ZWN voert halfuursdienst in op enkele bustrajekten V\d G\d Haamstede krijgt een veiliger kruispunt met verkeerslichten O '<A Bavaria bier of 3Es fris in blik BESLISSING VERHOGING VAN BENZINEPRIJS -fC¥ C DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vanaf zondag 26 augustus: Officiële ingebruikneming UQT Dl bilt NIEUWSBODE Donderdag 31 mei 1079 135ste jaargang Nr. 22513 WAARIN OPGENOMEN '1797 lRR9s REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING teleloon (01110) 2255 Voor telefoonnummers na half zes .'ie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda" Redakteur. M. J. Bij de Vaate Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zes ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 24,95. per jaar j 95.15 Losse mmmers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4.60 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4°/o B T W in dit nummer: Ontdekking bodemonderzoek Grote Kerk ZIERIKZEE, 29-5. De streekvervoersinaatscliappij Zuid-West-Nederland start zondag 26 augustus niet een verhoging van het aantal ritten op bepaalde tra- jekten. De minister van verkeer en waterstaat heeft het Normeringssysteem Voorzieningenniveau Streek vervoer ingediend. Dat houdt in dat een eerlijker ver deling tot stand wordt gebracht tas sen het aantal passagiers en het aan tal ritten. Het plan was de nieuwe dienstregeling, inklusief de uitbrei dingen. in te laten gaan op afgelopen zondag, 27 mei. De ZWN had echter een chauf feurstekort van dertig personen in het voormalige RTM-gebied (zonder Zeeuws-Vlaanderen). Om die reden is de uitbreiding tot 26 augustus uit gesteld. Frequentie verhoging De frequentie van het aantal rit ten wordt met ingang van de uit breidingen door tellingen bepaald. Jaarlijks worden in oktober/novem ber tellingen verricht. De chauffeur noteert het aantal passagiers per rit Het uiteindelijke gemiddelde is aan de hand van een tabel bepalend voor het aantal ritten. Op Schouwen-Duiveland wordt op drie trajekten het aantal ritten vcy- hoofgd. Deze frequentieverhoging geldt alleen voor de maandag t'm vrijdag. Op het trajekt Burgh-Zie- rikzee komt in „de ochtendspitsperio de een halfuursdienst. Hetzelfde gebeurt op het trajekt Ellemeet-Zierikzee, Oude Tonge- Zierikzee en Ziierikzee-Goes. Op de lijn Zierikzee-Burgh rijdt 's middags tussen kwart voor drie en kwart voor vijf elk half uur een bus. Daï- WARSCHAU. Volgens Poolse funktionarissen zullen 18 miljoen mensen te voet, met de trein, met de bus en met paard-en-wagen door Polen trekken om een glimp van Paus Johannes Paulus II op te van gen, als hij van 2 tot 10 juni een be zoek brengt aan dat land. Dat zou inhouden dat hij bij de Polen een stuk populairder is dan de Russische partij- en regeringsleider Leonid Brezjnev en de Amerikaanse presi dent Jimmy Carter. Kei (jerekonslrueerde kruispunt met. de juist in werking gestelde ver keerslichten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode, zelfde geldt voor de lijn Zierikzee- Goo.s. „De klant gaal nu bepalen hoe vaak de bus rijdt," aldus de heer G C. Schellinger, chef vervoersdienst. Eén chauffeur „Voor Schouwen-Duiveland houdt de nieuwe dienstregeling in dat Advertentie ola, jewel, tonic of sinas 6 blikjes nu slechts één chauffeur aangetrokken hoeft te worden. Tot nu toe was net zo dat er slechts één bus per uur reed. In de spitsperiode werden er dan twee of drie extra bussen tege lijkertijd ingezet. De scholen waren ook geënt op de aankomsttijden van de bussen in Zierikzee", 'aldus de heer Schellinger. Het was zinloos om één van de ex tra bussen een half uur eerder te la ten rijden, want niemand van de scholieren zou een half uur te vroeg naar school zyn gegaan. „De huidige regeling met de extra bussen is wel goedkoper dan de toe komstige. Met name in de vakantie perioden kunnen die eruit gehaald worden. Had de ZWN bijvoorbeeld een kwartiersdienst gereden dan hadden die bussen toch elk kwartier moeten rijden, passagiers of niet". Tolgeld I I „Om de nieuwe roosters aan de bevolking kenbaar te maken hebben we ze aan de schoolhoofden ge stuurd. Tegen de tijd dat de nieuwe regeling gaat spelen zullen we dc roosters huis aan huis verspreiden". Het trajekt Zierikzee-Goes en vice versa wordt goedkoper. Het departe ment betaalt met ingang van vrijdag (morgen) 1 juni de tolgelden. De prijs van een retour wordt nu f 5,20 in plaats van f 6,10 en de prijs van een enkeltje zakt van f 3,25 naar f 2,80. De heer Schellinger voegde er nog aan toe dat de buurtbus boven ver wachting draait. In de maand april werd een gemiddelde bereikt van drie-en-zestig passagiers per dag. DEN HAAG, 31-5. Binnen enkele dagen zal het ministerie van ekono- mische zaken een beslissing nemen over de verhoging van de benzine prijzen. Hist ministerie gaat daarover - zo als iedere maand - met de oliemaat schappijen en de oliehandel in over leg. Een woordvoerder van het de partement heeft dit donderdagoch tend meegedeeld. Een eventuele verhoging is een voortvloeisel uit de teruggelopen produktie van ruwe olie uit Iran- en Saoedi-Arabie. Of de konsument als gevolg daar van binnenkort meer dan twee cent meer voor een liter benzine zal moe ten betalen, kon de woordvoerder niet zeggen. Wel hebben de prijzen op de Rotterdamse oliemarkt deze maand alle rekords gebroken en die hebben belangrijke invloed op het bedrag dat aan de pomp moet wor den betaald. HAAMSTEDE, 30-5. Met een druk op de knop van de elektrische installatie van de verkeersregelautoinaat, werd woensdagmiddag door de direkteur gemeente werken van Westerschouwen, de heer Z. Rosehoom, het geheel gerekonstrneerde kruispunt Serooskerkse- weg-KJoosterweg-Hogezoom-Noordstraal in gebruik genomen. Met het in werking stellen van de verkeerslichten is een einde gekomen aan één van dc gevaarlijke verkeers situaties, vooral voor voetgangers cn fietsers, in de gemeente Wester" schouwen. Na hiDt verrichten van deze han deling zei de wethouder van opeu bare werken P. M. v. d. Aarsen m hotel „Bom", dat men vandaag \vec een stap verder in de gemeen, e Westerschouwen is gekomen mei hel oplossen van de knelpunten in de gemeente. De rekonstruktie van dit kruis punt, dat in de raadsvergaderingen meerdere malen een punt van be spreking is geweest, past in het to tale rekonstruktieplan van de keir. Haamstede. Parkeerplaats Met dit plan hoopt men in oktober v..;i dit jaar een aanvang te kun... i. maken met een parkeerplaat- ten oosten van de Noordstraat en de re konstruktie van de Noordstraat waarin het aantal parkeerplaatsen zal worden terug gebracht. Wethouder Van den Aarsen deelde bij deze gelegenheid mee, dat er mo menteel ook voorbereidingen zijn om e komen tot verbetering van ver keerssituaties in de kernen Renesse, Noordwellc en Westenschouwen. Een woord van dank richtte hfj lot de dienst gemeentewerken, inzonder heid de direkteur de heer Z. Rose- boom en de adjunktdirektcur dc hoer VV. van Meerten, die het werk In eigen beheer hebben uitgevoerd, het ingenieursbureau Oranjewoud en de aannemers en onderaannemers. Het realiseren van dit kruispunt is zeker een felicitatie waard aan de bewoners als mede aan de rekrean- ten, zo meende de heer v. d. Aarsen. Hij sprak de hoop uit dat de rijks politie. die ook door een aantal mensen was vertegenwoordigd, wei nig meer met het kruispunt van doen zullen hebben in de toekomst. Dc direkteur gemeentewerken de heer Z. Roseboom gaf nog een bon dig overzicht van de gang van zakei. die aan het rekonstrueren van het kruispunt is vooraf gegaan. Onge- v; .0 jaar is hiermee gemoeid ge weest. Eind 1969 kwam het gemeen- Vertraging Tot 26 augustus zal het één keer per uur dringen zijn voor de bus. Met de invoering van de halfuursdienst op enkele trajekten zal dat een eind verholpen worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Het woord werd verder nog ge voerd door de direkteur Brabant- Zeeland van het ingenieursbureau „Oranjewoud" de heer v. d. Weide, die er o.m. de aandacht op vestigde dat men door de weersomstandig heden in de afgelopen winter 10 we ken was achterop geraakt waarvan men 5 weken heeft weten in te lo pen. Dc verkeersdeskundige van N.V. Nederland te Haarlem de heer J. A. W. Smith, gaf een uiteenzet ting over de werking van dc ver keerslichten en de hoofduitvoerder van Vermeer wegenbouw de heer Van Amelsfoort. Mensen die grotereizen ma ken doen dit vaak uit wrok omdat ze de bus niet hebben kunnen halen. J. van Geelen. tebestuur tot de konklusie dat er wat aan het kruispunt moest gebeuren. Eerste sclietsplaii Van de ANWB werd eind 1970 een voorlopige schets ontvangen, wa'arna men in februari 1971 tut een eerste schetsplan kwam. Door de provin ciale waterstaat werd hierna een verkeerstelling gehouden, aan de hand waarvan een verkeersdiagram werd gemaakt. Naar aanleiding hiet- van werd een nieuw schetsplan ge maakt dat in februari 1972 klaai was. In 1972 werd door de gemeen:e overgegaan tot de aankoop van de benodigde gronden, wat niet alle maal direkt kon worden gerealiseerd Op 15 oktober 1973 werd opdracht verstrekt aan het ingenieursbuicau „Oranjewoud" die hiermee in april 1974 klaar was, waarna men over ging tot.de subsidie aanvraag. In .;un 1976 kwam men klaar met het deii- nitieve plan en eind 1977 werd boor de provincie een subsidie toegezr;.,d. In november 1978 vond op uitno diging de aanbesteding plaats. Daar deze te duur uitviel werd in decem ber 1978 besloten het werk in eigen beheer te doen uitvoeren, waarmee eind februari vaii dit jaar ceii aan vang kon worden gemaakt. Dank bracht de heer Rosebo^i i aan allen die hadden medegewerkt aan de vlotte uitvoering, waarbij hij inzonderheid noemde de heer Lu. russe, uitvoerder van „Oranjewoud Het raadslid de heer L. Tielemati, sprekende namens de kommissie openbare werken en de gemeente raad, feliciteerde de gemeente met deze aanwinst en verbetering waar mee een einde is gekomen aan een zeer gevaarlijke situatie van dit kruispunt. Dank bracht hij aan allen die er aan hebben medegewerkf om dit te realiseren. WA7 i» V<3 Verwachting tot vrijdagavond: Zonnige perioden Vannacht nog buien en minimum - temperaturen rond 11 graden; ook enkele mistbanken; overdag droog weer met zonnige perioden cn mid dagtempera turen rond 23 graden, maar aan de kust mogelijk van zee binnendrijvende mistbanken en mid- dagtemperaluren omstreeks 17 gra den. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperaturen omstreeks 13 gr. Max.-temperaturen omstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal; 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag .een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON-EN MAANSTANDEN 1 juni. Zon op 5.26, onder 21.49 Maan op 11.41, onder 1.36 Eerste kwartier: 3 juni (0.19) HOOG- EN I A \GWATER Hoogwater Laagwater 1 juni 8.19 20.29 1.49 14.19 Doodtij: 5 juni Temperatuur zeewater te Vlissingcn: woensdag 13.4° C. HET WEER O V ER 71 CI T DE BILT. 31-5. Hel K.N.M.I. deelt mede: Aan het drukkende weer van de laatste dagen komt nu een einde. Wat drogere lucht komt ons land binnenstromen. Toch wordt het ook vrijdag vrij warm met middagtempcraluren lus sen 20 en 25 graden. De kans op een bui blijft aanwezig, maar is veel minder groot dan in de eerste helft van dc week het geval was. In de nacht van woensdag op don derdag irok een onweersgebied dat boven België was ontstaan over ons land en bracht veel regen. De hoog ste opgave die hel K.N.M.I. donder dagmorgen bereikte kwam uit Cu- lemborg en bedroeg maar liefst 64 millimeter. Op sommige plaatsen vielen ook grote hagelstenen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1