de aankoop Raad akkoord met van laatste perceel Poortambacht VII Vaststelling bestemmingsplan voor Poortambacht VII Belangengroep Poortambacht over besluit wijkakkommodatie Overeenkomst met Nevancogroep B.V. STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 26 juni 1979 Nr. 22527 ZIERIKZEE, 25-6. Met <le stem van <lrs. R. Sayers (Pv<JA) tegen, ging <le Zierikzeese gemeenteraad ak koord niet de door liet kollege voorgestelde overeen komst met Nevanco Groep B.V. in Arnhem in verband met de ontwikkeling van het bestemmingsplan Poortambarhl YD". Deze overeenkomst betreft de aan koop door de gemeente van het laat ste perceel grond in het bestem mingsplan Poortambacht VII. De Nevanco Groep B.V., een dochteron derneming van het bouwconcern Amstelland Concernbeheer B.V., werd op legale wijze eigenaar van de grond. De tussenkomst van een partij als Nevanco kon vanuit gemeentelijk standpunt echter onmogelijk als po sitief gewaardeerd worden. Aanvankelijk overwogen b. en w. de grond 'door middel van een ont eigeningsprocedure in handen te krijgen. Het kollege droeg in haar voorstel echter een drietal argumen ten aan waarom van dit plan was afgezien. Inmiddels was het b. en w. gelukt met Nevanco overeenstem ming te bereiken over aankoop van de grond tegen de prijs van f 285.000 en onder de voorwaarde dat Nevanco ter kompensatie voor de bereidheid van overdracht in de gelegenheid moet worden gesteld 32 bouwrijpe kavels grond voor de bouw van wo ningen in de ongesubsidieerde sektor in eigendom te verwerven, zij het te gen de gebruikelijke prijzen. „Vervelende zaak" De heer J. Groen (PvdA) noemde deze doorkruising van het gemeen telijk beleid een „vervelende zaak". De 32 woningen in de vrije sektor vond hij een belangrijk percentage uitmaken van de totale woningbouw in het bestemmingsplan. Hij zei veel te voelen voor een oneigeningsproce- dure en informeerde of een dergelij ke procedure veel vertraging zou be tekenen. De heer Groen droeg voor beelden van jurisprudentie aan, waarbij de Raad van State de ge meenten in het gelijk stelde. Raads voorzitter burgemeester Th. H. de Meester zei dat een onteigeningspro cedure wel enige kans van slagen - misschien 50- zou hebben, maar wees ook op de grote vertraging en aanzienlijke kosten, daarmee ver band houdend. De raad kon, met uitzondering van de heer Sayers, toch akkoord met het voorstel van het kollege. Aan dit agendapunt werd nog een party-politieke diskussie gekoppeld naar aanleiding van het enige tijd geleden verschenen Informatiebulle tin van de PvdA, waarin deze grond- kwestie wordt uitgediept. De heer L. S. P. van Velthoven (CDA) wees op het feit dat figuren uit de Nevan co Groep daarin naar voren waren gebracht als zijnde leden van VVD en CDA. Veel ernstiger bezwaren had hij echter tegen het feit dat in hetzelfde artikel een Zierikzeese familie open lijk aan de schandpaal werd gebon den. „Dat ruikt naar politieke porno grafie", was de mening van de heer Van Velthoven. „Ik ben blij dat blijkt, dat het in formatiebulletin gelezen wordt", was de eerste konklusie van de heer Groen. Hij vond dat de heer Van Velthoven duidelijk moest zeggen wat niet klopte in het artikel. ,,U hebt geen gelijk en u moet maar eens een echt pornografisch boek lezen om het verschil te weten", aldus de heer Groen. Hij zei verder dat de fraktie zich voor deze zaak interes ts OS TER LA JVD. Aan de Oud Heili- genweg in Oosterland verrees de eer ste Cebeco-woning. Het huis wordt bewoond door de gebrs. Bolle. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) seerde en de kwestie daarom had uitgezocht. De heer Van Velthoven zei nog maals het te betreuren, dat een Zie rikzeese familie in een PvdA-pam- flet ten tonele werd gevoerd. „Laten we het op een andere plaats verder uitvechten was de wens van de voor zitter, die niet zo gelukkig was met neze diskussie. Overeenkomst hockeyklub De raad ging verder akkoord met het aangaan van een huurovereen komst met Hockeyklub Schouwen- Duiveland ten behoeve van de plaat sing van een semi-permanent klub- gebouw op het sportpark „Bannink". Aan Ii.S.D. wordt een eenmalige bij drage verstrekt van f 10.000,in de op f 16.000,geraamde kosten van grondwerk, aansluiting nutsvoorzie ningen e.d. Tevens zal de gemeente bijdragen in de jaarlijkse kosten, verbonden aan 'het gebruik van gas, water en elektriciteit, voorzover die kosten verbandhouden met het ge bruik van de in het klubgebouw op genomen kleedakkommodatie. Dit bedrag is voorlopig begroot op f 1200 per jaar. Het verzoek van H.S.D. tot het verstrekken van een eenmalige startbijdrage van f 6.200,werd door het kollege niet ingewilligd. Wel ZIERIKZEE Diefstal 'Een dezer dagen werd aangifte ge daan van een diefstal van f 5,die ontvreemd werden uit de school aan de Schuurbeque Boeijestraat. Uit de direktiekamer werd deze f 5,ge stolen, de dader(s) pakte de sleutel van de geldkist uit een lade. Al eer der werden op deze manier diefstal len gepleegd, één van f 200,en één van f 30, ZONNEMAIRE Bejaardenreisje Zaterdag 23 juni maakten de be jaarden van Zonnemaire weer het jaarlijkse uitstapje, dat georganiseerd werd door de Culturele Vereniging. Onder de deelnemers bevonden zich ook burgemeester Slabbekoorn en diens echtgenote. Te Harmeien werd de koffiepauze gehouden, waarna de reis werd voortgezet naar Harderwijk en de Flevopolder. Op de terugreis werd te Oosterland in restaurant ,.De Blauwe Keet" dooi- de deelne mers van een heerlijk diner genoten. Terug in Zonnemaire werd de bus san de rand van het dorp opgewacht door Harmonie „Nut en Uitspanning" die de bejaarden trakteerden op een muzikale verwelkoming. De heer C. Kuyper, bestuurslid van de bejaar- clensociëteit dankte tot slot iedereen voor de medewerking van deze dag en in het bijzonder de muziek die aan het geheel zo'n feestelijk afloop gaf. NOORDGOUVVE/SCHUDDEBEURS Kinderkiub Woensdag 27 juni vindt de laatste achtten b. en w. het redelyk dat de gemeente H.S.D. enige zekerheid geeft over het kunnen handhaven van de akkommodatie op de voorge stelde plaats gedurende vijf jaar, om dat de hockeyklub genoodzaakt is tot een bedrag van f 14.000,een geldlening aan te trekken voor het financieren van een deel van de stichtingskosten. In de overeenkomst is dan ook de bepaling opgenomen, dat indien door toedoen van de gemeente H.S.D. haar akkommodatie binnen vijf jaar zou moeten verwijderen, de gemeen te aan H.S.D. het nog' niet afgeloste deel van de geldlening zal vergoe den. Na een toelichting van wethou der Van Gastel over de voorafgaande gang van zaken, zei de heer J. W. Roskam (VVD) het plezierig te vin den, dat een redelijke oplossing is gevonden. Hij zei te hopen dat met andere groepen ook overeenstem ming bereikt kan worden op een even beschaafde wijze. Tekort schieten De heer H. Asma (PvdA) zei wel enige bezwaren te hebben tegen der gelijke ad- hoe beslissingen. „Ik ben niet zo gelukkig met dit beleid. Ik blijf erbij dat wij als gemeente te kort schieten in het beleid ten aan zien van het sportveld", aldus de heer Asma, die graag zag dat het kollege wat meer vaart achter deze zaak zou zetten. De heer L. v. d. Ou de (CDA) zei het voorstel te kunnen ondersteunen. Hij was het eens met het feit dat de sport om een oplos sing schreeuwt, maar zei overtuigd te zijn van de inspanningen van het gemeentebestuur. De voorzitter zei teleurgesteld te zijn over de woorden van de heer Asma. Hij deelde mede dat er aan de sportparkproblemen veel tijd en aandacht worden besteed, maar wees ook op de financiële konsekwenties: „Dit gaat in de miljoenen lopen. Het is gemakkelijk om te zeggen dat en dat moet er komen als je zelf de verantwoording niet hebt", aldus de voorziter, die begrip vroeg by de sportmensen voor deze situatie. De raad ging tenslotte akkoord met het aangaan van de huurovereenkomst met de hockeyklub. seizoensbijeenkomst plaats van de Kinderkiub (4-8-jarigen). Deze bij eenkomst. krijgt een extra feestelijk tintje. Bij gunstig weer zal o.m. bui ten worden, gepicknickt. Verder is er voor ieder kind een verrassing. Na de zomex'vakantie hoopt men het werk van de Kinderkiub weer te hervatten. NIEUWERKERK Ophalen oud papier Vrijdagavond 29 juni zal er weer oud papier worden opgehaald. De opbrengst komt ten goede aan het werk van de Zending der Gerefor meerde Gemeenten. Gebundeld ge- reedzetten, bevordert een vlotte af voer. Botsing Maandag 25 juni te 10.30 uur vond een botsing plaats tussen twee per sonenwagens op Rijksweg 18 en de Stolpweg. Een auto bestuurd door C. M. v. d. K.-L. stond op de Stolpweg te wachten om Rijksweg 18 in de richting Bruinisse op te draaien. De chauffeur dacht dat Rijksweg 18 vrij was, maar een personenwagen na derde, bestuur door M. G. M. S. uit Belfeld, (WBR). Er ontstond aanzien lijke schade aan beide voertuigen. Luchtvaartdag Zaterdag 30 juni organiseert de verenigingsraad van Nieuwerkerk in samenwerking met het VW afdeling Duiveland een dag in het teken van de luchtvaart, dit voor kinderen tot m met 12 jaar. De dag zal gehouden worden op het sportveld le Nieuwer kerk. Het programma is als volgt: 10.00 uur Vliegers maken door kin deren van de basisscholen. (Vervolg van pag. 1) Wethouder L. J. van Gastel uitte wederom zijn twijfels ten opzichte van het grote bedrag, dat voor de wijkakkommodatie moet worden uit getrokken. Hij wees in dit verband op andere behoeften - o.a. op sport gebied - in de gemeente. Gemeenschapsruimte Wethouder W. den Boer zei zich bewust van het woord „gemeen schapsruimte" te bedienen en wees erop dat bij het plaatsen van deze gemeenschapsruimte als pro memo rie post op de begroting, de raad drommels goed wist dat er geen middelen waren. „Waarschijnlijk zijn we als kollege en als technische dienst wat te attent geweest tegen over de groep, die zich met deze ge meenschapsruimte bezighoudt", al dus de heer Den Boer, die doelde op het feit. dat eerst een plan was ge maakt en daarna pas over de geld middelen was gesproken. De heer C. Bij de Vaate (CDA) liet duidelijk weten tegenstander te zijn van het verhogen van de grondprijs voor de huizen in de vrije sektor. 11.00 uur: Duiven lossen door de Duivenvereniging. 12.00 uur: „luchtige" poffertjes eten samen met kleuters en peuters uil Nieuwerkerk. 12.45 uur: Ballon oplaten door peu ters en kleuters op sportpark „Het Springer". 13.00 uur: Demonstratie bestuur bare vlieger. 13,30 uur: Demonstratie radiogra fisch bestuurbare vliegtuigen. 14.30 uur: Vrij vliegeren. 16.00 uur: Einde. 20.00 uur: Concert van Accordeon- groep van Zeeuwse muziekschool vanaf de tent. OOSTERLAND Uitstapje zondagsschool De Ierelingen van de Ned. Herv. zondagsschool zullen zaterdagmid dag 30 juni met hun leidsters en lei ders een uitstapje te maken per au tobus van de fa. van Oeveren uit Zierikzee naar het bekende Minia tuur Walcheren te Middelburg. Om 1 uur wordt het vertreksein gegeven vanaf de „Voorkerk" aan het Toren plein en ongeveer 6 uur hoopt men weer op het dorp terug te zijn. Men hoopt op gunstig weer omdat de te bezichtigen objekten alle gelegen zijn in de buitenlucht. Ophalen oud papier Zaterdag 7 juli wordt hier weer ter plaatse oud papier en vodden op te halen ten bate van het zendings werk der Ger. Gemeenten. Om streeks negen uur 's morgens wordt gestart met tractor en wagen, de in gezetenen worden verzocht zo mo gelijk, het oud materiaal gebundeld of in een doos verpakt gereed te leg gen aan straat of trottoir. Dit bevor dert een vlótte afvoer. Bij voorbaat zeer hartelijk dank. Opbrengst kollekte Onder leiding van de heer D. I. van de Velde werd hier ter plaatse in dc maand juni weer gekollekteerd ten bate van de Mbuma-zending: door Annie en Ellie Bakker, Chris van der Hulle, Anja. Tineke en Edie Meerman en Jannie Steenpoorte. De opbrengst van deze aktie bedroeg in genoemde maand de som van f 259,55, waarvoor veel dank aan de geefsters, gevers. leiding en kollek- t anten wel op z'n plaats is. Concert Zaterdag 30 juni hoopt de muziek vereniging „Nieuw Leven" uit Ou- werkerk hier ter plaatse een zomer- avondconcerl te geven op de mobiele muziektent aan het Koninginneplein. Zulks in het kader van de uitwisse lingsconcerten. Gehoopt wordt op gunstig zomerweer, zomede op de nodige stilte en rust tijdens het uit voeren der verschillende muziek nummers. Met niet zoveel woorden droeg de heer L. van den Oude (CDA) de sug gestie. aan een andere mogelykheid - „Beter Wonen" - te bekijken voor de realisering van een gemeen schapsruimte. Wethouder Den Boer zei dat bü besprekingen de bereid heid van de woningbouwvereniging wat dit betreft reeds was gebleken. De heer J. W. Roskam (VVD) zei „actherover geslagen" fe zijn van het bedrag (f 700.000,voor de wijkakkommodatie en was ook van nieuw bezien moeten worden bij de mening dat de mogelijkheden op- vaststelling van de lijst kapitaals- werken 1980. De heer H. Asma (PvdA) was wat betreft de aanleg van de dijk als windvanger van mening, dat andere deskundige buro's best uit zouden kunnen wijzen, dat een windsingel met bomen ook voldoende zou zijn. „We zouden dan een aanzienlijk be drag in onze zak houden", was zijn mening. Hierna was het weer de beurt aan de heer Groen om een boom over de dyk op te zetten. Verder stelde hij voor te kijken of de lyst van kapi- taalswerken nog ruimte bood voor de realisering van een wijkakkom modatie en eventuele posten van dit lystje naar volgend jaar te verschui ven. Wethouder Den Boer antwoordde herri dat de kapitaalswerken vrijwel allemaal in uitvoering zijn en dat het door de heer Groen genoemde Bro- gum-meevallertje voorlopig achter de hand wordt gehouden voor tegen- valelrs. De voorziter was van mening dat de heer Groen wel erg ver van het agendapunt afdwaalde en dat er gesproken werd voor het publiek om te tonen hoe graag zijn fraktie die wijkakmmodatie wel wilde. Na een korte schorsing van de ver- ZIER1KZEE, 26-6. „Natuurlijk is de mededeling van b. en u\ dat we, zogezegd, de wijkakkommodatie Poortambacht wel kunnen vergetexi erg teleurstellend. De plannen zijn wat ons betreft in een keer van dc baan; nu er geen geld kan komen; we zullen nu moeten afwachten oj de gemeente de bereidheid zal heb ben om de wijkakkommodatie vol gend jaar als eerste op de lijst van kapitaalswerken te zetten." Dat zei Dineke Boitelle van de Stichting Sociaal-Cultureel Werk Zierikzee heden (dinsdag) ochtend in een reaktie op de mededeling van burgemeester en ivethouders tijdens de raadsvergadering van gisteravond. Het bestuur van de stichting was vanmorgen bijeen ten huize van voorzitstr Lidy Doeswijk, die ver wijst naar een brief die haar stich ting op 11 juni jl. aan b. en w. toe zond. Daarin vraagt het stichtings bestuur zich af of de gemeente de bhwoners van de wijk Pooriambachi wel serieus neemt. Want, zo schrijft zij, de wijk wordt alsmaar groter en daarmee groeit de behoefte aan en wijkakkommodatie. Daardoor xxloeit er ook steeds meer vanuit deze wijk in dc gemeentekas. Maar andere werken krijgen ivel steeds voorrang. „Poortambacht, ia aar een heleboel mensen naartoe zijn gelokt, begint op een „wingexvest" 1e lijken," al dus Lidy Doesxvijk. „Wij brengen geld in, xoant we betalen belasting, maar we krijgen niet xvat we hard nodig hebben. We zijn tenslotte al vijf jaar bezig met te vechten voor een wij keent ruin," Sekretaresse van de stichting Di neke Boitelle milt aan: Wij vinden, dat deze hele kwestie door de ge meente wordt gespeeld in de sfeer van: wij kunnen wel allerlei plan nen met ze maken, want we heb ben toch geen geld. De gemeente zelf is met bijzonder dure plannen op tafel gekomen. Wat wij de ge meente r>erivyten, is dat ze valse verwachtingen heeft ge wekt. We konden zelf met tekeningen voor het wijkcentrum komen en toen we fi nanciële akties ten bate van de in- OOSTERLAND, 26-5. Mevrouw De Kam-van Willigen zal woensdag avond 27 juni de officiële openings plechtigheid verrichten van de su permarkt annex slagerij van firma De Vlieger-Stouten, aan de Sint Joostdijk te Oosterland. Na de ope ning zal een „Open Huis" worden gehouden, waarbij iedereen van harte welkom is om het nieuwe winkelpand te bezichtigen. Vanaf donderdag 18 juni zal de winkel voor het publiek geopend zijn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) gadering deelde het kollege bij mon de van de voorzitter mede, dat het zich niet kon verenigen met een ver hoging van de grondprijs, hetgeen f 13.000,per kavel meer zou bete kenen. Hierop bracht de heer Groen zijn voorstel de grondprijs met f 5, te verhogen in stemming. Dit voor stel werd met 8 tegen 5 stemmen verworpen. Advies Heidemij Hierop liet de PvdA-woordvoerder namens zijn fraktie weten met het kollege-voorstel akkoord te kunnen gaan als b. en w. zouden toezeggen, dat ten aanzien van de aanleg van de dijk en/of windsingel nog nader advies zal worden ingewonnen bij de Heidemij. Het kollege ging met dit voorstel akkoord zij het met de daar aan verbonden voorwaarden, dat dit. advies inwinnen niet te veel finan ciële konsequenties mag hebben en dat het geen vertraging oplevert voor de verdere uitvoering van het be stemmingsplan. Het voorstel van de heer Groen de aanleg van de windsingel ook als p.m. post op de verdeling „fonds re serve stadsuitleg" te plaatsetn, werd niet door het kollege overgenomen. Tenslotte werd het voorstel tot de vaststelling van het bestemmings plan Poortambacht VII en de urgen tie ten aanzien van de verdeling van de middelen „Fonds reserve stadsuit leg" door de raad aangenomen. richting wilden stortexi, zei xv et hou der Dexi Boer dat we dat gerust kon den doen, want dat het wijkcentrum er zeker zou komen. Dat impliceert dat de gemeente ons nu, na de wei gering van b. en w„ meteen in ver legenheid heeft gebracht ten opzich te van de wijkbewoners die wij vertegenwoordigen: die lezen nu in de kranten, dat dat cenrum er niet komt en dus die akties waaraan zij hebben meegewerkt voor niets zijn geweest." Een ander verwijt van de aktie- groep aan de gemeente is dat zij van de Stichting Sociaal-Cultureel Werk, die de Belangengroep Poortambacht en de Peutei'speelzaal Zierikzee „overkoepelt", allerlei informatie vraagt - en krijg - die dan helemaal niet doorgegeven wordt naar de di verse kommissies. Lidy Doeswijk: „We hebben met de gemeente een inrichtingsbegro ting, een planopzet wat betreft de ruimte, de beheersvorm terzake de akkommodatie en de exploitatie-op zet besproken. We hebben zelfs een ontwerpschets voor de gemeente ge maakt. waar gemeentewerken teke ningen uit heeft geproduceerd die de raadstafel in een keer vulden. En die zijn dan wel ijdens een kommissie vergadering besproken, maar verder weten wij meer dan dc kommissie- leden. De gemeente leek natuurlijk zeer meewerkend, toen we zomaar binnen een halve dag een schets konden in leveren met betrekking tot het ont werp. En na de toezegging van wehouder Den Boer dat die akkommodatie er zou komen, denk je dat er helemaal niets meer mis kan gaan. De situering van het wijkcentrum was ook vastgesteld: achter de su permarkt aan de Grevelingenstraat. Dat'staat in de tekening van ge meentewerken en het is ook in de vergadering (in mei) van de kom missie Publieke Werken geweest. En wordt wat er fisteravond tijdens de raadsvergadering gezegd: „De plaats voor het wijkcentrum is nog niet eens bepaald

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3