Nieuw dorpshuis voor Ellemeet ook aan de Kuijerdamseweg Kerkwerve gaat speelweek terug in vakantie- in de tijd LIJC- BEWAKINGSDIENST IN DE SPAANSE HOTELS TEGEN BOMAANSLAGEN Hotelbrand in Palma DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Middenschouwen Sneltrein beschoten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 3 juli 1979 135ste jaargang Nr. 22531 WAARIN OPGENOMEN (1797 1889; REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochiman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN" ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95. per jaar 95,15. Losse ^ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W in dit ncmmer: Terugblik burgemeester J. D. de Kam SCHARENDIJKE, 2-7. Ellemeet krijgt een nieuw dorpshuis, dat zal worden gebouwd op de plaats van het huidige aan de Kuijerdamseweg. De raad ging tijdens de raadsver gadering akkoord met het voorstel van b. en w. om door planologische aanpassing deze nieuwbouw moge lijk te maken. Op deze wijze zal de bouw van een dorpshuis zo snel mogelijk worden gerealiseerd. Mevr. J. Kloet-Schellingerhout vroeg nog of dit inhield, dat de eer der geplande twee woningen langs de Kuijerdamseweg dan komen te vervallen. De voorzitter, loco-burgemeester J. C. Padmos, gaf dit toe; anderzijds is het zó, dat hiervoor kompensatie zal worden gevonden in het plan El- lemeet-Zuid. „Beter Wonen" Burgemeester en wethouders ge ven er de voorkeur aan, dat het ove rige vvoningbezit van de gemeente zo mogelijk wordt overgedragen aan de woningbouwvereniging „Beter Wo nen". Mevrouw J. Kloet-Schellingcr- hout, die hiertegen in de vorige vergadering bezwaar maakte, kon hier thans mee instemmen. Zij had zich er intussen van op de hoogte gesteld, dat ook „Beter Wonen" een sociaal woningbeleid voert. De heer L. den Boer zou er be zwaar tegen hebben, dat de wonin gen aan „Beter Wonen" beneden de taxatieprijs zouden worden overge dragen. De voorzitter stelde de heer Den Boer in zover gerust, dat de raad een besluit tot overdracht van de wo ningen zal moeten nemen. De raad kon zich in principe ver enigen met overdracht van de ove rige gemeentewoningen aan de wo ningbouwvereniging „Beter Wonen". ting van: de Dorpsstraat te Scha- rendijke, vanaf het kruispunt met de Platteweg tot aan het Baken, de Beatrixstraat te Kerkwerve vanaf de Kerkweg tot aan de Chr. Ger. kerk en de Dorpsstraat te Ellemeet. Mevrouw Kloet vroeg of ook het brandpad .tussen de Kamillestraat en de Korenbloemstraat herlegd kon worden, daar de bewoners hier ge regeld wateroverlast hebben. De voorzitter zegde toe, dat hij dit met de Technische Dienst zal opne men. Brandweergarage De raad kon zich verenigen met het voorstel van burgemeester en wethouders tot het bouwen van een nieuwe branrweergarage te Kerk werve. De heer L. 'hen Boer informeerde of iedere aannemer uit de gemeente LA PAZ. Geen van de presidents kandidaten bij de verkiezingen in Bolivia heef zondag de vereiste ab solute meerderheid behaald. In uit geval zal het gelijktijdig parlement moeten besluiten, wie de eerste bur gerpresident van het land wordt na 15 jaar militaire diktatuur. Na telling van 56 pet van de stemmen wijst de voorlopige uitslag volgens onofficiële gegevens op een relatief succes voor de linksgeoriënteerde kandidaat Her- nan Siles Suazo, die met 39 pet. van stemmen duidelijk aan kop ligt. gelegenheid ki'eeg in te schrijven. De voorzitter antwoordde, dat dit maar betrekkelijk is. Het is voor de ge meente zaak te letten op een voor delige prijs, zodat ook aannemers van buiten de gemeente in principe in aanmerking komen. Besloten werd geen subsidie toe te kennen aan de Stichting Telefoni sche Hulpdienst Zeeland. Gemeend werd, dat subsidiëring in de eerste plaats tot de taak van het ministerie van c.r.m. behoort. De raad ging akkoord met het aan gaan van een overeenkomst met de PTT, waardoor in Kerkwerve en El lemeet bemiddeling zal worden ver leend voor sekretariewerkzaamhe- den. Rijdend postkantoor Voor Kerkwerve kunnen de werk zaamheden al heel spoedig worden verricht. In Ellemeet eerst half au gustus a.s. wanneer het rijdende postkantoor in bedrijf komt. Mevrouw J. Kloet-Schellingerhout vroeg of zij goed begrepen had dat de zitting te Kerkwerve dan vervalt. De voorzitter beaamde dit. Het gros van de inwoners kwam hier voor zaken, die nu door de PTT voor de gemeente zullen worden verricht. De raad besloot adhesie te betui gen aan het besluit van de raad van Westerschouwen, waarbij bezwaar gemaakt wordt tegen het voornemen van de Watermaatschappij Zuid West Nederland tot aankoop van de Zeepeduinen te Haamstede. Loco-burgemeester I. C. Padmos begon de vergadering overigens met die officiële mededeling van de be noeming van wethouder W. den Boer uit Zierikzee tot burgemeester van Middenschouwen, per 1 augus tus 1979. MALAGA, 3-7. De Vereniging van hotelhouders aan de Costa del Sol Gemeentewerkman Van 6-10 RUgUStUS De voorzitter deelde mede, dat sol licitanten zijn opgeroepen voor ge meentewerkman in algemene dienst. Er hebben zich 8 sollicitanten aan gemeld. Het is mogelijk, dat de raad over plm. 2 weken weer bij elkaar dient te komen voor een benoeming, daar de raad het benoemingsrecht uitdrukkelijk aan zich gehouden heeft. De raad besloot een krediet be schikbaar te stellen voor herbestra- Een voorbeeld van Kerkwerve, zoals het vroeger was, het onderwerp van de speehveek in de vakaiitie. Deze oude opname dateert van ver voor de gemeentelijke herindeling op Schouwen-Duiveland. De foto toont het nog in volle glorie verke rende gemeentehuis, met daarnaast de pastorie en de kindertjes in hun lieftallige kledij. KERKWERVE, 3-7. In de week van 6-10 augustus a.s. wordt, wanneer er blijk gegeven wordt van vol doende deelname, een speelweek gehouden voor de kinderen van de lagere scholen te Kerkwerve. Dit jaar is als thema gekozen „Terug in de tijd". Als hot goed is, weten de kinderen na deze week iets van de historie van ons dorpje. Op maandag is er na de opening een speurtocht voor de kinderen van de drie hoogste klas sen. Voor de overige klassen zijn er allerlei leuke oude spelletjes opge zocht. Iedereen krijgt aan het eind van de morgen een kadootje. Woensdagmorgen is zoals vanouds de knutselmorgen. Dan wordt ge probeerd om het Kerkwerve van vroeger na te bouwen. Er zijn foto's beschikbaar uit het verleden en het zou erg leuk zijn wanneer de kinde ren zelf ook wat prentjes meebren gen. Vroeger bezat Kerkwerve een kas teel, de bewoners droegen andere kleren, men reed in wagens i.p.v. auto's, enfin er is voor ieder wel wat wils om te maken. De ouders mogen natuurlijk komen kijken. „Piggelmeetjes" 's Middags wordt er aandacht ge schonken aan de „Piggelmeetjes" van het dorp. Er wordten allerlei spelletjes gespeeld en bovendien is er weer poppenkast. Voor ieder is er een heerlijke traktatie. De kinde ren moeten zich opgeven bij Hanne- ke Berrevoets, Vloedstraat 36. Slotdag Vrijdags is de slotdag voor de la gere schooljeugd. In het Vereni gingsgebouw is er een (hopelijk) ge zellige ochtend die de werkgroep heeft genoemd „Zo de ouden zongen" Allerlei oude liedjes, sketches en ge dichtjes mogen dan worden voorge dragen. Play-back is er, zoals verle den jaar het geval was nu niet bij. De kinderen die aan deze morgen aktief deelnemen (door zang of iets dergelijks) krijgen hiervoor een aan denken. Hierna wordt gezamenlijk de maaltijd gebruikt. Verkleed Tenslotte zij vermeld dat de werk groep jeugdaktiviteiten die de orga nisatie van de week in handen heeft, het erg op prijs zou stellen wanneer de kinderen de hele week door ge kleed gaan als leeftijdsgenootjes van zo'n vijftig jaar terug. Voor 21 juli annstaar.de kunnen de strookjes voor deelname ingeleverd worden bij Jcpie Kouwenberg, Noord straat 6- heeft maandag besloten een partiku- liere bewakingsdienst in de arm te nemen om de toeristen te bescher men tegen aanslagen door de Baski- sche afscheidingsbeweging ETA. De Spaanse hotelhouders bleken ongerust over de zeer sombere voor uitzichten voor het zomerseizoen. De bezetting van de hotels zou niet meer dan 30 procent zyn, en voor de maand juli waren veel afzeggingen binnengekomen. De ETA gaf in een maandagavond gepubliceerd kommuniqué de regte- ring 24 uur de tijd om haar eisen in te willigen. Tevens kondigde de or ganisatie aan dat de volgende bom aanslagen zullen plaatsvinden in het gebied van Gerona (de Costa Brava) en Malag (de Costa del Sol). Sneltrein De beschieting van de sneltrein Parijs-Madrid, zondagavond, is het werk van „Euzkalzuzerutazuna" (Baskische gerechtigheid), zo meldt deze beweging aan bet Franse dag blad Sud-Ouest. Deze organisatie heeft de afgelopen anderhalf jaar al meer aanslagen gepleegd, onder meer op belastingkantoren en uit zendbureaus in Frans Baskenland. De start van de eerste Zeeland wedstrijd, zaterdag 30 juni bij het havenhoofd was een spektakulair ge zicht. De harde (westen) wind stuw de de meer dan tweehonderd deel nemers al kruisend naar de finish. In de corridor werden veel boeifou- ten gemaakt. Op de terugweg (naar de finish) werd zowel zaterdag als zondag de spinakker gebruikt. Was de wind zondag al afgenomen, maan dag 2 juli was hij bijna totaal ver dwenen. Dobberen op het water was een onwelkome bijkomstigheid. Bij de start maandag van de Onrustrace vonden enkele aanvaringen plaats. Geen van de schepen raakte zo be schadigd dat er niet verder gevaren kon worden. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Een toon uit onze jeugd wordt vaak tot dominant uoor het gehele leven. Sirius. Verwachting tot woensdagavond: PALMA, 2-7. Een folie brand in een vol toeristenhotel in het centrum van Palma op Majorca heeft maan dagochtend vroeg aan vijf mensen het leven gekost, terwijl 20 personen werden gewond. Dc doden waren drie Finnen, een Zwitser en een Spanjaard. Van de gewonden moes ten er twee een spoedoperatie onder gaan. Drie van de slachtoffers, onder wie twee vrouwen, kwamen om toen zij van hooggelegen balkons naar bene den sprongen. De twee anderen .stik ten in de rook. BEIROET. De Libanese premier, Selim Hoss, heeft van Jasser Arafat, de leider van de Palestijnse bevrij dingsorganisatie (PLO), geeist dat de Palestijnse guerrillastrijders onmid dellijk alle aktiviteiten tegen Israël vanaf Libanees grondgebied stopzet ten en dat zij zich uit alle plaatsen in de buurt van de grens met Israël terugtreken. Dit is maandag van of ficiële zijde Beiroet bevestigd. Op deze wijze zou Israël geen aanleiding meer krijgen voor nieuwe akties in Libanon. Zonnig Zonnig weer; in de nacht en vroege ochtend enkele mistbanken; mini mumtemperaturen omstreeks 9 gra den, middagtemperaturen van 17 graden in het Waddengebied tot 23 graden in het binnenland; weinig wind. Voor donderdag: Aantal uren zon: 5 tot 16. Min.-temperaturen omstreeks 13 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 23 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 4 juli. Zon op 5.26, onder 22.02 Maan op 15.53 onder 2.40 5 juli. Zon op 5.27, onder 22.01 Maan op 17.02. onder 2.30 Volle maan: 9 juli (22.09) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwatcr 4 juli 11.07 23.33 4.37 17.17 5 juli 12.13 5.41 18.18 Doodtij: 4 juli Temperatuur zeewater te Vlissingen 17,4° C.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1