H.G.Freriksbv Vakbeweging zeer verbolgei over besluit van parlement Fataal ongeluk in Frankrijk DRAMA TE GENT Autoloze zondag in N.-Zeeland Mislukte aanslag op Haig Iran nationaliseert verzekerings maatschappijen Nederhorst werkmaatschappij Deltabouwbelrijf in Zeeuwse handen overgegaan Airconditioning nodig? 01114-17101 MALEISIË SLEEPT BOOTVLUCHTELINGEN NAAR ZEE 1 juli-pakket aangenomen P.v.d.A. en het bouwprogramma „Nacht tegen Van Agt" De zaak-Aantjes Nieuwe luchtlijn Engeland- Rotterdam Uitspraak inzake christen-Turk Bootvluchtelingen in Oldenzaal Gedood door zweefvliegtuig Griek gedood Bejaarde vroiw vermoord Heroïnedode in Amsterdam Vader en kind gedood in verkeer Drama in Azië AGENDA DEN HAAG, 23-6. De vakbeweging heefi een klap in het gezicht gekregen mi liet 1 juli-pakket vrijwel on geschonden door de Tweede Kamer is gekomen. De regeringspartijen hebben met het accepteren van het 1 juli-pakket de Nederlandse werknemers en uitkeringstrekkers een slechte dienst bewezen. Aldus de voorzitter van de FNV, Wim Kok, vrijdagavond desgevraagd na afloop van het debat in de Tweede Kamer waarbij het door de regering voorgestelde 1 juli-pakket vrijwel ongeschonden de eindstreep haalde. Volgens Kok handhaaft de FNV haar bezwaren tegen het 1 juli-pak ket onverkort. Kok vindt dat in het kamerdebat de argumenten van de vakbeweging tegen het 1 juli-pak ket niet ontzenuwd zijn. DEN HAAG. Langzamerhand maakt het optreden van het CDA een gelegenheidskombinatie tussen PvdA en CDA onmogelijk. PvdA-voorzit ter Max van den erg zei dat zater dag in Vara's Rooie Haan in een kommentaar op de kamerdebatten over het juli-pakket, de afgelopen week. AMERSFOORT, 22-6. Anderhalf jaar geleden zei minister Beelaerts van Blokland dat geen sprake zou zijn van bezuinigingen in de sector volkshuisvesting. Nu kan worden ge constateerd dat de minister, juist te genover bewoners van oude wijken, politieke woordbreuk heeft gepleegd. Al lang voorbereide projekten voor renovatie van woningwetwoningen worden niet uitgevoerd omdat er op het ministerie wordt bezuinigd. Dit zei PvrA.-voorzitter Max van den Berg zaterdag in Amersfoort op een demonstratieve bijeenkomst van PvdA'ers tegen het volkshuisvesti- gingsbeleid van het kabinet. AMSTERDAM, 22-6. Vrijdag avond om tien uur is in het Amster damse Bos de jongerenmanifestatie „Nacht tegen Van Agt" van start gegaan, georganiseerd door de ge lijknamige initiatiefgroep. Om streeks middernacht waren een klei ne vierduizend jongeren naar de Vietnamweide gekomen, waar ze konden luisteren en kijken naar tientallen muziek-, theater- en ca baretgroepen. Omdat er om twaalf uur nog veel mensen naar het bos toestroomden en omdat er in de voorverkoop zes duizend toegangskaarten van de hand zijn gedaan, verwachtten de organisatoren meer dan tienduizend mensen op de weide. De „nacht" eindigde zaterdagmorgen om tien uur. DEN HAAG, 22-6. De vroegere CDA-fraktievoorzitter mr. W. Aan- tjes meent dat eventuele terugkeer in de Tweede Kamer primair een zaak is van de AR-parlij. Op een vrijdagmiddag in Den Haag gehou den pers-bijeenkomst zei hij „vol strekt niet te dringen" om naar de Haagse Binnenhof terug te keren. Zijn eerste prioriteit geldt zijn ge zin, „en dat zal voorlopig, maar zwaarder moeten wegen". Slechts als de AR-partij zou zeggen dat ik dienstbaar kan zijn, dan ben ik be schikbaar, aldus de vroegere CDA- leider. Een eventuele terugkeer naai de actieve politiek kan, naar zijn mening, slechts alleen op basis van een nieuw kiezersmandaat. ROTTERDAM, 22-6. Met ingang van 17 september gaat de Engelse luchtvaartonderneming Air Kent een dagelijkse lijndienst onderhou den tussen het plaatje Manston in Kent en de Rotterdamse luchthaven Zestienhovcn. De luchtlijn zal aan vankelijk met een klein vliegtuig worden onderhouden. Als de twee maal dagelijkse dienst goed loopt, overweegt de heer R. Paine, direk- teur van het luchtvaartbedrijf, een Fokker Friendship op de route in te zetten. Het eerste jaar verwacht de onderneming 5.500 mensen, voorna melijk zakenlieden, tussen Manston en Rotterdam te vervoeren. Fietstocht voor liet kind DEN HAAG. 23-6. J. G. Kraaijevehl-Wouters van c.r.m. heeft vrijdagochtend voor de Houtrusthallen in Den Haag het startsein gege ven voor een door Terre des Hommes georganiseerde 9- daagse fietstocht, die door Nederland gaat. Deze vindt plaats in het kader van het Jaar ran het kind. Oorspron kelijk zou premier Van Agt de start verricht hebben, maar die was op het laatste moment verhinderd door een ingelaste vergadering van de Europese Rand in Straatsburg. WELLINGTON, 24-6. Automobi listen in Nieuw-Zeeland moeten voortaan een dag per week hun auto laten staan, om benzine te be sparen, zo heeft de regering van Nieuw-Zeeland besloten. Eerder was al besloten de benzinepompen in het weekend te sluiten. Met een sticker op de voorruit moeten de automobi listen aangeven welke dag zij als autoloze dag hebben gekozen. DEN HAAG, 22-6. Staatssekretaris Haars van justitie ervaart de beslis sing van de Raad van State, donder dag, in de zaak van een Turkse Christen positief. De Raad van State vernietigde het besluit van mevrouw Haars de Christen-Turk geen verblijfsvergun ning toe te kennen, maar handhaaf de het besluit de Christen-Turk niet toe te laten als vluchteling. OLDENZAAL, 22-G. Oldenzaal is bereid Vietnamese bootvluchtelingen op te nemen. Dit in de hoop dat ook andere gemeenten zich hiervoor spontaan aanmelden. Van de regering vraagt het be stuur van de Twentse gemeente ove rigens op korte termijn met het sprei dingsplan voor deze groep vluchte lingen te komen. Het Oldenzanlse initiatief voor de opvang van de Vietnamezen is afkomstig van drie ..mbtenaren. Zij gaan er vanuit dat in hun gemeente zeker tien Vietna mezen onderdak kunnen krijgen De koalitie „Ik heb de indruk dat de wens van de regeringspartijen om de koalitie in stand te houden het gewonnen heeft van de wil om een verant woord sociaal beleid te voeren", al dus Wim Kok. De kompensatie (in de vorm van een voorschot op de stijging van de sociale uitkeringen per 1 januari 1980) die per 1 oktober wordt inge voerd noemde Kok „een doorzichtige afleidingsmanoeuvre", die de bezwa ren van de vakbeweging tegen de kortingen niet wegneemt. „De kortingen werken tenslotte struktueel door. Na 1 januari 1980 komt die korting weer keihard op het hoofd van de werknemers en uit- MACON, Frankrijk, 24-6. Op de autoweg ,Parijs-Lyon zijn in de nacht van zaterdag op zondag in de buurt van Macon een Nëderlands echtpaar bij een botsing om het leven geko men en zijn twee kinderen ernstig gewond. Volgens het persbureau AFP wil de de 40-jarige architect Jacobus Weyh uit Rhenen, rijdend in de richting Parijs-Lyon, een voor hem rijdende kampeerwagen passeren. Hij kwam daarbij in botsing met een tegenligger, de 43-jarige Franse ingenieur Alain Verot, die reisde met zijn 42-jarige vrouw Anny en 15-jarige zoon Bertrand. Het Franse gezin en het Nederlandse echtpaar overleden ter plaatse. GENT, 24-6. In een villa in Sint- Amandsberg bij de Belgische stad Gent zijn zondagmiddag vijf lijken ontdekt. De villa is eigendom van een garagehouder. Éen klant van de garage, die zondag hulp zocht voor zijn defecte auto, trof in het huis de lijken aan van de garagehouder, zijn eohtgenote, twee dochters en een toe komstige schoonzoon: Allen waren door kogels gedood. keringstrekkers neer", zmeageerde Kok. De behoefte van c regering om voor de vaststelling het be leid voor 1980 ook met werkne mers vooraf om de tafel 'gaan zit ten kan hel kabinet nu verge ten. Daar doet de FNVnet meer aan mee, aldus FNV-voot ter Kok. Terugbli Vandaag, maandag zal een ver gadering van de federatyaad van de FNV worden teruggelkt op de debatten in de Tweede imer van vrijdag. Dan zal ook belleen wor den welke gevolgen de'NV gaat verbinden aan het doorggj van het 1 juli-pakket en over rmjlijke ak- ties van de kant van de^akbewe- ging. BANGKOK. Radio Phom Penh (van het door Vietnam estcunde bewind in Cambodja) hét vrijdag Thailand verantwoordelj; gesteld voor de dood van hondeen Cam- bodjanen, die omgekom zouden ztfn bij hun gedwongen rigtriëring. KUALA LUMPUR, Taif; HOOGEVEEN, 25-6. De 15-jarige Sjoerd Dunning uit Hoogeveen is zondag in het ziekenhuis overleden aan de verwondingen die hij eerder die dag had opgelopen toen hij op het vliegveld in zijn woonplaats door een zweefvliegtuig was geraakt. Met een vriendje was de jongen over de twee meter hoge afrastering rond het vliegveld geklommen. Op de aanvliegstrook werd Dunning door het te snel hoogte verliezende vliegtuig aan hoofd en rug geraakt, waarna hij in de sloot terecht kwam. Kort na aankomst in het ziekenhuis is de knaap overleden. MAASTRICHT, 24-6. De 40-jarige Griek G.L. uit Luik (België) is in de nacht van zaterdag op zondag bij een ruzie met een landgenoot in Maas tricht met een slagersmes doodge stoken. .De steekpartij had plaats in een eethuis in Maastricht, de ex ploitant daarvan is aangehouden. De Maastrichtse politie tast nog in het duister omtrent de oorzaak en juiste toedracht van de steekpartij. De ma rine van Maleisië heef maandag twee boten met Vietname» vluchte lingen aan boord aangeho<en en er voor gezorgd dat ze buiteijaats blij ven. Volgens de autoriteên mogen de opvarenden niet aan jnd gaan. Eén van de twee boten m; ct water. AMSTERDAM, 24-6. Dv/78-jarige mevrouw M. Scheurleei-|van der Beek is zondagavond in har woning aan de 2e Jan van Steestraat in Amsterdam vermoord, 'e politie heeft de dader aangehouda en is op zoek naar een vermoedelijke mede- plichtige. Als motief voofde daad. de vrouw werd met de blce handen gewurgd, vermoedt de pofie voor alsnog het geld van devnnv. AMSTERDAM, 22-6. De Amster damse politie heeft zaterdagmorgen om half zeven in het Vondelpark het lichaam gevonden van de 32-jarige K. de V. uit de hoofdstad. De man is waarschijnlijk overleden aan een overdosis heroine. Zijn lijk heeft hooguit vier uur in het park gelegen, aldus de politie. GOEDEREEDE (Z.-H.), 22-6. Bij een ongeval in de Zuidhollandse plaats Goedereede op Goeree-Over- flakkee zijnvrijdagavond de 33-ja- rige A. Groen uit Hellevoetsluis en zijn 5-jarig zoontje Ferry om het leven gekomen. Een 7-jarig zoontje liep zwaar hersenletsel op. Het ongeluk gebeurde toen de auto, waarin zij zaten, door onbe kende oorzaak van de Provinciale weg raakte en vervolgens tegen een boom belandde. LAATSTE NIEUWS CASTEAU, België, 25-6. In de buurt van Bergen in België is maan dagmorgen een mislukte moordaan slag gepleegd op generaal Alexander Haig, de aftredende opperbevelheb ber van de Navo-slrijdkrachten in Europa. Volgens een bekendmaking van Shape - het opperbevel van de geal lieerde mogendheden in Europa - in Casteau, ontplofte een op afstand bediende landmijn onder de auto van de generaal. Generaal Haig bleef geheel onge deerd, maar de wagen werd zwaar beschadigd. Twee veiligheidsagenten die Haig in een andei'e auto bege leidden, liepen door de ontploffing verwondingen op. TEHERAN, 25-4. De Iraanse re gering heeft maandag alle verzeke ringsmaatschappijen in het land ge nationaliseerd. Dit heeft de radio „De stem van de Islamitische repu bliek" gemeld. In een decreet van de geheime raad voor de revolutie is bepaald dat alle verzekeringsmaatschappijen onder saatskontrole zijn gesteld. De regering werd opdracht gegeven de ze maatschappijen te besturen in de belangen van de natie, aldus de ra dio. Voor drie miljoen gulden MIDDELBURG, 22-6. Vrijdagmidiag is in Middelburg de officiële o^r- name bekend gemaakt van de Je- derhorst Beheer Werkmaatschaipij Deltabouwbedrijf in Middelbirg. Voor deze overname hadden ach vier gegadigden gemeld. Na overleg met het Nederhost- concern, de beheerskommissie war- in ondermeer vertegenwoordigd van ekonomische zaken, sociale a- ken en financiën en de vakbondej is besloten het Delta Bouwbedrijf y.or jjpvertentie Bel de vakkundige Carrier dealer snelle levering vakkundig advies gunstige prijs ruim assortiment vrijblijvend begroting Van den Abeeléstraat 7,4307 BM Oosterland (Z) KUALA LUMPUR, 22-6. Leden van de Maleisische veiligheidstroepen heb ben twee Vietnamese schepen - met 900 vluchtelingen aan boord - naar de internationale wateren voor de kust 1>U Kuala Trangganu (haven aan de oostkust) gesleept. Dit is van officiële zijde in de Maleisische hoofdstad ver nomen. Burgh-Haamstede Gemeentehuis, vergadering kommis sie sport-, jeugd- en kulturele za ken, 19.30 uur. Bruinisse Dorpshuis, 19.00-21.00 uur, receptie padvindsters. Vrijdag 29 juni Zicrikzee Theo Thijssenschool, bazar, 17-21 uur. Scharendtfke Gemeentehuis, 19.30 uur, raadsver gadering Middenschouwen Brouwershaven Kerkplein 1, officiële opening scho- lenkomplex, 14.00 uur. Noordgouwe Herv. Kerk, 20.00 uur, Orgelconcert. een bedrag van rond drie miljoen gulden te verkopen aan de twee di- rekteuren die het bedrijf onder Ne- derhorst ook in die funktie hebben gediend namelijk de heer J. van de Woestijne, technisch direkteur en C. Verbeek, financieel direkteur en twee voormalige eigenaar-direkteu- ren van het bedrijf de heren A. en L. Zwatsenburg. De overname zal per 1 juli a.s. een feit zijn. Dan wordt de nieuwe Delta B.V. officieel opgericht. Voor het personeel is er een garantie voor werkgelegenheid. Een woordvoerder van dc speciale eenheden die belast zijn met dc kustkontrole, gaf te kennen dat dc vluchtelingen in de nacht van don derdag op vrijdag waren terugge zonden voordat zij van boord had den kunnen gaan. Hij sprak berich ten tegen dat naar de schepen ge schoten was op de vluchtelingen er van te weerhouden aan wal te gaan. Het is niet bekend wat er met de schepen verder gebeurd is. Waarne mers zeiden te menen dat de over levingskansen van de vluchtelingen bijna nihil z.ijn. Sedert zondag zond Maleisië 1035 vluchtelingen naar zee terug. Iedere woensdagavond Zierikzee Gymzaal Raamstraat: Trimavond van de Zeeuwse Sportraad; 20.00 uur. Elke woensdag tot en met 19 september Bruinisse Seizoenweekmarkt Korte Ring en Kerkplein, 8.00-13.00 uur. 2 juni tot 1 september Dreischor Landbouwmuseum van maandag t/m zaterdag; 13.30-16.30 uur. Van 5 tot 30 juni Zierikzee Galerie Nobel expositie etsen Arie Wols en zelfgemaakte poppen (dins dag tot en met zaterdag) 10.00-18 00. uur. Van 10 juli l/m 2 augustus Haamstede Geref. Kerk, 14.00-16.30 uur Expo sitie Riet van Strij. Wekelijks Bruinisse Stadhuis; spreekuur (loco-)burge- meester; 19.15 uur. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37; Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland, 9.30-13.30 uur Van 21 juni t/m 16 augustus elke donderdag Haamstede Rekreatiezaal Geref. Kerk, 20.00 uur, dia-avond Natuur- Vogelwacht. Maandag 25 juni Zierikzee Chr. Scholengemeenschap: Schrijf- avond Amnesty International, 19.00- 21.00 uur. Stadhuis, raadsvergadering, 20.00 uur. Haamstede Rekreatiezaal Gereformeerde kerk: Schrijfavond Amnesty International 19.00-21.00 uur. Brouwershaven Stadhuis, raadsvergadering, 19.30 uur. Dinsdag 26 juni Burgh Buitencentrum „Hel Eikendal", ar- tiestenpalet, 20.15 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn, Plattelandsvrou wen, 20.00 uur. Woensdag 27 juni Zierikzee Stadhuis, openbare vergadering middenstandskommissie. 16.30 uur. Middelburg Nieuwe Kerk, orgelconcert Anthon de Vries, 20.00 uur. Woensdag 28 juni-eind augustus Rencssc Iedere donderdagavond rondleidin gen rond „Slot Moermond", aanvang 19.00 uur. Donderdag 28 juni Zierikzee Rechtswinkel Hnvcnplein 24. 19.00- 20.00 uur. „Prins van Oranje", 13.30 uur, ver gadering hoofdbestuur Z.L.M. Zaterdag 30 juni Zierikzee Tentoonstelling Burgerweeshuis 10- 17.00 uur. Burgh-Haamstede Ned. Herv. Kerk, concert Kamerkoor 20.00 uur. Bruinisse Muziektent, optreden volksdans groep, 19.00 uur. Dorpshuis, optreden Hongaarse for matie „Playmobile", 20,00 uur. Muziektent, concert „Con Amore" uit Noordgouwe, 20.30 uur. Donderdag 5 juli Brouwershaven Gereformeerde kerk Vrijgemaakt, or gelconcert Dirk Jansz. Zwart, 20.00 uur. Vrijdag 6 juli Zierikzee Bar Mirabelle; Dixie Daddies; 21.00 uur. Zaterdag 7 juli Bruinisse Internationaal Hengelconcours. Muziektent, 19.30 uur, Concert Mu- ziekver. St. Maartensdijk. Colijnsplaat Verenigingsgebouw „De Brug", „Reünie van de Kottersector", Zevibel, 10.00 uur. Dinsdag 10 juli Burgh-Haamstede Ger. Kerk, 14.00 uur, opening expo sitie Riet van Strij. .Haamstede Expositie Riet van Strij, 14.00-16.30 uur. Geref. Kerk Haamstede. Woensdag 11 juli Haamstede Expositie Riet van Strij, 14.00-16.30 uur. Geref. Kerk Haamstede. Donderdag 12 juli Haamstede Expositie Riet van Strij, 14.00-16.30 uur. Geref. Kerk Haamstéde. Vrijdag 13 juli Zierikzee Bar Mirabelle; The Fondy Riversyde Bullet Band; 21.00 uur. Zaterdag 14 juli Haamstede Geref. kerk, expositie Riet van Strij, 10.00-17.00 uur. Geref. kerk, „Kerkmis", 10.00-17.00 uur. Vrijdag 20 juli Zierikzee Bar Mirabelle; Max Collie Rhythm Aces, 21.00 uur. Vrijdag 27 juli Zierikzee Bar Mirabelle; Riverside Seven; 21.00 uur. Vrijdag 3 augustus Zierikzee Bar Mirabelle; Dixie Daddies; 21.00 uur. Donderdag 9 augustus Renesse Parkeerterrein aan de Laone, ring steken, 14.30 uur. Vrijdag 10 augustus Zierikzee Bar Mirabelle; The Westcoast Jazz band, 21.00 uur. Vrijdag 17 augustus Zierikzee Bar Mirabelle; dans- en showorkest The Drifting Five, 21.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Tetefoonnrs. na hall zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 5396 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 2