Wethouder W. den Boer per 1 augustus nieuwe burge meester van Middenschouwen „Jachthaven in of aan de stad geeft zeer levendig effekt" <-/S7C LUCHTGEVECHTEN BOVEN ZUID-LIBANON „Marshair'-plan voor Nicaragua Werkgevers willen overleg 1 juli-pakket „Geen carrièreplanning gemaakt" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Raadslid J. W. Roskam: REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24.95. per jaar 95,15. Losse ^ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 36 cent per losse mm, „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W in dit nummer: Ir. Loschacoff naar Rijksgebouwendienst Verlengen interrimperiode 2,9 juni Zon op 5.22, onder 22,04 Maan op 10.31, onder 0.07 Eerste kwartier: 2 juli (17.07) De heer R. Sayers (PvdA) stelde voor de interim-periode niet tot 1981. maar tot 1985/1987, (konform het ad vies van de C.O.G.) te laten doorlo pen. Hij bracht zijn voorstel in stem ming, maar zag dit met 8 tegen 5 stemmen verworpen. Ten aanzien van het besluit van het kollege geen nieuwe parkeer wachter aan te trekken, liet de heer Asma (PvdA) weten hot niet eens te zijn met de redenering van b. en w. Bovendien wees hij erop dat zijn fraktiegenool - de heer Sayers - in de verkeerskommissie tegen dit voorstel had geadviseerd. Uiteraard kwam deze zaak. veel later in de vergadering nogmaals aan de orde bij de behandeling van de 49c bcgrotingsw ijizing betreffende een post van f 27.000,door het niet vervullen van de vakature parkeer wachter. I>e heer Asma stelde voor deze post op de begroting te handha ven, maar zijn voorstel werd met 8 tegen 5 stemmen verworpen. (Vervolg pag. 4) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 29 juni 7.16 1,9.25 0.41 12.50 Doodtij: 4 juli Temperatuur zeewater te Vlissingcn: 17.0° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 28-6. Het K.N.M.I. doel1 mede: Het is donderdag in ons land nog droog, vrij warm en zonnig weer, dankzij een zwakke rug van hoge- luchtdruk die over ons land trekt. Voor komende vrijdag ziet het er echter minder goed uit. Een gebied met bewolking en regen boven de Britse eilanden dringt naar het oos ten op en zal vrijdag in de omgeving van ons land aankomen. In hoeverre het regengebied don nog aktief zal zijn, is echter op dit moment nog niet uit te maken. De komende dagen moet op vrij wissel vallig weer gerekend worden met gematigde temperaturen. ZIERIKZEESCHE Donderdag 28 juni 1979 135ste jaargang Nr. 22528 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) ZIERIKZEE, 27-6. De heer W. den Boer gaat perl 1 augustus aanstaande zijn wethouderschap in Zie rik-1| zee verwisselen voor liet burgemeesterschap van de gemeente Middenschouwei). MANAGua, 28-6. De Verenigde Staten zijn bereid Nicaragua op gro te schaal hulp te verlenen voor de wederopbouw van het land als aan de bloedige burgeroorlog in Nicara gua een einde komt door het vertrek van president Somoza. Volgens een hooggeplaatste Nicaraguaanse funk- tionaris vinden op dit moment hier over onderhandelingen plaats. De funktionaris verklaarde woens dag in Managua dat Washington Ni caragua „een soort van marshall- plan" wil aanbieden, om de totaal geruïneerde economie van het land weer enigszins op poten te zetten. DEN HAAG, 28-6. De werkgevers willen overleg met minister Albeda (sociale zaken) en met de werkne mers. In een brief vragen zij om het gesprek van 21 juni, dat niet door ging in verband met de behandeling van het 1 juli-pakket in de Tweede Kamer, toch doorgang te laten vin den. Het gaat om zogenaamd tripartite overleg: Stichting van de Arbeid, waarin werkgevers en werknemers samenwerken, en de overheid. Het verzoek om hernieuwd overleg is uitgegaan van de Raad van Bestuur in Arbeidszaken. Hierin is een aan tal werkgevers-, ondernemers- en zelfstandigenorganisaties verenigd, o.a. V.N.O., N.C.W., K.N.O.V. en boe- renorganisaties. BRUINISSE. De Bruse mosselkwe- kers hebben hun kotters op een zandplaat bij de Grevelingendam ge zet om de schepen onder de water lijn een onderhoudsbeurt te geven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Woensdagmorgen kreeg de heer Den Boer van Zeelands kommissaris dr. C. Boertien de telefonische mede deling van zijn benoeming als bur gemeester van Middenschouwen. Vanaf dat moment stond de telefoon in zijn woning aan de Blokweg in Zierikzee niet meer stil en werden met de regelmaat van de klok bloe men aangedragen. Het waren vele reakties van men sen, die de heer Den Boer zijn benoe ming van harte gunnen. Wat bete kent dit burgemeesterschap nu voor hemzelf en zijn gezin? Een totale om schakeling. Zijn agrarisch bedrijf zal niet dix-ekt door hemzelf worden voortgezet en het huis aan de Blok weg zal verwisseld worden voor een woning in Kerkwerve. Wat vindt zijn echtgenote ervan eerste burgeres van Middenschouwen te worden? „Mijn vrouw Sitaat er volkomen positief te genover, andei's was ik er ook nooit aan begonnen", lacht hij. In 1966 begonnen De heer Den Boer begon in no vember 1966 op negenentwintig ja rige leeftijd zijn politieke loopbaan als raadslid van de P.C.-fraktie in Zierikzee. In 1969 werd hij fraktie- voorzitter en eind 1976 volgde zijn benoeming als wethouder. De porte feuilles, die hij thans beheert zijn: Openbare Werken, Sociale Zaken, Onderwijs, Grondaankopen en Jeugd en Jongerenwerk. Hij bevestigt dat de portefeuille Onderwijs min of meer zijn voorliefde heeft, maar vult daar meteen bij aan Openbare Wer ken ook met veel plezier te behei'en en zijn funktie als voorzitter van de Intergemeenschappelijke Sociale Dienst met veel enthousiasme uit te oefenen. Wethouder zijn in Zierikzee is geen eenvoudige taak. Tij dschrij very wees uit, dat men gemiddeld 30 uur per week bezig is. „Als je naast het bestuurlijk werk, dat zoveel tijd op eist, ook nog een bedrijf moet run nen. dan moet je een keus gaan ma ken", zegt hij, daarmee gelijk de vraag beantwoordend waarom hij het burgemeesterschap ambieert. Er zijn dit jaar drie burgemeester- funkties vakant in de regio. De heer Den Boer solliciteerde echter alleen naar die van Middenschouwen. „Voor Duiveland en Westerschouwen heb ik geen belangstelling getoond, omdat ik van mening was dat ik daar veel minder kans had in aanmerking te komen". Verder zegt hij dat de plat telands gemeente Middenschouwen Ihem als agrai-iër bijzonder aantrekt. I Aantrekkelijk in deze gemeente Snoemt hij ook de rekreatieve ontwik keling, hoewel hij ervan overtuigd is 1 dat die ook zijn eigen px'oblemen zal opwerpen. Ervaring Ten aanzien van de algemene be stuurlijke problemen, die in elke ge meente overeenstemmen, hoopt hij te kunnen steunen op zijn ervai'ing als wethouder in Zierikzee. De heer Den Boer zegt zeer goede herinneringen te zullen houden aan zijn wethouderschap. In vergelijking met het begin van politieke loop baan in 1966 konstateert hij dat de werkzaamheden uiteraard steeds meer zijn toegenomen, maar dat de persoonlijke verhoudingen tussen de raadsleden onderling bijzonder goed zijn. In de korte periode, die hem als wet houder nog rest, zal hg tijdens de va kantie va« burgemeester Th. H. de Meester ook nog het loko-burgemees. terschap moeten vervullen. Over het afscheidnemen van aller lei zaken, waar hij zich als wethou der mee bezighield, is hij vrij nuch ter: „Je moet het maar gewoon over geven". Toch komt op dit punt zijn voorliefde voor het onderwijs nog even om de hoek kijken, want hij zegt de in Zierikzee zo aktuele on derwijskwestie graag zelf te hebben villen afmaken. Zware beslissing Burgemeester worden en een eigen bedrijf de rug toekeren, hij beaamt, (Vervolg pag. 3) BEIROET - TEL AVIV, 27-6. Het is woensdag boven Zuid-Libanon twee keer tot een luchtgevecht geko men tussen Israëlische straaljagers van het type F-15 en Syrische ge vechtsvliegtuigen van het type Mïg- 21, waarbij tenminste vier Syrische toestellen zijn neergeschoten. Zoals de laatste tijd gebruikelijk voei'den de Israëlische vliegtuigen na Palestijnse aanvallenij beschietingen uit op Palestijnse steunpunten in de buurt van de steden Tyrus en Da- moui\ Voor het eerst echter kwamen de Syriërs tussenbeide, hetgeen leid de tot het eerste Isx'aëlisch-Syrische luchtgevecht sinds vijf jaar geleden. Het ministerie van buitenlandse zaken van de Verenigde Staten heeft het luchtgevecht als een .zeer ern stige gebeurtenis" gekenschetst. Washington zou de betrokken par tijen tot „uiterste terughouding" op geroepen hebben. Dit onderwerp kwam aan de orde bg de behandeling van het beleid in zake ontwikkeling Oosterschelde in de interim-periode. Een onderwerp dat op de lijst van ingekomen stuk ken stond opgevoerd. De stuurgroep Oostex-schelde heeft voor het in de interim-periode te voeren beleid besloten uit te gaan van beleidsalternatief 2, inhoudend: 1500 nieuwe ligplaatsen in jachtha vens. geen ontwikkeling verblijf sre- kreatie van strukturex-ende betekenis geen dag/oeverrekreatie voor de bo venregionale behoefte, natuurbehoud handhaving en reservering van de visserij en slechts inzekere gebieden spreiding van nieuwe ontwikkelin gen. Het kollege van b. en w. stelde voor alternatief 2 over te nemen. De heer L. S. P. van Velthoven (CDA) zei zich volledig bij dit voorstel te kunnen aansluiten. Ook de heer Ros kam was het daarmee eens. ZIERIKZEE, 25-6. „Een jachthaven in of vlak aan de stad geeft een zeer levendig facet'", zei de heer J. W. Roskam (VVD) maandagavond tijdens de vergadering van de Zierikzeese gemeenteraad. Hij hield een kort pleidooi voor de inrichting van de Nieuwe Haven als jachthaven. De beide wethouders van Midden schouwen, de heren C. van Burg en I. C. Padmos, brachten woensdag middag reeds een bezoek aan hun nieuwe burgemeester, de heer IV. den Boer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Het ongeluk van spreuken is, f j dat men ze voor anderen jl maakt en zelden voor zichzel- i ve. t f A. Dufresnes. t Verwachting tot vrijdagavond: Meer bewolking In het noorden van het land wol kenvelden met mogelijk wat regen of motregen en middagtempei-aturen rond 17 graden; in het zuiden van het land zonnige perioden en droog weer met middagtemperaturen on geveer'22 graden; minimumtempe raturen omstreeks 11 graden; matige, in het waddengebied vrij krachtige zuidwesten wind. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 3 tot 12. Min.-temperatuur: omstreeks 13 gr. Max.-temperatuur: omsti'eeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. ZON- EN MAANSTANDEN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1