HENK LUBBERDING WIST IN GEULLE NATIONALE TITEL TE PROLONGEREN Grote overwinning voor waterpoloteam van „Onderdak" TIJDELIJKE BEZORGERS f Aan vooravond van Tour de France Wimbledon op televisie INGEZONDEN STUKKEN Om behoud van ziekenhuis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag w juni 1979 xr. 22527 9 GEULLE, 24-6. Aan cle vooravond van de Tour de France, woensdag wordt gestart met het proloog, hebben Henk Lubberding, Joop Zoetemelk en Jan Raas in het Limburgse Geulle een boeiende strijd geleverd om het bezit van de nationale titel. Henk Lubberding, de grote belofte uit de ploeg van Peter Post, slaagde er hierbij in de titel te prolongeren. Henk Lubberding, de grote belofte uit de ploeg van Peter Post. Joop Zoetemelk, in prima vorm en sterk rijdend, bleek uiteindelijk niet in staat te zijn het samenspel» tussen de twee renners van de ploeg van Peter Post te kunnen doorbreken. In de beslisendc slotfase, het pe loton was toen reeds kansloos door het drietal op ruim 4 minuten gere den, demareerden Raas en Lubber ding om beurten en had Zoetemelk de ondankbare taak deze renners el ke keer weer terug te halen. Krachtsinspanning Na een zware krachtsinspanning, toen Raas weer een uitloop poging had gewaagd en was teruggepakt door Zoetemelk,sprong Lubberding uit het wiel van Zoetemelk die toen de kracht miste om de boerenzoon uit Voorst nog terug te pakken. TENNIS HILVERSUM, 26-6. De NOS-tele visie zal van de internationale tennis kampioenschappen van Wimbledon een aantal samenvattingen en ï-echt- streeksc reportages verzorgen. Op Woensdag 4 juli wordt van 17.45 tot 18.30 uur een samenvatting gegeven van de halve finales in het dames- enkelspel en het heren-dubbelspel. Donderdag 5 juli komt van 17.30 tot 18.30 uur een samenvatting van de halve finales heren-enkelspel. Vrijdag 6 juli zal van 15.00 tot 16.30 uur de finale van het dames- enkelspel rechtstreeks worden uitge zonden. Daarna komt van 17.45 tot 18.30 uur nog een samenvatting van de finale heren-dubbel. Op de slotdag, zaterdag 7 juli, zul len in een schakelprogramma met Engeland en Frankrijk /Tour de France) tussen 15.00 en 18.30 uur rechtstreekse beelden worden gege ven van de finales in het heren-en kel, hot dames-dubbel en het gc- mengd-dubbel. Alle uitzendingen zijn op Nederland II. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Uitslag Beaumetz oude duiven. Aantal duiven in concours 237. Ge lost 7.30 uur. Aankomst eerste duif 10.00. Snelheid II87 m.p.m. Aan komst laatste duif 10.27. Snelheid 1014 m.p.m. Abr. Stoutjesdijk 1. 5. 6, 50 en 52; A. Romijn 2, 40 en 43; Vcrwesf-Wcs- dorp 3, 15. 29 cn 54; Feleus-Westen- brugge 4; L. Fonteine 7. 3.9 en 45; comb. Magie 8 en 56; J. Kaaijstcker 9, 18 en 58; L. v. d. Hoek en Zn. 10, 17. 19. 24. 25 cn 42; W. Blom cn Zn. 11. 12. 16. 20. 26. 30. 33, 38. 41, 51, 55 en 60; A. Bakker 13. 31 en 48; A. C. StoUtjesdijk 14. 21. 23. 35 en 59; Glrskos-Lokker 22; I,. Hoordijk 27; N. Scherpcnisso 28. 34, 44 ert 57; comb. Mulock 32 cn 53; Koster-Win kels 36. 46 en 49; C. Grocnlecr 37; cpmbi Berrevoets 47. P.V. „Dulveland" te Mcuwcrkcrk Wedvlucht vanuit St. Dezief. d.d. 23 juni. Afstand i 342 km. In con cours 165 duiven. Gelost om 6.30 uur. Met een voorsprong van 1.07 min. legde Lubberding beslag op het kampioenschap van Nederland bij de profs voor Zoetemelk, die op de 2e plaats wist te eindigen en Jan Raas. De jonge Limburgse belofte Jo Maas, neemt aan de Tour de France deel. in d£ ploeg van Fred de Bruine, en Johan;-v. d. Velde waren er nog in geslaagd-het peloton te ontvlüchten en eindigden op de 4e en 5e plaats. Henk Lubberding legde de 221 km af in 5 uur 42 min. en 15 sec. Bij de amateurs ging de titel naar Hennie Stamsnijder, in de afgelopen winter 2e btf het wereldkampioenschap veldrijden, uit Enter na een solo van 80 km. Bij de finish had hij een voor sprong van 1.33 min. op Theo de Fooy en van 3.30 min. op Adri v. d. Poel die de sprint won van een zestal renners voor de winnaar van Olym piad ronde door Nederland Jos Lam- mertink. Heddy Nieuwdorp uit Wemeldinge eindigde in dezelfde tijd als v. d. Poel op de 6e plaats. De dames- Bij de dames was er een Zeeuws sukses. Niet Keetie van Oosten-Hage maar de in Goes woonachtige Friezin Tineke Kole-Fopma, in 1975 wereld- Aankomst eerste duif 10.56 uur, laat ste duif 11.26 uur. De uitslag is: T. M. Dalebout 1, 2, 3. 7, 18 en 36; comb. Knop-Stouten 4, 20, 31 en 37; H. P. van Noorden 5; comb. IJzelenberg 6. 10, 12. 13, 17, 35 en 41; J. Griep 8 en 29; comb. Dane-Dooge 9. 14, 23 en 32; L. Smal- heer 11, 19, 33 en 40; A. S. de Ko ning 15. 28 en 30; C. J. Krijger 16. 25 en 34; A. J. IJzelenberg 21 cn 39; M. C. de Koster 22 en 38; J. Jumelet 24; J. v. Popering Jzn 26; P. Otte 27; C. v. Dijke 42. P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van dc P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Bourges op 16-6-'79. In concours waren 35 dui ven. Ze werden met noordwesten wind gelost om 8 uur 35. Dc snelheid van de eerste duif was 854.77 m m. Aankomst 18.48.35. De snelheid van de laatste duif was 785.63 m m. Aan komst 19.40.15. Iz. Vermeij 1; A. Faasse 2 en 9; J. Verwijs Zn 3; J. C. Verwijs 4; J. Zuid weg 5 en 6; K. de Frcl 7; J. Quist 8. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt UTRECHT. 25-6. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 332 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paarden f 2700-3800; werkpaarden f 1525-2625; oude paarden f 1300- 2275; 3-jarige paarden f 1375-2200; 2-jarige paarden f 1225-1350: hitten f 725-1200; veulens f 550-1225; pony's f 250-625. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpoarden f 4.80-5,90; jon ge slachtpaarden f 5,10-6.10. De handel was voor slachlpaar- tlen traag, voor pony's zeer lui. kampioene op de weg bij de dames, wist beslag op de titel te leggen. Doordat alle deelneemsters sterk op het wiel van Keetie van Oosten- Hage reden, kreeg de 25-jarige lera res geschiedenis en ploeggenote van Kdetic de gelegenheid om met Hen nie Top het peloton te ontvluchten. In de eindsprint, die van ver door Hennie Top werd ingezet, toonde Ti neke zich duidelijk de sterkste. De 72.2 km werden door haar af gelegd in 1 uur 56 min. en 22 sec. Keetie van Oosten-Hage eindigde op de 3e plaats op 1.34 min. Veemarkt Leiden LEIDEN, 25-6. Totaalaanvocr 1345 stuks, waarvan 938 slachtrunderen en 405 schapen, en lammeren. Prijzen per kg: Stieren Ie f 7,30- 8,00, 2e f 6,85-7,15; vaarzen le f 7,65 -8,20, 2e f 6,20-6,75; koeien le f 7,10 -8,20, 2e f 6,35-6,70, 3e f 6,00-6,30; worstkoeien f 5,05-6,20; extra kwa liteit dikbillen f 9,00-14,00. Prijzen per stuk: Schapen f 190- 230; lammeren f 210-300; zuiglam- meren f 180-215. Overzichtslachtrunderenaan voer matig, handel redelijk ep prij zen stabiel; schapen en lammeren: aanvoer matig, handel rustig en prijzen stabiel. SCHEEPVAART Amersfoort, 24-6 te Cadiz. Diloma, 24-6 te Rotterdam. Onoba, 23-6 van New York naar Puerto Miranda. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Meerkerk: J. H. C. Olie, Linschoten; te De Nooi'doost- polder (wijkgem. Bant-Rutten): E. S. Klein Kranenburg, predikaftt buitengewone werkzaamheden vloot- predikant), wonende te Hoevelaken. Aangenomen naar Eemnës-Bui- ten: P. Posthouwer, Ochten. Bedankt voor Poortvliet: J. G. van Loon, Aalst. Toegelaten tot de Evangeliebedie ning en beroepbaar gesteld: R. S. Brandenburg, kand., Hunnekink 17, 7231 KA Warnsveld, telefoon (057) 17129; D. Dekker, kand., Evertsen- straat 55, 6712 EZ Ede, telefoon (08380) 14839; A. B. Sloof, kand., Jan Steenlaan 13, 3351 RA Papendrecht, (078) 156890; J. W. C. Vonhof, kand., Nassaustraat 19, 3583 XB Utrecht, telefoon (030) 516668, Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Assen: J. Zuur, kand., Apeldoorn. Gereformeerde Gemeenten Bcroqpen te Middelburg-C: J. M Kleppe, Woerden; te Eindhoven en le I-Ioogcveen: A. B. van der Hei den, kand., .Veen; te Ouddorp, te Waarde (Zld.) en te Zwolle: J. de Pater, kand., Bosko.op; te Dinteloord en te Scheveningen (als legerpredi- kan): M.. Golverdingen, kand., Bent huizen. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Oosterland: J. van der Poel, Ede. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WEERSELO (OV.). In het Overijs- solse Weerselo zijn twee inzittenden van een personenauto om het leven gekomen doordat zij met hun wagen ojï de bewaakte spoorwegovergang op de Luttikveldweg onder een trein kwamen. MAASTRICHT. De gemeentepoli tie van Maastricht heeft de 42-jarige Maastrichtenaar R. de R. aangehou den. De man wordt ervan verdacht sinds 1972 door valse aangifte en valshied in geschrifte 122.000 gulden aan werklozensteun te veel te heb ben ontvangen. De politie stelt een nader onderzoek in. DEN HAAG. Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening zal aah het eind van de ja ren tachtig verhuizen naar een nieuwbouwpand in Zoetermeer. Dit is vrijdag bekend gemaakt door mi nister Beelaerts van Blokland. DEN HAAG. Minister Scholten van defensie heeft op zijn departe ment in Den Haag de overeenkomst liet Krauss Maffei uit Munchen on eerlekend voor de levering van 445 Leopard II-tank voor de landmacht. EINDHOVEN. DAF Trucks gaat Kenia 114 trucks leveren. Met de or der is een bedrag gemoeid van onge veer 16 miljoen gulden. Met de voer tuigen zal ook een hoeveelheid on derdelen ter waarde van 1,5 miljoen gulden worden geleverd. De Neder landse regering zal de betaling voor haar rekening nemen in het kader yan ontwikkelingshulp, zo, .blijkt uit de Dafbodë; van 'dezé week. DEN HAAG. De Nederlandserege-' ring heeft ruim zeven mifjoen be schikbaar gesteld voor herstel van dè door de oorlog zwaar getroffèn eco nomie van Oeganda. Minister De Ko ning (ontwikkelingssamenwerking), heeft hiertoe besloten naar aanlei ding van een bezoek van de Neder landse- missie van overheid' en parti- kulieren in mei aan Oeganda. UTRECHT. De kommissie ver strekkingen van de ziekenfondsraad wil 20 miljoen gulden beschikbaar stellen voor "onderzoek naar aange boren afwijkingen bij pasgeboren en ongeboren kinderen. Advertentie WATERPOLO Het hercnwaterpoloteam van Z.V. Onderdak heeft voor het eerst in hun geschiedenis met een groot punten- verschil gewonnen. Het eigen bad waarin ze speelden scheen een extra stimulans te zijn. Zuidwester, een nieuwe ploeg in de waterpolokompetitie speelde tech nisch heel sterk. Het ontbrak hun echter aan spelinzicht en Onderdak maakte daar mooi gebruik van. Al direkt in de eerste minuut lag Robert Smaling vrij voor het doel en scoorde. Bas Braat en Wil ten Haaf evenaarden hem, zodat na 5 minu ten de stand al 3-0 was in het voor deel van Onderdak. Zuidwester die 2 goede afstandschutters had maak te er in de 2e periode 3-1 van, maai de verdere wedstrijd zou Erik Dale bout de schutters steeds de baas zijn. In diezelfde periode scoorde en André 't Jong 1 x met een mooi boogballetje. De laatste 2 perioden was het een doelpuntenregen aan de zijde van Zuidwester. Wil ten Haaf scoorde nog 2 x, Bas Braat 1 x, Robert Smaling 3 x, waarvan 1 x. achterwaarts en André 't Jong 4 x, waarvan ook 1 x achterwaarts.. Deze achterwaartse doelpunten en enkele boogballen wijzen erop dal Onderdak zich nog steeds in de stij gende lijn bevindt. De eindstand luidde 17-1. Dit was zeker ook le danken aan Peter de Raaf en Martin v. d. Berge, die zich vooral in de ver dediging zeer verdienstelijk hebben gemaakt. Heden (dinsdagavond) 26 juni speelt Onderdak hun 2e zomerkom- petitiewedstrijd tegen Bruinvis in Sas van Gent. Zwemvereniging Onderdak in de aanval tegen Zuidwester in zwem bad Onderdak. (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode) Ter vervanging van onze bezorgers tijdens hun vakantie vragen wij voor de maanden juli en augustus een aantal voor verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland Sollicitaties: schriftelijk, mondeling ol telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur lel. privé: (01119) 660. il|< .e DEN HAAG. De voorzitters van( de loonkommissie van de Stichtini van de Arbeid zullen gezamenlijkl zoeken naar mogelijkheden om uit| de maatschappelijke impasse te ko men, waarin ons land terecht is ge komen. Zij zullen trachten vast te stellen, welke kondities er kunnen worden gekreeerd om een meerja- renbeleid op sociaal-economisch' terrein op gang te brengen. DEN HAAG. Nederland zal in de jaarvergadering van de Internatio nale Walvisvaart Commissie (IWC) die van 9 tot 13 juli in Londen zal worden gehouden, een Amerikaans voorsteld tot beëindiging van de commerciële walvisvaart in principe ondersteunen. Dit heeft staatssekre- taris Wallis de Vries vrijdag op het ministerie van c.r.m. aan vertegen woordigers van Greenpeace medege deeld. ARNHEM. Gedeputeerde Staten van Gelderland menen geen verant woord oordeel te kunnen geven over het Nederlands-Duitse rapport, dat minister Ginjaar (volksgezondheid en milieufygiëne) hen heeft gestuurd over de opslagplaats voor radio-ac tieve brandstofelementen in het Duitse Ahaus dicht bij de Neder landse grens. UTRECHT. Het besluit van de pie van de Vlaardingse arts Moerman Tweede Kamer om de kankerthera- te latën onderzoeken is narrenwerk. Het is niet alleen weggegooid geld, maar ook geld dat bij de tegenwoor dige schaarste zonder enige grond aan andere-wel zinvolle - doelen wordt onttrokken, aldus prof. dr. L. B. W. Jongkees, hoofd van de kli niek voor keel-, neus en oorheel kunde van het Academisch zieken huis in Amsterdam in het Neder lands tijdschrift voor Geneeskunde. ZWOLLE. In een poging om slui ting van het Zwolse bedrijf van dei- Korst Europe BV te voorkomen, heb ben gedeputeerde staten van Over- ijsel het ministerie van economische zaken verzocht aan deze onderne ming een boedelkrediet te verlenen. •ZIERIKZEE, 25-6. De C.D.A.- fraktie en de R.U.-fraktie in de Zie rikzecsche gemeenteraad, hebben zich met onderstaand schrijven, ge wend tot het kollege van b w en de gemeenteraad. „Graag willen wij hierdoor na mens de frakties van het CDA en dc R.U. reageren op het „Rapport zie kenhuissituatie Zeeland" en „Advies ziekenhuissituatie Zeeland", alsme de het advies van de Provinciale Raad voor de volksgezondheid in Zeeland, dat naar aanleiding van het eerdergenoemde „Rapport-" en „Ad vies Ziekenhuissituatie Zeeland" is opgesteld. Allereerst willen wij ons duidelijk uitspreken vóór behoud van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee. Naast de argumenten, die de voor standers voor behoud van dit zieken huis reeds hebben aangedragen en u ongetwijfeld reeds bekend zijn. willen wij alsnog benadrukken: a) De, bereikbaarheidsnorm en daaraan gerelateerde reistijd (de zgn. 30 minuten grens) is voor Schouwen- Duivcland niet hanteerbaar door de kwetsbare verbindingen, cn zeker niet in de zomermaanden. b) Het is volstrekt onaanvaard baar, dat in de zomermaanden wan neer het bevolkingsaantal door de toeristenstroom oploopt tot 80-100.000 c-r op Schouwen-Duiveland geen zie- kenhuislokatie zou zijn! c) Het moet ons verder van het hart, dat in deze tijd (waarin zoveel aandacht en geld wordt besteed aan geestelijk welzijn van de mens) het mentale aspekt volkomen verwaar loosd wordt. Immers men moet (mocht men tot opheffing besluiten) bij ernstige ziekte de eigen omgeving verlaten en men wordt verpleegd in een „vreemd" ziekenhuis, waarin men tal van kleine doch belangrijke zaken mist! Men denke aan: minder bezoek, maar ook vaak de andere sfeer. d) Verder willen wij benadrukken dat het Zweedse Rode Kruis zieken huis uit beoordelingen in onderha vige rapporten als zeer goed naar voren kwam. Immers voor het weg vallen vari enkele basisspecialismen was in 1974 de bezettingsgraad 110,7 (bijna 25% boven het landelijke cij fer van 86,7). De gemiddelde ver- pleegduur was 15,4 dagen (landelijk 15,7). Daar het er naar uitziet, dat de vakatures in de basisspecialismen dit jaar weer vervuld gaan worden 'er is er reeds één vervuld), is het te hopen dat ook bovengenoemde goe de cijfers weer bereikt worden. Uiteraard onderkennen wij ook dat het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis niet aan alle vereisten, zoals men die in 1990 wil stellen, kan voldoen. Wij willen echter het streven van het Be stuur om te bereiken, dat het zieken huis te Zierikzee als lokatie deel zal gaan uitmaken van een ziekenhuis- groep met „De Bevelanden" te Goes van harte ondersteunen en spreken de hoop uit dat dit zal leiden tot be houd van het ziekenhuis na 1990. Dat dit tot zware lasten zal leiden op de gemeentelijke begroting zul len wij dan moeten accepteren. Namens C.D.A.-fraktie w.g. P. de Rijke Namens R.U.-fraktie w.g. W. F. Sprengelmeier Na de Zierikzeese Avondvierdaagse Als belanghebbende bij het goed funktioneren van de Avondvier daagse enkele kanttekeningen. De groep van de Nationale Reser ve komt woorden van lof toe. Deze groep heeft keurig gemarcheerd, dit was ten voorbeeld voor allen! Wanneer er op dergelijke manier wordt meegewerkt aan onze Avond vierdaagse, dan zouden deze wan deltochten veel sportiever, vlotter, leuker verlopen. Ten tweede nog dit: waarom toch worden zoveel tractaties zonder meer of hoogstens na enig proeven, meteen weggesmeten? De gulle ge vers tra cl eren de deelnemers uit meeleven en bijwijze van ondersteu ning en/of verkwikking, 't Is toch wel erg als het meeleven zó wordt op prijs gesteld! Laten we afspreken dit doen wc niet meer. We stellen het op prijs, al wat we krijgen niet verknoei en maar waarderen! (Naam en adres inzender bekend Red.) Voor 30 jaar BRUIN1SSE. Bij de mosselzaad- visserij in de Waddenzee hadden enkele schepen nogal wat met storm te kampen. Vooral dc Bru 9 had een zware reis. Toch werd naar omstan digheden tamelijk groot kwantum mosselzaad. De aanvoer bedroeg ruim 16.000 tonnen. HAAMSTEDE. Naar wij verne men ligt hel in de bedoeling van het comité dit jaar weer een bazar te organiseren, voor de Stichting van een jcugdgebouw voor de Neder landse Hervormde kerk, om het ver eiste geld voor dit doel bij elkaar tc krijgen. ZONNEMAIRE. In tegenwoordig heid van de raad der Gemeente Zonnemaire cn vele anderen legde dc echtgenote van Burgemeester Roelvink de eerslc steen van een zestal woning wetwoningen cn een middens! andswoning. RENESSE. Op initiatief van twee politic-agenten werd een dezer da gen een schietx>creniging opgericht. De vereniging kreeg de naam „Prin ses BeatrixAanvankelijk gaven zich 13 leden op. Het lijkt in de be doeling te liggen dat 's Zaterdags middags en 's Woensdagsavonds tcordf geoefend. ADVERTENTIE. Een blijvende herinnering aan het 1100-jarig be staan van Zierikzee is het fraai vit- gevorde zilverstaai lepeltje met de feestende poorter d 2.50. BRU1N1SSE. Ter voorkoming van misversland vermeld, dat de be- tonglooiing langs de Vluchthaven. die door Maassteen zal worden i%er- vangen, niet bestaan vit een bcton- blokglooiïny spsteem Leen dertse, doch 7/it platen van gewapend be ton. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 9