MEVROUW N. KOK-KIK ZETTE ZICH VIJF-EN-TWINTIG JAAR IN VOOR DE PADVINDERIJ FOTO BOB NOOMEN" VERHUISDE NAAR CENTRUM VAN ZIERIKZEE Tweede plaats voor dames tennisklub Westerschouwen Diploma- annex wedstrijddag ruitervereniging Renesse 4 Jubileum in Bruinisse STREEKNIEUWS BRUINISSE, 28-5. Maaiulag 25 juni is het 25 jaar geleden dat mevrouw Neeltje Kok-Ivik, Acacialaan 2, Bruinisse, de zogenaamde leidislersvolmacht van het Nederlandse Padvindsters Gilde werd uitgereikt. Mevrouw N. Kok-Kik ZIERIKZEE Aanrijding Zondag vondop. de hóek Wcst- straat-Balie een aaniijding tussen twee personenauto's plaats. Een wa gen bestuurd door G.-M. uit Nieu- werkerk reed over de Balie ,en zou J. L. uit Zierikzee die vanuit de West- straat kwam rijden, geen voorrang hebben verleend. Aan beide voertui gen ontstond materiële schade. Geslaagd De heren M. v. Liere, G. van 't Veer en H. van Dienst, alle drie werkzaam in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis slaagden dezer da gen voor het koksdiploma. Zij deden examen in het kader van een bij- scholingskursus. HAAMSTEDE Botsing Zaterdagmiddag vond een botsing plaats tussen twee personenauto's op de kruising Kraaijensteinweg- Provinciale weg. J. M. uit Leverku- sen (West-Duitsland) kwam met zijn Mevrouw Kok werd toen aange steld als kabouterleidster, hetgeen later werd omgezet in padvindster- leidster van de groep Prinses Mar griet, distrikt I, Zeeland. Dit betekent, dat zij de leiding kreeg toegewezen bij alle aktiviteilcn die door de scoutinggroep Bruinisse gedurende al die jaren werden on dernomen. Het zijn echter niet alleen haar uitstekende leidinggevende ei genschappen, die haar bij vele inwo ners bekend hebben gemaakt, maar ook haar innemende persoonlijkheid. Beheerster verenigingsgebouw Als beheerster van het Ned. Her vormd Verenigingsgebouw heeft zij sinds 1975 vele families met raad en daad bijgestaan. Bij de viering van trouwpartijen was de organisatie bij haar in goede handen, maar ook on der droevige omstandigheden tijdens rouwdiensten, wist zij op diskret? wijze de noodzakelijke gang van za ken te regelen. Verder had mevrouw Kok als be stuurslid van de onlangs opgeheven kleuterschool „De Bruse Rakkers", vanaf 1 maart 1974 tot heden (thans liquidatriee) zeer veel waardering, zowel van haar medebestuursleden als ook van de ouders van de kleu ters. wagen Uit dé richting Zierikzee over de Provinciale weg, A. R. uit Burgh reed met zijn auto over deKraaijen- steinweg en zou. de Duitser geen voorrang hebben verleend. Een Duitse passagiere U. N. werd met snijwonden naar dokter Bruel ver voerd. De Duitse wagen werd totaal vernield en door takelbedrijf De Jonge uit Zierikzee weggehaald. De wagen van R. werd zwaar bescha digd weggevoerd door garagebedrijf Noordhoek uit Burgh. Fiefser geschept Zaterdagmiddag 15.15 uur werd op de hoek Noordstraat en de Provin ciale weg een fietser „geschept" door een auto, bestuurd door F. G. B. uit Breda. De wielrijder R. v. d. H. uit Rotterdam, stak met een groep jeugdige fietsers de Provin ciale weg over. Dokter Bruel uit Brouwershaven verlepnde eerste hulp. Het rijwiel werd ernstig, de auto licht beschadigd. Gezien het i'eit dat mevrouw Kok de gemeenschap van Bruinisse ge durende 25 jaar op xo'n voortreffelij ke wyze heeft gediend, mag ver wacht worden, dat zjj op 25 juni aan staande door de Bruse bevolking eens extra in de bloemetjes zal wor den gezet. Jongelui aangehouden Drie jongelui uit Dordrecht, de 19- jarige S., de 17-jarige B. on de 16- jarige B. zijn te Kaatsheuvel aange houden. Zij bekenden vernielingen te Renesse aan de strandtent van M inbraak in strandpaviljoen van V., diefstal en vernieling in restaurant V, en het verrichten van vernielin gen aan automaten van V. en het. openbreken van 3 auto's. Een wagen, bezit van D., werd gestolen en met diverse artikelen meegenomen. De goederen, met uitzondering van snoep en sigaretten, werden terug gevonden. De jongelui zijn overge bracht naar het politiebureau ie Dordrecht. Wieirijdsfer aangereden Zondag jl. te 14.30 uur werd een wielrijdster op de kruising Hoogen- boomlaan - Kapelleweg - Vroonweg door twee brommers aangereden. De fietster kwam vanuit de Hoogen- boomlaan aanrijden en de twee bromfietsers uit de richting dorp. Rijwielster H. werd door de twee brommers aangereden. Dokter Bruël uit Brouwershaven verleende eerste hulp aan het slacht offer, die later per ambulance, met een zware hersenschudding en een gebroken sleutelbeen, naar het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee werd overgebracht. De medepassagiere van H. kwam met de schrik vrij. De fiets werd zwaar beschadigd; de beide brommers wei-den licht beschadigd. Daders aangehouden In verband met de vernielingen gepleegd aan een garagebedrijf in Renesse werden aangehouden G. N. v. d. P. uit Ziei'ikzee, E. v. A. ut Zie rikzee en J. P. S. uit Zierikzee. Zij wei-den op heterdaad betrapt. We gens het ontvreemden van terras- meubilair werden aangehouden J. C. M. V. en C. J. N. v. G. uit S. KERKWERVE NCVB-vrouwen hoorden over Mohammedaanse De NGVB-afdeling Kerkwerve ver gaderde in het Verenigingsgebouw o.l.v. de presidente mevromv M. Boot-Brand. Zij opende de vergade ring met het laten zingen van Psalm 143 10 en met gebed. Hierna las de presidente Genesis 22 en hield n.a.v. het gelezene een meditatie getiteld: ZIERIKZEE, 25-5. Foto Bob Noomen is verhuisd van Oude Haven 29 naar Korte St. Janstraat 4. Vijdagmiddag toonden Wilma en Bob Noomen het resultaat van hun nieuwe winkel in het hartje van het cen trum van Zierikzee. Wilma en Bob zijn reeds twee jaar in Zierikzee gevestigd en bouwden in die tijd al enige bekendheid op in het pandje aan de Oude Haven. Met het vrijkomen van het pand in de Korte St. Janstraat, de voorma lige naaimachinezaak van de firma Wilbrink, zagen zij kans hun foto- handel naar de binnenstad te ver plaatsen. Deze jonge ondernemers zijn zeer in hun schik met dit nieuwe vestigingspunt. „De studio is voel groter en we hebben alles nu gelijk vloers", zegt Bob. In zijn voormalige zaak was het woekeren met de ruimte en vooral de studio had daar weinig kans groter te groeien. Verbouwing De verbouwing en inrichting van de nieuwe winkel in de Korte St. Janstraat heeft ongeveer drie weken in beslag genomen. Alles ging naar eigen inzicht en in eigen beheer met medewerking van dc familie W. H. Everaarts en van vader Noomon, waarvoor Bob uiteraard zeer erken telijk is. Met man en macht werd er vrijdagmiddag nog gewerkt om alle^ op tijd klaar te hebben voor dc offi ciële opening. Het was op het nip pertje maar het lukte nog net. De inrichting van, de fotowinkel is bewust eenvoudig en praktisch gehouden met veel houten schappen en plavuizen op de vloer. Het assor timent kon dan ook enigszins wordeu uitgebreid en op overzichtelijke wij ze tentoongesteld worden. De studio wordt met een gordij nendraperie van de winkel geschei den. Een aantal fraaie bloemstukken en geschenken zorgden vrijdagmiddag voor een extra feestelijk tintje bij de opening van deze nieuwe fotozaak. Kijkje in hel interieur van cle nieu- ive „Foto Bob Noomen". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Tussen Pasen en Pinksteren", waar na Gezang 84 4 werd gezongen. Vervolgens kwam de heer Capelle, spreker van de avond, aan het woord. Hij sprak over „De vrouw in de we reld van de Islam" en over de on geveer 200.000 Mohammedanen die in ons land wonen. De vrouwen zijn onderdanig aan hun echtgenoten. In veel gezinnen ontstaan konflikten als de man, na lange tijd in een ander land te hebben gewerkt, zijn gezin laat overkomen. Allerlei interessante dingen kwamen de dames deze avond aan de weel. Na de pauze was er ge legenheid tot het stellen van vragen. Na het zingen van Gezang 94 ein digde de presidente met dankgebed. DUIVELAND Reis door Zeeland van Plattelandsvrouwen Vorige week maakte dc afdeling „Duiveland" van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen weer haar jaar lijks reisje, ditmaal niet verder dan de eigen provincie. Na een kwartier tje wachten in de koude arriveerde de bus. Men reed over de Zeelandbrug al lereerst naar de Kreekraksluizen waar men een hoogst interessante uiteenzetting kreeg ov'er dit giganti sche bouwwerk Een wandeling hic; - na over deze sluizen kompletteerde de uitleg. Na de overtocht van Krui- ningen naar Perkpolder belandde men in Hulst voor een bezoek aan de grote basiliek, een fraai bouw werk. Vervolgens ging de reis naar Koewacht, waar een exkursie word gemaakt door de vlasfabriek. Een gezellig etentje volgde in het mooie oude stadje Sluis, waarna men na de overtocht, via de kust van Wal cheren (Zeeland's Tuin), weer huis waarts keerde. Het was wel eon drukke, maar vooral toch eon succes volle trip geweest. NIEUWERKERK Gestolen auto teruggevonden De te Renesse geparkeerd staande auto van J. C. t. W. uit. België, die aldaar werd ontvreemd, werd later te Nieuwerkerk teruggevonden. Van de daders ontbreekt elk spoor. OOSTERLAND Bejaardenreis De jaarlijkse bejaardenreis onder auspiciën van de Oranjevereniging zal dit keer op donderdag 21 juni plaatsvinden. Op de Euromast in Rotterdam zal 's morgens de koffie worden gebruikt. Daarna wordt een bezoek gebracht aan de Grote Kerk in Delft en aan het Panorama Mes dag in Den Haag. In restaurant „De Posthoorn" in het Brabantse Don gen wordt gedineerd. De opgave voor deelname aan deze tocht kan geschieden bij de bestuursleden van de Oranjevereniging, o.m. bij Ma- chiel Dalebout, Groenendaal; J. A. Beije, van den Abeelestraat; Jan P. Boogert, Lange Dreef, of bij één van de verdere bestuursleden. In elk ge val graag vóór of op zaterdag 16 juni a.s. Inzameling voor Zendingswerk Zaterdag 2 juni haalt het Zen- dingskomité ten 'bate van het Zen dingswerk der Ger. Gemeenten weer oud papier en vodden op in het dorp. Ongeveer negen uur in de morgen gaat men van start en de inwoners worden beleefd verzocht, zo moge lijk, het oud papier en de vodden aan de weg of trottoir gereed te zet ten, hetgeen een vlotte afvoer in de hand werkt. Koilekte Mbuma-zending Onder leiding van de heer D. I. van de Velde werd in de maand mei ge- kollekteerd ten bate van de Mbuma- zending. De opbrengst bedroeg f 253,45. De inzameling had plaats door Annie en Ellie Bakker, Chris van der Hulle, Anja, Tineke en Edie Meerman en Jannie Steenpoorte. Eenzijdig ongeval Maandag 28 mei vond op Rijksweg 18 een eenzijdig ongeval plaats. H. J. V. uit Oosterland reed met een auto vanuit Oosterland in do rich ting Zierikzee. Dc bestuurder kwam met het rechterwiel in de berm te recht, raakte de macht over het stuur kwijt en belandde aan dc overkant van de weg, ramde paaltjes on een muurtje en kwam op de parallelweg tot stilstand. Bij dit ongeval ontstond alleen materiele schade. BRUINISSE Botsing Zondag te 16.30 uur vond op de Rijksweg 18 een botsing tussen twee personenwagens plaats. M. D. uit Dordrecht stond met zijn auto in een file richting Grevelingcndam. llij wilde met zijn wagen de file verla ten. Terwijl de automobilist aan het keren was kwam een wagen van de andere zijde, bestuurd door J. M. v. d. R. uit Rotterdam cn greep de auto van D. Er ontstond alleen maar ern stige materiële schade aan beide voertuigen. SPORT ATLETIEK .Tos Geluk suksesvol Jos Geluk nam met veel svkscs deel aan een baan wedstrijd in VIL" singen. Dc Ellemeetse atleet sprong hoger dan ooit: 1.75 m (4e plaats) en stootte de kogel ook verder dan ooit 9.83 m. Zijn spccrworp overbrugde een afstand van 42.76 m. Het klubrekord van Kees Verkerk SCHARENDIJKE.. Joop en Ria Kristelijn openden vrijdag ,,'t Woluus", In~ gridstraat 15 in Scharendijké. ,,'t Woluus" is een gezellig wolwinkeltjé.waar men alles kan vinden op hel gebied van breien, haken, borduren, weven, naaien, kortom alles wat met handwerken te maken heeft. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) TENNIS Van distrikt Zeeland In de halve finaflepoules van het distrikt Zeeland, maandagmorgen ge speeld in Kruiningen en in Middelburg, zijn beide damesteams van de Ten- nisklub Westerschouwen als tweede geëindigd en daarmede uitgeschakeld voor de finale. Er zijn nu eenmaal sterkere tegen standers, doch het verschil van gra- vel-banen met de baan van Wester schouwen die van een geheel nieuwe oppervlaktelaag is voorzien, spreekt ook een woordje mee. Toch een uit stekende prestatie van de dames uit Westerschouwen die voor de eerste maal in wedstrijdverband uitkwa men. In Kruiningen speelde Wester schouwen I tegen twee klubs. Een vierde team kwam niet opdagen. Eerst werd gespeeld tegen Kruinin gen I, uitslag 2-0 voor Kruiningen. Er werd als volgt gespeeld: dames v. Nieuwenhuijzen en Polderman tegen dames Roda en Marsman 6-0 en 6-4. Dames Meener en Mosselman tegen dames Verdam en Steenstra 4-6. 6-3 en 6-2. De tweede wedstrijd ging tegen Hulst II en deze won Westerschou wen met 2-0. Uitslag als volgt: da mes Wolters en Verbunt tegen dames Roda en Marsman 2-6 en 1-6. Dames d' Hondt en ^ervaart tegen dames Verdam en Steenstra 5-7 en 2-6. Halve finale In Middelburg bestond de halve finale uit vier klubs: Middelburg I, Kruiningen III, Sprink III en Wes terschouwen II. op de 800 m heeft nauwelijks c. week stand gehouden. Vrijdagavond verbeterde hij in Den Haag zijn 1 lot 1.55.3 min. Hij was voor de e>;\ maal ingedeeld bij de A-heren. sterkste klasse, en hij behaalde daarin de zevende plaats. Ook Simon Blom kwam weer binnen de twee- minuten-grens. 1.59.4 min. Rini a Dijke liep 1.59.6 in een serie. Hans van Elzelingcn liep met zijn tijd van 2.04.7 min. sneller dan de voorlaatste keer. In de eerste wedstrijd ontmoette Westerschouwen de sterkste ploeg en verloor met 2-0. Dames Pel en Hur- kus tegen dames Silvis en Goosen 6-0 en 6-4 .Dames v. Bergen en Maat tegen dames Streng en Walter 6-0 en 6-4. Vervolgens won Wester schouwen II met 2-0 van Kruiningen III met 2-0. Dames Slivis en Goosen tegen dames Bauer en Anthonissen 4-6, 7-5 en 6-4. Dames Streng en Walter tegen dames Duinkerke en Visser 6-3 en 6-2. De overwinning met 2-0 tegen Sprink III leverde tenslotte een verdiende tweede plaats op. De uitslag: Dames Flipse en de Bruin tegen dames Silvis en Goosen 2-6 en 5-7. Dames Adriaanse en Meijers tegen dames Klein en Wal ter 1-6 en 3-6. Laatste wedstrijd winnend afgesloten Het Zierikzeese herenteam heeft de laatste kompetitiewedstrijd tegen Vleuten de Meern in Utrecht win nend afgesloten. Begunstigd door fraai zomerweer werden de partijen in een vlot tempo gespeeld en de eindstand was 4-2 voor Zierikzee. Een vlot tempo was in mindere male weggelegd voor Feiko Postma, die ongemotiveerd speelde en onno dig met 6-1, 2-6. 1-6 van Kees Meu- wisse verloor. Joop de Vlieger en Haric Koster verloren ook hun partij legen Joop Maas/Jan van Oostrom. Hier was de stand 2-6, 4-6. Dit wa ren de enige punten, die degradant Vleuten wist te maken. Dat Koster, Schaap, De Vlieger en de dubbel Postma/Schaap hun par tijen winnend afsloten was voor de statistiek belangrijk. Eindstand: 1. Zierikzee '6-10; 2. Krimpen 6-7: 3. Waranda 6-6: 4. Vleuten 6-1. RUITERSPORT. Dc ruitervereniging Renesse hield een diplomadag voor de ponyafdc- ling. Acht kombinatics kwamen aan cle start, die de proef voor het dres- snurdiploma B af moest leggen. Al len legden de proef met goed gevolg af. Hiléne Tanis legde als enige dc proef voor het diploma L-dressuur af. ook met goed gevolg. Erica de Jong slaagde als enige van vijf kombinnlios voor dc springtest. Na afloop van het diplomarijden wer den onderlinge wedstrijden gehou den als voorbereiding van de wed strijden op 10 juni. Er werd gereden in de klasse B 1. B 2 en L. Uitslagen Moerland 83.5 Gclderen 83.3 B2-klassc: 1. Annie Tanis 128 pun- len; 2. Erica de Jong 127,5 punten; 3. Eva van Mccrten 122 punten. Klasse L: 1. Anja Bovenberg 133 punten (/.eer goed); 2. Jasper Ouwcnbroek 124,5 punten; 3. Diana van Dieyen 121,5. punten. Zondag 3 juni (le Pinksterdag) houdt de ruitcrverènigihg Renéssc springwedstrijdeh. In dc voormiddag wordt ook deelgenomen door leden van andere verenigingen, onder meer de Zilveren Trens uil Westerschou wen. In dc namiddag wordt het pro gramma vervolgd met een spring concours américains. De deelnemers moeten in twee minuten proberen zoveel mogelijk hindernissen te springen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4