BALK EN SPLINTER 5% extra verstandig met energie móet toch haalbaar zijn: pak'ns de bus of tram. H.G.Freriksbv PRODUKTSCHAP VOOR AARDAPPELEN BANG VOOR SLECHTE PRODUKTEN Verkeerde volkslied Airconditioning nodig? 01114-1710 Kwaliteitsregeling voor invoer Tentoonstelling houdt drukkersvak in ere Unie B.L.H.P. achter de akties bij V.D.S.M. Anti-Europa affiches met foto van Hitier Z1EH1KZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 8 juni 1979 Nr. 22517 9 DEN HAAG. 6-6. Het Produktschap voor Aardappelen streeft ernaar, in september een kwaliteitsregeling uit te vaardigen waarmee de invoer van gedroogde aardappclprodukten (onder meer puarcc) van slechte kwali teit kan worden tegengegaan. Volgens het schap komen er in Ne derland en andere EEG-lariden ge droogde aardappelprodukten van zeer slechte kwaliteit binnen uit de Oostbloklanden. Uit de Verenigde Staten en Canada komen deze pro- dukten binnen tegen zeer lage prij zen: pureepoedcr bijvoorbeeld bene den de gulden per kilo, terwijl de Nederlandse industrie vorig jaar een exportprijs van 3,25 gulden aanhield. Noodvoorraden Bovendien, zo meent het produkt schap te weten, komen er aardappel produkten op de markt die afkom stig zijn uit de noodvoorraden van West-Berlijn. Deze voorraden wor den op gezette tijden door nieuwe .vervangen en de tussen de West- duitse en Westberlijnse autoriteiten gemaakte afspraak is, dat het oude en daardoor niet meer zo beste spul niet voor menselijke konsump- tie, doch slechts als veevoeder ver kocht zal worden. Er schüneu echter volgctis het schap in en buiten de EEG hande laren te zijn, die de aardappclpro dukten in een nieuw pakje steken en als vers konsumptieprodukt qp dè markt brengen. Over de „Berlijnse kwestie" heeft het produktschap zich al tot het mi nisterie van landbouw in Den Haag gewend, met het verzoek er bij de Westduitse overheid in Bonn iets aan te doen. Het hele invoerprobleem is in het produktschap aanhangig gemaakt door de vertegenwoordiging van de Vereniging van de Aardappelverwor- kende Industrie Vavi. Deze industrie verwerkt per jaar honderdduizend ton aardappelen tot gedroogde pro- dukten. Ook de 'organisatie van de aardappelverwerkende industrie in de EEG houdt zich met de zaak be zig. Wonderkind af PEKING, 7-6. Volgens het Volksdagblad van Peking is het schooljongetje van wie gezegd was dat hij kon lezen met zijn oren, door de mand gevallen als een bedriegertje. In mei had een ktant in Sitsjwan landelijk opzien ge baard met het bericht dat de jongen teksten kon lezen die bij zijn oren gehouden wer den. Artsen in Sitsjwan hebben de jongen over S dagen on derworpen aan 25 proeven en vastgesteld dat hij faalde waar hij de woorden die bij zijn oren - maar ook bij zijn vingers, dijen, topje van zijn hoofd en voetzolen - gehou den werden, niet stiekem eerst gewoon met zijn ogen gezien had. ETTEN-LEUR. 7-6. In Etten-Leur woi-dt op zaterdag 23 juni het Gra fisch Historisch Centrum geopend. Het centrum, dat is gevestigd in een oude boerderij, heeft als belangrijk ste doel het drukkersvak in ere te houden door het tentoonstellen vah apparatuur, materiaal en drukwerk. Tot de kollektie van het centrum be horen onder meer twee handpersen uit 1830, een sfopcylinderpers uit' 1890 en een zetmachine uit de vorige eeuw. Vanaf 24 juni is het centrum elke zaterdag- en zondagmiddag ge opend van twee tot vijf uur. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Voor geen enkel toe- ristenland is het aantrekkelijk om, als hert niet strikt noodzakelijk is, benzineperikelen te creëren in de va- kantietijd. Een dergelijke toestand werkt nl. lang door en is vanuit pro pagandistisch oogpunt gezien' niet goed voor een land. Ieder land zal dan ook trachten de loeristen zo lang mogelijk van benzine te voorzien, heigeen uiteraard mede afhankelijk is in welke mate een land van het toerisme afhankelijk is. EINDHOVEN. De ecologische be weging „Anders denken anders doen" heeft in een brief aan het bestuur van de AVRO geprotesteerd tegen' de Avro-Rally, die op 9 juni wordt verreden. „Wij zien deze rally als een ondermijning van alle aktivitei- len die tot energiebesparende maat- icgelen oproepen", aldus de bewé- Ê»ng. DEN HAAG. Dc PvdA-fraktie in de Tweede Kamer wijst het 1 juli pakket van het kabinet af. Het vormt de uitdrukking van een slecht en niet effectief werkgelegenheidsbeleid om dat hel dc inkomensverhoudingen verslechterd cn de lasten van de be- /.uinigingswocdc van de regering op de zwakste schouders legt, zo schrijft de PvdA-fraktic in haar of ficiële schriftelijke rcaktic - de in breng voor het voorlopig verslag - op het betreffende wetsontwerp van het kabinet. AMSTERDAM. Het A Hard Pier- sonmuscum aan de Amsterdamse Turfmarkt hoeft niet voor het pu blick gesloten te worden. Dat blijkt uit een brief van het college van be stuur van dc universiteit van Am sterdam. waar het oudheidkundig museum onder ressorteert. In die brief noemt het college alle geruch ten over eventuele sluiting „uit dc iucht gegrepen". DEN HAAG. Nederlanders die met. dc auto deze zomer jn Europa op va kantie gaan. hoeven weinig proble men tc vrezen wat betreft bet ver krijgen van benzine. De landen die maatregelen hebben genomen om het juioverkcer tot matiging tc bewegen nebben die maatregelen slechts uit- gevaardigt voor ingezetenen, niet ••uor vakantiegangers uit het buiten land. AMSTERDAM. De Nationale Toe ristenbureaus van Nederland. België cn Luxemburg gaan gezamenlijk de voorlichting cn het bewerken van verre landen en markten, te begin nen met Japan, ter hand nemen. I)it heeft de heer I.. R. A. Verhcy- cJen. commissaris voor toerisme in België, in Amsterdam verklaard me de namens zijn Nederlandse en T.u- DEN HAAG. Zaterdag 16 juni wordt in Den Haag (Houtrusthallen) een Nederlands-Arabisch/culturele vereniging opgericht, die zich ten doel stelt om, met voorbijgaan van religieuze en politieke zaken, de culturele betrekkingen tussen Ara bieren en Nederlanders te bevorde ren. AMSTERDAM. Koningin Juliana ial voigende week, het vernieuwde Tropenmuseum in Amsterdam ope nen. Bij de plechtigheid zullen ook pxins Bernhard, prins Claus, minis ter De Koning voor ontwikkelings samenwerking en de direkteur-gene- raal van de Unesco, Bow, aanwezig zijn. HAAG. De PvdA-fraktie in deTwêede Kamer heeft de regering gevraagd het beleid ten aanzien van de kerk-Turken in de Bossche ka thedraal zodanig te wijzigen dat de ..buitengewoon zorgelijke situatie" rond de bezetting kan worden opge heven. DEN HAAG. Bijna een van de vijf orkestmusici in ons land is een bui tenlander. Dc moeilijkheid goede Nederlandse musici te vinden doet zich vooral gelden bij de^ strijkers. Daar ligt het percentage buitenlan ders op gemiddeld 27. De meesten komen uit Oost-Europese landen, Amerika en Japan. DEN HAAG. De economische voor uitzichten voor 1979 van de Neder landse horeca zijn niet onverdeeld gunstig, maar als positief punt geldt, dat 1979 een wat grotere groei te zien zal geven dan 1978. Voor wat betreft het scheppen, van arbeids plaatsen moet men zich er voor hoe den te veel te verwachten van do zgn. kwartaire sector. RIO DE JANEIRO, 7-6. Een Bra ziliaanse groep «peelde bij vergissing het Tainwanese volkslied voor een groep Chinese vollcybalspelers. Als gevolg hiervan lieten de Braziliaan se gastheren voor de rest van het toernee ceremonies achterwege om niet verder in verlegenheid te gera ken. Bij het horen van dc verkeerde begintonen rende het nationale team van communistisch China van het speelveld. Dit gebeurde bij hun eerste kennismaking met het Braziliaanse publiek, afgelopen zondag. Zij wilden pas verder spelen na dat de organisatoren uitvoerig hun verontschuldigingen hadden aange boden, een cn ander in overleg met dc Chinese ambassade in Rio. „Flitsen" uit het buitenland LAGOS. De staatsgreep van lagere luchtmacht-officieren in Ghana heeft honderden mensen het leven gekost, zo heeft een verslaggever van de Ni- geriaanse televisie gemeld. Volgens de vei'slaggever is het nog wat vroeg om te kunnen konkluderen dat cle nieuwe regering het hele land onder kontrole heeft. Troepen, die trouw zijn gebleven aan de afgezette gene raal Akuffo, zijn zich aan het reor ganiseren, aldus de Nigeriaan. TEHERAN. Alle paleizen die be horen aan de keizerlijke familie van Iran zullen worden genationaliseerd en tot musea worden gemaakt, zo heeft de vice-premier voor de machtsoverdracht, Hachem Sabbaa- ghian, aangekondigd. JERUZALEM. De militaire Isra ëlische regering van Cisjordanië heeft de burgemeester van Ramal- lah en El Bireh het verbod opgelegd de westelijke Jordaanoever te ver laten. De burgemeesters mogen geen gelden uit Jordanië meer in ont vangst nemen en mogen ook geen persconferenties houden. Dit is. rhee- gédeeld in een Israëlisch communi que. BRUSSEL. In de maand mei van dit jaar zijn 290 Belgische bedrijven failliet gegaan. Vorig jaar in dezelf de maand waren dat er 205. 122 Vlaamse bedrijven (89 vorig jaar mei) gingen ten onder, 100 (62) in het Waalse landsgedeelte en 68 (53) in het Brusselse gewest. BONN. Twee Sow jet-journalisten worden uit de Bondsrepubliek uit gewezen. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Bonn gaf als reden dat tegen het iweetal een onderzoek liep in ver band met verkeersovertredingen. De journalisten zijn de Tass-correspon- dent in Bonn, Jewgeni Baschmat- schnikov en een medewerker van de krant „Socialistische Industrie" Oleg Nikiforov. j STOCKHOLM. Het Zweedse par lement heeft besloten dat geen nieu we kernenergiecentrales opgestart zullen worden 'tot de landelijke volksraadpleging in maart 1980 is gehouden over de toekomst van kernenergie in Zweden. LORIENT. De direkteur van- een bank in Lorient aan de Franse west kust is voor de ogen van zijn vrouw en dochter doodgeschoten. Toen bankdirekteur Bailly zijn huis ver liet vuurde een man vanuit eer\ ge parkeerde auto op hem, zo deelde de politie mee. De dader, aan wie de bank van Bailly onlangs een lening had geweigerd, is gearresteerd. OSLO. Het Noorse parlement heeft de doodstraf geschrapt uit de mili taire rechtspraak, zelfs in het geval van hoogverraad of desertie in tijd van oorlog. In Noorwegen kan nu in geen enkel geval meer de doodstraf worden opgelegd. ROTTERDAM, 7-6. Dc Unie BLHP (beambten, leidinggevend en hoger personeel) heeft zich geschaard ach- icr de akties die sinds woensdag ge voerd worden op dc scheepsniemv- bouwwerf VDSM in Rozenbnrg. Ook zal de Unie zich scharen ach ter eventueel nog komende akties. Dit heeft districtsbestuurder A. J. Spreijer donderdag meegedeeld. Zo als bekend hebben de werknemers op de werf het werk neergelegd uit protest tegen het uitblijven, van een kabinetsbeslissing over steun aan de werf. De vakbonden hebben daar over vanmiddag (vrijdag) overleg met het kabinet. Afhankelijk van de uitslag daarvan wordt beslist of er nog nieuwe akties komen. HOOGEVEEN. 7-6. Dc politic in Hoogevccn heeft woensdag en don derdag enkele tientallen affiches verwijderd van gemeentelijke aan plakborden cn schakelkastjes van het electriciteitsbedrijf. Op de bil jetten stond een grote foto van Adolf Hitler met daaronder dc tekst: „verenigd Europa, mijn idee". De biljetten hingen tussen dc affiches van de partijen voor de Europese verkiezingen. Ze zijn afkomstig van het zogenaamde anti-verkiezings co- mit in Tilburg. Dc inlichtingendienst van dc politic in Hoogeveen probeert te achterhalen, wie de affiches heeft verspreid. Advertentie Bel de vakkundige Carrier dealer i snelle levering vakkundig advies gunstige prijs ruim assortiment vrijblijvend begroting 1_ Wat biedt de BEELDBUIS 't ZATERDAG 9 JUNI NED. 1: De KRO start de middag uitzending met een aflevering uit de poppenfilm serie Papotin waarin de titelheld de kijkers wegwijs maakt in een fantastische miniatuur were ld, Jerry Lewis speelt namelijk de hoofdrol in de sprookjesklucht Cin- derfella een parodie op het bekende Assepoesterverhaal. Cinderfella is een jongen die voor iedereen klaar staat, maar die door niemand ge waardeerd wordt. Zijn toekomst wordt rooskleuriger wanneer hij in een droom de schat van zijn vader ontdekt. De middaguitzending word' besloten met Studio' Sport waarin beelden van de open Franse tennis kampioenschappen te zien zijn. 's Avonds allereerst Popeye gevolgd door de finale van het tiende Be- jaardenzaiigconcours. Naast zeven Nederlandse koren nemen ooktwee Vlaamse zangkoren aan de wed strijd deel. De quiz 2 voor 12 wordt gevolgd door De Jordaan, een pro gramma rond het jaarlijkse Jordaan festival. Johnny Jordaan was op dit festijn de eregast. De uitzending gaat verder met de Amerikaanse speelfilm To be or not to be, met Jack Benny en Carole Lombard in de hoofdrollen. De film speelt zich af in het Warschau van 1939. Het theater polski heeft een anti-nazi stuk ingestudeerd, waarin de Fiihrer flink op de hak wordt genomen. Voor de autoriteiten is dit aanlei ding de opvoering van het stuk ie verbieden. Als de Duitsers kort daarop Polen binnenvallen, sluit het -theater zich bij het verzet aan. NED. 2: Ferry Maat opent de uit zending met de presentatie van de wekelijkse TROS Top 50 waarna de tweede aflevering volgt vón de nieuwe Duitse politieserie On ze ouwe. Twee jonge mannen ver oorzaken niet een gestolen auto een dodelijk ongeval en rijden door. Dankzij een ooggetuige heeft de po litie al snel het kenteken van de ivagen in handen waarmee de eige naar opgespoord kan worden. Dat blijkt een vooraanstaand arts te zijn, die zich binnen de kortste keren verdacht iveet te maken. Voorts de Ted Knight Show'. Gra'ziella heeft bij haar baas Roger Dennis een ver zoek om salarisverhoging ingediend. Wanneer hij weigert opslag te ge ven, gaat Graziella uit wraak bij de konkurrent werken. Hierna volgt dc achtste aflevering van Anne Kare- nina waarin het erop begint te lij ken dat het huwelijk van Kitty en Levin een succes gaat worden. Vronsky en Anna keren van Flo rence terug naar St. Petersburg, waar Anna de grootste moeite heeft om haar zoontje te spreken. In het maatschappelijke leven blijkt er voor haar geen plaats meer te zijn, ze is verstoten. Aktua tv besluit de uitzending. ZATERDAG 9 JUNI NED. 1: 11.30 Teleac; 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 Nieuws; 15.32 Papotin; ,16.00 Jerry als asse poester; 17.30 Studio Sport; 18.00 Nieuws voor doven; 18.40 Kortweg: 1S.50 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 Popeye: 19.06 Bejaardenzang- concours; 20.05 2 voor 12; 20.47 De Jordaan; 21.37 Journaal; 21.55 To be or not to be; 23.35 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven18.55 Nieuws; 18.59 Tros top 50; 20.00 Journaal; 20.27 Onze ouwe; 21.30 De Ted Knight show; 21.55 Anna Karenina; 22.45 Aktua TV; 23.40 Nieuws. ZONDAG 10 JUNI NED. I: De NCRV-uitzending be gint met de tiende en de laatste editie van het kerkmuziekprogram- ma Cantate Domino. De muziek wordt verzorgd door het Nederlands Kodaly koor, het Wagenings kamer koor Musica Vocale en barokensem- ble. Vervolgens een Ander nieuws special, waarin aandacht wordt be steed aan de opmerkelijke vuilnis- redycling in Cairo. Het vuilnis wordt in de Egypische hoofdstad gesor teerd en geraapt door Christenen, die in Egypte een minderheidsgroe pering vormen. Al is het smerig werk, toch verdient de gemiddelde vuilnisraper meer dan een onder wijzer of een arts. De uitzending wordt gevolgd door het Engelse te levisiespel Een keus op leven en dood. Dit op historische feiten geba seerde stuk speelt zich af tijdens de geaillieerde invasie in Zuid-Itallë, toen de Duitsers maar liefst drie honderdvijftig onschuldige Italianen ter dood brachten. Daar zich onder deze slachtoffers ook een priester bevond, waar het Vaticaan, met na me kardinaal Volponi, ten nauwste bij deze aangelegenheid was betrok ken. Als laatste programma-onder- i deel brengt de NCRV Pollinni sjjeell Mozart waarin de befaamde Mozart vertolker het drieëntwintigste pia noconcert in A ten gehore brengt samen met het Wiener Philharmo- niker onder leiding van Karl Böhm. NED. 2: Studio Sport opent de uitzending en wordt gevolgd door Beertje Colargol. Daarna de derde editiê van Natte his, waarin de jachtmethoden van cle snoek, de baars en de snoekbaars besproken worden. Waar hoor ik thuisis de titel van een dertiendelige serie over kinderen uit ontwikkelingslanden Portugal, Marokko, Turkije en de Kaapverdische Eilanden. Na Studio Sport 2 en vijf minutenbedenktijd neemt de VPRO de uitzending over met All in the- family. De. aktivitei- ten van Archies nieuwe k/ub, de Klu Klux Klah spelen zich zo dicht in de buurt van zijn huis af, dat hij de gekste smoezen moet bedenken om het naderend onheil af te wen den. In het derde deel van Het machtige werelddeel wordt een beeld geschetst van het machtige Europa ten tijde van de Indtistriële revolutie. De rubriek Hollands spoot en het laatste nieuws worden ge volgd door Europese verkiezingen, waarin prognoses worden geboden aangaande verkiezingen in Italië, West-Duitsland, Frankrijk, Belgté en Luxemburg. ZONDAG 10 JUNI NED. 1: 11.00 Eucharistieviering; 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 Te leac; 17.00 Dovendienst; 17.50 Wilde ganzen; 18.00 Nieuws voor doven; 19.00 Nieuws; 19.05 Cantate Domino; 1.9.40 Ander tüeuws special; 20.10 Een keus op leven en dood; 21.3b Pollini speelt Mozart; 22.05 Nieuws. NED. 2: 13.00 Nieuws voor doven; Van den Abeelestraat 7.4307 BM Oosterland (Z) De man weet al sinds zijn terug keer uit Sneek, dat er een oplossing gevonden moet worden voor dit probleem, maar een huishoudster werkt niet pro deo en hij heeft er niet de minste notie van, wat die gaat kosten. Toch maar werk van maken, want zo kan het niet langer. Wat. mist hij zijn Jannie in deze eerste weken na haar dood. Jcltje komt een dag en is op haar beurt bezig het huis weer een beetje toonbaar tc maken. Ze heeft bij de ze gelegenheid ook de kamer van Liset onderhanden genomen en is daar tot een ontdekking gekomen, die haar te denken geeft. Want in een doosje, in de kast tussen slordig dooi- elkaar gegooide kleding, vindt Jcltje een horloge. Dc vrouw bekijkt het, gaal ermee naar het raam en beziet het nog eens om dan tot de konklussic ie komen, dat het goud is. Het is een precisie uurwerk van de eerste rang; ze heeft immers een zwager, die juwelier is en ook klok ken en horloges verkoopt. Van hem heeft ze hierover het een cn ander geleerd. 's Middags, als Jan Boodc uit school thuiskomt en thee drinkt, die zijn schoonzuster klaargemaakt heeft, haalt ze het doosje te voor schijn cn toont de man het horloge. „Ken je dat?" Dc man neemt het in zijn handen, bekijkt het en daarna blikt hij weer op naar de vrouw. „Machtig mooi. Van jou?" „Welnee, zulk duur spul heb ik niet. '1 Is van je jongste dochter.' Jan grinnikt. „Ze heeft geen hor loge. Verleden jaar kreeg ze er een op haar verjaardag: prompt een maand later had ze 't verloren en nooit meer terug natuurlijk." Jeltje zegt op ernstige toon: „Ik heb haar kast opgeruimd; het lag er tussen haar kleren in een doosje." „Jc meent het?" „Allicht. Wat denk jij ervan?" De man begrijpt onmiddellijk, wat ze met deze woorden bedoeld en be gint rood te worden. ,Denk jij. dut ze er niet eerlijk aan gekomen is?" „Dat is te boud gesproken, maar je moet er haar toch wel over aan de tand voelen, dacht ik. Hoewel ik er niet zo gek veel verstand van heb, kan ik je wel vertellen, dal het echt goud is, een Zwitsers precisie- uurwérk. 't Kan wel vijf-, zeshon derd gulden kosten." „Zo duur? Weet je dat zeker?" De vrouw komt overeind en loont de man het keurstcmpeltje in hel goud. „Bewijs, dal hot echt is. Ik heb zoiets nooit bezeten." Zc kijkt lachend naar haar eigen gewone polshorloge. Liset is er zoals gewoonlijk 's avonds niet tijdens het diner, dat met z'n drieën wordt genuttigd, want Tanja Is er toevallig ook. Als Jan er over moppert wéét Tanja tc vertellen, dat haar zusje de laatste tijd wel vaker bij haar vriendin eet. „En je kunt '1 haar eigenlijk niet kwalijk nemen." voegt ze er aan toe. Zoals steeds de laatste tijd, is Li set pas over half tien thuis. Op de vraag, waar ze zo laat vandaan komt. antwoordt ze met opgetrok ken wenkbrauwen: „Waar zou ik nu vandaan komen, denkt u? Natuur lijk van m'n vriendin Erna. Als u soms denkt, dat ik wal met jongens aanhaal, bent u abuis, want jongens 18.00 Nieuws; 18.05 Studio Sport; 18.30 De avonturen van Beertje Co largol; 18.45 Natte His; 19.00 Waar hoor ik huis; 19.25 Studio Sport; 20.30 Vijf minuten bedenktijd; 20.35 Nieuws;' 20.40 All in the family; 21.05 Het machtige werelddeel; 22.00 Hollands spoor; 22.30 Nieuws22.35 Europese verkiezingen. MAANDAG 11 JUNI NED. 1: De spinazieverslindende zeeman Popeye mag op krachtige wijze de spits afbijten van de VA RA-uitzending die wordt gevolgd met de kinderspelshow 't Spant er om. De speciale gast vanavond is Jenny Arean. Voorwaarts en niet vergeten is de titel van een negen- deligë serie over de ontwikkeling van de arbeidersbeweging vanaf 1850 tot de twintiger jaren van deze eeuw. In de eerste aflevering wordt getoond hoe de mensen rond 1860 in opstand kwamen tegen de erbarme lijke toestanden waarin zij moesten leven. Voorts de Europese verkie zingen voor het Europese Parle ment. Dit programma wordt voort gezet na het laatste nieuws. Voor het echter zover is komt de VARA met het Vlaamse televisiespel De onweersvogel van Paul Koeck. Kees Brusse en Dora van Groen vertol ken de hoofdrollen. Frans Heyvaert komt uit de gevangenis en verkeert in geldnood. Daarom klopt hij aan bij de postzegelverzamelaar Peter Marien aan wie hij enkele zeldzame zegels wil verkopen. Marien wil echter niets met hem te maken heb ben, als hij hoort dat Heyvaert net uit de gevangenis komt. Gerda Ma rien helpt Frans dan aan werk en geld. Het gevolg van deze hulp vaardigheid is een verhouding tus sen Gerda en Frans. NED. 2: De vooravond wordt ge vuld door de eerste aflevering van de wonderbaarlijke avonturen van professor Vreemdeling met Joop Doder er in de hoofdrol. In de vier de aflevering van Prettige vakantje wordt aandacht besteed aan de ge varen van het met een verhit li chaam in koel water zwemmen. Na het journaal volgt een aflevering van James Herriot. De jonge veearts is verliefd op Helen Anderson. Dat is aanleiding voor Tristian om iets te gaan ondernemen. Helaas helpt hij James van de wal in de sloot. Voorts het vreemde en leerzame en ont spannende programma showroom, waarin de kijker opnieuw kennis kan maken met Daan Modderman, de burgemeester van Ostende, de herdenking van Grimaldi en de stijldanswedslrijcl. De aktualiteiten- rubriek Hier' en Nu wordt gevolgd door Kerkepdd '79. MAANDAG 11 JUNI NED. 1: 11.00 Schooltelevisie; 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.50 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 Popeye; 19.05 't Spant erom; 20.00 Voorwaarts en niet vergeten; 20.40 Europese verkiezingen21.37 Journaal; 21.37 Journaal; 21.55 De onweervogel; 23.00 Nieuios: 23.05 Europese verkiezingen. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.55 Nieuws; 18.59 Avonturen van prof. Vreemdeling; 19.25 Prettige vakantie; 20.00 Jour naal: 20.27 James Herriot; 21.20 Showroom; 22.20 Hier cn Nu; 23.00 Kerkepad '79; 23.25 Nieuws. Door G. FORTIUS interesseren me niet." Zc gooit haar tas op een stoel cn gaal zelf ook zit ten. Dc vader kijkt haar aan en komt dan met hel doosje op de proppen. „Hoe kom je hier aan?" Liset schrikt kennelijk even, maar weet zich vrijwel meteen weer te beheersen. „Wat doet u in mijn ka mer?" Ze begint te kleuren. „Tante Jeltje was er vandaag: ze heeft onder meer jouw kamer schoongemaakt cn dc ka.st opge ruimd. want jij doet het niet. Toen vond ze dit doosje." ..O. Nou. heb ik gevonden." „Gevonden?" „Ja. Op straat. Of ncc. wc wan delden in het park, Erna en ik. Ik zag het liggen." „Met doosje en al?" Dc man kijkt haar ongelovig aan. „Ja. En een mooi lintje en papier tje er omheen. Kennelijk door ie mand verloren." „Wanneer?" „O jé al weken geleden. Ze ker drie of' vier maanden, als het niet langer is," „Had je toch op moeten geven bij de politie?" „Waarom? Moeten zc maar niet zo stom zijn het tc verliezen." Dat zc zelf ook binnen een maand haar eigen horloge verloor, laat Jan maar in het midden. Hij konstalecrt enkel: „Het is niet van jou. Liset." „Zo. Ik heb 't toch eerlijk gevon- dn? Dc man of de vrouw, die het verloren hpcfi. is er al lang over heen. hoor. Zal wel een ander ge kocht hebben." (wordt vervolgdi

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 9