Bruinisse Internationaal Hengelconcours. Muziektent. 19.30 uur, Concert Mu- ziekver. St. Maartensdijk. Opening Westplantsoen, vertrek op tocht 15.00 uur vanaf het Ned. Herv. Verenigingsgebouw Deestraal 15.15 uur aankomst Westplantsoen Dagelijks expositie schilderijen ge meentehuis van 9.00-12.30 uur. 19.30 uur concert muziektent mu ziekvereniging uit St. Maartensdijk. 1 Ned. Herv. Verenigingsgebouw, re ceptie t.g.v. Wcstplanlsoen, 15.45 uur. Zondag 8 juli Zierikzee Concertzaal-bioskoop; „Lady en de Vagebond"; 14.00 uur, „De twaalf verdoemden"; 20.00 uur. Maandag 9 juli Burgh-Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan v. Driest, m.m.v. Frans van Tilburg, orgel. Nieuwerkerk Plein voor dorpshuis: kermis. Dinsdag 10 juli Zierikzee Havenplein: 2e singelloop voor trim mers, 7.00 uur; voor wedstrijdlopers 8.00 uur. Burgh-Haamstede Ger. Kerk, 14.00 uur, opening expo sitie Riet van Strij. Haamstede Expositie Riet van Strij, 14.00-16.30 uur. Geref. Kerk Haamstede. Burgh Sportpark Van Zuijen, 19.00 uur start auto-puzzelrit. Renesse Herv. Kerk; Tine Ruysschaert, voor drachtskunst, m.m.v. R. v. d. Dungen en B. v. d. Wel, 20.00 uur. Scharendyke De Putmeet, 18.00 uur, start gezellig- heidsrit voor auto's. De Putmeet, 21.00 uur, bingo-dans avond. Nieuwerkerk Plein voor dorpshuis: kermis. Woensdag 11 juli Haamstede Expositie Riet van Strij, 14.00-16.30 uur. Geref. Kerk Haamstede. Rekreatiezaal Geref. Kerk, muzikaal evenement, 20. 00 uur. Donderdag 12 juli Haamstede Expositie Riet van Strij, 14.00-16.30 uur. Geref. Kerk Haamstede. Bruinisse Gemeentehuis, raadsvergadering, 19.30 uur. Vrijdag 13 juli Zierikzee Bar Mirabelle; The Fondy Riversyde Bullet Band; 22.00 uur. Oosterland Kermis op de Markt Bruinisse 19.00 uur Wastobbe-race in vissers haven. (Inschrijven bij het y.V.V.- kantoor). Zaterdag 14 juli Haamstede Geref. kerk, expositie Riet van Strij, 10.00-17.00 uur. Gereformeerde kerk, „Kerkmis", 10.00-17.00 uur Scharendijke De Putmeet, 18.0 uur, gezelligheids- rit. De Putmeet, 21.00 uur, bingo-dans- avorid. Oosterland Kermis op de Markt. Maandag 16 juli Burgh-Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan v. d. Driest, m.m.v. Frans van Tilburg, orgel, radio-opname. Oosterland Kermis op de Markt. Dinsdag 17 juli Dreischo Ned. Hervormde kerk, 20.00 uur, or gelconcert Dirk Jansz. Zwart. Oosterland Kermis op de Markt. Sirjansland Terrein Camping Hoogezand, 20.00 uur politiehondendemonstratie. Bruinisse Grevelingenstrand, jeugdspelen, 14.30 uur. Dorpshuis, Eric Bell Band, 20.00 uur. Woensdag 18 juli Haamstede Rekreatiezaal Gereformeerde Kerk, 20.00 uur. Renesse Herv. Kerk; Schouwse amateurklaïi- ken, 20.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na hall zei Redaktie (01110) 4660. (01110) 5006 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 ZIERIKZEE, 5-7. Het Rijksinstituut voor Zuivering van Afvalwater onderzoekt een nieuw middel dat ge bruikt kan worden voor het bestrijden van uit lank- scbepen weggestroomde olie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 2