TWEE DAGEN DUREND WIELERFESTIJN TE WESTKAPELLE ERIC DE NOORMAN 2 VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te ELLEMEET ifM t 'M «s Ml 2 Zaadvangsten in het noorden vielen niet tegen Op 4 en 5 juli BIJZONDERE MELKKONTROLE m»*"* ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 juni 1979 Nr. 22524 9 WESTKAPELLE, 20-6. Nog een kleine twee weken, en Westkapelle zal voor twee avonden in de ban staan van het wielrennen. Daar wordt namelijk op woensdag 4 en donderdag 5 juli de vierde „Kermiskoers" verreden. Er is ditmaal voor 2 avonden ge kozen, in verband met vakantie, hetgeen inhoudt dat de helpers niet ..voor het oprapen" zijn en omdat er 's avonds veel meer publiek te ver wachten is, vooral nu de scholen hun lessen nog niet hebben voUooid. Bei de avonden wordt om 7 uur gestart. De spits wordt op woensdagavond af gebeten door de liefhebbers, die het parcours, met start en finish aan de Dorpsstraat, 25 keer zullen moeten afleggen, in totaal 42 km. Onder de liefhebbers zijn namen als Willie de Feber, Theo v. d. Brande, Steen bakker, Leon van de Wiel en natuur lijk Piet Legierse, oud Olympia's- tour winnaar bij de amateurs, plaatselijke favoriet Nout Westerbe- ke, die zijn laatste wedstrijd bij de liefhebbers rijdt om de stap naar de amateurs te maken. ..Trimmers" Daarna start de groep „trimmers" over eenzelfde afstand, met onder anderen Raas, Lagers, Wassink en Vermeulen in de favorieten-rollen. De muziekvereniging O.K.K. uit Westkapelle zorgt voor de wedstrij den voor de muzikale noot. Klapstuk Klapstuk van dit tweedaagse wie- Ierfestijn zal de donderdagavond moeten zijn, als de amateurs starten voor hun 50 ronden (80 km.) Werkelijk alle groten zijn hierbü vertegenwoordigd, met namen als De De Wilde, De Waal, Van Vlimmeren, Spaans, Roks, Henk de Jong (de Zeeuwse kampioen). Van Helvoirt, Gödde, Van *t Geloof en vele Bra bantse kanshebbers. ATLETIEK Uitnodiging voor Zeeuwse selektie De Zeeuwse ploeg strijdt zaterdag 23 juni in Gorcum tegen de afdeling Dordrecht en de afdeling Gouda. Voor die' ploeg zijn enkele Delta Sport-atleten uitgenodigd. Heren/jongens A: Huib de Ligt, verspringen; Albert Engelbregt 100 ni. estafette; Kees Verkerk 800 m. Jongens B: Cor de Jonge, versprin gen. Dames/Meisjes A: Janny Verkaart, kogelstoten; Esther Goedhart, discus- w erpen. Meisjes: Michaela Jongschaap, hoogspringen en kogelstoten; Inge den Boer. estafette. Meisjes C: Jacolies van Gastel, 80 m. en verspringen en estafette; Ma- riette van Veeren, speerwerpen. Meisjes D: Frederike van Veeren, 60 m. en hoogspringen en estafette; Annemieke Goedhart, kogelstoten. TENNIS Interservice-toernooi Het Gorrezee Interservice-toernooi onder auspiciën van Harry Nijland wordt zaterdag 23 juni in Zicrikzec gespeeld. Een aantal echtparen uit het Frie se Gorredijk neemt het op tegen een aantal echtparen uit Zierikzee. In de twee voorafgaande jaren is de „Har ry Nijland-beker" naar Zierikzee ge gaan. Voor tijd: zie agenda. TURNEN Nadia Comaneci in „Turnblad" In het „TurnbJad" van juni wordt veel aandacht besteed aan de Roe meense sterturnster Nadia Coma neci. The greatest is altijd van toepas sing geweest op de bokser Moham med Ali, maar dat kan nu ook ge rust gezegd worden van de Nadia uit het Roemeense Gheorghiu Dei. Het eerste verhaal gaat over de come back van haar en het tweede ver haal over de uitstekende prestaties die zij leverde op de twaalfde EK in Kopenhagen. Verder een verslag over de Nederlandse delegatie bij de EK in Kopenhagen. Tot slot een artikel over de Russische Elena Moekhina, getiteld een meisje zonder talent werd wereldkampioene. Voorafgaand zal „J. W. Friso" een rondwandeling maken met de ruiter- vcrenigingen. De startschoten wor den gelost door ereburger W. Ga- briëlse, burgemeester Moermond en gedeputeerde Van Geesbergen. 't JFos een vis BROEK OP LANGEDIJK, 18-6. De toeristische veiling in Broek op Langedijk heeft ste bezoeker ontvangen sinds maandag de hgnderdduizend- de openstelling in 1974 als mu seumveiling. De honderddui zendste was een fuut die, op jacht naar vis, in het veiling- lokaal boven water kwam. Daar stond de veilingdirek- teur, P. de Boer, reeds klaar met een bos bloemen om de recordbezoeker te ontvangen. Nu dat een watervogel bleek, achtte men een attentie in de vorm van een vis meer op zijn plaats dan bloemen. Het veilingmuseum is voor individuele bezoekers open tot 25 augustus. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Phi lipsland vanaf St. Denis op 16 juni 1979. In concours waren 146 duiven. Ze werden met noordwestenwind ge lost om 8.30 uur. De snelheid van de eerste duif was 980.94 m/m. Aan komst 14.01.43. De snelheid van de laatste duif was 859.29 m/m. Aan komst 14.48.34. F. den Braber 1, 3, 6, 7, 17, 21 32; Jan Walpot 2; W. Neele 4, 35; J. Geense 5, 33; K. de Frel 8, 10, 18, 20, 25, 27; J. Verwijs Z Zn. 9; P. v. Treij- en 11; S. Vermaas 12; S. M. Quist 13, 21; .J C. Verwijs 14; M. Mol 15; J. D. Quist 16; W. Verwijs 19; A. Faasse 22, 24, 26, 36, 37; J. Walpot 23, 30; Iz. Vermeij 28, 34; L. Reijngoudt 29. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND IJMUIDEN. Ongeveer zestig de monstranten hebben dinsdagochtend de Buitenspuikade in IJmuiden af gesloten uit protest tegen het in zee dumpen van radio-actief afval. Door op de weg te zitten verhinderen de demonstranten dat acht vrachtwa gens, beladen met in beton gegoten afval, de kade konden bereiken. DEN HAAG. Esso Nederland heeft haar afleveringen met vijf a acht procent moeten beperken als gevolg van verminderde aanvoer van ruwe olie. Zij wil haar tekorten aan ruwe olie echter niet opvangen door tegen dagprijzen veel grotere hoeveelhe den produkt te gaan kopen dan zij traditioneel deed. DEN HAAG. Na twee dagen zoeken heeft Hr. ms Drunen nog geen spoor gevonden van de vermiste Starfigh- ter van de vliegbasis Leeuwarden. De Drunen zoekt op ongeveer 80 km ten noordwesten van Den Helder met behulp van sonar de zeebodem af. HENGELO. B. en w. van Hengelo vrezen dat het merendeel van de Christen-Turken, die momenteel de St. Janscathedraal van Den Bosch bezet houden, naar Hengelo terug keert - als ze in Nederland mogen blijven. UTRECHT. De voorzitter van dc Nationale Ziekenhuisraad (NZR) drs. F. A. Vissers, heeft zich woens dag in Utrecht in een openingstoe spraak voor de algemene vergade ring kritisch uitgelaten op de wijze waarop de Nederlandse vakbewe ging de bezuinigingsplannen in de gezondheidszorg te lijf is gegaan. VEENENDAAL. Een recherche team van de Vecncndaalse gemeen te politic heeft tien mannen aange houden die ervan worden verdacht tien gehuurde caravans (waarde 120.000 gulden) te hebben doorver kocht. De politie sluit niet uit dat het tiental nog meer op de kerfstok heeft. DEN HAAG. Koningin Juliana heeft op paleis Soestdijk het jaar lijkse bejardendefilé afgenomen. DEN IIAAG. Tweede-Kamervoor zitter Anne Vondeling zal op 17 juli zijn Kamerlidmaatschap beëindigen. Dinsdag maakte hij in een brief aan de Kamer bekend, dut hij op die da tum aan de slag gaat als lid van het eerste rechtstreekse gekozen Euro pese parlement. DEN HAAG. China heeft de uit voering van de projekten, waaraan door Nederlandse bedrijven zou wor den meegewerkt twee a drie jaar uit gesteld. DEN HAAG. De toelating van An- tilliaanse-Nederlanders moet in de. grondwet gegarandeerd. Dit stand punt werd in de Eerste Kamer ver tolkt door de socialistische senator Oskamp bij de besprekingen van een zestal voorstellen tot grondwetswij ziging. ROTTERDAM. Inbrekers hebben 125 staande klokken gestolen uit een pakhuis aan de Aelbrechtskade in Rotterdam. Volgens de politie was de partij ongeveer 170.000 gulden waard. ENSCHEDE. De stichting Verwij dering afvalstoffen gaat onderzoe ken in hoeverre het de moeite waard is uit huisvuil gas te winnen. De proef hiervoor wordt genomen op de vuilstortplaats in Ambt-Del den, waar afval uit heel Twente wordt begraven. DEN HAAG. Maandag 25 juni zal de tienduizendste kandidaat het .exa men voor het ruiterbewijs afleggen bij de manege Al Sham in Monster. DEN HAAG. Tijdens een brigade oefening in West-Duitsland is de 21- jarige dienstplichtige militair, de ka nonnier R. E. Tuinstra uit Sneek ver ongelukt. Hij werd overreden door een militair pantservoertuig, aldus woensdag de legervoorlichtingen- dienst in Den Haag. DEN HAAG. Minister Albeda (so ciale zaken) meent dat het 1 juli- pakket niet gezien mag worden als het op achterstand stellen van een bepaalde groepering. Eerder moet, naar zijn mening worden gesteld dat met de door de regering voorgestel de maatregelen (aftopping en de trendkorting) „een bepaalde voor sprong wordt verevend", SCHEEPVAART Abida, 19-6 te Fredericia Acila, 19-6 70 oost Fernando Noronha naar Durban Acteon, 20-6 te Aden Aldabi Pass, 18-6 Canarische Eeil. naar Viissingen Aludra, 19-6 25 zuid Santiago Du Cuba naar St. Tomas de Castilla Amersfoort, 18-6 van Marseille naar Barcelona Diloma, 20-6 van Rotterdam naar Whitegate Maasbree, 19-6 75 oost noord oost Socotra naar Antifer Macoma, 19-6 750 oost Aden naar Landsend Mcrcurius, 18-6 270 noord west Finisterre naar Paramaribo Nedlloyd Tasman, 19-6 130 noord noord oost Maassawa naar Fremantle Onoba, 19-6 te New York Nota water huishouding LEIDEN, 20-6. Waterkwan- t1 titeilsbeheer en waterkwali- teitsbeheer moeten in beginsel i1 één eenheid vormen, een ge- dachte, die ook de grondslag vormt voor de nieuwe nota waterhuishouding, die minis ter Tuijnman van verkeer en waterstaat nog deze kabinets- l1 periode hoopt in te dienen bij het parlement. 1 De minister heeft dit ver- l' k'aard bij de opening van het l' nieuwe kantoorgebouw van l' het Hoogheemschap van Rijn land i7i Leiden, dat voorna melijk dietit voor huisvesting van de tot dusver verspreid l' gehuisveste technische dienst en het centrale laboratorium. I' Het historisch Rijnlandhuis, i' dat 400 jaar geleden is aan- i gekocht en schuin tegenover het nieuwe gebouw aan de Breestraat ligt, herbergt de l1 sekrelarie van het Hoogheem- l' raadschap. i1 MÜNCHEN. In de D.B.R. heeft men een nieuw systeem uitgedacht, waardoor de melk, die bij de boer opgehaald wordt, direkt gekontro- leerd kan worden. De tank ih de melkwagen is uitgerust met een sonde, die de kwaliteit van de melk MARKTBERICHTEN Beursberichten markt Goes van dinsdag 19 juni 1979 Peulvruchten Dé vooruitzichten, waren als ge volg van de strenge winter, uiterst somber, maar de eerste dagen op het Friese Wad. begin mei vielen toch nog mee. Natuurlijk werden dc vistijden langer en de uitkomsten minder na dat er meer weken waren gevist en de visserij op het Groninger Wad, overigens alleen maar van belang, voor mossel kwekers die daarvoor percelen in Zeeland hadden, bracht daarin weinig verandering. vaststelt en door middel van een groen licht laat weten dat alles in orde is. Als de kwaliteit niet aan de normen voldoet, gaat er op het pa neel rechts een rood licht branden en loeit er een sirene. Als de melk met water verdund is, brandt er een dement van 60' procent. Over scheer 1978 zal èen nabetaling van 10 pro cent plaatsvinden. KERKNIEUWS Grcvclingcnmecr De resultaten op het Groninger Wad viel tegen, vandaar dat de mo gelijkheid om twee dagen in Zeeland en één dag in het Greveïingenmeer te vissen met beide handen werd aangegrepen. Maar een jaar dat er uitspringt, door overvloedige voor raad van mosselzaad is 1979 niet ge worden. blauw licht en laat de sirene zich eveneens horen. De sirene is vooral bedoeld als psychologisch effekt, zo dat ook de buren kunnen horen dat de melk eventueel niet in orde is. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Wormerveer: H. H. de Haan, kand., Dokkum en J. Zuur, kand., Apeldoorn. Beroepen te Wildervank-Veen- dam: M. W. Vrijhof, kand., Apel doorn. Bedankt voor Veenendaal (Pniël- kerk): J. Jonkman, Almelo. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Klaaswaal en te Go- rinchem: J. de - Pater, kand., Bos koop; te Berkenwoude: A. B. van der Heiden, kand., Veen; te Her- kingen, Benthuizen, 's-Gravenhage- C., Apeldoorn, Emmeloord, Oud- Beijerland, Oosterland en Gronin gen: M. Golverdingen, kand.. Bent huizen. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Oosterland: J. v. d. Poel, Ede. Voor 30 jaar BRUINISSE. Dal een kip 12 kui kens uitbroedt is niets bijzonders. Dat zij 14 dageii na dit feit echter reeds haar taak als eierproducente begint te hervatten en ook daarna geregeld aan de leg blijft mag wel in de krant. ADVERTENTIE. Eén liter, schil len f4,20, één liter brandewijn f4,80. één liter Oude Jenever f 6,10, één fles advocaat 4,05. DU IV EN DUKE. Het aantal aan meldingen voor dc Nationale Reser ve in deze gemeente is intussen ge stegen tot 13. De aanmeldingen die nen te geschieden bij de burgemees- Ier. ZIERIKZEE. Naar wij vernemen wordt het schip met de Gouden Koets mogelijk a.s. Donderdag mid dag hier verwacht. Het ligt in de bedoeling de tentoonstelling zo spoedig mogelijk na dc aankomst voor- het publiek open te stellen BRUINISSE. Bij de bunkers langs de Rijksstraatweg en dc Dorpsweg heerst thans weer dezelfde drukte als het vorig jaar. Nu evenals toen zijn er weer mensen druk in de weer met kruiwagens en schoppen. Thans worden de betonnen gevaar ten afgedragen en de teelaarde over het omliggend bouwland verspreid. Een en ander gebeurt in DUW-vcr- band. De ontembare Advertentie •■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a Wij zoeken een stevige knaap van een jaar ot zeventien, in bezit van (iets o( bromfiets, els Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kanfoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660. 57. Eric bedenkt zich geen moment. Hij draait zich om. grijpt dc skaldc bij de arm en duikt het bos in Alleen! Want de skaldc heeft zich losgerukt en begint onverstaanbaar te krijsen. Hoewel de Noorman dit gedrag nogal onbegrijpelijk vindt, laat hij er zich niet door van dc wijs brengen, want de struik rovers hebben meteen dc achtervolging inge zet. Ze zijn hen dicht op dc hielen. Woest dringt hij tussen de dicht openstaande stam- «wyV/ men door en kijkt amper waar hij ;óopt. Er is trouwens weinig te kijken, want het is be nauwend donker om hém Hoén. Dc gerust stelling is, dal zijn achtervolgers evenmin vétl kunnen zien. Zc zitten nog wel dicht achter hem aan, maar toch slaagt dc Noorman er in zijn voor- prong Ie vergroten. Met het oorverdovende gekraak van takken, dat rijn vlucht begeleid 1 is het echter uitgesloten hen op een dwaal spoor te brengen. Hijgend ploft hij een ogenblik neer en luis tert. Het geraas, dat dc rovers maken komt snel naderbij en hij springt weer op. maai dan klinkt er een dof gegrom. Het kraken en breken van takken en met afgrijzen staart Erie naar de donkere gedaante, die ineen vlak voor hem opduikt. Het is een beer' Een kollossale woenriemle boer! Alle prijzen boerenschoön, franko leveringsplaats en per 100 kg: Erw ten (Kleine Groené) -f 62,5(bf 64,50; bruine bonen (droog, en vrij. van grond) f 66,— - f 88,Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldsgewas,' direkte leve ring af bedrijf f 10,— - f 15,per 7100 "kg.. Voederaardappelen f 5,- f 6,— per 100-kg. Exklusief b.LWi Vlas, Ongerepeld, ..goede kwaliteit, op auto geleverd' 24-34 cent pér kg. Exklusief b.t.w. Hooi en. stro Alle'prijzen per. l.ÓOO kg: Weidev hooi f 250,- f 300,gerstestro f 80,- f 85,—; tarwestro f 75, f 80,—. Exklusief b.t.w. Wolprjjzcn 1979 De prijzen waarvoor de scheer 1979 door de Nederlandse Wolfede ratie, voor rekening van derden, wordt overgenomen, zijn als volgt vastgesteld: Kwaliteit F f 4,60 per kg; kwali teit G f 4,40 per kg; kwaliteit B f 3,— per kg; kwaliteit Zwart f 3,— per kg. Deze prijzen gelden bij een reri- Nederlandse Hervormde Kerk Bénoemd tot voorganger Ned. Herv. Evang. te Vriezenveen: J. D. Heikamp, Driedorp. Beroepen te Goudswaard: J. H. C. .Qlie, Lihschoten; te Assen (toez.): J. ter Steege, Aalsum en Wetzens; te De Kaag: C. Kolkman, kand., Zoe- termeer. Aangenomen naar Vlaardingen: W. H. de Jong, Oud-Loosdrecht; naar Ophemert (toez.): G. A. van de Weerd, kand., Renküm (part-time vicaris te Nieuw .Loosdrecht), die bedankte vóór Heukelum (toez.); voor Ransdorp, Holysloot en Dur- gèrdam (toez.) en voor Zuidland. 'Gereformeerde Kerken Beroepen té De Bilt (part-time): H. M. Vroom, Haarlem, verbonden aan de Theologische Faculteit te Amsterdam; te Oss: J. W. van der Linden, Schoonréwoerd. Aangenomen naar Doetinclicm: L. Buitenhuis, Bodegraven. Bedankt voor Dokkum: M. C. Kersten, Schevenihgen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Hoogezand- Sappemeer: M. Heèmskêrk, Bussum. Bedankt voor Hattem: A. de Snoo, Mussel. De mosselarij ZIERIKZEE/BRUINISSE. Ilct is, dank zij een zeer intensieve visserij, dc inossclkwckcrs redelijk gelukt, het mosselzaad dat zij jaarlijks nodig hebben, om het daarop volgende jaar mosselen te kunnen leveren, by elkaar te krijgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 9