STREEKNIEUWS Schier eilandelijke suksessen voor deelnemers Delta week '79 DE LEERLINGEN VAN ,,'T KOFSCHIP" BRACHTÉN VROLIJKE JEUGDMUSICAL LEERLINGEN VAN DE ZESDE KLAS IN NIEUWERKERK NAMEN AFSCHEID 4 Afscheidsavond zesde klas-leerlingen Feestochtend openbare lagere school ZIERIKZEE, 2-7. Maandagavond vond in de aula van do Rijks Scho len Gemeenschap in de Manhuisstraat het afscheid paats van de leer lingen van de hoogste klas van de-openbare basisschool ,,'t Kofschip". De 32 vertrekkende leeringen werdén aan het eind van de avond toe gesproken door het hoofd van de school de heer M. .Vaarzon Morel bij het uitreiken van de schoólgetuigschriften. De heèr Vaarzon Morel noemde elk kind uniek, omdat ieder kind zich -anders in een situatie kan aan" passen. De hoofdonderwijzer blikte even terug: op de aktivitelten van deze zesde klas. SCHARENDIJKE Openstelling postkantoor Met ingang van maandag 9 juli is het postkantoor te Scharendijke voor het publiek opengesteld van 's mor gens half tien lot twaalf uur, van twee tot drie uur en van half zes tot zes uur. Deze openstellingsuren gel den t/m vrijdag. 24 augustus. BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand over juni Geboren 23. Lucinda Felicity d.v. John Matthews en van diens echtgenote Saskia Wagner; 10. Dennis (te Zie- rikzee) z.v. Meeuwis H. Alderlieste en van diens echtgenote Hendrika E. van den End. Gehuwd 8. Willem Roskam cn Cornelia van der Schelde. Overleden 13. Frederik Christiaan Akkers- dijk, 59 jaar; 7. Petronella Th. W. G. Mutsaers (wonende te Stuttgart) geh. geweest met Neugebauer H., 36 jr. Volgens de spreker was het een prettige klas die zich èno'rm inspan de. voor de bazar: Mensen hefpen el- kaar. Verder had de klas'een goede •week op vakantieoord Ginsterveld en enkele mensenhebben zich daar zeer voor uitgesloofd. Dit waren de dsmlcs Snijders en-Meijer die in de bloemen werden gezet. Ook mevr. Van Genderen kreeg bloemen even als mevr. Zwartsénburg die een week inviel als onderwijzeres, opdat de heer Van Genderen meekon met het schoolkamp. Met „denk nog eens aan je oude meester" besloot het schoolhoofd zijn toespraak en begon met de uitreiking der diploma's. Ook de heer Vaarzon Moijel mocht een bloemenhulde in ontvangst nemen. Ou <ler kommissie De voorzitter van de ouderkom missie, de heer J. Groen die de avond opende deelde mede dat de onder wijzer de heer J. van As de school gaat verlaten wegens een nieuwe be trekking in Goes. De leerlingen wa ren het hier niet mee eens en het boe-geroep maakte duidelijk dat ze hem liever in Zierikzee hielden. Vol gens de heer Groen was hij een goed t onderwijzer en tevens voorzitter! van V.O.O. afd. Zierikzee. Hij mochtg een geschenkenbon in ontvangst ne men. De heer Groen wenste de leer-| lingen het allerbeste toe en dankte levens die RSG voor het beschikbaar stellen van de zaal. Dat de leerlingen nog wat anders in hun mars hadden bleek weldra uit de opvoering van de musical „Ra dio Flierefluiter". Groots van opzet met een juiste rolverdeling en een rolvaste vertolking werd deze opvoe ring een groot succes. Leerlingen van het. 't Kofschip: tij dens de opvoering van .de musical „Radio Flierefluiter". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Met de hitstompers, „Zachte. Sara, Little John" enandere pop-groepen werd de ondergang van Rabio F.lie- rëfluitër voorkomen.: Ook de aankle ding van'het toneel mócht, er zijn. Een verloting:met.fraaie prijzen kon nief uitblijven.. De avond w.erd,ge sloten door de heèr Gröen. ging het weer huiswaarts. In Laros werd de koffie genuttigd. Een be zoek werd gebracht aan Schèrpen- heuvel, waar vandaan" de vlaaien werden meegenomen. In Rijsbermen werd het diner gebruikt. Na dé ge slaagde reis was er een woord van dank voor de chauffeur en dé firma Van Oeveren. Dijkbrandje Woensdagmiddag moest de-brand weer uitrukken om een bermbrand op de havendijk te blussen,. - DREISCHOR Orgelconcerten Op de dinsdagen 17, 24 en 31 juli Lworden in de Hervormde kerk in iDreischor orgelconcerten gegeven jdoor de organist Dirk Jansz. Zwart ÏOp dinsdag 24 juli wordt medewer- (king verleend door mevrouw M. N. Coumou-Groenendijk (sopraan). KERKWERVE Nettenroof De heer B. v. d. H. heeft de dief stal aangegeven van zes fuiken en een kruisnet ter waarde van f 650, die waren opgesteld in de Weversin laag. De dieven hebben in de nacht van 1 op 2 juli hun slag geslagen. ZONNEMAIRE „Nooit Gedacht" op reis naar België De reisvereniging „Nooit Gedacht" uit Zonnemairc is 28, 29 en 30 juni met 30 personen op reis geweest naar Bouillon in België. De eerste dog reed het gezelschap in dikke mist naar de pont in Vlis- singen. In Sluis werd een koffie pauze gehouden. Via de Belgische kust belandde de groep in Brussel, waar de lunch werd genuttigd. Het einddoel Bouillon iwerd fs avonds grondig verkend. Vrijdag 29 juni werd het kasteel van Godfried van Bouillon bezocht, 's Middags maakte het gezelschap een rondrit door dc prachtige omgeving. De derde dag Komend weekend heeft de Zierikzeese Concertzaalbioskoop een twee tal films met een zekere reputatie in huis: „The Dirty Dozen" en „The Lady and the Tramp". Beide produkten zijn al gauw een jaar of tien oud cn doen het niettemin nog steeds bij de liefhebbers van de genres waar in zij zijn gemaakt: respektievelijk de oorlogsfilm en de tekenfilm. „The Dirty Dozen" zijn twaalf tot levenslang of de doodstraf veroor deelde misdadigers'die amnestie kun nen krijgen als zij, als een speciale kommando, bereid zijn, vlak voor de invasie van de geallieerden in Nor- mandië, achter de Duitse linies te ir.ndcn cn een kasteel vol Duitse of- licicren op te blazen. Voor die opdracht moeten zij na tuurlijk opgeleid worden en in het kamp dat zij zelf hebben moeten bouwen loopt het allemaal niet op rolletjes: deze zware jongens hebben minstens zo erg als aan de Duitsers de pest aan hun officieren en zelfs aan elkaar. Maar uiteindelijk ont staat er toch een hecht kommando, dat de gestelde opdracht volvoert, al zijn er niet zo gek veel mannen die /uilen kunnen profiteren van de am nestie. Harde aktie In zijn genre zal The Dirty Dozen met zijn tweeëneenhalf uur harde aktie, een redelijk sterke „plot" en een ster-bezetting, wel tot de klas siekers gaan horen. In de hoofdrol len zien we Lee Marvin, Charles Btonson, John Cassavetes en Telly Sevales en verder onder meer Ernest Borgnine. Richard Jaeckel, George Kennedy en zelfs Trini Lopez. (De laatste heeft in verscheidene oorlogs films gespeeld toen hij geen hits meer had). Regisseur is - hoewel nu niet meteen fameus dan toch niet on bekend - Robert Aldrich. Ifondeverdriet „The Lady and the Tramp" (ver taalt alsde Lady en dc vagebond) is een tekenfilm van Walt Disney en dat zegt al weg genoeg. Het verhaal gaat over een amoureuze affaire tus sen een cocker spaniel en een straat hond. Hun pad gaat niet over rozen, want zij worden voortdurend ge scheiden door een vrouw met siamesc katten die het (met z'n drieën) niet op honden begrepen hebben. Boven dien zijn er dan nog de roddels over dc straathond die de Lady tot jalou- brengen en tot het afwijzen van haar beminde. Ze verzoenen zich als Lady op nieuw moet voldoen aan de plicht die zij zich heeft gesteld - nl de baby van haar baasjes te beschermen - cn de vagebond haar daarbij (weer) te hulp schiet. Uiteindelijk blijft Vagebond toch et grote vriend van de om haar standing" veel getreiterde Lady. De filmtitel doet trouwens toch altijd weer sterk denken aan Sina tra's „The lady Is a tramp" („That's why DUIVELAND Burgerlijke stand over juni Geboren 1. Johan Jan, z.v. H. J. van den Ouden, en van G. Zwart (Nieuwer - kerk) geboren te Zierikzee; 28. Abraham, z.v. W. Verwijs en van J. Geuze (Nieuwerkerk). Gehuwd 1. Piel er Marinus Dooge, 22 jr. (Oosterland), en Elizabeth Neeltje van der Wielen, 20 jr. (Nieuwer kerk); 15 Paul Arthur Boel-man, 31 jr. (Amsterdam) en Catharina Jo hanna Rotte, 26 jr. (Ermelo); 28. Jo- hannis Adrianus van den Berge, 21 jr. (Oosterland) en Lijdia Anna Bolle, 18 jr., (Oosterland); 29. Cor nells Marinus Roozemond, 22 jr. (Goedereede), en Janneke Cornelia Rotte, 20 jr. (Nieuwerkerk). OUWERKERK Kollekte Kinderzorg In het tweede kwartaal 1979 is voor de vereniging „Kinderzorg" te Middelburg bijeengebracht f 173,76 en wel door Barbara Schalier f 23,25, Wim Hage en Dorien van der Werf f 7,50, Marjolein Boogerd en Renate Kelderman f 59.71, Miranda Vijver berg en Liane Hage f 37,80 en door Janet van den Hamer en Ineke van den Hamer f 45,50. Mevrouw Vijverberg-van Oeveren dankt de kollektantjes hartelijk voor dit mooie bedrag en ook allen, die gaven. Barbara Schalier kan dit werk niet meer doen, nu zij in Zie rikzee woont. Een paar nieuwe kol lektantjes zijn hartelijk welkom, zij kunnen zich opgeven hij mevrouw Vijverberg. Opbrengst kollekte Dc kollekte voor „Sonnevanck- Zonnegloren" heeft te Ouwerkerk opgebracht f 200,Namens me vrouw Den Bleyker worden kollek- fanten en gevers hartelijk dank ge zegd. OOSTERLAND „De Schoolkrant" Een dezer dagen is het tweede nummer van de twaalfde jaargang van „De schoolkrant" verschenen, het Uontaktblad van de openbare kleu ter. cn lagere school tc Oosterland. Het eerste gedeelte van de krant wordt in beslag genomen door de lagere school. Hierin worden enige mededelingen gedaan door ver schillende kommissieleden en wor den de diverse schoolvakanties ver meld. Het schoolhoofd de heer P. T. Bolkenbaas schrijft een dankwoord gericht tot de leerkrachten en leden van ouderkommissie die assistentie hebben verleend bij de schoolreisjes of bij het schoolkamp. Van de se- kretaris van de ouderkommissie de heer C. van der Linde zijn versla gen van de vergaderingen die deze kommissie in het afgelopen jaar heeft gehouden opgenomen. Het tweede deel van het blad worden mededelingen gedaan betreffende de kleuterschool. In dit gedeelte zijn ook enige verslagen opgenomen van de koninginnedagviering en van het afscheidsfeestje van de kleuters. Tot slot volgen nog enige medede lingen omtrent het leerlingen-be stand van de kleuterschool. Reisje bejaardensoos De bejaardensociëteit van Ooster land heeft het vergaderseizoen defi nitief afgesloten met een reisje. Woensdagmiddag vertrokken de deelnemers omstreeks half twee uit Oosterland. Nadat de leidster, me vrouw E. J. Poelman-van Leeuwen eerst de reizigers een fijne dag had toegewenst zette chauffeur P. Manni koers naar de Grevelingendam, via Steenbergen, Sint Maartensdijk en de Thoolse brug werd le Bergen op Zoom in café „De Raayberg" de kof fie gebruikt. Hierna ging de tocht door de fraaie Wouwse Plantage naar Wemeldinge waar een brood maaltijd genuttigd werd. Namens de bejaarden sprak de heer C. J. de Later- enige dankwoor den tot het bestuur van de sociëteit. Ook mevrouw Poelman sprak nog enige dankwoorden, speciaal gericht tot de heer Manni voor de goede zor gen en voor zijn gedegen uitleg. Voorts werd mededeling gedaan dat- het iri de bedoeling ligt omstreeks september weer met dë bijeenkom sten van de bejaardensociëteit aan te vangen. Zomeravondconcerten door muziekvereniging uit Ritthem In het kader der uitwisselingscon certen gaf de muziekvereniging Nieuw Leven" uit Oüwerkerk op za terdagavond 30 juni, onder leiding van de heer U. Manni een concert vanuit de muziektent aan het Ko- ninginneplein. Door de minder gun stige weersomstandigheden was de publieke belangstelling maar miniem hel concert was echter wel de moeite waard. Hopelijk zal dit zaterdag avond 7 juli wel wat beter zijn, wan neer de muziekvereniging uit Rit them alhier een concert hoopt te ge ven in de tent aan het Koninginne- plein. Aanvang half acht. Telde de Deltaweek '79 vrijdag 29 juni nog zes-en-zestig deelnemers, zaterdag vielen de eersten af. Zater dag was er veel wind en in de Oude Roompot en het Westgat was veel zeegang. Navigatie-problemen waren er in de Corridor. Enkele schepen moes ten na foutief ronden van de boeien opgeven, onder andere een van de favorieten, de „Belita" van Bou- man. Zowel zaterdag als zondag was het een lange afstand voor de deel - nemers (38 en 40 mijl), met aan merkelijk minder wind. Op beide dagen was de „Anne Mazurka" van L. v. d. Zande uit Nieuwerkerk niet te kloppen en won met overmacht in de klasse 1 en 2 I.O.R. In klasse 3 werd de lakens uitgedeeld door de Haarlemmer Ed Cancrinus met „Big Souche". Van de Zierikzeese sche pen behoorden de „Soetichheyt" van Aad de Ruyter en de „Spannil" van Tienpont tot de prijswinnaars. De „Lamdtraal van Kats" was goed voor twee eerste prijzen in klasse 5. Grote deelname In de N.K.K.-klasse was een grote eilandelijke deelname. Bram Wilkens met „Burghs Fruit" eindig de tweemaal als eerste in de Zee landwedstrijden en sleepte daarmee ook de hoofdprijs in de wacht. Cor Visser behaalde zaterdag een twee de plaats met „Humpty Dumpty". Hans de Waal werd zondag tweede Richtingaanwijzers Op een tweetal plaatsen te Oos terland zijn richtingaanwijzers ge plaatst, een op het Marktplein en een bij de splitsing Molenweg-Abeele- straat. Hierop staan de meest ge zochte plaatsen in he dorp vermeld. Voor de toeristen zal dit een goede aanwinst betekenen, waardoor veel gezoek en gevraag voorkomen kan worden. Geslaagd Aan de school voor bezigheidsthe rapie „Huize Norel" te Epe in Gel derland slaagde onlangs vgor het diploma bezigheidstherapeute Jannie M. Boogert C.d. uit Oosterland. SIRJANSLAND Uitslag van ballonnenwedstrijd De ballonnenwedstrijd die ter ge legenheid van koninginnedag 1979 te Sirjansland werd gehouden is ge wonnen door Kees Krabbe. Zijn ballon kwam terecht in het Lim burgse Roggel. Tweede werd Wes- sel Oele wiens ballon vanuit het Belgische Turnhout werd terugge stuurd. Van de overige ballonnen werd geen enkele kaart op het ant woordnummer ontvangen. met „Queri", gevolgd door de Zie- rikzeeënaar Hans Hagesteijn met „Windward". Cees Nelisse eindigde éénmaal als derde in klasse 6 N.K.K. De w.s.v. Zierikzee organiseerde voor maandag de „Onrustrace". Veel schepen dreven bij de start te vroeg over de startlijn of aan de verkeerde kant langs de boeien, wat diskwalifikatie inhield. Het gemis van de stroom was belangrijk. In deze race waren de Zierikzeese suksessen dunner gezaaid dan in de vorige wedstrijden. Alleen Robbie de Spirt wist de opgaande lijn in zijn zeilprestaties door te voeren. Hij werd winnaar van de N.K.K.- klasse 2 voor de „Ruimte". De „Rip- staert" van Co Quartel behaalde vrijdag een derde prijs en een vierde prijs in de „Onrustrace" in de best bezette N.K.K.-klasse 4. WANDELEN Avondvierdaagse in Burgh-Haamstede Begunstigd door fraai zomerweer belooft de eerste te Burgh-Haamste de door de sportvereniging DFS ge organiseerde avondvierdaagse een sukses te worden. De jeugdkommis- sie van de sportvereniging draagt zorg voor een uitstekende organisa tie waardoor alle deelnemers iedere avond stipt te 18.30 uur op pad kun nen gaan om de door hen gekozen afstand van 8- of 15 km. af te leggen. Dinsdagavond lag het af te leggen parcours in het fraaie natuurgebied van Westenuschouwen. Woensdagavond ging de tocht langs de boorden van de Oosterschelde. De deelnemers(sters) aan de 8 km sloe gen bij de Plompetoren af de Koude- kerkseweg in, terwijl de deelnemers aan de 15 km, na door het natuurre servaat „De Schelphoek" te zijn ge gaan, de terugweg via de Stolpweg namen. Voor de mensen van het Rode Kruis was er behoorlijk werk aan de winkel met het behandelen van bla ren, wat gezien het schoeisel dat wordt gedragen geen enkele verwon dering hoeft te wekken. Door natuurgebied Heden (donderdag)avond zal de avondvierdaagse worden afgesloten op trajekten welke zijn uitgezet in het natuurgebied in de omgeving van de Jonge Jan Boeyesweg. De delenemers aan de 15 km gaan op het sportpark Van Zuijen te 18.30 uur van start, terwijl voor de 8 km te 19.00 uur wqrd gestart. Rond 20.45 uur zal er bij het rusthuis „Duin oord aan de Kloosterweg worden verzameld waarna men vooraf ge gaan door het Kon. muziekgezel schap „Witte van Haemstede" om ongeveer 21.00 uur afmarcheerd naar het sportpark Van Zuijen, waar de prijsuitreiking zal plaats vinden. NIEUWERKERK, 4-7. Woensdagochtend hebben de leerlingen van de openbare lagere school een leuk feest gehad, ter gelegenheid van het afscheid van de zesde klassers. Deze laatsten hadden de voorbereidingen getroffen om de „blyvers", klas 1 tot en met 5, een feestochtend aan te bieden. Mede dank zij het fijne zomerweer, verliep alles volgens de planning en was zeer ge slaagd. Door de leerlingen uit de hoogste klas, het onderwijzend personeel en de ouderkommissie was heel wat werk verzet bij de voorbereiding. Per klas gingen de groepen langs 5 onderdelen t.w.: sport en spelcir- cuit, gezelschapsspelen, „zoek het eens uit", dia-kwis en diverse bin nen- en buitenspelen. Uitslagen De uitslagen waren: de groep van klas 1 met 197 pnt., Ane Dorrien Sli- ker en Catinca Radewald. De groep van klas 2 met 252 pnt: Dolly Koolmees en Annet Lievense. Dc groep van klas 3 met 247 pnt.: Jackie de Bruin en Jos van Zalm. De groep van klas 4 met 237 pnt.: André Goedegebuure, Lenna de Loo- ze en Richard de Bruine. De groep van klas 5 met 234 pnt.: Robin Vrij en Arnold v. d. Cingel. In zijn geheel mag de spel- en speelmorgen uitstekend geslaagd worden genoemd waarbij de kinde ren naar hatelust van hebben geno ten. Tussen de spelen door werden de kinderen nog getrakteerd op koek en limonade. Vooral dc zesde klas sers hebben met hun helpers echt wel een pluimpje verdiend. Leerlingen van dc openbare lagere school te Nieuwerkerk amuseerden zich woensdagochtend opperbest tij dens de spel-ochtend, die verzorgd werd door de schoolverlaters uit de zesde klas. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4