Havenkantoor aan het Luitje officieel in gebruik genomen Zoekaktie in haven Kloosternol naar verdronken duikers Unifil-militair ernstig gewond BEN BELLA VRIJGELATEN De toestand in Nicaragua HL DE ZIERIKZEESCHE COURANT Opening door burgemeester De Meester „Voorzichtig met aardewerk" Marine in Scharendijke President van Kameroen in Amsterdam Staatssekretaris Haars over Aantjes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 juli 1979 135sle jaargang Nr. 22532 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon'(01110) 2255 Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaafe. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bil vooruitbetaling f 24,95, per jaar 95,15. Losse ^ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W in dit nummer; Kundiduul wethouderschap Zierikzee ZIERIKZEE, '1-7. Onder de hitte van zomerse zonne- slraleu'opende burgemeester Th. H. de Meester woens dagmiddag aan hel Luitje het nieuwe havenkantoor annex toilet-doueheruimte voor de talrijke water sporters, die Zierikzee kent. „Dc akkommodalic is aanmerkelijk beier dan in het verleden en ik hoop dat de watersporters ervan kunnen profiteren. Voor de topdagen is het misschien nog wat aan de beschei den kant, maar wegens financiële redenen heeft het gemeentebestuur zich moeten beperken." aldus dc burgemeester na het opendraaien van het slot. De daken van het gebouw z.ijn naar oud motief gemaakt en doet denken aan de vroegere Zierikzeese zoutketens. „Het motief komt op deze plaats en in deze uitvoering goed tot zijn recht. Vrijwel op de plaats- van dit gebouw heeft eens een wachtlokaal met een dakvorm gestaan wat lijkt op de huidige, nieuw neergezette ruimte. Het is wel ongeveer vijf-en-tachtig jaar geleden", vertelde de heer De Mees ter. Oude plaat vorig jaar met de bouw aan te van gen, maar de slechte weersomstan digheden hebben dat plan vertraagd tot twaalf maart. Er is hard ge werkt om het havenkantoor annex toilet- en douche-ruimte voor dc, Deltaweek '79 (aanvang 29 juni) klaar le krijgen. Donderdag 28 juni is de ruimte officieus ingebruik ge nomen. Het gezelschap maakte woensdag middag na dc toast een rondleiding door het gebouw. De sanitaire af deling herbergt vier dames- en twee herentoiletten, twee dames- en twee herendouches, twee urinoirs en een chemisch toilet. Het ontwerp is van raadgevend ingenieursbureau Wilteveen Bos en het werk is uitgevoerd door aan nemingsbedrijf Everaers en Van den Berg. De totaalkosten bedroegen ruim f 300.000, Binnen in het fraai uitgevoerde havenkantoor overhandigde de bur gemeester, tegelijkertijd niet de sleutel aan havenmeester de heer R, Visscher een afbeelding van een oude plaat, weergevend de aanleg plaats van stoomboot Zeeland aan het Luitje. Voor een toast op de opening was sehclvispckel uitgekozen, voor velen van de genodigden een primeur. Vroeger werd deze vissersdrank uit Vlaardingen gedronken by de mos- seidagT" - n het ophalen van zee meerminnen. De heer Scherphuis van het in genieursbureau Witteveen Bos wees erop dat het havenkantoor in zeer korte tijd werd gebouwd. Ver der ging hij niet in pp de technische gegevens van dit gebouw. Vertraging De bedoeling was in december DEN HAAG, 4-7. De 21-jarige dienstplichtig korporaal J. D. van Putten uit Heerenveen, lid van het Nederlandse Unifil-detachement in Libanon, is dinsdagmiddag ernstig gewond geraakt. Een handgranaat waarmee hij bezig-was kwam tot ontploffing en verwondde hem aan gezicht, onderarmen en benen, zo heeft de legervoorlichtingsdienst be kendgemaakt. ALGIERS, 5-7. De thans 63-jarige eerste president van het onafhanke lijke Algerije, Ben Bella, is woens- o'ag na veertien jaar huisarrest vrij gelaten, zo is in Algiers officieel be kendgemaakt. Dit ter gelegenheid van de viering van het zeventiende'jaar van de on afhankelijkheid van Algerije van Frankrijk, zo maakte het officiële AL gerij nse persbureau APS woensdag avond bekend. Ben Bella werd in 1965, na Alge rije in de eei-ste drie jaren van zijn onafhankelijkheid te hebben geleid, oc.or middel van een staatsgreep, die zonder bloedvergieten verliep, afge zet door wijlen president Houari Met een draai naar rechts opende de burgemeester het havenkantoor an nex toilet- en doucheruimte. (Foto; Zicrikzeesche Nieuwsbode) HAARLEM. 4-7. De Keurings dienst van Waren in Haarlem waar schuwt voor het gebruik van zelf gemaakt - en uit vakantielanden meegenomen aardewerk. Zij beveelt aan dit soort aardewerk alleen als sieraardewerk te gebruiken. Uit een onderzoek van de Keuringsdienst is gebleken dat bij 25 procent van dit aardewerk giftige metalen uit het glazuur werden afgescheiden, SCHAKENDIJKE, 4-7. Duikers van de Koninklijke Marine uit Den Helder hebben woensdag bij de jacht haven ,KIoosternor' naarstig gezocht naar twee ver dronken mensen. Ilct zoeken is gestaakt, maar dc rijkspolitie tc water doet alle mogelijke moeite om wat meer gegevens tc verkrijgen van twee jongelui, die vaag en via-via deze week pas mededeling deden van het feit. dat zij op Pinkster maandag, op die plaats twee lichamen hadden waargenomen. Na die melding kreeg de Rijkspo litie dinsdagochtend toestemming om in de haven te gaan zoeken. De reden dat men waarde hechtte aan deze tóch vage mededelingen was het feit, dat drie jaar geleden op 19 september 1976. in dc buurt van die plaats twee duikers zyn ver mist en nooit teruggevonden. Dat waren de toen 23-jarige Cor- stiaan Storm en Monster en zijn 31- jarige broer Pieler uit Roosendaal, die op zondag per boot uit de haven van Scharendijke vertrokken, om even buitengaais in het Grevelingen - meer te gaan duiken teneinde de plantengroei op de bodem te gaan bekijken. Er waren nog twee duikers aan boord van de boot. met een schipper aan het roer. Het ene stel duikers is op tijd boven water ge komen, de twee broers Storm niet meer. Paar dagen gezocht Met assistentie van een groep En gelse duikers uit Rijnland, een on derdeel van het bezettingsleger, is er toen drie a vier dagen gezocht, maar zonder resultaat. Ook woensdag werden geen licha men waargenomen. De R.P. 9 van dc Post Willemstad was ingezet, omdat er problemen waren niet het schip in Bruinisse. Vanochtend om half negen vertrok ook de R.P. 9 weer uit de jachthaven. Het daadwerkelijke zoeken is dus voorlopig gestaakt, maar achter de schermen wordt hard gewerkt om wat duidelijker informatie te ver krijgen. De familie van de broeders Storm zijn vandaag geïnformeerd over de hernieuwde zoekaktie. Dc R.P. ft uit Willemstad in de haven Kloosternol te Scharendijke met aan boord duikers van de Koninklijke Marine, die op grote dieple zochten naar twee lichamen waarover de Rijkspolitie te Water was gelipt. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode! Boumedienne. De oud-president zou volgens naaste familieleden in uit stekende lichamelijke en geestelijke gezondheid verkeren en het besluit tot zijn vrijlating zou zijn genomen door president Chadli Benjedid, die Boumedienne na diens dood in de cember vorig jaar opvolgde. J* AMSTERDAM, 5-7. Mét ruim een half uur vertraging zijn woensdag middag president Ahidjo van Ka meroen en zijn vrouw op het Am sterdamse Centraal Station gearri veerd. Het presidentiële paar echt paar werd daar verwelkomd door koningin Juliana en prins Bern- hard. Ook prinses Margriet en mr. Pieter van Volenhoven, die de gas- ten uit Kameroen eerder die mid- dag opwachtten op de vliegbasis Soesterberg, waren hierbij aanwe zig. Op uitnodiging van koningin Juliana en prins Bernhard brengt het echtpaar uit Kameroen een staatsbezoek van drie dagen aan ons land. MANAGUA, 4-7. Na een maand van praktisch volledige verlamming van handel cn industrie beginnen in Managua dc eerste tekenen van so ciale ontbinding tc komen. Alles wijst er op dat het land zich niet zal kunnen herstellen van de gevolgen van de burgeroorlog en de algemene staking die de Sandinisten op 4 juni hadden uitgeroepen. Handel en industrie zijn door plunderingen geruïneerd. Alle win kels zijn gesloten en dc mensen hebben geen geld meer om de meest noodzakelijke levensmiddelen te ko pen. Benzine is zeer schaars. DEN HAAG. 4-7. Staatssecretaris mevrouw Haars van justitie vindt dat er geen reden is om aan te ne men dat mr W. Aantjes tengevolge van gedragingen in de Tweede We reldoorlog het Nedcrlandschap zou hebben verloren. Bovendien vindt zij dal de Commissie-Enschede. die on der meer daarnaar onderzoek heeft verricht, de feiten die voor een be oordeling daarvan nodig waren in voldoende mate heeft onderzocht. Dit schrijft de staatssecretaris in een brief aan de Tweede Kamer. Het nieuwe gebouw ten gunste van de watersporters in volle glorie. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Er is meer tevredenheid onder 4 de katten dan onder de men- f sen. f Mr. C. Blake (Meester Constantijn Verwachting tot vrijdagavond: Perioden met zon Droog weer en perioden met zon: minimumtemperaturen omstreeks 10 graden: middaglemperaturen onge- ver 20 graden; zwakke tot matige wind tussen zuidwest en noordwest. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 3 tol 12. Min.-ternperatuur: omstreeks 13 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 21 gr. Kans op een droge periode van min- sens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geld voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 6 juli. Zon op 5.28, onder 22.01 Maan op 18.12, onder 3.01 Volle maan: 9 juli (22.09) HOOG- EN LAAGWATEK Hoogwater Laagwater 6 juli 0.43 13.20 6.45 19.24 Springtij: 12 juli. Temperatuur zeewater tc Viissingcn 17.3° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 5-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Het hogedrukgebied, dat al dagenlang het weer in ons land be heerst, blijft ook vrijdag nog dicht in de buurt. Veel zon heeft het niet gebracht, omdat de positie ervan nogal ongunstig was. De wind bleef overwegend uit noordelijke richtin gen waaien, waardoor wolkenvelden van de Noordzee weiden aange voerd. Hel hogedrukgebied trekt nu langzaam naar het zuiden terug, en in het zeegebied tussen IJsland en Schotland neemt de depressie-aktivi- teit wat toe. De bewolking en regen hiervan blijven echter nog ver van ons land verwijderd. Het blijft vrij dag rustig weer met weinig wind. Er zullen perioden met zon zijn. maar er zullen ook nog wolkenvel den voorkomen. De middagtempera- turen blijven op hetzelfde niveau: van ongeveer 17 graden aan zee tot een graad of twintig in het binnen land. In Engeland en Ierland is het nog mooi weer, maar in Schotland valt hier en daar motregen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1