Ir. Loschacoff (Deltadienst) benoemd tot direkteur-generaal van de Rijksgebouwendienst KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR DE HEER J. HAGE OP CRUISESCHIP Verbouwing voormalige kleuterschool aan de Dreef gaat voorlopig niet door Nieuwe burgemeester in gemeente Middenschouwen 3 STREEKNIEUWS Inwoner van Burgh Gemeente Veere uit op munten van Serooskerke ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag SB Juni 1979 Ml'. 22528 DEN HAAG, 28-6. Per 1 september zal Ir. M. J. Loschacoff benoemd worden tot direkteur-generaal van de Rijksgebouwendienst. Dit heeft het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening bekendge maakt. Ir. Loschacoff volgt dan Ir. J. Halm op, die op eigen verzoek wegens het bereiken van de 65-jarige eeftijd de rijksdienst verlaat. Noordgouwenaar Ir. Loschacoff, woonachtig te Noordgouwe, werd geboren in Ar gentinië en studeerde af als civiel ingenieur aan de universiteit van Cordoba. In 1953 trad hij in dienst bij Rijkswaterstaat. Sinds 1974 is hy hoofd van de hoofdafdeling waterbouwkundige werken van de Deltadienst. Verder verrichtte hij nog nevenwerkzaam heden voor het ministerie van bui tenlandse zaken als adviseur voor projekten van ontwikkelingshulp in Peru. Ir. Halm was vanaf 1966 direkteur- generaal van de Rijksgebouwen dienst. Hij begon zijn loopbaan als ingenieur bij het departement van defensie in 1938. Daarna werd hij hoofd van het bureau goedkeuring werken in Zuid-Holland. In 1949 werd hij uitgezonden als ingenieur bij de Centrale Opbouwdienst naar Indonesië. Daarna vervulde hij enige funkties bij de centrale direktie van de volkshuisvesting en de bouwnij verheid. Voordat hij tot direkteur- generaal benoemd werd, was hij plaatsvervangend direkteur-generaal en tevens direkteur van het advies centrum. Geslaagd Bij de gehouden eindexamens aan de landbouwschool te Sommelsdijk behaalden de volgende leerlingen van Schouwen-Duiveland het eind diploma. S. van Capelle, Nieuwer- kerk, R. Hanse, Haamstede, J. Visser Zierikzee, M. Vroegop, Scharendi.jke en T. Verkamman. Bruinisse. ZIERIKZEE Kleuters bij Chr. Scholengemeenschap LHNO/MAVO lil tegenstelling tot. eerdere be- nchtgevirig wordt medegedeeld, dat de kleuters van kleuterschool „De Maltarakkei*s" niet te gast waren bij de „Prinses Julianaschool", maar dat ze een bezoek hebben gebracht aan dé Chr. Scholengemeenschap LHNO/ MAVO. op de afdeling LHNO. De kleuters mochten zelf koekjes bak ken in het kooklokaal en in het han- denarbeidlokaal leefden de jonge be zoekers hun fantasiën uit op de boet- seerklei. Vergoedingsverordening brandweerlieden In de Zierikzeese gemeenteraads vergadering van maandag jl. werd besloten de „Vergoedingsverordening brandweerlieden" in overeenstem ming te brengen met de normen van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG). Een uitzondering werd gemaakt voor de vergoeding voor de rang brandmeester. In Zie rikzee bedraegt deze vergoeding f 998,-, terwijl de VNG-norm een be. drag van f 395,- aangeeft. Het kollege van b. en w. liet weten er aan te hechten dat deze vergoe ding op het huidige niveau gehand haafd blijft, omdat normvergoeding van de VNG in geen verhouding staat tot de tijd die een brandmeester in Zierikzee beschikbaar moet stellen voor een goede vervulling van zijn taak. „Gelet op de omstandigheid dat cte brandmeesters in Zierikzee feite lijk deel uitmaken van de staf van het brandweerkorps en derhalve te vens de nodige uren moeten besteden aan het bijwonen van vergadering van kader en bevelvoerenden, aan liet voorbereiden van oefeningen, aan preventie en aan het meedraaien in de weekenddiensten voor de staf achten wij het dan ook onjuist in dit geval de VNG-norm over te nemen"., aldus het kollege in haar voorstel aan de raad. De gemeenteraad ging met bet voorstel akkoord. De kosten op jaarbasis kunnen per 1 mei 1979 als volgt worden geraamd: 3 brandwachten 2e klasse a f 260,- f.780.-: 12 brandwachten le klas je a f 285,. f 3.420.-: 9 hoofdbrand- vachten f 315,- f 2.835.-: 2 on derbrandmeesters a f 345,- f 690.-: 2 brandmeester a f 998.- f 1.996.-; 1 adjunct-hoofdbrandmeester f» f 7.445.- f 2.445.-; 1 hoofdbrand meester (commandant) a f 3.845,- f 3 845.-; Totale kosten f 16.011.-. Inbraak In kleuterschool In de nacht van maandag op* dins dag werd ingebroken in kleuter school „De Maltarakkers" aan de Calandweg. De daders verschaften zich toegang door een bovenlicht tc forceren. Er werd wat geld cn een bolderwagen gestolen. In gebruikneming C.l.V.-schip Vrijdag 6 juli zal het C.J.V.-schip, het motorpassagiersschip Vita Pugna, officieel in gebruik genomen worden. Met de Vita Pugna kan het C.J.V. haar dienstverlenende atotiviteiten vergroten naar verenigingen, scho len en anderen door dit schip be schikbaar te stellen voor vakantie- en zogenaamde vormingsperioden. De officiële afvaart op vrijdag 6 juli vindt plaats vanaf de aanlegsteiger bij de voormalige fabriek Smit-Bol nes. Oosthavendijk, HAAMSTEDE Muzikaal evenement Woensdag 11 juli zal in de rekrea- tiezaal van de Gereformeerde kerk te Haamstede een muzikaal evene ment plaatsvinden. Rini Schilder zal tijdens deze avond een aantal Schotse en Ierse volksliederen vertolken. Voor tijd zie agenda. Afscheidsavond kleuters Op maandagavond 2 juli wordt in de kleuterschool „Het Kleuterbosje" afscheid genomen van de oudste kleuters. In het bijzijn van hun ouders zullen ze een toneelstukje op voeren. BURGH Zomerconcert Maandagavond 2 juli a.s. zal door Let Kon. Muziekgezelschap „Witte van Haemstede" een zomerconcert worden gegeven op de Ring te Burgh Dit is het eerste concert dat deze zomer door „Witte van Haemstede" op verschillende plaatsen te Burgh- Haamstede zal worden verzorgd. KERKWERVE Feestavondenchristefijke school Heden (donderdag) en vrijdag vin den in het verenigingsgebouw de feestavonden van de christelijke school plaats die om de twee jaar worden gehouden. Alle kinderen ver lenen hieraan hun medewerking door zang, toneel en allerlei andere leuke dingen. Voor de aanvang van deze schoolavonden.zie agenda. BROUWERSHAVEN Diefstal Van een aan de Poortdijkstraat ge parkeerd staande auto van S. uit Münchengladbach werden de vier wielen gesloopt. Verder werden een cassetterecorder en een spinakerzeil gestolen. Van de daders ontbreekt elk spoor. ZONNEMAÏRE Inbraak In de nacht van maandag op dins dag werd ingebroken in het huis van de familie S. aan de Julianastraat in Zonnemaire. De daders verleenden zich toegang door de achterdeur er uit te lichten. Het huis werd door zocht, maar er werd niets ont vreemd. Ook als adviseur voor waterbouw kundige projekten in Engeland, Ita lië, Venezuela en Argentinië is hij opgetreden. Tevens was hij docent aan het International Institute for Hydraulic and Environmental Enge- neering in Delft eni aan de TH in Delft. NOORDGOUWE Kerkconcerten Deze zomer zullen in de Driekonin gen kerk in Noordgouwe twee con certen worden gegeven. Het eerste zal plaatsvinden op vrijdag 29 juni door Folkert Grondsma (orgel) en het tweede op vrijdag 21 augustus door Art de Jonge (fluit, orgel) en Anton den Boer (orgel). NIEUWERKERK Spelochlend openbare lagere school Op woensdagochtend 4 juli zullen de zesde klassers, de schoolverlaters dus, voor de andere klassen een spel. ochtend organiseren. Met medewerking van mejuffrouw Van Zwaarden, de meesters Friezen en Cevaal en mevrouw Haak, lid van de ouderkommissie, is een leuk pro gramma opgesteld. Er wordt zowel binnen als buiten de school gespeeld, ook op het aangrenzende sportveld is zo het een en ander te doen. Al les is keurig geregeld. Ook zullen een aantal moeders van de spelende kinderen meewerken. Het „geluid" wordt verzorgd door de firma Lie- vense. Per klas gaan de groepen langs vijf onderdelen: sport- en spelcircuit, gezelschapsspelen, „zoek het eens uit" dia-kwis, buiten, en binnenspelen. Mocht het slecht weer zijn, dan. wor- den de eventueel alternatieve spel letjes - binnen de school gehouden. OOSTERLAND Laatste bijeenkomst bejaardensoos Woensdagmiddag 27 vond de laat ste bijeenkomst van dit seizoen plaats van de bejaardensociëteit in Ooster- land. Mevrouw Bults-Van Almkerk gaf als sekretaresse van de soor een kort overzicht van de aktiviteiten uit het afgelopen- jaar. Het vergader-seizoen ving an cp 14 september; het bezoekrsaantal op de bijeenkomsten noemde zij „bevre digend". Sinterklaas en kerst werden cp de gebruikelijke wijze gevierd; de nieuwe Ned. Herv. predikant, ds. J. Plante, bracht met zijn echtgenote een kennismakingsbezoek. Behalve een reisje over Schouwen-Duiveland werd een uitstapje gemaakt naar Giethoorn (op 30 mei). Op het pro gramma staat nu nog een trip naar Tholen. Ten slotte melde de sekre taresse dat het ledenaantal met ze ven is toegenomen. Presidente mevrouw E. J. Poel man-Van Leeuwen sprak een slot woord dat in het teken stond van af scheid nemen. Mevrouw Barendse- Pasman, zo memoreerde zij, gaat de soos verlaten, wat verband houdt met haar intrek in het bejaardenhuis te Bruinisse. Mevrouw D. Hage-Ren- t;er neemt afscheid na „op voorbeel dige wijze" 21 jaar als serveerster op de soos te hebben gefungeerd, die daarvoor met een bloemetje werd verrast. De presidente stond voorts stil bij het overlijden van mevrouw J. Geertse-Vane, die een „trouw lid" van de soos is geweest. Mevrouw Poelman dankte vervol gens een aantal soosleden, de ser veersters en organistes voor hun in zet bij de weekelijkse bezigheden, de familie Stouten-Deurloo voor de schenking van een harmonium en hel domineesechtpaar Plante voor bun „op hoge prijs gestelde", gere gelde bezoeken. Hierna dankte de heer Van Dijke als wekelijks bezoeker het bestuur voor de prettige sfeer van vergade- ien, wekelijks op de soos". Het oudste lid, mevrouw L. Boogert-Van den Berg, vierde die middag haar 86e verjaardag. Bestuurslid de heer Van Spier kon wegens een ernstige ziek te niet aanwezig zijn op deze laat ste bijeenkomst. Schoolkinderen op kampement te Bergen op Zoom Vorige week hebben de 23 leerlin gen van de zesde klas van de open bare basisschool, onder leiding van schoolhoofd de heer P. T. Bolken baas en onderwijzeres mevrouw A. M. Hage-Hage een vijftal dagen ge kampeerd op het schoolkamp: „De Kleine Melane" te Bergen op Zoom. 's Maandagsmorgens vertrokken ze met de fiets via het veer Anna Jaco- bapolder naar de plaats van bestem ming, waar de ploeg twaalf uur arri veerde. De bagage werd ingeladen in een busje van de fa. L. W. Boogert. De eerste dag werd gezwommen en de omgeving verkend, terwijl in de avond nog een bezoek gebracht werd aan een oorlogskerkhof van Canade zen en Engelsen, waarna een fiets tocht door de mooie bossen, van het recreatiegebied: „De Heide". Dins dags per fietsnaar Hoeven (N.Br.) voor een bezoek aan de sterren wacht: „Simon Stevin" en aan het Bosbad „Hoeven". 's Woensdags een bezoek aan de Bruijnzeelfabriek, waar men potlo den en balpennen kon zien maken. Daarna naar Kalmhoutsehoek gere den waar een oude grenspaal naar België bezichtigd werd. Over de Donderdag stond een treinreis naar prachtige A.N.W.B.-Zoomroute terug, het Limburgse Valkenburg op het programma met een bezoek aan de mergelgrotten met rondleiding, waarna met de stoeltjeslift naar de Wilhelminatoren. 's Middags werd het pretpark „De Valckenisse" zo mede naar het erbij gelegen zwem bad bezocht. De laatste dag (vrijdag) werd nog een bezoek gebracht aan een waren huis te Bergen op Zoom, en na nog gezwommen te hebben in „De Hei de" werd om kwart over drie de te rugreis aanvaard. Kwart over zes kwamen allen weer gezond en veilig in Oosterland aan, na een fijne week met prachtig zomerweer te hebben genoten in het mooie Brabantse land. In totaal heeft de groep ongeveer 210 km per fiets afgelegd, en slechts éénmaal een lekke band gehad. Uilslagen ballonwedstrijd Hieronder volgen de vijf winnaars van de op Koninginnedag gehouden ballonwedstrijd die werd gehouden voor de schooljeugd. De eerste prijs, een foto-album, werd gewonnen door Carola van der Maas, haar ballon bracht het tot Hol- zengel Thür in de D.D.R. De tweede prijs was voor Tonnie Bole, een mul- timap, deze ballon werd teruggevon den te Oringhausen, Sauerland. De derde prijs, eveneens een multimap, was voor Dennie de Ridder, de bal lon kwam terecht in Wermelskirchen Reinscheid Solingen. De vierde prijs, ook een multomap, werd gewonnen door Emile Dorst, omdat zijn ballon naar het Wupperthal koerste, Heieen de Later kreeg tenslotte de vijfde prijs, een pak stiften, omdat haar ballon naar Viersen München Glad- fcach was gevlogen. BRUINISSE Diefstal Bij de familie L. aan de Korte Ring te Bruinisse werd in het afgelopen weekeinde een antieke heksenketel die onder de luifel van de woning hing, gestolen. Van de dader(s) ont breekt ieder spoor. BURGH, 27-6. Op een wat opmerkelijke w(jze is een inwoner uit Burgh op 19 juni geridderd. De heer J. Hage. hoofd-werktuigkundige by de Holland Amerika Lijn is op Bermuda waar het cruise-schip, de „Statendam" lag en waarop hy in die funktie werkzaam is, door kapitein Van Driel de versier selen behorende bjj hef Riddersrhap in de Orde van Oranje Nassau opge speld. Dit geschiedde in het bijzijn van ten aantal direktlc-ledcn van de H.A.L. die hiervoor uit New York waren komen overvliegen en de kom- plete bemanning (350 opvarenden). De heer J. Hage is in Ouwcrkerk geboren als zoon van bakker Hage. Hij kwam op 19 juni 1939 in dienst van de H.A.L. die toen nog een week- dienst onderhield tussen Rotterdam en New York. en is dus 40 jaar bij dezelfde maatschappij gebleven. Na de oorlog kreeg hij uit handen van koningin Wilhclmina het Oorlogs- kruis van Verdienste. Naar ..De Rotterdam" Over een maand stapt hij over op Nog geen musea in Bruinisse BRUINISSE. 27-6. Het ontwerp plan tot verbouwing van de voor malige kleuterschool aan de Dreef tot bibliotheekruimte, oorlogsmu seum en visserymuscum te Bruinisse zoals dat door de dienst voor bouw en woningtoezicht is gereed gemaakt had aller instemming, toen onlangs door de gezameniyke kommisies, die de inrichting voorbereiden, werd vergaderd. Jammer is dat het plan echter om redenen van financiële aard tijdelijk in- de ijskast moet, omdat de ge meente in het lopende dienstjaar geen uitgaven meer onder dit hoofd stuk van de begroting kan doen, al zal geprobeerd worden, de biblio theek nog dit jaar te helpen. Uit jasje gegroeid Deze bibliotheek is namelijk voor de derde keer flink uit haar jasje ge groeid. Eerst had de uitreiking in hel Ned. Herv. Verenigingsgebouw plaats (in twee verschillende ruimten). Toen het badhuis niet meer nodig bleek, dacht men uit de brand te zijn, maar ook dit blijkt nu maar een behuizing van tijdelijke aard te zijn. De men sen moeten dikwijls buiten staan wachten en dat is een onhoudbare toestand. Vandaar dat de Biblio theekkommissie graag over enkele maanden over de nieuwe ruimte zou willen beschikken. Voor de musea, wordt dat zeker 1980, want de verbouwing moet in de begroting 1980 worden opgenomen en deze begroting moet dan ook nog worden goedgekeurd. Gezien het zeer afwisselend pro gramma met ook nu weer voor oud en jong diverse mogelijkheden zich te vermaken, beloven de visesrijda- gen weer een succes te worden. Voor tijden: zie agenda. Brand in fritestent Dinsdagavond omstreeks 23.40 uur brak brand uit in de fritestent van S. en B. uit Bruiniss op het Rekra- deltakomplex. Omstreeks half tien verlieten de eigenaren de fritestent. Om 23.40 uur werd brandalarm ge geven. Daar de plaats van de brand niet exakt werd opgegeven moest de brandw.eer enige tijd zoeken, zodat S. de brand reeds zelf had geblust toen de brandweer arriveerde. De fritesoven werd totaal vernield. De oorzaak van de brand was een pan met vet, die op het vuur was blijven staan. DEN HAAG. De Haagse politie heeft vier jongelui uit Den Haag aangehouden, die hebben bekend in de nacht van zaterdag op zondag op een parkeerterrein een 51-jarige man te hebben neergestoken en beroofd van 75 gulden. De man werd ernstig gewond in een ziekenhuis opgeno men. AMSTERDAM. Bij het oversteken van de Haarlemmerweg in Amster dam zijn woensdagmiddag drie kin deren in de leeftijd van zes en zeven jaar door een personenauto geschept. Twee van de kinderen kwam daarbij om het leven. De derde werd met ernstige verwondingen in het Wil- helmina-ziekenhuis opgenomen. VEERE, 28-6. De gemeenteraad van Veere heeft b. en w. van die ge meente woensdagavond toestemming gegeven gerechtelijke stappen te on dernemen om de Serooskerkse mun- tenschat in haar bezit te krijgen. De 850 zilveren munten uil de vijftiende en zestiende eeuw werden op 8 juni in een slooppand gevonden. Het pand werd op 23 maart dooi de gemeente voor de sloop aange kocht. In de akte namen de ergena- men van het pand op, dat als er geld gevonden zou worden, dit aan de verkopers toe zou komen. De gemeente Veere vindt echter dat de munten geen wettig betaal middel zijn. De rechter moet maar een oordeel vellen, zo meent Veere. (Vervolg van 1) Visserijdagen Voor de te houden visserijdagen te Bruinisse heeft de S.F.B. ook dit jaar weèr een uitgebreid aantal eve nementen op haar programma staan. De festiviteiten zulen donderdag 19 juli 's morgens geopend worden door burgemeester Hekman, op de mu ziektent. 's Middags dan opening braderie m.m.v. „Charly Chaplin". Vervol gens zal er weer een gezelligheidsrit voor auto's worden gehouden met gratis toeristenkaart. Op 20 juli de Ronde van Bru voor liefhebbers door Bruse straten en een optreden van het duo Robbert en Anja van Lint, dan barbeque op het Vaateplein. 's Avonds de Ronde van Bru voor amateurs over 100 km. Zaterdag 21 juli, 's middag, insche pen voor een grootse vlootshow met de Bruse vissersvloot. Voor zover plaats, gratis meevaren met de ge- pavoiseerde schepen. Bij de afvaart verleend „Nu met Hope" muzikale medewerking. Hierna Live-optreden van de „gouden" trompettist Marty, omlijst door de drive-in „Eric" bij de barbeque op het Vaateplein. De vis serijdagen worden afgesloten met een groots vuurwerk op het sportter rein. Tijdens de visserijdagen zal er braderie worden gehouden in de Korte Ring en Oudestraat. Voorts zal hel mogelijk zijn gekookte verse mosselen te eten. Diverse kermisal- trakties zullen aanwezig zijn op het Kerkplein en in de horecabedrijven zal er gelegenheid zijn tot dansen. dat het geen beslissing is, die je zo maar één, twee drie neemt. Het is altijd mijn hobby geweest. Ik deed niet aan sport, maar hield me bezig met bestuurlijk werk en misschien speelt ook wel mee dat mijn vader destijds wethouder in Zierikzee is geweest". De heer Den Boer was tien jaar aktief bestuurslid in het kerkelijk werk, itien jaar bij het jongerenwerk en later in de coöperatieve sektor. Zijri nevenfunkties, zoals .het voor zitterschap van de Chr. Boeren en Tuinders Bond (C.B.T.B.), zal hij be ëindigen. „Ik ga die funkties niet di- rekt afkappen, maar langzaamaan af bouwen". Doorkruist zyn benoeming de va kantieplannen van de familie Den Boer? „We hadden geen vakantieaf- spraken gemaakt. Afhankelijk van de situatie gaan we misschien in het najaar er even tussenuit. Overigens zijn We op dit punt nooit zo verwend geweest, want by een gemengd be- riryf kan je niet veel vakantie ge nieten". De loopbaan van de heer Den Boer vertoont veel overeenkomst met die van zijn voorganger in Middenschou wen, de heer E. Baerends, die thans burgemeester van Tholen is. Beiden maakten zij in de jaren 50-60 deel uit van het bondsbestuur van de C.P.J. De heer Den Boer was vijf jaar voorzitter van de Zeeuwse C J.B.T.B., terwijl de heer Baerends bezoldigd sekretaris was van deze bond. Voordat de heer Baerends bur gemeester werd in Middenschouwen was hij wethouder in de gemeente Borsele. Springplank Wordt de gemeente Middenschou wen, voor de heer Den Boer nu ook een springplank naar een grotere ge meente? „Daar kan ik nog geen zin nig woord over zeggen. Laat ik eerst hier maar eens van start komen. Ik heb geen carrièreplanning gemaakt. Voor mijn andere funkties was ik al- lijd gevraagd, ik heb nu voor de eers te maal zelf gesolliciteerd", lacht de eerste burger van Middenschouwen. de „Rotterdam" om dan op 23 sep tember de zee voorgoed vaarwel te zeggen als gepensioneerde voorgoed te gjf»m wonen in „Duindam", de bungalow in Boeijes Bosch die hij al daar liet bouwen. Het is voor de ge hele familie Hage die op de „Sta tendam" deze plechtigheid meemaak te, een fantastische dag geweest. Doordat de aanvrage wat laat bin nenkwam op bet gemeentehuis in Westersehouwen moest de hulp in geroepen worden van een K.L.M.- vlieger die bet „lintje" meenam naar New York. waar het door H.A.L.- personeel werd opgehaald. W. den Boer: „Ik heb peen earrièreplnn np pemonkt" (Foto: Zieri

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3