D.F.S. NEEMT OP WAARDIGE WIJZE AFSCHEID VAN HET ZONDAGVOETBAL Zeeuwse Christelijke Plattelands Jongeren-organisatie houden jaarlijkse sportdag Bowlingvereniging „Alles Om" sluit seizoen af met prijsuitreiking en diner-dansant Schaakvereniging T.O.G. wil les geven aan leerlingen basisschool Wielertoerklub Schouwen-Duiveland maakte toertocht rond Grevelingen Gelijkspel tegen Schoondijke: 2-2 Op waardige wyze heeft DFS don derdagavond op het sportterrein aan de Jonge Jan Bocyesweg in de ont moeting tegen kampioenskandidaat Schoondijke afscheid genomen van het zondagvoetbal. Hoewel er voor DFS in deze ontmoeting niet meer viel te winnen of te verliezen heeft het zich met volledige inzet van haar sportieve taak gekweten. Schoondijke, dat nog een neusleng te was verwijderd van een beslis singswedstrijd tegen Patrijzen, hééft dit in de laatste seconden van deze wedstrijd op dramatische wijze moe ten ervaren. Bij een 2-1 achterstand zette DFS in de slotfase alles op de aanval waarbij het de verdediging van Schoondijke aan het wankelen bracht. Met nog luttele seconden te spe len veroorzaakte één van de achter- spelers van' Schoondijke bij *e</n scrimmage in de doelmond een straf schop. Belangryke beslissing Aanvoerder Jaap Rijnberg belaste zich zelf met deze taak die beslissend was voor de kampioenstitel in de le klasse. Koelbloedig joeg hij het leder laag in de rechter benedenhoek, hier mee het vonnis voltrekkend over Schoondijke, dat het in het volgend -seizoen in de le klasse opnieuw zal moeten gaan proberen. Vreugde en diepe teleurstelling was er in ruime mate ha het nemen van de straf schop, waarna niet meer werd afge trapt. Spelers en supporters van Patrij zen uit 's Heerenhoek, die door dit resultaat kampioen waren van de le klasse en naar de KNVB promove ren, konden hun vreugde niet op, terwijl er bij Schoondijke diepe ver slagenheid heerste over de gemiste kans op een beslissingswedstrijd. ZIERIKZEE. 30-5. Zaterdag 2 juni houdt de Zeeuwse Christelijke Plat telands Jongeren-organisatie (C.P.J.) haar jaarlijkse sportdag. Dit gebeurt in en rondom sporthal „Voorborgn" te Middelburg. Naar schatting 150 C.P.J.-ers zul len daar in verschillende takken van sport gaan strijden om de eer en de prijzen. Om half tien 's morgens wordt gestart met het spelen van een volleybal-kompetitie. Hieraan do eh zes dames- en zes herenteams mee. Om half twee 's middags storten de liefhebbers(sters) van' voetbal zich in een korte mini-voetbal-kompati- tie. De spelregels die hiervoor zijn opgesteld bevatten zowel regels uit het binnen- als uit het buitenvoetbal. Zeskamp Om drie uur 's middags geven de deelnemende C.P.J.-ers de overge bleven enex-gie aan het spelen van een zeskamp. De onderdelen waarin men elkaar zal bekampen zijn: zak- lopen, mattenloop, tangram, melkwa gen-race, ladderloop en een circuit met hindernissen. Het sportieve gebeuren wordi 's avonds om acht uur afgesloten n-.et. een groot sportbal in de zaal vani ho tel „Walcheren" te Koudekerke. Daar zullen tevens de prijzen worden uitgereikt door vice-voorzitter Cxa de Putter. Evenals op tie sportdag van vorig jaar zullen „The Players" de avond muzikaal ondersteunen. Aan de sportdag zal worden deelgenomen door leden van alle afdelingen die de C.P.J. in Zeeland heeft. BOWLING Zaterdagavond werd door de bowlingvereniging „Alles Om" te Renesse het bowling seizoen 1978-1979 afgesloten met het bekend maken van de resultaten van de klubkom- petitie en de prijsuitreiking en een diner"dansant in restaurant „La Ra- bot" te Renesse. Bij de heren is Jan Gilden er niet in geslaagd zijn titel van het vorige seizoen te prolongeren. Kampioen van het seizoen 1978-1979 werd Koos Gudde die met een gemiddelde van net iets meer dan 3 punten dan Gilden naar de tweede plaats wist terug te verwijzen. Bij de dames kwam het kampioen schap evenals in het vorige seizoen' weer terecht bij Cathy Vasseur yooiy Janny Bal. De voorzitter de heer J. Bom ^zei met voldoening een terugblik -j te kunnen werpen op een geslaagd bowling seizoen waarin sport en ge zelligheid met elkaar gepaard zijn gegaan. Dank bracht hij aan de wedstrijd- sekretaresse Cathy Vasseur, die zich op bijzonder voortreffelijke wijze van haar taak heeft gekweten. Gastvrij onthaal Dank bracht hij ook aan de familie' Rijstenbil voor de goede samenwer king en het gastvrije onthaal. Met de felicitaties voor de door hen behaalde resultaten overhandig de de heer Bom aan de prijswin naars de door hen gewonnen prijzen. In het volgende seizoen zal er op 15 oktober a.s. met het nieuwe sei zoen worden gestart en half april 1980 worden afgesloten. De eindstanden, heren: Koos Gud de 138; Jan Gilden 134.9; 3. Jacob Stoel 129.5; 4. Toon Stoel 124.1; 5. Ed Romer 123; 6. Lieven Hoogerhuis 114.47. Toon den Braber 113.5; 8 Rien Hanenberg 110; 9. J. Henry 107.1; 10. Bram' Bierings 102.2; 11. Johan Bom 102.1; 12. John Brusse laars 98.2; 13. Gerard Raats 82. Dames; 1. Cathy Vasseur 136; 2. Janny Bal 130.7; 3. Paula Vasseur 129.3; 4. Sophia Veerhoek 125.5; 5. Yvonne Vasseur 117.7; 6. Lenie don Braber 115; 7. Helenc Hanse 109; 8. Nel Romer 105..9; 9. Sal Hanenberg 105.1; 10. Janneke Gudde 101.7; 11. Riet Rijstenbil 100; 12. Willy Hooger huis 97.7; 13. Ger Bom 92.4; 14. Ria van Driel 81.6; 15. Betty Raats 79.5; 16. Jo Verseput 79.3; 17. Tineke Brus selaars 78.1; 18. Lebic Stoel 77.7; 19. Petra Henry 77.1; 20. Koos de Wit 76.3. Gedurende de eerste 45 minuten had het er nog allerminst naar uit gezien dat DFS In staat zou ztfn om Schoondijke veel moeilijkheden in de weg te leggen. Aan inzet ontbrak het beslist niet bij de oranjehemden, maar aan overleg des te meer. Vooral aanvallend bleek de thuis- klub niet in staat te zijn veel potten te breken en zonder tot groots spel te komen kon het zeker niet vrij van zenuwen gespeende Schoondijke het heft gemakkelijk in handen houden. Toch kreeg DFS de eerste goede mogelijkheden om de score te kun nen openen. Dick de Glopper schoot in vrije positie in handen van dé doelman, terwijl even later Johnny Quaak op een haar na een voorzet van de Glopper mistte. Voorsprong In de 20e minuut kon Schoondijke voorsprong nemen toen een half mislukte, vrijetrap van Jaap Seen alsnog door Harry Riemens werd in geschoten (0-1). In de 32e minuut kwamen de be zoekers zelfs op 2-0 door een schui ver van Jaap Seen welke doelman Robbie van Dijke te machtig bleek. De 2e helft gaf een met volle inzet strijdend DFS te zien, dat er alles aan deed de bakens te verzetten. Konditioneel bleek de thuisklub uiteindelijk sterker te zijn dan de bezoekers die zich in hoofdzaak nog tot uitvallen moest bepalen. Tien min. voor tijd zag DFS haar inzet beloond door Walter de Jonge die met een kopbal de achterstand tot 1"2 reduceerde. In de resterende mi nuten kwam de Schoondijke verde diging onder zware druk te staan, met moeite kon de doelman ceri schuiver van De Jonge onschadelijk maken waarna hij even later al zijn talenten moest tonen om Quaak het scoren te beletten. Twee minuten voor tijd schoot Rudie Mooy raak, maar tot grote op luchting van de Schoondijke-aan- hang werd het doelpunt voor bui tenspel, wat het zeker niet was, ge annuleerd. In de laatste sekonden volgde tenslotte de hierboven om schreven ontknoping. Belangrijk trio blijft bij Zierikzee Marcel van Grunsven is weer te rug bij Zierikzee. Hy trachtte zijn C-kontrakt bij NAC te kombineren met een baan voor halve dagen bij de PTT in Breda. De daardoor ontstane moeilijkhe den deden Mai'cel besluiten terug te keren bij zijn oude club. Marco van der Have heeft afgelopen zaterdag bericht gehad van PSV. Voorlopig moet Marco maar bij zijn eigen vereniging blijven. Volgens de hoer G. Olyhoek, trainer van Zierikzee blijft PSV hem voor enige tijd in de gaten houden. De heer Olyhoek heeft onlangs zijn trainers-contract bij Zierikzee met een jaar verlengd. Finale bekerkompetitie voor C-junioren Vrijdagavond a.s. zal op het sport park „Het Springer" te Nieuwerkerk (aanvang 19.00 uur) de finalewed strijd voor de bekerkompetitie voor C-junioren worden gespeeld tussen ZSC CI (Scharendijke) en SSV Cl (Goes). Nieuwerkerkers tegen SKNWK-spelers Morgen (vrijdag)-avond 1 juni speelt een elftal samengesteld uit spelers geboren in Nieuwerkei'k te gen een elftal met spelers bij SKNWK. De vriendschappelijke wedstrijd vindt plaats op het sport park Het Springer en begint halt acht. Cathy Vasseur en Koos Gudde, de kampioenen van de klubkorripetitie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Erna van de Spek, Delta Sportafdeling gymnastiek, is tijdens de Nederland se kampioenschappen in Doorn in de tweede klasse (elf- en twaalfjarigen) op een gedeelde zeventiende/achttiende plaats geëindigd. Haar puntentotaal was 21.20 p. Algemene ledenvergadering BRUINISSE, 30-5. De schaakvcic niging T.O.G. te Bruinisse hie,ld op vrjjdag 25 mei j.l. haar algemene le denvergadering onder voorzitter schap van de heer J. Reurich. In zijn openingswoord feliciteerde hy tie heer J. D. de Korte met het behalen van het klubkampioenschap van het afgelopen seizoen. De hieraan ver bonden beker zal hem aan het be gin van het nieuwe seizoen worden overhandigd. „Voor het verkrijgen van een lo kaliteit voor de klub ondervinden wij bij het kollege van burgemees ter en wethouders van Bruinisse geen medewerking", aldus de voor zitter. Hij betreurde dit mede gelet op de grote leegstand van gebouwen, die eigendom zijn van de-gemeente. Na deze openingswoorden van de voorzitter, werden de notulen door de sekretaris voorgelezen en onge wijzigd goedgekeurd. Bij de ingeko men stukken bevond zich een ver- SKNWK- juniorentoernooi Door de sportvereniging SKNWK te Nieuwerkerk zal zaterdag 2 juni a.s. het „Meubel-Rama"voetbaltoei - nooi worden georganiseerd voor A, B en C-junioren en D, E en F-pu pillen. In de voormiddag (aanvang' 9.30 uur) zullen de toernooien wor den gehouden voor de B-junioren en D en F-pupillen. ,'s Middags (aan vang 13.30 uur) komen A en C-ju nioren en de E-pupillen aan bod. Aan het toernooi zal worden deelge nomen door teams van Bruse Böys, Duiveland, ZSC en SKNWK. De prijsuitreiking zal rond 17.00 uur plaats vinden. Wedstrijden C-teams op sportpark „Van Zuijen" te Burgh Op 2e pinksterdag zullen op het sportpark van Zuijen te Burgh een tweetal voetbalwedstrijden worden gespeeld tussen twee geselekteerde C-teams van Schouwen-Duiveland en twee C-teams van de voetbalvere niging Fortuna uit Vlaardingen. Voor deze ontmoeting is door Calpam Int te Rotterdam een fraaie wisselbeker beschikbaar gestèid, waarom in de toekomst ieder jaar zal worden ge speeld. Tijdens de pinksterdagen verblijven de C-junioren van het pas 75-jaar geworden Fortuna op een camping te Haamstede. De wedstrijd van de 2e selektie zal te 13.30 uur aanvangen en van de le selektie le 15.00 uui\ KNVB AFDELING ZEELAND Zondagkompetitie le klasse: DFS-Schoondijke 2-2 - (Patrijzen kampioen). ZOMERAVOND- VOETBALKOMPETITIE Rayon Zierikzee DSV II-Velocitas 0-9. PAARDENSPORT American quarter horse In manege Grol in Renesse is za terdag 2 juni een demonstratie wes- ter-style-riding op het American quarter hor^e (het grootste stamboek ter wereld). De Amerikaanse paarden en rui ters maken een toernee door Neder land om de Nederlandse paardenlief hebbers kennis te laten maken mei dit paardenras en de stijl van rijden. Het uitgangspunt voor deze rijstijl is het werken met en berijden van paarden op en bij de ranch. NaasT de demonstratie zullen ook enkele films vertoond worden. De twee show's (gratis toegankelijk) beginnen 's middags om drie uur en 's avonds acht uur. AMSTERDAM. Van alle Neder landers die deze zomer met vakan tie gaan gaat 54 procent in de maand juli. Dit is gebléken uit een onlangs door het NIPO gehouden enquête. De NIPO-enquète werd gehouden onder 1092 personen vanaf 18 jaar. Jongere kinderen niet mee gerekend zullen er dus in de tweede helft van juli over de 2 miljoen Ne derlanders van huis zijn. zoek van de jeugdleden om meerde re aktiviteiten voor deze groep le den. Schaakles De voorzitter kon hierop de ver heugende mededeling doen, dat de beide onderwijzers, de heren A. Douw en J. W. de Jonge^ schaakles zullen gaan geven aan leerlingen van de basisscholen te Bruinisse. Zulks met ingang van 1 september 1979. Hiervoor moet echter eerst nog koptakt worden gezocht met de beide hoofden der scholen te Brui nisse. Men hoopt dat er voldoende belangstelling voor zal zijn, zodat de basis gelegd kan worden voor jeug dige schakers. In eerste instantie om het te leren en voorts om zich ver der te bekwamen in deze sport. By de bestuursverkiezing waren aftredend, de heren H. P. Dolk en P. J. v. d. Lugt, die zich' niet meer herkiesbaar stelden. De heer Dolk bedankte ook als lid der vereniging. In zijn plaats werd als penningmees ter benoemd de heer J. D. de Korte en tot bestuurslid de heer P. C. Ha- gens. Jeugdleider is de heer Chr. v. d. Berge die tevens wedstrijdleider voor de huishoudelijke kompetitie is. Wedstrijdleider voor de Zeeuwse Schaak-Bond is de heer J. W. de Jonge. Tot leden van de kaskomis- sie werden benoemd mej. P. C. Ha- gens en de heren M. Muller en K. Klink. De voorzitter sloot daarop de vergadering met het vertrouwen uit te spreken dat het steeds beter zal gaan met de vereniging nu de wind in de zeilen staat en 'wat meer ak tiviteiten té verwachten zijn voor vooral jeugdige schakers. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - St. Philipstand Uitslag wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" op 26 mei vanaf Noyon. In concours 346 duiven. Gelost, met zui denwind om 8.10 uur. Snelheid eer ste duif 1260,34 m/m, aankomst 11. 21.37; snelheid laatste duif 882,89 veil m, aankomst 12.43.36. Iz. Vermeij 1, 78, 84; Jac. Geense 2, 13, 26, 60; J. Walpot 3, 22, 62, 73, 87; G. Walpot 4, 23, 76; A. Faasse 5, 21, 30, 69; A. v. d. Est 6, 34; K. de Frel 7, 14, 19, 27, 42, 46, 77, 83; W. Neele 8; mevr. Verwijs 9, 10, 24, 35, 71; Adr. Verwijs 11, 41, 50, 57, 58, 68, 81; M. Meijer zn. 12; Th. Bakker 15, 16, 56, 59; Gebr. Fonteijne 17; F. den Braber 18, 31, 47, 49, 61; J. Zuidweg 20, 25, 37, 39, 48, 64; M. Mol 28, 36; J. D..Quist 29, 40; J. Verwijs zn. 32, 65, 72; A. W. Beurkens zn. 33; J. C. Verwijs 38, 51, 70, 79; A. P. v. d. Reest 43; S. M. Quist 44, 55, 74, 85; K. A. Reijngoudt 45, 82; S. Vermaas 52, 80; A. S. Hooglander 53, 63, 67; L. Reijngoudt 54, 66, 75, 86. TENNIS Jeugdteam Zierikzee Het jeugdteam van Itc Zierikzee heeft met 7-1 van Noord-Beveland verloren. R. Moerman verloor zijn heren enkel met 6-2, 7-5. R. Speelman ver loor naar dames-enkel met 6-4, 6-2. I, Kraayeveld verloor eveneens haar enkel: 7-5, 2-6, 4-6. J. Ensing won zijn heren-enkel met 4-6, 6-4, 6-4. R. Moerman/J, Ensing verloren hun herendubbel met 7-6, 0-6, 6-3 en het dames-dubbel verloren R. Speelman/ I. Kraayeveld met 6-3, 2-6, 3-6. R. Speelman/L. Koster verloren hun gemengd dubbel met 6-3, 6-4. I. Kraayeveld/R. Moerman verloren met 7-5, 7-5. Kampioenstitel voor mixed-team Het vierde klas spelende mixed Steam van Itc Zierikzee heeft het ■kampioenschap behaald door haar ■sterkste tegenstander Eegedima uit |Th"Ie*i met 5-3 te verslaan. De beginfase ging volkomen gelijk lop. De enkelpartijen van Johan Holm Jen Marijke Schaap gingen respek- Itievelijk met 6-7, 1-6 en 2-6, 1-6 ■verloren. Elvira Schaap en Peter v. ld. Mark wonnen beide met 6-1, 6-3 en 7-5, 6-1. Het damesdubbel Schaap/Grauenkamp ging met 4-6, 4-6 verloren. Het herendubbel werd gewonnen door v. d. Mark/Holm met de setstanden 6-1, 5-7, 6-3. De ge mengd dubbelpartijen brachten na de 3-3 stand beslissing. Johan Holm en Elvira Schaap wonnen vlot met 6-0, 6-3. Grauenkamp/v. d. Mark wonnen met 6-2, 6-1. ATLETIEK Ir. Knaap- pupillenkompetitie De Delta Sport-pupillen waren voor de Ir. Knaap-pupillenkompeti- tie in Hulst. A'pupil Marcel de Jon ge was van zyn vijftig leeftijdsgeno ten de op één na beste. Hij eindigde als tweede in de driekamp. Hij haal de een tijd van 9.0 sec op de 60 m. sprong 3.74 m ver en soottte 7.69 m met de kogel. Robert Jan van Dijke eindigde als zevende, Peter v. d. Linde als elfde en Erik Jan Kort als negentiende. Ronnie Martens behaalde een vier- en-veertigste plaats. Meisjes Bij de meisjes A-pupillen haalde Jeska Does wijk een vijfde plaats. Zij liep 10.6 op de 60 m, sprong 3.19 ver en stootte de kogel 4.52 m ver. Anita Quist werd zesde met 10.8 sec op de 60 m, 3.26 m voor het verspringen en 4.31 m voor het kogelstoten. Nini Schot werd achtste met 10,8 voor de ?0 m, 2.89 voor het verspringen en 4.83 voor het kogelstoten. Inge Lup- gens eindige als vijftiende en Moni que de Vlieger als twintigste. In de groep B-pupillen meisjes eindigde Mascha Geleijnse als zesde. Alexandra Lodewijk werd twaalfde en Jacolien Romeijn eindigde als zes tiende. Robert Jan van Dijke, Erik Jan Kort, Marcel de Jonge en Jeska Doeswijk liepen de 1000 m. HENGELSPORT Zeehengelwedstrijd te Scherpenisse Op Tweede Pinksterdag zal te Scherpenisse de traditionele zeehen gelwedstrijd van de h.s.v. „de Zee baars" plaats vinden. De wedstrijd wordt voor de 20e maal georgani seerd en telt mee voor liet Delta kampioenschap. Er wordt gevist aan de Noord le St. Maartensdijk. Voor de leden van de „Oosterschelde" is er weer gelegenheid om zich voor deze wedstrijd op te geven. Het ver trek naar deze wedstrijd is 8.00 uur vanaf de Balie. Bij de zeehengelwedstrijd van dc Zeester uit Halsteren, met 300 deel nemers behaalde mevrouw Geluk een 18e plaats mei 930 punten en C. P. v. d. Werve een 56e met 660 pun ten. De wielertoerklub Schouwen-Dui veland heeft zondagmorgen bij baar eerste officiële toertocht rond hel Grevcllngenmcer de weersomstan digheden niet mee gehad. Ondanks het feit dat de vele ïe- genbuien een aantal enthousiaste toerfietsers had afgeschrikt waren er toch nog 45-deolnemers, waaron der uit Den Haag, Rotterdam cn van de toerklub Kruisland, op hel sportterrein te Renesse aanwezig om het vertrek te nemen. Vanaf het par keerterrein bij het sportveld ging dc tocht, waarmee te kwart voor negert werd gestart, afgewisseld door vaak zware regenbuien via Brouwer»ha- v en-Bruinisse - Grevelingendam - Den Bommel - Stad aan het Haring vliet naar Dirksland waar men te kwart over elf na 69 km te hebben afgelegd arriveerde voor de koffie pauze. Achttien lekke handen Door het natte wegdek had mer het bijzonder druk in de begeleiden de reparatiewagen daar er tijdens de gehele rit niet minder dan acht tien lekke banden, vooral tubes, vie len te noteren. Te Dirksland hadden de repei e teurs dan ook de handen vol om het aanwezige reserve materiaal weer ii orde te maken voor het tweede ge deelte van de rit. Na de inwendige mens v. er hebben versterkt ging men om tien minuten voor twaalf weer verder ou pad om de nog resterende <11 km m' te leggen. By het vertrek uit Dirksland \\a ren de weersomstandigheden zoda nig, dat velen de regenjasjes hadden uitgetrokken. Via Stellendam en het duingebied van Goedcreede ging al les goed maar eenmaal tc Ouddorp gearriveerd ontlaadde zich een lie vige stortbui over de toerrijder- waaronder twee dames, die onver droten in een strak maar door ieder een te volgen tempo, hun tocht ver volgden. Om twintig over één waren cli deelnemers weor terug op hel \c trekpunt te Renesse. na een toeli. welke de deelnemers nog lang heugen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5