C.D.A.-fraktie stelt P. de Rijke kandidaat voor wethouderschap Vlaggenballet „Aglaja" bracht uniek optreden in Zierikzee Leerlingen openbare school in Sirjansland maakten driedaagse reis Meditatiemonnik Mahasi Sayadaw komt naar Tidorp Burgh-Haamstede Huisvesting „De Pul" onderwerp in volgende raadsvergadering Opvolger voor de heer W. den Boer STREEKNIEUWS Initiatief Nederlands-Belgische vereniging ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag s juii 1379 Nr. 32532 3 De heer P. de Rijke. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 5-7. De CDA-fraktie in Zierikzee stelt de heer P. de Rijke kandidaat voor de funktie van wet houder, die door de benoeming van de heer W. den Boer als burgemeester van de gemeente Middeuschou- wen vakant is. geworden. De heer P. de Rükc (45) maakt sinds 1974 deel uit van de gemeente raad en bekleedt sinds de benoeming van de heer Den Boer als wethouder ZH jaar geleden het voorzitterschap van de CDA-fraktie. Het wethouderschap in Zierikzee eist gemiddeld 30 uur per week werk. „Ik vind het wel een hele klus", laat de heer De Rijke desge vraagd weten, maar hij voegt daar meteen aan toe de uitdaging aan te durven gezien de geweldig goede fraktie, waardoor hij zich gesteund weet. „Dit was voor mij een reden BURGH-IIAAMSTEDE, 4-7. Na een verblyf in Amerika en Engeland zal de Boeddhistische meditatiemon nik Mahasi Sayadaw een bezoek brengen aan Nederland. Tussen 4 en 21 juli zal dc bijna 80-jarige Saya daw in het „Bocddhayana-centrum" tc Den Haag en het Nederlands Boeddhistische Instituut „Tidorp" in Burgh-Haamstcdc aan belangstellen den lessen geven in Boeddhistische meditatie. Donderdag 12 juli komt de ge meenteraad van Bruinisse in open bare vergadering bijeen ten gemeen te huiz e. Op cle agenda staan een 22-tal punten, waaronder: vaststelling plan van afrastering van hel scholen complex aan o.a. de Molenstraat. De kosten hiervan bedragen bijna f 17.000,— doch een beschikbaarstel ling van een extra krediet is niet noodzakelijk omdat deze kunnen worden gedekt uit de gereserveerde post onvoorziene uitgaven. Over «Ic problemen rond de huis vesting van jcugdsocictcit „De Pul" di ctüdens dc vergadering op 25 mei zjjn aangehouden, komen b. en w. thans met een nieuw voorstel. Zij deelt de raad mede, dat zij na een bespreking met dc besturen van dc Stichting „Bru-Pop" en jcugdso- ciëteit „De Pul", op 18 juni een op lossing denkt gevonden te hebben door het verplaatsen van de depen dance van de voormalige Christe fijkc Nijverheidsschool aan dc Dorpsweg naar het terrein van de voormalige zuiveringsinstallatie en dit gebouw te verhuren aan cle temeer -de kandidatuur te aanvaar den", aldus de adspirant-wethouder. Tuindersbedrijf De heer De Rijke heeft een tuin dersbedrijf aan de Zandweg in Zie rikzee. Hij noemt zichzelf „tuinder in hart en nieren", maar zegt toch bereid te zijn in verband met het op zich te nemen wethouderschap en kele teelten af te schuiven, zodat hij wat meer tijd krijgt voor het be stuurlijke werk. Zijn zoon Marco is reeds enige tijd ook werkzaam in dit Het is voor het eerst na twintig jaar dat een meditatie monnik Bur ma mag verlaten om in het buiten land meditatie-instruklies te geven. De Burmese regering heeft Mahasi Sayadaw toestemming gegeven om een reis te maken, omdat vele bui tenlandse Boeddhistische organisa ties daarop aangedrongen hebben. jcugdsociëteit voor f 1..934,per jaar. Dit is alleen mogelijk indien de leden door zelfwerkzaamheid dc verplaatsingskosten helpen druk ken. „De Pul" is hiermee akkoord gegaan. Voor het voorstel van b. en vv. is het nodig het bestemmingsplan aan te passen, zodat de realisering in dc winter van 1979/1980 kan plaatsvinden. Geluidsinstallatie Dc raad wordt gevraagt en kre diet beschikbaar te stellen voor aanschaf van en geluidsinstallatie voor de raadszaal. Deze zal dan o.a ook gebruikt kunnen worden bij huwelijksvoltrekkingen; Een krediet wordt voorts gevraagd voor uitvoe ring openbare werken rondom dc 32 in aanbouw zijnde zorgwoningen bestaande uit. aanleg openbare be strating. riolering, parkeerplaatsen enz. enz. Verder een voorstel tot vrkoop van grond aan dc Dorpsweg' krediet herstel dak noodschool aan de Dr. de Kockstraat: krediet herstel c.v.-installatie voorm. Chr. lagere school, vaststelling herbestratings- werk 1979; cn subsidie verenigingen 1979 enz. bedrijf en ook dit was een punt van overweging voor de heer De Rijke op de kandidaatstelling in te gaan. De heer De Rijke maakt ook deel uit van het rayonbestuur van de vei ling, heeft zitting in de Tuinbouw- kommissie van de Z.L.M., evenals in de Hervormde kerkraad en in dc Hervormde Jeugdraad. H(j deelt me de enkele van deze funkties af te gaan stoten als zijn wethouderschap een feit wordt. De vrij gekomen plaats in de ge- meentraad voor de CDA-fraktie zal worden bezet door de heer C. Lege- maate (36), middenstander in Zierik zee, die enkele jaren geleden reeds korte tijd zitting heeft gehad in de Zierikzeese gemeenteraad. P.v.d.A.-l'raktie Voorzitter van de P.v.d.A.-fraktie de heer J. Groen zei namens zijn fraktic nog geen kommentaar op de kandidaatstelling van de heer De Rijke te kunnen geven. „Gezien zijn enkele jaren ervaring in de gemeen teraad, zou hij het moeten kunnen", was de persoonlijke mening van de heer Groen. Hij liet weten, dat er in de P.v.d.A.-fraktie gesproken gaat worden over de te nemen stappen. Bij de vorige wethoudersverkiezing stelde de P.v.d.A. tweemaal zijn eigen kandidaat. „Ik zou mc kunnen voorstellen dat we deze l\jn nu handhaven, zolang er geen sprake is van een derde wet- houderszetel", aldus de heer Groen. Zelf zei htf te verwachten dat de heer De Rijke en de heer L. J. van Gastei, als nog vrij nieuwe wethouders in hei kollege, er een „hele kluif" aan zullen krijgen. ZIERIKZEE Provinciaal schipkamp op C.J.V.-schip In de periode van II tot 18 augus tus vindt een provinciaal schip kamp plaats op „de 1 Vita Pugna", een door jongeren van C.J.V. Zie rikzee eigenhandig verbouwd passa giersschip. Voor deze reis, die vanaf Zierikzee richting Friesland voert, zijn nog plaatsen voor belangstel lenden open. Inschrijving staat open voor jongeren van 16 jaar en ouder. Voor meer informatie of aanmel ding: Jeugdwerkburo Zeeland, tele foon (01100) 14326. Serenade voor dirigent De heer E. A. de Looff, voormalig dirigent van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" en huidg dirigent van het muziekkorps „Nut en Uitspan ning" in Zonnemaire kreeg maandag avond van beide verenigingen een mooie serenade gebracht ter ere van zijn 65ste verjaardag. Aanrijding Woensdagavond half zeven nam de Zierikzeese automobilist N. T. de bocht van de Kromme Eleboog naai de Verrenieuwstraat te ruim en reed bromfietser J. v. d. S. uit Dreischor aan. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Diefstal Van J. G. W. d. G. uit Goes werd een tas gestolen met een inhoud van f 300,De G. is werkzaam bij ben zinestation De Val. Hij had de tas op een stoel aldaar neergezet. De vol gende morgen bleek de tas verdwe nen. Gereedschap gestolen B. W. S. in Zierikzee deed aangif te van diefstal van gereedschap uit een bez-gloods van het Waterschap Schouwen-Duiveland aan de Straat weg. De daders verschaften zich toe gang door een ruit in te slaan. Problemen rond lapjeskat Het is al enkele malen voorgeko men, dat onverlaten een lapjeskat 1 ebben laten ontsnappen uit een schuur van de dierenbescherming aan de Laan van St. Hilaire. Het dier is op 5 juni gevonden en sindsdien neeft men via advertenties gepro beerd de eigenaars op te sporen, ech ter zonder resultaat. Het wordt al die tijd verzorgd door de heer H. J. Dorreman, hulp-inspekteur van de Dierenbescherming, die al een keer of drie bij zijn dagelijks bezoek de kat niet aantrof. Ook heeft hij go- konstateevd, dat enkele waarschu- wingsbordjes 2ijn ontvreemd. ZIERIKZEE DUIVELANÜ Tweede buurtbus ingezet wegens zomerdrukte Heden (donderdag)ochtend heeft de ZWN een tweede buurtbus inge zet op de lijn Ouwerkerk-Zierikzee. Bedoeling is. dat deze gedurende het zomerseizoen op dinsdagen en don derdagen gaat rijden. Dit om de ex tra drukte op te vangen welke toe risten- en marktdagen met zich mee brengen. Het tweede busje is eigendom van de Brabantse vervoersmaatschappij BBA. die per 1 juli een grote bus laat rijden' op een lijn waar tot dan toe dc buurtbus reed. Het aldus „over geschoten" buurtbusje blijh tot sep- temWy vuur Duivelnnd inzetbaar. Daarna zal het dienst doen als re servemateriaal voor de BBA. HAAMSTEDE Afscheid van de kleuters De oudste kleuters van de kleu terschool „Het Kleuterbosje" waren maandagavond voor het laatst op school cn deze avond brachten zij door, in aanwezigheid van hun ouders en familie met het opvoeren van diverse stukjes en het zingen van versjes. Een 25-tal kleuters gaan dit najaar naar de diverse ba sisscholen deelde de voorzitter van de oudercommissie, de heer M. Pie- terman in zijn openingstoespraak mede. Een van de dames bood bloe men aan aan 't onderwijzend perso neel en tot slot was er koffie voor de ouderen en een ijsje voor de kleintjes. Eenzijdig ongeval In de nacht van maandag op dins dag omstreeks 01.20 uur ontstond een eenzijdig ongeval op de Jonge Jan Boeyesweg. C. A. M. v. G. uit Al- blasserdam reed in een scherpe bocht rechtdoor, kwam tegen een lantaarn paal en sloeg vervolgens met zijn auto om. Het voertuig werd zwaar beschadigd. RENESSE Botsing Dinsdagavond omstreeks 19.00 uur ontstond een botsing tussen een brommer en een auto op de Brem- weg. De brommer, bestuurd door W. B. uit Scharendijke reed over de Bremweg richting Oude Moolweg. De bestuurder van de auto, F. G. uit Lohmen (D.) reed over de Lijsterweg richting Putteweg. De bestuurder van de auto zag de bromfietser te laat, remde nog, maar gleed door op het losse grint. De brommer werd beschadigd en B. liep lichte schram men op. Puzzelrit voor fietsen Woensdagavond 4 juli heeft de evenementenkommissie van de plaatselijke V.V.V. Renesse voor de eerste maal een puzzeltocht voor fietsers gehouden. Vanaf half zeven vertrokken de deelnemers, zo'n der tig in getal, vanaf het V.V.V.-kan- toor, in groepjes. De tocht voerde de deelnemers door het fraaie polder gebied rondom Renesse. De route Chorograaf Jan Dcwulf heeft met zyn groep van bjjna vijftig dansers het - helaas niet talrijke - publiek een show aangeboden, waaraan nog lang met veel genoegen teruggedacht kan worden. Da/b genoegen beleefde niet alleen het publiek, maar ook de dansers zelf, die met veel overgave en ple zier het twee uur durende program ma afwerkten. Direkteur van Aglaja, de heer Maenhoudt introduceerde zijn groep, na een openingswoord van de heer De Reij, sekretaris van de Nederlands Belgische vereniging De heer Maenhoudt zorgde ook bij he tverdere programma voor de aan kondiging van de rijk gevarieerde dansen. Groet uil Brugge „Aglaja" wist veel over te bren gen van het Vlaamse land, maar had het programma ook met buiten landse kulturele stromingen doorwe ven. Een groet uit de Kunststad Brugge en een fiere presentatie van de Vlaamse leeuw, openden het op treden. Met een kleurrijke presenta tie in rood, wit, zwart werd de na drukkelijke overheersing van dc slingerlijn uitgebeeld, hi ei-mee een relatie scheppend tussen de schilder Jordaens (grootmeester van dc Ba rok) van wie op het ogenblik een tentoonstelling te zien is in hel Gra vensteen. Deze Jordaens tentoon- steling wordt eveneens gehouden in het kader van de kulturele uitwisse lingen van de Nederlands/Belgische vereniging. Doorbordurend op Jordaens werd een dans uitgevoerd, waarin het ak sent werd gelegd op dc schalkse lach en lichte spot, die ook in dc schilderijen van dc Vlaamse groot" meester vaak tot uiting komen. Na een jolige boerendans, bracht „Agla ja" enkele choreografische kunst stukjes bü het uitbeelden van dc angst, gevolgd door een frclc Sere nade op muziek van Haydn. Hulde aan de bedrijvigheid van de Zierik zeese bevolking in vroeger dagen (incekrapteclt. oester- cn kreeft" vangst e.d.) werd gebracht met een ballet op muziek van Beethoven. Geweldig hoogtepunt was het bal let van de zee op muziek van de Vlaamse kompcfnist Oslyn. Op onna volgbare wijze wisten de dansers de sfeer var» zee en storm weer te ge ven. Veel luchtiger en met ccn ge heel eigen charme was het ballet op muziek van Hay Conniff. In fraaie outfit werd gedaT*M op bekende SIRJANSLAND, 3-7. Afgelopen week maakten de leerlingen van de openbare lagere school te Sirjansland hun driedaagseschooircisje naar Hel- lendoorn. Per bus werd in alle vroegte naar station Goes vertrok ken waarna de reis per trein, na en kele malen te zjjn overgestapt, in Al melo eindigde. Hier gingen de leerlingen tenslot te verder per auto naar rekreatiehuis „De Gouden Bergen" waar geslapen en gegeten werd. De eerste middag werd besteed mejt een bezoek aan een houtsnijderij, de plaatselijke oudheidkamer en een geheel geres taureerde korenmolen te Hellen- doom. Verder werd er door alle kin deren gezwommen in het direkt naast het huis gelegen zwembad, 's Avonds deden de laatste klassen spoorzoekertje, terwijl klas 4, 5 en 6 na een fikse boswandeling het die renspel speelden. „Dc Noctselcrbcrg" De tweede dag werd besteed aan het bezoekerscentrum „De Noetse- lerberg", waar Staatsbosbeheer le- was zo'n 15 km en onderweg kregen de deelnemers verschillende vragen te beantwoorden. Er was overigens geen wedstrijdelement aan de tocht verbonden. Alle deelnemers kregen aan het slot van de rit een kleine at tentie. Deze eerste tocht, die door de or-. ganisatoren nog gezien werd als een probeersel, vormde een leuk begin voor de tochten die zeker nog zullen volgen. De eerstvolgende fietspuzzel- tocht zal woensdagavond 11 juli plaatsvinden. MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand over juni 1979 Geboren: 1. Richard Stouten, zoon van M. J. Stouten en M. Kooman; 6. Marlijn W. van der Klooster, zoon van H. W. van der Klooster en M. E. Visser. nummers als „Happy together" en „Sweet Caroline". Swingend en heel verrassend kwam een Zuid-Afri kaanse dans over. De dans „Strijd" kreeg precies de juiste kracht en in getogenheid. De dans bestond uil drie delen, uitbeeldend: opstandig heid, bezinning en hoop. „Oogstfeest" Bönrte, feestende boeren mochten zich uitten in „Het oogstfeest" we zingen, een tentoonstelling en rond leidingen verzorgt, 's Middags werd door ajle klassen een bezoek ge bracht aan het Avonlurenpark „De elf provinciën" te Hellendoorn. 's Avonds waren er voor de kleintjes spelletjes terwijl de hoogste klassen „gedropt werden in de omgeving en zichzelf een weg terug moesten vin den naar hat huis. De laatste dag werd gestart met diverse bosspelletjcs waarna met de trein teruggereden werd naar Rot terdam. Na een metrorit van het Centraal Station naar Leuvehaven werd langs de haven naar het Mu seum voor Land- en Volkenkunde gewandeld waar dc tentoonstelling „In het spoor van de Irokezen" werd bezocht. Vervolgens werd per metro doorgereden naar het Zuidplein waar in het winkelcentrum de laatste centjes werden opgemaakt. Tenslotte werd het laatste gedeelte van de reis per bus van de firma Van Oeveren van Rotterdam naar Sirjansland afgelegd, waar iedereen vermoeid maar tevreden door de vele wachtenden werd ingehaald. Gehuwd: 8. Andries W. Bil en Jo hanna W. Coomans; 14. Gerrit J. Letteboer en Maria L. StilLebroer. Overleden: 8. Veronica H. Regoort, echtg. van L. H. Janssen (Capelle a/d IJssel); 8. Dingenus A. FeijiteL SCHARENDIJKE Aanrijding Woensdagavond om half zeven vond een aanrijdinkje plaats op de Elkerzéeseweg, Waarbij een fiets en een auto werden beschadigd. Oor zaak was, dat de fietser, mevrouw M. V.-W. uit Scharendijke vanaf een op de Elkerzeeseweg uitkomende uitrit op de daar geparkeerd staande wa gen van K. D. B. uit Cleve (WD1.) reed. derom op muziek van Ray Connif. De Hongaarse Dansen op muziek van Brahms lieten zien, dat de gevari eerdheid in het programma bijzon der groot is. Licht effekten zullen bij een zaaloptreden ongetwijfeld een extra dimensie geven aan dit optre den van „Aglaja", hetgeen niet wil zeggen dat het met een fiere avond zon beschenen Havenplein geen goe de entourage vormde. De krachtige finale, kreeg helaas niet meer de aandacht, die hij verdiende. Een groot deel van het publiek had het inmiddels laten afweten en enkele motor- en brommerrijders bedreven onder de Beurs hun eigen kulturele uitingen. Die strookten niet zo met die van „Aglaja". Burgemeester Th. H. de Meester dankte tot slot de heer Maenhoudt en noemde dit optreden van het vlag- genballet een feest voor hel oog. ZIERIKZEE, 3-7. Vlaggenballet Aglaja" uit Brugge zorgde dinsdagavond op het Havenplein voor een uniek optreden. Voor de hand liggende clichés als kleurrijk, boeiend en harmonieus zijn niet toereikend een alles omvattende omschrijving van dit ballet uit Vlaanderen te geven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3