Uitreiking diploma's geslaagde leerlingen Technische School O Veel Avond vierdaagse-lopers last van blaren door warmte Geslaagde L.T.S.-leerlingen kregen diploma's uitgereikt Schouwen-Duiveland krijgt een tweede Avondvierdaagse In kantine van de school „Flitsen" uit het buitenland Derde avond: Voor een goede Crematieverzekering uiteraard naar de "FACULTATIEVE" b ZIERIKZEE, 19-6. In de kantine van de L.T.S. vond - onder grote belangstelling van tie zijde der ouders - de uitreiking tier diploma's plaats aan geslaagde leer lingen. Een welkomstwoord werd gesproken door de direkteur, tie heer F. G. Scherjon. Advertentie Dc vice-voorziter van het bestuur Technische School, de heer H. J. Dóeleman feliciteerde de geslaagde leerlingen met het behaalde succes, waarmede het doel bereikt is, waar naar jarenlang is gestreefd. Hij hoopte binnen niet al te lange tijd, toch eens een diploma-uitreiking te mogen meemaken in een nieuw schoolgebouw, omdat het huidige ge bouw toch echt wel ontoereikend is geworden voor het huidige onder wijs. Vervolgstudie Hij deelde mede dat van de 89 ge slaagden, er reeds 30 werkzaam zijn in het bedrijfsleven: de overigen heben gekozen voor verder leren, hetgeen de vice-voorzitter als een positieve zaak kwalificeerde. De direkteur deelde mede dat van de 102 kandidaten er 89 zijn ge slaagd, waarvan 27 op C-niveau. Wel meende hy dat als de Inzet van verschillende leerlingen hoger zou zyn geweest, er nog betere re sultaten uit de bus zouden zyn ge komen. Iets meer inzet geeft nu een maal betere resultaten. Plechtigheid in kantine Afd. Bouwtechniek a) Timmeren: A. P. Slager (HP), Brouwershaven; A. P. van Damme, Burgh/Haamstede; A. S. Jakobsen en R. de Waaij, Dreischor; M. W. v. d. velde en D. J. Viergever, Kerk- werve; J. Flikweert (Y) en M. Geuze, Nieuwerkerk; J. M. v. d. Werf, Oos- lerland; C. Juffermans, Zierikzee. C-diploma: A. C. v. d. Berge, Oos- torland (Y); J. A. Louwerse, Scha- rendijke. b) Schideren: A. W. Janse, Renes- se (HP); M. L. Bcrrevoets, J. v. d. Bos en M. Holm (Y), Zierikzee; W. J. den Boer, Zonnemaire. 3 afgewezen. Afd. Consumptieve techniek L. Hanse, Bruinisse; C. A. Kosters, N. M. Soeters en P. H. Sonnemans, Burgh/Haamstede; W. v. d. Maale, Nieuwerkerk (Y);J. A. v. Spier, Oosterland; M. Romer en G. R. v. d. Wiel, Renesse; A. Berrevoets (HP), A. A. Nuyens en A. P. Römelingh, Zierikzee. C-diploma: T. v. d. End, Scheve- ningen; J. T. H. Volkeri, Zierikzee. Afd. Elektrotechniek J. C. Middelhoek, Brouwershaven; J. F. A. J. Quist en C. Tettero, Drei schor; R. de Jonge, Ellemeet; M. Ol ie. Nieuwerkerk (Y); G. Dokter, M. J. Holm. J. J. Legemaate (HP) en M. J. Lodevvijk, Zierikzee. C-diploma: R. A. v. Damme en J. M. Quaak, Burgh/Haamstede; H. J. de Feiter cn L. J. dc Fciter, Renesse; R. v. d. Graaf, Sirjansland; J. M. de Oude en N. A. Romijn (HP), Zierik zee. 1 afgewezen cn 1 teruggetrokken. Afd. Mechanische Techniek a) Machinebankwcrken: E. A. Kos ter, Bruinisse; J. Fondse, Burgh/ Hierna reikte hij de diploma's uit aan de leerlingen, die nog een jaar naar school terug keerden om het diploma op C-niveau te halen. Van deze groep waren de resultaten uit stekend. Persoonlijke benadering Om een wat persoonlijke benade ring te krijgen en de leerlingen de gelegenheid te geven te informeren naar de verkregen cijfers, vond de uitreiking' van de verdere diploma's plaats in de verschillende lokalen in aanwezigheid van de vakleerkrach ten. De voorzitter van de Ouderkom missie de heer J. A. Klompe sprak namens de ouders een dankwoord DEN HAAG. Twee Nederlandse korporaals werden woensdag in Bei roet ongeveer vier door de PLO vastgehouden. De korporaals Van Hout uit Eindhoven en De Jong uit Uden namen op een drukke rotonde in Beiroet een aantal foto's van el kaar, niet wetend dat in de direkte omgeving van de rotonde een PLO- opstelling was. Haamstede; J. L. de Meulmeester, Benesse ep A. T. Blommaert, Zierik zee. b) Constructiebankwerken: J. M. Klompe, Dreischor (HP)A. W. Dorst, Oosterland; C. Seijbel (Y) en R. A. de Spirt, Zierikzee. C-diploma: A. Tettero, Dreischor; W. Slootmaker, Nieuwerkerk; A. Hartoog, R. Sorgedrager en M. J. Sprengelmeijer, Zierikzee en J. de Bie, Zonnemaire. Afd. Motorvoertuigentechniek J. Schiettekatte, J. C. Waleboer en M. Waleboer, Brouwershaven; C. P. boot, Burgh/Haamstede; W. de Reus, Dreischor, R. Hartman, Kerkwerve (Y), J. C. Verwijs, Nieuwerkerk (HP) P. H. v. Mourik, Ouwerkerk; J. P. Boerma en J. J. Janse, Renesse J. v. Hese, L. C. Janse en A. A. v. Oeve- ren, Zierikzee. C-diploma: G. C. Lokerse en R. M, v. Schelven, Brouwershaven; J. A Pos, Burgh/Haamstede; C. Hage- steijn, Nieuwerkerk; J. F. Kaashoek en M. C. de Waaij, Zierikzee. 1 afgewezen. Klas M4CII: J. Grootjans, Brou wershaven; B. J. Bij de Vaate, Kerk werve; P. W. v. d. Velde, Renesse en A. C. Dalebout, Zierikzee. 3 afgewezen. Klas Bo5C: H. M. Kooman en W. J. v. d. Maas, Burgh/Haamstede; K. de Jonge (Y) en A. M. de Reus, Zie rikzee. Klas M5Cm: C. A. Rijnberg, Burgh/ Haamstede (HP). 1 afgewezen. Klas M5Cc: 1 afgewezen. Klas Mvt5C: A. J. Stoel, Dreischor. 2 afgewezen. (HP) prijs voor hoogst aantal pun ten. (Y) - prijs voor ijver cn gedrag. tot de leraren voor hel vele verrich te werk en feliciteerde de leerlingen. Na een kop koffie in de kantine werd persoonlijk afscheid genomen van direkteur en leraren. HAVANA. De Verenigde Staten zijn volgens Cuba van plan militair tussenbeide te komen ten gunste van het Somoza-bewind in Nicaragua. In een uitgegeven verklaring van het ministerie van buitenlandse zaken staat dat een Amerikaanse interven tie in Nicaragua tot gevolg zou heb ben dat er een nieuw Vietnam in het hart van Latijns-Amerika ontstaat. HONGKONG. Vietnam zal deel nemen aan een internationale con ferentie over de vluchtelingen als deze wordt gehouden onder auspi ciën van de hoge commissaris voor de vluchtelingen en met deelneming van de direct betrokken landen. Dit heeft radio-Hanoi meegedeeld. Het was een verklaring van het minis terie van buitenlandse zaken. ANKARA. Met ingang van maan dag a.s. zal in Istanbul, de grootste stad van Turkije, de benzine op de bon gaan. Buitenlandse toeristen zullen echter niet door deze maatre gel, die bedoeld is om het verbruik te beperken, worden getroffen. KAAPSTAD. In de zuidafrikaanse politiecellen zijn in 1978 161 mensen gestorven, 33 meer dan in 1977, al dus het ministerie van justitie. Me vrouw Helen Suzman van de opposi tie vindt dat teveel en meent dat het toezicht op de gevangenissen onvol doende is. 's-GRAVENVOEREN (België). Dc politie van de Belgische provincie Limburg is naar 's-Gravenvoeren getogen om een uitbarsting tussen Nederlands- en Franstaligen de kop in te drukken. Ongeveer 150 Vla mingen bestormden het terras van een drinkgelegenheid nadat zij door Franstalige Walen waren uitgedaagd. WASHINGTON. Een Amerikaanse commissie van onderzoek heeft in een rapport aanbevolen een raad te vormen voor het vaststellen van de procedures bij ongevallen met kern energie, alsmede een commissie die de daarbij gepaard gaande gezond heidskwesties moet onderzoeken. NIEUW DELHI. De Indische rege ring heeft opdracht gegeven op staande voet te schieten om onlusten tussen de Mizo-stam en de bevolking van de stad Aizawal aan de grens met Birma de kop in te drukken. De moeilijkheden waren vorige week vrijdag begonnen met de moord op twee stamleden van de Mizostam in Silchar in de staat Assam, die aan Mizoram grenst. TOKIO. Een door Noord-Korea voorgesteld gesprek tussen de com munistische partij en de zuidkore- aanse oppositiepartij gaat niet door. De bedoeling was dat er over here niging van beide landen gesproken zou worden. De Zuidkoreaanse nieu we democratische partij vindt dat niet zinvol omdat het geen resultaat zou hebben, zo is meegedeeld. SYDNEY. Door staking bij de raf finaderij in Sydney is in de Austra lische staat New South Wales ben zinedistributie ingevoerd, waardoor een chaos onder de automobilisten ontstond. Dc meeste pompen zijn al dicht. SANTA ANA, Californië. In San ta Ana, Californië, is het testament van de overleden filmakteur John Wayne openbaar geworden dat de regeling bevat voor de verdeling van de nalatenschap ter waarde van 6,85 miljoen dollar (ca. 14 miljoen gulden). TEL AVIV. Palestijnse guerrilla strijders in Zuid-Libanon hebben een VN-post beschoten en twee VN-mi- lilairen gewond, zo deelde een VN- woordvoei'der dinsdag mee. Hij zei dat het incident plaatsvond ten zui den van Tyrus en dat de twee ge wonden leden van het detachement van Fiji waren. v BEST. De ruim di'iehondcrd perso neelsleden van Ax-encopmb in het Brabantse Best hebben dinsdag om streeks twaalf uur het werk neerge legd. Ze protesteerden daarmee legen de reorganisatieplannen van de di- rektie waardoor 58 werknemers op straat komen te staan. ROME. Ca. 14 miljoen Italiaanse werknemers hebben dinsdag gehoor gegeven aan een oproep tot een al gemene staking om eisen van hun vakbonden kracht bij te zetten. Dc drie belangrijkste vakcentrales had den op geroepen tot werkonderbre kingen variërend van een half uur tot 24 uur. BLOEMFONTEIN. Een Zuidafri kaanse politicman die schuldig is bevonden aan mishandeling van cpn zware arrestant, is in Bloemfontein lol vier jaar gevangenistraf veroor deeld. MADRID. Zes door de staat gedre ven dagbladen in Spanje zijn geslo ten ingevolge een regeringsbesluit om dc verliezen van een mediaketen die voortkwam uit het regiem van de voormalige diktator Francisco Franco te beteugelen. LONDEN. Dinsdag zijn in zes Noordicrse steden bommen ontploft. De ontploffingen deden zich voor in hotels, znkenpanden en kantoren. Drie mensen hebben verwondingen opgelopen. BAGDAD.Irak en Syrië zijn over eengekomen een gezamenlijk politiek leiderschap te vormen, zo heeft het Iraakse persbureau, INA, gemeld. ATHENE. In Griekenland is de 19- jarige Johanna H. Schotveld uit En schede verongelukt. Zij zat in een kano die werd overvaren. KOPENHAGEN. De regering van Denemarken heeft besloten het aan tal in Denemarken toe te laten vluchtelingen uit Zuidoost-Azië le verdubbelen en te brengen van 500 op 1000 voor het jaar 1979. LUXEMBURG. Nederland, dat in 1977 voor 47 pet. van zijn bruto ener gieverbruik afhankelijk was van olie-importen zal dat percentage in 1990 zien stijgen tot 58. Dat zeggen cijfers, verstrekt door de Europese Commissie, „dagelijks bestuur" van de EG. BELGRADO. Albanië heeft uit treksels openbaar gemaakt uit het politiek dagboek van leider Enver Hoxha, waaruit moet blijken dat Hoxha de Chinezen wantrouwde bij na sinds het begin van de 18-jarige periode, waarin Albanië en China zeer nauwe betrekkingen onderhiel den. In Westhoek BURGH/HAAMSTEDE, 20-6. Schouwen-Duiveland krijgt cr een tweede Avondvierdaagse bij. Initiatiefnemers zijn een aantal le den van de jeugdkommissie van de sportvereniging DFS te Burgh/Haam_ stede die op 2-, 3-, 4 en 5 juli a.s. de eerste Avondvierdaagse in de Westhoek gaan organiseren. De af standen waaraan kan worden deel genomen zijn 8 en 15 km. Medewer king hieraan wordt ook verleend door de WV Burgh-Haamstede. Dc leeftijdsgroep van dc middelba re. school had dc grootste moeilijk heden. Dc „blarenprikkers" van het Rode Kruis hadden volop werk. „Het is veel erger dan in voorgaande ja ren, het is een gevolg van de warm te", zegt een van de helpsters. SPORT VOETBAL De zomeravond kompetitie In dc zomeravond voetbalkompeti tie van het rayon Zierikzee vielen deze weck een tweetal verrassende uitslagen te noteren. Stella Boys zag zich nipt met 2-1 door DSV geklopt, terwijl Zeelandia aan één treffer genoeg had om ZZ'72 beide puntjes afhandig te maken. Toren Boys boekte een 2-0 zege op hekkesluiter DSV II, 'waardoor het met een meer gespeelde wedstrijd dan naaste konkurrent Zierikzee-ve- teranen weer alleen de leiding in handen heeft genomen. Toren Boys 13 10 1 2 44- 7 21 Zierikzee-Vet. 12 9 1 2 41r12 19 Stella Boys 11 5 3 3 26-10 13 ZZ'72 12 5 3 4 29-16 13 DSV 9 3 2 4 14-16 8 Velocitas 13 3 2 8 21-28 8 Zeelandia 9 3 0 6 11-30 6 DSV II 9 0 0 9 2-69 0 Inschrijving Vanaf 25 juni a.s. is op het VVV- knntoor de mogelijkheid opengesteld zich voor dit wandelevenement te la ten inschrijven van 9.00. 18.00 uur. Start en aankomst is op het sport park Van Zuijen aan de Leliëndale- weg te Burgh waar op 2 juli ook nog vanaf 18.00 uur de mogelijkheid is om in <te schrijven. De start is op iedere dag te 18.30 uur. De uitgezet te routes zullen gaan door het fraaie duin-bos-natuur en polderlandschap van de Westhoek. „De bevolking meent altijd (Jat de derde avond de langste avond is. maar het verschil met de andere avonden is helemaal niet zo groot. Het scheelt slechts enkele honderden meters. Die mening heerst er omdat de beentjes dan vermoeid zijn en SKNWK gaat feesten Morgen (vrijdagavond) gaat dc vereniging SKNWK hel seizoen af sluiten met een feestavond voor le tten en donateurs. Deze bijeenkomst, die gehouden wordt in het Dorpshuis, staat in het teken van het behaalde kampioen schap van hel eerste elftal en de daarmee gepaard gaande promotie naar de KNVB, het kampioenschap van het dumeselflal en het 25-jurige bestaan van SKNWK. In de pauze van deze avond wordt er een verloting gehouden met schittez'ende prijzen, waaronder een draagbare t.v. Ook staat er een op treden van het dameselftal op het programma en een orkestje zorgt voor dansmuziek. BASKETBALL Jeugdteam Mevo zette eerste wedstrijd om in zege Het jeugd baskelballleam van MEVO speelde tegen B.V.S. uit Mid- delharnis haar eerste oefenwedstrijd. Dc wedstrijd werd gespeeld in de sporthal te Middelharnis en gaf een boeiende en spannende strijd te zien. In de lc helft bleef de score nog zeer laag. Peter Donburg wist MEVO vorsprong te geven waarna Martin Stoutjesdijk met een prachtig jum- pung-schot dat de korf doorboorde de le speelhelft afsloot. De tweede helft gaf snellere kom- binaties te zien. Vooral MEVO-spe- ler Jacob Stoutjesdijk sneelde een sterke partij door maar liefst zes doelpunten tc scoren. Het MEVO- team won uiteindelijk de ontmoeting met'de duidelijke cijfers 25-10. DUIVENSPORT P.V. „Dc Brusc Trekker" Uitslagen van de twee concours wedvluchten die zaterdag 16 juni ge houden werden. Concours St. Denis, afstand 328 km. Aantal duiven 13. Aankomst eerste duif 14.39 uur; laatste duif 15.04 uux\ Ph. J. Stekelee 1, 2, 3; J. J. M. Slekelee 4, 5. Concoux-s Boux'ges, afstand 527 km. Aantal duiven 44. Aankomst eerste duif 18.51 uur; laatste duif 19.54 uur. A. Schults 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9; J. J. M. Steketee 4, 10; Ph.J.Stekelee 11. VOLLEYBAL P.J.Z.-danies De P.J.G.N. organiseerde haar jaarlijkse sportdag te Utrecht. De beste teams (volley- en voetbal) uit de verschillende aangesloten regio's waren daar present. Ook P.J.Z. afde ling Schouwen-Duiveland was aan wezig en wel voor het derde jaar met een dames volleybalteam. Al twee jaar hebben de dames op deze sportdag hoge ogen gegooid en het was dan ook een zwax*e druk om dit ook dezee keer weer waar te maken. Zij werden eerste in de poule en moestexi toen een halve finale spe len tegen afdeling Zendei'en. die tweede wex-d in zijn poule. De eerste set werd met 8-6 vex-loren maar na een goede tweede set wisten de re gio-dames zich toch voor de finale te plaatsen. Deze moest net als vorig jaar gespeeld tegen de afdeling Diepenheim. Jarnmer genoeg moes ten zij ook dit keer de eer aan hen laten. (Setstanden: 15-10 en 15-3). dan lijkt het allemaal langer. Op de donderdag, de laatste avond is het over," aldus één van de comitéleden. Verkeer De vierdaagse telt veertien afval lers tol nu toe. Woensdagavond is een jongetje naar de dokter gebracht, wegens allergie voor het hooi. Om- dal het verkeer steeds toeneemt cn het aantal deelnemers ook, moet het comité naar wegen gaan zoeken waar niet zoveel verkeer is en dat valt niet mee. Er zijn zoveel meelopende men sen uit dc verschillende doi-pcn op Schouwen-Duiveland. misschien zou het leuk zijn als de muzickkoipsen uit die dorpen in de toekomst dc mcclopci's zouden begeleiden. Stoet Donderdagavond vertrekt de hele sfoct om kwart voor negen vanaf dc Blokweg richting Havenplcin. Dc stoel wordt voorafgegaan door volgauto's (met een jeep van de na tionale reserve), verkeerbrigadiers. Kodc Kruis, Commissie Avondvier daagse en dc K.II. ..Kunst en Eer". Dan dc individuelen 8 cn 15 km, dc hockeyclub, dc jeugdsoos. Dc Gouwe enz. Kout)' hedenavond 15 km: 'l Vrije - Dam - Grachtwcg - Rotonde - Oudeweg - Heuvels weg - Kakkerswcelwcg - Sehouwsedijk - Prov.wcg - Lange Blokweg. 8 km: 't Vrije - Dam - Sehuurbe- crjue Bocycslraat - van Vcenlaan - I ^verdijk - Prov wcg - Lanre Blok- Advertenti c fJ ^Actief sinds 1^^^ Vraag een folder met inlichtingen aan: Kon. Ver. voor Facultatieve Crematie Antwoordnr. 1394, 2500 XJ Den Haag Naam Adres Plaats Bon in envelop zonder postzegel O» neem contact op in Uw regio met: J. Lustig, Renesse. tel. 01116-1455. d ZIERIKZEE, 19-6. In de Technische School vond dinsdagavond 19 juni dc diploma-uitreiking plaats aan 89 leerlingen van de desbetreffende school. Zy sloot als één van de laatste in de ry dc ceremonies van diploma-uitrei kingen af. ZIERIKZEE 20-6. Vele lopers ei» loopsters hacklen hel zwaar na afloop van de derde avond van de vierdaagse. Moeilijk en pijnlijk lopend, de voelen vol met blaren zetten zij zich zuchtend neder in het Verenigingsge- boiiw.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5