qsnc Ook Schouwen-Duiveland heeft medewerkers van „Greenpeace" Ring Promotion in Haamstede gaat volgende week van start GROTE VERKOOP Rode Kruis: meer boot vluchtelingen toelaten „Onmiddellijk einde maken aan uittocht vluchtelingen" DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1STA OOSTERLAND Om behoud bedreigde diersoorten Paspoortenroof snel opgelost Waterzuivering in Oudenbosch Toeristendagen in de Westhoek NIEUWSBODE Vrijdag 29 juni 1979 135ste jaargang Nr. 22529 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate Uitgave B.V. Drukkerij v/h lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIÉS Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24.95. per |aar 95.15. Losse -ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4.60 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW in dit nummer: Zierïkzee tloet aan energiebesparing Beginstadium Alles verkeert nog in een begin stadium, maar het moet nog veel ver der uitgebreid worden. Elke aktie kent tegenslagen, zo ook Greenpeace Een rechtbank in Reykjavik heeft bepaald dat Greenpeace haar strijd tegen het afschieten van walvissen in de wateren rondom IJsland moet staken. „Een tegenvaller, maar we zullen eerst maar afwachten wat op de konferentie van het Internationale Walviskomité (van 3 tot en met 12 juli in Londen gehouden) bepaald wordt", aldus een optimistische heer Van Beveren, die gelooft dat de ak tie zeker zal slagen. De heer A. P. van Beveren, depot te Bruinisse. stimulator achter de aktie Greenpeace in zijn (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie dealer voor: Tel. (01114) 1495 - Sint Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraat 48 Als extra stunt laat de AMRO- bank omstreeks half drie een hete luchtballon opstijgen vanaf een wei land aan de Zandweg, gelegen tussen het huis van de heer J. C. Boot en de boerderij van de fam. Goudzwaard Ballonvaarder is de bekende Hans Zoet. Voorwaarden zijn: geen oosten- vind want dan drijft de ballon dc Noordzee in cn bovendien geen har dere wind dan 3 Beaufort. Om drie uur volgt een poppenkastvoorstelling •n 's avonds 10.00 uur een muzikaal optreden van de diumband met ma jorettes „Silver Star" uit Goes. F.Ike donderdag een herhaling van de festiviteiten (behalve het hallon- Advertenlie in het Dorpshuis te Renesse VANDAAG en morgen 30 juni van dames-, heren en kinder kleding. - Vandaag lol 9 uur (koopavond). ZIE PAGINA 10 Dit nummer bestaat uit 16 pagina's I I Dieren beschermen, is mensen t beschaven. Mr. C. Bake p Ballon BRUINISSE, 28-6. De bevolking van Schouwen-Duive land die zich in wil zetten voor of mee wil werken aan de milieu-aktiegroep Greenpeace (zet zich in voor de bescherming van walvissen, zeehonden en in mindere mate de nucleaire vervuiling) heeft daartoe de gele genheid in Bruinisse. MANILLA( Filippijnen). Vietna mese soldaten hebben op ruim twin tig Vietnamese vluchtelingen ge schoten die de Filippijnen probeer den te bereiken. De soldaten bevon den zich op een eiland in de Zuid- Chinese Zee. Men meent te weten dat de de vluchtelingen zijn gedood. DEN HAAG. 29-6. Het Nederlandse Rode Kruis heeft donderdag een dringend beroep gedaan op de Ne derlandse regering meer Vietnamese bootvluchtelingen in ons land toe te laten. Daarbij moeten de meest kwetsba re groepen, zoals kinderen, weduwen bejaarden en gehandikapten, voor rang krijgen. Voor. de opvang heeft het Rode Kruis het vrijwilligersapparaat voor steun aangeboden, naast materiële steun, zoals veldbedden, ambulances cn transportmiddelen, het eigen hos pitaalschip en twee tehuizen, waar anders gehandikapten hun vakantie doorbrengen. ZIERIKZEE. De zesde klas-lerelin- gen van de Theo Thijssenschool na men afscheid cvan hun lagere schoolperiode met een vrolijke feest avond donderdag in het hervormd verenigingsgebouw. Na de uitreiking van de E.H.B.O.-diploma's en de schoolgetuigschriften en de opvoe ring van een toneelstukje, volgde het' hoogtepunt va nde avond, de musical „Koeken voo rde Koning". De foto toont een scène uit deze uitstekend verzorgde musical, die door de leer lingen met veel enthousiasme op de planken werd gezet. Heden (vrijdag) is de Theo Thijssenschool wederom aktief. Vanavond wordt op het Schoolplein een bazar gehouden, waarvan de opbrengst bestemd zal zijn voor de aanschaf van een video recorder. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer A. P. van Beveren, Pr. Bernhardstraat 7, heeft een depot van de Grecnpeaehe-aktie in zijn huis. Belangstellenden kunnen daar terecht om affiches, stickers, butons, badges, tassen en grammofoonplaten (met walvisgeluiden) te kopen. De opbrengst van dit materiaal komt ten goede aan de aktie waar van het schip de Rainbow Warrior zich in de wateren kan begeven. In de toekomst wordt dit materiaal uit gebreid met felicitatie-kaarten en sweaters. Idee De heer Van Beveren heeft als be roep reparateur in de scheepsbouw en werd zodoende regelmatig gekon- fronteerd met vissersschepen. „Als je ziet wat voor troep ze daar naar boven halen, dan schrik je. Ik zat al jaren met het idee iets te gaan doen TOKIO, 28-6. De zeven regerings leiders, bijeen op de ekonomische topkonferentie in Tokio, hebben don derdag een beroep gedaan op Viet nam „onmiddellijk een einde te ma ken" aan de uittocht van vluchtelin gen. Zij vroegen Vietnam en andere Indochinese landen spoedig effektie- maatregelen te nemen inzake het vluchtelingenprobleem. Zij beloofden hun bijdrage aan de oplossing van het probleem „aanzienlijk te ver groten" door meer geld beschikbaar te stellen en meer vluchtelingen bin nen hun grenzen toe te laten. GRONINGEN. 29-6. By een gewa pende overval op het stadhuis van Groningen is vrijdagochtend een hoeveelheid paspoorten buitgemaakt. De rijkspolitie heeft een uur na de overval in het dorp Wagenborg twee mannen aangehouden. Zij waren in het bezit van veertig a vijftig pas poorten en een pistool. Verwachting tot zaterdagavond: Vrij koel Opklaringen, maar ook enkele buien; minimumtemperaturen rond 10 gra den; matige, aan de kust vrij krach tige westenwind. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperatuur: omstreeks 12 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 juni Zon op 5.23, onder 22.03 Maan op 11.33, onder 0.32 1 juli Zon op 5.23. onder 22.03 Maan op 12.37, onder 0.55 2 juli Zon op 5.24, onder 22.03 Maan op 13.41, onder 1.17 Eerste kwartier: 2 juli (17.07) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 30 juni 7.50 20.00 1.19 13.34 1 juli 8.27 20.04 1.58 14.19 2 juli 9.09 21.24 2.46 15.11 Doodtij: 4 juli Temperatuur zeewater te Vlissingen: 17.0° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 29-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Een zone met regen en motre gen is vrijdag over ons land getrok ken. De zone behoort bij een depres- sie in het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen. De zone wordt ge volgd door een gebied met opklarin gen. Zaterdag mogen we daarom op enkele perioden met zon rekenen, al is er een buienkans. Het blijft bovendien te koel voor het einde van juni. De koele oceaan- lucht zal zich verder over Europa uitbreiden. Alleen in de Balkan en de streken van de Middellandse Zee kan de zomerwarmte zich handha ven. Er zijn nog geen aanwijzingen, dat in het wisselvallige en te koele weer binnen afzienbare termijn een ver betering gaat komen. OUDENBOSCH, 28-6. De Neder landse Heidemaatschappij is in op dracht van de gemeente Oudenbosch begonnen met een voor ons land unieke manier om het oppervlakte water schoon te maken. Dat gebeurt met een uit Frankrijk afkomstig vaartuig, dat het zuurstofarme water in de haven opzuigt, reinigt en van meer zuurstof voorziet. In acht we ken tijd hoopt de Heidemij op die manier over een afstand van 400 meter de rivier de Mark te kunnen reinigen. in de sfeer van bescherming van het milieu. Op een gegeven moment heb ik me aangemeld bij het hoofdkan toor van Greenpeace in Amsterdam". Kostbaar Om de voorraden aan te vullen rijdt de heer Van Beveren om de zo veel tijd naar de hoofdstad. „Het kost natuurlijk wel allemaal geld, een ritje naar Amsterdam is wel voor je eigen rekening, maar voet balen of biljarten er iets voor over heben", aldus de medewerker van de Greenpeace-aktie. De jacht op de walvissen is eigen lijk zinloos. De produkten die uitein delijk van een walvis afkomen zijn allang niet meer nodig. Daar zyn al lemaal vervangende produkten voor in de plaats gekomen. „Het ligt in de bedoeling om met mijn materiaal op braderies, Bru- Pop en visserijdagen te gaan staan. Je moet de bevolking ermee in kon- takt brengen om er bekendheid aan te geven. Verder steunt Greenpeace op giften van bedrijven en partiku- lieren", aldus de heer Van Beveren. Aquadelta heeft bezoek van hem ge had en heeft tevens de aktie finan cieel gesteund. Zonnemaire en Nieu- werkerk kent ook medewerkers aan de aktie. spektakel) en een verandering van muzikaal aanbod. Op 19 juli komt „Witte van Haemstedc" aan de beurt, op 2 augustus de popgroep „Vol Schouwse Hoop" cn op 16 augustus eerst een optreden van de Walche- rense Dans. cn Folkloregroep „Wa- lacra" uit Vrouwenpolder, gevolgd ctoor een muzikaal besluit van „Kunst en Eer" uit Zierikzee en daarna een lampionoptocht met groot vuurwerk tot slot, eveneens aan de Zandweg. Zee en strand zijn de belangrijkste trekpleister voor de toeristen om naar de Westhoek te komen. Moch ten de weersomstandigheden echter wat tegenzitten, dan zullen dc bezoe kers zich toch bij bij „Ring Promo tion" ongetwijfeld uitstekend kunnen amuseren. Het bestuur van „Ring Promotion" hoopt, dat dit programma een vast onderdeel gaat vormen in de vakan ties van de gasten. De feestmarkt zal tot 's avonds negen uur geopend blij ven. HAAMSTEDE, 28-6. Donderdag 5 juli start het Burgh en Haamsteedse middenstands spektakel, dat vórig jaar met zeer veel succes van stapel liep onder de naam „Ring Promotion". Donderdag opent de burgemeester (of loco-burgemeester) "s morgens om tien uur de feestmarkt in de Ring te Haamstede, die geheel wordt volge bouwd met kraamjes en stands.. Een groot aantal oude ambachten zul len bekeken kunnen worden zoals netten boeten, portret tekenen, scha pen scheren (groot succes in 1978) glas in lood, edelsteen-slijpen, wol spinnen en hoefbeslag. In andere kTaampjes kunnen de toeristen en burgers ''•ich te goed doen aan aller lei voedingsmiddelen en lekkernijen. Het bestuur heeft niet stil gezeten en begon reeds eind vorig jaar aan de voorbereidingen voor een „Ring Promotion 1979" met dezelfde opzet en inhoud maar met een dag extra De data zijn donderdag 5 juli, don derdag 19 juli, donderdag 2 augus tus en donderdag 16 augustus.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1