Garantie-subsidie „Bru-Pop" van tweeduizend gulden Voorstel tweede herziening bestemmingsplan Buitengebied Voormalige school verdwijnt niet van het toneel DUBBELE EXPOSITIE IN GALERIE NOBEL ALËRIE NOBEL Leerlingen openbare school fijn op schoolreis geweest VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD j bezorger te ELLEMEET l Gemeenteraad Bruinisse STREEKNIEUWS Gemeenteraad Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 mei 1979 Nr. 22512 3 BRUINISSE, 25-4. De gemeente Bruinisse stelt de Stichting „Bru-Pop''' Bruinisse een garantie-subsidie van f 2.000,— in het vooruitzicht. Voorzitter T. C. Hekman merkte tijdens de raadsvergadering op, dat het bestuur en de leden hebben be wezen in organisatorisch opzicht een evenement van deze omvang aan te kunnen. „Dit festival voorziet in een be hoefte van de jeugd in de regio en ver daarbuiten", voegde hij eraan toe. De heer Van den Bos stemde te gen het voorstel. Aangehouden is de beslissing o\er het verzoek, medewerking te verle nen tot het uitbreiden van het ont wikkelingsmateriaal voor de derde leidster aan de Christelijke Kleuter school aan het Stenenpad. Besloten werd tot toelating als dienstverlenende instelling de Stich ting Protestantse Bejaardenzorg te Bruinisse. Hiertoe werd besloten op grond van het feit dat de 32 zorgvvo- ningen te Bruinisse in een behoefte te zullen voorzien. De gift a fonds perdu ten behoeve van verbetering Ned. Herv. Vereni gingsgebouw aan de Deestraat, groot f 12.300, had aller instemming. Voor uitbreiding krachtstroom voorziening gemeentelijk bedrijfs terrein, werd een krediet ad f 34.000 inkl. b.t.w. ter beschikking gesteid. De raad kon zich verenigen met het voorstel van b. en w. om f 50.000 te reserveren ten laste van de saldi- reserve, voor verbetering van brand-- paden. Met name het brandpad ach ter de Kon. Julianastraat. Parkeerverbod Het parkeren aan de Havenweg zal aangepast moeten worden ter be - vordering van de vrije doorgang naai de lange loopsteiger. Het parkeren aan de linkerzijde zal nu worden verboden vanaf het gebouwtje van de heer S. Beekman tot aan de lange loopsteiger. Aan de heer J. de Waal, Deestraat 20, zal ongeveer 490 m- grond aan de Industrieweg worden verkocht voor de-prijs van f 53,98 per m". De totale koopsom bedraagt f 26.450,exkl. b.t.w. Het verzoek van de heer A. J. Ge luk, Noorddijk 35, tot wijziging van het bestemmingsplan „Rekrea ticplan Bruinisse", teneinde een tweede dienstwoning te kunnen bouwen!' werd voor nader beraad aangehou den. Het onderwerp 2e wyziging hef fing leges ter sckretarie, verkreeg niet de instemming van de heren Schot en Mceuwsen. B. en w. hadden hun voorstel als volgt gesteld: een bouwaan vraag waarvoor art. 19 van de wet op ds ruimtelijke ordening vereist is. brengt extra kosten voor de gemeen te mee en deze willen zij verrekenen bij de verschuldigde leges. In de praktijk betekent dit, dat de leges verhoogd gaan worden met f 500 plus de onkosten aan advertenties. In stemming gebracht, werd het voor stel aangenomen met de stemmen van de heren Schot en Meeuwsen tegen. In verband met beëindiging van de proeftijd arbeidsovereenkomst werd mevr. J. P. Geluk-de Leeuw van Weenen per 1 juli in tijdelijke dienst benoemd. Na zorgvuldige afweging van velerlei belangen, werd besloten het ingestelde beroep van de heer De Witte, te Goes (groente en fruit) te verwerpen. Herstrnkturering kom Tijdens de rondvraag vroeg de heer Bal nogmaals naar de bouw van het „Beusje". Er kan echter nog steeds niets definitiefs over worden medegedeeld. Verder attendeerde hij er op, dat na graafwerkzaamheden de straten soms levensgevaarlijk zijn voor auto's. Wethouder Van der Velde deelde mee dat er gewerkt wordt aan eer. herstrukturering van de kom van Bruinisse, waarvoor een urgentie plan is samengesteld. Gevraagd naar de mening van het publiek op de tribune betreffende de geluidsinstallatie, vonden allen dit een zeer goede verbetering. Op deze wijze werd het gesprokene ook voor het publick verstaanbaar. Men houpt dan ook, dat deze installatie zal wor den aangeschaft. Tot gemeentewerkman in algemene dienst werd benoemd de heer B. de Jonge te Bruinisse. Bij gebleken ge schiktheid zal hij per l-l-'80, in plaats van tijdelijke, in vaste dienst worden benoemd. In Oosterland OOSTERLAND, 29-5. Wanneer de raad van Duiveland instemt met liet voorstal van het kollege van b. en w., op de komende raadsvergadering van vrijdag 1 juni, zal het scholcnkomplex aan de Groene Poort, waarin van 1904 tot in de zeventiger jaren school gehouden is, niet van het toneel verdwijnen. verhuurd aan een woninginrichtings- bedrijf hier ter plaatse. De uitbaning van het komplex wordt uitsluitend gehandhaafd langs de Hofweg. De aanwezige zandbak wordt voor re kening van de gemeente opgeruimd, terwijl zowel het aanwezige tegel tableau als de bomenrij langs de Hofweg intakt zullen blijven. Er heeft zich namelijk een koper aangemeld, die belangstelling heeft, voor h'et komplex. Het is een goede gedachte geweest van het gemeente bestuur om de oude school niet voor sloop te verkopen, om het zodoende als bouwterrein te bestemmen. Te recht is opgemerkt dat het geheel pa9t aan de omgeving van de lom merrijke Groene Poort. Verleden jaar is men in konlakt gekomen met de heer P. J. Venema uit Stad aan 't Haringvliet, docent aan de Akademie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam, die belang stelling aan de dag legde voor het scholenkomplex. Atelierruimte Hij zocht een ruimte met voldoen de hoge vertrekken om d'eze als ate lier in te richten, voor welk doel het onderhavige gebouw zich uitstekend leent. Temeer omdat er nog volop ruimte is om er nog een woongele genheid in te maken. De school wordt thans tot 1 juli nog voor een gedeelte Geslaagd voor onderwijzer Aan de Christelijke Pedagogische Akademie voor Zeeland te Middel burg slaagde een dezer dagen als volledig bevoegd onderwijzer, onze dorpsgenoot Henk Kesteloo. ZIERIKZEE Bezoek M.S. Prins Willem Alexander Woensdag 30 mei zal dc ms „Prins Willem Alexander" Zierikzee weer bezoeken. Aan boord bevinden zich circa vijfenveertig bewoners van net Zonnehuis uit Doorn. Het schip zal ligplaats kiezen ter hoogte van de Nieuwe Bogerdstraat in de Nieuwe Haven. Het Rode Kruis Zierikzee, afdeling rekreatie voor zieken en verpleegden heeft voor de passagiers aan boord weer een afwisselend programma, samengesteld. Allereerst zal, alleen onder gun- stige weersomstandigheden het draaiorgel van de familie M. A. Gieskes vanaf de kade spelen. Ver volgens zal door mevrouw J. M. Hage-Speelman in.Schouw'se kleder dracht een corsage aan de patiënten uitgereikt worden. Hierna zal een welkomstgroet tot de bezoekers ge sproken worden. De leerlingen van de Z.L.M. school voor LHNO en MHNO „Prinses Juliana", onder lei ding van adjunkt-direktrice me vrouw E. v. d. Stadt, zullen aan tie patiënten een attentie aanbieden. Na een concert door de kapel „De Grut- tepikkers" uit Zonnemaire onder leiding van de heer S. Duinhouwer zal het koor van de Bond van Plat telandsvrouwen, afdeling Noordgou- we en omstreken onder leiding van M. W. van 't Veer tot slot zang ten gehore brengen. Pinksterzangdienst Tweede Pinksterdag zal in de Chr. Geref. Kerk in de Zevengetijstraal de traditionele Pinksterzangdienst DREISCHOR. Vandaag, 29 mei, is liet. echtpaar J. W. Dooge-Blom 65 jaar getrouiod. Afgelopen zaterdag al vierden de heer en mevrouw Dooge, die elk tegen de negentig zijn, het huwelijksfeest met hun vijf kinde ren. Tijdens de receptie werd het echtpaar met cadeaus verrast. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) gehouden worden, die dit jaar als thema heeft „Laat ons door de Geest wandelen". Ds. B. de Graaf zal in deze dienst voorgaan. Medewerking verlenen het Chr. Geref. koor „De Lofstem" en het jeugdkoor „Sja- loom" onder leiding van Mar van dor Veer, Ernst Bin en Jan Flikweert, or gel, Art de Jonge, piano en dwars fluit, Jaap Knuist, trompet. Aanvang van de dienst is om 9.30 uur en voor de dienst zullen door orgel en trom pet enkele soli gespeeld worden. Rooie vrouwen In samenwerking met de werk groepen van Rooie vrouwen van de Rooie vrouwen van Brouwersha ven, Westerschouwen en Zierikzee wordt woensdag 13 juni de eerste gezamenlijke avond in de Zeeuwse Herberghe te Zierikzee gehouden. Tijdens deze bijeenkomst zal Riet Hof, gemeenteraadslid voor de PvdA te Rotterdam spreken over het on derwerp „Hoe vrouwen (moeten) funktioneren in de PvdA". Voor tijd zie agenda. Openbare vergadering kommissie financiën Op dinsdag 5 juni zal in de raad- ZIERIKZEE. Van .5 tot .10 juni wordt in Galerie Nobel in de Nobelstraat in Zierikzee een dubbele expositie gehouden van Ar ie Wols met een serie etsen en van een groot aantal zelfgemaakte poppen van de Zeeuw se kreatieve inwoners. De in 1945 geboren schilder'grafi- kus Arie Wols komt uit Barendrecht. Hij heeft een korte tüd de Rotter damse Akademie van beeldende kunsten gevolgd, maar is verder au todidact. Verder zijn er ongeveer twintig zelfgemaakte poppen te bewonderen gemaakt met de meest uiteenlopende materialen en elke pop is een kunst werkje op zich. Op de foto de pop pen van Nel Visser uit Middelburg, één van de exposanten bij galerie Nobel. Voor openingstijden van deze expositie zie agenda. Uit Bruinisse BRUINISSE, 28-5. De leerlingen van de klassen 1, 2 en 3 van de openbare school zyn op schoolreis ge weest. Het doel van de reis was het Safaripark De Bcekse Bergen en het strandpark. De kinderen hebben genoten van een fijne reis welke onder goede lei ding stond van de leerkrachten en ouderkommissie. De leerlingen van de zesde klas vertrokken per fiets voor een tweedaagse schoolkamp in Bergen op Zoom. Ondanks het min der aangename weer gingen de jon gelui vol goede moed op weg onder begeleiding van leerkrachten en ouders, 's Morgens werd het Molen zaal van het stadhuis een openbare vergadering van de kommissie fi nanciën plaatsvinden. Op de agenda komen de volgende punten voor: dekking 'van de verhoogde bijdrage in het exploitatietekort van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis over 1979; kosten algemeen stedebouw- kundige werken over 1979; dekking van de kapitaal- en exploitatielas ten gemeenschapsruimte in de wijk Poortambacht. Voor tijd: zie agenda. museum in Nieuvv-Vossemeer be zocht en 's middags volgde een ex- kursie naar de Bruynzeel-potloden fabriek. Na de avondmaaltijd stond een bezoek aan de Sterrenwacht in Hoeven op het programma. Er werd overnacht op de kampeerboerderij „De Kleine Melane" bij Bergen op Zoom. Watermaatschappü ZWN De dag daarop ging de tocht dooi de bossen naar Ossendrecht waar de Watermaatschappij Z.W.N. Het on derwerp van deze ochtend was. „Waar komt het water vandaan", dat nu eens niet uit de wolken kwam maar uit de grond. De kinde ren werden er rondgeleid op het ter rein en er werd nag een film ver toond. 's Middags volgde nog een puzzeltocht langs de bezienswaardig heden van Bergen op Zoom. Daar gingen de kinderen met hun begelei ders aan boord van de Bru 45 van de familie Joh. de Koning uit Bruinisse, waarmee zij huiswaarts voeren. De kinderen van de klassen 4e en 5 brachten een bezoek aan Amster dam, waarbij eerst Schiphol werd aangedaan. Daarna volgde een rond vaart door de Amsterdamse grach ten, maar het hoogtepunt van dit reisje was toch wel een bezoek aan het pretpark „Drievliet" te Rijswijk. NIEUWERIvERK, 29-5. Het kollege van b. en w. van de gemeente Duiveland stelt de gemeenteraad voor, in de vergadering van vrijdagavond 1 juni te besluiten tot vaststelling van de tweede herziening van bet be stemmingsplan „Buitengebied". Deze tweede planvcrandering heef» betrekking op drie facetten: 1) Een agrarische omleidingsroute rond de kern Sirjansland. 2) Dc aanleg van een afzonderlijk fietspad langs de vrij druk gebruikte verbindingsweg tussen dc kernen Sirjansland cn Oos- sterland cn 3) dc vergroting van bet autoslooptcrrcin aan de Ringweg. Het kollege wijst erop dal wal dil laatste betreft de eisen van de be- plantingsrand tezamen met de aar- denwal onverkort gehandhaafd blij ven, zodat ook thans een zo goed mogelijke landschappelijke aankle ding kan worden bereikt. Tegen het ontwerp-plan is een bezwaarschrift binnengekomen, dat zich richt tegen de voorgenomen uitbreiding van het autosloopterrein in Oosterland. Vei- der wordt in het bezwaarschrift in overweging gegeven om zodanige maatregelen te nemen dat de sloep en opslagaktiviteiten buiten het daartoe aangewezen terrein worden beëindigd en het gebruik in overeen stemming zal worden gebracht mei de agrarische bestemming. Door elkaar Naar de mening van b. cn w. wor den hier twee zaken door elkaar ge haald. nl. de beslemming van grin den waaraan een bepaald gebruik is gekoppeld en de vrees dat gronden voor andere doeleinden zullen wor den gebruikt dan door de bestem ming is toegestaan. Het kollege stcl< voor het ingediende bezwaarschrift ontvankelijk, maar ongegrond te ver klaren. Het kollege stelt verder voor een bedrag van f 11.250 beschikbaar te stellen aan het Overkoepelend O: - gaan Bejaardenwerk. evenals ten krediet van f 0,70 per inwoner ten behoeve van de voorbereidings- en inventarisatiewerkzaamheden voer de welzijnsplanning. Het kollege zegt het eens tc zijn met het besluit van dc vereniging van b. w. cn s. één funktionaris aan te trekken, die ten behoeve van dc deelnemende gemeenten dc voorbe reiding, de inventarisatie en dc plan ning zal verzorgen. De raad wordt verder voorgesteld een krediet van f 18.500 beschikbaar te stellen voor rioolaansluitingen langs de Bredeweg en de Zandweg in Sirjansland. Ook stelt het kollege voor Ie besluiten tot ruiling van oen perceel grond ten behoeve van Jac. Hermans Prijsslag B.V. aan de Del tastraat. Het betreft de ruiling ven een perceel grond van 909 m" van de gemeente en een perceel grond van 670 m' van Jac. Hermans, om op deze wijze meer parkeerruimte voor de bezoekers van de Prijsslag te 4e:<- liseren. Teneinde in de toekomst wi- haal op nalatige kopers mogelijk tc maken stelt het kollege voor de Ai gemene Verkoopwaarden aan te vul len met een bepaling, dat alle kosten van invordering zowel gerechtelijke als buitengerechtelijke bij nalatig heid van betaling, voor rekening van de koper komen. Geen subsidie B. cn w. stellen voor niet in te gaan op hel verzoek van de Z.L.M. een financiële bijdrage te leveren voor de stichting van een landbouw museum in Zuid-Beveland. Het kol lege volgt het advies van de vereni ging van b. w. en s. op met d. voorstel. Men is van mening dat te- gionaal reeds een landbouwmuseum wordt gesteund, zodat subsidiering van een ander museum niet noc.g lijkt. Ook ten aanzien van de aan vraag een startsubsidie van f 0.02 per inwoner te verstrekken voor hm Zeeuws Biologisch Museum in Dom burg, wordt voorgesteld dil verzoek af tc wijzen. Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar ot zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als g 2 Sollicitaties.' schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, 2 Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3