Waterschap Schouwen bezoekt de Deltawerken bij Burghsluis Jubileumkoncert „Nu met Hope" waarschijnlijk op 22 juni Jubileum van de Vereniging Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken Geslaagden aan de Stichting Zeeuwse Muziekschool afdeling Schouwen-Duiveland F.N.V. gestart met voorbereiding voor aktiedag V.N.O. tot F.N.V. akties niet in werktijd A.B;V.A.-akties op 19 juni EIEKTRO LIEVENSE Na afloop van vergadering" STREEKNIEUWS VOORMALIG POLITIEBUREAU ONDER SLOPERSHAMER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijilag 8 juni 1979 Nr. 22517 BRUINISSE. 7-6. Het jubileum concert van „Nu met Hope", dat we gens omstandigheden moest worden uitgesteld, zal nu waarschijnlijk op 22 juni plaatsvinden. De Stichting Festiviteiten.Bruinis- se is druk bezig aan de voorberei ding van het feestprogramma. Er wordt gerekend op de steun van de 200 donateurs, zowel geldelijk als moreel, als toeschouwers bij het koncert. Ook b. en w. van Bruinis- se zullen daarbij aanwezig zijn. Ofschoon nog niet alles helemaal rond is in organisatorisch opzicht, kan al wel worden medegedeeld, dat het in het voornemen van de S.F. Bru ligt, aan dit jubileum een fees telijk tintje te geven met het organi seren van een optocht met versierde ïietsen waarvoor ook de onderwijs krachten van de beide basisscholen hun medewerking hebben toegezegd. Ballonwedstrijd Voorts is er voor de kinderen een balóftnen-wedstrijd. Daarvoor zullen een aantal leuke prijzen beschik baar worden gesteld. Na het oplaten van de ballonnen zal er een kort concert worden gegeven door de ge combineerde muziekcorpsen uit Nieuwer kerk en Bruinisse. De op tocht van versierde fietsen zal wor den voorqp gegaan door de muziek corpsen met majoretten en drum band. Koncert Dat het optreden naar buiten van genoemde corpsen zeer op prijs wordt gesteld, is gebleken uit de goede belangstelling tijdens het. con cert van zaterdag. Vooral de drum- Geslaagd Voor de drie-jarige studie aan het Nederlands Wetenschappelijk Insti tuut voor Toerisme en Rekreatie te Breda slaagde mejuffrouw Fija van Schelven voor de richting Rekreatie en Sociologie. BRUINISSE Festiviteiten De Stichting Festiviteiten Bruinis se heeft voor het komend seizoen weer een rijk gevarieerd programma samengesteld. Diverse concerten staan vermeid, met als grote uitsmij ter de inmiddels wel beroemd ge worden Taptoe-Bru 1979 (op 18 augustus op het sportterrein). Als een zeer groots evenement kan worden aangemerkt de „Bru-Pop" 1979, de Visserijdagen op 19. 20 en 21 juli. strandspelen op het Grevelin- genstrand op 17 juli, optreden van volksdansgroepen en voor de jeugd zeer bekende popgroepen en bands. Bruinisse gaat zich al inspelen op de komst van rekrennlen. Daarvan getuigt ook de wekelijkse seizoen- mnrkl op woensdagen, waarop het al gezellig druk begint te worden. band met majorettes en mini-majo rettes werden toen-na hun SUcceSvol optreden beloond met een gul ap- plaus' van de talrijke aanwezigen. Er werd gestart vanaf het „Durps' ■uus" vqor e(eri ko'rte ro'ndgang door het dorp, 'waarna „de muziek"" op de •tent plaats nam voor het ten gehore brengen van een' afwisselend pro gramma, dat door het publiek zeer werd 'gewaardeerd.' Dat bleek uit Ket telkens op'klinkehd applaus na elk gespéeld nummer. Vporal dé" Zuidamerikaanse muziek blijkt goed in de smaak te vallen. AMSTERDAM, 7-6. De Federatie- raad van. de FNV heeft donderdag morgen definitief besloten tot het or ganiseren van een massaal werkne- mersprótest tegen de bezuinigings plannen van de regering. In zo veel mogelijk bedrijven en bedrijfstakken worden aktiviteiten voorbereid tegen het bestek '81-beleid van het kabinet. Als werknemers alleen door werk onderbrekingen deel kunnen nemen aan protestvergaderingen in de be drijven en aan de bijeenkomst in Utrecht, dan gebeurt dat. Dit heeft een FNV-woordvoerder donderdag na afloop van de Federatieraad mee gedeeld. Er zijn aktiekranten en pamflet ten in een miljoenenoplage in voor bereiding. De akties in de verschil lende bedrijven en bedrijfstakken worden afgesloten met een massale protestbijeenkomst in een van de Utrechtse Jaarbeurshallen. DEN HAAG, 7-6. Het Verbond van Nederlandse Ondernemingen vindt dat de FNV haar demonstratie tegen de bezuinigingsmaatregelen van het kabinet-Van Agt beter op 16 juni, een zaterdag, kan houden dan op dinsdag 19 juni, zoals is aangekondigd. Op die manier woz-dt de economische schade tot een mi nimum beperkt, aldus de werkge versorganisatie. Als dc FNV meent wat ze zegt, namelijk dat de akties zijn gericht tegen de politiek en niet tegen dc bedrijven, dan kunnen die akties ook beter op zaterdag worden ge houden. De oproep tol werkonder breking op het geplande tijdstip richt onnodige schade aan in het be drijfsleven als gevolg van een kon- flikt tussen vakbeweging en rege ring, meent het VNO. Zeventig jaar „Vrederust" ZIERIKZEE. 7-6. Op donderdag 21 juni zal de 75ste algemene ledenver gadering worden gehouden van de Vereniging tot Christelijke Verzor ging van Geestes- en Zenuwzieken. Tevens herdenkt dan het psychia trisch ziekenhuis „Vrederust", geo pend in 1909. het zeventigjarig be staan. Deze feiten zullen worden herdacht in het ziekenhuis „Vrederust" te Halsteren. 's Ochtends is er een wijdings- dienst in „De Ark" door ds .i H. J Hoffman, geestelijk verzorger in „Vrederust", met medewerking van een zanggroep. De algemene verga dering wordt in ..Do Sprenge" ge houden. Daarna volgt een gezamen lijke koffietafel en "s middags is er een concert door de Christelijke Muziekvereniging ..Euphonia" van ..Vrederust". In dc verdere middag is er gele genheid tot een wandeling over het prachtige terrein van „Vrederust", waarbij speciaal de aandacht wordt gevraagd voor de bloemen- en moes tuin. Ook de handwcrkafdeling van „Beaïrix" verdient belangstelling. ZIERIKZEE. Het bruidspaar Dooge- van der Wielen bracht vorige weéfs na de voltrekking van hun huwelijk een bezoek aan de bewoners van de Corneliastichting. De bruid, mevrouw E. N. Dooge-van der Wielen is werk zaam als verpleegkundige in dit ver zorgingstehuis en de bewoners wil den haar dan ook graag gelukwen sen met haar huwelijk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) UTRECHT, 7-6. De Algemene Bond vgn Ambtenaren (ABVA) is begori- ncn.met de voorbereiding van akties die dp ld .juni-het verzet vari.de FNV tegen het kabinetsbeleid moeten on dersteunen. - Volgens ABVA-voorzitter J._ Dut- man zal- door de akties een gróót aantal openbare diensten stil komen te liggen. Ook sluit hij akties in een aantal ziekenhuizen niet uit. Doel is volgens Dutman te protesteren te gen het kabinetsbeleid en ervoor té-" zorgen dat zoveel mogelijk ABVA- leden in Utrecht kunnen deelnemen aan de door de FNV georganiseerde protestbijeenkomst tegen de' bezui nigingsplannen van het kabinet!s De Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen wil hel honorarium van specialisten afhankelijk stellen van het aantal verrichtingen dat een specialist doet. Het tarief per ver richting zal moeten dalen als het aantal verrichtingen stijgt en omge keerd. Eenzelfde systeem zou tof stand moeten komen voor andere groepen van hulpverleners, zoals fy siotherapeuten. De V.N.Z. zegt dit in haar officiële reaktie op de nota van staatsekreta- ris Veder-Smit (volksgezondheid) over het beleid met betrekking tot de kostenontwikkeling in de volks gezondheid. Aanleg EJektr.- en watcrinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video enz. 01114 - 1368 01119-634 Voor 25 jaar.... BROUWERSHAVEN. In de 2e helft van deze week zullen de veer tien overledenen, die op dc noodbc- graafplaats in het Slingerbos zijn begraven, worden herbegraven op dc Algemene Begraafplaats, welke thans geheel is opgeknapt. Ook is gedacht een ruimte re plaatsen die zal kunnen dienen als aula. ZIERIKZEE. Naar ons werd' mct\- gedeeld heeft de bouw vdn de nieu we zuivelfabriek aan de ZolkC een vlot verloop. Weliswaar is het ge bouw nog niet onder dc kap, maar enkele binnenmuren hebben reeds zolderhoogtc bereikt. Ernstige slruh- belingcn voorbehouden ;ief het er naar uil. dnt de fabriek begin Sep tember zal zijn voltooid ADVERTENTIE Woll^o tweed colberts in geheel nieutO'e klcHrc'i en dessins f 35lol 65.*—. Sjwrr- pantalons zuiver teolien kcrngarrn vanaf f 29,75 tot f 55.Wollen he ren resten met en zonder mouw in? de meest moderne tinten en model len f 12.50 tot f 35.—. 1 BROUWERSHAVEN. Gedurende de zomermaanden, de juiste aan vangsdatum is nop niet bekend zal in het stadhuis in de voorzaal bene den en in de raadzaal boren een schilderijtentóonstelling itJbrdeh ge-1 houden, genaamd „Land en Water". Deze tentoonstelling. Welke tol stand komt mei behulp van de ge meente Amsterdam beloof f .eer aantrekkelijk te worden. BURGHSLUIS, 7-6. Na het eenvoud Huis van Nassau na afloop van de 1 van het Waterschap Schouwen, wen gezelschap werd opgewacht door de van Rijkswaterstaat. De dijkgraaf de heer A. M. Geluk had onderweg nog gelegenheid te wijzen op de werken die bij Pikgat wei'den uitgevoerd en die van de weg ig, maar goed verzorgde etentje in het /oorjaarsvergadering van het bestuur 1 naar Burghsluis gereden, waar het heer II. Bijl. voorlichtingsambtenaar Op dit punt kwam de heer Bijl ip een ^Tiendschappelijke clinch met burgemeester C. Slabbekoorn, als wethouder en in vroegere funktics met dat kanaal vertrouwd. af gedeeltelijk zichtbaar zijn. De heer Bijl sprak allereerst over de grote omschakeling die de Delta dienst moest laten plaats vinden, toen men overging van een dichte af sluiting van de Oosterschelde met een opening die een hoogwaterstand van 2,70 m plus N.A.P. bij Yerseke moest garanderen. Ook de funktie van de comparti- menteringsdammen als Philipsdam en Oesterdam werd nader uiteen gezet, alsmede de nieuwe funktie die straks het Kanaal door Zuid-Beve land krijgt of eigenlijk al heeft: door latingskanaal voor de duwvaart, het geen grote aanpassingswerken vraagt. ZIERIKZEE Aanrijding Donderdagmiddag omstreeks 15.00 uur ontstond een aanrijding op de kruising Nieuwe Kooiweg/Laan van St. Hilaire tussen twee personen auto's. Een auto bestuurd door J. R. uit Vlissingen reed in de richting Haamstede-Zierikzee, wilde linksaf slaan, maar zag de auto bestuurd door G. O. uit Bochum (D.) te laat. Er ontstond materiële schade. ZIERIKZEE, 8-6. In d<; afgelopen maanden vonden aan de Zeeuwse Muziekschool weer de jaarlijkse exa mens plaats. Ditmaal waren er 37 kandidaten van Schouwen-Duiveland waarvan op één na allen slaagden. Het getuigschrift A werd door 29 leerlingen behaald. B door 6. en C door één leerling. Dinsdagavond jl. werden de diplo ma's uitgereikt in de muziekschool te Zierikzee door regio-direktrice mevrouw E. I. Jense. A-examen: sopraanblokfluit: Eri ca Butler (Haamstede), Sandra Hu- bregtse en Margreet Leijdekker (Zierikzee). Janet v. d. Linde (Ouwerkerk). Altblokfluit: Manon Legerstee (Zierikzee), Mirjam Roe pers (Nieuwerkerk). Gitaar: Mar greet den Boer (Zierikzee). Tammo Delhaas (Scharendijke), Roeland Meintema, Sjoerd-Jan Nauta en Peter Smilde (Zierikzee). Hoorn: Camiel Faber (Zierikzee). Klarinet: Deze zei niet altijd bewondering te hebben gehad voor door Rijkswater staat aangedragen oplossingen. „Het had ook beter en eenvoudiger ge kund." aldus de heer Slabbekoorn. Maar in deze verschilde de heer Bijl met hem van mening. Afsluiting van de Westerschelde was niet mogelijk wegens het traktaat dat men met Bel gië over de vaarweg naar Antwer pen in de vorige eeuw had afgeslo ten. Hier -moest dus een compromis worden gezocht en dat is bereikt. Onder leiding van de heer Jansen de Jonge, eveneens voorlichter van de Deltawerken, werd vervolgens via de 2800 meter lange brug (20 over spanningen, naar het Neeltje Jans eiland gereden. Ook werden nog andere eilanden bezichtigd (Roggeplaat en Noord- land). In aansluiting van wat door de heer Bijl daarover was gezegd, wees ook de heer Jansen de Jonge op het enorme karwei, dat moest worden geklaard om de reeds gemaakte Vrouwen praten over opleidingen In het Vrouwencafé (in „de Witte Raaf") wordt aanstaande dinsdag 12 juni gepraat over verleden en drempels, pylonen enz. op te ruimen, Wim Brouwer (Zonnemaire). Elek tronisch orgel: Gerard Bin en Ad Bouwman (Zierikzee), Hannie van Breda (Bruinisse), Geert-Jan de Bruijne (Zierikzee), Jan-Kees Lie- vense (Nieuwerkerk), Martineke de Munnik (Haamstede), Annemarie v. d. Sluis, Carolien v. d. Sluis en As- trid Timmerman (Zierikzee), Lieske v. d. Velde (Nieuwerkerk). Piano: Erna Barendregt (Dreischor), Irene Blom (Renesse), Karin von Eugen (Nieuwerkerk), Caty Kotoun (Zon nemaire), Alette van Sonsbeek (met lof, Renesse), Corien de Waaij (Zie rikzee). B-examen: akkordeon: Kees v. d. Maas (Oosterland). Piano: Marcella Patmos (Zierikzee), Frouke Visser (Nieuwerkerk). Trompet: Ernst Braacx (Dreischor), Anne Terpstra (Zierikzee). Violoncello: Patricia Tanis' (Zierikzee). C-examen: gitaar: C. J. v. d. Ha ve (Zierikzee). toen beslist werd dat de sluitingswij- ze veranderd moest worden. Acht torenkranen Van punt tol punt werd een tocht over het eilandencomplex in de Oos- terscheldemonding gemaakt, met een uitvoerige toelichting' door de heer Jansen de Jonge. De verschillende loodsen en bouwputten, enkele pij lers in verschillende stadia van af bouw. Momenteel zijn er acht reu- zentorenkranen in de 22 meter diepe bouwput opgesteld, waar men 19 pijlers gaat maken. Het hefschip hoopt men eind 1981 gereed te heb ben. In de Sophiahaven is èen eigen in richting van de Deltawerken, waar mensen die werken willen, worden omgeschoold of opgeleid tot beton- timmerlieden. Het aanbod is redelijk, maar de Deltadienst kan vele van deze betontimmerlieden gebruiken. Er is tot 1985 werk. heden. De thema-avond is gewijd aan de spanning van „zakken of slagen", die thans in veel gezinnen speelt. Vandaar dat wordt terugge dacht aan de eigen jeugd, over niet of wel doorleren en over het feit, of daarmee ook thans werk kan wor den gevonden. Daarna komen be haalde diploma's of nooit „gedane" examens ter sprake. Er wordt niet alleen in het verle den terugblikt, maar ook gepraat over de mogelijkheden, die men nu - als vrouw - nog heeft. Er wordt onder andere gewezen op de VOS-, en opstapkursussen, de mavo en havo voor volwassenen. Informatie daarover is in het Vrouwencafé aanwezig. Wrangler-show Onder auspiciën van Deurloo Kle ding wordt zaterdagmiddag een Wrangier Road-Show gehouden voor de deur van de winkel op de Mol. Het gaat om een drive-in- show, tijdens welke door een disc- jockey aan het publiek vragen wor den gesteld. Met het goed beant woorden van deze vragen zijn een aantal spijkerbroeken te winnen. RENESSE Geslaagd Voor het Stivas-examen schoon heidsverzorging A slaagde mevrouw L. Blom-Weijers te Renesse. BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand over mei Geboren: 14. Johannes Marinus Karei Pieter, z.v. Cornelis Johannes den Haan en Lena de Koning; 15. Kaatje Coi'nelia, d.v. Jan Slager en van Mary van Oeveren; 15. Marian d.v. Cornelis Waleboer en van Mar- garetha Maria Louise van der Veer; 24. Adrianus Jan (Zierikzee), z.v. Pieter Martinus Bokelaar en van Elisabeth Willemina van Kiesenberg. Gehuwd: 11. Peter Frans Vleugel en Marjolein Theresia Mandemaker; 11. Johnny Abraham Hoppers en Geertje Aagtje Wesdorp. RENESSE. 7-6. Weer is een oud stukje Renesse aan bet verdwijnen. Vorige week is men begonnen met de sloop van het voormalige politie bureau aan de Hoge/oom te Renesse en dat betekent de verdwijning van een van de oude panden, die zo lang het gezicht van de Hogeznom ken merkten. Hel. gebouwtje, waarvan de ou derdom ruim 150 jaar zal bedragen, was tot nu toe gespaard gebleven, ofschoon er de laatste jaren links en rechts van het pand werd afgebro ken en vernieuwd. Nu is het dan eindelijk zo ver dat ook dit gebouw onder de slopersha mer is gekomen. De gemeente Wes- terschouwen, die dc eigenaar is. heeft de grond namelijk te koop aangebo den. Op dit aanbod hebben inmid dels 4 5 personen gereageerd. Naar alle waarschijnlijkheid zal op deze grond weer een nieuwe zaak verrij zen. Dit zal. naar men van gemeen tewege mededeelde echter geen ho recabedrijf worden. De reden, dat nog voor de verkoop van de grond rond is, al met dc sloop van het gebouw is begonnen, ligt in het feit, dat men vreest dat jongelui. Dc foto toont de resten van het voor malig politiebureau, dnt weldra ge heel verdwenen zal zijn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) het leegstaande pand in de zomer als slaapplaats zullen gebruiken. Het zal dan ook niet lang meer duren of alleen een foto in het ar chief van de gemeente Wcstersehou- wen zal nog herinneringen aan dit stukje „oud" Renesse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3