„Nicole Fashion" op Melkmarkt in een fraai gerestaureerd pand Diploma E.H.B.O.-A voor zes-en-dertig leerlingen van lagere scholen STREEKNIEUWS Geslaagden Mavo, Havo en Atheneum Rijksscholengemeen schap „Prof. Zeeman" Koninklijke onderscheiding voor de heer J. M. Berrevoets Eerste fase verbouwing I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vl'Udag 1 juni 1979 Nr. 22514 Het.pand. Melkmarkt 2 onderging een ingrijpende verbouwing en restauratie. Thans is er de boetiek in dameskleding „Nicole Fashiongehuisvest. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 31-5. Donderdag opende Moniëk B.V. het nieuwe filiaal „Nicole Fashion" op de hoek Melk- markt/Schuithaven. Dit betekende de afronding vaii de eerste fase van een belangrijke verbouwing en res tauratie van het pand Melkmarkt 2. Het openen van „Nicole Fashion" betekent niet alleen een uitbreiding op het gebied van de damesmodeza ken, maar is ook een aanzienlijke verfraaiing van dit unieke kruis punt in het centrum van Zierikzee. Het pand Melkmarkt 2, waarin voorheen makelaarskantoor Vermaat was gevestigd, had duidelijk geleden onder de tand des tijds en slechts een algehele restauratie kon in deze si tuatie verandering brengen. Tijdens de verbouwing, die in januari werd begonnen, moest een belangrijk deel van het pand afgebroken en her bouwd worden. Moniek B.V. en John B.V., de onroerendgoedmij. waar eerstgenoemde mee samenwerkt, kregen dan ook te maken met eisen en wensen van de Rijksdienst voor de Monumenten en van de gemeen te Zierikzee. Uit het resultaat van de eerste verbouwingsfase moge blij ken. dat de partijen een sluitend kompromis wisten te vinden. Boetiek-sfeer Die eerste fase houdt in, dat thans een verkoopruimte, van 90 m2 is ge realiseerd. Het interieur ademt een boetiek-sfeer met het aksent op de .kleur bruin en de verwerking van koper als kontrast. Verder is er veel gewerkt met spotverlichting. Het assortiment bestaat uit een zeer gevarieerde kollektie dames kleding en de - in de huidige mode trend - zo belangrijke assescoires, zoals ceintuurs, kettingën, armban den en korsages. Er zijn vier paska mers gekreëerd. Bedrijfsleidster van „Nicole Fashion" is mevrouw M. B. Tlieunisse. Moniek B.V. heeft nog een aantal filialen in Vlissingen en Etten-Leur. In het filiaal in de winkelpassage Concordia blijft de suède en leren kleding verkrijgbaar, zodat met de opening van het nieuwe filiaal op de Melkmarkt een ruimere presentatie van het assortiment mogelijk wordt. Verdere verbouwing De verbouwing gaat inmiddels ver der. Het oude gedeelte van de zij- In Bruinisse BRUINISSE, 30-5. Woensdagavond 30 mei vond de uitreiking plaats van de diploma's voor het examen E.H.B.O.-A aan 36 leerlingen van de beide basisscholen tc Bruinisse. Deze avond stond onder leiding van mevr. Van Wolferen als plaatselijk funktionaris van het Jeugd Rode Kruis afd. Brui- nissc. Zij opende deze bijeenkomst met oen hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen onder wie burge meester T. C. Hekman, tevens voor zitter van het Rode Kruis afd. Brui nisse, dokter Buytendijk, de hoofden der seholen de heren Van Witzen- burg en Groeneveld, de dames M. Maaskant-Okkerse en Jumelet-van Oeveren, een groot aantal ouders en alle 36 leerlingen, die met succes aan de cursus hadden deelgenomen. Hierna kreeg burgemeester Hek man de gelegenheid de diploma's uit te reiken. Belangrijke kursus Hij zei zeer verheugd te zijn. dat deze zo belangrijke cursus van dc grond was gekomen cn tot zo'n goed resultaat heeft geleid. Een woord van waardering cn dank vond hij zeker op z'n plaats voor de mede werking van dokter Buytendijk, de dames Maaskant-Okkerse en Jume let-van Oeveren en ook de hoofden van de beide scholen. De burgemeester feliciteerde de kinderen met het behalen van het diploma en sprak daarbij de hoop uit, dat zij het geleerde tijdens deze kursus, ook in de praktijk zullen toepassen indien dit nodig mocht zyn. De eerste huift by ongelukken kan soms van groot belang zijn. Bloemen waren er voor de dames Maaskant-Okkerse en Jumelet-van Oeveren uit waardering aangeboden voor het lesgeven aan de kinderen tijdens deze cursus. Een apart woord van lof en dank, vergezeld van bloemen, werd gericht tot mevr. Van Wolferen, die als plaatselijk funktionaris, de koördi- natie van deze kursus voor haar re kening had genomen. Alle kinderen kregen een rapport cn het insigne bij hef diploma uit gereikt. Demonstratie Hierna gaven de cursisten een de monstratie van wat zij hadden ge leerd. Dat bestond uit het aanleggen van diverse verbanden en mond-op- mond-beademing op de oefenpop. Ook werd een demonstratie gegeven met óén der ouders van de zoge naamde stabiele-zijligging, welke wordt toegepast bij bewusteloosheid van de patiënt of bij een slachtoffer van een ongeval. muur aan de Schuithaven moet nog afgestraald worden om eenzelfde aanblik te krijgen als het nieuwe ge deelte. Het honderd jaar oude raam in de zijmuur bleef gehandhaafd en toont vrijwel geen verschil met een tweede raam, dat enkele maanden geleden werd vervaardigd. De betonnen trap aan de zijkant zal in „oude glorie" worden hersteld en tenslotte zal de bovenverdieping van het pand ook gerestaureerd wor den en in de loop van het volgend jaar als winkelruimte worden inge richt, zodat „Nicole Fashion" in de toekomst nog aanzienlijk kan uit breiden. Hoofdaannemer bij de verbouwing was de firma Van der Klooster en architekt de firma Schuch en Kra mer. Demonstratie tegen kernenergie Zaterdagochtend vroeg vertrekt vanaf het Havenplein in Zierikzee een bus met deelnemers aan de grootse antie-kernenergiedemonstra- tie in het Belgische Doel. (Voor tijd: zie agenda). Excursie De Nederlandsè Fruittelers Orga nisatie, afdeling Noord-Zeeland houdt woensdagavond 6 juni dq eer ste avond-excursie in di,t seizoen. De bedrijven van de heer H. v. d. Zande te Oosterland en de heer G. Houte kamer te Bruinisse worden aange daan. Orgelconcert Dinsdagavond 5 juni wordt in de Nieuwe Kerk te Middelburg een or gelconcert gegeven door de organisl Bram Beekman. Op het programma staan werken van Duruflé, Mes- siaen, Bossi en Reger. ZIERIKZEE Vergadering Waterschap Schouwen-Duiveland Na afloop van de vergadering, die het Waterschap Schouwen-Duive land woensdagochtend 6 juni houdt in 's Landskamer te Zierikzee, zal een gezamenlijke maaltijd worden gebruikt. Daarna wordt een excur sie gemaakt naar de Deltawerken in de monding van de Oosterschelde. Tijdens de vergadering worden mededelingen gedaan over de vol gende bestekken en onderwerpen: Het verhogen en verzwaren van de waterkering ter plaatse van de bebouwde kom te Bruinisse; hel aanbrengen van bestortingen op de onderzeese oever voor de Suzanna's- en Kistersinlaag; het verhogen en verzwaren van de zeewering van de Zuidhoek en de Gouweveerpoldei*, alsmede enige gedeelten aan de Zuidkant van de polder Schouwen; het maken van een duinvoetverde- diging aan het Noorderstrand; het uitbreken en herzetten van beton- zuilen op het Oosthavenhoofd van Zierikzee; het aanbrengen van be stortingen op de kreukelberm en langs strekdammen voor de zeewe ring van onder meer de Zuidhoek en Borrendamme; het uitbreken en herzetten van basaltglooiing in de dijkdistrikten Flaauwers en Vier bannen; het verbeteren van de Plat te Capelledijk, Sluisweg, Galgeweg, Kempensweg en Zandweg; plannen voor het verbeteren van de Midden weg, Braamsweg, Oosterweegje, Dreischorsedijk en Helleweg; voor het verbeteren van de Omloopsweg, Krijn Karelsweg, Groeneweg (Mid- denschouwen), Bootsweg, en Groe neweg (Brouwershaven); het aan brengen van slijtlagen op diverse wegen in het gebied van het water schap; en over de ombouw van de rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de Boerenweg te Zierikzee tot een biologische zuivering. Heropening Automobièibedrijf Glerum B.V. Vrijdagmiddag 8 juni vindt de feestelijke opening plaats van de verbouwde zaak van Automobielbe drijf Glerum B.V. in de Lange No- bolstraat. De opening zal worden verricht door burgemeester Th. H. ds Meester. Opgraving roild Grote Kerk De initialen W. H. K. in de mel ding over de proefopgravingen rond de Grote Kerk, wezen er helaas maar summier op, dat de gegevens daaromtrent werden verstrekt door de heer W. H. Keikes, streekarchi varis. Ontmoetingsmiddag Scoutinggroep Op zaterdag 2 juni houdt de Scou tinggroep Mr. Bakker uit Zierikzee een ontmoetings- en trainingsmiddag in het bos te Sehuddebeurs voor de padvindsters en verkenners die op zomerkamp naar Engeland gaan. Het programma omvat een postcn- spel, een bosspel, gezamenlijk koken en eten, en een kampvuur. Tijdens het postenspel zullen al lerlei kampeerzaken spelenderwijs aan de orde komen, zoals: tent op zetten, keuken maken en de indeling daarvan, hygiëne tijdens het kampe ren, koken, wat er meegenomen moet worden etc. Dit alles ter voorberei ding op het te houden zomerkamp in Engeland. Het is namelijk de bedoeling dat er 35 leden plus de leiding van de groep samen met een evengrote groep uit Hatfield in Engeland gaan kamperen. De eerste week zullen ze verblij ven op een scoutingterrein te Chat- tam. De tweede week zullen ze in gastgezinnen te Hatfield worden on dergebracht. Een reis die dus wel enige voorbereiding behoeft. Provinciale Raad voor Recreatie De Provinciale Raad voor de Re creatie in Zeeland gaat onder ande re de inrichting van de Oosterschel de bespreken op een openbare ver gadering, die op maandag 11 juni in het Statenzaalkomplex te Middel burg wordt gehouden. BURGHHAAMSTEDE „De Kirreweie" in „Bestaat-niet-land" Vanavond (vrijdag) wordt in de openbare basisschool „De Kirrewei- de" een uitvoering gegeven door de leerlingen van de eerste en tweede klas. Er wordt een muzikaal spel gebracht, dat zich afspeelt; in „Be- staat-niet-land". Bejaardensoos maakte plezierige rondrit Donderdagmiddag 31 mei besloot de bejaardensociëteit van Renesse het seizoen met een rondrit over Schouwen-Duiveland en een geza menlijke maaltijd in Het Trefpunt. ,'s Middags rond kwart voor twee vertrok het gezelschap van ruim 50 bejaarden samen met de leiding per bus voor een rondrit over Schouwen- Duiveland, Eerst reed men door de Westhoek, langs de vuurtoren en Westerschouwen. Men nam een kijk je bij de Oosterscheldewerken eh volgde vandaar de Schouwen-Duive- land-route via Ouwerkerk en Brui nisse naar.de Grevelingendam, waar in het wegrestaurant de koffiepauze werd gehouden. Na een klein uurtje werd de te rugtocht aanvaard en via de noord kant van het eiland kwam men te gen half zes weer terug in Renesse. In het Tréfpunt werd iedereen eerst getrakteerd op een aperatiefje, waar na men gezamenlijk genoot van een kopje soep en broodjes. Ds. L. de Wit sprak enkele woor den ten afscheid en sloot met een gebed. Hiermee is een eind geko men aan een goed, geanimeerd soos- seizoen. Eind september begin okto ber hoopt men weer van start te gaan. NIEUWERKERK Concert uitgesteld Het concert, dat zaterdagavond door „Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning" zaterdagavond zou worden gehouden, is wegens omstan digheden uitgesteld. De nieuwe da tum wordt nader bekendgemaakt. OOSTERLAND Reisje bejaardensoos De bejaardensoos-bezoekers maak ten woensdag 30 mei hun jaarlijkse reis, o.l.v. mevrouw E. J. Poelman- Van Leeuwen. Met een autobus ver trok de groep richting Giethoorn. In Uti-echt werd in een restaurant de koffie genuttigd. Rond het middag uur arriveerde het gezelschap in Giethöorn. Een uitgebreide brood maaltijd werd gebruikt, waarna er gelegenheid was te „punteren". Hal- vei-wege de middag werd de terug reis aanvaard. In Harderwijk werd een theepauze gehouden. In het be gin van de avond dineerde de groep in Zeist. Bejaardensociëteit In verband met de verkiezing van het Europese parlement kan de be jaardensociëteit op donderdag 7 juni niet bijeenkomen. Om die reden is de bijeenkomst verschoven naar woens dag 6 juni, eveneens in het dorps huis. BRUINISSE Concert in muziektent Zaterdagavond 2 juni geven „Nut en Uitspanning" en „Nu met Hope'' een concert in de muziektent. Voor tijd: zie agenda. Geslaagden De heer I. J. Walpot, inwoner van Sint Philipsland en ambtenaar op het sekretarie te Bruinisse, is geslaagd voor het diploma bestuursambtenaar aan de Bestuursschool te Goes. Hij is hierdoor bevorderd tot adjunkt- commies. De heer L. ,T. Dorst, inwo ner van Zierikzee is ambtenaar op het sekretarie van de gemeente Wes terschouwen. Hij is benoemd tot klerk op het sekretarie van de ge meente Bruinisse. De heer borst is geslaagd voor administratief ambte naar. eveneens aan dc Bestuurs school te Goes. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De Roomskatho- licke hoogleraar prof. N. F. T. Arts heeft niet het recht om te verbieden dat er op zijn afdeling in het VU- ziekenhuis abortussen worden ver richt. Dat heeft de president van de rechtbank in Amsterdam, mr. W. J. Borgerhoff Mulder, donderdag bij een vonnis in kort geding bepaald. DEN HAAG. De CPN wil dal een onderzoek wordt ingesteld bij de Philips-bedrijven naar het mogelijk doorbreken van het wapen-embargo tegen Zuid-Afrika en Rhodesië. ZIERIKZEE, 30-5. Woensdagmiddag gingen enkele docenten van de Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" op stap met de uitslagen vart de examens Mavo, Havo en Atheneum, In vele huizen werd de komst van deze heren met hun belangrijke mededeling afgewacht met zeer veel span ning. Vreugde - en soms verdriet, teleurstelling of berusting - zal de reaktie geweest zijn na de ontvangst van dc examenuitslagen. Geslaagd voor Mavo"4 Zierikzee: Martin van den Berg. Corni Berrevoets, Coby Bouman, Peter van Burg; Rijnie Dorreman, Frits Eekman, Diana Groeneveld, Harry Kloet, Han Kooiman, Marion Kooman, Frans Mustc, Roeline ör- née, Annette Schouls, Lianne Sim mers, Jan Terpstra; Kerkwei ye Kees Jan Hart, Alfred Meerdink, Joost Rotte; Serooskerke: Rini Zor- ge; Burgh: Nils VisserHaamstede: Cor Duinhouwer, Peter Fooy, Gerald Iieutink; Renesse: Lisette den En gelse, Leo Lemsom, Emile van ten Nieuwenhof, Hilga Staal, Jan van do Veldé, Leo Verseput; NoordweJle- Leendect Hanse; Ellemcet: Kar la Steketee; Scharendijke: Gerard dc Voogd; Brouwershaven: Corrie Pun- nekoek, Hans Zoeter; Zonnemaire. Niek van Putte, Onno Weber; Noord- gouwe: Marion van Putten; Drei- schor: André Flikwèert Jan Kloet, Ma ja van der Linde, Jan Overwoei, Carolien Roggeband, Joyce Slager; Ouwerkerk: Jonnie de Jonge, Jear.- net Kenters, Astrid Langendoen, Ad Remeeus; Nieuwerkerk: Ria Dale bout, Conny Mol, Toon Wandel, Jan- ny Wandel, Renee van de Za.ide; Oosterland: Jenny Vermeulen, Rian Voost; Sirjansland: Petra van Ast; Bruinisse: Eddy van Opijnen, Tilly Weijenberg. Herkansing: 20 kandi daten. Geslaagd voor Havo Zierikzee: Marion van Be veren, Thea Bin, Annette Bijl, Danny de Feyter, Joke Goudzwaard, Ingrid Hommèrsen, Armin do Hooge, Rian- ne de 'Jonge, Petra Jongmans, Kees Jan Jonker.René Koster, Els van Leeuwen,, Eric- Legërrvaate, Sylvia van der Lelie,Lëon Leydekkei s, Tanja Nijssen, Kees Jan de Oude, DEN HAAG. In het kader van de CDA-campagne voor de Europese verkiezingen rijdt volgende week dinsdag 5 en woensdag 6 juni een speciale trein, de CD A-Europa Ex pres, door ons land. Marcella Patmos, Lianne Priemus. Petra Pronk. Peter Raven, Marise Roskam, Yolanda van de Sandc, Hans van Schelven, Marco Schraver, Petra Schreuder, Desirée Sorgecira- g'er, Anneke Swaters, Thijs Ter- wogt, Peter van Velthoven, Frits Verheij, Peter Verploeg, Hugo Ver steeg, Corine Vink, Gerard Wielaard. Rinke Wilbrink; Sehuddebeurs: Bart van der Spek, Wouter van der Tuin; Kerkwerve: Corry Ringelberg; Burgh: Annelies Bom, Rini Bom; Haamstede: Teco Boot, Rob Bouw man, Nienke Bronsveld, Anky de Bruine, Ben Heutink, Magda Hoek, Marco de Jonge, Gerbert Lekker- kerk, Frank Streng; Renesse: Hans de Hamer, Hansje Laarman, Anneke Lemsom, Martin Vlaander; Noord- welle: Willemien van Sluyters; Elle- meet: Jacqueline de Graaf; Scharen dijke: Jacco van den Berge; Eiker zee; Cees Padmos; Brouwershaven: Leo Clarisse, Herman Gast, Ankie Jansen; Noordgouwe: Domien Ge- Juk; Dreischor: Dineke Klompe; Nieuwerkerk: Willem George Hel sloot, Yvonne Lievense, Marja van der Male, Marianne Nolet, Cor Quist, Hanneke de Rijke; Oosterland: Jos Beije, Piet Capelle, Gilles van der Have. Hans Rotte; Sirjansland: Ma rijke Pronk, Bram de Bruine; Brui nisse: Els van den Berge, Tanny Flo- hil, Jaap Littooij, Coby Schults; Tho- len: Stef Baerends. Herkansing: 12 kandidaten. Geslaagd voor Atheneum Zierikzee: Jos Buys, Erik Dijkstra, Trudy Fluijt, Hans van Gastel, Lu- cienne van der Heide, Bram. Kot-vis Hans van der Post, Wim Seheeie",..: Karin van der Westen; Burgh:. Arend van den Akker; Haamstede; Jan Slager, Liebeth Slappende!Re nesse: Liesbë.th Kleijn, Peter Kort;' Ellemeet: Riet van den Hoek;. Brou wershaven: Evelien Boom, Jan Wil lem van Kuilenburg; Zonnemaire: Rian de Munnik; Dreischor: Hellen de Jager; Nieuwerkerk: Frederike van de Zande; Oosterland: Rianda Dalebout, Nelly Mol, Frank Schoof: Bruinisse: Jan Klink; Tholen: Inge Baerends; Swifterbant: Klaas Spoel- stra. Herkansing: 4 kandidaten. ZIERIKZEE, 1-6. Heden (vrijdag)- morgen kreeg de heer J. M. Berre voets de eremedaille in zilver beho rende by de orde van Oranje Nassau uitgereikt door burgemeester Th. H. de Meester. Hij mocht deze konink lijke onderscheiding ontvangen we gens zijn veertig jarig jubileum by de Ifoninklyke Zeelandia. Dë heer -Berrevoets kwam in 1939 in dienst bij Zeelandia, nadat hij enige tijd wei'kzaam was geweest bij fotozaak „Focus" van de heer Fey in de KOrte Sint Janstraat. De jubi laris was aanvankelijk werkzaam op diverse plaatsen in het bedrijf en kwam tenslotte terecht op de afde ling „Beeld" en ging zich voorname lijk bezighouden met fotografie. Foto-reportages De heer Berrevoets maakt foto's voor allerlei reklame-drukwerk als ook voor het Zeelandia voorlichtings blad „De Klok", foto-reportages van vertegenwoordigers-bijeenkomsten, personeelsfeesten, jubilea en wat verder belangrijk is om op de gevoe lige plaat te worden vastgelegd. Hij heeft zich in kollegiale kring lange tijd op het terrein van de bedrijfs- sport bewogen. De heer Berrevoets is een man, die je nooit op een Zeelan dia foto ziet. Tijdens de uitreiking in de direk- tiekamer van Zeelandia memoreerde burgemeester Th. H. de Meester de veelzijdigheid van de onderscheide ne. De heer Berrevoets is niet alleen fotograaf, maar verzorgt ook druk werk en vormgeving. De heer De Meester vond dat hij zodoende het gezicht van Zeelandia heeft helpen meebepalen. Na het opspelden van de onder scheiding sprak Zeelandia-direkteur de heer M. Doeleman enkele infor mele woorden: „Ik ben blij dat je hem gekregen hebt, want je hebt hem ten volle verdiend." Vervolgens bood hij de jubilaris, die nog 7 jaar in dienst van Zeelandia hoopt te blij ven, de bijbehorende draagmedaillo aan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3